Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) JulianSinulf válasza Mr.Csizmás (#1548) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem tudom. Ott láttam pont ma a szíjfeszítést is.

(#1552) poli27 válasza brumi1024 (#1550) üzenetére


poli27
Topikgazda

Központosan tartja a fejet a feszítés idejére, és emiatt pontosabb a beállítás vagy mit irkált. Ahol rétegelcsúszások vannak, ott megoldhatja...

(#1553) fabula válasza Pool_ (#1543) üzenetére


fabula
őstag

IPA-t mindenre is lehet használni. Én is használtam a Bambu textured PEI-re PETG nyomtatás után, és nem tapadt rá a PLA, és hiába mostam át IPA-val többször, akkor sem. Lemostam a "csodaszappanommal" melegvízzel és utána meg megint jól tapadt a PLA. Ez saját tapasztalat. Ja és nem kentem PETG alá ragasztót a textured PEI-re, kihűlve pedig szépen lejött és nem hozta fel a PEI-t. DD és Sunulu PETG-t nyomtattam rá eddig kb. 1 kg-ot.
Én PETG alá az Anycubic gyári üvegre mindig tettem ragasztót, miután egy lapból kitört egy darabot és emiatt cserélnem kellett, ahhoz is nagyon tudott ragaszkodni, ragasztóval viszont könnyen lejött hidegen. Érdekes dolgok ezek, kinek mikor mi működik.

[ Szerkesztve ]

(#1554) brumi1024 válasza poli27 (#1552) üzenetére


brumi1024
veterán

Onfeszito van, ahhoz nincs erre szukseg.

(#1555) Pool_ válasza fabula (#1553) üzenetére


Pool_
tag

Igazából mind a kettő zsíroldó, nagyjából a mennyiségtől meg a felhasználás módjától függ hogy működik-e. Én a sima szappanról beszéltem, ami szinten oldja a a zsírt, de sokkal kevésbé mint az IPA. Ha jól emlekszem te a dm-es mosószappant használod, ami eleg erős zsíroldó. Én nem próbáltam, de ezek szerint az is működik. Csak körülményesebb mint az IPA :)
Persze működik a sima szappan is nyilván, ha elég sokszor átmossa az ember vele. Csak minek :) Az IPA-t ráfújod, letörlöd, és mehet is a nyomtatás.
Az meg hogy nem ment tönkre a pei a petg-től ragasztó nélkül, az nem jelenti azt hogy nem is fog :) Lásd axlfsi példáját.

[ Szerkesztve ]

(#1556) axlfsi válasza Dalee (#1540) üzenetére


axlfsi
veterán

Hát köszi a tanácsot, de egyébként soha nem használtam IPA-t (max sörböl, de azt nem pazaroltam takarításra, hanem általában csak simán megittam :DDD).

Viccen kívül, egyszer takarítottam le, azzal a bizonyos DM-es bikaepés szappannal...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1557) axlfsi válasza Pool_ (#1543) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt a folyékony ragasztót és az említett engineering lapot lehet meglesem és megveszem... így is már nincs, (az X1-en kívül), amit még nem vettem volna meg náluk, leszámítva ezt a két dolgot :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1558) Silent77 válasza axlfsi (#1557) üzenetére


Silent77
veterán

Várd meg az új cool plate-t, én is azt teszem :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1559) axlfsi válasza JulianSinulf (#1549) üzenetére


axlfsi
veterán

Egyébként ITT a pont, Nálad! Nem a nyomtatott tárgyakkal van a gond, meghajlítom picit a lapot és lejönnek. Hanem az a nyomorúságos, rohadt vékony teszt- (nozzle takarító?) csíkkal az elején! ...erre ha lenne valaki ötlete módosítani g-codeban az elején, az szuper lenne (pl legyen vastagabb,... vagy akár elhagyató is lehetne?).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1560) Mr.Csizmás válasza axlfsi (#1559) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az L alak rövid száránál kell kezdeni, akkor feljön egyben egy húzással.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1561) axlfsi válasza Silent77 (#1558) üzenetére


axlfsi
veterán

...akartalak is már kérdezni; Neked tényleg úgy folyt el 15kg PETG, hogy nem volt gondod az elején lévő vékony csík eltávolításával? (vagy inkább igazából nem is a gyárira nyomtatsz? ...most mintha rémlene is, hogy írtad egyszer; amióta megvan az új "carbon mintás", 99%-ban arra nyomtatsz (?)
Ha így van, ne változtass a szokásaidon, a gyári textured nagyon ragaszkodó...:U:K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1562) Silent77 válasza axlfsi (#1561) üzenetére


Silent77
veterán

Jól emlékszel, viszont PETG-t a textured lappal szoktam. :K
Elírtam, utána szerkesztettem a hsz-t PETG 1kg fogyott kb. A bambu kaparót használom, azzal még minden lejött.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1563) poli27 válasza axlfsi (#1559) üzenetére


poli27
Topikgazda

G1 Z0.2
G0 E2 F300
G0 X240 E15 F{outer_wall_volumetric_speed/(0.3*0.5) * 60}
G0 Y11 E0.700 F{outer_wall_volumetric_speed/(0.3*0.5)/ 4 * 60}
G0 X239.5
G0 E0.2
G0 Y1.5 E0.700
G0 X18 E15 F{outer_wall_volumetric_speed/(0.3*0.5) * 60}
M400

ezt a részt szedd ki a gcode ból és nem lesz csíkozás, ha jól emléxem ezt töröltem az enyémből :) :) Csak kapcsold be a szoknya készítést, és ott is ugyanazt éred el vele :)

[ Szerkesztve ]

(#1564) axlfsi válasza poli27 (#1563) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi! :R
... mondjuk, ha a szoknya ugyanolyan vékony lesz, mint ami csíkot húz a szélére, akkor csak adtam a kaksinak egy pofont :) ... de majd megnézem.
Az is megoldás lehet akkor talán, hogy oda, a lemez szélére mindig húzok egy csík ragasztót a stiftből, azt jónapot; annak legalább mindig tudom a pontos helyét (a szoknya meg ugye teljesen változó, tárgya diktálja dolog ... na, meglátjuk, azért köszike.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1565) axlfsi válasza Silent77 (#1562) üzenetére


axlfsi
veterán

...pedig amúgy rohadt jó anyag és örvendetes, hogy magasabbak a hőtűrő képességei, mint a PLA :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1566) poli27


poli27
Topikgazda

Váza mód tök faxa amúgy ez :) hajlekony xd

(#1567) Silent77 válasza axlfsi (#1565) üzenetére


Silent77
veterán

Neked mondjam mennyi PLA -m van itthon? :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1568) axlfsi válasza Silent77 (#1567) üzenetére


axlfsi
veterán

Neked a PLA, mint mc istinek a 2.5-es pepszikóla :DDD ...velem egyetemben :U ...csak Te legalább nyomtatsz is velük :B:DDD

UI.: melyik az a Bambu kaparó, ami az SD kártyán van? (nincs kedvem filamentet cserélni és ugyebár az PLA-ra van előszeletelve, nekem meg most mr. Tapadós Petdzsí van befűzve... de tuti fent van ugyanaz tingin vagy printablesen is(?))

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1569) axlfsi válasza poli27 (#1566) üzenetére


axlfsi
veterán

Jó pofa! :C ... és milyen szép, szabályos! Visszafogtad nagyon a sebességet? Gondolom az áétlagnál jóval lassabb nyomtatás volt(?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1570) poli27 válasza axlfsi (#1569) üzenetére


poli27
Topikgazda

Semmit nem állítttam :) Ilyen szépen kinyomta alapbeállításon :)
Tactile Spiral Vase Pen Cup by DonaldSayers | Download free STL model | Printables.com
próbáld ki petgvel ! :)

[ Szerkesztve ]

(#1571) fabula


fabula
őstag

A Bambu boltban melyik lenne az ún. Engineering Plate? Ilyen néven nincs, csak Cool, High Temperature meg Textured van náluk. Én a High Temperature plate-re tippelnék, de akinek van, kérem erősítsen meg. Nem szeretnék rossz típust venni.

(#1572) Silent77 válasza fabula (#1571) üzenetére


Silent77
veterán

A Cool Plate másik oldala Engineering Plate + a high-nak is.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1573) fabula válasza Silent77 (#1572) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, akkor azért nem találtam :R .
Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni a P1P-hez? A Cool vagy a High verziót?

[ Szerkesztve ]

(#1574) brumi1024 válasza fabula (#1573) üzenetére


brumi1024
veterán

Hat attol fugg. En nem hasznalom jelenleg a Coolt, mert nem melegszik tul a belso ter hosszabb nyomtatasokon se, es igy legalabb nem kell ragasztozni. Ha van melegedesi problemad jo lehet a Cool, de a Satin valoszinuleg jobb megoldas lesz.

Egyebkent (ha jol olvastam, meg nem probaltam) a High/Cool matrica alatt is Engineering plate van.

[ Szerkesztve ]

(#1575) Rilken


Rilken
lelkes újonc

Sziasztok!

Átolvastam az eddigi hozzászólásaitokat és rengeteget tanultam belőle, köszönöm! :R
Nem mellesleg ti adtátok meg a végső lökést a P1P megrendeléséhez :C .
Remélem nem lesz görbe a tálca és a héten meg is érkezik a nyomtató...

(#1576) axlfsi válasza Silent77 (#1572) üzenetére


axlfsi
veterán

Neked van ilyened is már? :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1577) Silent77 válasza axlfsi (#1576) üzenetére


Silent77
veterán

Akkor szóltam volna, hogy vegyél. :DDD
Megvárom az új ragasztó nélküli cool plate-t. :K

Rilken: Várjuk a beszámolót majd! :C

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1578) axlfsi válasza Silent77 (#1577) üzenetére


axlfsi
veterán

...már megijedtem, hogy kihagysz valami pénzköltésből:B:DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1579) fabula válasza brumi1024 (#1574) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, akkor inkább várok én is satin-ra.

(#1580) Silent77 válasza axlfsi (#1578) üzenetére


Silent77
veterán

Sose tennék ilyet. :N :DDD

2 érdekes eset.
Elfelejtett szólni, hogy kifogyott a filament. Itt valószínű tudom a megoldást, rövid az egyik PTFE cső, és nem tudja normálisan húzni.
[link]

A másik viszont magic.
1:26-nál még megvan, 1.27-nél már nincs az emelő kar. Videón nem látszik, de belekerült a raktérbe.
[link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1581) axlfsi válasza Silent77 (#1580) üzenetére


axlfsi
veterán

Öööö, de miért rövid az a PTFE cső? (gondolom nem gyárilag, hanem Te mókoltad(?)).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1582) Silent77 válasza axlfsi (#1581) üzenetére


Silent77
veterán

Kivittem oldalra. Elmértem, csak lusta voltam még kicserélni. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1583) axlfsi válasza Silent77 (#1582) üzenetére


axlfsi
veterán

Áhhá, így már értem! :)
Sokan kiteszik oldalra, azt már látom... nekem szerencsére hátul van elég hely és így szebbnek is találom (csak "muszájból", helyhiány végett kerülnek ki oldalra, jól sejtem, igaz?).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1584) Silent77 válasza axlfsi (#1583) üzenetére


Silent77
veterán

Szerintem igen, lehet én is visszateszem, hátul van hely. Oldalra zavaróbb számomra.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1585) dugesz77 válasza fabula (#1573) üzenetére


dugesz77
őstag

Én a high-t vettem és nem bántam meg. Az alsóréteg ha nem is tükör de nagyon jó. Nagyon hasonlít a prusa szatenre. Eddig háromféle anyaggal próbáltam (petg, abs,pla+) jól tapadt mindegyik.

(#1586) axlfsi válasza Silent77 (#1584) üzenetére


axlfsi
veterán

Azt hittem nálad is valamilyen helyhiányos probléma merült fel. Ha nem, akkor szerintem tök gagyi oldalról ezt látni (de persze, ízlések és pofonok). Nekem ott hátul több, mint fasza :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1587) poli27 válasza axlfsi (#1583) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én azért raktam oldalra, mert könnyebb orsót cserélni és befűzni, nem mögötte kell baszakodni :D

(#1588) Dalee válasza poli27 (#1518) üzenetére


Dalee
aktív tag

Nem teljesen értem a táblázatot. Az érintett két sor:
1. Y-Axis & Z-Axis Linear Rods & Bearings (Wipe down with IPA): Every Month
2. Y-Axis & Z-Axis Bearings (Grease Bearings): Every 6 Months

Ez alapján havonta letisztítjuk a Y, Z rudat (csapágyakat) IPA-val, de csak fél évente zsírozzuk, akkor addig kenés nélkül fut az Y,Z tengely?

[ Szerkesztve ]

(#1589) Nunder


Nunder
őstag

Megjött! A gyári scraper kinyomtatva, Cool plate-en, mindenféle gond nélkül. Ez egy csoda...

Akkor a PETG most az Engineering vagy a High Temp-re menjen? És legyen alatta ragasztó?

PETG-re múltkor hallottam trükköt "Maker's Muse" Angus-tól: ő egy kutya egyszerű ragasztó stifttel bekeni a lapot, és egy kicsit átdörzsöli IPA-val mielőtt nyomtat. Szépen tapad és nem kell vele vesződni. Szerinte

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1590) brumi1024 válasza Nunder (#1589) üzenetére


brumi1024
veterán

En nem szoktam mar ragasztozni az Engineering plate-en.

(#1591) axlfsi válasza poli27 (#1587) üzenetére


axlfsi
veterán

Így már némiképp értem is, amennyiben egy adott magasságon van a nyomtató. Nálam elég alacsonyan, konkrétan fölé hajolok és cserélem, szóval könnyű. Egy mellmagasság környékén már el tudom képzelni, hogy valóban számíthat, ha oldalt van :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1592) JulianSinulf válasza Nunder (#1589) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Grat hozzá! Működjön jól és sokáig problémamentesen!

(#1593) axlfsi


axlfsi
veterán

Kint az OrcaSlicer V1.6.2

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1594) brumi1024 válasza axlfsi (#1593) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem úgy tűnik, hogy a Bambukat érintenék a változások, és béta is, szóval nem sietek az update-tel.

(#1595) poli27 válasza brumi1024 (#1594) üzenetére


poli27
Topikgazda

Jha bekerült a V400 támogatása :D

(#1596) poli27


poli27
Topikgazda

Ma Macsek kolléga átadta az mc fant :R , ezért bütyköltem picit...
Vettem egy ilyet : Dc 5v 12v 4 Wire Pwm Fan Temperature Control Speed Controller Governor Regulator For Pc Computer Cpu Fan Cooler Alarm Module - Motor Controller - AliExpress
Ezt rákötöttem az alaplap fan portjára, ugye kiadja az áramot 5v.... Beállítottam, hogy 45 fokig ne menjen utánna 60 fokig fokozatosan pörgesse fel 100% ra a ventit ;) Tökéletesen működik. 46 foknál be meg kikapcsol, és ahogy nő a hőmérséklet, úgy emelkedik a fordulatszám :) :C Nyasgem a Bambunak, hogy egy 900€ gépnél ezt is letiltják, azt még ők csinálnak házversenyt, de közlik, hogy nem lehet bezárni a házat, mert túlmelegszik...

[ Szerkesztve ]

(#1597) Lookup válasza Dalee (#1588) üzenetére


Lookup
tag

1. Havonta letisztítod IPÁval meg szöszmentes ronggyal a tengelyeket meg a csapágyak lehúzógyűrűit kívülről. Ezek a lehúzók összeszedik a szöszöket meg a koszt, hogy ne menjen be a csapágy belsejébe.

2. Fél évente bezsírozod a csapágyat, mert ennyi idő alatt kidolgozza magából ami benne van. Adott esetben ki is takaríthatod a csapágy belsejét, ha tudod mit csinálsz.

(#1598) poli27 válasza Nunder (#1589) üzenetére


poli27
Topikgazda

Egyenes az ágya? :) Gratula hozzá :)

(#1599) axlfsi válasza poli27 (#1598) üzenetére


axlfsi
veterán

...azt még nem láttuk! ;] (de reméljük!:K:DDD)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1600) axlfsi válasza poli27 (#1596) üzenetére


axlfsi
veterán

...én vagyok egyedül már csak, aki amióta megjött, csak be- és ki kapcsolgatja S közben nyomtat? :B
Én ennyit utoljára az Enderemet moddoltam; ott kb a vázon kívül, minden cserés volt :K (azért a P1P szerencsére eléggé out-of-the-box printer)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.