Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#931) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Egy kis "élménybeszámoló" és személyes, szubjektív tapasztalat a frissen lecserélt gumitalpakkal kapcsolatban, fogadjátok szeretettel :)
Kinyomtam vagy 4 benchyt, mire sikerült úgy letesztelnem, ahogy akartam (4-5 Androidos alkalmazást is néztem, mire megtaláltam, ami jó is, nem zár le a képernyő és szakad meg a mérés, stb, stb).
Benchy-t választottam, azt is a gyári SD-ről és a gyári, vele kapott matt fehér PLA-val, mert itt vannak igazán hirtelen és erős mozgások.
A lényeg:
1. az asztal nagyságrendekkel nyugodtabb. Mondhatni, szinte mozdulatlan (az alkalmazásból mérve persze látni amplitúdót, de a szenzor illetve a mérés nagyon érzékeny a legkisebb rezgésre is). Azt gondolom, amit Ők is írnak; főleg akkor fontos, ha azon az asztalon van egy másik nyomtató is, aminek bezavarhat a rezgés vagy egyáltalán, nem akarod, hogy az asztalt rángassa.
2. Maga a nyomtató mozog, nem is kicsit. Kicsit furcsa is így látni, de elvileg nem zavarja a nyomtatási folyamatot (ehhez majd persze hosszabb idejű tesztelés kell, de a benchy-k hibátlanul kijöttek).
3. Elvileg néha hallhatni a nagy kilengésektől "nyikorgást" vagy fémes kattanást, ahogy a nózi takarító mechanika kileng és odaér valamihez (ezt írják is a terméklapon) - én nem hallottam, szerintem ha van is ilyen, nagyon ritka esetekben lehet, illetve kit érdekel, amíg a venti olyan hangos, hogy felkelti a holtakat is, nem?
4. Ami talán még megemlíthető, hogy ezekkel a lábakkal szerelve, biztosan elhagyható és semmi(!) jelentősége és értelme a betonlapnak. Tehát, ha valaki nem akar azzal pöcsölni vagy terhelni tovább az asztalát, akkor ezen lábak használata megoldást jelenthetnek. Én mondjuk pont már megvettem és szép feketére le is festettem azokat, ... de valószínűleg nem kerülnek fel a szerencsétlen Lack asztalokra, mert egyenként 18kg-ok (40*40*6)

Képernyőképet a két mérésről teszek majd még be később, ha valakit érdekel, de igazából irreleváns, a lényeget leírtam.

Van itt még valaki, aki cserélte? Mit tapasztaltok?

UI.: Jah, azt még hozzátenném, hogy nekem két Lack asztal van a lábaiknál összefogatva, a másikon egy Ender 3V2, szóval pont jól jön, hogy nem remeg ... (előtte úgy remegett, hogy az Enderen lévő filamenttekercs rázkódása huzatot csinált a szobában (tényleg nagyon durván remegett, ha nem is annyira, hogy ventillátortként működjön :) ).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.