Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) axlfsi válasza poli27 (#598) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi, ezt majd megnézem! :R
(majd írjál, hogy mit válaszolnak a ticketre!)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#602) poli27 válasza fabula (#599) üzenetére


poli27
Topikgazda

igen sztem jobb :)

(#603) fabula válasza poli27 (#602) üzenetére


fabula
őstag

Köszi :R . Akkor én is kipróbálom :) .

[ Szerkesztve ]

(#604) JulianSinulf válasza Mr.Csizmás (#597) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én regéltem sebességről, meg tapadásról. Rázkódásról nem. Mástól nem olvastam ilyet, de lehet, hogy tévedek.
A nyomtatásnál 75-re vettem vissza az első réteg kitöltési sebességet, az összes többi nyomtatási sebességet meg 180-ra állítottam.
A túlnyúlásos részt nem piszkáltam. Ahogy az utazás is 500-on maradt.
Az asztalrendező nyomtatási ideje volt valami 6:52. Normál beállítással 6:44 körül lett volna.

(#605) Mr.Csizmás válasza JulianSinulf (#604) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R átírtam, holnap próba.
----------------------
más: arachne wall mode-t próbálta valaki?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#606) brumi1024 válasza Mr.Csizmás (#605) üzenetére


brumi1024
veterán

Egy tulipánnál próbáltam, de szebb lett a klasszikus móddal. Próbálkozom majd még vele.

(#607) Dalee válasza brumi1024 (#606) üzenetére


Dalee
aktív tag

Végre sikerült az ABS-t is jól nyomtatni.
Csináltam egy tesztkockát, azzal próbálkoztam 270, 240, 255 fokon 0,25; 0.5; 0.75 sebességgel (minden sebességet csökkentettem az adott szorzóval), illetve egy kocka esetén csak a külső falon csökkentettem a sebességet a felére (azaz 100 mm/s-ra, az eSun által javasolt sebességre), a többi sebesség maradt. Így nyomtattam 12 kockát, az eredmény egyik esetben sem volt jó.
Megnéztem a Prusa slicer-t, hogy mi volt a különbség az MK3S és Bambu között, Fő különbségnek Prusa slicer nyomtatási sorrendjét találtam: külső fal - belső fal - kitöltés, a Bambu esetén fordítva. Beállítva a külső fal - belső fal - kitöltés sorrendet az eredmény végre jó lett. Szóval ha nem megy az ABS normál beállításokkal, próbáljátok ki az előbbi nyomtatási sorrenddel.

(#608) poli27


poli27
Topikgazda

Ha valaki filamentet akar rendelni az Eryone oldaláról, és ezt a linket használja 5% kedvezményt kap :)
https://eryone3d.com/?ref=poli27

[ Szerkesztve ]

(#609) poli27


poli27
Topikgazda

Rózsamaci :)) 9 óra picit szivatós. Xd

(#610) poli27


poli27
Topikgazda

valaki rendel a bambutol mostanában? Rossz ventit rendeltem amit ma feladtak fuck... megrendelné nekem ezt? Control Board Fan X1 Series Exclusive | Bambu Lab EU

(#611) brumi1024 válasza poli27 (#610) üzenetére


brumi1024
veterán

P1P-hez kellene? Csak mert ott nincs control board fan, le is van tiltva a csati.

(#612) poli27 válasza brumi1024 (#611) üzenetére


poli27
Topikgazda

A chamber van letiltva a control board fan nincs

(#613) brumi1024 válasza poli27 (#612) üzenetére


brumi1024
veterán

Hallanad, X1-en allandoan megy, P1P-n nincs, ezert tud nema csendben lenni. Irja is a linken, hogy X1 series exclusive.

(#614) poli27 válasza brumi1024 (#613) üzenetére


poli27
Topikgazda

Igen de be lehet tenni a p1p be is, hangos az x1 en nagyon? Mert akkor lehet inkább egy noctua ventit teszek bele :D

Bambu Lab P1P Fan Duct for 40x10 or 40x20 mm Fan by suit | Download free STL model | Printables.com

(#615) brumi1024 válasza poli27 (#614) üzenetére


brumi1024
veterán

En lecsereltem Noctuara 1-2 het utan, joval csendesebb.

(#616) poli27 válasza brumi1024 (#615) üzenetére


poli27
Topikgazda

csak most nem tudom mit kezdek a rendelt chamber fan ventivel :D Véletlenjül azt rendeltem nem kell valakinek? :D

[ Szerkesztve ]

(#617) brumi1024 válasza poli27 (#614) üzenetére


brumi1024
veterán

A Noctuanal annyi extra van, hogy kell hozza JST csatlakozo. Gondolom megtalaltad, de ez egy eleg jo leiras az utolagos beszerelesrol.

(#618) Mr.Csizmás válasza poli27 (#616) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egy tárgyhűtőt vettél az alaplaphűtő helyett? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#619) axlfsi válasza poli27 (#616) üzenetére


axlfsi
veterán

2 órán belül le tudod mondani, automatikusan vissza kapod a pénzt.
Amúgy miért akarsz oda tenni ventit, ahová eredetileg nem tervezett a gyártó,?

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#620) fabula válasza poli27 (#614) üzenetére


fabula
őstag

Mindenképp a Noctuát tedd bele, a gyári hangos és elég hamar elromlik (zörögni kezd) az X1C-ben a fórumozók szerint.
Ez a legnépszerűbb terv jelenleg a P1P utólagos MCU hűtésére egy nagyobb Noctuával [link] . Én ezt tervezem beleépíteni. A nagyobb ventillátor több levegőt fúj és a Noctuák azért is csendesek, mert az ugyan olyan méretű ventillátoraik kevesebb levegőt tudnak szállítani. A kicsit nagyobb hallhatóan alig hangosabb a 4010-es Noctuától, viszont kb. úgy hűt mint a normál gyári 4010-es kisebb ventillátor az X1C-ben, amibe pont a zárt doboz miatt tették bele. Ezt érdemes megvenni, nem kell a 4 pines PWM [link] .

#619axlfsi Azért érdemes a P1P-be a ventillátort beépíteni az MCU-hoz, mivel nyitott házzal tervezték és az MCU hűtés kivezető nyílása a házon belülre kerül, ha bedobozolod. Márpedig én is bedobozplom a Vision házba, már kész vagyok a nyomtatott részekkel, fel is szereltem, csak a PC lemezeket várom. Aki bedobozolta, szinte mindenki telepít bele hűtőventilátort az MCU-ra, mert ha túlmelegednek a driverek, akkor az lépésvesztést okoz, és jobb az óvatosság :K .

[ Szerkesztve ]

(#621) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Bocs, hogy itt kérdem meg, de végül is most miattatok van, hogy az aliexpress-re tévedtem megint.
Olyan kis cuki csatlakozókat akartam rendelni, meg még más egyebet akkor már, mint ami a reddit-es ventis leírásban van.

Viszont nem tudok belépni az oldalra. Hiába tűnik úgy, hogy beléptem, mégsem vagyok bent. Ilyet utoljára évekkel ezelőtt a twitch csinált. Akkor sem tudtam, hogy mi van.
Csináltam már új acc-ot, de azzal sem maradok bent.

Van valakinek ötlete, hogy miért nem maradok bejelentkezve egy pillanatra sem?

(#622) poli27 válasza axlfsi (#619) üzenetére


poli27
Topikgazda

Mert nyitott házra van tervezve! Most vettem észre rosszat rendeltem...

[ Szerkesztve ]

(#623) poli27 válasza Mr.Csizmás (#618) üzenetére


poli27
Topikgazda

A chamber az az aktív carbon szűrő ventije :) a tárgyhűtő az blower fan :)

[ Szerkesztve ]

(#624) Mr.Csizmás válasza JulianSinulf (#621) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Cookie torles volt?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#625) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#624) üzenetére


Silent77
veterán

este megmostam, de hogy jön ez ide? ;]
Én is azt próbálnám meg első körben. :K

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#626) poli27


poli27
Topikgazda

Vajon ha kész a világítás belát a kamera? :)

(#627) JulianSinulf válasza Mr.Csizmás (#624) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ha leírod, hogy lehet csak az ali-s sütiket törölni, akkor törlöm.
A chrome-ban eddig csak olyat találtam, ami mindent töröl, mindenhonnan kiléptet.
Ilyet meg nem szeretnék.

(#628) axlfsi válasza JulianSinulf (#627) üzenetére


axlfsi
veterán

Ha Chrome, akkor itt találod a konkrét weboldal specifikus adatokat és törölheted, amit szeretnél:
[kép]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#629) fabula válasza poli27 (#626) üzenetére


fabula
őstag

Miért, a tiéd világítás nálkül is lát :DDD ?

(#630) JulianSinulf válasza axlfsi (#628) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Töröltem és sajnos nem segített.
Még a sütik beállításait sem tárolja el.
A beállításoknál viszont ott van már 3 süti.
Asszem ebből nem lesz olcsó vásárlás. Majd megveszem 3x annyiért kínai eladótól vagy 4x annyiért EU-s eladótól. Csak mást is a kosárba tettem és ilyen szorzókkal a 30€ máris nem annyi.

(#631) Silent77 válasza JulianSinulf (#630) üzenetére


Silent77
veterán

Rakj fel egy másik böngészőt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#632) axlfsi válasza poli27 (#572) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt Te próbáltad? ... most ránéztem, mert megőrülök, hogy fél óra vagy még több, mire letölti (érdekes, a cloudba küldés megvan pár másodperc alatt Orca-ból a 14Mb-os fájlnak, de a gépre letöltés borzalmas - tele is vele az internet!).
De ha bekapcsolom a LAN only mode-ot, - ahogy azt írja is - nem lesz se Handy, se Studio, IP-t is dobja és ki is jelentkezik a nyomtató ...

Ilyenkor nem lehet laptopról ráküldeni, csak SD kártya ki-be...

Nektek nem lassú a hálózaton keresztüli ráküldés?? :U

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#633) JulianSinulf válasza Silent77 (#631) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Eszembe jutott, hogy van telóm és a PC-k már nem először csinálják ezt.
Érdekes módon telón, ugyanúgy chrome-ból, nem az ali app-ból, sikerült bejelentkeznem és megrendelnem.

(#634) Mr.Csizmás válasza JulianSinulf (#630) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

go tor browser, ott tuti nincs nyom.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#635) axlfsi válasza axlfsi (#632) üzenetére


axlfsi
veterán

OK, közbene rájöttem miként működik a LAN only; töröltem a meglévét, ami Cloud-os bejelentkezés volt az Orca-ban és a nyomtató menüjében található kóddal csatlakoztattam újra az Orca-hoz, immáron LAN

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#636) brumi1024 válasza axlfsi (#632) üzenetére


brumi1024
veterán

P1P-m igen, ez sajnos hardveres tulajdonsagnak tunik (egyszerubb SoC, lassabb proci). :( X1-en azonnal indul a nyomtatas, szinte fuggetlenul a fajl meretetol.

[ Szerkesztve ]

(#637) poli27 válasza axlfsi (#632) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nekem annyira nem lassú, nem villám de élhető...

(#638) fabula válasza poli27 (#637) üzenetére


fabula
őstag

Nekem is elfogadható a nyomtatóra letöltés sebessége, bár nem túl gyors, az igaz. A kicsomagolás viszont sokkal gyorsabb lett, mióta beletettem a Sandisk Extreme microSD kártyát a gyári noname helyett.

(#639) poli27 válasza fabula (#638) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én is kicseréltem de akkora sebességnovekedést nem vettem észre.. pendrive megy benne vajon? :)

(#640) fabula válasza poli27 (#639) üzenetére


fabula
őstag

A felhőből letöltésnnél nem számít a kártya, de a kitömörítésnél már igen, mert azt már letöltés után csinálja és ez a kártya sokkal gyorsabb.
Pendrive nem megy benne, az USB csatlakozó csak 5V-os tápellátásnak van, adatokat sajnos nem lehet átvinni rajta. De dughatsz rá pl. lámpát :) .

[ Szerkesztve ]

(#641) axlfsi


axlfsi
veterán

Na, itt mi készül, ki találja ki előbb? ;)

...a meglehetősen részletgazdag felületnek köszönhetően, annyi apró pici, oda-vissza mozgásokat végez a fej, hogy az asztal bazira remeg :U

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#642) fabula válasza axlfsi (#641) üzenetére


fabula
őstag

Millenium Falcon. Mit nyertem :DD ?

[ Szerkesztve ]

(#643) poli27


poli27
Topikgazda

Fogalmam sincs hogyan mentett, de nem csak spagettit csinált :D

(#644) axlfsi válasza fabula (#642) üzenetére


axlfsi
veterán

A helyes válaszadói titulust! :C

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#645) brumi1024 válasza fabula (#638) üzenetére


brumi1024
veterán

mióta beletettem a Sandisk Extreme microSD kártyát a gyári noname helyett.

+1, sokat szamit szerintem is, az Armor modplate gcode-jat kozel feleido alatt tomoritette ki a gyari kartyahoz kepest.

(#646) poli27


poli27
Topikgazda

Dc 12v 24v 48v 5a 2 3 4 Wire Pwm Motor Fan Speed Controller Governor Temperature Control Support Ec Ebm Fan - Circuits - AliExpress
Rendeltem egy ilyet, ezzel fogom megoldani az alaplap hűtését, ezzel tök jól el lehet csendesíteni és hőfokhoz rendelni a venti működését, ha már az alaplapon letiltották a kretének, és rá tudom kötni a 24v os tápra :D

A9 Mini caméra de Surveillance IP WiFi HD 1080p Micro enregistreur vocal sans fil, Version nocturne| | - AliExpress

plusz rendeltem egy ilyet kemény 700ft ért :D Arra hogy benézzek távolról szerintem jó lesz (remélem xd)!

[ Szerkesztve ]

(#647) JulianSinulf válasza poli27 (#646) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A kamerát ma én is néztem, de végül nem rendeltem meg.
A másikat meg nem szállítják az usa-ba és a gépen nem tudom átállítani a területet :C

Ma végre kinyomtathattam az első fa supportomat. Sajnos az egyik fa feljött, így ott nem is lett szép a nyomtatás. Azt hiszem a következő nyomtatás megint a Prusa-val lesz.

Ha Arachne falgenerátort akarok használni, akkor nem lassít a túlnyúlásoknál.

(#648) brumi1024 válasza poli27 (#646) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak a PWM van letiltva a csatin, egy 3 pines ventivel (ugyan maximum fordulatszámon) de menni fog a venti. Nyilván a semminél hangosabb, de a gyárival egyező méretű Noctua nem vészes.

(#649) poli27 válasza brumi1024 (#648) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ezzel a vezérlővel, ha nem nyomtatok akkor lekapcsol a hőérzékelő miatt, a fene se akarja hallgatni semennyire se :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.