Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) poli27


poli27
Topikgazda

Aki beszereli a chamber fant a P1P-be, és nem G codeból szeretné vezérelni, annak van szoftveres megoldás rá, csak a config.json fileba kell engedélyezni :) És máris vezérelhető szoftverből is !

"FUNC_CHAMBER_FAN" : true, ezt kell false ról átírni :)

(#1802) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Üdv!
Ez vajon mitől lehet?
45 fokos dőlés. Először a Belső falat nyomtatja, aztán a külsőt, majd a kitöltést.
A másik oldala kicsit jobban néz ki, de csak kicsit.
PLA, X1C-vel. 235 fokos hotend, Standard 0.2.

(#1803) fabula válasza JulianSinulf (#1802) üzenetére


fabula
őstag

Túl meleg a hotend az anyaghoz vagy kevés a hűtés vagy túlextrudálás. Általában ezek csinálnak ilyet.
Tudom hogy X1C, de én csinálnék Orcával hőtornyot és flow testet.
Ja és ha zárt térben nyomtattad, akkor nyisd ki a tetejét és az ajtaját, a PLA nem nagyon szereti a zárt házat, túl lassan hűl le.

(#1804) Silent77


Silent77
veterán

A tárgy hűtő úgy néz ki megadta magát.
Semmi extra nem történt, kitakarítottam a nyomtatót.
Elkezdtem nyomtatni és látom nem forog.
Nem találtam bambu oldalán ilyen coolert.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1805) poli27 válasza Silent77 (#1804) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ami a fejen van vagy a kiegészítő aux?

(#1806) fabula válasza Silent77 (#1804) üzenetére


fabula
őstag

A fej levehető előlapját keresd, mert csak komplett kapható, a ventilátor külön nem.

(#1807) poli27 válasza Silent77 (#1804) üzenetére


poli27
Topikgazda

(#1808) Silent77


Silent77
veterán

Köszi ez az, csak nem láttam , hogy írná a ventit. :R Azért írok nekik, küldjenek helyette másikat.
Mindenből van tartalék, persze ebből nincs. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1809) JulianSinulf válasza fabula (#1803) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem tudom. Itt kaptam a tanácsot, hogy nyomtassak magasabb hőmérsékleten a gyorsaság miatt. Meg mert tapadási gondjaim voltak. Szóval magasabb hőmérsékleten nyomtatok és eddig nem volt gondom a tapadással.
A tárgyhűtő 100%-on megy, az AUX nem tudom.
A teteje meg van emelve egy kicsit. 40 fokot nem szokta elérni a ház. A nagyobb emelést majd ASA-ból akarom nyomtatni.
A teszteket majd megnézem, mert nekem úgy tűnik, hogy ezzel az anyaggal nem bír a lidar. A Bambu PLA esetén a perem nagyon szépen lejött. Ennél megint olyan lett, mintha egybe nyomta volna.
Az M3-as menetek a lyukakban viszont egész jók lettek. Bementek az M3-as csavarok és tartanak is.

(#1810) fabula válasza JulianSinulf (#1809) üzenetére


fabula
őstag

Nem minden tanácsot kell megfogadni :) . Jobb, ha magad készítesz egy hőtornyot az Orca-val az adott anyaggal és az alapján állítod be a hotend hőmérsékletét.
A lidar sem mintentudó, jó dolog, de csak bizonyos optimális körülmények között.
A legmegbízhatóbb még mindig a flow rate és a Pressure advance teszt lefuttatása az Orca-ban.
Én (P1P) új anyagnál mindig egy hőtoronnyal kezdek, majd ha meg van a legjobb nyomtatási hőmérséklet, beállítom a szeletelőben, majd utána jön a flow rate teszt és ha ez is be van állítva legutoljára meg pressure advance tesztet futtatom le és azt is beállítom.
Ezután elmentem saját profilként az anyag nevével és ezt használom. Eddig ez nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#1811) brumi1024 válasza fabula (#1810) üzenetére


brumi1024
veterán

A lidar alapvetoen pressure advance kalibralasban segit (amit megtevesztoen "flow rate"-nek hiv a Bambu, de ez sem 100%-os), minden mast ugyanugy erdemes megcsinalni X1-en is. :K PLA-hoz 235 nekem is soknak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#1812) fabula válasza brumi1024 (#1811) üzenetére


fabula
őstag

Tudom, hogy PA-t kalibrál a lidar, csak azt írtam le (mivel nekem nincs lidarom a P1P-n), hogy én hogy csinálom a kalibrálást anyagonként.
Amúgy külföldi fórumokon az X1C tulajoknak is ajánlották az Orca mindhárom kalibrációját futtani úgy, hogy a lidaros kaéibrációt előtte ki kell kapcsolni. Gondolom nem véletlenül. Te is írtad, hogy a lidar sem 100%-os, gondolom emiatt, meg a többi, az FR és a hőtorony miatt is, amit a Bambu nem csinál.
Többek között ezért is vettem a P1P-mert a lidar annyira ne hiányzott róla azok alapján, amit korábban olvastam.

(#1813) brumi1024 válasza fabula (#1812) üzenetére


brumi1024
veterán

Jaja, jópofa dolog, meg később jó lehet újabb szoftververziókkal, de szerintem nem ez az igazi előnye az X1-nek. Csak arra fontos nyomtatásoknál nem támaszkodom, meg szoktam csinálni a kalibrációkat. P1P miatt amúgy is kell.

[ Szerkesztve ]

(#1814) poli27


poli27
Topikgazda

PLA CMYK Lithophane Bundle | Bambu Lab EU

Új Filamentek Lithophane nyomtatáshoz ajándékkal :)

(#1815) AiRLAC válasza poli27 (#1814) üzenetére


AiRLAC
addikt

Itt a fórumban van róla szó

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1816) axlfsi válasza poli27 (#1814) üzenetére


axlfsi
veterán

... kár, hogy a P1P nem tud mit kezdeni vele.
Ha lenne AMS-em vagy X1C-m, rendelném is :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1817) JulianSinulf válasza axlfsi (#1816) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Rendelj mellé egy AMS-t is. :)

(#1818) axlfsi válasza JulianSinulf (#1817) üzenetére


axlfsi
veterán

... de jó! ez eszembe sem jutott! :R :K :DDD :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1819) JulianSinulf válasza axlfsi (#1818) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Erre vannak a fórumtársak! ;) :K :DDD

(#1820) Silent77


Silent77
veterán

Tegnap megcsináltam a hőtornyot.
Ahogy látom a Sunlu PLA, 230 fokon a legszebb, jól gondolom? :B


Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1821) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Rugged P1P terepre ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1823) mrviceguy válasza Silent77 (#1820) üzenetére


mrviceguy
tag

Én eddig bármire nyomtattam tornyot,
mindig az jött ki az X1-el, hogy a legnagyobb hőfokon a legjobb. Gondolom ez a flow calibration miatt van, azon kezd, ahhoz lő be mindent.

(#1824) Nunder


Nunder
őstag

Kérlek mondjatok erre valamit:

Devil Design ASA, gyári Generic ASA setting, 90C bed, 265 nózi.
Egy 16cm-es korongot nyomtatnék, 6mm vastagot. Semmi extra, sima bottom, sima top.
Gyönnyörűen nyomatat azzal a sebességgel amit kalibrál meg amit a profil mond neki.

Az utolsó 2 rétegnél MINDIG felválik a széle, és elkezd taco formát ölteni. Próbáltam az alábbiakat:
- Engineering plate
- Engineering plate ragasztóval
- High Temp plate
- Textured PEI ragasztóval és anélkül

Kamrát MANUÁLISAN felfűtöm hőlégfúvóval 50 fokra

Eddig egy nyomtatás lett sikeres, a ragasztós PEI, de másodjára már az sem. Rendesen letakarítva a lap minden nyomtatás előtt IPA-val, a legtöbb lap frissen szappanozva.

Bérnyomtatás lenne, és most jutottam el odáig, hogy visszamegyek PET-G-re mert ez innentől deficites történet.

Mi a francot lehetne csinálni? Értem én, hogy nagy munkadarab, de ez kicsit elkeserítő.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1825) AiRLAC válasza Nunder (#1824) üzenetére


AiRLAC
addikt

100C bed talán?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1826) Silent77 válasza mrviceguy (#1823) üzenetére


Silent77
veterán

Ha kikapcsolod akkor is?
Nekem P1P van, de majd megnézem, hogy a tornyot 220-al kezdem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1827) brumi1024 válasza Nunder (#1824) üzenetére


brumi1024
veterán

En is megprobalnam emelni a bed homersekletet.

Kamrát MANUÁLISAN felfűtöm hőlégfúvóval 50 fokra

A fentebb linkelt start gcode reszlettel nem szukseges, nekem 50 fok kornyekere ugy felfuti a felso reszt par perc alatt. Bar holegfuvoval valoszinuleg gyorsabb.

(#1828) brumi1024 válasza mrviceguy (#1823) üzenetére


brumi1024
veterán

Flow calibration nem allit semmit a PA-n kivul, szoval annak nem kellene befolyasolnia.

(#1829) Nunder válasza brumi1024 (#1827) üzenetére


Nunder
őstag

Igen, én is erre jutottam, ezért is csináltam manuál nővérben.
AiRLAC, brumi: A bed hőfokot akkor megpróbálom feljebb venni.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1830) fabula válasza Nunder (#1824) üzenetére


fabula
őstag

Széles karimát tegyél köré manuálisan, automatikusan nem tesz sem az Orca, sem a Bambu Lab, de kell. Én is nyomtattam Devil Design ASA-t és nekem is felvált elsőre a nyomtatás végén két sarok (nem kerek volt, bonyolultabb forma sarkokkal és ívekkel. 3 mm vastag). Miután peremet tettem köré meg a két sarokhoz nagyobb egérfület, simán nyomtatott, nem vált fel.
A bedet 100 C-re tettem. Ragasztó nélkül nyomtattam szappanos vízzel alaposan lemosott textured PEI lapra.

[ Szerkesztve ]

(#1831) Dalee válasza Nunder (#1829) üzenetére


Dalee
aktív tag

Bár ASA-t nem, de ABS-t nyomtattam többször amikor megjött a nymtató, 110 fokon nem jött fel.

(#1832) Dalee válasza poli27 (#1822) üzenetére


Dalee
aktív tag

Jó dolgokat csinál az ürge. Az általa leírtak alapján tettem fel Home Assistant alá a nyomtatót.

(#1833) JulianSinulf válasza Dalee (#1832) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Első ránézésre nem tűnt olyan bonyolultnak.
Kicsit belemélyedve azért nem is éppen egyszerű.
De nagyon érdekel, hogy milyen a nyomtatási felületem, majd csak összerakom előbb-utóbb :D

(#1834) Dalee válasza JulianSinulf (#1833) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én is felrakom, nekem is görbe átlósan az asztalom.

(#1835) fabula válasza Dalee (#1831) üzenetére


fabula
őstag

A P1P csak 100 C-t tud a beden :K , ezért én mondjuk nem tudom feltenni 110-re :) , de 100-on is jól működött.

[ Szerkesztve ]

(#1836) poli27


poli27
Topikgazda

Kicserélte a carbon rudakat rozsdamentes rúdra és lineáris csapágyazott verzióra, posztolta a fő csoportban, és minden posztját törölték miatta, pedig látványosan jobb a minősége a nyomatnak : https://www.facebook.com/groups/bambulabofficialusers/permalink/998342771109742/

Nem érhető el leírás a fényképhez.
Nem érhető el leírás a fényképhez.

[ Szerkesztve ]

(#1837) varadigabor


varadigabor
senior tag

Sziasztok!

Elvileg jövőhéten érkezik meg a P1P .Ez a hajlott BED mennyire jellemző? Illetve idővel árulnak majd több kopó alkatrészt , azt láttam hogy a carboncső az elszokott kopni…

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#1838) fabula válasza varadigabor (#1837) üzenetére


fabula
őstag

1. Ha csak a Bambu fórumokat nézed, akkor jellemző, amúgy meg nem :D . A fórumokra azok írnak, akiknek problémájuk van, azok nem, akiknek nincs, tehát a fórumok erősen negatívan torzítják a valóságot.
2. A karboncső nem "szokott" elkopni, ezt nem tudom, hol olvastad. Nyilván egyszer elkopik majd, függően attól, mennyit nyomtatsz, de nyilván minden mozgó alkatrész elkopik egyszer. Az acélrúd és a golyóscsapágy, meg az acélsín és a rajta mozgó csapágyazott csúszka is. Karban kell tartani a karboncsövet a Bambu Wiki-ben leírtak szerint és akkor lassabban kopik, mert ha nem tisztítod rendszeresen, akkor finom karbonpor meg a környezetben lévő rárakódó por kezdi majd el gyorsabban koptatni.
De ugyan így tisztítani kell az Y és Z rudakat is, meg a Z menetes orsókat is, amiket még kenni is kell. De ezt minden 3d nyomtatón meg kell tenni, a karbantartás elengedhetetlen része ennek a hobbinak vagy munkának is, mint mindennek, ahol gépeket használnak.
Amúgy meg minden nyomtatón vannak kopó-fogyó alkatrészek, pl. a lézernyomtatóban is :DD .

[ Szerkesztve ]

(#1839) poli27 válasza fabula (#1838) üzenetére


poli27
Topikgazda

Facebook Nézd meg ezt a vidit, ő kicserélte a carbont az egyik nyomtatón acél rúdra és csapágyra, mert elkopnak és nagyon lógnak.... Már zsírozza a carbon rudakat, hogy a lógást valamelyes csökkentse !

[ Szerkesztve ]

(#1840) varadigabor válasza fabula (#1838) üzenetére


varadigabor
senior tag

Van egy Sovol SV01-én azzal eddig jól el voltam ,mondjuk főleg TPU-t nyomtattam és kicsi tárgyakat. Azon mindig kell valamit karban tartani :D kiváncsi vagyok milyen lesz.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#1841) JulianSinulf válasza Dalee (#1834) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ha esetleg sikerül megcsinálnod, akkor leírnád, hogyan kell, illetve melyiket csináltad?
A leírás alján a hsz-eknél van olyan, amihez elvileg nem kell az mqtt, de követelményeknél mégis ott. Ez azért lenne jó, mert minden mehetne offline. Ha jól értem, amit ír.
Én ennél az mqtt résznél elakadtam és nem tiszta, hogy itt mit is kellene csinálni.
A Home Assistant-ot feltoltam egy virtuális gépre. A többi egyelőre nem tiszta, hogy mit is kellene pontosan csinálni.

(#1842) brumi1024 válasza JulianSinulf (#1841) üzenetére


brumi1024
veterán

MQTT fallback opcio, ha nem menne a pastebin, ha jol ertelmezem. De a pastebines szerencsetlenkedest lehet kivaltani Postgres-szel es Grafanaval.

[ Szerkesztve ]

(#1843) fabula válasza poli27 (#1839) üzenetére


fabula
őstag

Igen, már korábban láttam.

Először is mindenki azt csinál a saját nyomtatójával, amit akar, ez nem jelenti azt, hogy minden Bambu nyomtatón rossz a karbon cső, vagy hibás a konstrukció. Ha meg zsírozza, az az ő baja, mert a karbont tilos zsírozni, ezzel csak ront és nem javít rajta.

Másodszor ez egy hobbi nyomtató, nem ipari felhasználásra készült és nem tudjuk, hogyan használta.

Harmadszor azt sem tudjuk, volt-e rendszeres karbantartás.

Negyedszer az, hogy ez az emberke feltette a videót arról, hogy ő kicserélte a karbon csöveket az acél rudakra, nem bizonyítja, hogy ez általános és rapid probléma.

Ötödször az olyan hozzászólásokat is el kellene olvasni, ahol leírják, hogy 2-3000 óra nyomtatás után sincs semmi bajuk a nyomtatóval.

Persze mindig van olyan, akinek semmi sem jó, csak a tökéletes, de olyan nincs és soha nem is lesz. Nézd meg a világunkat, amit egy állítólag tökéletes és mindenható teremtett, még is milyen tökéletlen :D .

Na szóval, részemről a karbon téma lezárva, mindenki azt gondol a karboncsőről a Bambu nyomtatón amit akar, azt csinál vele, amit csak szeretne és nem muszáj Bambu nyomtatót sem venni, senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez, hogy ezt vegye meg. Lehet venni Prusát, Crealityt, Qidit, meg akármi mást is, de pl. ott van az Ultimaker is.

[ Szerkesztve ]

(#1844) brumi1024 válasza fabula (#1843) üzenetére


brumi1024
veterán

+1. :K

(#1845) Dalee válasza fabula (#1843) üzenetére


Dalee
aktív tag

Az első mátrix is tökéletes volt, csak nem fogadták be az emberek, ezért a következő verziók már "töketlenek" voltak. :) :)) :D

@JulianSinulf/1841: Bár még nem olvastam el a bed-es leírást, de a nyomtató is Node-red alatt kommunikál mqtt brokeren keresztül. A mqtt broker nekem Home assistant add-on ként fut már pár éve, mivel egyébként is kell zigbee cuccokkal történő kommunikáció miatt.

(#1846) fabula válasza Dalee (#1845) üzenetére


fabula
őstag

Igaz, csak a való világ teremtésekor még nem volt ember, aki ne fogadta volna el a tökéletest, mert az ember teremtetett utoljára, tehát ha tökéletes lenne a világunk, nem is tudták volna milyen az, ha nem lett volna tökéletes :DDD .
Mivel pedig az embert is egy tökéletes mindenható teremtette, teremthette volna olyanra a végén, akinek pont jó a tökéletes világ :DD .
Filozófálgatás off :D .

(#1847) JulianSinulf válasza brumi1024 (#1842) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Igen, pont ezt néztem. De a követelményeknél ott van az MQTT. Akkor ezek szerint az kell.

(#1848) JulianSinulf válasza Dalee (#1845) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Akkor ebbe jobban bele kell mélyedjek.
Zigbee cuccom nekem is van.

(#1849) JulianSinulf válasza fabula (#1846) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Látom nagy Bambu hívő lettél :D

(#1850) Tomika75 válasza JulianSinulf (#1849) üzenetére


Tomika75
tag

Ez nekem is feltűnt! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.