Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) fabula válasza axlfsi (#644) üzenetére


fabula
őstag

:DD

(#652) Silent77 válasza poli27 (#646) üzenetére


Silent77
veterán

Én is néztem kamerát, végül most vettem belőle.
Ebből is vettem, ilyenem volt régen, ment is azonnal ajándékba. :C SQ11

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#653) axlfsi válasza poli27 (#646) üzenetére


axlfsi
veterán

Háááát, ahogy olvasgatom az értékeléseket, még az is lehet, hogy arra sem lesz elég :DDD
Borzalmas egy ipari hulladék ... szerintem csak az idegeidet fogja megenni, de azért drukkolok Neked! :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#654) axlfsi válasza Silent77 (#652) üzenetére


axlfsi
veterán

Azé srááácok! Egy ezer ojrós nyomtató többet érdemel, mint ezek az ezerforintos szutykok! :D (fullHD 1080 meg 720P, stb ... :DDD aha, persze! :D ... jpg-ből generálnak 5fps mozgóképet :O )
Én most - csak a megfigyelés miatt - a nyomtató elé raktam egy 2K Pro-t, de megmondom őszintén, felvétel rögzítésre ez sem való (minőség). Megfigyelni OK, ... de én timelapse videókat akarok(!!!) :) ... akciókamere FTW! :K :K :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#655) Silent77 válasza axlfsi (#654) üzenetére


Silent77
veterán

700ft-ért nem is várok többet. :DDD
Nekem 2,5K volt előtte, az se jó timelaps-ra. Akciókamera nincs jó áron, ezer éve nem láttam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#656) axlfsi válasza Silent77 (#655) üzenetére


axlfsi
veterán

Le vagyok döbbenve, hogy a 8 évvel ezelőtt vásárolt SJ4000+ kamerámat már nem találom meg a neten(!!!) ... Még maga a gyártó is "átparaméterezte", mert van az SJ4000 és az SJ4000 WiFi, de egyik sem 2k(!!!)

Bezzeg, a mai napig hibátlanul teszi a dolgát. Anno 45k Ft-ért vettem, de minden fillért megért.

ITT találtam meg róla egyik akkoriban követett topikot, ... a többi, a termékkel foglalkozó oldalak szinte mind eltűntek már.

... vajon miért "butította" le a maga a gyártó is ezt a konkrét modellt a 2k-ról fullHD-ra? :Y
Ilyet se láttam még...

Na mindegy, de a lényeg, hogy 20k Ft környékén már vannak jó akciókamerák, akár ebben a márkában is.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#657) Silent77 válasza axlfsi (#656) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem firefly volt a kedvenc, de már azt sem kapni.
SJ4000 van még, $45 kuponnal. [link]
Ez 90 körül lenne [link]
CERASTES Action Camera $55 körül.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#658) poli27 válasza axlfsi (#654) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én csak megfigyelni akarok, mint pl ma is, ha látom, hogy hibásan nyomtat leállítom távolról, és nem megy kárba a cucc... ha xar max kibaxom 700ft volt :D

[ Szerkesztve ]

(#659) poli27 válasza Silent77 (#657) üzenetére


poli27
Topikgazda

a két alsó linked ugyanaz :)

(#660) Silent77 válasza poli27 (#659) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, javítva. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#662) axlfsi


axlfsi
veterán

... azé, na! Cura szeletelője azt mondta, h az Enderem közel 19h-n át fogja nyomtatni.
Bambu kifosta 7 óra alatt... és meseszép lett, nem tudok belekötni (FDM-hez képest persze, és SLA-hoz viszonyítva)



˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#663) axlfsi válasza poli27 (#661) üzenetére


axlfsi
veterán

Jó pofák; nem sokkal, de pont egy kicsivel Bambu fölé lőtték a nyomtatási sebességet és a gyorsulást is... szép kis verseny alakulgat a piacon. Lassan elavult lesz, a most megjelent nyomtatónk! :DDD
Egy dolgon viszont nagyon ámulok!! ... stabilitásán! Az a pohár víz meg sem mozdult :Y

Beszállunk a "bakinkbe"? 🫣😆
...és még pár olyan apróság, hogy: out of the box működik, rohadtul csendes, gyors, stabil, csini app hozzá, 7 szín...
Leginkább arra leszek majd kíváncsi, hogy meddig bírja magát tartani a tárgy, hogy ne essen le a gravitáció miatt...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#664) fabula válasza axlfsi (#663) üzenetére


fabula
őstag

Bambu fejjel lefelé ;] ? A sabilitás teszten nem látszik, min áll a két nyomtató, mert nem mindegy. Mióta a betonlapot is alátettem (by Stefan), azóta a Bambu sem rázkódik annyira, mint a videón, mert azért az kicsit túlzásnak látszik, hiába no, ilyen a reklám :) .
Én nem tartok attól, hogy a Bambu hamar elavul, pl. a Prusa táncoló asztalos mechanikája is meddig húzta.
Nekem egyenlőre egy darabig biztos, hogy ez marad.
Amúgy elég érdekes a gravitáció ellen fogadni. Az ok, hogy benchyt kinyomtatják így, de egy nagyobb tárgyat hogyan, aminek azért súlya is lesz.
Volt már sokféle extrém nyomtatómechanika a kickstarteren, pl. robotkaros, forgó asztalos, stb., de valahogy egyikből sem lett olyan termék, mint a Bambu nyomtatói.
De majd meglátjuk, miután szavahihető emberek is tesztelték és nem csak az önreklám lesz elérhető.

(#665) Mr.Csizmás válasza fabula (#664) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

meg azért a fizikát nem lehet átverni, próbáld ki egy frissen kalibrált bambuszkával egy felnagyított kockát (voron, kalibrációs, bármi kocka) nyomtatni úgy, hogy az első fele full speed, a második fele silent speed. érdekes különbségek tudnak kijönni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#666) brumi1024 válasza Mr.Csizmás (#665) üzenetére


brumi1024
veterán

Kíváncsi lennék, hogy ha esetleg bekövetkezik a spagetti mennyire egyszerű eltávolítani a fejjel lefele kialakítás miatt. Erősen Bambu inspirált a weboldaluk amúgy, nem a legjobb piaci taktika egy konkurensre ilyen mértékben próbálni rálicitálni és egyben építeni.

(#667) axlfsi


axlfsi
veterán

Akinek még szüksége lenne rá, ismét kapható az extra tárgyhűtő :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#668) Silent77 válasza axlfsi (#667) üzenetére


Silent77
veterán

Azt mondtam, hogy nem veszek, de csak...
Mellé még pár apróság, szíjak.

ui: Anyám eltiltott tőled, azt mondta rendkívül rossz hatással vagy rám. :O

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#669) axlfsi válasza Silent77 (#668) üzenetére


axlfsi
veterán

kb. én is ... de a két szíj-kombót már kihagytam. Így is 65€ volt áfával :O

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#670) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Ma végre visszaírt a Bambu. Kell nekik a nyomtatóból a log fájl. (Nem csatoltam, gondoltam a képek magukért beszélnek.)
Ami lehet akár 1 GB is. Szerencsére csak 160 MB.

Ma újra próbálkoztam. Kicsit odébb került a tárgy, mert kettőt nyomtattam.
De a support ugyanúgy feljött.
Feltettem az alpha PrusaSlicer-t a fa support miatt.
Így a másfél órás nyomtatás két és fél óra lesz, mert közben átállítottam a rétegmagasságot 0,3-ra. Amúgy 4 óra 15 perc lett volna.

(#671) Silent77 válasza JulianSinulf (#670) üzenetére


Silent77
veterán

Képet tudsz mutatni?
Nálam is van picike, de szerintem ezzel nem foglalkoznak. Nyomaton nem venni észre.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#672) JulianSinulf válasza Silent77 (#671) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Persze, van képem. Nekem sem a nyomattal van a gondom, hanem, hogy nem tapad az anyag. Ma direkt megcsináltam a fabula csodaszappanos tisztítást. És megfordítottam a lapot is, így lényegében egy teljesen szűz, tiszta felületet kapott.
Az anyaggal korábban már nyomtattam. Volt, hogy jó lett, aztán jobb eredményt a lassítással értem el. De ez nem működik, hogy hol jó, hol nem. Én meg találjam ki, hogy éppen mi a nyűgje.

(#673) axlfsi válasza JulianSinulf (#672) üzenetére


axlfsi
veterán

Jááájj! ... sajnos ez sem kevés. Simán okozhat tapadási problémákat úgy hiszem.
Remélem pozitív elbírálás lesz az eredménye és mondjuk küldenek egy új bedet...
Majd mindenképp írjál, kíváncsi leszek a végére! :K
Egy kalappal!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#674) Silent77 válasza JulianSinulf (#672) üzenetére


Silent77
veterán

Ez tényleg durva. :( Biztos cserélik, ahogy olvasgatom.
Ilyen volt gyárilag?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#675) poli27


poli27
Topikgazda

Kurva gyors a wifi fuck...

(#676) brumi1024 válasza poli27 (#675) üzenetére


brumi1024
veterán

SD kártyára nem tudod kimenteni? X1-en van rá opció, P1P most nincs előttem.

(#677) axlfsi válasza poli27 (#675) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem a WiFi a fukkos, hanem a balf@sz cloudjuk... nem hiszem el, hogy nem adtak már el elég nyomtatót ahhoz, hogy fejlesszenek ezen a téren és normális felhőbe költözzenek, ami nem chinamainland egyik kifőzdéjének a hátsó konyhájának sarkából fut, egy NAS-on :U

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#678) fabula válasza JulianSinulf (#672) üzenetére


fabula
őstag

Erre a "csodaszappanom" sajnos nem megoldás, a görbeséget nem tudja orvosolni. És úgy néz ki, hogy ennyit a szintezés sem tud kompenzálni rendesen.
Csak azt nem értem, hogy az elején, mikor megjött a nyomtató, nem panaszkodtatok a tapadásra meg az asztal görbeségére. Ezen kissé elgondolkodtam és arra jutottam, hogy a sokszori felmelegítés és lehűlés miatt lett-e vajon ennyire görbe? Ha igen, akkor ez komoly gond lesz, ha én is többet nyomtatok majd rajta és főleg, hogy magasabb asztalhőmérsékletű anyagokat is tervezek nyomtatni vele, ami még jobban elgörbítheti, ha ez igaz. Eddig kb. 3 kg PLA és PETG ment át rajta, lehet, hogy aggódnom kellene?

[ Szerkesztve ]

(#679) Silent77 válasza fabula (#678) üzenetére


Silent77
veterán

Ezen agyalok én is. Polié valószínű ilyen volt.
Én már áttoltam rajta 6-8kg-t. PLA.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#680) axlfsi válasza Silent77 (#679) üzenetére


axlfsi
veterán

Mennyiiiit?! 6.8Kg alig több mint egy hét alatt?! :D ... jajj de kíváncsi lennék, miket nyomsz! :) (írj rám, ha van kedved, pont kíváncsi lennék... ajándék tárgyak, hülyeségek (rózsák, tulipánok, stb :) vagy más is?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#681) JulianSinulf válasza axlfsi (#673) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én is remélem, hogy cserélik. Vagyis majd én cserélhetem, ha jól értettem mások tapasztalatait. Ez is bosszantó, de akkor legalább nem kell visszacsomagolnom és postára szaladnom.

@Silent77: Nem tudom milyen volt, mert nem is gondoltam volna, hogy első dolgom legyen megnézni mennyire egyenes. Szóval így nincs viszonyítási alapom, hogy mit kaptam.
Viszont 2 kg anyagot még nem nyomtattam el, de 1 kiló fölött járok már. Ez egyáltalán nem sok.

@fabula: Tudom, hogy a csodaszappan nem megoldás. De azért megpróbáltam. A saját anyagával mindig letapadt, de azzal nem nyomtattam sokat. Illetve egy ideje nem is próbáltam ismét. Megvárom mit látnak a logfájlban.
A múltkor az asztalrendezőt sikerült kinyomtatnia, pedig az 7 óra volt. És most is ugyanazzal az anyaggal próbálkoztam.
És akkor hol van még a PC, TUP, meg ASA, ABS. Eddig csak PLA volt. Max 55 fokos hőmérséklettel.

@poli27: Ha ennyire vacakol a wifi, akkor tedd SD kártyára. Nekem X1C-n nem volt gondom az átküldéssel ma sem.

(#682) fabula válasza Silent77 (#679) üzenetére


fabula
őstag

Hát igen, de pl. PC-CF-nek vagy ABS-nek tartósan magasabb asztalhőmérséklet kell majd és az lehet, hogy jobban fogja görbíteni a nagyobb hőtágulás miatt, ha igaz a feltevésem.

(#683) axlfsi válasza fabula (#678) üzenetére


axlfsi
veterán

Egyébként ismerjük az asztal anyagát?! Kíváncsi lennék... azért az elég durván tervezési hiba lenne, ha csak a rendeltetésszerű használata folytán, idővel, a hő miatt deformálódik. Nagyon(!!!) remélem, sőt, hiszem, hogy ez azért nem így van! ... aki nem ellenőrizte az első nap az asztalt, és nem is derült ki egy ideig, mert jók lettek a nyomatok, azt én csak a szerencsének tudnám be. Egyszerűen olyan tárgyat, akkora méretben nyomtatott, hogy egy ideig nem bukott ki az asztal gyári hibája.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#684) brumi1024 válasza fabula (#682) üzenetére


brumi1024
veterán

PAHT-CF-bol nyomtattam 250g-ot (szumma 20-25 ora kornyeke lehetett), ugye ott 110 fokos az agy, PLA-bol/PETG-bol meg 8 kg mehetett at rajta, de eddig lekopogom nincs gond a gorbeseggel az X1-en.

#677 axlfsi: De, sajnos lassabb a P1P wifije, X1-en ilyen gond nincs. :(

(#685) axlfsi válasza brumi1024 (#684) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt olvastam már én is, de konkrétan milyen az a WiFi? ... ha csak valami gagyi 100Mbites moduli lenne, akkor is kevés az a pár kbyte/s feltöltési sebesség ... tele van vele az internet, hogy sajnos nagyon rossz a Bambu cloudja, ezért írtam amit, illetve saját tapasztalat is.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#686) brumi1024 válasza axlfsi (#685) üzenetére


brumi1024
veterán

1x1 WiFi 4 az tuti, alacsonyabb nyeresegu antennaval, 40-50 Mbit elmeleti sebesseget reportol ra a Unifi nalam, kozeli access point eseten. Annak tudja a felet-harmadat letoltesben/feltoltesben, erre rajon valszeg az egyszerubb SoC meg hogy egyszerre kell olvasnia es feltoltenie a 400+ megas logfile-t, igy siman kijon az 500 kbites fajlatvitel.

[ Szerkesztve ]

(#687) JulianSinulf válasza axlfsi (#683) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

1 kg anyagot elnyomtattam gond nélkül.
Ebben volt nagy és kis tárgy is. Sok kis tárgy is egy asztalon, meg egyesével is.
Méhkasmintás tekercs; az áttekercselő fogaskerekei, állványa. Nagy hármas bögrehordó.
Meg még egy pár dolog.
Az igazi gondok akkor kezdődtek, mikor az áttekercselő tengelyeit, alátétjeit, kisebb alkatrészeit kellett volna kinyomtatnom. És még így is sikerült ezt-azt, meg utána mást is.
De ekkor pár dolog összejött. Más anyagot kezdtem el használni. Maradt PLA és Prusament, csak kicsit más színnel. Más fajta konyhai papírtörlőt kezdtem el használni. Valahogy nem tetszik. De most ezzel takarítottam a Prusa-t és gond nélkül nyomtat. Frissítés jött a nyomtatóra. Meg a Studio-ra is.
Én is remélem, hogy nektek nem lesz ilyen gondotok, de azt olvasni, hogy sok vásárlónak van ilyen gondja, nem valami bizalomgerjesztő. Nekem ez már elég, hogy visszaküldjem a nyomtatót és feketelistára tegyem a márkát. Csak azt nem tudom, hogy tudnék kijönni belőle nullára.

(#688) axlfsi válasza JulianSinulf (#687) üzenetére


axlfsi
veterán

...a legnagyobb kérdés, hogy ilyen volt már eredetileg is vagy ilyenné lett. Ezért kár, hogy nem nézted meg kicsomagolás után.
Habár, 1kg anyag után elképzelni nem tudom, hogy deformálódjon, inkább arról lehet szó, hogy eleve ilyen volt.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#689) Silent77 válasza axlfsi (#688) üzenetére


Silent77
veterán

Mi sem. :D :(
Valószínűbb, hogy már ilyen volt, de a para bennem is ott van.

Bevallom nem tudom, hogy ment el ennyi, de elment.
Semm extra, a házat nyomattam, tulipánok, abból elég sokat. Dobozok több méretben, és fajta.
Páromnak pár kis apróságot. Nagyjából ennyi. Sokkalom, de volt itthon 5-5kg fehér és fekete, van 3kg. + a színesek amiket felbontottam és elhasználtam.
Agyalok, hogy kéne venni feketét és fehéret. Creality-n még mindig $149 10db.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#690) Mr.Csizmás válasza axlfsi (#688) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vszeg gyártási hibás :F legalább nem öngyulladó mint az anettkák annó :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#691) poli27 válasza axlfsi (#685) üzenetére


poli27
Topikgazda

Kiszerelhetetlenül van berakva a P1P be az ágy, a manuál szerint ki kéne 6db imbuszfejű csavart tekerni, jha csak itt három van, háromnak meg nincs semmilyen feje... ötlet ha küldenek hogyan lesz kicserélve? Azért akartam kivenni, mondom az asztalon faszán kiszintezem, egyszerűbb mint a dobozba...

és itt a manuál :

[ Szerkesztve ]

(#692) JulianSinulf válasza axlfsi (#688) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Viszont az 1 kg-ot hogy nyomtattam el gond nélkül, ha gyári hibás volt?
Engem inkább ez foglalkoztat.
Ha esetleg küldenek újat, akkor első dolgom lesz ezt leellenőrizni.
Pedig az elején olyan szépen indult minden.

(#693) brumi1024 válasza JulianSinulf (#692) üzenetére


brumi1024
veterán

Nyomtattal nagyobb dolgokat mar az elejen?

#691 poli27: Nem igazan latszik a keprol, de az nem csak egy matrica a csavarfejen?

[ Szerkesztve ]

(#694) axlfsi válasza JulianSinulf (#692) üzenetére


axlfsi
veterán

Hát amit írtam is: úgy ment el az 1kg, hogy nem volt olyan tárgy vagy elhelyezése annak az asztalon, amitől kijött volna a probléma...

Mást mondok: ha emlékszel miket nyomtattál az első 1kg-ból, amivel nem tapasztaltál problémát, ha most újra nyomtatod azokat, de legalábbis egy részét, akkor azok most is jól kijönnek? (attól tartok, igen).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#695) poli27 válasza brumi1024 (#693) üzenetére


poli27
Topikgazda

igaz, én nem vettem észre :D De erre a manuál nem tér ki... :R

(#696) JulianSinulf válasza brumi1024 (#693) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Igen, nyomtattam.

@axlfsi: Éppen egy próbát megérhet. De szerintem már nem lesz jó.
Ha megpróbálom, akkor megírom a végeredményt.

[ Szerkesztve ]

(#697) Dalee válasza JulianSinulf (#696) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én főleg ABS-t nyomtattam. Én már eleve az asztal görbeségétől féltem, mert alapvetően majd alkatrészeket akarok nyomtatni. Vonalzóval néztem először, hogy jó-e az ágy, azzal nem volt jó, de rájöttem hogy a vonalzó nem egyenes. Most fém derékszöggel néztem azzal tökéletes, így ABS után is (90-100-110 fok), bár nem nyomtattam még sokat áttekercselő fogaskerekeit, tengelyeit nyomtatom ABS-ből. Az egyiket még az Anet-hez vettem 6-7 éve a HobbyKing-ből, de az is szépen tapad és szép a felület is.

(#698) axlfsi


axlfsi
veterán

Na, csak, hogy én is feltegyek mára egy fejtörőt.
Ami történt eddig:
1. gyári fehérrel elment egy benchy, chep kocka, bambu kocka, millenium falcon - minden hibátlan.
2. cseréltem ma filamentet: Filanora fluoreszkáló narancssárga.
3a. egyenesen a gyári SD kártyán lévő első benchy-t kiengedtem; a tetejét elrontotta
3b. egy, a menüből is elérhető kalibrálást megcsináltam. Újra kiküldtem a benchy-t; eredmény ugyanaz.

Ötlet?:B

Addig viszont nagyon szép, legalább annyira mint a gyári fehér:

Szerk.: mindenesetre az IKEA-s Lack-on eléggé rángat sajnos ez a nyomtatás...
Az este a Millennium Falcon hibátlanul kijött, de ott akkor nem is voltak ilyen rángásai... lehet az okozza? ...de mindig pont ott, a kéménynél?

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#699) brumi1024 válasza axlfsi (#698) üzenetére


brumi1024
veterán

Az előreszeletelt benchy ugye azt feltételehi, hogy a Bambu féle PLA-t használod, ahhoz állítja be a hőfokokat, sebességet. Ugyanez kell a filanoranak is?

(#700) Mr.Csizmás válasza axlfsi (#698) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mazochista, gyari sd-t hanyagolnam a tartalmaval egyutt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.