Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) poli27 válasza Dalee (#1150) üzenetére


poli27
Topikgazda

Szerintem nem elég meleg a fúvóka a sebességhez, nem lehet? Emiatt nem is ragadnak össze a rétegek..

[ Szerkesztve ]

(#1152) Dalee válasza poli27 (#1151) üzenetére


Dalee
aktív tag

Hát, már emeltem 10 fokot az első nyomtatáshoz képest (220-230). Emeljek szerintetek, nem lesz meleg a PLA-nak a 240?

(#1153) Silent77 válasza JulianSinulf (#1149) üzenetére


Silent77
veterán

Rács az alapértelmezett, azt használod?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1154) Mr.Csizmás válasza Dalee (#1152) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gyári basic pla profil, gyári profil, csak írd át a mozgásokat 75/180-ra, meg a textured pei legyen kiválasztva. nálam az összes pla így meg szépen, még a hozzáadott retek matt fehér is. (pföjjj)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1155) brumi1024 válasza Dalee (#1152) üzenetére


brumi1024
veterán

Gyari PLA-s profilokban (mindharomban) 240 a maximum ajanlott homerseklet, meg lehet probalni a 240-et szerintem, de egy temp tower segithet.

#1154 Mr.Csizmás: Generic PLA vagy Bambu PLA Basic profil? Elobbi eleg durvan korlatozza a max volumetric speedet, igy ha az utobbi van hasznalva nem ilyenre alkalmas PLA-hoz az magyarazhatja a fenti problemat. Minden nem Bambus vagy PolyTerra PLA-hoz a Generic PLA profilbol indulok ki.

[ Szerkesztve ]

(#1156) Mr.Csizmás válasza brumi1024 (#1155) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

generic :K gondolom ők se tippmixen hozták ki a számértékeket, hanem laborban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1157) JulianSinulf válasza Dalee (#1150) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ezt sajnos már nem tudom. Rég volt, a nyomtató sincs meg.
De így belegondolva nem csak a sebességet vettem vissza, hanem a gyorsulást is. De az más nyomtató, más hibákkal.
A filanora mit ír a max sebességre? Esetleg azt kellene figyelembe venni.
A hőfokot én nem emelném.

(#1158) brumi1024 válasza Mr.Csizmás (#1156) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, azert kerdeztem, hogy ugyanarra gondolunk-e. Sajat bergyartott PLA-juk nem teljesen standard, igy az jobban birja ezeket a tempokat.

(#1159) poli27


poli27
Topikgazda

(#1160) Silent77


Silent77
veterán

Sunlu PLA+ hoz elég lesz ha 230 fokot állítok?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1161) brumi1024 válasza Silent77 (#1160) üzenetére


brumi1024
veterán

Nalam 220-on is jo volt.

(#1162) Dalee válasza JulianSinulf (#1157) üzenetére


Dalee
aktív tag

A Filanora nyomtatási segédletben 30-50 mm/sec-os extruder sebességet írnak, az azért kicsit karcsú. A mostani generic PLA-val nyomtatnám 15 óra lenne, ha minden sebességet lekorlátozok 60mm/sec-re akkor 1 nap 4 óra lenne. Akár vissza is térhetnék a Prusa-ra. Az a baj, hogyvan vagy 8 tekercs filanora PLA-m, illetve a Miklós féle áttekercslő donor állványát a filanora barna PLA-val nyomtattam ki, mem volt vele gond, igaz nem volt ekkora felület, illetve most megnéztem, a külső fal 60mm/sec volt, de az összes többi sebesség a generic PLA, azaz a kitöltésnél is.

(#1163) Silent77 válasza brumi1024 (#1161) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, lentebb vettem. Asztal 60 fokon.

Poli, néztem én is, jól néz ki, de nem lenne kihasználva nálam.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1164) Lookup válasza Silent77 (#1160) üzenetére


Lookup
tag

Nekem az összes Sunlu sokkal alacsonyabb hőfokon megy mint amit írnak. PLA+ meg PETG is 200-215 fokon ment Ender 3 V2-n Mellow Microswiss clone hotenddel.

(#1165) brumi1024 válasza Lookup (#1164) üzenetére


brumi1024
veterán

Valószínűleg a nagyobb tempó miatt van megemelve a hőfok, így növelve a hotend olvasztóképességét, erről CNC Kitchen csinált egy videót nemrég. Szóval nem feltétlen érdemes teljesen a filamenten lévő ajánlásokra hagyatkozni, érdemes közelebb maradni a Bambus javaslathoz.

[ Szerkesztve ]

(#1166) poli27 válasza brumi1024 (#1165) üzenetére


poli27
Topikgazda

Pont ezt a vidit linkeltem tegnap ide :D Hogy mennyivel jobbnak hozta ki az aliexpresszes hotendet a cserélhető fúvókával :)

(#1167) poli27 válasza Silent77 (#1163) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én most nyomtatom, pont ilyet kerestem, a 3dlac spraynek meg az ibuszoknak stb stb :)

(#1168) brumi1024 válasza poli27 (#1166) üzenetére


brumi1024
veterán

Rémlett, hogy mintha láttam volna itt is a linket, de nem kerestem vissza. :B Tervben van elvileg a gyári high flow hotend is.

(#1169) JulianSinulf válasza Dalee (#1162) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Na ezt a részt utálom. A prusa a nyomtatási sebességet adja meg. A filanora meg az extrudálásit. Most akkor találja ki az ember, hogy mivan.

Színek között lehet különbség. Ez olyan, hogy én az galaxy ezüsttel simán tudtam nyomtatni. Sajnos már csak pár méter van belőle. A sima ezüsttel meg a sárgával már gondok vannak. Bár a sárgát lassabb sebességgel működésre bírtam.

Esetleg próbáld ki más színnel. Nálam a prusa széles tekercsei miatt ez nem olyan egyszerű. És nincs kedvem mindig ki/be húzogatni az AMS-t, meg leszedni a prusa-ról a szárítót, hogy áttegyem a bambu-ra. Az áttekercselő meg most nem megy.
Ma még vasárnap van. Nem volt kedvem bíbelődni vele. Prusa-val nyomtattam csak kísérleti nyuszikat. Bambu-hoz nincs kedvem. Legszívesebben visszaadnám a pénzemért cserébe.

(#1170) Tomika75 válasza brumi1024 (#1165) üzenetére


Tomika75
tag

Pont írni akartam, hogy megnéztem a poli által linkelt videót és igen tanulságos volt!
Stefán elmagyarázza, hogy hiába gyors a nyomtató, ha a hotend nem tudja megolvasztani az anyagot és ez magyarázatot ad arra amikor itt valaki az alulextrudálásra panaszkodott ami úgy néz nem az volt csak a hotend nem tudta olyan gyorsan megolvasztani mint ahogy szükség lett volna rá.
Azt is mondja, hogy ő a bambuknál inkább az áramlási sebességet állítgatja először és magyarázatot ad arra is miért tud matt és fényes lenni a felület ugyan azon a nyomtatványon.
Érdemes megnézni.

(#1171) Silent77 válasza poli27 (#1159) üzenetére


Silent77
veterán

Unatkoztam, el kezdtem nyomtatni. :D

Lookup: Ott nekem is, PLA 190-200 fokon. Itt a sebesség miatt szerintem szükség van 220-ra. Alá nem mentem még.
PETG 250 az alap generic beállítás.

brumi1024 Jó lett a 220 PLA +-ra, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1172) poli27 válasza Silent77 (#1171) üzenetére


poli27
Topikgazda

Sztem faxa, csak a fogonak kell kitalálni vmit már :)

[ Szerkesztve ]

(#1173) Silent77 válasza poli27 (#1172) üzenetére


Silent77
veterán

4 óra és kész. :)
A kis kaparót úgy dobtam ki mint a huzat. :D A Bambu féle nagyon baba.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1174) poli27 válasza Silent77 (#1173) üzenetére


poli27
Topikgazda

Már én is :DD Pont most helyeztem a kukába :D

(#1175) poli27


poli27
Topikgazda

Terveztem bele fogótartót :)

(#1176) Silent77 válasza poli27 (#1175) üzenetére


Silent77
veterán

Cool, átküldöd az stl-t? :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1177) poli27 válasza Silent77 (#1176) üzenetére


poli27
Topikgazda

https://filetransfer.io/data-package/BrLDI0uo#link

Picit módosítottam rajta, kerekítettem, mert nem fért el rendesen. ez jó lesz sztem :)

[ Szerkesztve ]

(#1178) Silent77 válasza poli27 (#1177) üzenetére


Silent77
veterán

Reggel megmondom, köszi! :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1179) Silent77 válasza poli27 (#1175) üzenetére


Silent77
veterán

Support került az aljára, azért ilyen a teteje. :) + a brim még nincs eltávolítva rendesen a tartóról.
Ma jön a PET PEi lap . :K
Jó ötlet volt. :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1180) axlfsi válasza Silent77 (#1179) üzenetére


axlfsi
veterán

... ezek a réz drótkefék valamelyik gépetekhez volt adva vagy vettétek valahol?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1181) Silent77 válasza axlfsi (#1180) üzenetére


Silent77
veterán

Aliról vettem anno 3db-ot. [link]

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1182) axlfsi válasza Silent77 (#1181) üzenetére


axlfsi
veterán

Szégyelld magad0t, hogy nem szótá!:P:DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1183) Silent77 válasza axlfsi (#1182) üzenetére


Silent77
veterán

Több mint 1 éve volt. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1184) Nunder


Nunder
őstag

Napokon belül esedékes lesz az X1C vásárlás, így kérdeznék tőletek két dolgot:

Mi az amit a gyártótól mindenképp vennétek a géppel együtt?
Mi az amit máshonnan vennétek a géphez?

Esetleg ezeket gyűjteni is lehetne az összefoglalóban, ami még nincs ha jól látom.

Nem filamentre gondolok, hanem konkrét tartozékra ami szerintetek megéri/kell.
AMS és tartozékai most nem lesznek a pakkban, azt majd később tervezem beszerezni.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1185) brumi1024 válasza Nunder (#1184) üzenetére


brumi1024
veterán

X1-ben szerintem bent van minden lenyeges tartozek, amit esetleg erdemes az a fobb kopodolgokbol +1 szett (filament vago, es nozzle wiper, par euros tetelek, ha a nyomtatoval egyutt szallitjak ingyen akkor megeri egyben megvenni). Gyari double sided PEI lap nekem bejott, PLA-hoz, PETG-hez mindenkepp javaslom vagy azt, vagy valamelyik utangyartottat (Energetic Alirol is van, az is jo, csak panaszkodni fog nyomtatas elejen, hogy ismeretlen build plate), illetve fuggoen attol mennyire tervezel specibb anyagokkal nyomtatni (pl PAHT-CF) erdemes lehet egy tartalek Engineering + High Temp plate kombot is beszerezni.

Ha tervben van csomosodasra hajlamos filament (fa PLA, egy ket Bambu xxx-CF) akkor egy 0.6-os hotend ajanlott. A complete szett egyszerubb csere szempontjabol.

[ Szerkesztve ]

(#1186) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Megjött a válasz a jegyre.
Küldenek új kábelt, mert a sérülése hatással lehet az ágy fűtőképességére.
Az ágyról nem beszéltek. Se a műanyag hátoldalról.

(#1187) mrviceguy


mrviceguy
tag

Na, másfél hónap nézelődés és a teljes spektrum bejárása után meghúztam a ravaszt egy X1 Carbon Combóra. A nyomtatás területén új vagyok, de anyagismeret és modellezés területén nem ez lesz az első rodeóm, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok. Az elmúlt hat hétben jópár fázisom volt, kezdve a 3 in 1 készülékeknél, folytatva a nekemegyIDEXkellmindenképp állapottal, keresztülvészelve a na jól van, most már veszek egy refurbished sovol sv06ot 170 dollárért, csak történjen már valamit, végül pedig a shortlist a Prusa i3 MK3S+ / P1P / X1 Carbon Combo shortlisten töprengéssel töltöttem az elmúlt egy hetet.
A döntésemben komoly szerepet játszott az itt olvasottak mellett az is, hogy ilyen aktív és segítőkész közösség van a Bambu-khoz itt fórumon, szóval köszi mindenkinek. :R

(#1188) JulianSinulf válasza mrviceguy (#1187) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Kicsomagolás után az első legyen, hogy megnézed az ágyat vonalzóval, hogy egyenes e.
Sajnos mostanában kifutottak olyanok, melyek nem egyenesek.

(#1189) Dalee válasza Nunder (#1184) üzenetére


Dalee
aktív tag

Egy ágyat rendelj pluszban :-)

Úgy tűnik, hogy az enyém is görbe egy kicsit.

(#1190) axlfsi válasza Dalee (#1189) üzenetére


axlfsi
veterán

A vicc, h a plusz ágy rendelésssel sem leszel előrébb, mint azt az eddigi példa mutatja.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1191) Dalee válasza JulianSinulf (#1157) üzenetére


Dalee
aktív tag

Na nyomtatódik a kakiló. Lejebb vettem a sebességet, maradtam 230 fokon, illetve inner/outer/infill sorrend rács kitöltéssel. A nehezén (remélem) már túl vagyok.

Most ott maradtam vele, amíg a nagy felületű kitöltést csinálta. Na eszembe juttata, hogy a Prusán se szerettem a rácsot. Mivel nagy a felület mikorra visszaér kimerevedik a réteg és szép hangja van ahogy átmegye rajta. Bár lehet, hogy más van a háttérben. Az ágy hátsó harmadát elfogalja a tárgy szinte egész szélességében és inkább bal oldalon volt erősebb a rács keresztezés hangja, illetve ami érdekes, hogy itt a hátsó bal oldalt mintha a fej lejebb is nyomná (ugye hátul az ágynak csak egy tengelye van). Legalábbis mintha amikor a fej ott nyomtatta a kitöltést a hátsó bal oldala az ágynak mozgott volna lefele, a többi része az ágynak nem. Most már a 469 rétegnél tart, már nincs ilyen észrevételem. Szerintetek mi lehet a gond? Én két dologra gondolok: 1. az ágy görbe, bár ezt tartom kevésbé valószínűnek, hiszen azt kompenzálná a nyomtató, illetve attól miért nyomná le a tárgyon keresztül az asztalt. A másik ötletem, hogy a rács keresztezésében a megdermedt filára keresztezéskor a nyomtatás síkjából kiemelkedik a keresztcsík és ezért nyomja lejebb a nyomtatófej az egész ágyat a következő rétegnél. Bár ennek meg az mond ellent, hogy csak bal oldalt van, igaz az aux hűtő bal oldalon található. Lehet, hogy nagy tárgyaknál nem kellene az aux hűtő (most 70%-on megy). Még 9 óra van hátra a nyomtatásból, kíváncsi vagyok, hogy néz ki majd a kakicsúzda eleje, ami most a bal oldalon van.
Ja, leveleztem a filanora gyártójával. Tegnap este írtam nekik, ma 6:27-kor (!) már válaszolt is. A nyomtatót nem ismerik, de nem javasolja nagyon növelni a hőmérsékletet, sebesség csökkentést javasolt Ő is. Ezután elküldtem a komplett Bambu studi octa Speed fület, hogy milyen maximális beállításokat javasol, kíváncsian várom a válaszukat.

(#1192) Dalee válasza axlfsi (#1190) üzenetére


Dalee
aktív tag

Elmaradt a smile a javaslatról..

Egyébként az ágy görbeséget leszámítva én meg vagyok elégedve a nyomtatóval, jobban szeretem mint a prusát, azzal is szívtam azért néhányszor, bár télen költöttem rá prusa ház, revo 6 fej.

Azért, hogy jó dolgokat is írjak, tegnap beüzemeltem a szilikagél regenerálót, és a már 1-2 éve gyűjtött és szabadon levő szilikagélt regeneráltam , illetve betöltöttem az AMS-be szintén nyomtatott tartókba. A regenerálás után kicsit nehéz volt kiönteni a szilikagált, ezért terveztem hozzá egy kiöntő fedelet, de azt majd holnap nyomtatom ki, ha kész a kakitartó. Pár kép:

A regenáráló tálcát fusion360-ban készítettem. Pár éve már használom a fusion-t, de így belassulni még nem láttam mikor rajzolgattam a kis lyukakat. Egy trim művelet vagy 10-20 másodperc volt. Pedig egy scratch-ban csak a negyedét akartam megrajzolni az egész körnek, azt másolva a többi 3/4 részre. Úgy sikerült begyorsítanom, hogy a "torta" negyed részét is még 4-5 lapon rajtzoltam meg.

[ Szerkesztve ]

(#1193) JulianSinulf válasza Dalee (#1191) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Sajnos a szintezés sem képes csodákra. Ha nagyon görbe a felület, akkor azt lehet, hogy már nem tudja kompenzálni.

A gyroid nem keresztez. Próbáld meg majd a következő nagyobb dolgot azzal nyomtatni.
Viszont a fedő rétegeknél még gond lehet. Legalábbis a kitöltést követő rétegnél.

Nekem Flsun csinált hasonlót. Én úgy néztem, hogy lépést vesztett és elcsúsztak a tengelyek. A magasság is. Feszítettem a szíjakon és lassítottam mindent. Akkor jó lett.
Nem hiszem, hogy a Bambu lépést vesztene. Vagy ne lenne elég feszes a szíj.

Szerintem a nozzle nem tudná annyira lenyomni az ágy egyik felét, hogy az látszódjon. Ott inkább a szintezés dolgozhat.
Nézd a tengelyt, hogy mozog e azon a területen, mikor nem emel.

Gyümölcsaszalóval szárítod a golyókat? Hány fok kell azoknak?

(#1194) brumi1024


brumi1024
veterán

Minden eddigi P1P tulajnak ingyenes lesz a kamera es a LED kiegeszito, a tovabbiakban pedig eloretelepitve jonnek.

Szerk.: kupon formajaban erkezik, szoval amig azt nem kapjatok meg ne rendeljetek.

[ Szerkesztve ]

(#1195) Silent77 válasza brumi1024 (#1194) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyon örülünk!
Köszi!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1196) dugesz77 válasza brumi1024 (#1194) üzenetére


dugesz77
őstag

Na ez jó hír. Hiába kicsit gyenge az a kamera én biztosan meg akartam venni hozzá(fel is iratkoztam értesítésre ha újra lesz raktáron) . Azért csak jó amikor a bambustudio kirakja a képét nem kell külön alkalmazás hozzá.

(#1197) Mr.Csizmás válasza brumi1024 (#1194) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na ezért voltam ikeában csütörtökön az 1500 ft-os ledért :DDD :W

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1198) dugesz77 válasza Mr.Csizmás (#1197) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha megnyugtat én is vettem 3 fehéret és 2 rgb-t. Meglesz máshol is a helye , az árát megéri.

(#1199) Dalee válasza JulianSinulf (#1193) üzenetére


Dalee
aktív tag

Igen, aszaló, amit fila szárításra használok, csak most nem tettem bele a szinteket csak a fedőt. Az aszalónak 70 fok a max, azon ment 4-5 órát. Lehet sütőben is, az ABS üvegesedési hőmérséklete 105 fok, a sütőbe is be lehet rakni vele 90 fokra.

(#1200) Dalee válasza JulianSinulf (#1193) üzenetére


Dalee
aktív tag

A gyroidban az nem tetszik, hogy nagyon rángatja a fejet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.