Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) axlfsi válasza Silent77 (#248) üzenetére


axlfsi
veterán

Végülis akkor akaratodon kívül, de kétszínű lett a nyomat! :K
Szerintem jó pofa! ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#252) Tomika75


Tomika75
tag

Üdv!
Érdeklődöm, hogy az árra akkor rámegy a 27%-os áfa is?

(#253) axlfsi válasza Tomika75 (#252) üzenetére


axlfsi
veterán

Hello!

Igen, fel kell szorozni 1.27-tel. Illetve van egy szállítási ktg is (12€)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#254) Silent77 válasza axlfsi (#251) üzenetére


Silent77
veterán

Pontosan. :K
Nekem is tetszik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#255) poli27 válasza leskopeter3 (#246) üzenetére


poli27
Topikgazda

:R

(#256) Silent77


Silent77
veterán

Érkezett most ilyen rainbow filament: [link]
Ebből tervezem a tulipán felső részét. Remélem jó lesz. Sose használtam még több színűt.
Ez az elrendezés jó, figyelni kell valamire? :R Beállítás alapon.

poli27 Megjött ma a plexi, köszi a közreműködést! :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#257) poli27 válasza Silent77 (#256) üzenetére


poli27
Topikgazda

Örülök :)

(#258) poli27


poli27
Topikgazda

Itt a support beállításnál mit basztam el, vagy mit kéne állítsak, alig jött le a support róla és elég ronda lett :D Ugye a 3d logó miatt supportozik... PLA+ az alany...

[ Szerkesztve ]

(#259) Tomika75 válasza axlfsi (#253) üzenetére


Tomika75
tag

Akkor kell valakit keresnem aki vissza tudja igényelni az áfát....
A számla honnan jön?

(#260) Tomika75 válasza poli27 (#258) üzenetére


Tomika75
tag

Fordítva nyomtatsd,ez így soha nem lesz szép, mindig látszani fognak a csíkok.

(#261) Mr.Csizmás válasza Silent77 (#256) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Print sequence by object, akkor csak 3 fer fel, de kulonbozo lesz mind. :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#262) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#261) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, igen láttam, hogy nálad úgy volt, de nem érettem. :D
Azt hittem minél több, annál több átmenet lesz.
Beállítottam objectre. :R

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#263) Mr.Csizmás válasza Silent77 (#262) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Akkor tobb atmenet lesz, de egyformak. (ha layer)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#264) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#263) üzenetére


Silent77
veterán

Értem, köszönöm! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#265) Tomika75


Tomika75
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy az X1C vagy a P1P éri meg jobban? Mindenképpen AMS-el venném, engem a több szín és több fajta anyag egyidejű nyomtatása érdekel. TPU-t mennyire kezeli jól? A P1P hátránya, hogy nincs benne spagetti érzékelés, utólag sem lehet beépíteni?

(#266) poli27 válasza Tomika75 (#265) üzenetére


poli27
Topikgazda

az x1 se érzékeli a spagettit sokszor :D Tele van képekkel a net róla :D..... 254e ért vettem a P1P-t az X1 nincs és ha lett volna akkor 437e ft lett volna nettóban, nekem annyit nem ért... :D

(#267) bbmt


bbmt
senior tag

Megjött a P1P, de majd csak holnap üzemelem be :) Jó gyorsak voltak, szerdán rendeltem, szombaton már a szolnoki elosztóban volt.

A kanál a gyengék villája

(#268) axlfsi válasza poli27 (#266) üzenetére


axlfsi
veterán

Azért azt hangsúlyozzuk ki, hogy egy átlag vásárló, aki nem tud "játszani" az áfával, nem ennyit fizet érte.
A rendes, kiskereskedelni ára a P1P-nek (persze, aktuális árfolyam fuggő, de) 335e Ft körül van most! ((659+12)*1.27)*árfolyam
Az X1C AMS-el (szerintem erre gondolt a kolléga, amikor a több színű nyomtatást emlegette) alap ára 1369€ amire jön a szállítási ktg és a 27% áfa.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#269) fabula válasza poli27 (#258) üzenetére


fabula
őstag

Én a feliratokat süllyeszteném kb 1 mm mélyen a tetőbe és akkor nem kell support sehová.
Szép ez a kidomboroított feliarat, csak soha nem lehet szépen nyomtatni, főleg ennyi supporttal. Ha supportnál nagyobb hézagot hagysz a tetején, akkor könnyebben lejön, de nem lesz szép a felület sehogyan sem.
Ha 180 fokkal megfordítva nyomtatod, akkor meg belülre kell sok support és ott lesz csúnyább a felület, ezért én süllyeszteném a feliratot. ű
Más csináltam süllyeszett feliratot pont ilyen problámák miatt és szép lett.

(#270) fabula válasza Tomika75 (#265) üzenetére


fabula
őstag

Ha sok pénzed van, akkor vedd meg az X1C kombót AMS-el és mindent megkapsz. A spagetti érzékelés hol jól működik, hol nem, sajnos még ez sem olyan fejlett technológia. Sokaknál megállította a nyomtatás egy húrozás miatt, máskor meg egy gubanc spagetti miatt sem. Biztos fejlesztik majd ezt is később, lehet, hogy firmware-ben is tudják majd finomítani, de egyenlőre többségében inkább kikapcsolják az userek.
Az X1C Lidar is jó dolog, de nem minden felületen működik, pl. textured PEI-n nem és a sima lapokra, amikkel működik, emiatt ragasztót kell használni kötelezően a tapadáshoz.

Szóval "kispénzűeknek" én inkább a P1P-t javasolnám és később folyamatos fejlesztést, mert akkor egyszerre nem kell annyit rákölteni, részletekben meg a lidar kivételével szinte olyan szintre lehet fejleszteni, mint az X1-et. A P1P a vele adott textured PEI-re kiválóan nyomtat letapadnak az anyagok ragasztó nélkül, a pressure advance és a flow rate meg egyszerűen behangolható anyagonként és gyártónként és elmenthető saját profilba a Bambu Studio SoftFever forkja segítségével, ami szerintem jobb, mint a gyári verzió.

[ Szerkesztve ]

(#271) axlfsi válasza fabula (#270) üzenetére


axlfsi
veterán

... "kispénzűeknek"

Ezt azért megmosolyogtam magamban! Biztos én vagyok a papucs, de én még ennek a "csöves" P1P-nek az árát sem mertem már az asszony orrára kötni! :D ... kispénzűeknek Ender 3 V2 árát mondanám, de persze, minden relatív!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#272) Tomika75 válasza poli27 (#266) üzenetére


Tomika75
tag

Hát igen, van különbség az tuti.
fabula: Azt hittem a spagetti figyelés rendesen működik. Az X1C mellett szólna a Lidar,spagetti figyelés, burkolat,belső ventilátor színes érintőképernyő és ha kombóban veszi az ember 100 euroval olcsóbb az AMS , ha jól emlékszem adnak még pár cuccot hozzá amit a P1P-hez nem. Ebből jelenleg a spagettizés akkor vagy-vagy, Lidar csak pei lappal működik és én jobban prefelálom a texturált lapot a nyomat szebb felülete miatt és a színes kijelző telefonról is megoldható, viszont nincsen kamera ami ugye fontos lenne, ha az ember magára szeretné hagyni a nyomit. AMS mindenképpen kell, mert azért fordult meg a fejemben a beszerzése, ( máskülönben ott a Prusa)leginkább a különböző anyag nyomtatása amit egyenlőre csak az XL tud még ha több fejjel is kapható lesz de az nem opció jelenleg. Vagy veszek a Prusára egy MMU2S-t vagy valamelyik Bambuhoz egy AMS-t

(#273) Silent77 válasza bbmt (#267) üzenetére


Silent77
veterán

Gratula! :C

Tudtam én, hogy nagyon ismerős a nicked, nem vagy fent a PH térképen?
Szintén szolnoki vagyok.

Tomika75 Picit bántam, hogy nem X1C-t rendeltem. Most, hogy itt van a P1P nem bánom. Majd erre veszek egy AMS-t. Már kosárban van, csak keresem a letehetőséget... áfa miatt. :) Lidar biztos jó dolog, nem néztem utána, nem tudom mire való nyomtatón. :B Viszont a PEI lap, nekem szimpatikusabb. Végre nem kell ragasztó, tésa szalaggal bohóckodnom. Kamera nem érdekel, raktam rá Xiaomit. Burkolattal majd nézek valami kicsit a házba. Kijelző szintén hidegen hagy, összerakás óta hozzá sem értem, rá se néztem.
brumi1024-nek van mindkettő, talán Ő tudna okosat mondani.
Prusám sose volt, sose lesz, valahogy sosem vonzott. :N

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#274) bbmt válasza Silent77 (#273) üzenetére


bbmt
senior tag

Én kicsit arrébb vagyok még :) Mezőtúr

A kanál a gyengék villája

(#275) fabula válasza Tomika75 (#272) üzenetére


fabula
őstag

Van rá P1P kamera, áprilisban lesz a Bambu EU boltjában kitben a led csíkkal [link] .
Szerintem nem érdemes megvenni. A kamera csak a nyomtatás figyelésére jó 0,5 frame/sec-el működik, és csak az adtt helyi hálózaton belül. Sokan tesznek rá Wyze vagy blink kamerát, én pl. blinket és azzal bárhonnan látom a telefonomon. LED csíkhoz meg úgy is neked kell házat nyomtatni, tehát rendeltem Aliról 5V LED csíkot, abból levágok kb. 10 cm-et, nyomtatok hozzá fillérekből egy házat és meg is van. Ezek filléres dolgok a nyomtatóhoz.
Házat nyomtathatsz magadnak kb. 70 dkg PLA-ból olyan színben, ami neked tetszik és a pc átlátszó oldallapokat és ajtót megrendelheted az MKI Plexi Kft.-től, kiszállítva kb. 30 E Ft-ért méretre vágva és fúrva.
A Lidar az első réteget és a pressure advance-ot állítja be minden nyomtatás elején. Ezt mint írtam, a P1P-ben manuálisan egyszer kell (lehet) megtenni gyártónként és anyagtípusonként, elmeneted a profilt és többet ehhez nem kell nyúlni, nyomtathatsz az adott anyaggal, csak a profilt ne felejtsd el hozzáállítani a szeletelőben :) .
A színes kijező meg szép, de hát a mostani "kis" kijelzőt is alig használom, mert mindent lehet vezérelni a PC-ről vagy telóról wifin keresztül, nem sok szükség van rá, szinte csak az első indításkor.
Én az AMS-el még várok, amíg kijön a javított 2.0 verzió, mert azért van vele elég sok probléma, ha nem Bambu orsókat használsz benne, meg egyébként is időnként kicsit összekuszálja a szálakat. Ez nem saját tapasztalat, de a fórumokon sokféle hibát írtak már, aminek egy része nyilván user error, de nem olyan stabil még, mint ahogyan a Prusa színváltója sem, az MMU2S, még túl sok gondozást és odafigyelést igényelnek.
Szóval a P1P egyszerűbb de ezért rugalmasabban fejleszthető és könnyebben kiismerhető.
De mindez csak az én véleményem, neked kell döntened, neked mi éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#276) fabula válasza axlfsi (#271) üzenetére


fabula
őstag

Azért írtam időzejek közé, némi iróniával :D . Szerencsére nekem az asszony nem szólt érte semmit pedig tudta előre az árát, meg hogy mire kell még majd költeni, de azt nyilván már nem egyszerre. Nekem is húzós volt még a P1P ára is, de hát végre egyszer már lett egy sokkal jobb nyomtatóm (eza 6. :D ), ahhoz képest meg amit tud, nem is olyan drága, főlleg így utólag, hogy már élőben használom.

[ Szerkesztve ]

(#277) axlfsi válasza fabula (#276) üzenetére


axlfsi
veterán

...Te legalább termelsz vele némi bevételt, ha már 6 nyomtatód van vagy neked is csak hobby, mint nekem? 🫣🙃 (nekem is 4 van perpill, 5. úton,... de úgy érzem, el kéne adni a még bontatlanokat).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#278) axlfsi válasza fabula (#275) üzenetére


axlfsi
veterán

Azt esetleg meg tudnád mondani, hogy az említett kamerák közül melyik tud ügyesen timelapse felvételt, mindemellett, hogy bárhonnan is látható a megfelelő alkalmazásban (vpn mókolás nélkül)? :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#279) fabula válasza axlfsi (#277) üzenetére


fabula
őstag

Nem hat nyomtatóm van, csak eddig ez a hatodik :D . Most három van, de egyet el fogok adni mindenképp. Kettő azért kell ... :DD .
Nem termelek vele semmit :N , ez tényleg csak hobbi. Kicsit költséges, de hát valamit csak kell csinálni, amit szeret is az ember :DDD . Sajnos van más hobbim is, több is, de van hozzá egy áldott jó feleségem és türelmes családom :K .

[ Szerkesztve ]

(#280) fabula válasza axlfsi (#278) üzenetére


fabula
őstag

Ennek sajnos még nem néztem utána. De minek a timelapse? Mutogatni :D . Én még soha nem csináltam, igény sem volt rá. Nekem elég, ha néha rá tudok nézni és majd a kinyomtatott tárgyat mutogatom, ha az mutogatni való :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#281) Silent77 válasza bbmt (#274) üzenetére


Silent77
veterán

Szomszéd akkor. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#282) axlfsi válasza fabula (#280) üzenetére


axlfsi
veterán

Mutogatni kevésbé, de magamnak, eltenni, egyik-másik nyomtatás videóját, szerintem jópofa... ha már ez a hobbynk ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#283) fabula válasza axlfsi (#282) üzenetére


fabula
őstag

Látod ez még nem jutott eszembe, mert mindig újabb dolgokat akarok kipróbálni, de nosztalgiázni jó lehet, az igaz :D . Majd megnézem a blink szoftverét, hogy tud-e ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#284) Silent77 válasza fabula (#283) üzenetére


Silent77
veterán

kamerából melyiket?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#285) Mr.Csizmás válasza Silent77 (#284) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nálam kuzin átjön homeofficeolni a napközbeni nyomtatás mellé, élő support :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#286) Silent77 válasza Mr.Csizmás (#285) üzenetére


Silent77
veterán

vállal 0-24-et? :DDD

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#287) poli27


poli27
Topikgazda

AG Extrém hővezető paszta 3g. - ESD Shop

ez jó lehet hővezető pasztának? Amit a bambu mellé ad, az kb 2x használod és elfogy :D

(#288) fabula válasza poli27 (#287) üzenetére


fabula
őstag

Azt írják, hogy +250 C-ig jó, a hotend meg 300 C-t tud és komolyabb anyagoknak kell a magasabb hőmérséklet. Ha csak PLA-t meg PETG-t nyomtatsz, akkor jó lehet, egyébként nem tenném rá. Keresni kellene olyan hővezető pasztát, amelyik magasabb hőmérsékleteket is bír.

(#289) Dalee válasza fabula (#288) üzenetére


Dalee
aktív tag

A biztonsági adatlapjában a működési hőmérséklet: -40 és +34 C közötti :-)

(#290) Mr.Csizmás válasza Dalee (#289) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sounds like T-1000 :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#291) axlfsi


axlfsi
veterán

EZ valós és van értelme beállítani, tényleg aadott esetben karcolgatja a PEI lapot a nózi? :U

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#292) fabula válasza Dalee (#289) üzenetére


fabula
őstag

+340-et akartál írni, gondolom, de az nem a működési hőmérséklet azaz "operating temperature", ahol az ajánlott tartomány felső vége - +250 C. Én inkább ennek hiszek, nem annak, hogy a pillanatnyi ellenállás a hőmérséklettel szemben +340 C ("momentary resistance to temperature +340 C" ). Ugye a pillanatnyi elég rövid időtartamot jelent, nem pedig mondjuk egy 3-4 órás nyomtatást 275-290 C fokon.

Ennek az üzemi hőmérséklet felső vége pl. 300 C [link] .

Na meg ez is jó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#293) fabula válasza axlfsi (#291) üzenetére


fabula
őstag

Hát tesztelni kellene. Olyat már írtak, hogy a PEI lemezek hátulját, ott ahol szintezés előtt a finom tisztítást végzi a nozzleről, hogy biztos ne legyen anyag rajta, leszedi a PEI-t egy kis helyen, de az direkt van, így működik.
Az első X1C PEI lemezeken ott nem is volt PEI bevonat, de aztán a Bambu közölte, hogy olcsóbb úgy gyártani a lemezeket, hogy teljesen bevonják PEI-vel a tisztítási felületen is, nem maszkolják, ezért ilyen.
Olyat még eddig nem olvastam, hogy a nyomtatási területen a nozzle megkarcolta valakinek a PEI-t, de ettől még előfordulhatott. Mondjuk a szintezés és az automatikus Z eltolás pont ezt hivatott kiküszöbölni.

(#294) poli27


poli27
Topikgazda

A studioban hol kell a filamenthez beállítasni a hőmérsékletet? Sehol nem lelem :D

(#295) poli27


poli27
Topikgazda

Megjött a gyakorló alapanyag xd :) nagyresze pla, de van benne petg és asa is 1-1 :)

[ Szerkesztve ]

(#296) Silent77 válasza poli27 (#294) üzenetére


Silent77
veterán

Én is kerestem egy darabig. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#297) Dalee válasza fabula (#292) üzenetére


Dalee
aktív tag

Nem én írtam el, ez van a magyar biztonsági adatlapon (azért raktam a mondat után szmájlit).

(#298) axlfsi válasza poli27 (#295) üzenetére


axlfsi
veterán

Tiéid milyen szépen csomagolták. Ezt nézd (ma jött nekem is, Eryone csomag)

A fehér zacsi teljesen zárt és csak kínai nyelven van feltüntetve a tartalma,... nagyon bízom benne, hogy a német lerakatban tudnak kínaiul :U:DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#299) poli27 válasza axlfsi (#298) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nekem is ilyen volt :D Kínai feliratos...

(#300) Dalee válasza axlfsi (#298) üzenetére


Dalee
aktív tag

@axlfsi,@poli27: honnan rendeltétek a filákat, akciós volt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.