Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) poli27


poli27
Topikgazda

Teljesen átterveztem, rögzített lett a filamentvezető kar már nem vehető ki, mert az se volt valami stabil, és amit Dalee ajánlott orsótartót azt terveztem rá :) Így sokkal stabilabb, mert a másiknál a fecskefarku csapolás eléggé mozgott..
Bambu P1P bearing side mount spool holder V2 by Bálint Pál | Download free STL model | Printables.com

[ Szerkesztve ]

(#1402) poli27 válasza fabula (#1385) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ez is jó bármelyik házhoz, csak a vision házhoz ki van emelve a plexi keret miatt :)

(#1403) Silent77 válasza poli27 (#1401) üzenetére


Silent77
veterán

Jó lett! Ha a másik megadja magát kipróbálom! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1404) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Láttam néhányan kinyomtattátok a Miklós féle filament áttekercselőt.
A fileok között lévő "összeállított" .3mf fileokat noymtattátok ki úgy ahogy eleve a tálcára tette és az aszerinti beállításokkal, vagy saját magatok helyezttétek el a cuccokat a tálcán és saját beállításokkal? :R

(#1405) JulianSinulf válasza AndrewTdi (#1404) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!
Én a tálcásat nyomtattam.
Egy darabig ment, aztán rétegtapadási gondok merültek fel.
Főleg a tengelyeknél. De még onnan is sikerült kinyomtatnom párat. Amit nem, azt egyesével nyomtattam.
Természetesen az anyag típusát átállítottam arra, amivel éppen nyomtatni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#1406) AndrewTdi válasza JulianSinulf (#1405) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszi
Bármilyen filaspulnival tudod használni, vagy leginkább a bambu féle kinyomtathatoval?

(#1407) JulianSinulf válasza AndrewTdi (#1406) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Mármint mit?

(#1408) AndrewTdi válasza JulianSinulf (#1407) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A filaspulnizót. Tehát bármilyen spulnit bele tudok tenni és arra rácsévélni?

(#1409) JulianSinulf válasza AndrewTdi (#1408) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Bármilyet természetesen nem tudsz rátenni, csak olyat, ami méretileg belefér.
Arra kell figyelni, hogy a két korong, amivel középre illeszted a spulnit, nem fog minden spulniba belemenni. A Bambu féléhez jó. De a Prusament-ekhez újat kellett nyomtatnom kisebb belső átmérővel. Ha jól emlékszem, akkor a tervekben pont nem volt 50 mm-es.
Ha keskenyebb vagy szélesebb a spulni, mint a Bambu féle, akkor nem biztos, hogy olyan szép meneteket fogsz kapni, mert a menetező a Bambu-hoz van állítva. Egyik oldalon vagy sokat fog időzni vagy keveset.

(#1410) Dalee válasza JulianSinulf (#1409) üzenetére


Dalee
aktív tag

50,55,60,65-ös tárcsák letölthetők. (Külön színnel nyomtattam a különböző méreteket, illetve az Orca-ban a felírtam a méretet a belső részére mindegyiknek.)

Én saját szeletelést, elhelyezést használtam.

A fogaskerekeket, tengelyeket ABS-ből a tartókat PETG, a maradék PLA filából nyomtattam.

Tengelyek 100% infill. "Heavy load parts" alkönyvtárt nyomtasd ki először, és utána a főkönyvtárban lévőket, természetesen a kinyomtatottakon kívül.

Az összeszerelő video még a V1 verzióról készült, a V2 (heavy load parts)már a fogadó spulni tengelyen hajtódik kézzel és géppel is, azaz a fogadó spulni felőli második fogaskerékre a rövid tengely kell.

Nekem a szálvezető fogasléc-fél fogaskerék bal-felső sarokban akadt (szálvezető felől nézve). Szintén fent lévő video szerint megreszelve már jó.

Rendeltem hozzá kínából motort, szabályzó meg volt a fiókban, így ha megjön a motor motorilzálom.

@AndrewTdi: Abban az esetben, ha jól értettem, te a fogadó spulnira gondoltál.

Természetesen, milvel a szálvezető nem állítható csak egyfajta szélességű spulnira jó. Gondolkozom, hogy módosítom a szálvezetőt, hogy több spulni szélességben is jó legyen, de egyelőre még nem kedtem neki.

[ Szerkesztve ]

(#1411) JulianSinulf válasza Dalee (#1410) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én szerkesztettem egyet a másik mintájára. Legalább gyakoroltam a tervezést is.
Mindent PLA-ból nyomtattam.
A leírás sajnos nem tért ki egyértelműen a "V2"-re. Így a V1 került kinyomtatásra.
Ha neked működik a V2-vel a motoros hajtás, akkor lehet, hogy kinyomtatom. Feltéve, ha normális működésre bírtam a nyomtatót. Van egy-két dolog, amit még meg akarok csinálni, de így az ünnepek alatt nem volt rá lehetőségem.

A szálvezető hajtásán is gondolkodtam már, mert az nekem egyértelműen nem lesz jó.
Csak egy Bambu tekercset nyomtattam és nem is akarok egyelőre többet.
A Prusament tekercsek belseje papír. Így egyszerűen le tudok vágni belőle egy csíkot és máris elég keskeny, hogy beférjen az AMS-be. Viszont ahhoz nincs eszközöm, hogy mindegyiket nagyon pontosan Bambu tekercs szélességre vágjam. Az is kérdéses, hogy egymáshoz viszonyítva mennyire lesznek pontosak.

(#1412) AndrewTdi válasza Dalee (#1410) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm!
Van pár FilamentPM ABS anyagom és annak a spulnia nem megy bele az AMS-be.
A Filanora, Azure, és Gembird spulnik teljesen jók. Azokra akarom rátekerni a filát azokról, amik nem mennek bele az ams-be.
Ha nagyon nem megy, nyomtatok ki bambu spúlnit.

(#1413) Dalee válasza AndrewTdi (#1412) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én a géphez kapott PLA-ból nyomtattam a spulnit (a hópihéset):

Bambu Lab Reusable Spool Holder Remix Four

(#1414) poli27


poli27
Topikgazda

10KG PETG Filament 1.75mm 3D Print Materials — Kingroon 3D

Nagyon jó áron van 42e ft kb :) És mixed color !
10KG PETG Filament 1.75mm

(#1415) poli27


poli27
Topikgazda

Eryone Petg -CF mit rontok el? Felhajlik a széle, szar úgy ahogy van... Az áramlás már kalibrálva van hozzá, meg a nyomás is hozzá.. 0,4 es fúvóka... és ilyen a hőtorony ....

[ Szerkesztve ]

(#1416) leskopeter3


leskopeter3
csendes tag

Első Timelapse P1P ajándék kamerával:
https://youtu.be/JhE85pnTxkc

(#1417) Silent77 válasza leskopeter3 (#1416) üzenetére


Silent77
veterán

Teljesen rendben van, ennyiért. :)
Nekem épp most hozta a postás.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1418) fabula válasza Silent77 (#1417) üzenetére


fabula
őstag

Nekem meg nem hozta, az MPL meg nem tudja, hol van :W . Mo jobban teljesít!

(#1419) brumi1024 válasza Silent77 (#1417) üzenetére


brumi1024
veterán

Teljesen rendben van, ennyiért.

Ez egy kifejezetten visszafogott dicseret egy ingyenes ajandek eseten. :DDD

(#1420) Silent77 válasza brumi1024 (#1419) üzenetére


Silent77
veterán

:DDD
Örülök, hogy nem kellett érte pénzt adni, le a kalappal előttük. :K
Az is biztos, hogy megvettem volna.

Fabula: Szomorú :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1421) axlfsi válasza brumi1024 (#1419) üzenetére


axlfsi
veterán

Én ennél akkor "szigorúbb" leszek (vagy inkább csak őszinte); szerintem gyalázatos a minőség. Értem én, hogy a került az X1-be és ha minden jót ebbe is beleraknak, akkor ki venné azt,... na de ilyen szinten megkülönböztetni. kb mintha egyes autókba szerelnének még fa székeket, mint egy lovaskocsiba :U

Nekem nagyon nem tetszik és mérget vennék rá, hogy azért adták oda ajándékba, mert a kutyának sem kellett pénzért (és nyilván már le volt gyartva kismillió).

Én csak egy dolog miatt látom hasznát; a telefonos appban integrálva láthatom az aktuális nyomtatást, hogy megy-e vagy sem.

Minden másra ott van a Maste... izé, akarom mondani, egy akciókamera. Jobb híján, ...ha már ehhez nem adatik meg a gyárilag korrekt képi megjelenítés.

UI.: azért néznék egy X1 kamerájával készült felvételt/timelapse videót is. Gondolom az kevésbé kaputelefon kategória. Kár, hogy még irreális felárral sem lehet hozzá megvenni az X1 kameráját (úgy tudom, gyenge hozza a nyomtató alaplapja is).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1422) leskopeter3


leskopeter3
csendes tag

https://youtu.be/IYtfZ2dWgRg

(#1423) brumi1024 válasza axlfsi (#1421) üzenetére


brumi1024
veterán

X1C timelapse. Nem segit rajta, hogy viszonylag sotet van bent a LIDAR miatt, de jobb minosegu.

Én csak egy dolog miatt látom hasznát; a telefonos appban integrálva láthatom az aktuális nyomtatást, hogy megy-e vagy sem.

En is csak emiatt vettem volna meg.

(#1424) Silent77 válasza axlfsi (#1421) üzenetére


Silent77
veterán

Ne legyél. :DDD
Persze, hogy gyatra. Tudtuk is, hogy az lesz. Ingyen volt, én értékelem. :K
Ahogy már többször beszéltük, arra jó, hogy ránézzünk. Minden másra ott a master....akciókamera. :)

brumi1024 Ez sokkal jobb. Ha ilyen lenne, nem vettem akciókamerát.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1425) mrviceguy válasza axlfsi (#1421) üzenetére


mrviceguy
tag

No offense, de ha beleülsz egy alapfelszereltségű Mercedes E osztályba, meg egy púpra rakottba, akkor pont ugyanez fogalmazódik meg benned. De hát az egyik nem véletlenül kerül (abban az esetben) háromszor annyiba, és itt azért bőven van olyan alapeltérés a hardverben, ami indokolja is.

(#1426) axlfsi válasza mrviceguy (#1425) üzenetére


axlfsi
veterán

Pont, hogy a nagy truváj a "gyárilag" többszinű nyomtatásban kellene, hogy legyen és a gyárilag dobozolásban, színes kijelzőben... egy 10 dolláros költségen (ami a kamera bekerülési költségének a különbsége lehet), nehogy már menjen a szarrágás.
De mindegy. Nekem ez a véleményem és tartom.magam hozzá továbbra is.

UI.: és igen, pont amit írsz is; annyi alapvető különbség van már a két gép között, ez a kaputelefon technológia beépítése szerintem szégyen egy bruttó közel ezer eurós gépnél (főleg, hogy alig lenne pár dollárral (sem) drágább emiatt a gép l). Szerintem...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1427) JulianSinulf válasza axlfsi (#1426) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ez csak fikció.
Fogalmunk nincs, hogy mibe kerül az X1C elektronikája, mennyiben van a beszerzése, eleve milyen az ellátottsága. Nem csak a kamera más, hanem a vezérlő elektronika is.
Azt sem tudjuk, hogy a P1P elektronikája mibe kerül, milyen az ellátottsága. A gyengébb elektronika miatt lehet, hogy nincs akkora igény azon alkatrészekre, melyek beszerelésre kerültek és mivel a gazdaságunkat még mindig a kereslet-kínálat határozza meg, így sokkal olcsóbb lehet egyik, mint másik.
A tényleges gyártási költsége meg lehet, hogy mind a kettőnek azonos. Csak ugye az nem számít az eladásnál.
Pl.: én olyan terméken dolgozom, aminek a háború előtti ára 400€ volt. Most ugyan ez a termék 2000+. Nem azért mert többet tud. A hardver ugyan az. Viszont pár alkatrész ára megemelkedett. Meg ugye a villanyszámla. De a munkaerő nem kerül többe, mert a fizetésünkön nem emeltek.
Szóval nem lehet tudni, hogy miért annyi az egyik és miért amannyi a másik.

(#1428) axlfsi válasza JulianSinulf (#1427) üzenetére


axlfsi
veterán

Igazad van, semmire sem látunk rá a háttérben milyen minek, milyen bekerülési-, előállítási költsége van. Ebbe kár belemenni.
Ettől még amit gondolok az egészről összességében, hogy egy ilyen, - azért valljuk be, meglehetősen erős közep/felső kategóriás nyomtatónál - lehettek volna igényesebbek, mert ez a kaputelefon képminőség 20 évvel ezelőtti.
Részemről lezártam a témát, kár ezen többet vergődni, az van, ami van, annak kell örülni, ami van, én csak reagáltam a P1P tájmlepszre.

Egyébként: ezt az anyagot maga állítja elő és nem paraméterzhető (képkocka/mp) vagy igen? ...arra gondoltam, hogy ha esetleg más paraméterekkel készül, talán lehetne nézhetőbb(?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1429) leskopeter3


leskopeter3
csendes tag

Nekem meg volt az első extruder dugulás ASA filamenttel, se ki, se be:

(#1430) dugesz77


dugesz77
őstag

Mára meg is érkezett az ajándék kamera+LED kombó.

(#1431) poli27


poli27
Topikgazda

AZért remélem csuklik aki ezt a kib@szott csatlakozót kitalálta a kamerának... kijött az a szürke lófasz, és 1 órája küzdök a visszarakással sikertelenül. és már kiszedtem az alaplapot is pedig... ekkora foshalmazt de komolyan... :W :W

(#1432) poli27 válasza leskopeter3 (#1429) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem volt elég a hőfok a gyorsasághoz szerintem nem?

(#1433) axlfsi válasza poli27 (#1431) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, ez jól hangzik... :U
Mi a trükk, mire ügyeljünk, ha már esetleg rájöttél? :K:R

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1434) Dalee


Dalee
aktív tag

Próbálta már valaki a 0,2 nozzle-t? Könnyű cserélni, illetve mik a tapaszatalatok? Clog, valami? :)

(#1435) poli27 válasza leskopeter3 (#1416) üzenetére


poli27
Topikgazda

Próbáld már meg a link funkciót használni, mert így nem linkként teszi be a linket thx :)

(#1436) poli27 válasza axlfsi (#1433) üzenetére


poli27
Topikgazda

KÖzbe már összeraktam... vigyázni kell nehogy kijöjjön a szürke kábel odafogató... mert kurva szar visszarakni...

(#1437) Dalee válasza poli27 (#1414) üzenetére


Dalee
aktív tag

Mi a tapasztalat ezekkel a Kongroon filákkal kapcsolatban?

(#1438) Silent77 válasza poli27 (#1436) üzenetére


Silent77
veterán

Vision háztól elfér?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1439) poli27 válasza Silent77 (#1438) üzenetére


poli27
Topikgazda

aha

(#1440) poli27 válasza Dalee (#1437) üzenetére


poli27
Topikgazda

nincs tapasztalatom, de annyit megér hogy majd kipróbáljam... kövnek ezt rendlekek most rendeletem 10 tekercs sunlu petg-t a variometrumtól ott jó áron van :D

(#1441) Silent77 válasza poli27 (#1439) üzenetére


Silent77
veterán

Cool!

Ledhez ezt fogom előre. [link] Oldalt zavar.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1442) poli27 válasza Silent77 (#1441) üzenetére


poli27
Topikgazda

a 3 as ledhez teszed? Elbírja az alaplap vajon?
DIY LED Bambu Lab P1P - Front/Top Mount by Rob | Download free STL model | Printables.com

sztem ez a tartó jobb hozzá :)

[ Szerkesztve ]

(#1443) axlfsi válasza poli27 (#1442) üzenetére


axlfsi
veterán

Szerintem csak a gyárit teszi előre...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1444) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

60 fokra állítottam a texturált lap hőmérsékletét.
Egyelőre van tapadás. A második nyomtatás jó egy órája megy úgy, hogy nem szinteztem ágyat, mert az megvolt az első nyomtatásnál.
Ami érdekes, hogy a házban 38 fok van úgy, hogy a hátlap nincs rajta és 70%-on megy az Aux, 50%-on a ház ventije.

Downgradelni lehet a nyomtatót?
Most az 01.04.01.00 van rajta, de nem tetszik.
Valahogy jobban szemetel. Nem takarítja olyan szépre a nózit.
Az előtte lévő verzióval nem volt ilyen gondom.
Gondolom, ha factory reset-et nyomok, akkor visszakapom a legelső firmware-t, de nem szeretnék azzal sem nyomtatni.
Valaki találkozott már ilyen jellegű leírással?

(#1445) fabula válasza poli27 (#1436) üzenetére


fabula
őstag

Szét kell szedni a Vision ház bal elejét a kamera csatlakoztatáshoz?
Állítólag holnap hozza az MPL. Jó fél nap alatt sikerült kideríteniük, hogy még Bp-en van a csomagom, várhatóan ma éjszaka hozzák le a környékbeli elosztóba és ha még azelőtt odaér, hogy a futárok elindulnak, akkor jön holnap. Ha nem, akkor holnapután :) . Ha akkor sem, akkor meg ...

[ Szerkesztve ]

(#1446) Silent77 válasza poli27 (#1442) üzenetére


Silent77
veterán

Ahogy axl írja, a gyárihoz teszem. :K
Most a 3 ledes van fenn, de 2 nem üzemel. :DDD Én se bíztam benne, hogy elbírja.
A másik már ki van nyomtatva, jó lesz az is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1447) poli27 válasza fabula (#1445) üzenetére


poli27
Topikgazda

igen le kell venni a burklatot az alá megy be.

(#1448) fabula válasza poli27 (#1447) üzenetére


fabula
őstag

Köszi :R .

(#1449) Nunder


Nunder
őstag

[Discord]

Pár hete ütötte fel itt a fejét, hogy milyen gyér a Bambu Discord szervere, mert csak a bot üzenget. Tény, hogy nem a legintuitívabb megoldás, de ha a belépési procedúra után megcsináljátok amit a bot kér (két topiot végig kattingatni emojikkal) akkor kajátok csak meg a hozzáférést a tényleges szerver tartalomhoz.

Update-ek, tematikus channelek, Magyarország(!!) channel etc.

Én mindenképp javaslom, hogy kezdjétek el olvasgatni, csomó infót tudtam meg már onnan, eléggé aktív a közösség. Aki már tudta, attól nyilván elnézést a spam-ért.

P.s.: Ha esetleg a fent látható [valami] tageket használnánk, egyszerűbb lenne keresni a topikot :)

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1450) poli27


poli27
Topikgazda

Megcsináltam a rendes lámpát :) kiegészítve a kínából jött 3as egyik darabjával :)


[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.