Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Silent77 válasza leskopeter3 (#400) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, klassz!
Kár, hogy eladtam minden akció kamerámat. :(

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#402) JulianSinulf válasza Dalee (#399) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem. Ahogy nő a rétegmagasság, úgy veszi vissza a sebességet.
Pl. a 0.4-es nozzle-nál a 0.24-es magasságnál már csak 230-cal nyomtat, míg 0.28-nál 200-zal. A nagyobb nozzle-knál is így van. A 0.3 és 0.4 standard már lassabban meegy, mint a 0.28 a 0.4-es nozzle-nál.
A mostani 180-as sebesség 0.2 magasságnál. Ezt a sebességet azért állítottam be, mert az eredeti 200-300 közötti sebességgel lehet, hogy gondok voltak.
Csak azért lehet, mert a kezdőréteg kitöltése alapból 105. Ezt is visszavettem 75-re. Így letapadt az anyag megfelelően. Lehet, hogy ez is elég és a többit tudom gyorsítani. Még nem teszteltem. Amúgy meg ennél a majd 7 órás nyomtatásnál is 8 perccel hosszabb a gyári beállításhoz képest. Az meg semmi, ha cserébe sikerül.

Manuálisan persze állítható a sebesség. Szóval meg lehet próbálni gyorsabban is nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#403) Dalee válasza JulianSinulf (#402) üzenetére


Dalee
aktív tag

Azaz nem érdemes nagyobb, csak kissebb nozzle-t venni?

(#404) Dalee


Dalee
aktív tag

Érdekes koncepció, bár szerintem nem életképes: Bambu Lab AMS Active Filament Dryer

(#405) fabula válasza JulianSinulf (#398) üzenetére


fabula
őstag

Hát ilyen fránya dolog a fizika :D . Az adott idő alatt megolvasztahtó anyag mennyisége nem nő attól, hogy nagyobb a nozzlen a lyuk, mert a hotend és fűtőbetét nem változik semmit, ezért veszi vissza a sebességet, mivel nem tudna olyan gyorsan nagyobb mennyiségű anyagot megolvasztani és ezért alulextrudált lenne a nyomat.
De ez is ismert volt már régebbről, amikor mindenki próbált volna gyorsabban nyomtatni a tuningolt gépekkel, ekkor jöttek előbb az E3D vulkán, majd más, adott idő alatt nagyobb mennyiségű anyagot megolvasztani képes hotendek.
Lehet próbálkozni a klón hotendekkel és hozzá CHT fúvókával, az segít valamennyit, de alapvetően a hotenden kellene módostíani, hogy nagyobb fúvókával is ugyan olyan nagy sebességgel lehessen vele nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#406) brumi1024 válasza JulianSinulf (#402) üzenetére


brumi1024
veterán

Lesznek amúgy gyorsabb 0.6-os profilok is, illetve gyári high flow nózi is tervben van.

Dalee: 0.6-ost érdemes beszerezni tömődésre képes filamentekhez, pl fa PLA.

[ Szerkesztve ]

(#407) fabula


fabula
őstag

Sajnos lejárt a szerkesztési idő. A #405-hoz még javaslom azt elolvasni illetve a videót megnézni: [link]

(#408) axlfsi válasza leskopeter3 (#400) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez nagyon fasza!:C(pont én is hasonlót akartam Silent :K)
Elküldenéd nekem a rögzítéshez szükséges STL-t? :R
Köszönöm!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#409) fabula


fabula
őstag

Ezt láttátok már: [link] ?
Rezgéscsillapító lábak P1P-hez, 8 db 9,99 EUR.

(#410) axlfsi válasza fabula (#409) üzenetére


axlfsi
veterán

... ez fasza! a squashlabdás, +nyomtatás sem olcsóbb
Már csak az a kérdés, mit kezdjek 8 lábbal?! ... még a végén vennem kell még egy P1P-t?! :U ;] :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#411) axlfsi válasza fabula (#409) üzenetére


axlfsi
veterán

... közben megnéztem a terméklapot alaposabban. Hát nem tudom! ... azért az korrekt, hogy kvázi negatívumokat is felsorolnak.
Ezen elgondolkodtam: "May cause the metallic plate inside the purge chute to shake and produce some noise" ... és nem az esetleges zaj miatt, hanem "tejóég!", akkor ez lehet, hogy elnyeli a rezgéseket amit az asztalra továbbítana nyomtatás közben, de önmaga a nyomtató kacsatáncot jár közben :U :F

szerk.: az asztal hűtést várom nagyon, hogy ne külön-külön rendelgessek, mert amúgy bőven 45€ felett van már egy kosaram, de nagyon nem akarják feltölteni az "early mar" készletet...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#412) JulianSinulf válasza Dalee (#403) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A kisebbet látod nem néztem. Nem is vettem.
Van resin nyomtatóm. Bár még nem üzemeltem be. De, ha valami nagyon finom kell, akkor az azzal lesz.

Szerintem fölösleges a koncepció, mert az X1C tud szárítani és az AMS amúgy is légmentesen zárt. Persze akinek P1P-je van és szeret mókolni...
Vagy egy szárítót venni, amiből mindjárt lehet TPU-t is nyomtatni, mert azt úgysem szereti az AMS.

@fabula: De jó, hogy te ilyet is tudsz :) Én nem láttam infót az olvasztó és áteresztő képességéről, bár bevallom, nem is kerestem.
Viszont magasabb hőfokon lehet, hogy eléggé meg tudná olvasztani a filát, hogy jó legyen.
Tudom, ez sem ilyen egyszerű, mert lassabb munkálatoknál meg lehet, hogy túl meleg lenne már.
A videóját pont láttam szerintem, ahol egy csomó extruder-t és hotend-et tesztel. De csak az első részét. Sajnos se prusa fej, se bambu fej nem volt közöttük. Pedig nagyon kíváncsi lettem volna rájuk. Meg a folytatás is érdekel.

@brumi1024: Az jó lesz. Ezek úgysem romlanak meg :D

[ Szerkesztve ]

(#413) Tomika75 válasza JulianSinulf (#412) üzenetére


Tomika75
tag

Amúgy próbálta már valaki a TPU-t nyomtatni vele?
Az, hogy nem szereti az AMS a TPU-t tapasztalat, vagy mások írták?
Valamint a PLA, PETG-n kívül mást is nyomtattatok már vele? ASA, PC és szénszálas anyagok érdekelnének még!

(#414) JulianSinulf válasza Tomika75 (#413) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A kis kézikönyvben benne van, hogy AMS-ből ne nyomtass TPU-t.
Emellett olvasni neten is. Ha jól emlékszem, akkor a wiki-jük is írja.
Nekem ez elég ahhoz, hogy ne tegyek TPU-t az AMS-be.
Eddig csak PLA-t nyomtattam. Ebből van a legtöbb. Van pár tekercs PETG-m, de most azokra nincs szükségem.
nGen-em van még, de ki sincs bontva.
ASA-t és TPU-t is akarok majd venni. De nem sietek sehova.
Először utána kell járnom, hogy mi mire való.
PLA-ból egy csomót tudok nyomtatni, ami nincs erős használatnak kitéve.
De gondolkodom valami kulcson, amivel a csapok szűrőit tudnám egyszerűen kicsavarni, meg vissza.
Paht-CF-em van még, amit a nyomtatóhoz kaptam.

(#415) brumi1024 válasza Tomika75 (#413) üzenetére


brumi1024
veterán

Sunlu TPU-t próbáltam X1-en (AMS-t kihagyva), az első alkalommal okozott egy kisebb dugulást (user error, hamar toltam), de simán ki tudtam húzni a filamenttel, utána hibátlanul ment a Generic TPU profillal. Semmi szálazás, szép minőség. Ezen kívül a hozzá kapott PAHT-CF-et használtam még el (Bentobox abból lett), azzal sem volt semmi gond a gyári profillal. P1P-n csak PETG-t és PLA-t próbáltam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#416) Dalee válasza Tomika75 (#413) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én eddig csak ABS+ nyomtattam. Épp most megy az XYZ kocka, kíváncsi vagyok a mérettartásra. Most lejjebb vettem 20 fokkal az generic ABS-hez képest, mivel a Prusán 234 volt a jó, a bambu alapból 260, majd 270-en nyomtat. Az ágyat most hagytam az ajánlott 90 fokon, eddig 100-al nyomtattam.

(#417) poli27 válasza Dalee (#416) üzenetére


poli27
Topikgazda

abs hez nem kevés a 234 fok?

(#418) Dalee válasza poli27 (#417) üzenetére


Dalee
aktív tag

Prusa esetében a magasabb hőfok esetében az alábbi eredmény volt:
Ezután 234 lett az ideális (bár lehet, hogy nedves volt a teljesen frissen bontott filament és száríttam vagy 20 órát) az eredmény tökéletes lett.

Na megtörtént az első spagetti detektálás: az előbb említett xyz kocka nyomtatása mellé betettem egy nespresso -> dolce gusto adapter nyomtatást hibrid fa alátámasztással és az interface réteg környékén valószínűleg eltört egy ág és elkezdett spagettizni. Érdekes üzenetet nem kaptam, csak ránéztem a nyomtatásra és láttam, hogy áll, akkor jött fel, hogy spagettit észlelt, annyira nem látszott vészesnek, ezért rányomtam, hogy folytassa, na akkor már letört egy másik ágat is, akkor leállítottam:

Az XYZ teszt kocka alacsonyabb volt, ezért mérni tudtam: X,Y: 20,01, Z: 19,9, szóval nem rossz (pedig ettől féltem, hogy nem lesz pontos, volt akinek 1 mm is volt a calibratin cube-ban).
A nyomtatás minőségével nem vagyok megelégedve, eléggé csíkos a felület:

A prusa sokkal szebben nyomtatta ugyanezt a filát, szárítás után 234 fokon. Szerintetek mit változtassak? Már a benchy esetében is látszik, hogy csíkos, azt az eredeti 260-270 fokon nyomtattam (emlékeim szerint). A filát ma 7-től 17-ig szárítottam 65 fokon aszalóban.
Másik kérdés az alátámasztással mit csináljak, nem az alján tört el, hanem a tetejével volt valami baj?

[ Szerkesztve ]

(#419) Silent77 válasza fabula (#409) üzenetére


Silent77
veterán

Gondoltam megrendelem, úgy se értem el a 45 eurót legalább ingyen lesz a szállítás. És nem, 18 eurót számol fel ha benne van a csillapító.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#420) poli27


poli27
Topikgazda

MIért lesz mindegyik ilyen? Egyébként sznte tök azonosak minden hőfokon...

(#421) axlfsi válasza Silent77 (#419) üzenetére


axlfsi
veterán

De hisz az ingyen posta akkor jár, ha eléred a 45€-t ... pont fordítva, ahogy gondolod :)
(kivéve, ha nyomtatókat rendelsz, mert gondolom a súlyuk miatt, ott mindenképp felszámolnak postaköltséget).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#422) poli27


poli27
Topikgazda

Nem tudtam folytatni :D

(#423) Silent77 válasza axlfsi (#421) üzenetére


Silent77
veterán

Rosszul fogalmaztam. :)
A kosárban nem volt meg a 45 euró, de a lábakkal meg lett. Ha eléred a 45 jurót, és beleteszed a lábakat, rögtön számol postát.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#424) axlfsi válasza Silent77 (#423) üzenetére


axlfsi
veterán

...ezt most nem is értem. A lábak ha a kosárban vannak, hiába vagy 45 ojro felett, postát számol fel? ...de miért?!:F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#425) axlfsi


axlfsi
veterán

Agyam eldobom, hogy nincs normális készletük EU-ban!!

Eddig vártam az extra targyventire, mert március elejére ígérte a webshop, minden más megvolt... még pár órával ezelőtt is.
Erre most elfogyott készletről a hardened steel extruder alkatrész... elmennek a picsába!

Nem létezik más forrás, ahonnam értelmesen vásárolni lehet Bambu gépekhez?! :U
Ali vagy akárhonnan jó nekem, csak LEGYEN készleten, ne kelljen 6 külön alkalommal vásárolnom már :((

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#426) axlfsi válasza axlfsi (#424) üzenetére


axlfsi
veterán

Ja, teszteltem én is. Ha gumik is benne, +18€ ptk!
Meg a nagyiván f...t nekik, hogy én 30 eurót adjak pár gumilábért! Azért a lfsznk is van vége :(((
Inkabb töltsék fel rendesen a készleteiket! Na, ki is dühöngtem magamat, ma sem költünk náluk pénzt, jó éjt mindenkinek! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#427) poli27


poli27
Topikgazda

Most már kezdem unni amiért szopat, betömörödik az extruderbe és nem nyomtat, fejet cseréltem ugyanaz... másik filamenttel meg reggelre csináld egy összeolvadt pactát kb... mi az isten lett ezzel?...

(#428) Silent77 válasza poli27 (#427) üzenetére


Silent77
veterán

:(

Szerintem kérdezd a 3D topikba, ott hátha tudnak tanácsot adni.

axlfsi Este már hülyét kaptam mire rájöttem, egyesével szedtem ki a kosárból a cuccokat, és néztem mi a francért számol fel postát.
Lehet amúgy csak hiba, majd írok nekik.
Remélem a készlet is megoldódik idővel, nekem is benne volt még a kosárban szíj, de mire összejött a 45 euró, el is fogytak.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#429) axlfsi válasza poli27 (#427) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem értek hozzá, de pl ezt az anyagot a Prusaból próbáltad kinyomni? Csak mert ugye korábban úgy rémlik írtad, csak ezzel csinálja (?)

szerk.: próbáltam visszakövetni az általad írottakat. Ez már a harmadik filament, ami ezt csinálja? Az első egy glowinthedark volt (nem tudom milyen színű), aztán a világos kék hőtornyos, majd ez a sötétebb kék?

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#430) poli27 válasza axlfsi (#429) üzenetére


poli27
Topikgazda

Eryone filamentek, most ez sima matte pla meg normális pla+ lenne, mindkettő kék, de szopat...

(#431) poli27


poli27
Topikgazda

Hiába szintezem az asztalt le, most veszem észre túl messzire teszi valamiért a fejet, és ezért nincs első réteg tapadásom... manuélisan lehet szintezni ezzel a hulladékkal? :D

(#432) leskopeter3 válasza axlfsi (#408) üzenetére


leskopeter3
csendes tag

https://www.thingiverse.com/thing:5846154
https://www.thingiverse.com/thing:4763840

(#433) Mr.Csizmás válasza poli27 (#431) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nyomj egy factory reset + calibrationt. updatek voltak?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#434) axlfsi válasza poli27 (#430) üzenetére


axlfsi
veterán

...ajjjaj, ...vettem belőle 15db-ot én is :U
ne izgass fel 🫤

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#435) axlfsi válasza poli27 (#431) üzenetére


axlfsi
veterán

áh, sajnos szerintem nem. egy hulladék... adok érte egy 10est. most jó lehet neked? mygerk érte! :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#436) dugesz77


dugesz77
őstag

Mind két oldalon sima (smooth) PEI lapot látott valaki ebben a méretben ami viszonylag gyorsan hozzám kerülhet? A POE/szénszálas mintázat annyira nem tetszik, tényleg sima érdekelne csak. A gyári high temp mennyire sima felületű?

(#437) brumi1024 válasza dugesz77 (#436) üzenetére


brumi1024
veterán

A gyári high temp teljesen sima.

(#438) poli27 válasza Mr.Csizmás (#433) üzenetére


poli27
Topikgazda

Az update még az elején volt, 1 hétig faszán ment, tegnap óta van meghülyülve... csinálok egy manuális asztalszintezést szerintem vele ... de az extruderbe tömörödést akkor se értem... nyomtat, egyszercsak nem nyomtat, szétszedem és nem tud a fejbe menni az anyag, mert az extruder ősszetoömörítette az extruderbe és így nem megy tovább.. :W

(#439) brumi1024 válasza poli27 (#438) üzenetére


brumi1024
veterán

Gyári preslice-olt modellel is ezt csinálja?

(#440) poli27 válasza brumi1024 (#439) üzenetére


poli27
Topikgazda

Azt még nem néztem, de ebből már nyomtattam ki a gyereknek akkor jó volt... egy garázs kisautónak...

https://www.printables.com/model/384168-matchbox-modular-toy-car-garage

Ez az...

(#441) axlfsi válasza axlfsi (#408) üzenetére


axlfsi
veterán

LeskoPeti, ezt nem tudom, esetleg olvastad?:R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#442) Silent77 válasza axlfsi (#441) üzenetére


Silent77
veterán

Vaksi. :DDD [link]

poli27: Fejlemény?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#443) axlfsi válasza Silent77 (#442) üzenetére


axlfsi
veterán

...ezt tényleg benéztem! 🫣😆:R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#444) Silent77 válasza axlfsi (#443) üzenetére


Silent77
veterán

Előferdül a legjobbakkal is. :K ;)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#445) axlfsi válasza Silent77 (#444) üzenetére


axlfsi
veterán

Szolj kérlek, ha lesz újra tárgy asztal hűtés :R
Köszi!

szerk.: úgy rémlik, Te is várod

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#446) Silent77 válasza axlfsi (#445) üzenetére


Silent77
veterán

Mindenképp! :K

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#447) axlfsi válasza Silent77 (#428) üzenetére


axlfsi
veterán

Megjavult a webshopban postaköltség-hiba ami a gumibakokat illeti;

... egy hete már nem vettem semmi tőlük, hát muszáj voltam :U :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#449) axlfsi válasza poli27 (#448) üzenetére


axlfsi
veterán

P1P-hez hardened steel nózit náluk a webshopban csak ezt az egyet találtam... melyik az, amelyiket Te mondod?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#450) poli27 válasza Silent77 (#442) üzenetére


poli27
Topikgazda

nincs... most a fekete petgvel megint jól nyomtat...

viszont a kékkel ami sima pla+ nem tudom a garázst kinyomtatni.... 220 fokon megy 65 fokos ággyal... nyomtatja hibátlanul, és egyszercsak nem jön a filament... ilyenkor visszahúzom, és a képen látható módon megvastagszik, ami miatt nem megy bele a hotendbe...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.