Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Lala6


Lala6
őstag

Nyomtatót kell vennem, és gondoltam megkérdezlek titeket is mielőtt megveszem.
Irodába kell, elég sokat van használva. Csakis fekete lézer jöhet számításba és ne legyen nagyon drága.
Amit ajánlottak nekem: OKI B4300
Minolta volt eddig, de sok probléma van vele, a HP-k drivere állítólag nem a legjobb, van még valami amit érdemes megnéznem, vagy megvehetem az OKI-t? Igazából soha nem dolgoztam még OKI-val.

(#2) nobody123 válasza Lala6 (#1) üzenetére


nobody123
csendes tag

Lebeszéllek róla. Inkább spórolj egy kicsit és vegyél komolyabbat. Szerintem az OKI a Minoltánál is gyengébb. Nálunk kb. 15 OKI ment sittbe... Papírtálca, dob (30kHUF), stb... Számolj.
HP-t javaslom, azzal nem lesz bajod. Mit jelent, hogy a drivere nem a legjobb???

Számoljunk: OKI B4350 kisker áron: kb. 70 nettó.
HP 1015: 65 nettó.

Én nem gondolkoznék. :)

(#3) pilóta válasza Lala6 (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szeintem egy samsung vagy lexmark lézert vegyél. Jók, megbízhatóak. De ha igazán jót akarsz, akkor kyocera. Kicsit drágább, mint a többi, viszont elnyűhetetlen, és a legolcsóbban üzemeltethető. Gyári tonerrel 2 Ft körül van egy oldal.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Lala6 válasza pilóta (#3) üzenetére


Lala6
őstag

Kyocera-ról már én is hallottam sok jót.
Az OKI akkor nem a legjobb választás? Nekem ezt ajánlották.
Megnézem mingyárt a HP-kat.

(#5) Lala6


Lala6
őstag

Ez a HP 1015 igen csak alap modellnek tűnik, a jobbak már jóval drágábbak.

(#6) pilóta válasza Lala6 (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

HP felejtős. Nem rossz, de ugyanazt a tudást és minőséget olcsóbban megkapod mástól.

Szerintem a kyocerát nézd meg. Ha tényleg sokat nyomtatnátok vele, akkor nem kérdés, hogy az a legjobb választás...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) yerico válasza nobody123 (#2) üzenetére


yerico
senior tag

Hát, hogy a HP-vel nem lesz baja? Akkor ezt magyarázd el légy szíves az általam ismert HP nyomtatóknak is, mert elég sok időt töltenek garanciális okokból szervízben, az egyiket már cserélték is.

(#8) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag

Anno én is ilyen problémával álltam szemben. Bementem egy (természetesen) HP márkaboltba. Előadtam a kivánságaimat (itt pl szerepelt az olcsó működtetés és a PS2 level is), erre átirányítottak a mellettük lévő, hozzájuk tartozó nem HP márkaboltba, hogy ott jobban járok egy Lexmark-kal, Nem is bántuk meg, bár a tonerkapacitást és gazdaságosságot nem számoltuk ki. De hasít azóta is a cucc.

42

(#9) Lala6


Lala6
őstag

OKI-ról nem tud senki valamit mondani?

(#10) pilóta válasza Lala6 (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Sajnos azzal nincs tapasztalatom. Színes cuccaik elég jók, csak drágák, úgyhogy olyan nagyon rosz nem lehet a fekete sem.
A kyocera miért nem jó? Ha tényleg sokat nyomtattok vele, hónapok alatt visszahozza az árkülönbözetet...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) Notes


Notes
senior tag

Sajnos ez a topik is kicsit olyan mint az összes, amit vásárlás előtt álló, tanácstalan emberek nyitnak. Értelmetlen.
Mert ha valaki szívott egy adott márkával az biztos, hogy jól lehúzza azt, ami meg megy neki azt jól felmagasztalja. Ennek tükrében: :) Epsont kerüld, HP-k nekem bejöttek.

Romanes eunt domus!

(#12) bukica


bukica
csendes tag

Nekem OKI 8wlite nyomtatóm van, nagyon jó, csak 1 probléma van vele, 10000-15000 oldal nyomtatása után 'Image Drum'-ot fényhenger??-t kell benne cserélni, ami majdnem annyiba kerül, mintha vennél egy új nyomtatót. 32700 Ft az image drum, 38000-40000 a nyomató újonan. A toner viszonylag olcsó, 7000 Ft, és kb 2000-2500 lapot bír ki.

(#13) Lala6 válasza Notes (#11) üzenetére


Lala6
őstag

Ennek tükrében úgy járok a legjobban, ha veszek egy doboz szines ceruzát. :D

(#14) Lala6 válasza pilóta (#10) üzenetére


Lala6
őstag

Kyocerát még nem tudom mennyiért adják, holnap felhívom őket.

(#15) Lala6 válasza bukica (#12) üzenetére


Lala6
őstag

Jó drága a fény henger :(
A régi minoltába kb. 20k volt a munkadíjjal, kiszálással együtt.

(#16) reddragon válasza Lala6 (#1) üzenetére


reddragon
aktív tag

Vagy Kyocera,vagy Samsung.A HP-t +ne vedd.

(#17) reddragon


reddragon
aktív tag

Nekem Samsung 1750-em van,kurva sokat nyomtattam már vele,. 6 toner cserélve,ami együtt van mindennel.18000Ft/db..Az még elviselhető.Ez mind fél év alatt.Szerintem nem jársz vele rosszul

(#18) Lala6


Lala6
őstag

A kyocera 1010-es nyomtatója 55k+bünti. Akkor biztos, hogy jól járok vele?
OKI-ról még nem írt senki semmi jót/rosszat :(

(#19) Lala6 válasza Lala6 (#18) üzenetére


Lala6
őstag

Hát akkor Kyocera lesz belőle...

(#20) pilóta válasza Lala6 (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem jól, bár inkább egy 1019-est vennék irodába...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) bukica


bukica
csendes tag

Akkor inkább egy Kyocera 1020-ast, az duplexet is tud, ha jól emlékszem 90e körül láttam valahol az árát.

(#22) Trak válasza Lala6 (#1) üzenetére


Trak
addikt

Azért őstagként használhattad volna a keresőt:
Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) Lala6 válasza Trak (#22) üzenetére


Lala6
őstag

Bármilyen furcsa is, de Használtam! Ez a totyik elkerülte a figyelmem, köszi!
Minoltát ne vegyél, nagyon sok gondunk volt vele, van egy Minolta fénymásolónk is, ahhoz is sűrűn jár a szerelő.

[Szerkesztve]

(#24) Tifusz válasza Lala6 (#23) üzenetére


Tifusz
tag

Régi cégemnél elég nagy számban használtak mind HP-t, mind pedig OKI-t.
A HP-kal minimális gond volt, az OKI meg folyton behaltak.

Ezekután sem fogom az egekig magasztalni a HP-t, de nem OKI-ban én nem gondolkodnék...

DE ez si csak egy vélemény

(#25) Lala6


Lala6
őstag

Meghozták ma a Kyocerát. Be is üzemelték. Első benyomásaim nagyon pozitívak. Szépen, gyorsan nyomtat. Holnap tesztelgetem majd, ma már nem nagyon volt rá időm. Eddig úgynézki, hogy jó vétel volt.

(#26) csibor


csibor
őstag

Sziasztok!Lézer nyomtatót szeretnénk venni,mert a régi bedöglöt.Csak az a probléma dos-os számlázó programhóz lenne.Mindenképpen párhuzamos csatlakozóval kellene megoldani.Van valami ötletetek?

(#27) LukE válasza csibor (#26) üzenetére


LukE
veterán

milyen szamlazo progi? ''kettos'' nevu konyvelo progi polo tud ugy nyomtatni, hogy az alapertelmezett win nyomtatora nyomtat, ami lehet usb, vagy halozati is.
Egyebkent probalj meg kiutni a progi irojabol frissitest, vagy szupportot...

HP-nel olcsobb lezereken (70k folotti tipusok kb.) nincs LPT, tobbi gyartot nem tudom.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#28) csibor válasza LukE (#27) üzenetére


csibor
őstag

Számlázó proogram,de pontosan milyen :F A többit holnap megtudom mert a fönökömnek kellene.

(#29) csibor válasza LukE (#27) üzenetére


csibor
őstag

Megoldottuk vettünk egy HP1015.

(#30) Despy


Despy
tag

Itt a prohardveren az egyik lézernyomtatós topik se ér semmit! A hozzászólások összetétele:
30%: mi az a lézernyomtató? :F
30%: venni akarok, de nem tudom milyet vegyek
30%: valamelyik barátom anyósának egyszer elromlott egy hasonló típusú mátrix
2003-ban 12 év hardcore használat után, na attól a típusú lézertől az Isten
mentsen meg téged!
10%: Köszi a hozzászólásokat, vettem egyet (de nem fogom leírni milyen, ne- hogy már ti ne szívjátok meg!) :(


[Szerkesztve]

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#31) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Most nyálaztam át jó sok ilyen topikot és ha nem is mindegyikben, de a többségben igaz az, hogy mindenki egy fajta tapasztalat alapján dönt. Én megfordultam sok cégnél és mindegyiknél adott volt egy olyan, hogy a HP vagy az EPSON vagy vagy vagy... beszart és nem megy. Ezektől független ki lehet fogni a legjobbat legalább annyira mint a legroszabbat.
Én magam most vásárlási szándékkal olvasgatok otthoni használatra vennék lézer nyomtatót csak nem tudom, hogy havi 500-600 lap nyomtatása céljából melyik lenne a legjobb? Ebben kérném a segítségeteket!
Viszont nem vitázni akarok, hogy ez szar az szar mert az, hogy egy megadta magát az nem azt jelenti, hogy 3 házzal odébb nem megy hibátlanul ugyanaz ami mellette volt a polcon!

Mindenki segítségét előre is köszönöm!!!

A tudás mindenkié!!!

(#32) Despy


Despy
tag

Olvasd el a #30-ast ez alapján adj az emberek véleményére itt....
(Más témában ok, de lézernyomtatóknál nem érdemes a fórumot elolvasni. Inkább teszteket olvass el. Lehet, hogy sok HP elromlik pl., de az is lehet, hogy abból van a legtöbb. Otthon elég kevés embernek van még lézernyomtatója, soknak meg az irodából kiszuperált cucca van) Videokártyáknál, prociknál stb. persze más a helyzet, de itt :(

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#33) retes


retes
aktív tag

Ok köszi a segítséget nézegetem már a teszteket és nagyon a HP fel húz a szívem de nem akarok sokat költeni rá!

A tudás mindenkié!!!

(#34) csika válasza Despy (#30) üzenetére


csika
tag

Bővebben: link

Csak HP-t ajánlottak ...
Lézernyomtató teszt? Ott nyomtatnak vele tízezer oldalakat?

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#35) Despy


Despy
tag

Idézet:
''Samsung, esetleg Kyocera ajanlott, hp erosen kerulendo.
Egyebkent beirod jobb fent a keresobe a ''lézernyomtató'' szocskat, es talalsz sok topikot, sok velemennyel''

Itt pl.többen panaszkodnak a hp-re....
Nem azért írom ezt mert hp ellenes lennék (nem vagyok az), de a fórumozók ebben a témában munkahelyi nyomtatóra, ismerős gépére hivatkoznak stb.

1. Fogalmuk sincs, hogy az ismerős, hogy használja a nyomtatót, mert lehet, hogy ''csak'' havi 2000 oldalt nyomtat, de azt egysterre küldi rá a nyomtatóra!
2. A munkahelyen szintén nem tudod a többi alkalmazott hogy használja.
3. Kevés az olyan hozzászólás: Nekem otthon ilyen van, ennyit és ilyen cuccokat nyomtatok, ilyen a minősége a nyomatnak, ennyiszer gyűri be a lapot stb.
Úgyhogy lézernyomtató terén nem alapoznék ezekre a fórumozói véleményekre. Talán egy elfogulatlan nyomtatószerelő véleménye akár milyen szkeptikusok is vagytok, többet ér mint ez az egész prohardver lézernyomtató topic! De ti azt mondjátok rá: ő azt ajánlja amelyik szar, hiszen ebből él!
:(((
Viszont ismeri a típushibákat is! Ami igen lényeges szempont!
Na mindegy, abbahagyom mert felidegesített ez az egész!

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#36) mikk2000 válasza Despy (#35) üzenetére


mikk2000
őstag

Kedves Despy!

Kicsit baj van azzal ami a nyakadon van. Egy fórum nem azt jelenti hogy megnyitod és mint csoda zúdúl rád az összes kérdésedre adott pontos megoldás, egy fórum arról szól, hogy az emberek írnak az adott témával kapcsolatban. Ezek szerint te magad is sallang vagy, hiszen pontos informácót kerestél, és azt nem találtál, ergó te sem adtál semmit ahhoz ami itt van, ráadásul még szidod is az embereket hogy hogy mernek itt írni olyan hozzászólaásokat, amik ellenkeznek azzal amit te elképzelsz. Vagy valamilyen szanatórium, vagy netetikett olvasását javaslom.

(#37) mikk2000


mikk2000
őstag

Akkor a témával kapcsolatban, fentebb olvastam hogy valaki Kyocerában gondolkodik.

Akkor pár szó a Kyocera FS1020D-ről:

1. Rossz nyomtatási minőség, amit egy héten belül jeleztünk. Amikor elvittük a forgalmazóhoz a nyomtatót nem ismerték el a hibát, ráadásul a nyomtatót elrontották, mert mikor visszakerült hozzánk, akkor nagyon maszatosan nyomtatott. ''Szakemberek''.

2. A nyomtató installálhatatlan. A Kyocera windows XP rendszerhez a „KX” nevű drivert ajánlja, ez installálhatatlan. Lefagyasztja az operációs rendszert, újraindítás után a nyomtató nem látszik, a windows device managerben sárga felkiáltójel van csak a nyomtató helyén.
Talán egy verzió van az 5-ből ami installálható, de egyáltalán nem úgy, ahogy azt a leírása írja. De még mindig ott van a 4-es akkor is.

3. A szerviz erre ajánlotta a kis buta kiegészítő nem komfortos drivereket (elismerte hogy a KX nem működik) , ezzel viszont az a gond (KPDL), hogy néhány oldal után butaságokat nyomtat, nem oda illő karaktereket, amin viszont a nyomtató ki-be kapcsolása segít, tehát ez nyomtató hiba.

4. A nyomtató újraindítás után nem látszik USB használata esetén.
Eddig egyedül VIA USB bővítőkártyával sikerült helyes működésre bírni, nforce2, intel (!) USB nem jó neki.

Én ezt a nyomtatót a fejéhez vágnám annak aki tervezte, mert ez egy nagy rakás szar.

(#38) pilóta válasza mikk2000 (#37) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem pont egy ilyen nyomtatóm van most, és én nem tapasztaltam ezeket a hibákat...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#39) mikk2000 válasza pilóta (#38) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia!

Azt elhiszem hogy a nyomtatót hardveresen fejlesztik, de azt nem hogy a KX drivert úgy tudod installálni ahogy az le van írva (USB bedug, cancel hardvare wizard, és futtatás...).
Az USB-t milyen chip/set adja neked?

Hardver ügyben légy szíves az öntesztlapról írd le a következő adatkat :

1. Released, nálam 2003.10.14
2. Firmware verzió, nálam 154.05-11

Biztos hogy nem lesz ugyanaz.

A nyomtatási minsőségről annyit, hogy a rossz minőség főleg fekvő nyomtatásnál tűnik ki, az egyszerűen borzalmas. Tőlem független okból nem tudom fogyasztóvédelmi eljárással a nyomtatót megreklamálni, nem csak tőlem függ sajnos.

(#40) pilóta válasza mikk2000 (#39) üzenetére


pilóta
nagyúr

Firmware: 154.08-11
Released: 27/Feb/2004

Lehet, hogy kéne frissítened a firmwaret, mert nálam a fekvő lapoknál nincs semmiféle minőségromlás. A kx driver tényleg nem a legjobb, én is a windowsosat használom, de csak azért, mert úgy gyorsabban feldolgozza az oldalakat. A kx sokat tököl a nagyobb méretű fájloknál.
A telepítés teljesen egyszerű volt, beraktam a cd-t és usgyi...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#41) andris21


andris21
tag

nem olvastam végig a totyikot, de
nyomtatóban HP a király. nekem is az van Laserjet :) csak győzd bele tölteni a papirt. :C
egyik haveromnak VOLT samsungja, fél év alatt széthullott. HP előtt nekem xerox volt, hát az ha lehet mégratyibb.

(#42) pilóta válasza andris21 (#41) üzenetére


pilóta
nagyúr

csak győzd bele tölteni a papirt.

LOL

főleg, amikor 5-össével húzza be :D

A HP-nak már csak a neve van meg. De ha ilyen gagyi nyomtatókat csinál, akkor az se sokáig. Az 5Si volt az utolsó normális nyomtatójuk. Azt baltával se lehetett széterni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43) Lala6 válasza mikk2000 (#37) üzenetére


Lala6
őstag

Ilyeneket én sem tapasztaltam. Kihozták a helyszínre, üzembe helyezték(ingyen). Azóta is jól működik, bár a KX driver az télleg kaka, windowsban levő jó hozzá, azzal tökéletes.
Még mindig nagyon megvagyok vele elégeve. Nem húz be egyszerre sok papírt(minolta,HP), szépen nyomtat, gyors és takarékos is, mert még nem kellett tonert cserélni pedig napi használatban van.

(#44) Notes


Notes
senior tag

A ''HP sok papírt húz be'' c. történet a LJ5L sorozatnál terjedt el mert a görgők hamar elkoptak, ez típushiba volt, ki is adtak hozzá egy javító kittet, ma már nem aktuális. Szűk környezetemben 5 db HP lézernyomtató működik, mind irodai mennyiségben nyomtat, eleddig nem volt velük baj (LaserJet 1010, 1015).
Viszont a 1015-ös áráért lehet kapni Brother 5140-est, ami jóval komolyabb cucc. Még csak most kezdtük használni, de nagyon meggyőzött.
Nyomtatók szervizelésével foglalkozó barátommal beszélgettem a múltkor, Ő a HP-t ajánlotta, ha venni akarok magamnak valamit.

Romanes eunt domus!

(#45) pilóta válasza Notes (#44) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja ha a szervizes ajánlotta. Valamiből neki is meg kell élnie :D

Na jó, nem olyan rosszak, csak a tudásukhoz képest drágák...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#46) Notes válasza pilóta (#45) üzenetére


Notes
senior tag

Én is birom a HP-t, de olyan mint a Nokia a telók között. Jó minőség, kicsit túlárazva. Én lehet átnyergelek Brother-re. Bár annak nem tudom ki gyártja a belét. Talán Canon?

Romanes eunt domus!

(#47) Despy válasza mikk2000 (#36) üzenetére


Despy
tag

Nem hiszem, hogy hülyeségeket írnék. Ha elolvasod figyelmesen a #35-öt utána a #45-öt ezt te is beláthatod. És még egyszer leírnám: a fórumok működésével tisztában vagyok, és a prohardvert egy jó fórumnak tartom, de ellentétben más témákkal: videókártya, processzor stb. a lézernyomtató topicok nem jók, a vélemények egymással szöges ellentétben vannak, ugyanúgy mint a tiéd az utánad következő fórumozó hozzászólásával. Már csak egy driverinstall kérdésében sem értetek egyet, ami azért valjuk be...:(

[Szerkesztve]

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#48) Despy válasza pilóta (#45) üzenetére


Despy
tag

Remélem poén volt... (mondjuk a smileyból gondolom igen)

[Szerkesztve]

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#49) simonzé


simonzé
addikt

Szerény véleményem szerint a HP 6P-vel bezárólag beszélhettünk kiváló HP nyomtatókról általánosságban. Azóta csak egy-egy típus az ami bevált pl. DeskJet 1200, vagy 2100. A HP termékek minősége nagyot esett az utóbbi pár évben, és ez nagyon rossz dolog...

A múlt hónapban vettem egy Samsung 1520-ast irodai nyomtatónak. Az első toner egy hónapig bírta, de nagyon intenzív volt a használata. De otthoni/kisvállalkozás nyomtatónak simán megéri. Tartósságról nincs tapasztalatom, de bruttó 28-at mindenképp megér...

I don't fit in. I fit out.

(#50) mikk2000 válasza pilóta (#40) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia, elárulod hogy lehet frissíteni a firmware-t ?

Letölteni ugyanis firmware-t a kyoceratol nem lehet.

Márpedig ha nem lehet, akkor nyilván oka van, például hogy bizonyos firmware csak bizonyos hardver verzióhoz jó (...). Tehát konkrétan hol, hogyan?

''A kx driver tényleg nem a legjobb, én is a windowsosat használom''

Ne haragudj de ezt nem értem.
A KX nevű driver a Kyocera által a windowshoz ajánlott driver. Windowsos.
Most akkor mit értessz te a widows-os alatt?
Mini driver kétféle van a nyomtatóhoz, KPDL, ami a nyomtató saját nyelve, illetve a PCL, ami a KPDL-t fordítja PCL-é.
Tehát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.