Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74051) Samus


Samus
addikt

Alapszituáció: csomagváltás miatt a nyakamba szakadt 63 analóg TV csatorna, vagyis a mezei kábelTV (nem beltéris, nem DVB-C). TV viszont nincs mellé. Elég lenne egy 22-23" (50cm) méretű is, lévén alig 3 méterről néznénk. Namost. Monitor viszont akad. De abba nem tudom beletuszkolni a koaxot. Rögtön elballagtam a kínai piacra (eBay), és rákerestem az "analog TV box" kifejezésre, hátha kínai barátaink gondoltak erre. Naná.

Szóval találtam ezt: [link]

A leírás eléggé homályos, de nekem ebből az jön le, hogy hagyományos koax be, VGA jel ki, távirányító, csatornaváltás, öröm, bologság. Mivel analóg adásról van szó, a VGA bőven elég lenne. Vagyis röviden, egy beltéri, amivel TV-t csinálsz a monitorodból.

Jól veszem ki, hogy ez egy ilyen kütyü?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74052) pjen válasza Samus (#74051) üzenetére


pjen
félisten

Szia.3 méterről min 32"tévét érdemes nézni. :)

(#74053) Freddycom


Freddycom
őstag

Autóstöltő. A 2A-s kétszer olyan gyorsan fogja feltölteni a telefont, mint az 1A? Mitől függ, hogy tölthetem-e a telefonom 2A-s töltővel? A készülék egy THL 4400-as mobil.

(#74054) razorbenke92 válasza Freddycom (#74053) üzenetére

Az, hogy a töltő hány amperig szól, az a maximumot jelöli. Az, hogy a telefon fölvesz e több mint 1A-t töltéskor, az annak az elektronikájától függ. Mellesleg nem számszerűsíthető, hogy 1A-es töltővel 1óra, 2A-essel 0,5 óra lesz.

Ha a telefonod felveszi, akkor valamivel gyorsabb lesz. Nézd meg a gyári hálózati töltőn hány A van, azt általában a maximális felvétel fölé lövik kicsit.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74055) Freddycom válasza razorbenke92 (#74054) üzenetére


Freddycom
őstag

1.5 A-t ír az outputnál. Ez esetemben mit jelent, jár előnnyel, ha 2 A-t tudó autós töltővel (és gyári, hozzá kapott kábellal) töltöm avagy sem?

(#74056) spiritex válasza Freddycom (#74055) üzenetére


spiritex
veterán

Persze, gyorsabban fog töltődni, mintha 1A-essel töltenéd, mert fel tud venni elvileg 1.5 A-t, amit a 2A-os le tud adni, míg az 1A-os értelemszerűen nem.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#74057) razorbenke92 válasza Freddycom (#74055) üzenetére

Főleg akkor érdemes nagyobb teljesítményűt venni, ha kicsit noname a márka. Minőségi eszközöknél ha 1A a határ, akkor 1A-en a világ végéig elmegy. Olcsóbb noname eszközöknél inkább érdemes 2A-eset venni, mert akkor nagyobb valószínűséggel bírja stabilan az 1,5A mellett.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74058) Freddycom


Freddycom
őstag

Értem, nagyon köszönöm a válaszokat!

(#74059) ch003067


ch003067
addikt

Sziayztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy Erte bankból utaltak nekem kb pont 2 hete (Pestről az Árkádból) OTP-re, és azóta sem kaptam meg a pénzt. A bizonylatról kaptam képet, minden stimmel....

Ötletrk, hogy mit kellene tennem ilyen ügyben??

(#74060) wrox válasza ch003067 (#74059) üzenetére


wrox
senior tag

Azt még aznap meg kellett volna kapnod.
3 lehetőség van.
1. Banknál elkeveredett valami módon.
2. Elírták a számlaszámod. (bár ha van bizonylat...)
3. Nem küldtek semmit, Photoshopplt képet kaptál.(ha nem ismered az illetőt, akkor ez a legvalószínűbb)

A bankba menj be, a sajátodba, és mutasd meg a bizonylatot, amit kaptál a feladásról.

(#74061) Rivaul válasza ch003067 (#74059) üzenetére


Rivaul
addikt

Vagy rossz számlaszámra utaltak vagy simlisség van a dologban, esetleg le is vonták amit küldtek. 4-6 óra alatt meg kellett volna kapnod. Bankodnál érdeklődj.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74062) pjen válasza ch003067 (#74059) üzenetére


pjen
félisten

Én kinyomtatnám azt a bizonylatot és bemennék az Erste bankba+az OTP be is.Biztos adnának felvilágosítást. :)

(#74063) Qru válasza ch003067 (#74059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszavonhatja az utalást a küldő fél a pénz beérkezéséig. Érdeklődj a bankodnál, ha ők azt mondják nem kaptál pénzt akkor kiszúrtak veled.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#74064) ch003067


ch003067
addikt

Megbízható tagról van szó, ezért én sem értem.
Azt mondja, hogy levonták tőle a pénzt. Bankomba bmenni elég gázos lenne mert nem sokat vagyok otthon, Pesten meg nem szoktam járni, hogy bemenjek az Aréna Plázaba....

Esetleg telefonon nem lehetne érdeklődni?

Ugye OTP-nál az utolsó 8 számjegy az 0, amit nem is szoktak kiirni, de ha utalásnál beírják akkor sem számít. Ebben az egy dologban látnék buktatót, de eddig még nem volt ilyenből baj.

(#74065) leslieke válasza ch003067 (#74064) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ugye OTP-nál az utolsó 8 számjegy az 0

Igen, és tudtommal nem számít sehol belföldön.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#74066) wrox válasza ch003067 (#74064) üzenetére


wrox
senior tag

Az országban akármelyik bankfiókba bemehetsz.

(#74067) razorbenke92 válasza ch003067 (#74064) üzenetére

A számlaszámot olyan szinten nem lehet elírni, hogy a számlaszám önmagában ellenőrző összeg is. Tehát kb lehetetlen úgy elírni, hogy a félreírt számlaszám is egy valós számla legyen. Ezt az ellenőrzést az utalás előtt elvégzi a rendszer, és ha nem megfelelő a szám, akkor nem is engedi az utalást.

Ha levették a pénzét, biztos vagy benne, hogy nem vert át, akkor minden bizonnyal a pénz elindult hozzád, csak nem érkezett meg.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74068) ch003067 válasza razorbenke92 (#74067) üzenetére


ch003067
addikt

3x is megnéztem már a nezbankot és a számlatörténetben sem ír semmit....

Nagyon fura.

(#74069) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Szerintetek létezik olyan, hogy egy bizonyos termékből egyet legyártasson valaki? Mondjuk egy hifit, ami már 12-14 éve kifutott széria? :)

Mondjuk én nem sok esélyt látnék rá, 1 emberrel nem hiszem, hogy foglalkoznának a multik...

(#74070) zeorsdfd válasza #31600896 (#74069) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Szerintem nem, illetve nyilván iszonyat drágán..de inkább úgy se.

(#74071) ch003067 válasza #31600896 (#74069) üzenetére


ch003067
addikt

Ebay.com-on próbálj keresni bontatlant. Nem sok esély van rá, de hátha.

(#74072) #65675776 válasza razorbenke92 (#74067) üzenetére


#65675776
törölt tag

Plusz ugye a névnek is stimmelnie kell, máskülönben megintcsak viszautasítja a bank a tranzakciót.

(#74073) Rivaul válasza #31600896 (#74069) üzenetére


Rivaul
addikt

Biztos hogy nem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74074) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A sok-sok-sokszor előforduló hiba megesett egy számítógépen, a windows nem tölt be.

Bejön a képernyő, hogy válasszak: csökkentett mód, csökkentett mód parancssorral / hálózattal, legutóbbi helyes konfiguráció és társai opciókkal. No egyik opció sem működik, ekkor nálam jön a Win újratelepítés.

Azonban amikor a telepítő pergeti a dolgokat még magától, ezt a képernyőt kapom több CD-vel is, legyenek azok SP2-esek vagy SP3-asok

1594359818 kódszámú nem várt hiba történt a 1173. sorban, a d:\xpsprtm\base\...

Mivel lehet baj? Alkatrészprobléma? Vagy mifene, valaki találkozott már ilyennel?

═════════════════════════════════════════

(#74075) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Adott 1 fizikai HDD amin (két fő partíció C: és D: lett kialakítva + a win saját 100 megása + az Ubuntu 4GB swap helye) a C:-re Win8.1 a D: partícióra pedig Ubuntu 14.04 lett telepítve...

Bootoláskor bejön a Win8.1 grafikus (kék) oprendszer választó menüje és ha az alapértelmezett Win8.1-et hagyom/választom, akkor be is bootol simán...

De: ha az Ubuntut választom, akkor újraindul a sz.gép és megjelenik az Ubuntu "bíbor" indulást választó menüje:

1. ahol az Ubuntut választva az elindul
2. a Win8.1 loadert választva ismét bejön a Win8.1 grafikus (kék) oprendszer választó menüje...

Normális ez így vagy mit lehet/kell beállítani, hogy korrektül működjön?
(gondolok itt arra, hogy pl. az Ubuntut választva a Win loaderéből az további újraindulás és menüválasztás nélkül elindul, stb.)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#74076) vitemerius válasza Alex123 (#74075) üzenetére


vitemerius
tag

Milyen sorrendben volt a telepítés? Mert ha előbb win, aztán ubi, elviegl csak a grub kellene, hogy bejöjjön. Egyébként Ubuntu alól a grub customizerrel megpróbálhatod rendbe tenni a dolgokat.

(#74077) Alex123 válasza vitemerius (#74076) üzenetére


Alex123
senior tag

Sorrend: Win, majd Ubuntu - igen, ekkor csk a Grub jött be, ekkor EasyBCD, ezután semmi... :) , majd fixmbr, fixboot és társai, ekkor a win "szöveges" bootmenüje jött be (ebben mind a win, mind az ubi már benne volt), majd "visszaraktam" a win grafikus indítómenüjét és azóta ilyen...

Lehet, így kell működnie, fogalmam sincs csak azért kérdezem...?

(#74078) Doky586 válasza Samus (#74051) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézted a mértékegységet: nem 50cm hanem 50 col legalább.. [link]

(#74079) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Nyaralok éppen, de a haver hívogat mert szarakodik a gépe. A jelenség, hogy nem bootol be a gépe. A bioson csak a reset gomb megnyomása után lép túl, és akkor tölt be a Windows 8. Csak ssd van a gépében. Én a boot sorrenden gondolkodok, hogy az állítódott el.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#74080) Samus válasza Doky586 (#74078) üzenetére


Samus
addikt

Fenének kell akkora. 42" felett nem vennék. Engem valamiért a 80 centi vonz, akkor közelebb rakom inkább.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74081) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok mivel érdemes mentést készíteni C-ről? (esetleg helytakarékos)

KaiotEch: később vissza tudom tölteni? Mit értesz az alatt, hogy nem "napikat csinál"?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74082) KaiotEch válasza anonymus89 (#74081) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Easeus-sal pl. Bár ez nem napikat csinál.

(#74083) pjen válasza ch003067 (#74059) üzenetére


pjen
félisten

Az hogy a bizonylatról kapsz képet semmit nem jelent,a bank nem ellenőrzi hogy van e a számlán pénz amelyről az utalás történik.Ha a számlán nincs pénz a bamk 3 nap után értesíti a számla tulajdonost,hogy az utalást nem tudta teljesíteni,de a címzettet nem. :((

(#74084) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy MSI MS-7255 Ver 2.1-es lap, és Live update 6-al frissítettem, a BIOS-át A Live update 6 MS-7255 Ver 2.0-át érzékelt, a bios frissítés egy Dos ablakban zajlott le, a végén kiírta hogy nyomjak egy gombot, és nyomtam egy gombot leáll a gép kiírta hogy leállítás, és kész... Most nincs kép... Újraindítom, és akkor sincs kép, csak elindul a gép. BIOS reset megvolt, de akkor sem csinál semmit.

Üdv, Csaba

(#74085) Doky586 válasza Samus (#74080) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ez a 7"-os is elég, csak közelebb rakod magadhoz (és még olcsóbb is),.

(#74086) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek vagy egy LG 42LV4500 -a és az lenne a gond, hogy nem ismeri fel a tv az x264 kódolású 720p-s hd filmeket, de a sima h264-es filmek mennek rajta(pendrive-ról), mit lehetne ennek érdekében tenni? (felraktuk a tv-re a legújabb firmware-t de nem oldotta meg)

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#74087) anonymus89 válasza KaiotEch (#74082) üzenetére


anonymus89
addikt

Szegény 600mhz-es intel-re majd 5 órát ír..... :(

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#74088) Samus válasza Doky586 (#74085) üzenetére


Samus
addikt

Azért vannak bizonyos határok...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74089) Rivaul válasza LordAxwell (#74086) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.
ITT érdeklődj inkább.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#74090) LordAxwell válasza Rivaul (#74089) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Rendben, köszi.

Az aláírásod hatalmas! :C :C

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#74091) razorbenke92 válasza Alex123 (#74077) üzenetére

Azt nem tudom, hogy a Win 8.1 loadere tudja e magából a Linux disztrókat indítani, azt tudom, hogy az eddigiek alapból nem is tudták, sok mókolással megoldható volt.

A legdiszkrétebb módszer a BURG menü telepítése. Az én képenyőm bios boot után kb így néz ki

Csak alma nincs benne :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74092) vitemerius válasza Alex123 (#74077) üzenetére


vitemerius
tag

Nem így kell működnie, a grub egyből a rendszereket tölti be.

(#74093) pajav8


pajav8
tag

Üdv!
Lenne egy MSI notebook amiben van egy 1GB os DDR2es ram.
E helyett szeretnék egy 2 GB-osat venni
A mostani ramon a paraméterek : 1GB 2Rx16 PC2 -6400S-666-12

Milyen paramétereket kell figyelembe vennem h kompatibilis legyen vele az új ram?

Köszi előre is.

Siemens A60->Sony Ericsson K300i->Nokia 6233->Nokia C5-00->HTC Wildfire S

(#74094) qpmex


qpmex
tag

Üdv!
Rendeltem egy konfigot a pcx-n és azt írják hogy a megrendelt kártyaolvasó nem illeszthető be a házba.

https://www.pcx.hu/termek/modecom-cr-108-fekete-kartyaolvaso-24-ho-gar--92042
https://www.pcx.hu/termek/corsair-carbide-200r-cc-9011041-ww-fekete-szamitogep-haz-24-ho-gar--34548
https://www.pcx.hu/termek/gigabyte-b85-hd3-alaplap-36-ho-gar--84933

Szerintetek sem megoldható? Azt nem írták hogy miért nem lehet...nem férne bele a házba vagy az alaplapra nem lehet rákötni?

(#74095) vitemerius válasza qpmex (#74094) üzenetére


vitemerius
tag

3,5''-os hely kell neki, de a házon csak 3 5,25''-os eszköznek van hely. Magyarul a floppy helyére fér be, de ezen a házon már az nincs.

[ Szerkesztve ]

(#74096) JohnnyX válasza qpmex (#74094) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Floppy beépítő keretet kell szerezned, és a probléma megoldva. :K

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#74097) vitemerius válasza JohnnyX (#74096) üzenetére


vitemerius
tag

Érdekes, hogy a pcx ezt nem ajánlotta fel. Pedig kis pénz is pénz. :)

(#74098) qpmex válasza vitemerius (#74095) üzenetére


qpmex
tag

Azt hittem hogy 3,5"-os hely van a házban ezért nem is kérdeztem rá külön, de úgy néz ki hiba volt. Na mindegy.

És akkor milyen kártyaolvasó lenne jó ebbe a házba, ami van a PCX-en most is?

Remélem kicserélhetem másikra vagy csak egyszerűen nem veszem meg mert ha nem megy bele akkor nincs értelme hogy külön legyen.

Köszönöm a választ.

(#74099) vitemerius válasza qpmex (#74098) üzenetére


vitemerius
tag

JohnnyX javaslatával megoldható, ha nincs szükséged mind a 3 5,25''-ra.

(#74100) qpmex válasza JohnnyX (#74096) üzenetére


qpmex
tag

PCX-en milyeneket tudsz mondani?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.