Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41601) GIJoe válasza Jim74 (#41599) üzenetére


GIJoe
addikt

- a legnagyobb valós akku
- ZTE itthon eladhatod ha meguntad nem tetszik, mivel forgalomban van, más nem a sargi GSMes beveszi
- ZTE ilyen még nem sok van itt, mesélsz róla :)
- relatíve bejáratott márka, régóta csinál telókat, nem hülye kipróbált összetevők...

elég?:)

#41598 Brain75

A maximum 4" feladta a leckét, de:

ZTE V970
JIAYU G2 1 GB

[ Szerkesztve ]

(#41602) freelancer68 válasza milestone (#41579) üzenetére


freelancer68
tag

Recovery, wipe data

(#41603) _X10Dead_ válasza instantwater (#41575) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Vagyis, a döntésed szubjektív szempontokon alapult, nem a tényeken.

Mivel elég aktív vagy a topicban, a témával még csak barátkozó newbie-kra is nagyobb hatással vagy, mint a csendes többség, így különösen óvatosan kellene bánnod a "kinyilatkoztatásaiddal".
Nem kell minden döntésünknek racionálisnak lennie, de ha már nyilatkozunk róluk, legyen egyértelmű, hogy mi alapján tesszük.

Ez a topic orientáló jellegű, így ilyen információkra is nagy szükség van, de ne próbáljuk az emócióinkat félinformációk mögé rejteni, mert azzal félrevezetjük a tapasztalatlanabbakat.

Tvamos: powerbankilag egyetértek, de erre már nem tartottam szükségesnek kitérni a reagálásomban

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#41604) Jim74 válasza GIJoe (#41601) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#41605) Brain75 válasza GIJoe (#41601) üzenetére


Brain75
senior tag

Köszönöm

A probléma a JIAYU G2 1 GB-val hogy nincs benne Magyar nyelv.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#41606) Gwent1 válasza Brain75 (#41605) üzenetére


Gwent1
tag

De lehet bele tenni :) és én magam felé beszélek a G2S jobb

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 5 global

(#41607) GIJoe válasza Gwent1 (#41606) üzenetére


GIJoe
addikt

:K + sok rom van hozzá

(#41608) Lalla válasza Gyuc (#41570) üzenetére


Lalla
tag

a káva is fontos, de engem inkább az zavar, ha már fogást kell módosítanom, hogy elérjem a képernyő legtávolabbi sarkát. Az meg 4,3 col felett keződik.

nintendo SIXTYFOOOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUR!!!!!!!!!

(#41609) tvamos válasza Jim74 (#41588) üzenetére


tvamos
nagyúr

En akkor a Lenovot vennem. (Illetve, ha a meretevel meg tudnek baratkozni, mar lehet, olyan lenne. Persze nekem GPS bajom is van a kinai telokkal....)

(#41608) Lalla válasza Gyuc (#41570) üzenetére
a káva is fontos, de engem inkább az zavar, ha már fogást kell módosítanom, hogy elérjem a képernyő legtávolabbi sarkát. Az meg 4,3 col felett keződik.
Jol beszelsz!!! :R

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41610) BullZeye


BullZeye
veterán

Minideal Special price this week

JIAYU G3S MTK6589T 193.99$(Gift:flim+original silicone case+original Earphone)

Amoi N828 MTK6589 162.99$

JIAYU G4 MTK6589T White 249.99$

HuaWei G520 Quad Core 4.5inch IPS 169.99$

HuaWei G700 Quad Core 5.0inch IPS 278.85$

Lenovo A660 MTK6577 Dual Core 112$

ZTE V967S Quad Core 5.0inch QHD 154.99$

ZTE V956 Quad Core 4.5inch 129.99$

ZOPO ZP980 2G/32G Quad Core 5inch 329.99$ discount code 145ed

THL W200 Quad Core MTK6589T 5.0inch IPS only 185$ discount code 12eas

THL W100 Quad Core MTK6589 4.5inch QHD only 148$ discount code 44ABED

(#41611) Groovebaby válasza tvamos (#41609) üzenetére


Groovebaby
tag

Kicsit amúgy engem is zavar, hogy offline-ban nem megy a gps....de kapcsolattal tökéletesen működik, talál jelet 20mp-en belül és pontos is...csakhát kell a 3g hozzá....

Lecseréltem a profilképem, túl sok ebbe a topicba 2 szőke női kép...na meg legyek már megkülönböztethető elsőre, na ;]

[ Szerkesztve ]

Amoi N828

(#41612) badabum


badabum
tag

minideal friss kuponok:

ZOPO ZP980 145ed
THL W200 12eas
THL W100 44ABED

(#41613) djula válasza Groovebaby (#41611) üzenetére


djula
aktív tag

Egy okostelefonnál miért olyan fontos, hogy a gps menjen mezítlábasan is?
Van olyan, aki nem vesz mobilnetet pláne egy dual simes készülékre?
Az aGPS pár kilóbájt adatforgalmat generál, az még akkor sem sok, ha csak edge van valahol.

(#41614) instantwater válasza BullZeye (#41610) üzenetére


instantwater
addikt

Kapják be.
Reggel rendeltem egy W100 az $159 ért, most meg 148 ért adják...

(#41615) Groovebaby válasza djula (#41613) üzenetére


Groovebaby
tag

Mert pl nekem van mobilnetem, de a drága telenornak nincs mindenhol normális lefedettsége, pláne nem a semmi közepén...ilyenkor nem rossz azért, ha megy offline-ban is.

Amoi N828

(#41616) fateless válasza Groovebaby (#41615) üzenetére


fateless
veterán

Azért amennyi az aGPS-hez kell, ahhoz elég a GPRS is...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#41617) Groovebaby válasza fateless (#41616) üzenetére


Groovebaby
tag

ok, ez igaz, aláírom...
de inkább a megszokás, hogy az előző telefonjaimon meg ment offline is...vagy csak nekem túl nagyok az elvárásaim :)

Amoi N828

(#41618) Krinyo válasza Groovebaby (#41615) üzenetére


Krinyo
senior tag

De az AGPS infók érvényessége nem pár perc, az EPO-é meg még több, egy hónap. Szóval offline-ban is mennie kell annak a GPS-nek.

(#41619) KurtCobain válasza instantwater (#41614) üzenetére


KurtCobain
őstag

KB 2 hónapja él az a kód...

Mmm'kay?

(#41620) RVR400 válasza instantwater (#41614) üzenetére


RVR400
veterán

Hónapok óta él a kód a W100-hoz, már itt is szerepelt párszor a kód... :C :W

Nah, most látom, hogy már volt. :)

Szóval lassan 3 hónap...

[ Szerkesztve ]

(#41621) tvamos válasza Groovebaby (#41611) üzenetére


tvamos
nagyúr

Innen nagyon lapos szogben skubizzak a telok a holdakat, a Lenovo A789 is alig talat valamit. Meg e Motorola Atrix is. Az Acer E2 volt a legjobb, de ott meg a Sports Tracker bug.... :( Pedig jo kis telo az! Szoval gyengusz volt a teljesitemegy. (Otthon pedig mindketto jol teljesit.)
/* Node... szivem csucske a Nokia, megalkotta a tokeletest... :D :DDD :N Ez sem az! De egyenlore el vagyunk. (A tokeletes lannyal is az a baj, hogy nem megyunk oda hozza!)*/

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41622) instantwater válasza RVR400 (#41620) üzenetére


instantwater
addikt

Feketéhez nem akarta megkajálni....
Most elfogadja.
Tuti elírtam valamit.
Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#41623) akos727


akos727
senior tag

Minidealen vajon mennyire érzékenyek a külsérelmi nyomokra?
Visszaküldenék egy telefont garanciában és tegnap sajnos került a keretre egy csúnya sérülés, de ez nem befolyásolja a hibát, illetve a kijelző meg a hátlap is hibátlan maradt.

(#41624) RVR400 válasza instantwater (#41622) üzenetére


RVR400
veterán

4 napja rendeltem feketét ezzel a kóddal.

(#41625) Bali222 válasza djula (#41613) üzenetére


Bali222
tag

Mi olyan furcsa ezen? Én, ha netezni akarok, akkor 90%-ban van a közelemben wifi.
Nincs mobilnetem, és jól megvagyok az okostelefonommal.

[ Szerkesztve ]

(#41626) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Üdv!

Érdekelne, hogy melyik kínai telefont ajánlanátok, ha a kamera és a kijelző lenne a fő szempont? nem zavar a nagy tepsi telefon :) Köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#41627) baalco válasza djula (#41613) üzenetére


baalco
tag

Ahamm.. és mi a helyzet a külföldi nyaralás alatti roppant barátságos roaming díjakkal? :F

(#41628) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Hány THL W200 tulaj van itt a fórumban? CWM-et nem vadászott már valaki?

(#41629) instantwater válasza Sanyaman (#41628) üzenetére


instantwater
addikt

Majd megérjük Cappa kollégát, hogy gyártson nekünk :)

(#41630) Groovebaby válasza Krinyo (#41618) üzenetére


Groovebaby
tag

kéne...de pl adatforgalommal, frissítek mindent, nav. program rámegyek, megtalál, juppii. Kikapcsolok mindent, gps visszakapcsol nav. program elindít, várok közel negyed órát, lát műholdalt 1-2-3-at de ennyi....

Amoi N828

(#41631) fateless válasza baalco (#41627) üzenetére


fateless
veterán

Hagyjuk már ezt az aGPS pro-kontra vitát!

Aki akarja, használja, aki nem akarja, nem használja.

A kedvencem az tényleg ez a külföldi dolog. Ha külföldön kell, akkor első alkalommal majd sokat vársz (kikapcsolt aGPS-szel), utána meg úgyis meglesz pár napra a műhold helyzete, nem kell megint sokat várnod. Vagy ha autóval mész ki, akkor meg már tudni fogja a készülék a holdak helyzetét.

Amúgy sem az a lényeg benne, hogy használd-e az aGPS-t, vagy sem, a felvetés a mobilnetre vonatkozott. Van, aki használ mobilnetet, van, aki nem. Számomra elképzelhetetlen egy okostelefon mobilnet nélkül, de én már 8 éve használom ezt a telefonjaimon - persze nem is vagyok mai csirke...

Azt is megértem, aki pl suliba jár és otthon van wifi, szórakozóhelyen van wifi, suliban van wifi, nem akar erre költeni. (Vagy legyen az a munkahelye, nekem mindegy)

A lényeg: ha van net, akkor kevesebb lesz ezzel (is) a vesződséged, ha nincs nett, akkor lassabb lehet ezzel a navigálás. Ez ugyanolyan parttalan, mint az, hogy 4" a jó méret vagy 5,7". Azon gondolkodjatok, nektek mire van szükségetek, ne arra figyeljetek, hogy a gyártó mit mond, mi kell, mert ő csak eladni akar.
Az meg végképp zsákutca, hogy egy-egy példát hozunk fel valami ellen vagy mellett, ami ennyire felhasználófüggő.

Egyébként meg az alap témához képest ez OFF

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#41632) djula válasza baalco (#41627) üzenetére


djula
aktív tag

Külföldi nyaralásra vagy komolyabb, napi használatra nem telefonnal indulnék gps műholdakat vadászni.
De ha mégis, akkor megértem, oda valóban jó, ha megy net nélkül is.

(#41633) anonym1s válasza instantwater (#41554) üzenetére


anonym1s
őstag

Akkor fogod megtudni, mennyit er egy normalis akksi, amikor reggelente nem csak a telefonodat vagod zsebre, hanem a szar powerbankodat meg usb kabelt is melle, es hurcolaszhatod folyton magaddal azokat is.
Miert nem veszel olyat mint en? Nagy kijelzo, nem full hd, T processzor, 2db jo nagy bika akksi, es mar lattam 190 dollarert is.
Nem hinnem hogy egyik kinai marka jobb lenne a masiknal, thl, star, xiaomi, jiayu, stb., egyre megy.

(#41634) instantwater válasza anonym1s (#41633) üzenetére


instantwater
addikt

Mit vettél?

(#41635) anonym1s válasza Krinyo (#41572) üzenetére


anonym1s
őstag

Oke, ez tiszta, de mi van a netezessel? Nekem egesz nap neten van a telefonom (ugy ertem az egyik kartyam), akkor a masikon egesz nap elerhetetlen vagyok?

(#41636) RVR400 válasza anonym1s (#41633) üzenetére


RVR400
veterán

Kb most már senki sem tudja, hogy végül mit rendeltél Magadnak, ami még meg sem jött, de már ódákat zengsz róla...

(#41637) G.I.JOE válasza anonym1s (#41633) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Ha plusz akkut viszel magaddal, nem ugyanott vagy?

(#41638) cappa72 válasza Sanyaman (#41628) üzenetére


cappa72
nagyúr

Már készültem, ez volt az első verziós thl-w200-cwm

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#41639) Krinyo válasza anonym1s (#41635) üzenetére


Krinyo
senior tag

Netről nem beszélt senki, az ettől részben független. Ha be van kapcsolva az adatforgalom, akkor is él mindkét SIM-ed standby-ban. Ha az elsőre van bekapcsolva az adat, akkor ha az elsőn beszélsz, nem szakad meg (3G-nél, 2G-nél igen), ha a másik kártyán beszélsz, akkor addig megszakad az elsőn aktív adatforgalom, amig ben nem fejezed. És ugyanez igaz fordítva is.

[ Szerkesztve ]

(#41640) anonym1s válasza instantwater (#41634) üzenetére


anonym1s
őstag

Star N9599T

(#41641) Sanyaman válasza cappa72 (#41638) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Vállalkozom tesztelésre, ha kész vagy vele! :R Gondolatolvasó :C

(#41642) Brain75 válasza anonym1s (#41633) üzenetére


Brain75
senior tag

törölve

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#41643) RVR400


RVR400
veterán

S9920 84 USD-ért.

(#41644) cappa72 válasza Sanyaman (#41641) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát a teszt verziót linkeltem, próba cseresznye, de előtte lementeném a telefonon lévőt, biztos ami biztos...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#41645) Krinyo válasza Krinyo (#41639) üzenetére


Krinyo
senior tag

A csomagkapcsolt adatforgalmazásnak (GPRS, EDGE, 3G, HSxPA) pont ez a lenyege, hogy abban az időszeletben csatlakozik csak a toronyhoz ténylegesen, amikor éppen küldeni vagy fogadni akar adatot. Ezért nem dialup, hanem csomagkapcsolt. :)

(#41646) iMaverick válasza Groovebaby (#41611) üzenetére


iMaverick
addikt

Most már a hajszín is stimmel... ;]

(#41613) djula válasza Groovebaby (#41611) üzenetére
Egy okostelefonnál miért olyan fontos, hogy a gps menjen mezítlábasan is?
Van olyan, aki nem vesz mobilnetet pláne egy dual simes készülékre?

Van. Pl. én nem óhajtok pluszba fizetni a mobilnetért, miközben odahaza és melóban ott az ingyen wifi. Itt Pesten meg nem olyan nehéz találni nyitott wifi-t.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#41647) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Milyen dual simes telót ajánlanátok nekem ami azért tudásban sem rossz? Mondjuk egy galaxy s2 szintjét hozza nagyjából és még a kijelzője is szép!

Előre is köszönöm a segítséget!!!

(#41648) Krinyo válasza pezo00 (#41647) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ez a kerdes naponta kb. 5x hangzik el, és alig két oldalt kellene érte visszaolvasni...

(#41649) chab7 válasza djula (#41632) üzenetére


chab7
addikt

Nekem Aphrodité szülőhelyén teljesen jól működött a Defy gps-e. Mindenfelé azzal navigáltunk (net nélkül).
Mivel olyan telót szeretnék ami nem rosszabb a mostaninál, így a kínaiak kezdenek kiesni a gps miatt, mert legalább ugyanolyan legyen mint volt a Defy-ban. Eleve a Lenovok voltak képben (P770/P780/S750)
Mert ezek azok amik jobbat többet tudnak a Defy-nál. (A P770 kijelző karcolás teszt videó óta bízok mindegyik kijelzőjében, pedig a P770 még csak nem is gorilla, de amit kapott késsel ollóval és csak egy két pici karc volt rajta - na az meggyőző (ilyen strapa használat közben úgy sem lesz).
A túrázás közbeni térképes navigáláshoz pedig a nagy akksis P széria miatt szűkült a kör (S750 ugyan ip67, de a Defy sem ázott, csak vagy 2x mikor megnéztem nincs-e Aphrodité a habok között :)) de mivel nem találtam, így a következő telónak ezt nem muszáj tudnia.
Ha most lenne a zsebemben (azaz számlámon) 35-40e huf - mint ahogy nincs - akkor már gondolkodás nélkül a P770 lenne megrendelve, mert ahhoz a kevés játékhoz ami nálam megy bőven elég az a vas, minden mást pedig nagyon szépen vinne + azt jó sokáig tenné hálózati áram nélkül, kint a szabadban ahol én a telefont eleve használom.
De pénz nélkül most muszáj leszek egy itthoni szolgáltatós telefont "venni" (azaz kapni, mert hozzám vágják mivel letelt a 2 évem) és legfeljebb karácsony környékén eladom (+ a Defy-t még most) és becserélem egy akkori P-s Lenovora - hacsak ez az újabb nagyon be nem jön. ;]

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#41650) anonym1s válasza G.I.JOE (#41637) üzenetére


anonym1s
őstag

Nem egeszen, mert nem viszek magammal 2 akksit, mivel ketszer akkora mint a w200 akksija, es egy akksi kisebb mint egy 12000mah powerbank, plusz nem kell hozza usb kabel.

Ez csak egy ajanlas volt instantwaternek, mert miota olvasom ezt a forumot, nem tudta eldonteni mit vegyen :)
En eldontottem azonnal amikor meglattam a leirast rola, es meg is rendeltem azonnal, de mas meg ne merje rendelni! Nem ajanlom senkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.