Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) gbors válasza Loha (#3628) üzenetére


gbors
nagyúr

tök mindegy, melyik áll közelebb a valós fogyasztáshoz, változott a definíció. (mellesleg szerintem a TDP-nek nem a jellemző átlagot kellene jelenteni, hanem legalább a fenntartott kiemelkedő értékeket, de ez már csak privát vélemény)

mind a 980-ra, mind a 960-ra elsütötték a x2 perf / wattot. a TPU-s lapon ne a 4K és a sorround méréseket nézd, mert ott már a VRAM is beleszól - WQHD-ben és fullHD-ben 66%-kal van előrébb a 980, mint a 680. én magamtól 60%-ot mondanék, de ez már függ a játékmixtől is. szóval közel sem dupla.
a 960-at meg inkább ne is említsük...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3652) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Az R9 290-t milyen NV kártyára érdemes lecserélni? Melyiknek hasonló a teljesítménye?
780 Ti jó lehet?
Játszok a gondolattal, hogy kipróbáljam a zöld oldalt is, ugyanis eddig egyetlen NV kártyám volt, egy MX 440 vagy 10 éve, ATI/AMD meg már a hetedik, a mostanival együtt.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3653) Casanova* válasza petymeg (#3652) üzenetére


Casanova*
veterán

GTX970 G1

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3654) Habugi válasza Casanova* (#3653) üzenetére


Habugi
addikt

Leírta, hogy 10éve nem volt NV kártyája, erre pont a 970et ajánlod neki??

(#3652) petymeg:

GTX 780/980/780Ti

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3655) Locutus válasza Habugi (#3654) üzenetére


Locutus
veterán

Semmi olyan baj nincs a 970-el, amitől ne hozná lazán a 290 teljesítményét.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3656) MiklosSaS válasza Locutus (#3655) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Amig nem lesznek olyan jatekok ahol 3.7-3.8 giga memoriat zabalnak. Ott lehet majd baj...

(#3654) Habugi : +1

@Casanova!!! Oreg cimbora, ha' te itt vagy? :DDD

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3657) kovsol válasza MiklosSaS (#3656) üzenetére


kovsol
titán

Ott a 780 se fog ficankolni. Meg majd pár driver múlva amikor elfelejtik a régi szériát.

May the Force be with you!

(#3658) Locutus válasza MiklosSaS (#3656) üzenetére


Locutus
veterán

Most is vannak ilyenek, mégsincs velük baj. Attól hogy az utolsó 500mb elérése lassabb, még pontosan azt a teljesítményt hozza a 970 amit kell neki a maga kategóriájában.
Nem lett "lassabb" attól, hogy erre a működési paraméterére fény derült. Ott a sokszáz review, meg lehet nézni mit tud.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3659) Habugi válasza Locutus (#3655) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt a részt nyugodtan ugorjuk át.
10év után az első NV kártyája lenne, kis józanság kéretik.. :R

A 970 nem arról híres miért éri meg 10év Radeonozás után.., vagy cicereg visít vagy nem, vagy mikrolaggol a 3.5GB Ram miatt vagy nem.
A tempós hintalovazás ezért is felesleges még a 290X-el szembe állítva is.
A 780/780Ti baromi jó kártyák.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3660) proci985 válasza Asbee (#3637) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

olyan 100-110k atszamolva.

----

vegeredemenyben 40 fps mellett 5760@highon stabil es nem mikroakad Far Cry 4 alatt a 290x, szoval nyert ugyem van, ha a texturahibak eltunnek* (debug helyett bealudtam). viszont a 970 G1 elso este alapjan meg mindig elhetobb kartya volt, bar ez inkabb a sokkal epeszubb thermal throttling miatt van.

viszont ahol a 970 a memvezerles miatt meghal, ott a 290x meg lazan birja.

borderlands2 alatt mindket kartya fix 60fpst ment low physxel (highal beakadt neha a 970 szoval lehuztam), 290x gputerhelese talan picit alacsonyabb, de mindket esetben a vsync a limitalo, meg a monitor.

fps teljesitmeny alapjan ez alatt a ket jatek alatt meg nem mondtam volna melyik van a gepben (nem furmark alatt a 290x se volt hangosabb). csak ugye meleg.

amit viszont nem ertek, hogy ha tenyleg kb szepen eleg lenne 85 fok mellett tartani a matrix platina hutesenek a stock clockokat, akkor minek kellett meg OCzni egyet az uber orajelein, hogy belefusson a 94 fokba a kartya aztan utanna szenvedjen a dinamikus orajelezessel.

*csak far cry 4 alatt csinalta

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3661) Casanova* válasza MiklosSaS (#3656) üzenetére


Casanova*
veterán

itt is. ezt a topikot mindig öröm olvasni. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3662) Locutus válasza Habugi (#3659) üzenetére


Locutus
veterán

Miattam azt ugrasz át amit akarsz, ettől még az érvelésed nem logikus :)

Persze lehet tökéletes kártyát is venni, akkor nyugodtan beruházhat egy 980-ba is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3663) Malibutomi válasza proci985 (#3660) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Amennyire nekem rémlik a Matrix hütésétöl nem voltak elájulva a népek amúgy. Szóval a te csendes hütéseddel simán lehet throttling.

(#3664) Casanova* válasza petymeg (#3652) üzenetére


Casanova*
veterán

szerintem várd meg az új kártyákat, addig elvagy a 290-el.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#3665) Habugi válasza Locutus (#3662) üzenetére


Habugi
addikt

A Te szótáradban szemmel láthatólag egészen mást jelent a logika mint az enyémben, mert ennyi idő utáni első NV kártyának a 970 marha sok minden, csak nem logikus.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3666) Locutus válasza Habugi (#3665) üzenetére


Locutus
veterán

Nincs ezzel semmi baj, de hiába keresed ebben a logikát; ez csak a te véleményed.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3667) petymeg válasza Habugi (#3659) üzenetére


petymeg
addikt

Most nézem csak a GTX 780 Ti csak 3 gb ram-os, az nem sokáig elég már. A többi új szeriásokat meg aranyárban mérik...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3668) h1mpi válasza Locutus (#3666) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Hagyjad egy AMD tulajtól mit vársz? Sosem fogja dicsérni az Nv-t...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3669) Televan74 válasza h1mpi (#3668) üzenetére


Televan74
nagyúr

Kivéve engem. ;]

Ami pozitív dolog szól a 290X mellet az a ára.85.000 forintért viszonylag jó teljesítményt kaptam.De amúgy a G1 GTX980 kártyám egy álom volt. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3670) Habugi válasza h1mpi (#3668) üzenetére


Habugi
addikt

"Hagyjad egy AMD tulajtól mit vársz? Sosem fogja dicsérni az Nv-t..."

Őőő: [link]

Azért majdnem jó volt, talán majd legközelebb.. ;)

(#3667) petymeg:

Ez így van, ezért is várnám meg a helyedben az újakat, csak ugye nem ezt kérdezted.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3671) #35434496 válasza h1mpi (#3668) üzenetére


#35434496
törölt tag

Várom az új AMD csodákat.

(#3672) lowzor válasza proci985 (#3660) üzenetére


lowzor
veterán

Csak kéne neki az a fullon járó házventi :)

(#3673) HSM válasza proci985 (#3660) üzenetére


HSM
félisten

Én továbbra is azt javaslom, próbálj meg egy picivel kisebb órajelet belőni neki CCC-ből. A feszt automatikusan lejjebb fogja venni.

Jelenleg ugyanis szvsz az történik, hogy az 1050Mhz-es OC-vel hamar befűt maga köré, és utána sokkal többet throttlingol, mintha alapból kisebb órajelről/feszről indítanád, és nem fűtene úgy be maga köré. :K
Nálam pl. a gyári 947Mhz 1,15-1,17V-ra is feltolta a feszt terhelés függvényében a 290-em, míg 900Mhz-en (és -20mv beállításon) 1,08V felett sosem láttam, itt látni is egy félórás BF4 Mantle képen a max feszt és átlag GPU-fogyasztás is. [link]
50W azonnali csökkentés volt a hőtermelésben, ami korlátozott szellőzés mellett elég jelentős volt.

Érdemes lehet valami egyszerű, nem túl nagy, fix terhelésű programot belőni ablakban (én Valley-vel csináltam), mellette monitorozni mondjuk egy GPU-Z-vel/HWiNFO-val, adni neki elég Power Limitet, és nézni, milyen órajelhez (mondjuk 25Mhz-enként lépegetve) milyen feszt ad magának a GPU és mennyit fogyaszt. Így kb. 2 perc befektetésével fel tudod térképezni, milyen órajelen lenne érdemes járatni a kártyát. Ha pedig nem fűti fel maga körül a kuckód, sokkal kevésbé kell majd throttlingolnia, és stabilan fog tudni tartani egy magasabb órajelet is.

(#3674) lowzor válasza HSM (#3673) üzenetére


lowzor
veterán

Erre számítani lehetett tőled :D

(#3675) HSM válasza lowzor (#3674) üzenetére


HSM
félisten

Mivel a leírtakból ugyanaz van nála, mint nálam OC-nél, a gyári csendes ventivezérléssel, hogy befűti a házat, és utána a saját melegében haldoklik a kártya agyon throttlingolva. :D
Persze, a házszellőzés potméterének megtekerése is jó ötlet lehet, de egy hangra érzékeny usernek az olyan, mintha a fogát húznák. Legalábbis, ha magamból indulok ki. :DDD

Végigjátszottam ezeket a köröket magam is, azért javasoltam ezt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3676) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ezek a full csendes házak sajna ilyenek. Nekem is a CM690-ben annyira le van tekerve minden venti (a H110-é is, meg a 2db TY-141 + 1db Swif2), amikor már nem hallottam nyitott oldallappal, és éppcsak elindulnak. Mégis tök jók voltak a hőfokaim minden kártyával, pedig alig van venti a gépben, az is leszabályozva.

(#3677) h1mpi válasza HSM (#3675) üzenetére


h1mpi
nagyúr

De persze ez teljesen normális egy VGA-tól, semmi gond nincs vele ;]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3678) Malibutomi válasza h1mpi (#3677) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Őszintén, ez vagy a NAGYON túlzásba vitt házcsendesítés/fűtés miatt van, vagy gázos a kártya, mert 290X-ből még egyet sem láttam ami elérte volna a 94 fokot....még furmark alatt sem.

(#3679) #35434496 válasza HSM (#3675) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nálam nincs gond a szellőzéssel. :DDD

(#3680) h1mpi válasza Malibutomi (#3678) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A 290 témában biztos, hogy jobban otthon vagytok, mint én, de mindig meglepődve olvasom azt a tanácsot, hogy vegye le az órajelet. nV vga-nál még, ha maxon járatom se melegszik semmit.

(#3679) players111: nálam a gyerek az első nap öntené bele az üdítőjét és mehetne a kukába az egész :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3681) HSM válasza h1mpi (#3677) üzenetére


HSM
félisten

Szupercsendes, halk hűtésű házakról beszélünk, erősen mérsékelt szellőzéssel, és az extrém felbontás miatt extrémen terhelt VGA-ról. :U

Megnézheted, asdxv-nél ugyanez a hűtés a 290-esen hasonló órajelen szűk 1700rpm és max 80 fok: [link], pedig neki sincs hűtőháza, és nem is az Antarktiszon él.

(#3679) players111: No igen, itt van hova szellőzni. :)

[ Szerkesztve ]

(#3682) Asbee válasza hugo chávez (#3650) üzenetére


Asbee
veterán

Szóval az elején azért a mantle nem úgy volt beharangozva, hogy ennek az a célja, hogy kitapossa az sövényt, elkezdjenek valamit és azt majd szép lassan tovább viszik. Nem ez volt kommunikálva. Jöttek a játék címek a nagy nevek, hogy nincs vissza térés. Abu már előre riogatott minket, hogy felejtsük el a tuningot, készüljünk, jön a Mantle, a vga végre ki lesz használva. (Ennek ellenére Mantle alatt tuningra, gyorsulás volt). Szerintem mindenki abban bízott megjelenés után egy évvel kb, már érdemi szinten lesz a Mantle, számolni kell vele komolyan, jönnek a játékok sorban amik támogatják. Aztán jött az up to 45% BF4-ben. Ezt ha elfogadod ha nem, azt a képet sugallta, hogy itt bizony 290/290X-el is nagyon komoly előrelépés lesz már az első címükben is, DX-hez képest. Ehhez képest megjöttek az első tesztek, aztán volt pislogás, mert erős cpu-val, ami azért valószínűleg sokaknak megvolt aki 290 vagy 290X-et használt, alig volt gyorsulás. Kis min FPS-ben igen, kis frame time javulás is jött de semmi extra, pedig mindenki várta a megváltás. Most már oda jutottunk egy 980 azt hozza DX alatt mint a 290X mantle alatt. És ha vissza mész fórumokon azokra az időkre mikor ment a várakozás, nem mondhatod azt, hogy tömegével mindenki félre értette az AMD-t. Egyszerűen ezt kommunikálták le. Na ilyen szempontból tartom bukásnak a Mantlet. Mert amit a háttérben elértek vele az lehet nem az, de gyakorlatban igen. Mostanra játék téren kb el is lett felejtve, de már bf4 után fél évvel sem nagyon hangoztatták.
Talán kicsit másképpen kellett volna a közönségnek elő adni és akkor nem alakultak volna ki olyan képek amik nem valósultak meg.

(#3681) HSM: Egy Giga 970 G1 mégis 75 fok maradt nála, egy hiper szuper agyon hypeolt (nem általunk :) ) Matrix meg ide jut ugyanott. Ezért írtam mindig, sokkal szerethetőbb egy 970 még a 290X-nél is, hiába a memória dolog. Nem furcsa ez, hogy a 290 és 290X-hez mindig kell valami-t babrálni? Vagy nagyon jó házhűtés, vagy ide oda ventit pakolni, vagy persze a mindennapos alulfeszelés alulórajeletés. Lényegében egy igen halk gépbe nem lehet ajánlani egyáltalán. A Palit 980-am ami volt azt tudom példának felhozni. 1550-es boostal, 900-as venti fordulattal volt 75 fok FC4 alatt. Semmi hangja nem volt az ég világon, még ha a fejem a házba nyomtam akkor is kussban volt.

[ Szerkesztve ]

(#3683) daveoff válasza Malibutomi (#3678) üzenetére


daveoff
veterán

Pedig sajnos nem ritka, pl ASUS DC2(Matrix ugyanaz), vagy MSI Gaming kártyákról nem egyszer hallottam, illetve tapasztaltam is, hogy 90°C felett üzemeltek még tuning nélkül is, viszont abban igazad van, hogy a sima 290-ekre még inkább jellemző a melegedés, a X-esekkel kevesebb gond szokott lenni. A legtöbb esetben csak extrém házhűtésekkel lehet leszorítani a hőfokokat, hogy még véletlenül se legyen throttling. Amúgy nálam a Lightningon kívül mindegyik 290X 94°C-on üzemelt........de mind ref volt :DDD

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3684) #35434496 válasza h1mpi (#3680) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ebbe a szbába még az asszony se tud bejönni nem, hogy a gyerek. :D

(#3685) #Morcosmedve válasza #35434496 (#3684) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

"Asszony" csak TV-ről látta a gépem, mikor játszok és megosztom a képernyőt és nézi :)

© asszongya'hogy

(#3686) lowzor válasza daveoff (#3683) üzenetére


lowzor
veterán

Az a baj ezekkel a 2 slotos hűtésekkel egy ilyen nagy fogyasztású kártyán, hogy csak nagyon megtekert házhűtéssel működnek jól, azokkal is csak alapfeszen, vagy pici emeléssel. Ha nem lett volna nagyon olcsó, én is nagyobb hűtéssel vettem volna meg, az biztos. Bár így, alapfeszen elégedett vagyok vele. Ez az első VGA-m, amit nem kell agyontuningolni, hogy elégedett legyek a teljesítményével.

(#3687) HSM válasza Asbee (#3682) üzenetére


HSM
félisten

Az ugye megvan, hogy a Matrix-on a sima DC2 hűtője van? (Csak feketére festve?)
Szóval hőfok-háborúzni nem azzal kéne a legerősebb hűtésű 970 ellen. Másfelől a Matrix komponensei magasabb minőségűek, kb. 10 fokkal kapásból többet bírnak, mint a Giga G1-es cuccok.

(#3688) #Morcosmedve válasza HSM (#3687) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ilyenkor pár dolgot gondolj meg:
Az ára
Ugyanannyi garanciaidő
GPU-t nem válogatnak
---
980 ref azért használható vs. 290/290X feszelős móka.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#3689) Asbee válasza HSM (#3687) üzenetére


Asbee
veterán

Érdekes ennél gyengébb de hasonló borda a 970-en nagyon csendesen tuningolva tud 70 fokot, meg félpasszív üzemet. És akkor beszélhetünk a valós TDP-ről.
Lehet alul feszelni alul órajelezni, ventivel fújni a hátoldalt. Ismét egy példa amiről beszélünk. Áttér 290x-re és kapásból hőmérséklet problémák. De ugye mindig mi vagyunk a hülyék ha erről beszélünk, aki megjárta mindkét oldalt és mindig oda jutunk, vapor-x vagy lightning.

(#3690) daveoff válasza Asbee (#3682) üzenetére


daveoff
veterán

Teljes mértékben egyetértek, és én pont a BF4 miatt érzem magam átverve, mert igenis többre számítottam pont emiatt a beharangozás miatt. Annyit azért hozzátennék, hogy BF4-ben DX-es 980 magasan kenterbe veri a Mantlés 290X-et, tehát nem hogy hozza azt a szintet, hanem messze túlteljesíti azt. Lassan túl vagyok a 200h multiplayeren a 980-al, előtte 400h volt benne a 290X(DX és Mantle vegyesen), de hogy semmivel nem rosszabb DX+NV-vel a játék, mint Mantle+AMD-vel volt, inkább jobb, teljesítményben meg nagyon sokat ráver.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#3691) TTomax válasza Asbee (#3689) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem véletlen,hogy a 290/290X-en inkább a három slotos hűtések az ajánlottak.Amikor meg írjuk a fogyasztást akkor a sok okos rögtön a villanyszámlával jön...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3692) Asbee válasza TTomax (#3691) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem ez a példám erre. Az Asus 970-em 1500-as órajel felett, 70 fokon járt halkan. A giga G1 ugyanígy 70-75 fokon 1600-as tuningal! halkan ( ez 86%-os AsicQ-is extra tuningos volt, azért is melegebb). A palit 980 uganolyan körülmények között, 75 fokos volt gyári venti profillal, 1500 felett, totál halkan. A 290 Gigám 1100-en mondjuk ez is elég magas AsicQ-is volt, üvöltött, hogy 85 fokon maradjon és vrm 95-ön. Procinál, ugyanott G1 jó 20 fokkal hűvösebb.
De komolyan mondom valakinek ki kéne próbálnia alapórajelen bios-ban alul feszelni, extra házhűtést csinálni, ventivel a pcb hátulját fújni egy 970-en. Szerintem 60 fok alatt maradna.

[ Szerkesztve ]

(#3693) TTomax válasza Asbee (#3692) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én írtam,szerintem ha base clockon maradna thermal limit kitolva,alulfeszelve akkor lehet el sem indulna a venti... ;] és biztos vagyok benne akkor is hozna egy ugyan igy 900MHzre alulórajelezett/alulfeszelt (HSM mód) 290et,és nem is lenne melegebb... csak hát álló ventikkel,aminél csendesebb nem létezik...

(#3675) HSM
No te azért igen messze vagy a hangra érzékeny usertöl... akinek a Giga WF3 2400rpmen néma,3000rpmen "hallható kicsit" az nem hangra érzékeny.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3694) TTomax


TTomax
nagyúr

“We are confident that as we get into the second half of 2015 with the launch of that [new graphics] product, we will gain back the market share which is low from my standpoint and historically,” said Devinder Kumar, chief financial officer of AMD. “We need to be significantly higher than where we are right now.”

Ugye,de amikor jött a 290/X a ref. hűtővel és ott károgtunk hogy ezt most miért kellett így akkor mi voltunk a zöld trollok...meg akkor is amikor azért marasztaljuk a GCN-t mert nem hatékony a fogyasztását figyelembe véve,mert sajnos nem az.Bizony lassan már nem nagyon fognak hasznot realizálni rajta,ha még tovább kell engedni az árából,és még így sem viszik... :(

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#3695) lowzor válasza HSM (#3675) üzenetére


lowzor
veterán

Játék alatt nem mindegy, hogy milyen a házhűtés hangja, mikor úgyis nekikezd a VGA?
A játék betöltése alatt egy mozdulat lenne potméterrel, hogy maxon járjanak a ventik és máris sokkal jobban érezné magát a kártya. Kilépésnél meg szintén egy mozdulat, hogy visszatedd alapra és visszatérne a halkság. Ennek csak a lustaság szabhat gátat.

[ Szerkesztve ]

(#3696) proci985 válasza Malibutomi (#3676) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

CM690rol valtottam Cosmosra, CPUban kb 15 fokot vert a Cosmos gyari ventikkel, VGA is par fokkal jobb volt. viszont nincs direkt ventim az oldalan ami lehet ekkora fogyasztasnal szamitana.

viszont az teny, hogy a Cosmos restriktiv. maxra tolt ventikkel (1750@120 / 1050@140 rpm, a zalman max 11Vt tud adni) lazan hozza az open bench ertekeket, csak eppen hiaba SFlex / AntecTwoCool kombot hasznalok (TC kb a TY140et hozza csak a TY140 nem megy ra a radira), az ugy elviselhetetlenul hangos.

meg agyalok a megoldason, egyik megoldas az OC levetele, a masik a viz, elvileg 75 fok folott kezd durvan szivarogni.

---

villanyszamla annyira nem erdekes (Budapesten a lakasban lehet feltunt volna, itt mivel villanyrol megy a futes +100 heti par ora ide vagy oda nem szamit), viszont a hutes, pontosabban a zaj nagyon is.

HSM elmelete egyebkent realis, furmark alatt amikor bethrottlingolt a kartya nem evett tobbet mint anno a G1 / HIS 6950 2GB / 7850 2GB OC CF (mindharom megoldas 200W korul evett tovigterhelve), szoval egekbekuldi a vezerles az orajelet, aztan meg amikor meggondolja magat mar mindegy.

--

Matrix hutest kritizaltak a csovek kialakitasa miatt, de a visszahulesi tempoja alapjan a hoelvezetesevel szvsz nincs baj, egyszeruen annyira meleg a kartya, hogy nem bir el vele a huto. meg ma este jatszok pciit a hutovel, hatha.

---

TTomax: a 290x gyari hutoje tenyleg egy katasztrofa.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3697) lowzor válasza proci985 (#3696) üzenetére


lowzor
veterán

Én is úgy vettem észre, hogy nincs nagyon gond amiatt, mert nem fekszik fel az összes hőcsőre a GPU. Persze lehet, hogy pár fokot még hozott volna, ha 45 fokkal elforgatják a GPU-t.

(#3698) Malibutomi válasza proci985 (#3696) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem a CM-ben elöl van egy venti, alul egy, meg hátul egy. Ennyi a házszellőzésem, és mindegyik minimumra véve.

De ha már finomhangolás, szerintem mielőtt elkezdenéd visszavenni az órajelet nézd meg hogy a feszt nem tudod-e alacsonyabbra venni.

(#3699) HSM válasza Asbee (#3682) üzenetére


HSM
félisten

"A Palit 980-am ami volt azt tudom példának felhozni. 1550-es boostal, 900-as venti fordulattal volt 75 fok FC4 alatt. Semmi hangja nem volt az ég világon, még ha a fejem a házba nyomtam akkor is kussban volt."
Ez tényleg korrekt. Ennyire csendes 290 szvsz csak vízzel megvalósítható. :R

(#3688) hpeter10: Azt írta, náluk ez volt a legolcsóbb 290X most. Így tekintetbe véve az eddigi tapasztalatok alapján GPU-nak elég hűtést, a jóminőségű komponenseket, erős VRM-et, vizezési lehetőséget, 3 év garit szerintem korrekt vétel volt. "Matrix áron" nyilván nem lenne jó vétel, hacsak LN2-vel szórakozni.

(#3689) Asbee: A hőfokoknál/hűthetőségnél mindig lemarad, hogy a Hawaii nagyobb tranzisztorsűrűségű, a GM204 398mm2-ével szemben "csak" 438mm2, miközben 5,2 helyett 6,2 billió tranzisztor.

(#3692) Asbee: A Giga 290-ed nem jó példa, ugyanis az összes teszt alapján (magasan) a leghangosabb nem refi hűtő, ráadásul ez kombinálva a torkosabb sima GPU-val és húzva. :U

(#3693) TTomax: Sehol nem írtam, hogy néma. :N Ezt írtam: "2400rpm-en még alig van hangjuk" [link].
Légy olyan kedves, ne forgasd ki a mondanivalóm.

(#3695) asdxv: Ezek a potméterek nem arra valók, hogy fel-le tekergesd őket naponta többször. :N

[ Szerkesztve ]

(#3700) MiklosSaS válasza daveoff (#3683) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is szereltem par 290X-el gepeket es igen, a referencia kartyak 94 fokon mentek jatekokban. Ha nagyon agressziv venti fordulatot alitottam akkor volt 90 alatt...de 80 folott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.