Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) TTomax


TTomax
nagyúr

Amugy éppen töltöm a DA:I-t... csak hát hétvége van ilyenkor lassan jön...egy erős óra múlva talán tesztelhetek is.Egyébként az elsö vga-m ahol azt érzem jól jönne egy full cover blokk,mert benne van az 1500+ de csak feszemeléssel...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4602) Asbee válasza TTomax (#4601) üzenetére


Asbee
veterán

Ha tudod küld meg egy blokkal. Nagyon jót tenne a TX-nek, nagyon hasítana vele. Vagy olyan kompaktban nem gondolkodtál mint 980-ra? Ez a ref már kezd kevéske lenni, 980-on nincs vapor chamber amiatt van határon, ez meg a fogyasztás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4603) daveoff válasza Laja333 (#4588) üzenetére


daveoff
veterán

Köszönöm szépen!:R Ebben a játékban lényegi különbség nincs a két kártya között....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4604) TTomax válasza Asbee (#4602) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a gond,hogy a VRM-re nem merek kokányolni,mert attól félek az örök pixelmezökre költözik... ugye az MSI 980-nál tiszta sor volt a AIO hűtés, 4 csavar,kb 10perces munka volt... no de ez alatt a ref hütö alatt nincs olyan nagy lemez és ha a burkolat lekerül a venti sem arrafelé fog már fújni... valami all in one solution kellene,az meg úgy látom csak a blokk lesz...

Tegnap este már beindulta a vezérhangya... repkedtek itt a 480as radik,meg a D5-ök... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4605) Asbee válasza TTomax (#4604) üzenetére


Asbee
veterán

Mondjuk a Kraken alá tudsz tenni kis bordákat. Ha valami magasabbal ami még pont befér alá és jól fújja a venti....
Bár ilyen kari mellé a FC blokk illik. Persze kérdés mennyire tervezel a kártyával hosszú távon. Jön majd a 980Ti. :D Gyakran cserélgetéssel elég szenvedős a vizezés. Én is ezért mondtam le róla.

[ Szerkesztve ]

(#4606) TTomax válasza Asbee (#4605) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem a 980Ti sem lesz gyorsabb ennél... csak max olcsóbb...mivel a jövőben szeretnék vagy több monitort vagy nagyobb felbontást így még az is előfordulhat hogy kap egy barátot maga mellé. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4607) daveoff válasza TTomax (#4606) üzenetére


daveoff
veterán

980-akkal mi lett?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4608) TTomax válasza daveoff (#4607) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az egyik úgy néz ki elkelt, a másik még eladó. :)

Jut eszembe [link],Hát az AMD-nek lesz-e?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4609) MiklosSaS válasza TTomax (#4608) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem igen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#4610) TTomax válasza MiklosSaS (#4609) üzenetére


TTomax
nagyúr

Valami forrás esetleg? :) Mert az,hogy van egy cf profil 2013 óta,még nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4611) rocket válasza TTomax (#4608) üzenetére


rocket
nagyúr

Persze, "When it"s ready" :D

Remeljuk van annyi eszuk, hogy az idei ev legnagyobb hype jatekara keszulnek egy driverrel, ha mar uj VGA-kkal nem sikerult.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4612) TTomax válasza rocket (#4611) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak gratulálni tudok az AMD Rep-nek....nem véletlen a 25%-os piaci részesedés a dedikált vga piacon...Igen kemény munka van mögötte.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4613) HSM válasza TTomax (#4608) üzenetére


HSM
félisten

Ez marketing, semmi több. Elég röhejes, kb. minden játékra nyomatják a "Game Ready" drivereket Nv-ék. Kész szerencse, hogy szabványos API-ra írt játékokról beszélünk. Szerintem inkább ez a kabaré.
Mellesleg ha szükség lesz rá, nyilván fog jönni hozzá driver a piros oldalról is.

[ Szerkesztve ]

(#4614) TTomax válasza HSM (#4613) üzenetére


TTomax
nagyúr

Isten hozott a földön ahol marketinggel adnak el dolgokat a kapitalizmusban... Jó reggelt 2015,csodálkozz rá a világra... :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4615) HSM válasza TTomax (#4614) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ebben semmi új, vagy meglepő nincs...
Csak azt nem értem, miért állítjátok be előnynek, ha Nv-vel minden megjelenő játéknál drivert kell telepíteni, míg AMD-nél nem. :DDD

(#4616) gbors válasza HSM (#4613) üzenetére


gbors
nagyúr

Kész szerencse, hogy szabványos API-ra írt játékokról beszélünk. Szerintem inkább ez a kabaré.

Igen, és már vagy 10 éve ezen röhögünk - de ettől még így van, és indokoltak a "game (un)ready" driverek. És ez megint egy olyan dolog, amit az AMD szarul csinál, pedig nem kerülne sokba jól csinálni.

szerk. az AMD-nél is kellene, csak éppen nincs mit :O

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4617) TTomax válasza HSM (#4615) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem mi állítjuk be előnynek hanem a vásárlók akik diszkrét vga vásárlása esetén 10 alkalomból több mint hétszer Nvidiát választanak,pont az ilyen dolgok miatt. A tények makacs dolgok,vond kérdőre ezeket a vásárlókat...

És akkor a szokásos forgatókönyv...

-Játék megjelenik...
-Tesztek elkészülnek....
-Amd alulmarad....mert hiányzik amit driverböl lehetne optimalizálni...
-Mindenkiben kialakul egy vélemény..
-Driver kijön....
-Tesztek nem készülnek újra...
tovább nem is folytatom...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4618) TTomax válasza HSM (#4615) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jut eszembe még majd megpróbálod előnynek beállítani,hogy nem jön driver... ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4619) HSM válasza gbors (#4616) üzenetére


HSM
félisten

Nézd, én elég régóta AMD-s vagyok. Ugyan nem csapok le mindig megjelenéskor minden játékra, de a HD4890-em óta (úgy 6 éve) egyetlen alkalommal kellett a szokásos 3-6 havonta megejtett driver frissítésen kívül drivert frissítsek játék miatt, mivel az aktuális Colin Rally epizódban (talán az első Dirt?) borzalmasan akadozott valamiért a menü, és pár nap után jött is rá hotfix. :DDD

Nekem ezek a kifejezetten "Game Ready" Nv driverek semmi másnak nem tűnnek, mint marketing hangulatkeltésnek. De majd meglássuk, mit hoz a megjelenés. :R

Nálam anno a GTX260 is leginkább ezért repült, mivel GTA4 alatt néhány alt+tab után garantáltan elszállt vele a játék (nekem meg ettől az agyvizem), míg AMD-nél egész napokra háttérben hagyhattam, és ment tovább gond nélkül bármikor. Pedig az már nagyon nem megjelenéskor volt. ;]

(#4617) TTomax: Attól, hogy a játék megjelenésekor nem adnak ki hotfix drivert, attól még lehet optimalizálva a játékra réges rég óta. Ahogy már sokszor volt erre példa.

(#4618) TTomax: Nekem se tetszik újabban ez a nagyon kevés AMD driver, azért 1-2 havonta legalább jöhetne valami béta. Ugyanakkor ezt is röhejesnek tartom, hogy Nv-nél meg néha hetente turkálnak benne valamit és adnak ki újat. Az is legalább annyira komolytalan.

[ Szerkesztve ]

(#4620) TTomax válasza HSM (#4619) üzenetére


TTomax
nagyúr

Újabbnál újabb dolgokra emlékszel miért is nem volt jó neked egy GTX 260 egy hétig... elfogulatlanságod ékes példája... :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4621) HSM válasza TTomax (#4620) üzenetére


HSM
félisten

5 évvel ezelőtt is emlékeztem rá... Tessék: [link]. Ezekszerint Dirt2 volt, amiről az előbb beszéltem hotfix.
Egy hétig használtam a GTX260-at, de mégegy hétig megtartottam, hogy alaposan le tudjam tesztelni a 4890-et, hogy melyik maradjonl. Mivel egy elég jófélét sikerült kifogjak a 260-ból, ráadásul jóáron.

A rágalmazással pedig kicsit finomabban, ha kérhetlek. :R

[ Szerkesztve ]

(#4622) rocket válasza HSM (#4619) üzenetére


rocket
nagyúr

"Nálam anno a GTX260 is leginkább ezért repült, mivel GTA4 alatt néhány alt+tab után garantáltan elszállt vele a játék (nekem meg ettől az agyvizem)"

Ez valoban sokkal nagyobb elharitatlan problema (ja megse, csak nem alt-tab-olni kene orrverzesig :D ), mint, hogy egy jatekhoz nincs CF profil honapokig, tele van mikro laggal emiatt rontja a jatekelmenyt, es nem megfelelo sebesseggel fut. (Dying Light eseteben utobbikat sajnos sajat magam is tapasztalom, es ugye ez nem egy lesz@rjuk Z kategorias jatek, hanem az idei ev eddigi legnagyobb siker jateka)

"Ugyanakkor ezt is röhejesnek tartom, hogy Nv-nél meg néha hetente turkálnak benne valamit és adnak ki újat. Az is legalább annyira komolytalan."

Nem ertem mi a rohejes abban, hogy az NV eseteben megvan a lehetoseged eldonteni, hogy a drivereket amik akar hetente jonnek fel akarod-e telepiteni, vagy nem, mig az AMD eseteben 2-3 havonta van meg ez a lehetoseg.
ATi-nal se ertettek ezt meg, es sajnos az AMD-nel se.

Lassan az utolso "negyed" is megkezdi a elvandorlast az AMD-tol, ideje lenne felebredni mielott keso lenne (bar lehet mar az van, es amit latunk az mar egyenes kovetkezmenye annak, hogy csokkennek az AMD bevetelei igy mar ez a maximum amit termektamogatas szintjen elvarhatnak a vasarlok)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4623) TTomax válasza HSM (#4621) üzenetére


TTomax
nagyúr

No hát akkor szépen szedjük össze ismét...

2009.03.26 Itt tettél szert egy 260ra...másnap is még nagyon tetszett... [link]

Rá négy napra már tudtad hol a vége... [link]

Április 4-re már meg is volt a csere egy 4890re,ami saját bevallásod szerint gyorsabb nem volt de legalább hangosabb... [link] meg szerinted szebb volt a képe...
Na most ez alatt az egy hét alatt (ami másról nem szólt,csak hol a vége a karinak),sehol nem irtad ebben a 63 hozzászólásban hogy ALT-TAB-ra kilép a GTA4 [link]
Lehet mégsem volt olyan stabil az az órajel mint gondoltad,nekem sosem volt ilyen gondom akkoriban egy ref 280am volt...
Aztán kilenc hónap után jön az amit te linkeltél a 4890 topicból...ugye 2010 január...És ha valaki visszaolvas akkor te magad bevallottan már 5 éve is az AMDt favorizáltad,még ha hangosabb vagy melegebb is volt.

Tudod a vicc az egészben az,hogy engem tartanak a zöld szemüvegesek véres zászlóhordozójának,de valójában nekem több radeonom volt mint a rólam véleményt nyilvánítóknak...
Nem véletlen írom azt amit , nem fanboyságból ,hanem azért mert nem szeretnénk egy szereplős vga piacot...márpedig ennek egyik feltétele a jó marketing ,és a jó termékek... Nos most az amdn a sor...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4624) HSM válasza rocket (#4622) üzenetére


HSM
félisten

Neked lehet nem probléma, de én azért 20-30 percenként hajlamos vagyok kilépegetni a játékból, és mást is csinálni közben. Másfelől a GTA4 kötött mentési rendszere miatt is érdemesebb volt csak altatni a játékot a háttérben, mint kilépni belőle. Szóval az említett hiba mindössze játszhatatlanná tette nekem.

Az a röhejes benne, hogy hetente lesheted, mi változott az előzőhöz képest, lesheted a felhasználói tapasztalatokat és hasonlók. Míg ha csak 1-3 havonta van WHQL és közben csak 1-2 béta szükség szerint, akkor sokkal követhetőbb, mit érdemes feltenni, és mit inkább kihagyni. Én ebben nem lehetőséget látok, hanem extra nyűgöt.

Szerintem AMD-éknek nem a driver terén kéne elsősorban előre lépni, hanem végre egy új, vérfrissített termékcsaládot bemutatni. A 290-ek szerintem nagyon jók, de az alsóházban azért nem ártana némi újítás, fullos Tonga, a Pitcairn helyett is nagyon kéne valami modernebb. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, akinek annyira nem jön be az átnevezett régi vasak. No, meg rendes marketinget tenni a termékek mögé, mert a friss Nv-k sikere mögött is nem kis részben az van.

Ha belegondolsz, azért az se semmi, a GTX970 memóriáját is hogy lenyomták az emberek torkán... Kíváncsi lennék, ha az AMD sütött volna el hasonlót, akkor mekkora botrány lett volna belőle. Szvsz ennek a sokszorosa. Nekem ez önmagában bőven elég volt arra, hogy pontos képet kapjak az említett vállalat vásárlókhoz való hozzáállásáról, amiből emiatt jóideig köszönöm, de nem fogok kérni ismét. Erősen úgy fest, kutyából nem lesz szalonna....

(#4623) TTomax: A GTX fórumba nem írtam bele a GTA4-es dolgot, ez tény. Nem láttam értelmét, mivel más nem írt hasonlókat. Halkan megjegyzem, nem voltam én sem sültbolond, nem tuningolva néztem, stabil-e a GTA4. Ha csak játszottam, a végtelenségig ment, csak az Alt+tab esetén tudott összesni a játék Nv-n.
Nem volt ez olyan könnyű döntés amúgy, azért is maradt nálam még egy hétig a 260, mivel tuningolva gyorsabb, olcsóbb, és még halkabb is volt, csak éppen a driverét nem tudtam emiatt használni, úgyhogy elég sokat vergődtem, melyik legyen. A 4890 is végül csak alulfeszelve, kicsit kisebb órajelen lett megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#4625) TTomax válasza HSM (#4624) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na,most megcáfoltad saját magad...

Na mindegy...települ az DA:I... tesztek mindjárt...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4626) HSM válasza TTomax (#4625) üzenetére


HSM
félisten

"Na,most megcáfoltad saját magad..."
Igazán leírhatnád, mégis miben. :U Indoklás nélkül ilyet írni elég erős egy fórumba. :((

(#4627) TTomax válasza HSM (#4626) üzenetére


TTomax
nagyúr

No, meg rendes marketinget tenni a termékek mögé, mert a friss Nv-k sikere mögött is nem kis részben az van.

aka Game Ready driver....a játék release napján!.Mert ez a marketing része,a support...megy a multigpu,nem villog,nem fagy le,nem lépked ki.. stb...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4628) HSM válasza TTomax (#4627) üzenetére


HSM
félisten

Köszönöm. :R Nem cáfoltam meg magam, nem emlékszem rá, hogy az utóbbi időben bármi pozitívat írtam volna az AMD marketingjéről. :N Éppen, az Nv marketingjét dícsértem az új Maxwell2 GTX-ek kapcsán, hogy az bizony nagyon okosan volt szervezve.

A support tényleg fontos, hogy a legyen, mikor kijön a játék, de még mindig nem tudjuk, AMD-n fog-e kijönni, vagy nem, fog-e működni, vagy sem....

Erről is hosszasan lehetne beszélni, melyik a jobb, az AMD hozzáállása, hogy letiltotta az FC4-ben a CF-et, amíg nem működik hibátlan képminőséggel, vagy az Nv, aki azt mondta, le van tojva a képhiba, menjen az SLI... Villogásom, lefagyásom, kilépkedésem nem volt még AMD-s driver miatt, lehet szerencsém volt, nem tudom. :R Nekem eddig mindenesetre az AMD driveres filozófiája nekem sokkal szimpatikusabb volt, egyszerűen az én elvárásaimnak sokkal inkább megfelelt, mint amit a zöld oldal képvisel, réges rég óta.

[ Szerkesztve ]

(#4629) rocket válasza HSM (#4624) üzenetére


rocket
nagyúr

2014. december 9-en jott az utolso WHQL AMD Radeon driver, ma aprilis 11. van.
A nesze semmi fogd meg jol FreeSync-hez se voltak kepesek kiadni egy WHQL drivert.

Miert lenne nyug? pontosan az a lenyege, hogy nem muszaj feltelepitened, de legalabb a lehetoseg megvan a javulasra.

"Ha belegondolsz, azért az se semmi, a GTX970 memóriáját is hogy lenyomták az emberek torkán... "

Az, hogy ezt megtehetik/megtehettek az AMD hibaja is, mert nem tud versenykepes termeket felmutatni.
A "feltegla mini 290 kazanokra" nagyon kevesen valtottak, mas alternativa meg nincs az AMD oldalan, varakozni ebben az arszegmensben a felhasznalok nem szeretnek es semmi nem garantalja, hogy megeri varni, raadasul az egyik "hardware seller" jatek 3 nap mulva jelenik meg, amire az AMD atnevezett 1-3 eves VGA-kkal lesz jelen, amikbol tobb mar a DX11 alacsony GPU terhelese mellett is thermal limit kozeleben van.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4630) TTomax válasza daveoff (#4567) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hmmm...úgy látom nekem ezzel a beállítással avg 90 min 70fps-t dob... mindjárt kikapcsolom a G-syncet...

(#4629) rocket
Pontosan,erről van itt szó.. akár én is írhattam volna! :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4631) TTomax


TTomax
nagyúr

Titan X 1504/2000
Minden max 4xMSAA 1920X1080

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4632) HSM válasza rocket (#4629) üzenetére


HSM
félisten

Nyűg, mert ahogy az előbb leírtam, release notes, és felhasználói visszajelzéseket követni így sokkal nehezebb. De az AMD is átesett a ló túloldalára, ezt is írtam.

A 290 "féltégla mini kazán"-al egyáltalán nem értek egyet, normális hűtős példányok normális környezetben teljesen jók, és nincs szélsőséges fogyasztásuk. Kb. mint egy 780 Ti.

Amúgy ugyanazt írtad, mint én, nagyon kéne már egy friss termékpaletta. ;)

Az, hogy bizonzos termékeik thermal limit közelében vannak, azok a gagyi meg "csendes" kiadásoknak köszönhető. Nálam a 290 sem volt thermal limiten, pedig az egyik legegyszerűbb, Gigabyte WF3 típusom volt: [link]. ;)

Másfelől thermal limit mellett is bőven lehetne a nagyobb kihasználással nyerni, de ebbe inkább nem mennék most bele.

(#4633) rocket válasza HSM (#4628) üzenetére


rocket
nagyúr

"A support tényleg fontos, hogy a legyen, mikor kijön a játék, de még mindig nem tudjuk, AMD-n fog-e kijönni, vagy nem, fog-e működni, vagy sem...."

Nem tudjuk, de az AMD alkalmazott "When it's ready" valasza nem azt sugalja, hogy jonne, mert
szerintem nem most van itt az ideje a titkolozasnak, foleg, hogy az NV bejelentette a drivert, tehat ha jonne az AMD-tol is, akkor a leheto legrosszabbul fogalmazta meg amit irt, es ezzel megint csak olajat ontott a tuzre.

Az persze lehet uj driver se kell, mert "out of the box" szaguldani fog a Radeonokon :)

#4632: "Másfelől thermal limit mellett is bőven lehetne a nagyobb kihasználással nyerni, de ebbe inkább nem mennék most bele."

Csak az a nyereseg nem az eddigi PHlikk DX12 mesekbe illo szinten lesz, amikor majd ~800mhz-re anti-boostol a R9 290x a thermal limit miatt.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#4634) Televan74 válasza TTomax (#4631) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szép a min. 61,5. :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4635) gbors válasza HSM (#4619) üzenetére


gbors
nagyúr

A Day 1 driverek egyrészt az adott játék vásárlóinak igényeit szolgálják ki (elkerülendő a miaf***értvettemeztaszartnemmegyveleaz50ajrósgame effektust), másrészt az enthusiast közösség örül nekik. Mindkét szempontból részben marketing eszközök, részben gyakorlati előnnyel is bírnak. Release Notes-t szerintem felesleges olvasgatni, elég, ha valamelyik high-end kártya topikját követed, akik szívesen próbálgatják az új drivereket, azok úgyis leírják a tapasztalataikat (troll on persze megértem, ha AMD-tulajként ettől elszoktál ;] troll off). Végezetül, ha van választás, az mindig jobb, mint ha nincs. Ha van, akkor még mindig dönthetsz aszerint, mintha nem lenne - ha nincs, akkor ez elég nehéz :)

Az ALT+TAB témában mondjuk egyetértek - az ilyen probléma elsősorban a játék sara, de ha a játék idióta, akkor azon valamennyit lehet driver oldalon segíteni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4636) h1mpi válasza HSM (#4624) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azért az nem az AMD vga-k pozitív mivoltát jelenti, hogy a HSM nickről az alulfeszelés ugrik be sokunknak ;]

Hozzászolva a melyik gyártó a jobb témához ez elég egyszerű. Az nV drágább, de ennek ellenére 70%-al többen veszik. Ez elég egyértelmű logika, hogy miért és nem kell hozzá elemző céget megbízni :))

Annó a Francia autók is az olcsót, de sz@rabb minôségben elvet követték. 10 év kellett a hibájuk beismerése után, hogy ez nem piacképes, ahhoz, hogy már az emberek ne gagyizzák le. Addig egy VW csoport drágábban, de jobbat gyártott és sokkal nagyobb profitot termelt egy autó legyártásán. Pont ezt látom most az AMD vs. NV csatában is. Az AMD vesztett, kérdés mikor ismeri be és gyárt megfelelő VGA-kat a megfelelő támogatással, professzionális (nem hazug) marketinggel.

[ Szerkesztve ]

(#4637) Pacy válasza h1mpi (#4636) üzenetére


Pacy
aktív tag

Azért szerintem a "nem hazug marketing "nem pont az Amd-re illik. Álá Gtx970 3.5 vagy 4 Gb hasznos memória. :U

(#4638) h1mpi válasza Pacy (#4637) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké mindenki hibázik, hibátlan márka vagy ember nincs. (szerintem se korrekten jártak el amúgy) És mondj még egy ilyet... Amúgy meg nem halottam még sok elégedetlen 970 felhasználóról, mert FHD-ra elég lesz az a memória mennyiség is... Az AMD meg folyamatosan kábítja a népet a Mantle meg hasonló marhaságokkal...

[ Szerkesztve ]

(#4639) TTomax válasza Pacy (#4637) üzenetére


TTomax
nagyúr

És mégis azt adják el továbbra is tonnaszámra...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4640) h1mpi válasza TTomax (#4639) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pontosan, ha a száraz tényeket nézzük egy 290x sokkal jobb vétel, mint egy 970-es. A piac mégse érzi így. És kiből van a profit? A piacból. Az AMD "elvileg" jó, de gyakorlatilag nem, ez az igazság, mégha itt fáj is pár embernek.

(#4641) daveoff válasza TTomax (#4631) üzenetére


daveoff
veterán

Ez azért kemény....:)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4642) Pacy válasza h1mpi (#4638) üzenetére


Pacy
aktív tag

Nézted Te a mantle teljesítményét gyengébb géppel is? Ott jön elő igazán az ereje. Én néztem: Phenom2 x4 940, Fx 8320, i7 4590 és 4770k és 4790k procikkal. 7950, R9 270x , R9 290 vga-kal. Amúgy még egy 4790k proci mellett is érezhető a mantle vs dx szerintem. Mérésekkel és kvantum fizikás bisz-basz számolásokkal nem tudom neked alátámasztani. Egyszerűen "érezhető". Igazából nem akarok én ezen vitatkozni csak a marketing kamun akadt el a szemem.

Szerk: Mit vesznek tonnaszámra az emberek az az ő dolguk...(itthon is érdekes a szavazás, mert kemény a marketing. Az hogy szar van a szőnyeg alatt az már mind1 ha már jó helyre szavaztak)

[ Szerkesztve ]

(#4643) h1mpi válasza Pacy (#4642) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Oké én értelek. Biztos van olyan játék, ahol ér valamit a Mantle. De, ha csinálnánk egy szavazást, hogy az AMD tulajok azt kapták a Mantle-vel, amit vártak, elég megjósolható eredmény jönne ki.

A másik, hogy bár az AMD fórumot nem olvasom naponta, de sokkal többen jöttek át a zöld oldalra, mint tették ezt fordítva. Proci esetére emlékszem csak. Akkor ezt mivel magyarázod? Hülyék az emberek, hogy nem érzik azt a sok jót, amit az AMD ad nekik?

Az nV mit marketingol? Szerintem semmit, sőt még ezzel a memória dologgal sokak szemében negatív is lett. Talán ennek köszönheti az AMD, hogy adott el vga-kat az első negyed évben.

[ Szerkesztve ]

(#4644) mcwolf79 válasza h1mpi (#4643) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én biztos +1 fő vagyok, akik "benyelték" az AMD Mantle marketing maszlagját bő 1,5 éve.
Aztán mi lett belőle??
Most egy GTX 970 figyel a gépemben. Nincs semmi brutális ígéret, csak brutális teljesítmény.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#4645) Televan74 válasza Pacy (#4642) üzenetére


Televan74
nagyúr

Mantle addig lesz még a DX12 -s játékok meg nem jelennek.Utána megmarad neki az innovációs plecsni.Köszönik szépen,hogy ennyit áldozott az AMD a pc gamingbe

Más.Azért az idő megint az NV -nek kedvez.Két nagyon fontos játék érkezik,az új radeonok még be sincsenek mutatva.Főleg úgy hogy mind a kettőn ott az NV logo.

(#4643) h1mpi És tegyük hozzá még a CPU/APU eladásokat.Na én csalódtam a 7850K -ba.De lehet hogy számomra egy kicsit savanyú a szőlő.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4646) h1mpi válasza mcwolf79 (#4644) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez egy korrekt vélemény egy olyantól, aki nem márka, hanem teljesítmény függő :K
Az AMD még azokból a fanboyok-ból él, akik felvették a piros szemcsit és a minitorig se látnak el. Aki a pénzéért teljesítményt szeretne az olyan véleménnyel van, mint Te.

(#4647) Pacy válasza h1mpi (#4643) üzenetére


Pacy
aktív tag

Nem akarok én magyarázni semmit. Nem vagyok "megmondó" ember féle. Én is oda húzok ahol jó. Probálok okosan dönteni. Hol ilyen hol olyan indokkal. Pl most is simán cserélem majd az r9-et Gtx970-re ha az én szempontomból az jön ki jobban. Jelen pillanatban a Gta5 és Witcher3 páros. Amennyiben szégyenletes teljesítményt mutat nekem a 290 akkor váltok. 4850 széria óta vagyok amd vga-val. Utána 6870, mert nem volt bajom az előző amd-vel. Utána 7950 mert erősebbnek ítéltem mint a vele versenyeztetett gtx-et. És most az r9 mivel amd támogatású volt a Bf4. (Az hogy jobban megy nvidián, érdekes de ott a pont. Megjelenésekor ezt nem lehetett előre tudni) Úgyhogy nem védem én nagyon egyik oldalt sem. Én vagyok a vásárló a cégek küzdjenek értem ne én a cégekért. :DDD

(#4648) h1mpi válasza Pacy (#4647) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Sokan azt gondolják, hogy én mekkora nV fanboy vagyok, mert mindig dicsérem. Közben mennyire nem. Én nem vagyok márka függő semennyire, de mindig megvédem azt a gyártót, ami szerintem és Nekem jó ár/érték arányú cuccot gyárt. Ami nem azt jelenti, hogy olcsón jót, hanem lehet azt jelenti, hogy drágán jót. Mivel nekem első sorban egy terméknél az számít, hogy jó legyen, nem bánom azt se, ha 1.5X annyiba kerül, mint a konkurens nem olyan jó terméke. Az elmúlt 5-6 évben szinte az összes konkurens márkám volt. Telefonban IOS-Android, tévében Samsung-LG, vga-ban AMD-Nv (igaz az AMD vga-m 2006-2008 körül volt, de már nem tudom milyen utána lett a GTX 460 768 MB-os 2008-2010 között), autóban német-francia-japán. Ha az AMD kijön egy jó VGA-val, akkor simán megveszem, minden gondolkozás nélkül. (esetleg a GSYNC monitor fog egy kis gondolkozást jelenteni, de, ha annyira jó, akkor eladom azt is).

[ Szerkesztve ]

(#4649) TTomax válasza daveoff (#4641) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát igen,nem bántam meg a cserét 980SLIröl...egy gpu az egy gpu,az mindig megy ,és mindig hozza amit kell.Vettem volna én 390X-et is,még ha 5%-al lassabb is,csak olcsóbb legyen,de hát nincs.Jön a GTAV/Witcher 3,1440p-re meg kell az erő ,persze csak ha fontos az eyecandy..nekem az. :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4650) Pacy válasza h1mpi (#4648) üzenetére


Pacy
aktív tag

Értelek és igazad is van. Én is így vélekedem kicsiben...vagy limitáltan. A keret mindig erősen meghatározza a drágán jót. Amúgy ezt megbeszéltük. :C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.