Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) gV válasza HSM (#4248) üzenetére


gV
őstag

Rossz szerelni

nem tűnt fel nekem

nem olyan masszív

igérem, hogy beírom, ha emiatt megy galyra a 680

inkompatibilis sok utólagos hűtővel

eszem ágában sincs lecserélni a fasza kis hűtőjét + a házamhoz (SS TJ08-E) is ezt a kifelé fújósat ajánlják

______

tudom most nem ez kéne érdekeljen a Titan X tesztben, de nálam már ott elvágja magát a radeon, hogy mennyit eszik blu-ray lejátszásakor

______

Anand féle tuning annyit fogyaszt mint a 980SLi és közben még lassabb is, ez inkább csak hümmögésre elegendő tőlem... na majd jövőre Pascal bá megmutatja kiküldi igazából nyugdíjba Keplert

[ Szerkesztve ]

(#4252) Asbee válasza Malibutomi (#4249) üzenetére


Asbee
veterán

1440-től gyorsul amúgy főleg igen. Amúgy ennyi pénzért én nem vagyok elájulva összességében. A hűtés sem az igazi már.
Nem. 81 fokon már elkezd vissza venni az nv féle ref. Alapon cserébe nem hangos. Tuning itt elég felejtős lesz, vagy hangosan. Már 980-on is + venti fordulat kell.

(#4253) Montesantos válasza daveoff (#4250) üzenetére


Montesantos
senior tag

na ezt se kell megvenni nálam a lélektani határ 200 vga vásárlásnál....

Gabi

(#4254) Malibutomi válasza Asbee (#4252) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát a teljesítmény tetszik, de ez nem üt akkorát mint sokan várták. De tényleg így hogy nuku duplapontosság, így ki fogja venni 999$-ért. Nem jó munkára mint az elözö titan.

(#4255) Milka 78 válasza Malibutomi (#4254) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bitang ereje van,de volt 2db ref 290-em is volt és ez egy dekával sem halkabb/hűvösebb (már a teszt videó szerint),pedig az elviselhetettlen volt.1000 dodoba simán kompaktot kellett volna kapnia,vagy egyébb bármilyen halkabb megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#4256) Asbee válasza Milka 78 (#4255) üzenetére


Asbee
veterán

Pedig sokkal halkabb ez a fajta hűtés, de nekem is az a véleményem valami módosítás, nagyobb borda esetleg jobb lett volna.

(#4257) HSM válasza gV (#4251) üzenetére


HSM
félisten

Örülök, hogy nem okozott neked gondot. :)
Hogy jóféle-e a hűtője, relatív. Nekem hangos lenne, és nem vagyok ezzel az egyedüli.

A Blu-ray lejátszást nem a GPU-n kell csinálni és meg van oldva. Egy i5 3570K pl. nagyjából 10W-ból játszik le processzorból BR-t.
A benne lévő HD4000 pedig 1-2W-ból, azt is lehet használni Radeon mellett is, ha valaki nagyon rámegy a fogyasztásra.

(#4252) Asbee: Köszönöm, hogy ilyen szépen leírtad, én is így látom, de én tuti kaptam volna a fejemre, ha így leírtam volna. ;]
Az Anandtech cikkében ezen jót kacagtam: "Big Maxwell is not the successor to Big Kepler, but rather it’s a really (really) big version of GM204."
Ez már nagyon nem az a Titan, ami a korábbi volt.

(#4255) Milka 78: A kompakt drága. Elvitte volna a profitot.

(#4258) gV válasza HSM (#4257) üzenetére


gV
őstag

nincs 3570-em, innetől fogva marad, a gpu esetemben a 680, amivel jobban járok mint egy játékokban mellétehető radeonnal

(#4259) Asbee válasza Milka 78 (#4255) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem sem ütött olyan hatalmasat, bár a teljesítménye tényleg durva nagy felbontáson. --> upsz ez Malibutominak akart menni.

(#4257) HSM: Én már megmondtam nem vagyok elfogult. Ami nem tetszik az nem tetszik. Legyen amd vagy nv.

[ Szerkesztve ]

(#4260) TTomax


TTomax
nagyúr

Nekem nem tetszik ez a Titan X....nem ennyiért,és nem ezzel a hütéssel....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4261) Anubris


Anubris
őstag

Kíváncsi lennék mennyi OC potenciál van benne ha kapna rá egy kompakt vizet. Talán majd valaki itt bevállalja.

H1mpi merre vagy? :DD

(#4262) Asbee válasza Anubris (#4261) üzenetére


Asbee
veterán

HWboton 1400 feletti boost van ref hűtővel.

[ Szerkesztve ]

(#4263) HSM válasza gV (#4258) üzenetére


HSM
félisten

Nem hinném, hogy más processzorral annyival többet fogyasztana. :N Pláne, ha megfelelően van belőve az energiagazdálkodás. A Sandy Bridge procis notim is lejátssza üresjárathoz képest +9W-ból procival, amiben benne van a táp hatásfoka, és a külső winyóm extra fogyasztása is. :)

(#4259) Asbee: Én sem gondolom magam elfogultnak, csak ti engem. :D

(#4264) #35434496 válasza Asbee (#4262) üzenetére


#35434496
törölt tag

Biztos valami Norvég vagy Finn tesztelte -5:fokban :DDD

(#4265) Asbee válasza HSM (#4263) üzenetére


Asbee
veterán

Természetesen tévedünk, de szerintem hagyjuk is ezt a témát.

(#4264) players111: Kb igen. :D

[ Szerkesztve ]

(#4266) gV válasza HSM (#4263) üzenetére


gV
őstag

akkor te hasznád procival, ennyi. én viszont maradok a gpunál nekem ugyna is csak +5W jelent most, hogy inditottam egyet mindnenféle vacakolás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#4267) #Morcosmedve válasza HSM (#4257) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Badarság, megint egyszer nem fogtál 680-at... nekem volt Ref eVGA SC OC-zva és a 980 G1, under load és idle is hangosabb...pedig nem kéne. Az a 680 iszonyat jó kártya volt, akinek eladtam is mondta, hogy soha nem hallott még ilyen halk kártyát, azt hitte nincs a gépben, miközben oldalakat írt nekem, hogy esküdjek meg, hogy nem fog hajat szárítani. Na story over.

Titan X azért WQHD+ hozott sokat, de ennyit akkor se ér sajnos, 980 SLI - igen gond lehet a profil, de most is kaptak az nV-k sokat...

© asszongya'hogy

(#4268) proci985 válasza #35434496 (#4264) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hat, a finn-norveg-sved hatarnal epp -4 fok van, szoval siman lehet:).

--

ennek nagyobb volt a fustje mint a lagja. ok, vagtak az aran, de meg igy is draga a tudasahoz kepest.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4269) HSM válasza gV (#4266) üzenetére


HSM
félisten

Felőlem azzal használod, amivel akarod, csak finoman megemlítettem, hogy modern procival ~10W-ból le lehet játszani egy BR filmet.

Megjegyzem, a notimon energiatakarékos módban lejátszva már csak +5W-ot kér, konnektorból, a külső winyó fogyasztásával együtt. Ja, igen, és ha annyira fontos az energiatakarékos lejátszás, nálam a komplett gép fogyaszt monitorral együtt 45W-ot, amiből 15W a monitor. Ezzel csak arra célzok, aki ennyire a fogyasztásra megy, nem asztali PC-t használ. :DDD Egy asztali gépen, ami alapból megeszik 60-80W-ot üresjáratban (régebbi, vagy tuningolt masinák akár 100-120-at is), már édesmindegy, hogy +5W vagy +10W a videót lejátszani.

(#4267) hpeter10: A tények mást mutatnak: [link]
Az üres zaj tényleg nagyon jó egy mókuskerekes hűtéstől, de a 43dBA nekem nagyon messze van a tolerálhatótól. A ventiprofil se lehetett rossz, 85 fokig hagyta melegedni így is.
Fogalmam sincs, mennyire hangos a 980 G1, de a TPU zaj tekintetében elég korrektül mér amióta csak mér. :K

[ Szerkesztve ]

(#4270) #Morcosmedve válasza HSM (#4269) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Megint a grafikon.. nem értem, miert nem veszel egy Mac-et es akkor boldog lennel, ott nem szamit mi van benne, de le van irva, nincs hangja es mindig belerakjak ami uj, szoftvere is jo, stb. ez teged pont lefed...

szerk.: mind a ketto jo, ez nem erv, de nem is tudhattad, illetve ezek a tesztek oriasi nagy hasonlosagot mondanak mindig. rendszerint 5-6 custom vga -t ugyan olyan hangosnak mernek, ami kb. lehetetlen.
egy mokuskerek kizart h halkabb legyen, de megis az, az volt.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#4271) HSM válasza #Morcosmedve (#4267) üzenetére


HSM
félisten

Lejárt a szerk-idő... Szval érdekes, elég hasonlónak mérték a Giga G1 980-ast zaj tekintetében: [link].

(#4270) hpeter10: Ha mondjuk kifogtál egy jobb 680-at és egy gyengébb 980-at, az épp elég, hogy az legyen, amit írtál.

Nem érdekel a Mac, de azt tudom, hogy a hangnyomás műszerrel igen jól mérhető.

[ Szerkesztve ]

(#4272) Asbee válasza #Morcosmedve (#4270) üzenetére


Asbee
veterán

Nálam volt ref 680 én nagyon meg voltam elégedve vele. Tuningal simán elviselhető kisebb zajjal, 80 fok alatt volt mindig. Nem tudom TPU mit csinált, de közel sem volt ilyen hangos és meleg, pedig tuningoltam. A rosszabb hűtős giga 760 hangosabb volt nála vagy egy 7970 lightning. Az üvöltő kazán giga 290-em ide sem sorolom.

[ Szerkesztve ]

(#4273) #Morcosmedve válasza Asbee (#4272) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én tudom, az én gépemben volt. De nyilván TPU mért x decibelt, az úgy van, pont. Hihetetlen, hogy HSM a ph asztro show-ját egyengeti napról napra.

© asszongya'hogy

(#4274) Asbee válasza #Morcosmedve (#4273) üzenetére


Asbee
veterán

Én előszeretettel olvasok elsőként tpu teszteket, de fogyasztásban és zajban vannak érdekes méréseik. Zajt inkább igyekszem fórumokról begyűjteni felhasználó tapasztalatok alapján. A ref 680-ról itt is és máshol is nagyon jó véleménnyel voltak. Nyílván aki nem próbálta és ráadásul zsigerből utálja az nv-t az nem fogja ezt elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#4275) HSM válasza Asbee (#4272) üzenetére


HSM
félisten

A Giga 290 "üvöltő kazán" viszont pokoli csendes volt üresben a 700rpm-es ventijeivel. ;)
Mellesleg terhelésre is korrekt hangerejűvé lehetett tenni, de azt már úgyis unjátok. :C

(#4274) Asbee: AMúgy én sem állítottam, hogy rossz lett volna, de ezek a zárt hűtőkkel sosem lehetett olyan jó zajszinteket elérni, mint a nyitottakkal. Ez csak fizika.

"Nyílván aki nem próbálta és ráadásul zsigerből utálja az nv-t az nem fogja ezt elfogadni."
Egy élmény néha veletek beszélgetni. :W

[ Szerkesztve ]

(#4276) #Morcosmedve válasza HSM (#4275) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor nálam meghazudtolta a fizikát, nem tehetek róla, szerintem nem volt hangja, de ne kelljen már priviben kérjek 3-4 felhasználótól véleményt, mert értelme nem lenne, TPU azt kész. Egyik VGA-m se volt ugyan olyan hangos, náluk pedig igen, nah kérem a magyarázatot, hogy miért?

Tegyük fel, hogy nem vagy AMD fan, de ha nVidiáról van szó bepörögsz, mint alulfeszelés nélkül a radeon, miért? Valszeg tényleg utálod és nem próbáltad (leszámítva amit parszaz hsz-el fentebb irtal, es szinten nalad voltak csak gondok, azt hiszem a 260, 280-al?!)!?

© asszongya'hogy

(#4277) Asbee válasza HSM (#4275) üzenetére


Asbee
veterán

Lol, üresben halk. Ez igen. ;) (Ha ki van kapcsolva a gép akkor is)
Nekem a 290-em magas asicq-is volt, tuningban is nagyon jó lett volna. Sajnos az a giga féle hűtés csak igen hangosan tudta hűteni emiatt. Egy vapor X-ből lett volna olyanom, szerintem mai napig az lenne a gépemben.

de ezek a zárt hűtőkkel sosem lehetett olyan jó zajszinteket elérni, mint a nyitottakkal. Ez csak fizika.

Ezt sok példával és gyakorlati tapasztalattal meg lehet cáfolni. Hiába a fizika, ha olyan venti profil van a customon, hogy sokkal hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#4278) HSM válasza #Morcosmedve (#4276) üzenetére


HSM
félisten

Ez nem Nv függő.
2 megjegyzés!
-Nem mondtam egy szóval se, hogy a 680 hangos
-Azt viszont gyártófüggetlenül állítottam, hogy mókuskerekes zárt hűtés sosem lesz olyan halk, mint egy jól megtervezett, hagyományos ventilátoros nyitott hűtés

(#4277) Asbee: Ha csak játszol rajta, akkor mindegy, tényleg. Nálam viszont a VGA a gépen töltött időm legalább 70%-át üresjáratban töltötte.

A WF3 hűtés kevés volt a 290 tuninghoz, az egyik leggyengébb megoldás volt. Kicsit finomhangolva viszont teljesen vállalható lett.

A gyakorlati tapasztalatokat várom azokról a hűtőkről. ;) Az elszúrt ventivezérléssel ne fárassz, rendesen beállított kártyák érnek csak. Az nem kifogás, hogy gyárilag túlhűtik, 2 perc csinálni rá egy normális profilt. A refit is így gondoltam, normális profillal. :U

[ Szerkesztve ]

(#4280) Televan74


Televan74
nagyúr

Ha már hűtés.Miért van olyan érzésem,hogy az NV kártyákon lévő custom hűtések jobb minőségűek lennének.
Ebben az AMD nem figyel oda jobban? Vagy ez csak urban legend? Vagy csak ez a hűtők fejlődésének köszönhető?

Ott van példának a gigabyte.A 290 WF3 hűtések,szemben a 970 WF3 -mal.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4281) Asbee válasza Televan74 (#4280) üzenetére


Asbee
veterán

Urban legend. A giga 290-en sem a hűtés minőségével van a baj. Csak példaként. Rátenné az ember egy 970-re azt tudná mint a G1 hűtője kb.

[ Szerkesztve ]

(#4282) HSM válasza Asbee (#4279) üzenetére


HSM
félisten

(#4280) Televan: Az az 50-80W köztük igen sokat számít a hűtés tekintetében. :K Mellesleg a 980 G1-re még jóval komolyabb hűtést tettek, mint a 290-ekre. :K [link]

[ Módosította: philoxenia ]

(#4283) gV válasza HSM (#4269) üzenetére


gV
őstag

nagyszerű, de én meg kevesebből lejátszom az asztali pc-men.

notim meg nincs

[ Szerkesztve ]

(#4284) Milka 78 válasza Asbee (#4256) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hát a teszt és a videó (bár élőben lenne az igazi) szerint ez az a szint ahol teljesen ugyan az a hang.Ugyan úgy melegszik,tolja fel a fordulatot és hangosodik.Ha kitakartam volna a képet akkor 10-ből 8 ember (köztük én is) rávágta volna,hogy ez bizony ref AMD.40db terhelésen?Jézusom a kompakt víz gyári ventijei 30db körül vannak (típusa válogatja) és attól meg lehet őrülni.Mondjuk felesleges cécó,mert gondolom csak lesz custom verzió és onnantól lesz érdekes a dolog.

HSM: Drága egy fenét,ezt már az Asetek rég bebizonyította.Amikor a LEPA 20-ropiért szórja a 240-es kompakt szetteket...egy új hűtés megtervezése sem lehet sokkal olcsóbb.Az drágítaná a dolgokat,mert "hű ha ez víz,ezért lehet az embereken húzni egy kicsit",dolog lenne,bár ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#4285) Malibutomi válasza Asbee (#4281) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ebben nem teljesen értek egyet, szerintem pont a két sorozat között kezdett a giga erösödni minöségben. Ha jól rémlik a 290 hütö még a régi fényes, rideg, zörgös gagyi fajta giga, míg a 970 már ránézésre jobb minöség.

(#4286) proci985 válasza Milka 78 (#4284) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kompakt viz gyari ertekei != weboldalak meresei.

hangra nincs standardizalt meres, jellemzoen a zaj akkor er valamit, ha konzekvensen csinaljak es lehetleg van suketszoba.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4287) daveoff válasza Malibutomi (#4285) üzenetére


daveoff
veterán

Nem a 290-en már a fém házas, egész jó minőségű giga hűtés volt, 780ti-nél jött be azt hiszem.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4288) Malibutomi válasza daveoff (#4287) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A ventiket ha megnézed, a 970-é sokkal minőségibb

(#4289) daveoff válasza Malibutomi (#4288) üzenetére


daveoff
veterán

Az lehet....:R

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4290) Asbee válasza Malibutomi (#4285) üzenetére


Asbee
veterán

Nem így értettem. Attól, hogy a burkolat minőségibb, attól nem lesz a hűtő teljesítménye jobb. Meg, hogy a venti nem papír, nem gyenge minőségű ami elkezd zörögni fél év után. Amúgy ezekre odafigyeltek most rendesen. Semmi ilyet nem olvasni. Remélem megtartják ezt a szokásukat a jövőben.

(#4288) Malibutomi: Minőségibb igen, a kialakítása is más. A titan blackhez már adtak hasonló hűtőt, onnan hozták át.

[ Szerkesztve ]

(#4291) proci985 válasza Asbee (#4290) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azert venti es venti kozott eleg nagy kulonbsegek lehetnek.

zorges meg... sleeve bearing nem valo 200W+os videokartyara.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4292) Asbee válasza proci985 (#4291) üzenetére


Asbee
veterán

Azonos venti fordulaton azért 20 fok különbségek nem lesznek. Itt nem 2 totál más ventiről van szó. Ha jól tudom a borda kialakítás és venti döntése jobban összhangban van. De lehet csak duma.

[ Szerkesztve ]

(#4293) proci985 válasza Asbee (#4292) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem, 20 fok nem, de anno 120mmes ventik kozott azonos fordulaton lattam mar 15-20%os kulonbseget deltaT tekinteteben (Sflex vs Swif2 @ 800rpm)

borda altalaban tobbet szamit, ez teny.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4294) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

az nvidia amd aktuális legjobbjához (0%) viszonyított teljesítménye az elmúlt évekből

/s

(#4295) proci985 válasza wjbhbdux (#4294) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

milyen felbontasban? mi alatt?

lehet lemaradtam valamirol, de magas felbontasban (surround/eyefinity) az 580 es a 6970 kb egyforman ment, a 780ti 30% elonye a 290xhez kepest szinten elegge irrealisnak tunik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4296) #35434496


#35434496
törölt tag

Több helyen azt írjàk, hogy a 390X 60%-ot ver teljesítményben a 290X -re. Szerintetek ez igaz lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4297) Casanova* válasza #35434496 (#4296) üzenetére


Casanova*
veterán

majd kiderül....

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#4298) Abu85 válasza #35434496 (#4296) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Attól függ miben. Van olyan játék amiben ennyi. Van olyan, amiben még többet.
A gyártóknak leadott anyagban egyébként leginkább AotS alpha mérések vannak, hogy látszódjon mennyit hoz a HBM. Ott vannak olyan durva +130%-os különbségek is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4299) #35434496 válasza Abu85 (#4298) üzenetére


#35434496
törölt tag

Brutális lesz a 390X. Erősen gondolkodom rajta. Mikor jöhet màr valami konkrét infó róla Abu???

[ Szerkesztve ]

(#4300) Laja333 válasza #35434496 (#4296) üzenetére


Laja333
őstag

Dián is ez szerepel. 4k-ra vonatkozik. Majd kiderül :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.