Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) velizare válasza Malibutomi (#4849) üzenetére


velizare
nagyúr

nope, mindkét oldalról adtak technológiákat, írták többször is.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4852) BoogeyM@n


BoogeyM@n
tag

[link] https://www.youtube.com/watch?v=IM9EcdSx4j4
Grafja szemmel láthatóan valami bf3, dead island keverék hát azért ezt nem mondanám csúcsgrafnak talán majd megint a modokkkal kihoznak valami+ belőle.

[ Szerkesztve ]

(#4853) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Igaza lett abunak, máshol más eredmények lettek.

[ Szerkesztve ]

(#4854) Xmister


Xmister
senior tag

Jönnek már a megbízhatóbb tesztek is:
Guru3D

[ Szerkesztve ]

(#4855) proci985 válasza Malibutomi (#4853) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, guru3dn az a 4K 2xMSAA 30-31 fps 980/290xel egesz jo, foleg, hogy ugy nez ki 4GB/8GB nem szamit a 290xnel.

ami azt is jelenti 5760ban meg kene lennie a 40fpsnek (ha a 290x ref es silent modban van akkor lesz az 45-50 is), tehat leveszem az AAt es van 60 fpsem. az ugy kifejezetten jol hangzik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4856) velizare


velizare
nagyúr

újabb teszt, worstcase scenarioval

Details DX11, PCGH Ultra settings (manually maxed - without Motion Blur)
1080p
- a non-x non-z titan beesett a 290xek alá;
- az msi 8gb-s 290x nem használja a 4GB feletti memóriáját;
- 780ti és 290x kb. egy szint, minimális eltérésekkel;

németül nem tudóknak a tesztkörnyezet:
az alap kofiguráció egy i7-4790k volt 4.5GHz-re felhúzva, 2x4GB rammal (dafuq :F), win8.1, amd 15.4 és geforce 350.12 driverekkel.
és a scenario: beültek egy sportkocsiba, és megutaztatták a sűrű forgalmú autópályán. single player, első küldetés. 20 másodperces szekvenciákat mértek, az fps-t frapsszel mérték, a mért értékek három kör legrosszabb eredményeit tartalmazzák.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4857) Anubris válasza Xmister (#4854) üzenetére


Anubris
őstag

Azért ezt sem mondanám egy szuper tesztnek:
A note - since we measure in the online city and not the internal benchmark, you will spawn at random places with random weather and differences in day an night. This will cause an adverse offset in frame-rate. So please use these numbers as indicative at best. There can be weird variations in-between the performance of graphics card just because at one point it rains, the the next card had say dry sunny weather. This WILL impact the FPS. So keep a 15% margin at hand and please again, consider these indicative results.

Továbbá meg sem nézték maxon 4xMSAA-n hogyan futna, a pontos vga típusokat sem tudjuk...

Én inkább már annak örülnék, ha páran itt mindkét oldalról feltennének videót, hogyan fut náluk.

(#4858) daveoff


daveoff
veterán

Én már délelőtt csináltam két videót, itt van....
http://m.prohardver.hu/tema/nvidia_geforce_gtx_970_980/hsz_20494-20494.html

Bocs a link miatt, de mobilról vagyok....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4859) proci985 válasza velizare (#4856) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"mért értékek három kör legrosszabb eredményeit tartalmazzák." au, atlagolni kellett volna. plusz ez a fajta grafikon eleve nem mutatja a varianciat a meresek kozott.

a 290x TriX kizart, hogy lassabb legyen a Gamingnel (jobb a hutese).

8GB ram meg jelenleg kezd keves lenni (remelem nem jon megint az az ido mint anno a 8800gt/9800as szerianal, hogy nekem a 4GB ram keves volt, tomshardware meg csomo ideig pl 2GBt hasznalt)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4860) velizare válasza proci985 (#4859) üzenetére


velizare
nagyúr

:R úgy volt, én fordítottam félre. :B (errechnen vs. erreichnen)

mondjuk ez egy rövid teszt, 20s-es futamokkal, szerintem nem került sor a túlmelegedés miatti leszabályozásra.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4861) h1mpi válasza Xmister (#4854) üzenetére


h1mpi
nagyúr

42 FPS az már nem kevés előny a TX-nek :K

[ Szerkesztve ]

(#4862) proci985 válasza velizare (#4860) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

megesik, pcghnal azt imadom (a tobbi nemet ujsaghoz hasonloan), hogy kb totalisan nem erdekli oket az olvashatosag es valasztekos kormondatokkal, passzivban toljak.

ja, de 20sec meg nagyon rovid idointervallum, tetejeben szoras lehet (ld a harom 290x erteke), plusz nincs eloszlas informacio. kb kovetkeztetesre mondjuk jo.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4863) Televan74


Televan74
nagyúr

GTAV 970OC vs 290X. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4864) h1mpi válasza Televan74 (#4863) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Elég keményen kikapós lett :D Amúgy le lehet gyengíteni a 970-et is egy FX procival :P

[ Szerkesztve ]

(#4865) Televan74 válasza h1mpi (#4864) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd kíváncsi leszek a Witcher3 -ra is. :U

(#4866) -Solt- Én inkább a CPU részére voltam kíváncsi.hogy mennyivel jártam rosszabban hogy lecseréltem az i7 -t.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4866) -Solt- válasza Televan74 (#4863) üzenetére


-Solt-
veterán

A Guru-s teszt után ez elég érdekes... :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#4867) velizare válasza proci985 (#4862) üzenetére


velizare
nagyúr

szvsz arra pont elég, hogy a kezdeti tranziensek eltűnjenek, és valamennyire sima legyen az fps görbe.

a nyelvezet fel se tűnt, én is eléggé így beszélek.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4868) proci985 válasza Televan74 (#4863) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gurus teszt utan fura.

max egy nagyon rosszul szelloztetett ref 290x / 970 G1 kozott lehet ennyi kulonbseg.

szerk: 4 szalat hasznal ugy nez ki.

cain69: inkabb a generalizalhatosaga az ami erdekes. viszont ekkora mennyisegu hardverrel, idohianyban kb ez a legjobb amit ki lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4869) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Mondtam már, hogy a PC Lab sosem mér tökéletesen. Gyorsan összecsapják, hogy elsők legyenek. Ennyi. Mindig ezt csinálták, és a jövőben is ezt fogják. Ezért nem hozza más oldal az általuk közölt eredményeket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4870) Televan74 válasza proci985 (#4868) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azt nem néztem hogy milyen kártya,inkább csak a CPU rész érdekelt.

(#4869) Abu85 A CPU része igaz lehet,hogy nincs akkora eltérés a I7 és az I5 között?

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4871) Abu85 válasza Televan74 (#4870) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A PCLabnál sosem lehet tudni. De legalább megint ők voltak az elsők. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4872) Televan74 válasza Abu85 (#4871) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez van,akkor nem megyek oda többet.Most jártam az oldalukon talán másodjára. :P

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4873) Xmister válasza Televan74 (#4870) üzenetére


Xmister
senior tag

Játékokban soha nem volt egetrengető különbség.

(#4861) h1mpi: Valóban szép eredmény, de 1000€-ért legalább ennyit is vár az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#4874) Milka 78 válasza Televan74 (#4863) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ez az...meg van az igazság,az egyetlen a hamisítatlan... a többi 50 teszt meg fizetett ganéj.PCLab...anyám :))

Viszont a proci része az érdekes,mert pl az i7 4770k-t állítólag szépen elkalapálta az 5930k alacsonyabb órajelen,legalább is most olvastam itt...Enyire nem ér semmit a HT?
Most akartam váltani 3570k->3770k-ra ha már jön az új gpu,de nem vágom van értelme :F

(#4875) velizare


velizare
nagyúr

btw az r9 295x2 cfnek számít, vagy simán egykártyásnak abból a szempontból, hogy milyen driver és profil kell neki?

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4876) Xmister válasza velizare (#4875) üzenetére


Xmister
senior tag

CF.

(#4877) velizare válasza Xmister (#4876) üzenetére


velizare
nagyúr

azért köszi.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4878) Locutus


Locutus
veterán

Nemtom melyik tesztoldal mit mond, de a lényeg az, hogy nálam szépen fut a legmagasabb beállításokkal, motion blur meg dof offal, 4xMSAA, FHD. Ennyi, ennél több nem is érdekel :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4879) daveoff válasza Locutus (#4878) üzenetére


daveoff
veterán

Az mit jelent, hogy szépen fut? Legmagasabb beállításokkal, 4xMSAA-val kb 40fps-t tud egy tuningolt 980.....
Ez azért annyira nem szép...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4880) CsonkaImo válasza daveoff (#4879) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Gondolom így minden nVidia feature be van kapcsolva nem? Vagy a 4x msaa húzza le ennyire?

(#4881) daveoff válasza CsonkaImo (#4880) üzenetére


daveoff
veterán

Igen, minden maxon, akkor ennyi....

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4882) CsonkaImo válasza daveoff (#4881) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Értem. Én csak ma késő este tudok gépnél lenni, majd megnézem hogy megy, bár ami zöld opció az ki lesz kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#4883) kovsol válasza Televan74 (#4863) üzenetére


kovsol
titán

Egyébként érdekes, hogy az FX procival az NV kevésbé limites. Azt gondolná az ember, hogy cpu limit esetén fej-fej mellett lenne a két kártya.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#4884) Xmister válasza kovsol (#4883) üzenetére


Xmister
senior tag

Az az utóbbi időben nagyjából körvonalazódott, hogy dx11-ben az nv driver kevésbé limites.

(#4885) kovsol válasza Xmister (#4884) üzenetére


kovsol
titán

Gondolom erre azért volt szükség, hogy nagyobb gyorsulást mutasson a mantle. ;]

May the Force be with you!

(#4886) Xmister válasza kovsol (#4885) üzenetére


Xmister
senior tag

Abu már elmagyarázta, más a megközelítés a 2 driverben. AMD kevesebb szálat használ, hogy több maradjon a játéknak.

Persze a játékokat emiatt butább AI-val/fizikával írják, hogy nv driver mellett is jól fusson, így a gyakorlatban ez AMD hátrányként mutatkozik meg.

(#4887) Televan74 válasza Xmister (#4886) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd a DX12 -ben más lesz? :B

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4888) kovsol válasza Televan74 (#4887) üzenetére


kovsol
titán

Elméletben biztos, de a gyakorlatot várjuk meg inkább a kijelentésekkel. :B

May the Force be with you!

(#4889) Xmister válasza Televan74 (#4887) üzenetére


Xmister
senior tag

Ott ilyenekbe nem szól bele a driver. A fejlesztőkön fog múlni mire mennyi teljesítményt áldoznak.
Ha arra gondolsz, hogy ez a szokásos "majd a jövőben" szöveg, akkor ebbe nem akarok belemenni, a 2500K-val nem igazán érint a dolog. :)

(#4890) velizare válasza Asbee (#4804) üzenetére


velizare
nagyúr

omega van fent nekem is, és nem kellett a béta driver. i7 4790, 16gb ram, 280x röccenés nélkül ment. nem is nagyon akarom felrakni, ami nincs eltörve, azt nem kell megjavítani sem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4891) Locutus válasza daveoff (#4879) üzenetére


Locutus
veterán

Azt jelenti, hogy nem mértem fps-t, hanem szépen fut. Nem akad, nem röcög, nincsenek anomáliák, élvezhető.
Könnyen lehet, hogyha megmérném az fps-t nincs 60, de nem is érzem úgy, mintha kéne.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4892) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Az AMD Catalyst és GTA V témához visszatérve, nos kipróbáltam az Omega és a legújabb Beta driverrel is a játékot. Omegával nálam játszhatatlan, mikrolaggos és ingadozik az fps. Beta viszont nagyszerűen működik, teljesen sima és stabil az fps. Benchmarkot nem csináltam de kb. 70-80fps lehet az átlag Very High beállításokkal és 2x MSAA-val, Advanced Options-nél minden off (1080p). Tehát ennyit számít a friss driver.

(#4893) Asbee


Asbee
veterán

Egyébként elég nehéz benchmarkon kívül mérni hogyan fut a játék. A növényzet odavág mindennek, ott 40 fps alá is benézeget. Nekem a guru3d tesztje túl szép, minden tekintetben, biztos hogy nem mindent kimaxolva mértek és olyan helyen ahol jól fut mindenen.

Igen látom is a képeken vannak ott erőforrás zabáló opciók levéve.

[ Szerkesztve ]

(#4894) Anubris válasza daveoff (#4858) üzenetére


Anubris
őstag

DOF és TXAA-nélkül nem kapsz jobb értékeket?
Nálam a DOF nem igazán jön be.

(#4895) sixpak válasza CsonkaImo (#4892) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ugyanez nálam is...nagyon szépen megy.
Azt vettem észre, hogy a kazán 290-em, pár fokkal hűvösebb, mint más játékok alatt (BF4, DL).
Konkrétan a vrm 67-68 foknál nem megy feljebb.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#4896) Asbee válasza sixpak (#4895) üzenetére


Asbee
veterán

Nem fűt annyira mint egy Far cry 4 pl, szóval nem a kazán 290-el történt valami. :D

[ Szerkesztve ]

(#4897) Asbee


Asbee
veterán

TPU:



For our performance testing we used the last scene of the in-game benchmark.

[ Szerkesztve ]

(#4898) sayinpety válasza Abu85 (#4812) üzenetére


sayinpety
tag

~3000 compute es ~5000 graphics pipeline.

(#4899) daveoff válasza Asbee (#4897) üzenetére


daveoff
veterán

Ez korrekt mérés, így érdemes tesztelni...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4900) -Solt- válasza daveoff (#4899) üzenetére


-Solt-
veterán

A Guru mérése hol nem korrekt? ( már, ha azt nem annak tartod )

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.