Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Laja333 válasza huskydog17 (#11890) üzenetére


Laja333
őstag

Na! A 980ti hozza egy húzott 290x szintjét? Na majd a Pascal... ;]

Csak reagáltam az Anno-s agymenésre, miszerint egy játékban rosszul teljesít a Radeon, akkor szarazáemdé.
Nem szabad egy eredmény alapján általánosítani. Itt is lesz majd fix. :U

(#11902) daveoff válasza huskydog17 (#11890) üzenetére


daveoff
veterán

Érdekes, mert én a 980Ti-vel ugyanezeken a beállításokon bőven 100fps felett vagyok, singleben, és multiban egyaránt. Csinálhatok videót is, meg fps benchet is, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11903) Atti777


Atti777
senior tag

Guru3D Black Ops III bench :
"Important note:

This morning For the 6 hours straight I had been trying to retrieve reliable FPS numbers from the game, but as it stands it is a bit of a mess. Framerates fly up and down per mission / scene and are all over the place. Sometimes 30 FPS, and the next second 60 FPS. Sometimes measuring 1902x1080 and 2560x1440 will retrieve the very same FPS (while VSYNC is off), and next to that the Call of Duty: Black Ops 3 executable often crashes during start-up of the game. Selecting the AA modes does not have a performance impact whatsoever, which makes me wonder if they actually work as configured."

Путин, иди нахуй!

(#11904) huskydog17


huskydog17
addikt

Nagyon jó teszt a Computerbase-en

A cikkből néhány érdekesség:

Ahhoz képest, hogy Abu szerint egy az egyben átemelték a GCN kódot Xbox One-ról PC-re, a Fiji GPU-s VGA-k esetében súlyos problémák adódnak, vagyis Fury, FuryX és Nano esetében: Ha a játékos a "Shadow Map Quality"-t Extra szintre állítja (maximumra, ahogy azt egy luxuscikktől jogosan várja el a játékos), akkor a játék néhány fejezetben egyszerűen diavetítésbe vált, így játszhatatlanná válik. A megoldás, hogy a "Shadow Map Quality" értékét Extra-ról High-ra kell redukálni. Ez viszont elég gáz így. A CB munkatársai driver hibára gyanakodnak ,de még nem kaptak visszajelzést az AMD-től. Ez azért is érdekes, mert ugye a 15.11-es driver már ehhez a játékhoz elvileg megfelelő.

Maximális (Extra) grafikai szinten FullHD felbontásban a Geforce 970-es már kevés (3,5 GB VRAM miatt), de High szinten már nincs vele gond. FullHD felbontáshoz tehát legalább 4 GB VRAM kell. A játék amúgy sokszor nem hajlandó első próbálkozásra elindulni, van, hogy többször kell próbálkozni és előszeretettel fagyogat is.

4K felbontásnál a Fure előnye eltűnik, mert kifut a 4 GB VRAM-ból, de egyébként ezen a felbontáson egyik VGA sem képes folyékonyan futtatni a játékot.
2 GB VRAM-mal felszerelt VGA-val legfeljebb Medium szinten lehet játszani.

A cikk végén a szerzők nagyon jól összefoglalták a lényeget, röviden és tömören:

"Technisch enttäuscht Call of Duty: Black Ops 3 in seiner derzeitigen Form. Ein Spiel darf hohe Systemanforderungen haben, wenn es im Gegenzug gut aussieht. Der First-Person-Shooter sieht jedoch höchstens mittelmäßig aus und läuft dennoch schlecht. Darüber hinaus ist das Spiel von Bugs geprägt und frustriert bei höchsten Einstellungen mit unfassbarem VRAM-Hunger, den die Qualität der Texturen im Gegenzug wiederum nicht zu rechtfertigen weiß. Dass Grafikkarten mit vier Gigabyte VRAM in Full HD bereits in Bedrängnis gelangen, ist absolut unverständlich. Dass das Spiel mitunter gar nicht erst startet oder mehrere Anläufe benötigt, trübt den technischen Eindruck zusätzlich.

Wenn das Spiel dann einmal läuft wie gewünscht, liefern AMD-Grafikkarten zum aktuellen Zeitpunkt eine etwas besser Geschwindigkeit als die Konkurrenzmodelle von Nvidia. Mindestens genauso wichtig wie die Rohleistung ist jedoch der Speicherausbau. Zu viel Speicher kann der Spieler für CoD: Black Ops III in der Tat nicht haben. Was jedoch nichts daran ändert, dass Call of Duty: Black Ops III technisch noch verbessert werden muss."

Véleményem szerint - a látványvilágot figyelembe véve - ennek a játéknak 2 GB VRAM mellett gond nélkül kellene futnia maximális részletességgel 1440p felbontáson, merthogy elég csúnyácska. Az, hogy 4 GB VRAM kell a FullHD-hoz, egyszerűen nevetséges és szánalmas, szimplán egy trehány, összehányt, rendkívül rossz minőségű PC port.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#11905) TTomax válasza Laja333 (#11901) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ezt hogyan sikerült kiolvasnod a tesztből?Vagy arra gondolsz,hogy FHDban vsyncre fut az összes,mert akkor gratula...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11906) #35434496


#35434496
törölt tag

AMD még nagyobb sz@rban![link]

(#11907) nonsen5e válasza #35434496 (#11906) üzenetére


nonsen5e
addikt

vótmá.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#11908) Laja333 válasza TTomax (#11905) üzenetére


Laja333
őstag

A Fury X-nek érdekes módon sikerült átlépnie azt a bűvös 93 Fps-t. :DD
Minden esetre ott van a 280x, ami majdnem hozza a 780ti teljesítményét. Arról nem is beszélve, hogy a sima r9 290 lenyomja a 980-at. De tudom... a 980-ban van még 20% tuning. Azzal majdnem be is hozza min Fps-ben a 290-et. :C

(#11909) #85552128 válasza Laja333 (#11908) üzenetére


#85552128
törölt tag

A Fury X 2.5 FPS-sel "jobb" mint a 390X, szóval ha a "buta" Ti eredménye annyira szar akkor legalább ilyen a "nagy tudású", szuperHBM-es, "4 GB Mindenre elég" Fury X-é is ;]
Az meg, hogy 93 helyett 95 még nem biztos, hogy "átlépte" UE3-ban is 62-t kell beállítani 60-as FPS limitre, simán lehet, hogy abban a tesztben valami glitch miatt kapott +2 FPS-t - mondjuk azért is valószínű mert nem annyinak kellene lennie a két kártya között....
A 960 meg jobb mint a 380, amire még a 280X is 23%-ot ráver - ilyet se látni sokszor.
Szóval óvatosan azokkal a hasonlításokkal mert elég érdekes - már már szinte "random" - eredmények jöttek ki míg az említett Anno tesztben azért minden kártya beállt egymás után gyártón belül.

[ Szerkesztve ]

(#11910) #35434496


#35434496
törölt tag

Anno 2205 Teszt még a 970 is veri a fury x kártyát. :DDD[link]

[ Szerkesztve ]

(#11911) Laja333 válasza #85552128 (#11909) üzenetére


Laja333
őstag

Ez az mostani "alacsony teljesítményt" nyújtó kártyatulajdonosokat marhára nem vigasztalja, hogy most pont ők kaptak rövid pálcát.

Tisztában vagyok vele, hogy valami nem kerek a teszttel kapcsolatban.
Pont az Anno miatt írtam, mert az ottani eredmények miatt kapásából leszarazáemdézték az egészet, anélkül, hogy egyáltalán érdekelte volna őket a "miért". Itt miért kell a miértjét keresni akkor? Ez a tipikus NV-fan féle kettősmérce. Akkor már valaki fel is tette a kérdést, ha NV lenne ugyan ebben a cipőben, akkor az NV-t is elküldenék a francba? Ezzel a játékkal jött el a válasz: nem. Helyette van magyarázkodás.

[ Szerkesztve ]

(#11912) #85552128 válasza Laja333 (#11911) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mondjuk azért mert ahogy már írtam, ott gyártón belül beállít minden kártya egymás után, itt meg a két gyártó kártyáit nézve (anélkül, hogy egymáshoz viszonyítanánk őket is) értelmetlen eredmények jöttek ki. Különbség... :U
Egyébként ott is kerestük az okát, meg is jött a válasz, hogy az egyik effekt szintenként kapott gyártói optimalizálást.
Egyébként ha már magyarázkodás: pl. nálad is a Fury/Fury X gyengélkedése valahogy "kimaradt" és csak a 980 Ti-é tűnt fel :B

[ Szerkesztve ]

(#11913) huskydog17


huskydog17
addikt

Kedves fórumtársak!

A Black Ops 3 tesztekből egyelőre abszolút semmilyen következtetést nem szabad levonni, mert a játék olyan nagyon rosszul fut, hogy az előzetes eredmények nem mérvadóak, ezt a tesztelők ki is hangsúlyozták, nem csak a PCGH, de a Guru3D is például el is tolta a tesztet, mert 6 óra szenvedés után sem tudtak értékelhető eredményeket kicsikarni belőle. A ComputerBase is fél napot rááldozott csak arra, hogy a játékot egyáltalán működésre bírják.
A PCGH is leállt, mert a jelenlegi 1.0 verzió használhatatlan, még tesztelésre is, javítás után új teszt lesz:

"Zumindest in unserem Fall war Call of Duty: Black Ops 3 zum Launchzeitpunkt praktisch unspielbar. Bis zum Nachmittag dauerte es, bis wir das Spiel zumindest soweit zum Laufen brachten, dass wir erste Messungen machen konnten, obwohl schon zu diesem Zeitpunkt klar war, dass die Benchmark-Ergebnisse nicht gut werden würden und mit einiger Sicherheit ein Nachtest mit einem gepatchten Spiel nötig werden würde. Mit Problemen stehen wir indes nicht allein da, die Kollegen von Guru3D stellten den Test gleich ein, nachdem auch sie massive Performance-Probleme feststellten. Auch wir werden die Arbeit an Black Ops 3 nun vorläufig einstellen, bis die Ursache der Probleme erkannt oder behoben wurde."

A BO 3 tehát a jelenlegi állapotában egy katasztrófa (mintha az Iron Galaxy csinálta volna ezt is), még tesztelésre sem lehet felhasználni, ezért az eddigi méréseket tessék erős fenntartással kezelni!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#11914) Laja333 válasza #85552128 (#11912) üzenetére


Laja333
őstag

Jó, harmadjára már nem írom le... Várjuk a fixet. :R

(#11915) #85552128 válasza huskydog17 (#11913) üzenetére


#85552128
törölt tag

Na lejött végre nekem is, elindítottam a campaignt (motion blur, aa, dynamic shadows off) de abba is hagytam amíg nem javítják, utolsó sor az FPS érték akar lenni (új bétával természetesen...): [link] :U
Nem túlzás ha azt mondom, hogy a B:AK még nyáron is jobb állapotban volt. :Y

[ Szerkesztve ]

(#11916) huskydog17 válasza #85552128 (#11915) üzenetére


huskydog17
addikt

14 FPS? Na szép!

Esetleg megpróbálhatod a "Shadow Map Quality"-t visszább venni, a Fiji alapú VGA-k esetében az okoz diavetítést.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#11917) TTomax


TTomax
nagyúr

[link]

Ja és ami még fontos....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11918) TTomax


TTomax
nagyúr

Nem kell rajta csodálkozni,hogy össze-vissza fut mindenen.Már az előző CoDnak se volt elég maxon 6GB VRAM,ennek meg most 8 is kevés,TitanX kell neki FHD-ra,majd javitanak rajta de kevés esélyt látok rá mert igy is megveszik mert CoD.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11919) korcsi válasza #85552128 (#11915) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem az elején tök jól ment high-on 60+ fps-el majd egyszer csak beakadt, és onnantól akadozott... De csont alacsony beállítással is így viselkedik :)

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#11920) oliba


oliba
őstag

Itt is egy teszt. Frissebb kártyákkal és használhatóbb beállításokkal (FPS)

Azért az szép, hogy 290-es széria régen a 780-as kártyákkal versenyzett, most már a 970/980-nal, jövőre meg már a Pascallal fog? :D

[ Szerkesztve ]

(#11921) #45185024


#45185024
törölt tag

E már reálisnak is nevezhető.

(#11922) TTomax válasza oliba (#11920) üzenetére


TTomax
nagyúr

GPU 1002+ boost 2.0 azaz a franc tudja mennyi....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11923) oliba válasza TTomax (#11922) üzenetére


oliba
őstag

R9 290X, gpu 1000MHz es ki tudja meddig antiboostolt le...

(#11924) TTomax


TTomax
nagyúr

No?Akkor szuper a teszt ugye?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11925) oliba válasza TTomax (#11924) üzenetére


oliba
őstag

Igen, mert van par kartya es ugy hasznaljak, mint az emberek 99%-a.

(#11926) imi123


imi123
őstag

dx11-vs-dx12-ashes/[link]

Ennyit a szar DX11-ről és a giga szuper DX12-ről.
2-3.FPS plusz.Ez ám a forradalom. :)

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11927) tailor74 válasza imi123 (#11926) üzenetére


tailor74
őstag

A 380 még lassult is DX12 alatt.. :Y GCN kártya létére.. Mondjuk ott a 2 giga vram is közre játszhatott.

A forradalom érdeklődés hiányában elmaradt :) , látszik, hogy a radeonok szépen utolérik az nvidiákat (~ 1-2 fps difivel), de nv támogatott játékokban mi lesz a helyzet DX12 alatt?

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#11928) imi123 válasza tailor74 (#11927) üzenetére


imi123
őstag

Nem utol kéne érniük hanem köröket kellene rájuk verni.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11929) tailor74 válasza imi123 (#11928) üzenetére


tailor74
őstag

Mondtam, a forradalom elmarad(t).. :)

Egyébként sem értem ezt a nagy DX11 vs. 12 csatát, kb. még egy játék sem jött ki rendesen dx12-re, mire meg belejönnek a játék fejlesztők az új api-k "nagy lehetőségeibe", addigra kb. mindkét cégnek meglesznek az arra alkalmas kártyái.

Én pl. elégedett amd vga tulaj vagyok( igaz nv-vel sincs semmi bajom, volt olyan is több is), de azért látom, hogy az amd kicsit ilyen Münchausen bárós, hogy mindig nagyot mond, aztán csodálkozik, hogy egyre kevésbé hisznek neki. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#11930) imi123 válasza tailor74 (#11929) üzenetére


imi123
őstag

Korrekt hozzá állás.
Én sokáig AMD-s voltam.Utána váltottam NV-re.
Most éppen a 380X-et várom.Jónak tűnik.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11931) #85552128 válasza imi123 (#11926) üzenetére


#85552128
törölt tag

Egy i3 15/22%-ot ver medium beállítások mellett egy FX-re DX12 alatt :C A Fury X-szel 35%-ot. CPU limites a játék AMD-vel meg továbbra is még jobban ? :U Vagy ennyit ér az a 8 "mag" még DX12 alatt is ? :DD Érdekes, hogy az i3 az i7-től "alig" van lemaradva pedig feleannyi magja van alacsonyabb órajelen.

[ Szerkesztve ]

(#11932) imi123 válasza #85552128 (#11931) üzenetére


imi123
őstag

Finoman szólva is érdekes eredmények.
Eladom az I7-emet és veszek Celeront. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11933) #45185024 válasza #85552128 (#11931) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez azért Intelnek is nagy Pofon lesz, nehéz lesz megmagyarázni a +100 ezret mikor teljesítményben elhanyagolható az eltérés.
Mondjuk én nem vennék Amd procit de ez a tendencia a ZEN- nek is lehet be fog segíteni.

(#11934) FLATRONW válasza #45185024 (#11933) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem hiszem, hogy magyarázkodniuk kellene. Munkára használt alkalmazásokban megmutatkozik a teljesítmény különbség, és az sem biztos, hogy nem lesznek olyan játékok ahol szintén nagyobb lesz az eltérés.

(#11936) Locutus válasza oliba (#11920) üzenetére


Locutus
veterán

Szal ha utána kullog, akkor már versenyzik vele? Vagy ezt hogy kell értelmezni? Hány százaléktos különbségnél versenyeznek már, 3-5-10?
A tények ugyanis a grafikonon mindössze azt mutatják, hogy a 290 nem éri utól a 970-et, a 290x pedig szintén nem a mezei 980-at.

Amúgy meg nálam tökéletesen fut a játék a game ready driverrel 980on. FHD, minden highon, AA, vsync, 60fps mindig megvan. Más kérdés, hogy egy raklap szart se ér a játék, az alapján amit eddig láttam belőle. (bár COD-ban mindig csak single campaignt játszok, a többi része nem érdekel)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11937) rocket válasza tailor74 (#11927) üzenetére


rocket
nagyúr

Ami most DX11 alatt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11938) Yllgrim válasza Locutus (#11936) üzenetére


Yllgrim
őstag

COD mar nem a regi, majd ha 5£ ala esik, mint a Ghost most, akkor behuzom.

A kedvencem azt nezni, hogy versenyeznek itt a forumtarsak a "kinek jobb/nagyobb" versenyszamban, mintha ez rajtatok mulna :)) Le van osztva a piac mar regota, mennek a bena meg a szemet huzasok mindenhol, aminek nem a jatekosok a haszonelvezoi es meg a mai napig nagy az orom minden jatekteszt utan :DD

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11939) daveoff válasza Yllgrim (#11938) üzenetére


daveoff
veterán

Köszönjük a napi bölcsességet. Topik címe azért megvan, ugye?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11943) oliba válasza Locutus (#11936) üzenetére


oliba
őstag

Szóval nálad az "utána kullog" az felér 5-10% teljesítménykülönbséggel. Én azt írtam, hogy versenyez. Versenyeznek? Igen, mert elég kicsi a különbség. Ha egy másik pályát betöltenek, akkor már lehet mások lesznek a különbségek.

(#11944) #45185024


#45185024
törölt tag

"az Nvidiával: annak idején a Morrowind remek vízeffektjét készítették el közösen, most pedig a bizonyos helyeken látható átszűrődő volumetrikus fényeket alakították ki együtt (másnéven "god ray"). Ez az effekt teljesen a GPU-n fut és a tesszellációt használja "
Technológia a Fallout 4 grafikája mögött
Miért érzem hogy van az a pénz amiért AMD-ken CPU-n fog futni :)))

(#11945) Gainka válasza daveoff (#11902) üzenetére


Gainka
őstag

Erre aztán büszke lehetsz, milyen szuper hogy hogy 200 ezer forintos kártya kell 100 fps-hez. :C
Bf 4 meg 50 ezer forintos vga-val lehet hozni siman 100 fps-t és össze sem lehet hasonlítani a két játékot.
Hatalmas csalódás ez a cod is. :(((

(#11946) rocket


rocket
nagyúr

Guru3D COD Black Ops III performance review.

Frametime tesztbe nem mertek a csoda HBM Fury-t rakni a 980Ti melle :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11947) velizare válasza rocket (#11946) üzenetére


velizare
nagyúr

nem tudtak. fcatot használtak, annak meg kell a dual dvi. ilyen nincs a furykon.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11948) rocket válasza velizare (#11947) üzenetére


rocket
nagyúr

Van atalakitojuk.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11949) Gainka válasza rocket (#11946) üzenetére


Gainka
őstag

GTX 770 36 fps :C
Next jam :DDD :))

(#11950) velizare válasza rocket (#11948) üzenetére


velizare
nagyúr

Ez egy switch. Inkább olvasd el, amit belinkeltél.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.