Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) #45185024 válasza deadwing (#11498) üzenetére


#45185024
törölt tag

Csak megerősítettem hogy a letölthető verzióban nincs teszt.
Szerintem is túl van hájpolva de azért kimaxolva nem csúnya...
De most bármi ami azt mondja magáról hogy Direct x 12 nagy fókuszt kapna, egészen kis programok is...

(#11502) velizare válasza Petykemano (#11492) üzenetére


velizare
nagyúr

értelemszerűen az utóbbi.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#11503) Petykemano válasza rocket (#11494) üzenetére


Petykemano
veterán

kAMU ;)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#11504) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

/s

(#11505) hszilard666 válasza wjbhbdux (#11504) üzenetére


hszilard666
veterán

Ne bosszants fel! :Y Aki szerez egy ilyet attól megvásárolnám a vault boy-t! :D

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#11506) Valdez


Valdez
őstag

Igen, sajnos úgy tűnik gameworksos lesz, remélem a jobban sikerült fajtából azért... :(

(#11507) Laja333 válasza Valdez (#11506) üzenetére


Laja333
őstag

Hétfőn akartam előrendelni... De akkor kénytelen leszek megvárni az első teszteket. :(((

(#11508) daveoff válasza Laja333 (#11507) üzenetére


daveoff
veterán

Nyugodtan előrendelheted, max megjelenésig váltasz NV-re....;]:DDD

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11509) #45185024


#45185024
törölt tag

Hát igen, így kell csábítani. Ehhez Nvidia valóban sokkal jobban ért ezt el kell ismerni.
Akkor lehet a kutyára is ráteszik a 64 szeres hair effektet ???
Az eredeti figura nekem megvan , de semmi pénzért el nem adnám :D
De rendelhetsz figurákat meg pólókat a Bethesda oldalán is külön.
Sőt ha elmúltál 18 még ILYET is rendelhetsz :)
Kár hogy Nuke Cola nincs...

[ Szerkesztve ]

(#11510) imi123 válasza daveoff (#11508) üzenetére


imi123
őstag

Előbb lép ember a Marsra. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11511) Ren Hoek válasza Valdez (#11506) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Falloutról beszélünk amúgy?

(#11512) Laja333 válasza imi123 (#11510) üzenetére


Laja333
őstag

Miért, most is egy Geforce-ról írok... igaz csak egy 950m :DDD .

(#11508) daveoff
Gameworks már előre feltételez egy elrontott játékot, és itt mindegy milyen kártya van a gépedben. Nem szeretnék ilyet pénzzel támogatni. Ettől még lehet majd jó, de azt akkor inkább kivárom, minthogy látatlanban kifizessem érte előre az 50 ajrót (vagy mennyi).

Egyébként az előző Fallout is PhysX-elt, szóval várható volt a NV cooperation.

[ Szerkesztve ]

(#11513) daveoff válasza Laja333 (#11512) üzenetére


daveoff
veterán

Az idén megjelent, összes gameworksös játék hatalmasat ütött, nagyon jó játékok, és a teljesítménnyel sem volt komolyabb gondom egyiknél sem, szóval én nem aggódok. A játékélmény a legfontosabb...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11514) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

A Fallout 4 Havokot használ. Ez hivatalos, benne van a Havok brosúrában. Azt nem tudom, hogy ez publikus-e, de amit nekem küldtek, abban ott van, hogy Havok Physics és Script technológiákat használ.

A GameWorks a Fallout sorozatnak nehéz ügy, mert a middleware licenc megköveteli, hogy a játék moddolhatósága korlátozott legyen. Például a Witcher 3 emiatt moddolható sokkal rosszabbul, mint a Witcher 2. Az effekttől függ, hogy melyik részeit nem lehet bántani a programnak és a tartalomnak. Ez egy elővigyázatosság, ugyanis a zárt kód mellett sokkal kisebb az esélye annak, hogy a moddolt tartalom is jó lesz. A GameWorks DRM-jét pedig nehéz lenne feltörni egy modcsapatnak. Mivel a licenc szerint az effekt élvez elsőbbséget, így a mod lehetőség lesz letiltva. Maga a tartalom/modell is el van rejtve a DRM mögé, még ha ezt fel is törik, ide visszaépíteni egy modot szinte lehetetlen. Tekintve a Bethesda mod közösségét, nekik ez nem lenne túl kifizetődő döntés, de az sem kizárt, hogy pont azért jelentették be a konzolos moddolást, mert a PC-s moddolás korlátozott lesz, így a moddereket át akarják vinni konzolra. Egyelőre erről keveset tudni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11515) #45185024 válasza daveoff (#11513) üzenetére


#45185024
törölt tag

A Batmanra gondolsz mint zajos siker ?:)

(#11516) #85552128


#85552128
törölt tag

Ahogy látom szépen sikerült ignorálni azt a tényt, hogy az AMD hónapok óta ló*aszt sem ad a kártyákhoz és ismételten elmentünk a "sz*r a Gameworks" irányba.
Megragadtátok a bundle "lényegét"... :U

[ Szerkesztve ]

(#11517) Ren Hoek válasza Abu85 (#11514) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha csak a moddolhatóság lesz a probléma, akkor felőlem... a modok többsége nekem megöli a játék filingjét, főleg elsőre. Repülő dildo fejű Brahmin tehenekre nincs szükségem :D

Maximum talán egy kis grafikai tuning (inkább modellek, textúrák) vagy hasznos modok, pl átgontoltabb inventory stb...
Ilyeneket is akadályoz a GW?

(#11518) rocket: Az NV miatt nem jönnek a DX12 játékok. Fizetnek a stúdióknak, hogy blokkolják a fejlesztést :K :DDD ... viccen kívül abban lehet valami, hogy a fejlesztők is belátták, hogy nincs értelme előreszaladni ennyire, hogyha se a konzolportolás nem annyira jó móka, mint hitték, se PC-n nincs megfelelő HW a gépekben (elméletben...)

[ Szerkesztve ]

(#11518) rocket válasza daveoff (#11513) üzenetére


rocket
nagyúr

Batman Arkham Knight-al azert melle lottek.
Marmint NV-n nem volt gond a teljesitmennyel :)

Fallout 4-el nagyot kaszal az unnepekre az NV DVGA eladasban, es jon a popcorn szezon az AMD-nek, mit hova allitsanak a userek, hogy nyerjenek 0.2FPS-t amig az AMD hetek/honapok alatt optimalizalja a vacak mikrolaggos DX11 drivereit :DDD
Pedig meglett mondva, hogy osztol minden jatek low-level API-val jon, raadasul 2016 junius 1-ig 20-25AAA címmel, konzolrol portalt verziókkal, es igy az AMD-nek eljon a kanaan, valoban csak ugy omlenek a low-level API jatekok, az AMD mar 30% feletti piaci reszt szerzett vissza ;]

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11519) Yllgrim válasza #45185024 (#11515) üzenetére


Yllgrim
őstag

Az meg csak hagyjan... Witcher 3 miatt is a fejlesztoknek kellett kiallni hogy bocsi, elszurtuk (GW-t valasztottuk), de lehetne sorolni. De ez csak hab a tortan.

Engem az erdekel, hogy aki ezekkel mind tisztaban van, mennyire karos a GW, mennyire hektikusan ad rossz teljesitmenyt a jatekokhoz (ha kikapcsolod latod hogy 20-40%-rol is beszelunk) az hogy a fenebe tud kiallni es teljes meggyozodessel azt mondani hogy ez jo :F

Akkor tudnam ezt megtenni, ha minden gepen egyforman szebb is lenne, meg adna hozza minimum 10% teljesitmenyt VGA-tol fuggetlenul...

Az hogy a jatek jo meg nem teszi a GW-t azza, inkabb megjobban kiemeli hogy anelkul mennyivel jobb lehetne meg...

Szaby: most oszinten azon az arszinten ha valaki a jatek miatt vesz meg egy kartyat, akkor kb az eleg szanalmas, de ugy minden szempontbol. Az oke hogy AMD nem ad jatekot, gondolom nem fer bele mar uzletileg, nekem nem is hianyzik, de ismerve a sok "szimpla" vasarlot biztos hogy a jatekok 50%-ban dobnak ra amikor kivalasztjak a kovetkezot. Nem marketingrol beszelunk most, amiben AMD egy rakas herelt majomnal is rosszabb, hanem a csodalatos NV jatekokrol...

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11520) daveoff válasza #45185024 (#11515) üzenetére


daveoff
veterán

Nem volt gondom a batmannel sem, egyaltalán....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11521) Abu85 válasza Ren Hoek (#11517) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Játékmechanikai módosításokat enged, vagy HUD módosításokat például.
A GameWorks csak azokat nem engedi, amelyek a grafikára vonatkoznak, és az adott effektre potenciálisan negatívan hatnának. Bizonyos effektek esetében ebben benne van a textúra és a modell is. Ezeket egyszerűen elrejtik a DRM mögé, és ha ki is nyered a tartalmat, oda visszaépíteni egy módosítást gyakorlatilag lehetetlen, mert nem fog egyezni az ellenőrzőösszeg, így a GameWorks DRM nem fogja engedni a program elindítását.

Szerintem a Fallout sorozat részben a moddolásról is szól, és emiatt nagyon nehéz egy moddolást bizonyos szempontok szerint akadályozó middleware DRM-re igent mondani. Maximum azok a részek jöhetnek, amelyeknek a tartalom mindegy. Ha a fejlesztőket ez a moddolási lehetőség nem érdekelné, akkor nem látnák el a közösséget különböző eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11522) rocket válasza daveoff (#11520) üzenetére


rocket
nagyúr

Biztos viccbol torolte a Steam, miutan nagyon sokan visszaterítest koveteltek :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11523) Ren Hoek válasza Abu85 (#11521) üzenetére


Ren Hoek
veterán

"Szerintem a Fallout sorozat részben a moddolásról is szól, és emiatt nagyon nehéz egy moddolást bizonyos szempontok szerint akadályozó middleware DRM-re igent mondani."

Persze ezt értem, és baromi jó és kreatív modok születtek F3-hoz is ezt elismerem. Még ha engem annyira nem vonz ez a műfaj...

Csak gazdaságilag nem tudom mennyire éri ez meg? A userek ígyis-úgyis megveszik az alapjátékot, és nem a modok miatt elsősorban. Maximum újrajátszásoknál és játékidő kitolásban lehet szerepe, de az a Bethesdának már eléggé mindegy. Persze van egy nagy és hangos modder közösség, de még mindig elenyészően kicsi ahhoz képest, akik kifizetik az alapjátékot.

...és ezzel nem azt mondom, hogy a GW jó... csak azt, hogy a Bethesdának lehet megérte inkább bevenni a zöld lompost, mintsem a modtémával foglalkozni - többséget amúgy sem érintené.

[ Szerkesztve ]

(#11524) rocket válasza Yllgrim (#11519) üzenetére


rocket
nagyúr

Ma mar igazabol eleg a GW hasznalata koruli okokat keresve a piaci reszesedesre pillantani.
Sajnos az AMD jelentektelen piaci szereplo lett, amit magguknak koszonhetnek, hogy 10+ ev alatt se tudtak lemasolni amit az NV csinal.
Q4-ben valoszinuleg 15% ala fog esni az AMD piaci reszesedese, nem progonek tovabbra se a csucsszuper konzol kozeli DX12-es mini kazan eladasok.

En a sullyedo ladikban ragadtam, mert egyelore az NV nem kinal megfelelo alternativat szamomra, ki kene adjanak mar egy GTX970-et 8GB 7GB VRAM-mal :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11525) Yllgrim válasza Ren Hoek (#11523) üzenetére


Yllgrim
őstag

A moddereket tobb okbol is erdemes kenyeztetni: sok jo otletuk van amit kesobb beepithetnek egy masik jatekukba, illeltve az igazan ugyeseknek ajanlanak munkat, ergo jo utanpotlas neveles, arrol nem is beszelve ha valami nagyon tuti alkotnak, akkor vilagga lehet kurtolni: A Fallout 4-hez keszitett legujjab mod, a xyz ...." ingyenreklam.

#11524) rocket: a GW egy eszkoz hogy manipulald a piacot, raadasul pont nem a fogyasztok igenyeit figyelembe veve, ennek nem tudok orulni. Annak viszont tudok hogy AMD nem masolta le ezt a politikat, mert akkor csak szar jatekok lennenek a piacon szarul optimalizalva es tenyleg 2 kartyam kellene hogy legyen ha jatszani akarok... Nem tudom mennyi ido fog eltelni mire a kov generacios jatekok jonnek, mert NVel fogja huzni ameddig lehet, Win 10 egy tragyahalom annyira selejt (igen, hasznaltam egy kicsit es masszivan hibas, felkesz a termek) de ez egy olyan vilagban ahol a fogyasztok ezt mar megszoktak es termeszetes nem gond. Biztos sokan irnatok hogy de milyen kiraly, meg stabil, meg jol mennek a jatekok... nem kell, majd SP1-el talan kiadasra erett lesz... Az irany rossz amerre haladtunk/haladunk, nem azert mert Abu mondja, egyszeruen gondold vegig, miert jo az neked ha felkesz termekekkel kell bajlodnod napi szinten?

Nagyon varom mar amikor megszunik ez a mentalitas, addig a felhasznalok a katalizatorai ennek a folyamatnak, nekem nem jon be az hogy hulyenek vagyok nezve, ugy kezelnek es ennek meg orulok is...

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11526) #85552128 válasza Yllgrim (#11519) üzenetére


#85552128
törölt tag

A játék egy extra, nV kártyához kapsz ilyet, AMD-hez nem, ugyanazért a pénzért - ezek és a hasonló extra szolgáltatások/bizonyos szempontok igenis számítanak (főleg mikor nem is egyet adnak) egy esetleges VGA vásárlásnál ha a két gyártó között kell dönteni, mert a hasonló kártyák között nagy különbség nincs, de ez mégis csak egy +...
Na meg ha azt vesszük, hogy állítólag az AMD stúdiók tucatjaival van leszerződve, az nV-vel meg alig dolgozik valaki fölöttébb érdekes, hogy ez megy.
Lehet itt felhozni elrettentő példákat, de tudtommal a BF4 sem volt valami király a megjelenéskor, csakúgy mint a DA:I is hetekkel/hónapokkal a megjelenés után is crashelt AMD kártyákkal. Úgy meg elég könnyű példálózni rossz portokkal, hogy az éven 90%-ban nV játékok jöttek ki...

[ Szerkesztve ]

(#11527) Abu85 válasza Ren Hoek (#11523) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Bethesdának egyértelműen. Azért tudják relatíva magasan tartani az egyes játékaik árát még sok év után is, mert a mod közösség még mindig aktív. És nem csak játékmeneti szinten, hanem grafikai feljavításban is. Lásd Morrowind. [link] ... ezeknek az elkészültét egy GameWorks-féle middleware DRM nagyban akadályozná.

Nyilván nem tartom kizártnak, hogy a Bethesda át akarja helyezni a konzolra a modközösséget, mert a PC-n meg van kötve a kezük a moddolásra alkalmas eszközökkel kapcsolatban. Ez természetesen egy opció, de szerintem annyira erős a modközösség, hogy ebből inkább meghátrálás lesz. Volt itt idén fizetős mod lehetőség is a Steamen és napokon belül visszavonulót fújtak a felek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11528) gbors válasza Laja333 (#11512) üzenetére


gbors
nagyúr

Gameworks már előre feltételez egy elrontott játékot

Nem kéne ilyen zöldségeket terjeszteni :) Van korreláció, de korántsem 1:1, ill. a legtöbb játékban ha kikapcsolod a GW effekteket, akkor béke és nyugalom (tudom, tudom, B:AK, de azért az a kivétel volt).

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11529) Abu85 válasza gbors (#11528) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy ez az általános megítélés. Ami jogos egy átlagfelhasználó szemével, mert ők egyszerűen csak nem tudnak felhozni pozitív példákat a GameWorks-re. Egyszerűen van bennük egy rakás negatív tapasztalat, amire jut egy rakás olyan pozitív tapasztalat olyan játékok formájában, amelyek nem NV logóval indulnak. Ez volt, amire az NV-től eljött rendszerprogramozók figyelmeztettek, hogy ezt lehetetlen jól eladni a játékosoknak, mert a fejlesztők keze az optimalizálás szempontjából meg lesz kötve. Az, hogy ez a nézet Magyarországra is becsúszott alapvetően várható volt. Picit késett, mert írtunk pár cikket, amiben próbáltuk a GameWorks problémakörét átfogóbban elemezni, de a végső szempont a felhasználónak úgyis az, amit tapasztal, és ez jelenleg negatív jellegű.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11530) wjbhbdux válasza Yllgrim (#11525) üzenetére


wjbhbdux
veterán

> sok jo otletuk van amit kesobb beepithetnek egy masik jatekukba

az új doom gyakorlatilag a Brutal DOOM mod lekoppintva :U

/s

(#11531) Yllgrim válasza gbors (#11528) üzenetére


Yllgrim
őstag

Szeretnelek idezni es osszefuggesekre ramutatni ;]
Gameworks már előre feltételez egy elrontott játékot =Nem kéne ilyen zöldségeket terjeszteni ;]

HA kikapcsolod, akkor jo, koszonom, vegre te is elismered. (tudom kiforditom amit irtal, de adta magat ;) )

Szaby: nem csak azzal van a gond hogy hibas termekeket vasarolunk es ezzel biztatjuk oket ennek a mentalitasnak a folytatasara, de ennek meg orulunk es tapsolunk is, illetve masokat is erre biztatunk :(

Nekem nem bonusz jatek kell, hanem olyan termekek es mentalitas, hozzaallas ahol en mint fogyaszto vagyok az elso, nekem csinaljak meg azt a jatekot a leheto legjobbra. A GW az olyan mint olcso vasari "varazslo" addig lenyugozo amig nem jossz ra hogy atvernek :K Az hogy kozben meg ki is zsebelnek (igen, onkent adjuk oda a penzunket, de ez nem valtoztat a lenyegen ) az mar csak hab a tortan :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11532) rocket válasza #85552128 (#11526) üzenetére


rocket
nagyúr

Az AMD-nek nincsenek mar anyagi forrasai az ilyen promóciókra, nekik iden jutott egy meg mindig early access Dirt Rally a kifuto szerias 280/290-k melle.
Az az erdekes, hogy porognek nagyon a Maxwell2 eladasok, tehat semmi nem indokolna a jotekonykodast, megis kisebb szunetek utan mindig van a 250+ dollaros Maxwell2 DVGA-khoz jatek, tehat az NV "Intelizalni" (alacsony piaci reszesedessel, jelentektelen szereplokent megtartani, hogy ne keruljenek monopoliumba) akarta az AMD-t, es sikerult is nekik. (persze az AMD is tett az ugy erdekeben, hogy igy tortenjen, mert mikor megvoltak az anyagi forrasaik se tudtak mit kene tenni.)

#11525:Amikor nagyobb kiadok a GW melle allnak mint a Bethesda az ev egyik nagy durranasaval, akkor az mar tobb mint egy ez eszkoz, itt mar nem csak Nokias dobozok dominalnak, hanem az elert eredmenyek is.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11533) Laja333 válasza gbors (#11528) üzenetére


Laja333
őstag

Senki sem mondta, hogy 1:1. Ha 70%-ban igaz rá, akkor már feltételezi. Mivel nagyobb esély van rá, hogy igen, mint hogy nem.

(#11534) gbors válasza Yllgrim (#11531) üzenetére


gbors
nagyúr

Javaslom, nézz utána a "csúszós lejtő" névre hallgató jelenségnek :) Vagy, ha egy rossz effekt miatt Neked már az egész játék rossz, akkor nem szóltam...

(#11533) Laja333: szó nincs 70%-ról. Ill. ld. előző válasz második fele. Ill. ha Te 51%-tól már feltételezel valamit, ahelyett, hogy utánanéznél, az egy másik típusú probléma...

(#11529) Abu85:
Az a baj, hogy ez az általános megítélés

Az AMD fanclubokban biztosan :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11535) Abu85 válasza rocket (#11532) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A karácsony az NV-nek a Star Wars Battlefront promócióinak az elfedésére megy majd el. Az AMD-nek olyan szerződése van egyébként az összes érkező Star Wars címre, hogy azt a játékot mindenhol csak Radeonon lehet futtatni, illetve Radeonhoz lehet adni, illetve Radeonhoz lehet csak kirakni a reklámot. Ez kétségtelenül nagyon sokba került, de a Star Wars-ot és az NVIDIA GeForce-ot a szerződés miatt egy mondatban nem lehet kiejtenie a hivatalos csatornákon. Még az Intelt sem, és ezért futott mindenhol full AMD-s gépen a Star Wars Battlefront. Az NV-nek a szerződése az EA-vel addig terjed, hogy ki lehet rakni a játékokat a saját oldalukra, de az exkluzívra kötött játékokkal már nem reklámozhatnak.

(#11534) gbors: Nézz utána a neten. Lehet, hogy egy NV-fan megpróbálja megvédeni, de nem NV-fan NV tulajok jó része számára is negatív az élmény vele. Baromira nehéz bármilyen pozitívumot felhozni mellette. Ha most így nekifutok, akkor akármennyire erőltetem, semmivel sem tudom megvédeni a koncepciót. Még azzal sem, hogy az effektek szépek, mert nagyrészt csúnyák és átgondolatlanok.
Te is mit mondasz? Kapcsold ki és boldogság lesz. Oké, ez egy lehetőség, csak nem érv mellette. Vagy ha érv, akkor azt nagyon nehezen raknám a pozitív érvek mellé.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11536) #85552128 válasza Yllgrim (#11531) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Nekem nem bonusz jatek kell, hanem olyan termekek es mentalitas, hozzaallas ahol en mint fogyaszto vagyok az elso"

És ezt melyik gyártótól kapod meg ? Mert ha szerinted az nV-nél nem akkor az AMD-nél még úgy sem...
A túlárazott Fury széria vásárlása épp olyan rossz "biztatása" a gyártónak, arról nem is beszélve, hogy hónapok óta komolyabb bugok nincsenek javítva amelyek főleg az új szériát érintik.
10 hónap alatt a 970-nel nem volt annyi gondom mint 3 hét alatt a Fury-val és még nem is jött ki új játék. Ha több hónapos címekkel ez a helyzet előre félek mi lesz az újakkal. De igazából nem is kell a játékokra gondolni elég csak a random csíkozódásra gondolni ami a termék megjelenése óta azaz 4 hónapja nincs javítva.
"Hardverileg" jó kártya, halk hűvös és ennyi a pozitívum - de ez sem az AMD, hanem a Sapphire érdeme, az AMD supportja kb. a béka segge alatt van és ez az ami elrontja az egészet...

[ Szerkesztve ]

(#11537) daveoff válasza Yllgrim (#11531) üzenetére


daveoff
veterán

Ez az egész vita full értelmetlen, akár NV-s játék, akár AMD-a, akár gameworksös, akár gaming evolved, mindegyik jobban fut NV-n. Innentől kezdve kit érdekel, hogy milyen szar a gameworks. Az a lényeg, hogy aki NV-s mindig jól jár...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11538) rocket válasza Abu85 (#11535) üzenetére


rocket
nagyúr

Tovabbra is sotetsegben tapogatozol a temaban.
Ezzel a gondolkodassal nem sok embert tudnak AMD hardver vasarlasra buzditani.
Teljesitmeny elonyuk legyen, mert nagy reszben azzal lehet meggyozni a felhasznalokat, hogy akarjanak AMD kartyat venni, vagy valtani ra NV-rol, es nem azzal, hogy "jaj de kiraly AMD-s gepen futott a kiallitason a jatek", meg feltunt a logojuk a haz falan levo plakaton.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11539) Yllgrim válasza #85552128 (#11536) üzenetére


Yllgrim
őstag

Amennyit jatszok mostanaban akar a beepitett is eleg lehetne, ellenben vannak mas feladatok amire nagyon jol tudom hasznalni, NV termekeket nem, de az egy kulon tortenet, nem ide tartozik. AMD sem jobb, csak maskent szar, nincs ezzel gond, le lehet ezt is irni, most ok a kissebbik rossz...

gbors: az nem igaz erre a GW problemakorre, leven a GW hatasa a teljesitmenyre merheto, nem egy esetben hanem eddig az osszes esetben, ergo ha eddig minden esetben teljesitmenyvesztessel jart az alkalmazasa gyartotol fuggetlenul akkor eleg nehez megmagyaraznom miert is jo barkinek is. Tudom, mert Z... :) Ez a "Te is" erveles izgi, de ettol meg nem valtoztat a tenyen, hogy a GW alkalmazasa eddig nem hozott javulast egyetlen jatekban sem, ahol bekapcsoltad :U

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11540) Yllgrim válasza daveoff (#11537) üzenetére


Yllgrim
őstag

:F oke, ez az erveles meggyozott :U Azert ezt majd meg olvasd el parszor :) Komoly ketelyek merulhetnek fel egyesekben az itt leirtakkal kapcsolatban...

"Ez az egész vita full értelmetlen, akár NV-s játék, akár AMD-a, akár gameworksös, akár gaming evolved, mindegyik jobban fut NV-n. Innentől kezdve kit érdekel, hogy milyen szar a gameworks. Az a lényeg, hogy aki NV-s mindig jól jár..."

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11541) gbors


gbors
nagyúr

@Abu85, @Yllgrim: Srácok, odafigyeltek egyáltalán arra, hogy miről beszéltek? :) Laja elrontott játékokat emlegetett, Ti meg azt próbáljátok a számba adni, hogy védem a GameWorksot. Védi a rossebb, nVidia tulajként az első dolog, amit kikapcsolok. Ettől még pl. a Witcher 3 k***a jó játék.

@Abu85, ez az egész sztori csak süketelés, akárhány ember nyomatja a fórumokon. Szeretném (komolyan) azt látni, hogy ez az egész "nVidia a sátán" mozgalom végre azt eredményezi, hogy az AMD részesedése ne 3%-ot csökkenjen, hanem 3%-ot nőjön egy negyedévben. Akkor tudok hitelt adni ezeknek a mondásoknak - addig csak duma...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11542) imi123 válasza daveoff (#11537) üzenetére


imi123
őstag

Zöld hályog nőtt a szemedre. :)
A micro lagg egy feature amit az pl NV nem tud.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11543) imi123 válasza Laja333 (#11512) üzenetére


imi123
őstag

Mik meg nem történnek.:)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11544) Yllgrim válasza gbors (#11541) üzenetére


Yllgrim
őstag

Hu, tenlyeg az NV a Satan? Ezentul ha bekapcsoljatok a gepeteket, tessek szentelt vizet locsolni ra, az segit (az eladasokban) :)

Amugy igen, ha kikapcsolod akkor jobb a teljesitmenye a jateknak es nem lesz sokkal csunyabb, bar en bent hagyom minimumon, szebb az alatok szore, de nem eszi le a padloig az FPS-t. Az megvan amikor Geralt meg Vesemir megmentik a kereskedot a Griff-tol? Szep a sorenye a Griffnek, mi? :) Szep, csak 25%-ot nem er :)

Amugy nekem teljesitmeny szempontjabol nem volt gondom a zoldek termekeivel, a marketing az igazan zsenialis kapitalista szemszogbol, ellenben a mentalitas, korites es a szurkolotabor-tamogatoi kor kiepitese mar nem annyira.

Peace :R

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11545) Laja333 válasza gbors (#11541) üzenetére


Laja333
őstag

A Witcher az, azt meg is vettem, ők megérdemlik a támogatást. És ezzel majdnem, hogy felsoroltad a jó GameWorks játékok listáját. :)

(#11546) imi123 válasza Laja333 (#11545) üzenetére


imi123
őstag

És úgy általában a jó játékok listáját.
Akinek fontos a Pc az fordít rá időt.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11547) Yllgrim válasza wjbhbdux (#11504) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ezt megmutatom bent a Fallout fan-oknak, vannak akik most epitgetik a gepuket, erre biztos raugranak, holnap tele lesz a ceges mail-boxom delre, az tuti :)

Ajanlok hozza szenteltvizet is, mert gbors azt mondta, NV a Satan! :) Ezt mar nem fogom elfelejteni sosem! :) Poennak jo :)

Szerk: Amugy halkan megjegyzem, nem flehasznalni ellenem a jovoben, de egy Kingpin meg rajta van a listamon :U

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11548) Valdez válasza Ren Hoek (#11511) üzenetére


Valdez
őstag

[link]

Mondjuk az azért érdekelne, hogy mi visz rá egy ekkora céget, aminek feltehetően rendelkezésére állnak megfelelő anyagi erőforrások, hogy kész middlewareket használjon, ahelyett, hogy sajátot kifejlesszen.

[ Szerkesztve ]

(#11549) rocket válasza Valdez (#11548) üzenetére


rocket
nagyúr

Minimum VGA GTX550Ti 2GB vs 7870 2GB :)
Ez nem sok jot vetit elore az AMD-nek, popcorn time!!!! :D

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11550) daveoff válasza Yllgrim (#11540) üzenetére


daveoff
veterán

Miért nem így van? Ha meg nem érdekel a gameworks effekt, akkor kikapcsolod, és még mindig ott vagy amit AMD-vel kapsz, csak nagyobb teljesítménnyel. Az nem az NV hibája, hogy az AMD nem használja ki ugyanezt a lehetőséget a saját játékaiban. Persze ez tök jó, hogy AMD jól optimalizál, sokszor NV-re jobban vannak optimalizálva az AMD-s játékok, szóval ez mindenkinek jó, de ez oda vezet, hogy egyértelművé teszik az NV vásárlást. Mert ugye mindenki azt fogja megvenni, ami jobb mindenben, főleg ha azonos áron kapja, persze vannak kivételek...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.