Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) Abu85 válasza Yllgrim (#11098) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Linuxban az AMD játékos szemmel nem bízik. Annyira töredezett az egész, hogy esélye sincs a Windows 10 ellen. A Vulkan is Windows 10-en lesz a legjobb, mert a Linuxból hiányzik a WDDM2.0 alternatíva. Még a WDDM 1.1 képességeit sem tudják hozni.
Az egyetlen remény a játékosoknak a SteamOS, de ahhoz is meg legalább két év fejlesztés kell, hogy Windows 10 szintre jusson. De az biztató, hogy a Valve látja azt a problémát, hogy a Linux legfőbb baja a kismillió ablakkezelő és kompozitor, amelyek fejlesztése teljesen átgondolatlan, és erre vonatozóan lemásolják azt, akit az MS csinál. Lesz egy kivalasztott alapcsomag és az lesz szarráoptimalizálva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11102) daveoff válasza Abu85 (#11100) üzenetére


daveoff
veterán

Méghogy nulla presztízscuccban van NV idén......az én gépemben is az van.:DDD

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11103) #85552128 válasza daveoff (#11102) üzenetére


#85552128
törölt tag

Meg kb. minden laptopban amiben dGPU van... De nyilván ennek semmi köze a hardver képességeihez csak valahogy mindig Intel+nV kerül a gépekbe ;]

[ Szerkesztve ]

(#11104) Abu85 válasza daveoff (#11102) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De a te géped nem presztizscucc. :)
Az NV egyébként a Google Pixeljébe eladta a Tegra X1-et szóval a mostani Bookkal kb. jól állnak. De majd vissza kell szerezni az Apple bizalmát. Mondjuk ez nehéz lesz, mert ehhez az AMD-nek úgy kell majd szopatnia az Apple-t, ahogy az NV tette az elmúlt években.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11105) Yllgrim válasza daveoff (#11102) üzenetére


Yllgrim
őstag

Az nem szamit :) Addig jo az NVnek amig nem a desktop/laptop uzletag a fo pillerjuk, legalabbis 5 eves tavlatban, nagyot fog fordulni a vilag hamarosan a pc vilagaban, nem (csak) gyartoi szemmel hanem foleg technologiaban, a pc nem fog eltunni persze, ez jo, de nagyon hatterbe fog szorulni a mainstream IT vilagaban, most sem az elso helyen all. Annyira megvaltozott a tomegek igenye... A nagy ipari konzorciumok, szovetsegek mar masfele jarnak amikor a jovot tervezik...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11106) daveoff válasza Abu85 (#11104) üzenetére


daveoff
veterán

Persze, csak vicceltem, de egyébként ha a gépem értékét nézem, akkor abszolút presztízscucc...:)

Yllgrim: Ez tiszta, nekem nem is tetszik ez az irány...:(

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11107) gtamate2 válasza Abu85 (#11104) üzenetére


gtamate2
veterán

Erről lemaradtam, mivel szopatta meg az nv az apple-t?

(#11106) daveoff: Mégha egy Titan lenne ott :U :U

;]

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#11108) Abu85 válasza gtamate2 (#11107) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Röviden az Apple normális OpenCL támogatást kért, de az NV nem adott. Helyette a CUDA-t erőltette. Erre az Apple lecserélte a Quadrókat a Mac Próban FirePrókra. Amire áttértek a szoftverfejlesztők OpenCL-re. Erre az NV így sem reagált jó OpenCL meghajtókkal, így nem volt más választás, mint kidobni őket. Ennyi. Az Apple célja az, hogy minden partnere a saját zárt rendszerét támogassa a jövőben. Az NV-nek ez nem tetszik, mert az Apple képes kivégezni a CUDA-t a konzumer és profi vonalon. Legalábbis azt a részét is, ami meg maradt belőle.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11109) Yllgrim válasza Abu85 (#11101) üzenetére


Yllgrim
őstag

Bocs a duplaert, telorol nehez... :) Linux es a gaming nem igazan jart egyutt sosem. Egy Linuxon elo usert mar nem az ilyen jatekok erdeklik. Par pelda mi foglalkoztatja a linuxos "jatekosokat":

Hardverek, azok programozasa, embedded linux eleg nagy teruletet lefed, csak pupillaztam ma miket csinalnak ezek a sracok.

Dronok, uav-k, nemcsak a reptetesuk egy remote controllerrel, hanem olyan dronok, amik sajat maguk terkepezik fel a kornyezetuket 3D-ben, komunnikalnak egymassal, feladatokat hajtanak vegre egyutt onalloan...

Automatikus jarmuvek, iranyitasuk, vezerlesuk, ontanulas...

Self aware technologiak kifejlesztese es integralasa... Sorolhatnam...

Dokumentaciok, guideok, tutorialok amit akarsz hegyekben... Ezek a jatekok a menok, es tok jo volt latni a "rengeteg" lanyt is, ki se nezned beloluk hogy mint lanycsapat fejlesztenek csomo erdekes technologiat... Mig mi azon meregetjuk a meregetni valot hogy kinek hany fps, ezek kernelt patchelnek, programokat keszitenek, uj hardverekre irnak drivereket, ai-t csinalnak "jatszasibol"... Ja, es meg eleg tutin neznek ki melle ... :)

Desktop vonalon ami jo lenne mindket gyartotol az a teljes dokumentacio, a tobbit megcsinalja a kozosseg... Intel ad dokumentaciot, eszkozoket, ha kell mernok csoportokat (!) es mindezek mellett rengeteg projectet futtat es penzel. Fenyevekkel jarnak amd-nv elott, igazabol ezek mar sosem fogjak utolerni onerobol...

Szoval maradjon meg a jatek windowson ha akar, steamos-t nehez ertelmezem, linuxosokat n erdekli egyaltalan, windows usereket meg nehez lesz elcsalni. Nagyon mas vilag...

Bocs a kiteroert, gondoltam leirom hogy talan egyedul amd-nv szamara fontos csak az x86 es a dvga piac mar, a tobbit majd jovore :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11110) Abu85 válasza Yllgrim (#11109) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez így van. Az Intel sok Linux projektet támogat. Az NV és az AMD ilyen projekteknél csak akkor hajlandó mozdulni, ha a csekken legalabb öt nulla van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11111) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az apple-nél a metal miatt nem lesz nagy ugrálás... ők írják a drivert, tehát jobb ha minél egységesebb a paletta.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11112) Szeszkazán válasza FollowTheORI (#11111) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

És a GCN-nek fekszik a Metal, így érthető miért vette fel az alma a piros szemüveget.

(#11113) imi123


imi123
őstag

Friss ropogós Battlefront béta benchmarks

[link]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11114) gtamate2 válasza imi123 (#11113) üzenetére


gtamate2
veterán

Piszokjól néz ki ez a játék, az pedig durva hogy a 380 hogy elhúzott a 960 mellett.

(#11108) Abu85: Köszönöm :R

*Sn0w

(#11115) FollowTheORI válasza imi123 (#11113) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Úgy látom lesz mit optimalizálni még. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11116) Laja333 válasza FollowTheORI (#11115) üzenetére


Laja333
őstag

Miért kéne? FHD-ra 60 fpshez elég egy 380, 1440p-re meg egy 290. Egy ilyen grafikájú játéknál ez zseniális. :))

(#11117) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Fura is hogy DX11-en fut meg csak, es az AMD kartyak ilyen jol mennek.

(#11118) imi123 válasza FollowTheORI (#11115) üzenetére


imi123
őstag

Szerintem teljesen korrekt.
Minden játéknál kb ez lenne a normális.Minimális különbségek.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11119) gbors válasza Malibutomi (#11117) üzenetére


gbors
nagyúr

Szereti a sávszélt, úgy fest.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11120) Malibutomi válasza gbors (#11119) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez vajon mar az uj Frostbite varians? Mintha remlene, hogy Abu mondott olyat hogy az uj savszelzabalo lesz.

(#11121) füles_ válasza Malibutomi (#11120) üzenetére


füles_
őstag

Tessék :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11122) Malibutomi válasza füles_ (#11121) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

:R

(#11123) FollowTheORI válasza Laja333 (#11116) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Kívácsi leszek én arra, majd amikor max player számmal fut a szerver max grafikán. :D

Mondjuk lehet ezért limitálták csak 24re? Vagy mennyi a max player.

280X-el (380) már a BF4 is összeesett max grafikán bőven...

Az se lepne meg ha ebbe a bétába még benne se lenne minden csilivili.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#11124) #85552128 válasza FollowTheORI (#11123) üzenetére


#85552128
törölt tag

BF4-ben meg a korábbi FB játékokban is az Ultra preset beállít 2x/4xMSAA-t itt meg csak FXAA van. Hardline-t is 4xMSAA-val tesztelték annó + az ultra preset eddig sem rakott mindent maxra.
Az a "zsugorított" beállítások menü nem tudom minek kellett, sokkal áttekinthetőbb volt a régi...

[ Szerkesztve ]

(#11125) odorgg válasza imi123 (#11113) üzenetére


odorgg
addikt

Zsír! Megint nem kell VGA-t cserélni :)

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#11126) Televan74 válasza odorgg (#11125) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd a következő szériából "GCN 2.0? (New ISA)". :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11127) imi123 válasza odorgg (#11125) üzenetére


imi123
őstag

Marad a párnába varrva a zsé. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11128) daveoff válasza imi123 (#11113) üzenetére


daveoff
veterán

Az első játék, ahol a Fury-k meglódulnak FHD-ban, látszik hogy itt már jobban elhúznak a 390X-től, azt hozzák, amit kell. Ha majd kap a játék DX12, vagy Mantle patchet, na arra leszek igazán kíváncsi. Mindenesetre ez jó előjel az AMD-nek, persze az EA partner, de akkor is.

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11129) imi123 válasza daveoff (#11128) üzenetére


imi123
őstag

Tetszik hogy kiegyensúlyozott a mezőny.
Fanboyok kénytelenek lesznek 1-2.FPS-en összeveszni.Mondjuk eddig sem okozott nekik nehézséget. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11130) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Ti topikban egy valaszban irtam par gondolatot, ide is beillesztem par modositassal:

AMD-t nem lattam a konferencian (LinuxCon) ami kar, nekik lehetne piacuk itt, Intel beelozi oket, meg NV is, NV foleg szerver virtualizacio (GRID) es egy varhato valtozas a nyitott vszoftverek vilagahoz.

"Azt nem sokan tudjak, de NV linux-on is zart drivert ad ki, amiert eri kritika az ottani kozosseg reszerol, ellenben amig nalam jart az a par Ti, Linux alatt "kivalloan" (eleg jol) muzsikaltak a driverek, szoval ez jo pont.

LinuxCon-on volt tegnap egy eloadas egy NV szoftvermernoktol, grafikai alapok, Linux, aki vagja az NV VGA-k mukodeset, azoknak semmi ujdonsag, szamomra erdekes volt es igen informativ.

Ma elkaptam egy par szo erejeig es megkerdeztem hogy O mint NV mernok hogy latja a jelenlegi es a jovobeli driver tamogatottsagot Linux alatt, o maga belefolyhat-e a Nouveu (kozosseg altal fejlesztett Linux driver) projektbe, NV engedi-e ezt? A valasz tobb mint erdekes volt, nem csak hogy engedik, de ha barmelyikojuk szeretne reszt venni benne akkor tamogatjak benne oket, tavaly tortent egy valtozas NV mentalitasaban, amikortol mar elismerik azt a projektet (addig a letezesuket is elutasitottak) es megha hivatalosan nem is tamogatjak jelenleg, a "nagyon kozeli" jovoben valtozasok lehetnek, nagy valtozasok.
O maga aktivan reszt vesz a nyilt driver fejleszteseben kozossegi szinten tobb kollegajaval egyetemben.

Beszelt arrol is, hogy peldaul tobb termekre nincs hivatalos dokumentacio, de peldaul GRID (Kepler) es Tegra X1(Maxwell)-re van. Ezekbol eleg szepen lehet dolgozni es jo nyilt drivereket irni Linux ala.

Rakerdeztem a low level API-kkal kapcsolatban mit gondol, O azt mondta naluk a Vulkan a leginkabb elterjedt, mert nem korlatoz egy OS-re, platform fuggetlen es mindenki szamara elfogadott nagyon jo megoldas! (Ugye a Khronos fogja ossze) Nem kicsit lepodtem meg ezen, bevallom toredelmesen.

Utolso kerdes (volt meg sok mas, de az nem erdekel mindenkit :) ) Mit gondol milyen lesz a Pascal?
Erre nem adhatott hivatalos valaszt, mert o szoftver mernok, de amennyit elmondhat az az:

AWESOME!

Na, jo ejt az uraknak, elvezzetek a kartyaitokat, ha jon a Pascal elo lehet venni amit irtam :) Max jovore ujra eloveszem de akkor mar Berlinben :)"

Ha Pascal awesome lesz es a Grenada is +- igy teljesit, akkor jo kartyakat fogunk kapni majd, kezdjunk el gyujtogetni :)

Nagyon mas am ezeket a cegeket ilyen szinten kozelrol latni, javaslom mindenkinek aki megteheti, menjen konferencialni, expozni... Ha tudsz beszelni kozvetlenul a fejlesztokkel, vezetokkel, akkor sok jo tapasztalatot lehet osszeszedni. Intel UEFI-ert felelos fonoke egy baromi jofej csoka peldaul, az IoT reszleg mar nagyon mas teszta...

Egyszoval lesz valtozas, AMD ha nem kapja ossze magat akkor nem latom hosszu tavon sikeresnek oket, max evickelnek ahogy eddig is.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11131) TTomax válasza daveoff (#11128) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát én nem látom azt a nagy meglódulást... főleg nem FHD-ban... [link]

A 780Tivel mi lett?Szegény első Titan tulajok is mit össze szomorkodhatnak,hogy át lettek verve...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#11132) #35434496 válasza daveoff (#11128) üzenetére


#35434496
törölt tag

Tényleg jól mennek a Fury-k. A 390x meg szögre úgy megy mint a 290x :D Várjuk ki milyen lesz a végleges változat. :)

(#11133) mlinus válasza imi123 (#11113) üzenetére


mlinus
őstag

ps4 meg 900p-ben sem tudja végig tartani a 60 fps-t... :DDD

(#11134) #Morcosmedve válasza mlinus (#11133) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

;] ;] ;]

© asszongya'hogy

(#11135) #45185024


#45185024
törölt tag

Mondtam hogy fogok mutatni olyan grafikont ahol a sima Fury behoz egy 980 TI-t :)
183 ezer kontra 260 ezer . a 130 ezres 390x a 160 ezres 980 ok ellen.
Akkor most hazugság volt hogy a Fury x Megelőzi a Titán X et Direct X 12ben vagy nem ? :)
Mennyiért is vettétek őket 340 ezerért ?

[ Szerkesztve ]

(#11136) #35434496 válasza #45185024 (#11135) üzenetére


#35434496
törölt tag

Ez a hsz arra jó, hogy kitör az arab tavasz és jönnek a moderátorok. :) Úgy hogy fejezd be mielőtt elkezdenéd jó!? :K

(#11137) #45185024 válasza #35434496 (#11136) üzenetére


#45185024
törölt tag

oké :R allah ahban ;)

(#11138) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Jó végre látni egy jól meg írt motort, ahol tudnak a kártyák dolgozni és van verseny. Nem pedig a ló zacskójának szőrszálát számolja ki a háttérben 4x újra feleslegesen. Azt azért meg kell jegyezni a 3 éves Radeonok milyen szépen muzsikálnak :) Jó befektetés volt. Remélem gyakrabban látunk ilyet , nem valami only GW játékokat.

(#11139) mcwolf79 válasza #45185024 (#11135) üzenetére


mcwolf79
veterán

Azért egy béta alapján még ne temesd az NV VGA-kat.
Várjuk ki a végét.

Nem is a motorról van szó. De még lesz optimalizálva szerintem, szóval nagyon ne ujjongj,hogy elött végre az AMD kánaán.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#11140) Szeszkazán válasza mcwolf79 (#11139) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

A motor azért nem béta :)

(#11141) #35434496 válasza mcwolf79 (#11139) üzenetére


#35434496
törölt tag

+1 :R Én is ezen a vèlemènyen vagyok. :)
Szeszkazán A motor egy dolog. A végleges játékkal meg játszani fogunk. Simán változhat még a helyzet mindkét irányban.

[ Szerkesztve ]

(#11142) Locutus válasza Szeszkazán (#11138) üzenetére


Locutus
veterán

Szal ha 80 játékból végre egyben versenyképesek a radeonok, akkor az az 1 a jól megírt motor :) Világos.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11143) Szeszkazán válasza #35434496 (#11141) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

Én is ezen lennék ha egy 3 éves kártya hozná a fél éves karim szintjét.

(#11144) schawo válasza Szeszkazán (#11143) üzenetére


schawo
titán

Mind az egy mégis nem is létező szoftverben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11145) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Jaj, de olyanok vagytok :W
Ne rontsátok már el a kedvüket, hogy végre van olyan játék, amiben jobb lesz pár frame-mel a csodahighendhbmésegyébhasznosfícsőr AMD VGA :P

Most végre aktivizálódik a sok eddig szunnyadó lóerő. Most már legalább nem a semmiért kell majd alá minimum 500-600 W-os tápegység ;] Hogy a SW témánál maradjak , ELJÖTT AZ ÉBREDŐ ERŐ :U

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#11146) mlinus válasza #45185024 (#11135) üzenetére


mlinus
őstag

milyen dx12? :F

(#11147) -Solt- válasza #45185024 (#11135) üzenetére


-Solt-
veterán

A sötétzöld hozzászólásokba van, hogy belekötök, így most nem marad ki egy sötétvörös sem! :) Csak a korrektség kedvéért, a legolcsóbb Fury kb 190K, a legolcsóbb normális 980Ti pedig 205K. ;)

www.smart-bus.hu

(#11148) gbors


gbors
nagyúr

Kérnék mindenkit, hogy az erőviszonyok pár %-os mozgásából ne kerekedjen se farokméregetési verseny, se temetkezési vállalkozás :)

A grafika még a videokon is baromi jól néz ki, több, mint két éve ez az első játék, amire emiatt vagyok kifejezetten kíváncsi élőben. Ehhez képest szépen simán szalad, és a leggyorsabb kártyákkal akár még 4K-ban is játszható (bár azért nem 60fps-sel). A sávszélességet láthatóan szereti, úgyhogy ez ad egy kis előnyt a Radeon campnek, de semmi drámai - egyedül a 960 küszködik kissé. Én örülnék, ha ilyen lenne a következőkben a trend az AAA játékokban...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11149) Szeszkazán válasza gbors (#11148) üzenetére


Szeszkazán
senior tag

+1

(#11150) letepem válasza mcwolf79 (#11145) üzenetére


letepem
aktív tag

Bezzeg, ha a vidia "csodahighendhbmésegyébhasznosfícsőr" (-hbm) kártyája a jobb éppen a fury x-nél egyszámjegyű fps-sel, akkor az AMD sz@r, itt a vég, túlárazott stb... Unalmas nagyon is! Ha véletlen fordítva van mindez, akkor "áh az semmi!" felkiáltással erősítik egyesek azt a bizonyos kettős mércét!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.