Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11401) do3om válasza TTomax (#11395) üzenetére


do3om
addikt

Ez így enyhén részrehajló!!
Nem tűnt fel a sok SLI a csúcson?
Kéne bele Fury-ra épített CF hogy igazságos legyen.
:U

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11402) Egon válasza gbors (#11400) üzenetére


Egon
nagyúr

Különítsük el a technikai sikertörténetet, a gazdasági sikertörténettől; illetve nézzük meg, hogy a felhasználók szempontjából hogyan néz ki konkrétan a Mantle (és nem egyéb API-k, amelyek megjelenését esetleg valamilyen mértékben eszkalálta a Mantle), mondjuk a kiadása óta eltelt nemtomhányév alatt megjelent/támogatott programok számát tekintve, és úgy nézzük meg, mi marad a "sikertörténetből"... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11403) imi123 válasza Egon (#11402) üzenetére


imi123
őstag

A Mantle nagyon jól muzsikál AMD-n.
Annyi probléma van vele hogy így hozza az NV DX11 teljesítményét.
Azért ez a "DX11 haszálhatatlan" elméletnek némileg ellent mond.

Azért született az új API hogy az AMD procik is versenyképesek legyenek és programozók kevesebb munkávál olcsóbban el tudják készíteni a játékokat,így minél nagyobb hasznot hozva a kiadóknak.

Ugyan így azért lettek a konzolok olyanok amilyenek mert rámentek a mielőbbi megtérülésre.

Az egész csak pénzről szól semmi másról.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11404) -Solt- válasza gbors (#11400) üzenetére


-Solt-
veterán

Emlékeim szerint a fejlesztési költsége minimális volt, ha ebből indulunk ki, akkor már jelenleg is eléggé jól állnak vele szerintem,

- Pár játékban igencsak jól jött a júzereknek.
- Szorosabb kapcsolat nagyobb stúdiókkal.
- A DX12 érkezését jelentősen befolyásolta, így elérte, hogy abba az irányba menjenek a dolgok, ahol az AMD önmagához képest jobban szerepel.

És akkor ott van még a Vulkan és a LiquidVR... utóbbiban az eddigiek alapján van potenciál.

A jelentős extra teljesítményt szerintem konkrétan nem fogjuk látni, mert azt majd "elköltik" a fejlesztők másra. (látvány, ai, akármi) Max pár játék lesz ami jelenleg szarul megy, és DX12 után javul a teljesítménye. Pl PCars, vagy mi a neve! :)

www.smart-bus.hu

(#11405) -Solt- válasza Egon (#11402) üzenetére


-Solt-
veterán

Főzzünk húslevest, öntsük fel a lábost vízzel, tegyük a tűzre, de most ne tegyünk bele zöldségeket, hús sem kell most kivételesen, a fűszerezés pedig nem fontos annyira. Ami marad, ahhoz jó étvágyat.

www.smart-bus.hu

(#11406) gainwardgs válasza -Solt- (#11404) üzenetére


gainwardgs
addikt

Pcars csak AMD-n problémás jelenleg is.

(#11407) gbors válasza Egon (#11402) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem tartunk még ott, hogy ezt értékelni lehessen. Ha a 4. és az 5. lépcsőben is sikerül érdemit letenni az asztalra, akkor lehet megnézni, hogy ezt lehet-e cash-re váltani. Egyébként ha a negyedikben igen, akkor az egy súlyos hiányosság befoltozása, ami még éppen csak nem borult a fejükre (de már majdnem - ld. Project Cars), tehát ebből nem extra bevétel lesz, hanem további veszteségek elmaradása. Ha az ötödikben is jók lesznek, abból lehet extra pénz, de ha "megvárják" vele az első Pascal kártyákat, akkor abból sem...

(#11404) -Solt-: a felsoroltak nem sikerek, hanem katalizátorok. Ja, mindenben van potenciál, csak előbb-utóbb azt kell tudni pénzre váltani.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11408) Egon válasza -Solt- (#11405) üzenetére


Egon
nagyúr

Remekül jellemezted a Mantle-t, pontosan ilyen... ;] :C
A kommentemhez viszont nem sok köze van, de terelésnek elmegy.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11409) Laja333 válasza gainwardgs (#11406) üzenetére


Laja333
őstag

AZ Nvidia PhysX-e miatt, ami extra teljesítményt von el a CPU-tól Radeonok esetén (ugye, nincs gpu-s PhysX). Emiatt ne az AMD legyen már a hibás. :P

Low LVL api pont ezt lenne hivatott orvosolni: több CPU erő biztosítása, amiből AI vagy fiziksz számítható. Csak mindenkinél bekattant az "AMD CPU-k miatt csinálták".

[ Szerkesztve ]

(#11410) -Solt- válasza gainwardgs (#11406) üzenetére


-Solt-
veterán

Laja beelőzött...

(#11407) gbors: Ez már nézőpont kérdése szerintem! :) Legkisebbként elérni azt, hogy abba az irányba menjenek a dolgok ami nekik jó, szerintem több mint katalizátor még akkor is, ha ehhez azért szerencse is kellett. De abban egyetértek, hogy az igazi fokmérő majd a kasszánál lesz.

(#11408) Egon: A kommented volt olyan mint a példám, sajnálom, hogy nem tűnik fel.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#11411) gainwardgs válasza Laja333 (#11409) üzenetére


gainwardgs
addikt

Tress fx@AMD tomb raider.
NV elég hamar megoldotta.

Új résznél megint lesz valami ilyesmi ebben biztos vagyok.
De ez már csak ilyen adok-kapok játék.

[ Szerkesztve ]

(#11412) Abu85 válasza gainwardgs (#11411) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A TressFX egyszerű, mert nyílt a forráskódja. Bár a TressFX 2.0 és 3.0 bonyolultabb, mert annak két OIT verziója van. Egy PPLL adatstruktúrát felépítő és egy mutex zárolásos. Előbbi eléggé szabványos kód, és ez jól működik a Tomb Raiderben, de lassú. Utóbbi kvázi szabványos kód, de olyan hardvert igényel a problémamentes futtatása, amely virtualizált LDS-t használ, de cserélbe sokkal gyorsabb. Ezt használja a Lichdom és sajnos ezt AMD-only effekté rakták a fejlesztők. A legjobb opció, amit az AMD javasol, hogy építsék be mindkettőt, és akkor a PPLL adatstruktúra mehet a mutex zárolást nem szerető hardvereken.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11413) daveoff válasza -Solt- (#11404) üzenetére


daveoff
veterán

Olvastad Szaby hsz.-eit a Fury topikban? Na azokból kiderül mennyit, és hány játékban segít a mantle a júzereknek, az a pár játek az maximum 1, talán. Tudom, nagyobb távlatokban kell gondolkodni, és más céljai vannak a mantle apinak, de ha egyszerűen használhatatlan, akkor minek teszik bele a játékokba?

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11414) Abu85 válasza daveoff (#11413) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekem tették bele, mert a Dragon Age-et nem akartam 10 fps-sel játszani, így ment az 40-nel is. :D
Nehogy azt higgyétek, hogy aki tud venni egy 40-70k-s Radeont az képes venni egy 40-70k-s processzort. A helyzet az, hogy a procira a legtöbb átlagos játékos 100 dollárt költ, hogy több maradjon a GPU-ra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11415) gbors válasza -Solt- (#11410) üzenetére


gbors
nagyúr

Ja, nézőpont kérdése. Nekem az a nézőpontom, hogy az eredmény számít, nem az eredmény felé vezető úton elhagyott kilométerkövek. Ezzel lehet nem egyet érteni, csak ha cég vagy, akkor a legjobb irányt követed a tönkremenés felé.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11416) Locutus válasza Abu85 (#11414) üzenetére


Locutus
veterán

Na ezt a processzoros álláspontot azért átgondolhatná az AMD, főleg a piaci részesedésük fényében...

Aki komolyan gondolja a játékot PC-n, az pont nem AMD procit, vagy i3-at fog alátenni. Aki meg nem, azt a mantle meg a gcn-es technoblabla se fogja érdekelni.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11417) Yllgrim válasza Locutus (#11416) üzenetére


Yllgrim
őstag

Teljesen vallalhato volt a 8350-em a 290X-el 16GB RAM-al FHD-re, a masik hogy teljesen mindegy mennyire gondolod komolyan ha nem futja ra :U

Nem feltetlen kell lenezni azokat akiknek nem olyan uber gepe van mint par embernek, nem az a jellemzo.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11418) daveoff válasza Abu85 (#11414) üzenetére


daveoff
veterán

Értem, akkor legalább valakinek van haszna is belőle.:D Ha az átlagos játékosok kicsit jobban utánanéznének, akkor nem ennyit költenének procira. Még mindig ott tartunk, hogy jobban megéri egy kiengyensúlyozottabb konfigot összerakni, sokkal többre megy vele az ember, mint egy erős gpu, gyenge procival páros. Ha be is válik ez az irány, amit az új API-k vetítenek előre, akkor odébb vagyunk még attól, hogy a legolcsóbb proci is elég legyen egy középkategóriás gpu-hoz. Meg eleve a piac engedné, hogy ilyen irányban menjen el ez az egész? Ennyi erővel ezentúl senki nem venné meg a drágább procikat. Vagy kizárólag a belépő szintű felhasználóknak próbálnak kedvezni, mert ők vannak többen? A felső kategóriában ezért nem hoz szinte semmit hasznot a mantle?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11419) gtamate2 válasza Abu85 (#11414) üzenetére


gtamate2
veterán

Most nem azért de egy Q9550-> i5-2400 váltás neked kb semmibe nem kerülne szinte, amilyen durva árakon adják a q9500-at használtan. Szinte ingyen tudnál platformot váltani, ezért nem is értelek mit csinálsz azzal a procival szegény 285 mellett.

*Sn0w

(#11420) gbors válasza Yllgrim (#11417) üzenetére


gbors
nagyúr

Az itten a gond, hogy a sz**os i3-3220-am valamivel erősebb játékban, mint az FX6300. Akkor a 20-30%-kal gyorsabb i3-6100 hogy viszonyulhat az FX8000-esekhez? Sajnos ez már nem is pénz kérdése...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11421) #85552128 válasza daveoff (#11413) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az mondjuk igaz, hogy a másik gépben az 5600k+260X párossal gyorsult Mantle alatt nem is kicsit a Dragon Age: Inquisition (BF4 azon is katasztrófa volt). Viszont ebben szerintem az AMD DX11-es drivere is közre játszott.
Egy jobb procival a DX11-es mód minden tekintetben jobban fut Furyval.

Majd a hétvégén berakom a 970-et az 5600k mellé ( :DD ) kíváncsi vagyok mennyivel lesz gyorsabb ugyanazzal a procival, de hatékonyabb driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#11422) #85552128


#85552128
törölt tag

AMD - Q3:
Bevétel: 1.06 milliárd
Veszteség: 158 millió

Q2:
Bevétel: 942 millió
Veszteség: 137 millió

[link]

Kíváncsi vagyok, hogy alakult a market share, de ez így gyengének tűnik...

[ Szerkesztve ]

(#11423) tailor74 válasza #85552128 (#11422) üzenetére


tailor74
őstag

Szurkolok nekik, de ez még mindig nem az "arany út". Nem fenékig tejföl amit nyújtanak, de kár lenne értük...

12% árbevétel növekedés 15%veszteség növekedéssel... :(

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#11424) pomorski


pomorski
őstag

Most épp melyik fél áll nyerésre/vesztésre?

(#11425) Yllgrim válasza pomorski (#11424) üzenetére


Yllgrim
őstag

Mi, jatekosok. :U

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11427) Yllgrim válasza pomorski (#11424) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem ertem miert sikerult duplazni :(((

(#11420) gbors: az nem is zavar hogy a ket proci kozott van 4 ev kulonbseg, meg nemi gyartastechnologiai es felepitesbeli kulonbseg? :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11428) Anubris válasza #85552128 (#11422) üzenetére


Anubris
őstag

Ráadásul az előző év Q3-ban még 1,43 milliárd dollár volt az árbevétel és 63 millió profit volt, nem pedig 158 millió veszteség.

(#11429) pomorski válasza Yllgrim (#11425) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi, megnyugtattál!

(#11430) smkb válasza #85552128 (#11422) üzenetére


smkb
őstag

Az egy dolog, de Q4-re 10% bevételcsökkenést jeleznek már most előre... a karácsonyi vásáros negyedévre... nagyon siralmas.

(#11431) do3om válasza Yllgrim (#11427) üzenetére


do3om
addikt

Senkit nem érdekel, ők ezt árulják most is .
Ennyi.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11432) Locutus válasza #85552128 (#11422) üzenetére


Locutus
veterán

Akkor érthető, miért ugrasztották tegnap rá a sajtót az nvidia gumicsontra :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11433) Yllgrim válasza do3om (#11431) üzenetére


Yllgrim
őstag

Ha nem erdekel, minek beszelsz rola :U

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11434) do3om válasza Yllgrim (#11433) üzenetére


do3om
addikt

Te beszéltél rajta. Vagy szerinted mivel kel összehasonlítani?

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#11435) schawo válasza Yllgrim (#11433) üzenetére


schawo
titán

Nem a proci nem érdekel, hanem, hogy a kettő között milyen gyártástechnológiai különbség van. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11436) Yllgrim válasza do3om (#11434) üzenetére


Yllgrim
őstag

Rola, es nem en hoztam fel, vissza kell porgetni kb 15 hozzaszolast es meg lehet talalni a kiindulo ertekezest Locotus-tol :U Kezeljuk helyen a dolgokat.

Nem en hasonlitottam mas procikhoz raadasul hanem gbors, tehat kerdezd meg ot miert hasonlitotta ossze azokat a procikat. Attol meg akinek egy 6300-a van vagy egy 8350-e egy hozza pariban levo VGA-val teljesen jo jatekelmennyel fog tudni jatszani, hiszen azert jatszunk. Kivancsi vagyok hanyan vannak ugy, hogy jatek kozben azon jar a agyuk: "Ez az I7 ugy adja neki , mint a diszno, de jo hogy meghuztam a VGA-t most hasit..." ugye nem ezen jar az agyatok jatek kozben? Ha igen, tudok javasolni par kivallo szakembert...

Mindenki a az igenyeihez es penztarcajahoz merten fog gepet vasarolni es jatszani vele, attol hogy mas a konfigja nem lesz rosszabb a jatekelmenye mint egy mindenbol a legjobbat vasarlonak, csak a tobbszoroset adja ki :U

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11437) Malibutomi válasza Locutus (#11432) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hat igen az nvidia hireket mindig az amd adja ki. Kicsit sem elvakult valaki.
/facepalm

(#11438) Locutus válasza Malibutomi (#11437) üzenetére


Locutus
veterán

Gratulálok, kiválóan félremagyaráztad amit írtam.
Nyilván a hírt nem ők adják ki, ők csak felfújják némi hatásvadász címmel és tartalommal.

Megjelent ez a hír ugye máshol is, ahol a helyén van kezelve a tartalma, és a többi új funkciója sem csak egy széljegyzetben szerepel.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#11439) gbors válasza Yllgrim (#11427) üzenetére


gbors
nagyúr

Összehasonlítottam az aktuális legfrissebb középkategóriás VGA-hoz való CPU-t a két gyártótól. Zavar-e, hogy az egyik 3 éves, játékban lassabb, drágább és sokkal többet fogyaszt? A legkevésbé sem. Zavarja azt, akinek ez a terméke, és aki nem adott ki 3 éve újabbat. Engem az érdekel, hogy van-e bármi érv arra, hogy játékra a 8350-et vegyem. Az, hogy 3 éves technológia, nem éppen az...

Ui: Le kellene már arról szokni, hogy a vitában éppen kialakult álláspontunk érdeke szerint össze-vissza keverjük a műszaki és a vásárlói szempontokat.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11440) Yllgrim válasza gbors (#11439) üzenetére


Yllgrim
őstag

Akkor ha visszaterunk a kezdetekhez akkor a komoly jatekos nem vesz I3-at, hanem vesz I5-t minimum de inkabb I7-et (mert a penz ugye nem szamit) vesz melle 1-2 top VGA-t meg 16-32 GB RAM-ot es meg van oldva a dolog. Na most jatekelmeny szempontjabol az altalam linkelt konfig mennyivel ad kevesebbet? (vagy forditsd at a magad I3-as konfigjara ha ugy jobban tetszik)

J a t e k e l m e n y.

Az allaspontunk alapulhat mindketton egyszerre, nem csak kulon kulon, adott penzbol a legjobb (OFF)muszaki(/OFF) megoldas, szemelyes preferenciak sokat szamitanak (mennyi a keret, milyen hosszu tavra tervezed az adott konfigot... na meg jatekon kivul tervezed-e masra is, nalam peldaul a 8350 sokkal jobban fekszik a VM-eknek mint az I3, meg ha Skylake is...Jelenlegi OS-em jobban preferalja a tobszalusitott alkalmazasokat, jobban hasznalja fel az eroforrasokat, oda I7 (ami most is van ) vagy 8350)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11441) daveoff válasza Yllgrim (#11440) üzenetére


daveoff
veterán

Nekem nem volt még FX procim, de akik intelre váltottak, itt a fórumon legtöbben azt mondják, hogy megszűntek a mikróakadások, és min fps-ben komoly előrelépést hozott a váltás, ezt a tesztek is jól mutatják. Na most ha játékélményről van szó, akkor ezek pont olyan dolgok, amik egyértelműen az intel felé billentik a mérleg nyelvét. Neked mi a tapasztalatod ilyen téren?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#11442) Yllgrim válasza daveoff (#11441) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nem CPU topik de az I7 termeszetesen erosebb es egyenletesebb teljesitmenyt ad amit akkor veszel eszre amikor valtasz. En hobbi jatekos vagyok, szep magyarul koca jatekos, nekem nincs idom ilyeneket figyelni, ha besziv a jatek akkor annyi. Kimerni vannak szaklapok akik kimerik ezeket.

Ami megszunik az a nagy ingadozas a minimum FPS-ekben, bar en CPU-VGA-RAM teren is ugrottam, 8350 4.8GHz-rol 4790K 4.6GHz, 16GB -> 32GB RAM, 290X ->Fury X, szoval itt erezheto a kulonbseg, a driverek is finomodtak azota. Nyers eroben orbitalis a kulonbseg (per core) ez nem vita, FHD->4K ugras gyonyoru valtozas, jatekelmenyben ez utobbi adott olyan plusszt amit en szemelyesen merek (legyen szep a jatek, grafika :B ). Ha nagyon rocog akkor csencselek a beallitasokkal.

Most jutott eszembe, I7 alatt egy darabig hasznaltam a 290X-et es az adott egy eleg nagy lokest FX-hez kepest amit le is irtam par helyen akkor. Mondjuk ez nem meglepo :U ;)

Ugye ha tobb a keret akkor jobbat veszel, az akkori osszegbol az volt a legjobb megoldas I5 vs FX kozott vacilaltam, volt kollegam aki az I5 melett dontott, huzva nem hozott annyitt az I5-e (Haswell) mint az FX-em huzva 3DMARK-ban, de ez megint mas tortenet.

Plusz nalam szemelyes preferencia a munkara valo alkalmassaga a konfignak, ezert vettem ASRock lapot is mert a lap is tamogatja a passthrough funkciot, virtualizaciot meg par nyalanksagot ami kell...

Befejeztem az OFF-ot. :B

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#11443) gbors válasza Yllgrim (#11440) üzenetére


gbors
nagyúr

Engem a "komoly játékos" duma nem érdekel, én azt nézem, hogy minek van értelme. A meglévő 8350-es konfigokkal különösebb gond nincs, bizonyos játékokban szarul teljesítenek (további fájás, hogy főleg AMD VGA-k mellett), de nem nagyon, mert az órajel valamennyire kompenzál. A gond azzal van, hogy ha valaki játékra venni akar, annak abszolút nem lehet jó szívvel ajánlani, max. ha 1-2 specifikus cím nagyon a célkeresztben van. És ez szomorú.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#11444) gtamate2 válasza gbors (#11443) üzenetére


gtamate2
veterán

Plusz a minimumfps jóval alacsonyabb mint egy i5 esetében. A játszhatóság szempontjából pedig ez az egyik legfontosabb.

*Sn0w

(#11445) Dark KillerX válasza gbors (#11443) üzenetére


Dark KillerX
addikt

A FX proci témával kapcsolatban, még annyit, amióta lecseréltem a 7950-et ami ment 1150/1600Mhz-et is, mindezek ellenére, egy GTX960-ra, jóval kiegyensúlyozottabbak lettek a játékok, és bizony ez FPS ugrás számokban is megmutatkozik, mert pl a GTA, vagy akár az F1 2015, kb 15-20%-al lett gyorsabb, de pl a Dyning Light , simán 30%-al, ott nagyon látszott a CPU limit, ami köszönhető amúgy is gyenge 1 szálas teljesítménynek,amit a driveres optimalizálatlanság tovább rombolt.

Lehet majd csinálok pár mérést, hogy lássuk számokba, kb mekkora CPU- limit van driveresen a Catalystba építve

[ Szerkesztve ]

(#11446) Abu85 válasza gtamate2 (#11419) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Q9550-nek már mindegy, mert az alaplap 8 év után felmondott, ráadásul rendkívülivel. :D Szóval mindenképpen váltás lesz. Azt még nem tudom, hogy mire, de biztos nem Sany Bridge-re. Olyan processzort akarok, ami támogatja a WDDM 2.0 IOMMU címzését. Egyelőre még beszélek az alaplapos spanokkal, hogy mit tudnak küldeni olcsón, aztán ahhoz veszek valamit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11447) Ren Hoek válasza Abu85 (#11446) üzenetére


Ren Hoek
veterán

+Ennyi cikk után már küldhettek volna neked egy Skylake + dual Fury VR gépet simán AMD-ék :D Az tudna IOMMU-t is... Nem, amúgy viccelek, én bírom az írásaidat, mert szakmailag ott vannak... mégha mások kicsit túl lelkesnek élik meg AMD, és túl negatívnak NV oldalon. Ha nem lennének, lehet nem is tudná senki itthon, hogy mi az az aszinkron kompót.
Vagy a PH!-sok összedobhatnának egy APU + Fury VR gépet számodra :)

(#11448) gtamate2 válasza Abu85 (#11446) üzenetére


gtamate2
veterán

Hát azért írtam a Sandyt mert abból szinte ingyen válthattál volna, kár azért a lapért, jó kis darab volt anno :K
Majd fogsz pislogni amikor egy izmos proci lesz a 285 mellett az biztos :D

*Sn0w

(#11449) Abu85 válasza gtamate2 (#11448) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát ez van. Én is sajnálom, de gondoltam rá, hogy napi 14 óra mellett nem fog örökké működni. Baj igazából nincs, mert van még mellette több pótalkatrész, szóval össze tudtam rakni egy gépet munkára. Aztán majd várom, hogy mi van elfekvőben. Én ráérek. Mondtam, hogy a szállítási költséget duzzogva, de állom. :DDD

(#11447) Ren Hoek: Áh olyat nem fogok kapni. :D Igazából csak lapot kértem, mert procit majd veszek bele magam. Úgyis tudom, hogy van egy rakás elfekvő tesztalaplap, ami megjárta a Balkánt és ma csak fel van rakva egy polcra. Tökéletes lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11450) schawo válasza Abu85 (#11446) üzenetére


schawo
titán

A k nélküli Sandyk is tudnak IOMMUt: i5-2400/2500 és i7-2600

Meg úgy minden intel i5 és i7, ami nem szorzózáras (plusz az összes szorzózáras Haswell refresh, Broadell és Skylake)

(#11451) Abu85
Ahha, jó tudni :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.