Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17825) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok!

Remélem, jó helyre írok.

Van egy sztech boltos ismerősöm, akinél tavaly újítottam a gépem kb felét, nála vettem többek között 8 GB Kingston HyperX Blu 1600-as RAM-ot, Phenom II X4 960 T-t, illetve AsRock 970 Extreme 3 lapot.

Most úgy alakult a helyzet, h valami spanjának el tudná passzolni a 960 T-met, lényegében abban az árban, amiben anno vettem, ha helyette veszek valami FX-et.

Gondolom, érdemes váltanom. Főleg azért, mert mióta megvan ez a proci, nem hajlandó a CnQ rendesen működni... -.-" Akármit akárhogy állítok, a szorzót állítgatja szépen, de a feszültséget nem. új UEFI, Win újrahúzás, semmi nem oldotta meg ezt a gondot. És eléggé idegesít, mivel az esetek kb 75%-ában nem kell a CPU erő, és nem tetszik, h fogyaszt feleslegesen. Baromira sokat érek vele, h pl. 1,3V-on fut, 800 MHz-en...
Tudom, van rá 2 külsős program, de én nem óhajtok azzal tökölni. Nem azért van ez a funkció benne....
Valamint egyik magos se lehet unlockolni, de ez már részletkérdés.

- Egyik kérdésem lenne, hogy az FX-ekkel már nem lenne ilyen problémám, ugye?

- Másik pedig, hogy mit ajánlotok, mit érdemes vennem helyette, ami azért 2 évig legalább kiszolgál?
6000-eset? Vagy 8000-eset? Melyiket miért javasoljátok? Sajnos nem követem már annyira a piacot, nem tudom, miben jobbak, rosszabbak ezek a Phenom II-ktől...

Hűtés megoldott, karácsonyra megleptem magam egy Ninja rev. 3-al, szóval azzal nem lesz gond.
Köszönöm előre is a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.