Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) MrM94 válasza Yeffy (#18794) üzenetére


MrM94
őstag

Nyugi ocskos, nezd meg az en gepem es 19" inches kockamonitoron nyomom 1280x1024be.
Nem csak neked nincs zsetonod ra :DDD :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18802) BomiBoogie válasza MrM94 (#18801) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem is ez a felbontásom, de én burzsujként LCD-n nyomom. :)

(#18803) MrM94 válasza BomiBoogie (#18802) üzenetére


MrM94
őstag

LCD az enyem is de nem wide es ezert nekem kockamonitor :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18804) Malibutomi válasza BomiBoogie (#18802) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én úgy voltam vele, hogy megért kb 15K-t a váltás FHD-ra, ha már olyan a gép hogy el-eldöcög FHD-ban. :DDD

(#18806) MrM94
Amúgy ez volt a karácsonyi ajándékom asszonkától tavalyelőtt. Illetve nem a mostani, az sajna bekrepált, helyette lett a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#18805) Yeffy válasza MrM94 (#18801) üzenetére


Yeffy
veterán

ilyen VGA-val? :Y :DDD
kész, kiégtem :DD :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18806) MrM94 válasza Malibutomi (#18804) üzenetére


MrM94
őstag

Nekem is megerné ha lenne pénz..

@Yeffy DJ : igen :DDD :DDD néha meg a baratnom is szivat mert meg neki is widescreen monitorja van igaz az ove is 19" es :DDD

@Malibutomi : Csinos darab nem mondom es meg IPS is :)

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18807) BomiBoogie válasza MrM94 (#18806) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van még esetleg más dolog vagy eszköz a családban, ami 19-es? :DDD

(#18808) MrM94
Ez kész. :D
Szerintem kérdezd körbe a szomszédokat is.

[ Szerkesztve ]

(#18808) MrM94 válasza BomiBoogie (#18807) üzenetére


MrM94
őstag

Azthiszem anyam CRT monitora is 19 es vagy 17 es? En nemtudom :DDD
Az asszonykamnak az apjanak is 19" LCD ami szinten nem wide :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18809) Yeffy válasza MrM94 (#18806) üzenetére


Yeffy
veterán

áhh, ez a pali nagyon kész... behaltam... :DDD
inkább nem mondok semmit :D

csinos párosítás, ehhez a VGA-hoz, biztos megizzasztja ;]

Csigusz: bmeeeg... :DDD idióóta... XD
na jó, megyek inkább, így nem lehet dolgozni, ez a Korrektor szétkorrektálja az agsejtjeimet... :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18810) miresz válasza BomiBoogie (#18807) üzenetére


miresz
veterán

..még az asszonya is szivatja néha,hogy csak 19_es...:DDD

(#18811) Malibutomi válasza Yeffy (#18809) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jah nagyon kész a csóka, mióta égö gázok törnek elö a hátsófeléböl... :DDD

(#18812) MrM94 válasza Yeffy (#18809) üzenetére


MrM94
őstag

Crysis 3 beta alatt 99% kihasznaltsag es 20 fps ha very high es a legnagyobb elsimitast bekapcsolva hagyom :DDD
Maskulonben meg nem igazan izzad a VGA :DDD

(#18807) BomiBoogie: Nem merem, szerintem nekik is 19" monitoruk van es akkor megnagyobb lessz a rohoges a forumban :D

Orulok ,hogy feldobtam a napotokat :DDD

@BomiBoogie: Ha belegondolok 2 honap mulva enis 19 leszek :DDD
A feneket ket honap mar februar van ugyhogy csak egy honap

Ilyen szepsegem van

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18813) Yeffy válasza MrM94 (#18812) üzenetére


Yeffy
veterán

az igen...
ennyire gépigényes a Cr3? LOL...

és szintén LOL, h csak 19 leszel, de "öcskös"-özöl engem... nehogy odacsapjak ;]

Malibutomi: én nem tudom, mit cseréltek benne, de sírok a röhögéstől... :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18814) MrM94 válasza Yeffy (#18813) üzenetére


MrM94
őstag

Szojarasom,neharagudj erte nem szemelyeskedes volt vagy sertegetes :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18815) Malibutomi válasza Yeffy (#18813) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Végén kiderül hogy mindenki vén ...... itt :))
Bár én asszony szerint kb 8 éves szinten vagyok...

(#18816) MrM94 válasza Malibutomi (#18815) üzenetére


MrM94
őstag

A nok ezt ugysem fogjak fel,hogy mi mit szeretunk ebben.Neha mikor lefekves elott beszelunk telefonon az asszonykaval es meselek neki kocka dolgokrol abba alszik bele :(((

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18817) xatos3 válasza Yeffy (#18813) üzenetére


xatos3
senior tag

cry 3 nekem 4x szűrőkkel 50fps 1680ban és a procit csak 60-80 közt lobogtatja, de mind a 8 magot ;]
de a vgat pörgeti rendesen, szla igen maxra felvéve igen izmos a cry 3, és leeseik állat olyan részletesek az árnyékok stb

csak a feeling kedvéért vettem fel, tudom, hogy nem vagyok profi lövész, de mutatja hogy mut tud a vasam

ezt tudja az fx 8120@4ghz+7970 crysis3

szal ezalá elég a 6 mag is, a vga más tészta (560 ti nvidia röhögve elég mediumhoz)

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#18818) BomiBoogie válasza MrM94 (#18816) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem jól csinálod, mert ez nem egy elfogadott hobbi. Úgy kell, hogy beszélsz vele és utána végre hódolhatsz a kocka dolgaidnak. Csak nem kéne másnap felkelni. :DDD

Egybként nálam a Far Cry 3-nál járt maxon a VGA. Ugyan "csak" egy 7850, de a felbontásomhoz még így is erős, elvileg. Tanítóbááácsi, akkor most "kihajcsa" vagy "nemhajcsa"? :D

[ Szerkesztve ]

(#18819) MrM94 válasza BomiBoogie (#18818) üzenetére


MrM94
őstag

:C Ugy lenne a legjobb,de nemhagyhatom ki ,hogy ne mutassam meg neki es ne beszeljek par szep videokartyarol :B

A kihacsja dologrol eszembejutott mikor meglett a GTX580 es egy phenom II x2 555 volt mellette 3 magositva 4ghz en :DDD "kihajcsaje" szerinted az a phenom a GTX et?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18820) stratova válasza Malibutomi (#18815) üzenetére


stratova
veterán

Akkor te már túlkoros vagy, engem asszony leginkább óvodásaihoz szokott hasonlítani. Ahogyan a főztjére (vagy éppen másra) nézek [elkerekedett arc kiguvadó szemek]. :DDD De ez nála szakmai ártalom : P

Különben is: Nem kedveljük a nyócéveseket errefelé.

MrM94: ilyenekkel asszonykát ne untasd, ha nem érdeklődik a technika iránt. Tőlem ha valami ilyesmit kérdez visszakérdezek, hogy milyen részletesen érdekli.

[ Szerkesztve ]

(#18821) Asbee válasza BomiBoogie (#18800) üzenetére


Asbee
veterán

Miért nem jó a sima m5a97, azon kívül, hogy bios-t kell benne frissíteni? Ismerősömnek ilyen lapban megy 8150 4,3Ghz-en minden gond nélkül. És nem a lap miatt nem megy többet.

(#18822) MrM94 válasza stratova (#18820) üzenetére


MrM94
őstag

@ stratova: Mar megszokta,ha nem gepen jatszom,akkor PSP-n ha egyiken se akkor telefonon PH zok :DDD
Teljesen hozza van szokva,neha eredklodik is az alkatreszek utan,vagy jatekok utan.Pl. A FarCry3 nagyon tetszett neki nezte vagy 2 oraig vagy 3 ahogyna jatszom

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18823) Yeffy válasza MrM94 (#18814) üzenetére


Yeffy
veterán

persze, semmi gond, nem véletlenül smiley-ztam :)

Phenom II is volt a GTX mellett? áhh... :DDD bizztos kihajcsaja'...

a nőtémához: tegnap pattintottam be a gépembe az SSD-t, HDD-t, ventiket, csajos ott ült mellettem, keresztrejtvényezett, de közben érdeklődve kémlelgette, h mit anyázok :DDD csinálok, meg kérdezgette is... :)

xatos3: uhh, aztabüdösku....... eez igen... :Y
van grafikája... :R 4870-em vajon megmozdítaná? :DD

"lobogtatja..." ezek a szavak... :DD

Malibutomi: simán el tudom képzelni, hogy itt nem tizenévesek vannak... eddig legalábbis nem úgy tűnt nekem kívülről, nem olyan a színvonal ;)

Asbee: szerintem azért, mert a tápellátása az R2.0-knak 6+2, míg a simáknak csak 4+1, ami gondolom tuning, meg normál hétköznapi használat esetén "nem annyira stabil", mint a 6+2.

legalábbis szerintem, én így tudom...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18824) stratova válasza MrM94 (#18822) üzenetére


stratova
veterán

Nem tom' ha közelben van én nem PSP-vel meg Farcry 3-mal játszanék :) tegyük hozzá 6 éves notebookkal egyik sem kivitelezhető :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18825) BomiBoogie válasza Kaszika (#18799) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tuninghoz meg nem a hűtő ára számít, de azért 1300 Ft-ért nem igazán kapni megfelelőt. Egyébként pedig vegyél 8320-at, ugyanaz, mint a 8350, csak alacsonyabb az órajele gyárilag.

(#18821) Asbee
A 6+2 vs. 4+2 tápellátás miatt ajánlottam az EVO-t, de ha ilyen empirikus tapasztalat van, akkor mehet abban is elvileg. Bár azért egy csúcsproci alá nem raknék 4+2-es lapot. Ez pont olyan, mint ahogyan az én lapomba (4+1) sem ajánlanak 83xx-et, holott a BIOS kapott frissítést rájuk.

Csak valaki már előbb beleugatott abba, amit írni akartam. ;]

(#18820) stratova
"Hé, te szép nő! Nem igazán kedveljük... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18826) Asbee válasza Yeffy (#18823) üzenetére


Asbee
veterán

Alap használatra még kisebb tuningra is elég a 4+1, ha rendesen hűtve van. Az asuson pedig elég jó a vrm borda.

(#18827) MrM94 válasza stratova (#18824) üzenetére


MrM94
őstag

Persze,de nemis umpalumpazhatsz vele egesz nap,mondjuk enis csak akkor jatszottam mikor nala voltam egy hetig es kivittem hozza a gepet is. Maskor ha nalam van vagy en nala termeszetes hogy vele foglalkozom :)

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18828) Yeffy válasza BomiBoogie (#18825) üzenetére


Yeffy
veterán

majd mindjárt tarkónb_szlak, oszt' lesz majd neked csúszkálás jobbra/balra... ;]

MrM94: igen, néha pihenni is kell közben... :D

Asbee: persze, ezt tudom, csak sokan elég durván megküldik ezeket az FX-eket, gondolom ezért (is) ajánlják a 6+2/8+2-es deszkákat 6-8xxx-ek alá. szerintem is érdemesebb, jól érveltek a többiek...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18829) xatos3 válasza Yeffy (#18823) üzenetére


xatos3
senior tag

a crysis3 kizárólag dx11 exkluzív szal a 4870 megröccentené HA tudna dx11et,
de nem tud, (bár mivel a dx 11 2009ben debütált a dirt2vel szerintem ideje is volt áttérni erre már)

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#18830) xatos3


xatos3
senior tag

a 8+2 vs 4+2 témához: az egy dolog ha alapon elviszi a kissebb lap, meg ha húzod,

láss engem lentebb írtam ez 100 wattot is jelenthet különbségbe alsóhangon, az sok sok amper ám

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#18831) MrM94 válasza Yeffy (#18828) üzenetére


MrM94
őstag

Volt biza phenom is :DDD azis triple core unlockolva :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18832) BomiBoogie válasza Yeffy (#18828) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jaj, te kis csacsi, ne civakodj. :DDD

(#18833) Yeffy válasza MrM94 (#18831) üzenetére


Yeffy
veterán

ááz igeen... :DDD
combos volt a procid :P

xatos3: értem, kösz. valahogy gondoltam...
akkor egyelőre hanyagolom a Cr3-at...

Csigusz: én nem vagyok csacsi, hát nem látni?
kikérem magamnak :D

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18834) MrM94 válasza Yeffy (#18833) üzenetére


MrM94
őstag

Pedig a Crysis 3 nak egesz jo a multija :K szerintem erdemes letoltened originen ingyen es bermentve jatszhatsz valameddig

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#18835) Asbee válasza Yeffy (#18828) üzenetére


Asbee
veterán

Nekem csak azon akad fent a szemem mindig, hogy a 4+1 , 4+2 kevés. Bármilyen furcsa a 8 fázisos lapok 90%-a ugyan azt tudja mint a 4 fázisos, az már más, hogy stabilabban, hűvösebben, hatékonyabban. Persze nem vitatom, jobb a 6-8 (+) fázisos lap, De ha van egy jó minőségi 4+1-es lapod, megfelelő hűtéssel, minőségi alkatrésszel, abban is menni fog a 8150 5Ghz-et.

(#18836) Yeffy válasza Asbee (#18835) üzenetére


Yeffy
veterán

na ez az, amit nem tudok se cáfolni, se alátámasztani :D tekintve, h nem volt még nagy FX-em.
de biztosan jó a minőségi 4+1/2-es lap is. csak ugye a több fázisos, ahogy írtad, erősebb, hatékonyabb, kiegyensúlyozottabb...

MrM94: lehet, de mivel nem vagyok oda ezért az agyatlan hentelő játékokért már igazán (CoD, BF, Cr), így ráér... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18837) Asbee válasza Yeffy (#18836) üzenetére


Asbee
veterán

Nem erősebb, már ha nem a valódi 8 fázisosról van szó, ami azért ritkább.

(#18838) Yeffy válasza Asbee (#18837) üzenetére


Yeffy
veterán

miért, a 6/8 fázisosok nem valódiak?
ez nekem új...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#18839) ETOM


ETOM
addikt

[link]

Én ezzel 4.6-ig jutottam el úgyh ventivel hütöttem mosfeteket. :DDD Persze csak bf3-t toltam meg teszteket, de prime95 nem volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18840) Asbee válasza Yeffy (#18838) üzenetére


Asbee
veterán

[link]
[link]
Ezt a két oldalt ajánlom. (angol)

[ Szerkesztve ]

(#18841) BomiBoogie válasza Asbee (#18840) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nagyon hasznos infók, köszönjük. :R

(#18842) laca000


laca000
őstag

Nekem ez a Crysis3 egy kibogózhatatlan, agyatlan, össze-vissza, rendszertelen, műanyag ugrabugrálásnak tűnik.. Olyan mintha egy gigantikus FFO-t látnék.
Sérti a fülem ez a sok hiábavaló géphang, multit inkább meg mást, átláthatóbbat, értelmesebbet..
Nem tudok elájulni a grafikától, ha az csak cél és nem eszköz, nincs mögötte értelem.
Vagy csak megöregedtem, vagy mi van? :O

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#18843) Malibutomi válasza Asbee (#18835) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Félreértés ne essék, azért nem ajánljuk, mert nem csak milyen mániákusok vesznek ilyet mint mi, és sokan vannak akinek elég nagy nyűg lenne már ez a tegyél rá egy ventit, meg barkácsolj bordát dolog.
Személy szerint nincs kedvem visszaolvasni a "fos AMD, még alapon órajelen sem tud működni, pedig a lap tudja, benne van a listában...soha többet AMD-t" szöveget.
Elég egy évet visszanézni, mi lett a Bullok kijövetelekor best buynak kikiáltott Asrock 970 extreme3-4-ekkel. Sokan szenvedtek vele akik 8xxx-et raktak bele (köztük én is, repült is a gépből). Szóval lehet eldöcög a 4+1-el is, de én azt mondom, +5.000Ft-ot érjen már meg egy erősebb lap.

Idézet a te linkedből:

"Failures on motherboards with higher phase counts have been relatively infrequent if at all. Most of the culprits for VRM failures are the lower end 4+1 phase and 3+1 phase motherboards that aren't equipped to handle processors that consume lots of power and may be overclocked. Smaller 4+1 phase systems or less on CPUs can be particularly risky due to the fact that each transistor must be capable of outputting more current and heat."
"An 8+2 phase system may not necessarily provide any more current than a 4+1 phase if the amount of amperge capacity throghout the VRM system is the same; however, the 8+2 phase system would still do so with more efficiency, stability, and with less heat output."

Vagyis egy 8+2 kevésbé melegszik, kisebb hűtéssel is eldöcög kényelmesen, ahol egy 4+1 már eléggé forró..

[ Szerkesztve ]

(#18844) BomiBoogie válasza laca000 (#18842) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem te vagy a célközönség, ne magadban keresd a hibát. Engem rengeteg új cím nem érdekel: Bioshock (valamiért az 1 sem jött át), Crysis (nem vagyok FPS rajongó), Tomb Raider (nem vagyok ugrálós rajongó), mégsem gondolom, hogy bennem van a hiba. :D

(#18843) Malibutomi
Látom, maradandó nyomot hagyott benned a "Milyen gépet vegyek?" topikban vívott szélmalomharcod. :)

[ Szerkesztve ]

(#18845) Malibutomi válasza BomiBoogie (#18844) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ne is mondd. :)
Azért valahol szomorú, hogy a többség az alaplapon (alap érted) meg a tápon spórolna, pedig ugye ez a kettő a gép működésének alapja.

(#18846) xatos3 válasza laca000 (#18842) üzenetére


xatos3
senior tag

nekem épp ellenkezőleg, teljesen átlátható egyszerű és a CS,QUAKE3,UT2003-2004 óta nem élveztem annyira a multit mint ebben

(#18845) Malibutomi : kedves ügyfél nem értette miért füstölt meg a legnagyobb 4 magos phenom alatt neki a 14 ezer forintos asrock

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#18847) laca000 válasza BomiBoogie (#18844) üzenetére


laca000
őstag

Ennyi ingert nem is képes befogadni egyidőben a szem, úgy érzem magam, mintha akaratom ellenére túlédes csokoládé átömlesztésére kötötték volna a vénámat ;)
Akinek izlik: egészségére :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#18848) lee56 válasza BomiBoogie (#18800) üzenetére


lee56
őstag

Trükkös egy puhatestű vagy te, meg kell hagyni :D

No Comment

(#18849) Asbee válasza Malibutomi (#18843) üzenetére


Asbee
veterán

Ugyanazt írtam le amit te a végén. Csupán mikor azt írjátok, hogy kevés a 4+1 nálam az nem állja meg a helyét. Amúgy persze, pont a felsoroltak miatt, érdemesebb a 6,8 ezt nem vitatom.

(#18850) Yeffy válasza Asbee (#18840) üzenetére


Yeffy
veterán

majd ha 1x lesz időm, átböngészem őket. thx.

Malibutomi-val egyetértek, teljesen jogos...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.