Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) fasterware válasza menyoronc (#17398) üzenetére


fasterware
aktív tag

Igen, kisebb fogyasztást eredményez, mert a turbo core miatt elég nagy feszt ad a cpu - nak.
Terhelés nélkül leveszi a feszt az órajellel együtt, nézd meg aida64 - ben, az jól írja :) .

(#17402) menyoronc válasza likeaRAINBOW (#17400) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Nekem azt tanácsolták h az LLC-t tegyem arra az értékre amit a bios AM3-nál ír, úgyhogy most azon van.. De akkor kipróbálom majd úgy is h kikapcsolom. Amúgy az LLC mit csinál pontosan?
Kíváncsi vagyok neked mennyin fog menni gta alatt a gpu. CPU kihasználtságot mivel nézed?

Farcry3 alatt általában 98-99%on teker a gpu szóval azért furcsáltam a gta alatti max 70 %ot.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#17403) menyoronc válasza fasterware (#17401) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ok, fent van az Aida is, majd megnézem, most nem gépről írok.

Üdv: Gábor

(#17404) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

GTA 4 EFLC - FX6100 4 Ghz magok kihasználtsága változó 72-80 között, 7850 1 GB MAx kihasználtság 80%

Win 8 64bit, Ati 12.11 beta 8

FPS értékek:
Avg: 42.986 - Min: 25 - Max: 54

CPU kihasználtságot nem sikerült feljebb vinnem

[ Szerkesztve ]

(#17405) menyoronc válasza likeaRAINBOW (#17404) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Köszi, akkor kb nálad is ugyanazt hozta:-) nálam 3, 6on hozta kb ezt az fps-t

Üdv: Gábor

(#17406) kokobe válasza Oliverda (#1) üzenetére


kokobe
senior tag

Sziasztok olyan promblèmám lenne hogy össze raktam egy konfigurációt AMD fx 8320-as procival,msi 970a-g45 alap lappal és se kép se hang más procival próbáltam de nem bulldozerrel azzal minden pöpecül ment,sanszos hogy totál szar a proci amit vettem vagy lehet esetleg valami más problem vagy az alaplap nem tetszik neki,pedig elviekben kompatibilis vele?A procit amugy bontatlanul vettem ùjonnan.

<---AMD___ATi--->

(#17407) Malibutomi válasza kokobe (#17406) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Bios verzioszam?

(#17408) MrM94 válasza kokobe (#17406) üzenetére


MrM94
őstag

Az utolso BIOS van rajta? A visherakat csak a legujjabb biosokkal ismerik fel az alaplapok altalaban

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#17409) kokobe válasza Malibutomi (#17407) üzenetére


kokobe
senior tag

E7693ams v1.0

Elore is köszönöm a valaszokat

<---AMD___ATi--->

(#17410) miresz válasza kokobe (#17406) üzenetére


miresz
veterán

Tegyél bele egy AM3-as procit,mondjuk azt amelyikkel működött,frissítsd le a biost a legfrissebbre,tedd vissza. 8320-at,és használd. :)

(#17411) kokobe válasza MrM94 (#17408) üzenetére


kokobe
senior tag

A gépben minden alkatrész új kivéve a tápot
A processzor és az alap lap ismert a memória 2x 4gb Corsair ram 1600mhz
Vga radeon 7870 2gb oc

<---AMD___ATi--->

(#17412) kokobe válasza miresz (#17410) üzenetére


kokobe
senior tag

Nagyon amatőr lesz a kérdés hogy tudok frissíteni biost?:)

<---AMD___ATi--->

(#17413) kokobe válasza Malibutomi (#17407) üzenetére


kokobe
senior tag

Tudnátok abban segíteni hogy milyen verzió számú biost töltsek le?

<---AMD___ATi--->

(#17414) mackosajt válasza kokobe (#17412) üzenetére


mackosajt
addikt

ajaj...

gyorsan keress valakit az ismerőseid közt, aki tud segíteni neked személyesen is.

Ugyanis valszeg az a baj, hogy a lapon lévő bios nem támogatja a procit, csak a régebbieket. Ezért is megy azokkal a géped.
Bios-t frissíteni nem nagy mutatvány, de ha rosszul csinálsz valamit, rossz vége is lehet.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#17415) mackosajt válasza kokobe (#17413) üzenetére


mackosajt
addikt

Innen töltsd le a legfrissebbet, vagyis az 1.11-et.

Ha nem találnád, akkor ezt itt.

Ha ezzel megvagy (továbbra is azt javaslom, keress valakit, aki csinált már ilyet, és tud segíteni, mert MSI-nél, ha jól látom, windows alól nincs bios frissítés), akkor itt leírják, hogyan kell csinálni.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#17416) kokobe válasza mackosajt (#17415) üzenetére


kokobe
senior tag

Bios On belül van opció a frissítése usbn keresztül az jó lehet?

<---AMD___ATi--->

(#17417) mackosajt válasza kokobe (#17416) üzenetére


mackosajt
addikt

Na akkor megyünk sorba, mert a jelek szerint a linket nem nézted meg.

Ha megvan a biosban a Utility-n belül az M-Flash, akkor jön a következő:
“Select one file to update BIOS”

Itt kiválasztod mondjuk a pendrive-ról a korábban letöltött, és kitömörített bios-t.

Ha ez megvan, elvégezteted az update-et, restartol, és elvileg örülsz.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#17418) kokobe válasza mackosajt (#17417) üzenetére


kokobe
senior tag

Elolvastam es koszonomaz infot!neki állok és írok mit sikerült alkotnom:)

<---AMD___ATi--->

(#17419) MrM94 válasza kokobe (#17411) üzenetére


MrM94
őstag

Na lekestem,latom elmagyaraztak neked,hogy mit es hogyan kell csinalni :) ,ugyelj arra hogy bios frissites kozben ne aramtalanitsd a gepet semmikepp sem.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#17420) kokobe válasza MrM94 (#17419) üzenetére


kokobe
senior tag

Köszönöm a tippet:)

<---AMD___ATi--->

(#17421) MrM94 válasza kokobe (#17420) üzenetére


MrM94
őstag

Nagyranojj :DDD :DDD :DDD :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#17422) kokobe válasza MrM94 (#17421) üzenetére


kokobe
senior tag

Ezer koszonet az összes hozzászólónak aki segített minden frankon működik!
Ezer hála!
Szép estet!:)

<---AMD___ATi--->

(#17423) mackosajt válasza kokobe (#17422) üzenetére


mackosajt
addikt

és most akkor már az új proci duruzsol benne?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#17424) kokobe válasza MrM94 (#17419) üzenetére


kokobe
senior tag

Meg egy olyan kérdésem lenne hogy a régi fajta DVD meghajtot hogyan tudom csatlakoztatni ehhez az alaplaphoz(msi 970a-g45) mert nincs rajta ide kabelnek hely

<---AMD___ATi--->

(#17425) kokobe válasza mackosajt (#17423) üzenetére


kokobe
senior tag

Igy van csak meg nem tudtam rendesen kipróbálni mert nem tudok egyenlőre windowst feltenni mert nem tudom használni a régi DVD meghajtot:D

<---AMD___ATi--->

(#17426) mackosajt válasza kokobe (#17425) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha van pendrive ami 4+ gigás, usb-ről is lehet telepíteni.

De erről ne kérdezz, mert többet nem tudok róla.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#17427) kokobe válasza mackosajt (#17426) üzenetére


kokobe
senior tag

Szerinted ha virtuális meghajtot keresztül telepítek 32-es rendszerről ugy jó lehet?

<---AMD___ATi--->

(#17428) MrM94 válasza kokobe (#17427) üzenetére


MrM94
őstag

Szerintem a pendrive a nyero,enis ugyanugy jartam mint te es neztem youtubeon tutorialt,hogy hogyan kell megcsinalni a bootolhato pendriveot es onnan raktam fel vinyot.Mai napig nincs optikai meghajtom :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#17429) kokobe


kokobe
senior tag

Hat nem jutottam Windows telepitessel semmire sajna!
Holnapra marad a többi
Tippek esetleg a procihoz(AMD fx8320 3.5ghz)
Mindenkinek mégegyszer köszönöm a segítséget!

<---AMD___ATi--->

(#17430) Bali27


Bali27
addikt

Az AMD chipset driverét megéri feltenni Win8-ra? Tapasztalata van valakinek ebben?

(#17431) ETOM válasza Bali27 (#17430) üzenetére


ETOM
addikt

SSD melett gyorsultak az eredmények nálam persze csak tesztben.

[ Szerkesztve ]

(#17432) =HG= válasza kokobe (#17425) üzenetére


=HG=
addikt

Így telepítsd a win-t

[ Szerkesztve ]

(#17433) jimmy87


jimmy87
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ide tartozik, de hátha tud valaki segíteni!
Szóval, van egy Asrock 970 Pro3(1.6 BIOS) alaplap, benne egy fx6100.
Szépen megy 4GHz-en (2000MHz NB, 2000MHz HT ), winben is tökéletes minden, de amint elmozdítom az NB és a HT freqijét pl.:2200-ra már bekapcsoláskor nem indul az aero, élményindex mérésnél tudom, hogy nem mérvadó a windows media dekódolás résznél leáll, olyan hibaüzenettel,hogy nem lehet mérni. Bármilyen feszültséggel ezt csinálja,a mit adok a HT ill. az NB-nek.
Most jön az érdekesség, miután ebben az állapotban újraindítom a gépet megy minden tökéletesen, Aero, teljesítményfelmérés, stb...
Mi lehet a probléma?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#17434) BomiBoogie válasza jimmy87 (#17433) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Két probléma is van.
1. Csak a BIOS-ban állítunk bármit, nem a Windows-ban (ezt abból következtetem, hogy átállítod, hibaüzenet és "újraindítás" után megint megy)
2. FX procinál a legegyenesebb a szorzóállítás, NB-t és HT-t én különösebben átlagos tuningnál nem piszkálnám, nem fogsz nyerni vele mást, csak az általad leírt hibát.

(#17435) miresz válasza jimmy87 (#17433) üzenetére


miresz
veterán

Emeld az Nb feszültséget is,akkor stabil lesz az Nb tuning,mert azért nem megy az aero,mert nem stabil tuning.Viszont nem nagyon érdemes Nb-t tuningolni,mert valós alkalmazásokban,játékokban,nem hoz semmit.Ha benchmarkolni akarsz akkor viszont szépen hoz,pl. 3Dmark11-ben.

Természetesen mindent BIOS- ból csinálj.:K

[ Szerkesztve ]

(#17436) jimmy87 válasza miresz (#17435) üzenetére


jimmy87
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
#1743 BomiBoogie: Bocsánat, hogy nem volt egyértelmű, de a BIOS-ban állítok csak bármit is, ezt saját káromra megtanultam régebben :( :) .

Valamint annyit kérdeznék még, hogy olvastam valahol, hogy az NB nem lehet magasabb a HT nál vagy fordítva, ez mennyire igaz?

(#17437) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok!

Szerintetek mennyire éri meg lecserélni egy Phenom II x4 955-üt egy FX-8150re? A gépet főleg programozásra és WoW-ra használom :) Relatív olcsón tudnék hozzájutni procibeszámítással, a kérdés csak az, hogy mekkora teljesítménynövekedést hozna?

Van a gépben 8 giga DDR3 ram és egy HD6670 OC vidkari.

Köszi!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17438) miresz válasza Ezekiell (#17437) üzenetére


miresz
veterán

Hát wow-ra teljesen felesleges. :) Viszont nem tudom milyen programozás mennyire cpu igényes feladat,ha igen és kihasználja a több szálat akkor esetleg megéri. Viszont egy jó hűtőt szerezz be,ha váltasz.

(#17439) BomiBoogie válasza Ezekiell (#17437) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Illetve egy egészséges táp sem árt hozzá, ha majd tuningolni akarod.
WOW-ban biztos, hogy nem hoz növekedést, régi is, ha több FPS-t akarsz (bár ott annak sincs jelentősége), akkor már inkább a kártyádat cseréld.

(#17440) Ezekiell válasza miresz (#17438) üzenetére


Ezekiell
veterán

.NET fejlesztés, ráadásul multicéges "nagyprojekt" minden szarral, szóval igen, van benne rendesen többszálúsítás. :)

Köszi a válaszokat!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17441) bozont válasza Ezekiell (#17437) üzenetére


bozont
veterán

Igen, az a kérdés mennyire kel la több szál programozás mellé, mert a WoW az Intel procikat komálja jobban (mint úgy általában az összes Blizzard játék), az FX nem hozna plusz fps-t. Viszont abban is egyetértek, hogy inkább a vga-t lenne érdemes lecserélni, azzal sok plusz fps-t nyerhetnél, egy 7750 vagy inkább 7770 szép gyorsulást hozna.

(#17442) BomiBoogie válasza Ezekiell (#17440) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tudod mit? Cseréld le a procit és a kártyát is. :)
Egyébként az FX munkára jó, videóvágásra, tömörítésre, igáslónak sokan vették, érdemes lenne utánanézned, hogy a programok, amikkel dolgozol, mennyire támogatják a több szálat, konkrétan leginkább a 4+ szálat és úgy általában az FX-eket, mert ha nem, akkor viszont a Phenom II sem gyenge.

(#17443) Ezekiell válasza bozont (#17441) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hulye vagyok, a kartya cserelve lett nemregen, csak elfelejtettem: most egy engtx460 dc top van benne. :DDD

A tobbszalusitas foleg tesztelesnel jon elo, amikor 100k+ useroperaciot kell tesztelni - na ott izzad a gep rendesen, viszont forditasi idoben nyilvan a VS2012 egesz jol fordit, kihasznalja a magokat, de rafer a gyorsulas nyilvan.

Lassan megorokli a fiam a gepet, azert akarok fejleszteni rajta, neki nyilvan jatekra kell majd - de mivel csak WoWozik o is, ezert mit ajanlotok, akkor inkabb VGA fejlesztes legyen (gtx460-at mire)?

Bar ez mar off, de koszi! :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17444) BomiBoogie válasza Ezekiell (#17443) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mennyi a keret és milyen a felbontás? Nem vagyok biztos benne, hogy csak a WOW miatt érdemes nagyon lecserélni azt a 460-at.

(#17445) Ezekiell válasza BomiBoogie (#17444) üzenetére


Ezekiell
veterán

En sem :) Ugyhogy szerintem most ebbol nem is lesz csere, kozben google segitett okosodni :)

Koszonom azert a tanacsokat!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#17446) bozont válasza Ezekiell (#17443) üzenetére


bozont
veterán

Akkor viszont jól jöhet az FX 8 szálas teljesítménye, de szerintem a 8350 megérné azt az 5eFt pluszt.

Jah, a GTX460 az jó kis kártya, az szerintem WoW-ra bőven elég, de persze minden a kompromisszumkészségtől függ, de egy-két dolgot visszavéve fullHd felbontáson jól fut azzal is a játék. De itt egy teszt a legújabb kártyákkal és friss driverekkel. Igaz 460 nincs benne ha jól látom, de kb 6850 vagy 7770 szint.

(#17447) #21078528 válasza Ezekiell (#17443) üzenetére


#21078528
törölt tag

Ha ilyen formában munkára használod, mindenképp megéri a csere!
Én sem játékra használom, nálam 965BE-> FX-8120 csere volt, és simán megérte! :K

(#17448) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!

Végre az utolsó hiányzó láncszem is megérkezett (az SSD, elsőre nem azt küldték, amit rendeltem), ezért talán hétvégén lesz időm összerakni a gépet.
Ezzel kapcsolatban lenne egy további kérdésem az USB BIOS Flashback funkcióval kapcsolatban. Ha jól értem, akkor letöltöm (egy másik gépen) egy pendrive-ra a BIOS fájlt, majd nem kell a gépet bekapcsolni, csak az alaplap kapjon feszt.
Bedugom a direkt erre a célra kialakított USB csatiba a pendrive-ot, aztán megnyomom a flashelő gombot, várok és a végén örülök, hogy frissítette a BIOS-t a gép bekapcsolása nélkül?
Csak azért lenne lényeges, mert az alaplapon a címke szerint 0906-os BIOS van, de az új FX-eket csak a következő 1101-es BIOS-tól támogatja.
Mint már korábban említettem másik kompatibilis procit nem tudok beletenni/kölcsönkérni, ezért is lenne jó, ha ez a BIOS frissítés így működne!

(#17449) naplan


naplan
csendes tag

Sziasztok,
Remélem jó helyre írok, nem találtam hasonlót a problémáról leírást máshol a forumon.
Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék kérni.
Az lenne a gondom, hogy úgy tűnik, hogy a CPU-m nem kap elég energiát. (FX 6200 ról lenne szó)
Ha terhelés alatt nézem a CPUIDHWMonitort akkor processzor áram felvétele csak 92.50W, ami ugye kevés mert 125W kellene, hogy legyen az FX 6200 TDP-je szerint. Plusz több magnál is leesik az órajel terhelés alatt 3.5re
Az esetleg gond lehet, hogy a tápon csak 4pin-es 12V csatlakozó van és a lapon meg 8pines?
http://imageshack.us/a/img507/503/nvtelenlz.jpg

Minden alap értéken van, a gép nincs húzva és a bios alap beállításon van.
Ez a rendszerem:
CPU: AMD FX 6200
Lap: Gigabyte GA-970A-UD3 rev 1.2, Bios version F6
RAM: Corsair CMZ8GX3M2A1600C9 2x4GB
VGA: Saphire HD7770 Ghz OC 1gb 11201-02-20g
TÁP: Chieftech iArena GPA-500S, 500W
HDD: 1x500GB Sata 2

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#17450) Stepo válasza naplan (#17449) üzenetére


Stepo
aktív tag

APM-et kapcsold ki és próbáld úgy.

oz82 :Támogatja a 6200-ast sőt még a 8350-est is

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.