Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) gyiku válasza HELLAFLUSH (#10545) üzenetére


gyiku
nagyúr

2 kartyas rendszert meg tuninggal is lvisz egy rendes 450/500as tap. 600w... agyuval verebre :K

hüllő

(#10552) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

köszönöm mindenkinek a segítséget örök hála :R

akkor elég lesz neki egy 500as FSP Aurum Gold, mert nem tervezek cross fire/SLI kiépítést, a VGA helyett viszont lehet a 6870et választom a több steam processzor helyett és a nagyobb teljesítmény miatt :U

(#10553) Asbee válasza gyiku (#10551) üzenetére


Asbee
veterán

Ez így azért nem igaz.

(#10554) gyiku válasza Asbee (#10553) üzenetére


gyiku
nagyúr

en ra mernem bizni a cx500-ra egy 8120+7850 cf-et.

hüllő

(#10555) Asbee válasza gyiku (#10554) üzenetére


Asbee
veterán

Először is nem mindegy hogy 1 vagy több ágas 12V-on. Ott a ctg600 ami egy rohadt jó táp de az ág limit miatt már necces.
A 7850-et lehet de az pont egy keveset fogyazstó vga. Már egy 6950 cf-hez is kell a nagyobb, nem beszélve mondjuk nv-ről, akár egy fermiről.

(#10556) attamero81 válasza Asbee (#10555) üzenetére


attamero81
senior tag

Videokarik tekintetében a fogyasztást nézve az ATI nagyon jó ötlet több kari esetén.Én annak idején 460 SLI-t egy CM Silent Pro M500-al hajtottam.A 470 SLI-t már egy ugyan ilyen táp család nagyobb tagjával kellett hajtani.(M700)A 480 SLI-t pedig már egy 1000-essel kellett.A Fermi egy Watt zabáló technológia.Ugyanezen az elven egy 5870 CF már vígan ment a M500-on.És azért a maga idejében 5870 CF jobb volt,mint egy 470 SLI.(szerintem).
Illetve nekem is 7850-en van és gondolkozok még egy tesót mellé,de jelenleg ez az egy is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#10557) Asbee válasza attamero81 (#10556) üzenetére


Asbee
veterán

Ja ez így van. 470 mondjuk szerintem nem egy jól sikerült darab, 480-nak viszont még mindig brutál a teljesítménye főleg húzva. Sokan ezért csinálnak most vele sli-t mert használtan garral már baromi jó áron van. Egy jó 750/850-es táp már elég neki sli-re. Fermi az ilyen. Brutál fogyasztáshoz brutál teljesítmény. Kivétel 1-2 kártya. :D

[ Szerkesztve ]

(#10558) gyiku válasza Asbee (#10555) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha jozan esszel gondolkozik, akkor eleg. akinek intel + sli kell, az megerdemli, vegyen kilowattos kekledes fatalityt minimum.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#10559) kovsol válasza HELLAFLUSH (#10552) üzenetére


kovsol
titán

Aurum 400 van nekem és fx6100@4Ghz+6850 és az is tuningolva 900/1150 -re. Ez a táp elvitt két tuningolt 3870 VGA -t is. Azok darabja is 110W körül van. De tényleg érdemes olyat venni amiben egyben van a 12V os ága és akkor a jövőben is kisebb esély van arra, hogy kevés lesz vagy a CPU vagy a VGA nák.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10560) Bloodaxe


Bloodaxe
aktív tag

sziasztok srácok. EZ lenne a problémám. Mivel a ramos topicban már mindent megpróbáltunk, így hozzátko fordulnék, nincs e valami AMD opció, amely így lezabálná a memóriámat a hardverek részére? az aláírásomban szereplő konfig a hunyó. biost frissítettem 1.90 re. előre is köszi

Üdv: Zsolti

(#10561) gyiku válasza Bloodaxe (#10560) üzenetére


gyiku
nagyúr

masik slotban probaltad? illetve kulon kulon latja a modulokat a lap?

hüllő

(#10562) bozont válasza Bloodaxe (#10560) üzenetére


bozont
veterán

Milyen oprendszert használsz? Ha valami 32biteset akkor könnyen előfordulhat ez.

De amit még hirtelen találtam gugliban rákeresve, tedd át másik slotba ramokat van akinek az segített. Vagy:
For anyone still having this issue:
1)Press Start -> Run
2)Type "msconfig"
3)Go under the "Boot" tab
4)Click "Advanced options" button
5)UNcheck "Maximum memory"
6)Reboot
Helped for me, got still reserved only 9 Mb from totally of 6 Gb.

Elvileg alapból nem kellene korlátozásnak lennie a maximum használható memóriára, de hátha.

[ Szerkesztve ]

(#10563) synthattik válasza Bloodaxe (#10560) üzenetére


synthattik
aktív tag

gondolom akkor probáltad úgy is,hogy csak a 2 kékben vannak a ramok?mert amikor msi lapom volt abban a kék volt a dual channel.Ez csak 1 ötlet,hátha

(#10564) bozont válasza synthattik (#10563) üzenetére


bozont
veterán

Igen Asrock lapoknál is vagy a 2 kék vagy a 2 fehér slotban kell lennie a memóriáknak a dual channel-höz. kép

[ Szerkesztve ]

(#10565) Debilon válasza Bloodaxe (#10560) üzenetére


Debilon
addikt

970 extreme 3-asom van és le van írva a manualban, hogyha 1600-as RAMokat használsz, akkor az A2 és a B2 slotba kell tenni őket, azt is írja a manual, hogy a memória modulokat elsődlegesen az A2 és a B2 slotokba kell tenni

ez van az extreme3 manualban, de gondolom ez a 4esében is így szerepel:

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10566) kovsol válasza Debilon (#10565) üzenetére


kovsol
titán

Nekem A1 és B1 ben is tökéletesen megy. Mikor olvastam a manuálban direkt kipróbáltam. Bár lehet van olyan RAM modul aminél tényleg csak az a jó ami a manuál szerint van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10567) Debilon válasza kovsol (#10566) üzenetére


Debilon
addikt

hát igen, csak mint lehetőséget dobtam fel :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#10568) Bloodaxe válasza gyiku (#10561) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

igen, próbáltam másik slotokban, külön-külön, kék-kék, fehér-fehér, kék fehér, mindenhogy. ha egy rammal megy a gép, akkor csak 21mb foglal le a hardvereknek, amint visszarakom a másik kettest, egyből két gigát.

bozont: azt is átjártuk már a ramos topciban :S most win7 unltimate x64 sp1-em van, teljesen friss, driverszűz rendszeren is ezt produkálta. régebben jó volt, volt 4 gigám, a napokban gondolt egyet és történt ez, az időtájt, mikor felraktam az amd overdrive-ot. de mivel a rendszer le lett formázva, és a bios frissítve, valamint deafult uefire állítva, így nem tudom mi lehet a baj. megpróbálom átpartícionálni a hdd-t teljesen, illetve felrakni egy Enterprise-t

[ Szerkesztve ]

Üdv: Zsolti

(#10569) kovsol válasza Bloodaxe (#10568) üzenetére


kovsol
titán

Próbáltad, hogy mondjuk Linux alatt megy-e rendesen a 4GB ? mondjuk egy usb ről bootoló ubuntut pillanatok alatt ki tudnál próbálni. Esetleg valamelyik haverodnak nincs ramja amivel átugorna ? Azt hamar kikapja a gépéből mégse mondjuk egy procit kellene átvinni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10570) Bloodaxe válasza kovsol (#10569) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Linuxot soha nem próbáltam. ramok vannak ddr3-asok a körzetemben, de magának a modulnak baja nincs:S

Üdv: Zsolti

(#10571) bozont válasza Bloodaxe (#10568) üzenetére


bozont
veterán

Ha friss windows és bios mellett is ezt csinálja, az is előfordulhat hogy hardverhiba. Ha van rá lehetőséged, a ramjaidat próbáld ki egy másik alaplapban és másik ramokat is a tiédben. Lehet az alaplappal van a baj, de az is lehet hogy egyszerűen csak nem fér össze a két modul (bár ha kitben vetted akkor ilyennek nem kellene előfordulnia).

(#10572) Bloodaxe válasza bozont (#10571) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

igen kitben van kingston khx1600 hyper-x. mindenesetre megpróbálom majd másik ramokkal. De esélytelennek tartom, mivel látni látja mind a 4et maga a win-is, csak a felét elpakolja hardvereknek. kiírja h ram: 4gb (1,98gb használható) egy próbát megér. de esetleg valami amd beállítás nem lehet a biosban, vagy valamelyik driverben, ami ezt szabályozná?

Üdv: Zsolti

(#10573) lee56 válasza Bloodaxe (#10572) üzenetére


lee56
őstag

Igen, eléggé szoftver/driver hibának tűnik, és érdekes hogy hardvereknek fenntartottként látja a felét, nálam pl. 3MB ez, a ~8ezerből.
Nem tudok olyan BIOS beállításról, ami ezt eredményezné, főleg ha már vissza is lett állítva alapra.

Szavazok a linuxos vagy másik fajta win7-64b kipróbálására, ha még nem próbáltad.

(#10551) gyiku
Ebben igazad van lábaskám, de azért nem mindegy milyen kihasználtsággal megy az a szegény táp hosszútávon, élettartamára, hőtermelésére nézve 75% fölött én nem járatnék egy tápot se sokág.. :)

No Comment

(#10574) perfegor17


perfegor17
senior tag

Nálam is volt ilyen probléma 970 extreme 3-nál 2x2 gb hyperx-el.Nekem megoldotta ez is.
Futtatásba msconfig/rendszerindítás/speciális beállítások/maximális memória és oda beírtam hogy 4096 utána gépresi és jó is volt.

(#10575) lee56 válasza perfegor17 (#10574) üzenetére


lee56
őstag

Az lehetséges, ott lehet korlátozva van a memóriaméret, és azért jegyzi hardvereknek fenntartottként. Ezt is érdemes megnézni.

No Comment

(#10576) bozont válasza Bloodaxe (#10572) üzenetére


bozont
veterán

Nem tudom próbáltad-e, de elvileg biosban kell lennie egy Memory remapping opciónak, ellenőrizd hogy be van e kapcsolva.
Az is előfordulhat, ha nem gyári hűtőt használsz, hogy túlságosan meghúztad a csavarokat és nagyon feszül a lap ami érintkezési hibát okozhat. Ha így van próbálj meg lazítani kicsit a csavarokon, vagy próbáld ki a gyári hűtővel mi a helyzet.
De azt is megteheted még, hogy kiveszed a processzort a helyéról kicsit megfújkálod a foglalatot meg a proci alját, aztán visszateszed. Ott is lehet érintkezési hiba.

(#10577) Bloodaxe válasza bozont (#10576) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

rendben, ezt megpróbálom, de előbb felrakom az Enterprise-t.

perfegor17: meg megnézem az msconfigban. bár oda azt írták ne piszkáljam, de ha megoldotta a bajt akkor én is megnézem.

Üdv: Zsolti

(#10578) gyiku válasza lee56 (#10573) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert van ra garancia, ha meg 2-3 ev allat ha nem fingik ki akkor birta. 2-3 ev utan meg ugy is mas conf-ot hajt.

hüllő

(#10579) gyiku válasza gyiku (#10578) üzenetére


gyiku
nagyúr

az allat en vagyok, a tap meg 2-3 ev alatt ...

hüllő

(#10580) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!

Géásárlás előtt vagyok, és ami biztos, egy 8150. Olyan kérdésem lenne, hogy milyen alaplapot ajánlotok hozzá? Illetve, van egy 6770 vgam. Azzal mennyire lennék limites? Érdemes azt is lecserélni?

Üdv!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#10581) kovsol válasza J0shu4M1ll3r (#10580) üzenetére


kovsol
titán

Mivel akarsz játszani és milyen felbontás? Amúgy az biztos, hogy jóval erősebb VGA kártyával is elbírna a proci. Alaplapra mekkora a keret ?

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10582) J0shu4M1ll3r válasza kovsol (#10581) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Hát mivel már elég öreg a mostani gépm, ezért most tervezek egy komolyabb vásárlást. És akkor már úgy vagyok vele, hogy pl BF3 is és a többi mostani játék is fusson fullhdban. De azért nem a 140ezres kártyákra gondoltam. Valamit a 7es sorozatból, vagy 6os végefelé ha az jobb.
Alaplapra nem lőttem még be keretet, de a sabertooth-ot nézegettem, illetve annak az árát, de itt is érvényes az, hogy ha van olcsóbb is ami kiszolgál akkor az is jó.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#10583) #21346560 válasza J0shu4M1ll3r (#10582) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én teljesen elégedett vagyok az alaplapommal, és a videókártyámmal. Csak ajánlani tudom mindkettőt!

(#10584) Borokafa válasza #21346560 (#10583) üzenetére


Borokafa
őstag

A lapommal én is, semmi gond vele :)

(#10585) lee56 válasza #21346560 (#10583) üzenetére


lee56
őstag

Csatlakoznék én is a tisztelt urakhoz :)

(#10578) gyiku :
Ezt a tápot 10éves terv keretében vettem, de azt se bánnám ha a következő 10 konfignak szolgáltatná az áramot, így már azért más a helyzet :)

(#10586) Borokafa :
Ha csodát nem is, de kicsit olcsóbbá a villanyszámlát, meg talán nyugodtabbá az alvást :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#10586) Borokafa válasza lee56 (#10585) üzenetére


Borokafa
őstag

A jó táp csodát tesz :) :) , most éppen 58W-on áll a fogyasztásmérő

(#10587) J0shu4M1ll3r válasza kovsol (#10581) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Szóval ez a nagy dielmmám most, hogy váltsak, és adjam el, vagy hagyjam a mostanit, és annyival olscóbb lesz a vége.

Szóval akkor a gigát preferáljátok. Ezt megjegyzem.

Lappal még annyir, hogy az gyakran előfordul, hogyha 4 modult szeretnék ramból, akkor vacakol, illetve nem működik úgy ahogy kéne, szemben azzal, ha 2 modul van akkor minden pöpec?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#10588) #21346560 válasza J0shu4M1ll3r (#10587) üzenetére


#21346560
törölt tag

2 modullal még nem volt bajom.
Igaz, 4-el sem, bár az ASUS lap volt és 4 totál egyforma memória.És DDR2-es ramok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10589) gyiku válasza lee56 (#10585) üzenetére


gyiku
nagyúr

10 ev alatt a komplett gep fogyasztasa nem lesz 100W, amugy meg ugyis kipukkadnak a kondik benne :P

hüllő

(#10590) J0shu4M1ll3r válasza #21346560 (#10588) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Hát ez az, hogy valahol olvastam, hogy 2 modullal patent, 4 modullal meg valami bibi van, igaz arra már nem emlékszem.

DDR2-vel nekem se volt semmi bajom :D

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#10591) lee56 válasza gyiku (#10589) üzenetére


lee56
őstag

Úgy érted 10 év mulva? Az lehet, de addig ki tudja mi lesz még :)
A kondikat meg csak ne pukkazd ki előre jó :P

No Comment

(#10592) Bloodaxe válasza bozont (#10576) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

kivettem a procit megfújkáltam, a csavarokat megnéztem, meglazítottam (bár nem vagyok kezdő a témában, tudom mennyire kell meghúzni, de kitudja), ramokat kivettem, megfújkáltam, enterprise-t felraktam, driver mentes szűz rendszer, és ugyanaz a hibajelenség. jah még a hdd-t is átparticionáltam. msconfig próba ittis megtörtént, semmi változás. bár a lefogatást kicseréltem egy am3-ra, mert az am3+ instabilnak látszott a hűtő alatt, de nem hiszem h gondot okozna, főleg h meglazítottam. Az esetleg lehet baj, h az előlapi usb és hang, valamint a power és reset gomb nincs bekötve?

Üdv: Zsolti

(#10593) Mardel válasza Bloodaxe (#10592) üzenetére


Mardel
őstag

Nem használtad a Ramdisk nevű programot korábban és csináltál a ramod egy bizonyos részéből ram driveot?

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10594) Bloodaxe válasza Mardel (#10593) üzenetére


Bloodaxe
aktív tag

Nem, nem , de közbe félig megoldodott, bár hardveres baj valoszinü. A megoldás: nen dual channel slotba kellett tenni, hanem a1a2 slotba és.igy nem veszi le hardverek számára, hanem használhato a 4 gb. Csak igy meg nem dual channel

Üdv: Zsolti

(#10595) attamero81


attamero81
senior tag

Lenne egy kérdésem.Nagyából ide tartozik,de még sem.
A PHenom II X4 960T vagy a Phenom II X6 1090T proci a jobb?És most nem a tesztre vagyok kíváncsi hanem arra,hogy állandó 6 mag vagy a 6 magosithatóság a jobb.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#10596) Asbee válasza attamero81 (#10595) üzenetére


Asbee
veterán

Kicsit értelmetlen a kérdés. Ha tudod aktiválni a 960-ban a plussz magokat ott is állandó 6 magod lesz és akkor azonos órajelen ugyanaz mint az 1090T. Csak ugye ott a kockázat.

(#10597) attamero81 válasza Asbee (#10596) üzenetére


attamero81
senior tag

Pont erre vagyok kiváncsi.Akkor ahogy kivettem a szavaidból megbizhatóbb a fix 6 mag.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#10598) Asbee válasza attamero81 (#10597) üzenetére


Asbee
veterán

Igen megbízhatóbb, az nem 100% hogy aktiválható lesz a +2 mag is.

(#10599) kovsol válasza attamero81 (#10597) üzenetére


kovsol
titán

Az x4 esetében előfordulhat, hogy azért van letiltva a két mag, mert nem teljesen megfelelően működött a tesztek során, a selejtek ilyen sorsra jutnak. Csak ugye nincs elég selejt, így sokszor a teljesen jó processzorokban is tiltanak le, hogy lefedjék a piacot.
(amúgy meg eléggé topicot tévesztettél szerintem)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#10600) attamero81 válasza kovsol (#10599) üzenetére


attamero81
senior tag

Tudom,hogy topicot tévesztettem,de itt a tilthatóság és feloldásról kérdeztem jobban.Nem ide tartozik,de adott ez a két proci és egy árban adják.Én is az állandó 6 magra gondoltam.Tartaléknak jó lesz.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.