Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Dexter68 válasza sekli (#550) üzenetére


Dexter68
addikt

bocs, teljesen megfeledkeztem a dologról, de még jó, hogy nézem a topicot :D
Szóval. SL elindít, kép ráhúz. Nálam a kép egy 1 bites tif. Ebben az állapotban csak Rastert enged menteni. ha nyomok egy Ctrl-R-t, akkor körberajzolja vektorosan, innentől kezdve menthető illustrator ai illetve eps formátumban. De küldd át, megcsinálom.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#552) sekli válasza Dexter68 (#551) üzenetére


sekli
addikt

köszi, elküldtem .tif-ben, ugy jo? meg tudod csinálni, hogy .psd legyen belőle? vagy valami olyan, amit a PS meg tud nyitni... :R

(#553) Dexter68 válasza sekli (#552) üzenetére


Dexter68
addikt

mél ment.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#554) sekli válasza Dexter68 (#553) üzenetére


sekli
addikt

Köszönöm szépen, remek lett... :) :R

(#555) Abogirl


Abogirl
csendes tag

én csak azt szeretném megkérdezni,hogy hogyan kell,hogy sok kicsi képet összeválogattam és azt egyberakni?
előre is köszi :R

''Ne nyugtalankodj.Úgyis másképp történik minden, mint ahogy elgondolod.'' - Audrey Hepburn

(#556) sekli válasza Abogirl (#555) üzenetére


sekli
addikt

hát, ha nem olyan tul sok képről van szó, akkor én kezdenék egy új .psd-t, pont akkorát, mint amekkora képet szeretnék kapni, aztán copypaste...
de majd jönnek a guruk, és megmondják, hogy lehet ezt még egyszerűbben...:)

(#557) Márton


Márton
nagyúr

Köszönöm a tippeket, eddig a leghasználhatóbbnak a Photofiltre Studio tűnik, igaz csak 30napos próba, de barátságos az ára is. Tud mindent amit emlitettem, és még magyarítás is van hozzá (bár én útálom, de ősök miatt jópont)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#558) Dexter68 válasza Abogirl (#555) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha csak egy lapon akarod látni őket, hogy tudd, hogy melyik a melyik, akkor van a file menüben egy Automatize menüpont, ott kiválasztod a contact sheet2-t, megadod a könyvtárat, ahol a képek vannak, meg amit még lehet, aztán a photoshop megcsinálja.
Ha meg valami montázsféle kompozíciót szeretnél, akkor nyitsz egy új képet, meg megnyitod a meglévőket, szépen ráhuzogatod őket az újra, és leradírozod a fölösleges részeket. Itt ajánlanám a layer-mask használatát, mert az ''visszacsinálható''.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#559) djtoomi


djtoomi
addikt

Hali!

Valaki össze tudna dobni egy jó kis képet djtoomi felirattal a közepén?Lehetőleg fehér felirattal fekete alapon?Ilyen grafiti szerűt?Örök hálám üldözne.A gépem oldalára szeretném matricának

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#560) nofi


nofi
őstag

Jó reggelt!

Szeretnék az egyik képemre Star Warsos lézerkardeffektet helyezni :) Érdekelne, melyik eszközökkel és effektekkel lehetne a leghasonlóbbat véghezvinni. Ha valaki csinált ilyet, kérem írja le nekem

Xbox GT: nozsolt

(#561) ToBeY válasza nofi (#560) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tessék [link]

Szerk:Meg nem csinálom helyetted,de itt magyarul leírja hogyan kell. :P

[Szerkesztve]

(#562) ToBeY válasza djtoomi (#559) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez hogy tetszik?Szinezni még nem volt időm,majd jól megmondod milyen legyen,vagy kiszinezed magad. [link]

Graffiti creator rlz :DDD

(#563) Frequence válasza nofi (#560) üzenetére


Frequence
tag

Hy

Van egy Lsmaker nevű progi, ami direkt erre lett kitalálva...
képekre és videókra(képkockánként) is rá tudod tenni a lézerkardodat, mindenféle színben:)
Linket sajna nemtok :(

Soul and Style!

(#564) djtoomi válasza ToBeY (#562) üzenetére


djtoomi
addikt

Hali!

Ez rohadt jó lett köszike.Nagyon tetszik.Már csak Pilóta-nak linkelem be és készitheti el. ;]
Nagyon köszike mégegyszer.Örök hálám üldöz :R ;]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#565) nofi válasza ToBeY (#561) üzenetére


nofi
őstag

fú ez remek! köszi

Xbox GT: nozsolt

(#566) Chandler válasza ToBeY (#562) üzenetére


Chandler
senior tag

ezt pen tool al csinaltad?
szerk.: lejjebb olvastam... :DDD grafiti creator
1ébként lehet ilyet pen toollal csinálni?

[Szerkesztve]

(#567) ToBeY válasza Chandler (#566) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Persze hogy lehet,jó kézügyesség kell csak :D

(#568) Dexter68 válasza ToBeY (#567) üzenetére


Dexter68
addikt

...vagy töltesz valami jó kis fontot innen: [link] ;)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#569) ToBeY válasza Dexter68 (#568) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A kérdés az volt, hogy pen tool-al lehete graffitit csinálni. :P
Lehet ha elég ügyes az ember.

(#570) Dexter68 válasza ToBeY (#569) üzenetére


Dexter68
addikt

Persze, igazad van. Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy nem feltétlenül muszáj nekiállni pen toollal. :B

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#571) ToBeY válasza Dexter68 (#570) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez így van,rengeteg lehetőség van.Nekem a graffiti creator jutott eszembe,ez tűnt a legegyszerűbbnek :)

(#572) Chandler válasza Dexter68 (#570) üzenetére


Chandler
senior tag

na de akkor hol a kihívás? ;] ú
nem tud valaki pen tool os tutorialoka?

[Szerkesztve]

(#573) Avalon válasza Chandler (#572) üzenetére


Avalon
tag

deviantART.com-n egy csomó van, amint hazaérek beirom a linket pontosan.

[Szerkesztve]

(#574) Avalon válasza Chandler (#572) üzenetére


Avalon
tag

(#575) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Milyen módszerrel lehetne egy területett,egyenlő részekre osztani?

[Szerkesztve]

(#576) Dexter68 válasza ToBeY (#575) üzenetére


Dexter68
addikt

én az ilyet mindig valami vektoros progiban csinálom (Corel, illu) és az itt készített rácsot használom segítségnek.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#577) ToBeY válasza Dexter68 (#576) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az a baj csak PS van a gépen,és ahoz ''értek'' valamennyire.De megoldottam szemmértékre a dolgot :)

(#578) Dexter68 válasza ToBeY (#577) üzenetére


Dexter68
addikt

monnyuk, ha felezni, negyedelni akarsz, akkor megoldható, mert a lap feléhez ''tapad'' a segédvonal, utána kijelölsz egy fél területet, és a kijelölés feléhez is ''tapad''... ilyen módon elég sokféle felosztás kikombinálható.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#579) Chandler válasza Avalon (#574) üzenetére


Chandler
senior tag

köszi :R

[Szerkesztve]

(#580) acsati


acsati
aktív tag

Hellotok!
Én azt szeretném kérdezni hogy az Image Readyben nekem miért nincs Rollover?
Több tutorialban is van rollover és nekem nincs! Photoshop CS2-t használok.

ilyen az enyém:
[link]

és ilyen a tutorialban[link]

(#581) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

Sürgős segítség kellene!
Hogyan lehet egyszerre több képet átméretezni?

Mindegyik: Width = 140 px :W

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#582) Dexter68 válasza supesz (#581) üzenetére


Dexter68
addikt

Ezt a legegyszerűbben Irfanview-ban tudod megoldani. Kép megnyit, B, (csoportos konvertálás), már itt lehet egy csomó mindent állítani, de a speciális opcióknál aztán elszabadulhat a pokol :D Méretváltoztatás, arányosan, megadhatod, hogy csak a hosszabbik oldalt változtassa, meg ilyenek. Persze lehet photoshoppal is, de kb ötször annyi idő. Mire elindul, az irfanview már végez is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#583) bogingrol


bogingrol
aktív tag

tsa!
erdekelne tud e valaki tanacsot adni a kovetkezo temaban. adva van egy logo amit (nem erdekes miert en sem ertem) nyomtatni akarnak dokumentumokra, szabalytalanok a szelei,es meg kellene ezt valahogy oldani.ugy kell elkepzelni mintha pecsetet akarnanak kulon ranyomtatni doksikra.meg lehet ezt oldani photoshopban? es ha igen hogyan?
ha igy jobban ertheto : hogy ha mondjuk egy b betut megcsinalok ps-ben ugy hogy atlatszo legyen a hattere (ne legyen hattere) hogyan lehet azt egy kezelheto allomanyba kimenteni hogy ne valjon a b betu korul minden feherre.szal ettol jobban nem tom elmagyarazni mire lenne szuksegem....szal varok valami valasz feleket ... danke

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#584) supesz válasza Dexter68 (#582) üzenetére


supesz
aktív tag

Tényleg nem kötekedni akarok, de én Photoshoppal akarom megcsinálni. Azt nem lehetne elmondani gyorsba? Most nem az idő számit, hanem az elv :D

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#585) ToBeY válasza bogingrol (#583) üzenetére


ToBeY
nagyúr

transzparens háttérel akarod elmenteni a képet?Akkor próbálkozz GIF vagy PNG -be mentéssel

(#586) bogingrol válasza ToBeY (#585) üzenetére


bogingrol
aktív tag

DANKE :R

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#587) acsati


acsati
aktív tag

nekem nem tud segiteni senki? :O

(#588) supesz


supesz
aktív tag

UP! [link] :DD

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#589) Dexter68 válasza supesz (#588) üzenetére


Dexter68
addikt

Az elv az, hogy csinálsz egy Actiont, amiben beállítod a méretet. Aztán a File - Automation (vagy ilyesmi, fejből írom, bocs) menüben kiválasztod az előbb elkészített actiont, kiválasztod a forrásfájlok könyvtárjait, majd a célfájlok könyvtárjait és aszondod, hogy hajrá...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#590) Dexter68 válasza acsati (#587) üzenetére


Dexter68
addikt

Sztem nézd meg a Window menüben, hogy nincs-e kikapcsolva.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#591) supesz válasza Dexter68 (#589) üzenetére


supesz
aktív tag

Köszi a támpontot :R
Így már megtaláltam a helpben és sikerült is.
Érdekes, hogy az ember, amikor rájön a megoldásra, akkor rájön, hogy milyen egyszerű. Persze ezt is lehet bonyolítani :P

Mégegyszer köszi!

supesz

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#592) acsati


acsati
aktív tag

De nekem nincs sehol rollover? Néztem már a Window-ot de ott sincs. Nem értem ez vmi plugin akkor? De azt meg csak írná valamelyik tutorial. Légyszi segitsetek! :F :F :F

(#593) supesz válasza acsati (#592) üzenetére


supesz
aktív tag

keress rá a helpedben!

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#594) Dexter68 válasza acsati (#592) üzenetére


Dexter68
addikt

Utánanéztem. A helpben :((( A tutorialok régebbi ImageReadíról szólnak, ott van Rollovers paletta. Az újban Web Contentnek híjják.
Select the layer in the Layers palette, or choose Layer > New Layer-Based Slice from the main menu. The content of the layer will define the active area for the rollover.
Click the Create Layer-Based Rollover button in the Web Content palette.
By default, ImageReady adds an Over state to the new slice.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#595) supesz


supesz
aktív tag

ez murphy! ha már semmi nem segít, olvasd el a használati útmutatót! :B nem?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#596) SLYM


SLYM
veterán

üdv! nem tudjátok hogy kell kiszedni a feliratot egy képből?

(#597) Met válasza SLYM (#596) üzenetére


Met
nagyúr

az sokmindentől függ, hogy lehet kiszedni, ha egyszínű a háttér akkor átszinezed a háttér színére, ha valami minta van a szöveg alatt akkor már nehezebb

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#598) acsati válasza Dexter68 (#594) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszi szépen! Én is néztem a sugot de hát nem tudok angolul annyira hogy megértsem hogy mit ír. Köszi! :R

(#599) SLYM válasza Met (#597) üzenetére


SLYM
veterán

a nehezebb :) nem csak egyszínű. úgy képzeld el, hogy van egy fej és azon egy szöveg. tehát ott a fej részeit (pl ha a szemen megy keresztül) azt hogy csináom meg? pl ebből ki kéne szednem a sárga szöveget [link]

(#600) sekli válasza SLYM (#599) üzenetére


sekli
addikt

ez a kép nagyon kics, nincs meg nagyobb felbontásban?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.