Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Dexter68 válasza Gordiann (#1300) üzenetére


Dexter68
addikt

A leggyorsabb, ha Illustratorban, vagy Corelben csinálod. Corelkében van is ilyen eszköz, de simán felveszel egy téglalapot, duplikálod mindenfelé pont annyival, mint a mérete, aztán, ha megvan, akkor szépen átviszed az alapot photoshopba.

Javaslom, hogy ha nyomdailag lesz előállítva, akkor amit csak lehet, vektorosan állíts elő, illetve a photoshoppos cucc 300 dpi-s legyen.
Láttam már olyat, hogy a kedves ügyfél kifizetett egy szép summát egy 72 dpi-s anyagért a „grafikusnak”, aztán kollégám építhette elölről az egészet a egy még szebb summáért.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1302) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hi all!
Lenne 1 olyan kerdesem hogy ittvan ez a tutorial es elakadtam benne a ott hogy,nemto hogy mti csinaljak hogy a 2. keptol eljussak a 3.-ig.itt a tutorial:[link]

Előre is köszönöm a segitséget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1303) lantlant válasza [pod]Diablo (#1302) üzenetére


lantlant
csendes tag

1. a masodik kepen az alpha chanel egy keszitesi fazisa latszik es nem maga kep(ezel valszeg nem mondok ujat)
Ezt meg el kell mosni es ez fog bump mapkent mukodni megvilagitas hatasara.
A megvilagitasnal (filter/render/light efect) a textura chanelt alitsd alfa 1-re es mar latni is fogod az eredmenyt.

(#1304) Gordiann válasza Dexter68 (#1301) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszi szépen a tanácsokat! :R
Lehet, hogy megpróbálom corellel...

(#1305) lantlant


lantlant
csendes tag

Nekem is lenne kerdesem. Mert van az hogy action indasanal a color profilom at all Samsung ICM profilra, annak ellenere, hogy az action letrehozasakor ilyet nem allitottam be? :Y :F

(#1306) [pod]Diablo válasza lantlant (#1303) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Thx:)

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#1307) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Valaki, akinek van rá ideje és ''kezében van'' a dolog körbe tudná nekem szépen vágni ezt a gityót, hogy ne legyen a fehér háttéren? [link]

Ha ráklikkelsz a képen kijön nagyban.

Itt van egy másik kép, de sajnos ebbe bele van írva. [link] :(

Köszönöm!

Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1308) BLiNk3r válasza Eastman (#1307) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

[link]
Átlátszó háttér, png kiterjesztés.
Remélem jól értettem, hogy mit kértél :)

(#1309) Eastman válasza BLiNk3r (#1308) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönöm szépen BLiNk3r! :R :R :R

Már teszem is ki a képernyőképre! Kár, hogy csak ilyen kis képet találtam róla.

...jaj, bárcsak már a kezemben tarthatnám a gityót! :U 40k választ el tőle...

Mégegyszer köszönöm!

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#1310) BLiNk3r válasza Eastman (#1309) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nagyon szívesen!
És hajrá. Egy ilyen gityóért megéri várni ;)

(#1311) Gergello


Gergello
addikt

Interlaced/Non interlaced , PNG mentésnél ennek mi a szerepe? Utánna olvastam wikipédián, de nem igazán értettem meg.

(#1312) delta9 válasza Gergello (#1311) üzenetére


delta9
senior tag

tömören és részletezés nélkül annyi, hogy míg a noninterlaced png úgy fog letöltődni és megjelenni a weblapon, mint pl egy jpg, fentről lefelé folyamatában jelenik meg (ne menjünk bele itt a weblapok preload image optimalizációjába), ezzel szemben az interlaced png esetében rögtön a teljes képet látod, csak először gyengének tűnő minőségben, és folyamatosan javulni látszik a minősége, míg végül az egész adat letöltődik és az eredeti minőségben jelenik meg. (persze a minősége nem változik a letöltődés folyamán, csak az először letöltött adatokra interpolációt hajt végre, attól függően, hogy az interlaced png-nek bilinear v bicubic interpolációt állítottál be. illetve van még az interpoláció nélküli interlaced png, de azt most hagyjuk)

(#1313) Zull


Zull
senior tag

sziasztok! lenne egy relative surgos, meg fontos meg szval hasonlo kerdesem :D az lenne h van egy kep [link] es szeretnem azt megcsinalni h az egesz kepnek feher legyen a hattere, de egy ponton akadalyba utkoztem, megpedig: A hajanal nem tudom rendesen megcsinalni a hatteret mert nagy durva lesz csak a kivagas, ami nm lesz tul szep... valakinek valami 5lete h lehetne megcsinalni? Az sajnos nemjo 5let h valaki megcsinalja nekem mert en meg szeretnem tanulni :)

(#1314) delta9 válasza Zull (#1313) üzenetére


delta9
senior tag

[link]
[link] [klikk a pdf linkre]
[link]

(#1315) Zull válasza delta9 (#1314) üzenetére


Zull
senior tag

koszi! amugy extract fele indultam el en is, de vhogy ezekbe a tutorialokba jobban sikerul nekik mint nekem :D

(#1316) delta9 válasza Zull (#1315) üzenetére


delta9
senior tag

mert ők már egymilliószor csinálták és kisujjból-rutinból megy. eleinte sok türelem és aprólékos munka kell hozzá, de később jelentősen redukálódik az idő.

nem csak extract van megoldásként, érdemes a többit is kipróbálni, mert képtől függően tudsz jobb megoldást választani...

(#1317) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok! Van egy óralapom [link], a magát a kör alakú lapot teljesen fehérré szeretném tenni, a számokat és egyéb jeleket teljesen feketévé. Hogyan lehet ezt megoldani? Sürgős lenne! Előre is köszi! :R

(#1318) Pacák válasza WonderCSabo (#1317) üzenetére


Pacák
senior tag

A mailboxodra vess egy pillantást, ha valóban sürgős. :DDD

Nuclear launch detected

(#1319) WonderCSabo válasza Pacák (#1318) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnéztem kösz! Mivel pacák megoldása nekem teljesen megfelel, a kérdésem megválaszolttá vált. Köszi! :R

(#1320) ponix válasza Pacák (#1318) üzenetére


ponix
aktív tag

Mi a megoldásod? Közkincsé tennéd, ha megkérlek?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1321) Gee-X


Gee-X
csendes tag

S.O.S

órák óta dolgozgattam a photoshoppal (7.0) meg volt nyitva 4 vagy 5 félkész dolog. naiv módon sajnos egyiket sem mentettem menetközben és pechemre egy hiba miatt újra indult a gépem. valahol megtalálom még a félkész munkáimat vagy azok végleg veszendőbe mentek? :O

pls help!

Én nem tudok mást felmutatni, csak a középső ujjamat...

(#1322) Chandler válasza ponix (#1320) üzenetére


Chandler
senior tag

hát gondolom kijelölés, akár magic wand-al is lehet de mask-al is, és edit/fill vagy hue-saturization colorize-al
legalábbis én így csináltam volna

(#1323) ponix válasza Chandler (#1322) üzenetére


ponix
aktív tag

Magic wand-al probáltam nem jött be,. elötte fényt és kontrasztot állítgattam, hogy határozottabbak legyen a dolog. nagyon nehézkes a fekete részek kijelölése.

Jó lenne ha valaki tudna konkrét megoldást erre, mert ez engem is érdekelne

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1324) Chandler válasza ponix (#1323) üzenetére


Chandler
senior tag

kijelölöd a fehéreket, magic wanddal, 10-es tolerance-al, és úgy működni fog, ha sokat jelöl ki lejjeb veszed a tolerance-ot ha keveset feljebb tolod
és amint megvan a fehér rész kijelölve select inverse
egyébként van még egy megoldás: brightness-t feltolod 120-ra contrast 100ra, utána select->color range a fuzziness-t feltolod 200-ra, és belenyomsz a fehér részbe hogy vegyen színt hogy mit jelöljön ki és kész

[Szerkesztve]

(#1325) Dexter68 válasza Gee-X (#1321) üzenetére


Dexter68
addikt

Sajnos ezt még a CS3 sem tudja...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1326) ponix válasza Chandler (#1324) üzenetére


ponix
aktív tag

Kiprobáltam mindkét javaslatodat és egész jó lett, bár a magic wandos melósabb egy kicsit. köszi a tippeket

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1327) Gááboor


Gááboor
tag

Hello
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a vágás funkciót a kép menün belül , hogyan tudom aktívvá tenni? Most nem tudom mikor tudom használni.

(#1328) Dexter68 válasza Gááboor (#1327) üzenetére


Dexter68
addikt

Csinálj egy kijelölést...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1329) Athis


Athis
tag

Sziasztok. Remélem tudtok segiteni. Nem használok Virtuális memoriát mert elegendő Ram van a gépben hogy ne használjak a PS CS meg hisztizik érte hogy számára a minimun a 16 MB.

A kérdésem a következő: Nem lehet ezt a figyelmeztetést kiigtatni?

Üdv Athis

BURN BABY BURN.

(#1330) Met válasza Athis (#1329) üzenetére


Met
nagyúr

Miért nem engeded neki a 16 MB-ot, nem egyszerűbb? Ha nem kell akkor úgy sem nyúl hozzá.
Amúgy mennyi az az elegendő?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1331) Athis válasza Met (#1330) üzenetére


Athis
tag

Hi most jelenleg 2GB van a gépben.

BURN BABY BURN.

(#1332) rii válasza Athis (#1329) üzenetére


rii
nagyúr

csáó

a virtuális memüria nem csak egy felesleges rossz,m hanem minden OS elengedhetetlen része .. vagy valami ilyesmi* ... még a leg üver high tech os-ek is hazsnálják.. szal nem csak egy windows-os szarság. (ha valamit épp nem hazsnál az OS, akkor kipenderíti ebbe a virt.mem-be, oszt ha megen kell, akkor legfeljebb onnan kaparja elő) (vagy valami ilyesmi*)


szal azt midnenképp használni akarja, nem tudom miért, ne is kérdezd, de kapcsold be neki nyugodtan

ha 160 Giga memóriád lenne, akkor se hagyna neked nyugtot, amíg be nem kacsolod a virt.mem.-et


vagy valami ilyesmi .... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1333) rii


rii
nagyúr

illu MESH TOOLT akarom gyakorolni .. milyen képekkel kezdjek?
[link]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1334) Athis válasza rii (#1332) üzenetére


Athis
tag

Hello.
Csak hasonlitsuk össze a HDD és a memoria sebéségét. Hát hogy is mondjam ...
Amit nem ir ki a winyora az a memoriában marad tehát nem kell a winyot ''használnia'' az adatok visszabányászásához tehát nem lessitja a dolgot ,''ami persze ilyen formában teljesen nem igaz.'' Szerk: ezek szerint a Photoshop nem Temp fileba dolgozik a winyon hanem a Swapfileba csinálja a dolgait
Akkor nyomok a CSnek mindig egy OK

Üdv Athis

[Szerkesztve]

BURN BABY BURN.

(#1335) Pacák válasza ponix (#1320) üzenetére


Pacák
senior tag

Kőegyszerű, mert mindig csak kevés idő van a szarakodásra/melóra. :D
Grayscale -be tettem kezdetnek az egészet. Azután körrel kijelöltem a számlapot, némi brightness/contrast szarakodás után fejben eldöntöttem, hogy a kicsi számlapnak belül mások a brightness/contrast igényei, ezért ''kivontam'' egy alt+kör ''mínusszal'' a nagy kör kijelölésből a kicsi számlapot. Így brightness/contrast, aztán invertált kijelölés a kicsi körre és más értékekkel ugyanígy brightness/contrast. Mikor úgy láttam, hogy az eredmény elég lesz egy bitmap -ra is, akkor mode -> bitmap -> 50% treshold (reflexből 1200 dpi -vel, mert a melóhoz többnyire ezt használom). Tiff -et mentettem és örütem magamnak, aztán megnéztem a file méretét és elájultam. :DDD Szeressük a bitmap tiff -et...

Gyorsan butítottam a méreten egy pöttyet és újabb mentés után kész. :D

Kb. 2-3 perc a szerakodással együtt, de bármikor újra megcsinálom rövidebb idő alatt is. :)

Nuclear launch detected

(#1336) ponix válasza Pacák (#1335) üzenetére


ponix
aktív tag

Már rég rájöttem, hogy hülye vagyok a PS-hez, de ez az érzés csak erősödik bennem :(((

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1337) rii válasza Athis (#1334) üzenetére


rii
nagyúr

tökéletesen igazad van a sebesség tekintetében.
mégis a vitr. mem. az operáicós rendszerek egyik alapköve. (vagy valami ilyesmi)
én'nnnem'tom'miért

a PS a temporary file-jaiba dolgozik, de maga a PS működése hozza kia az OS-ből a virt.mem használatát.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1338) Met válasza Athis (#1334) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, RAM-ból gyorsabban szedi elő a dolgokat. Csak akkor nyúl a temp filehoz ha kifut a ramból. Kikapcsolni nem tudod a használatát mert bármikor előfordulhat, hogy kevés lesz a 2 giga ram. Hiába mondod most, hogy elég lesz de ha véletlenül nagy felbontású képekkel kell dolgoznod akkor kelleni fog.
Szerintem egyszerűbb engedni neki egy minimális összeget mint nyomkodni az OK-ot

Nem személyeskedésből mondom ne vedd magadra, de butagságnak tartom az ilyen dolgokon tökölődést. Nem lesz gyorsabb a gép vagy a PS ha ki van kapcsolva a temp és lassabb sem lesz egyik sem ha be van kapcsolva

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1339) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van egy képem egy nagykláncról.Ezt átakarom rakni ff-re de úgy hogy a túnusai megmaradjanak mert 2 színű aranyból van.Ez azért kell hogy nyomtatás után is jól látszódjon,mert most egyszínű az egész.Hogyan fogjak neki?

(#1340) tailor válasza ToBeY (#1339) üzenetére


tailor
őstag

Szia!

Először is, készíts egy másolatot a képről, dolgozz azzal :U Sosem tudni... Kicsit kontrasztosítsd meg a képet, hogy a két árnyalat jobban elkülönüljön, majd tedd át a képet grayscale-be, és a Levels menüpont alatt finomhangolhatod az árnyalatokat. ( De a brightness/contrast is segíthet, bár a levels-szel drámaibb dolgokat lehet összehozni )

Üdv, Tailor

(#1341) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok.

Kellene nekem egy kb 750*140-es kép. Három másik képből kellene kiszedni egy kocsit és rátenni illetve némi feliratot.
Ha valaki válallná írja meg pls ide vay emailbe hogy mennyi lenne.

Köszönöm.

(#1342) Met válasza T. Peet (#1341) üzenetére


Met
nagyúr

linkeld be a képeket, ingyen is megcsinálják itt páran (gondolom :U ) :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1343) ToBeY válasza T. Peet (#1341) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tedd be a képeket,és majd valaki biztos megcsinálja,nem tűnik bonyolúltnak.

(#1344) T. Peet


T. Peet
tag

Feltettem: [link]
Van benne egy txt is amiben leírom nagyjából, hogy milyennek kellene lennie.

Köszi mégegyszer.

[Szerkesztve]

(#1345) ponix válasza T. Peet (#1344) üzenetére


ponix
aktív tag

Így első nekifutásra, egy tíz perces verzió [link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1346) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nekem ilyen lett... [link]

(#1347) T. Peet


T. Peet
tag

Először is wow.
Nem gondoltam volna, hogy mikor felkelek már meg is csinálja valaki ráadásul ketten is. Mindkettő szuper lett én életembe nem fogok ilyet csinálni, de megmondom őszintén ToBeY képe tetszik jobban. Habár ponix csinálta úgy ahogy kértem, de írtam hogy nyugodtan rugaszkodjatok el a feltételektől.

ToBeY ha nem nagy munka megkérnélek valamire. A kép amit küldél 720 széles, de nekem 750-esre lenne szükségem.
Meg tudnád csinálni és akkor a felirat se lógna rá a jobb oldali kocsira, ill ha lehet a feliratot pont középre tedd majd, mert egy icipicit el van csúszva, ill még arra megkérnélek hogy ha tudod küld el az emailemre a photoshop fáljt is.

Köszönöm mégegyszer mindkettőtöknek.

(#1348) ToBeY válasza T. Peet (#1347) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Majd este megcsinálom és elküldöm neked.Nem biztos hogy tök ilyen lesz mivel a forrás PSD filet nem találom,így előről kell kezdenem. :B

(#1349) T. Peet válasza ToBeY (#1348) üzenetére


T. Peet
tag

Köszönöm szépen.

Ha tudsz valamit hogy hálálhatnám meg szólj nyugodtan.
Amúgy a nyáklapos felirat jó ötlet volt. Tetszik.

(#1350) ponix válasza T. Peet (#1347) üzenetére


ponix
aktív tag

Szivesen! Nekem is tetszik ToBey verziója, bár valóban én csináltam azt amit kértél. Még jó, hogy nem megrendelésre kellett csinálnom, Sok baj van azokkal a megrendelőkkel, akik nem tudják mit is akarnak tulajdonképpen.

ToBey-nak feladtad a leckét, de megcsinálja, szerintem, abban a méretben is amit kértél :))

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.