Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) akasp


akasp
senior tag

nekem is meg kellene ezt a progit tanulnom, eddig fireworks-ben csinálta a képeket, de ez azt monják sokkal jobb. Nem tudtok-e vmilyen hasznos cikket/leírást/segítséget adni ahhoz, hogy az alapoktól elkezdjem autodidakta modon?
köszi előre is

(#102) noska válasza Met (#88) üzenetére


noska
csendes tag

Itt vannak az adatok:
C: Szabad : 842 MB, Teljes méret: 7,59GB
D: Szabad: 120 GB, Teljes méret: 141GB
Szóval át kellene tenni a D-re, csak az a baj, hogy már megint nem nyitható a Photoshop!!!
Noska :W

(#103) Hydra SR válasza noska (#102) üzenetére


Hydra SR
addikt

Este már bezárnak a shop-ok, csak az éjjel-nappali van nyitva :DDD

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#104) noska válasza Hydra SR (#103) üzenetére


noska
csendes tag

Sorry kedves, nem vagyok vicces hangulatban!!!!!

(#105) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Nemrég sikerült megszereznem a Photoshop CS2-es verzióját. Alapvetően arra szeretném használni, hogy digitális fényképezőgéppel készített képeimen csökkentsem vagy eltüntessem a vörösszem-effektust. A kérdésem csupán annyi, hogy hogyan is tehetem ezt meg? Abszolút kezdő vagyok Photoshop szinten, ha valaki tud valamit mondani arról, hogy géppel készült képeken mit érdemes polírozni PS-ben megköszönném (persze csak ha nem túl tág a kérésem... :) )?

A segítséget előre is köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#106) noska válasza Met (#73) üzenetére


noska
csendes tag

Még annyit kérdezek, hogy megoldás lehet az, hogy az egészet átpakolom a D meghajtóra?????
Noska

(#107) Dexter68 válasza noska (#106) üzenetére


Dexter68
addikt

Na bepróbálkozom én is segíteni...
A C:-n van egy TEMP könyvtár a gyökérben, van egy TEMP könyvtár a WINDOWS könyvtárban, és van egy a Documents and settings\(Teneved)\Local settings alatt is. Ezek tartalmát törölni kéne. Esetleg, ha volt olyan élményed, hogy meló közben elszállt a photoshop, akkor simán otthagyja maga után a swapfile-ját, amit ő scratch-disknek hív, de a file neve régebbi modellek esetén úgy kezdődik, hogy ~pst...valami, CS2 esetén meg Photoshop temp és arról lehet megismerni, hogy baromi nagy. Elvben valamelyik Temp-folderben vannak ezek is, de azért keress rájuk. Természetesen töröld.
Utána, ha elindul, akkor a Preferencesben (Ctrl-K) van egy olyan menüpont, hogy plugins and scratch disks, na ott be kell állítani, hogy ne a startup legyen, hanem a D:. Jó lenne, ha lenne valaki a közeledben, aki ért az XP lelki világához, mert akkor tudnék adni még cifrább tanácsokat is a hatékonyabb működéshez...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#108) Dexter68 válasza kutga (#105) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez szerintem tipikusan ágyúval-verébre megoldás. Családi képek tuningolására még én is a picasa-t használom, mert teljesen jól megoldja az ilyen feladatokat. Akkor ajánlom a photoshop használatát, ha komolyabb montázsokat akarsz csinálni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#109) kutga válasza Dexter68 (#108) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Letöltöttem a Picasat, tényleg egyszerűbbnek tűnik. Próbálkozom vele. Köszönöm a segítséget! :R

Let the Zone take me if I am.

(#110) kutga válasza kutga (#109) üzenetére


kutga
nagyúr

Talán egy gyors kérdést még...tudom nem ez a progi topikja, de Picasaban ha tömegesen szerkesztettem a képemeimet, le tudom őket egyszerre menteni? :U

Let the Zone take me if I am.

(#111) noska válasza Dexter68 (#107) üzenetére


noska
csendes tag

Köszönöm a segítségedet, amint a kisfiam és időm engedi át fogom nézni és megpróbálom megcsinálni a tanácsodat. Ritkán van itt az, aki ért úgy igazán a géphez, ezért csak én vagyok... Nagyon szépen köszönöm. Most úgy tűnik ment, hogy átpakoltam mindenestül a D-re, de mindent megteszek, amit leírtál.
KÖSZÖNÖM!!!
Noska :C :C :C

(#112) akasp válasza akasp (#101) üzenetére


akasp
senior tag

hi, na senki?

(#113) ivjoe válasza akasp (#112) üzenetére


ivjoe
tag

Talán itt találsz egy e-bookot: [link]

http://lorem.hu

(#114) ketyosz


ketyosz
csendes tag

Szervusztok Photoshop bűvészek,

Egy nem teljesen idevágó kérdésem lenne, de hátha tudtok segíteni...
Nálunk az iskolában készítettem egy info-standot. Egy ős-Olivetti cucc, benne ''új'' számítógéppel, stb. Általános információkat jelenít meg, a suli térképét, órarendet lehet rajta nézni, korlátozottan meail-ezni és web-ezni. Innen jött az ötlet, hogy mi lenne, ha lehetne vele képet készíteni (egy webkamerával) és azt el lehetne küldeni email-ben. Ez eddig nem is nagy kunszt, simán megoldható. Igen ám, de akkor már bonyolítsunk!
Egy olyan programra lenne szükségem, ami keretet/logót/előteret tud rátenni a webkamera képére és úgy menti a kész képet. Egészen pontosan valami olyan dologra lenne szükségem, mint ami például a SE k700i/750i-k ben van benne. Kiválasztod a témát - például börtönrácsok - és amikor megnyomod az exponáló gombot úgy készül a kép, hogy börtönben vagy.
Ha esetleg nem tudtok ilyen szoftvert, de tudtok olyan webkamerát, amihez mellékelnek ilyesmit, akkor ne az is nagyon jól jönne.
Elég sok mindent megcsináltam már a géphez, nemsokára kész egy 3d-s épületbejárás, nincs már energiám nekiállni még egy ilyesminek programozni, hiszen egy ilyesmit már biztosan készített valaki.
A cél egy minél egyszerűbb rendszer lenne (elkészítek egy keretet, esetleg van már előre készítve valami, meg van egy exponálás gomb és kész...), de bármi érdekel.
Ezt az egészet egy-két kattintással el lehet készíteni Photoshop-ban, de nekem valami idevágó automatikusan működő megoldás kellene - hátha jártatokban-keltetekben hallottatok/láttatok valami ilyesmit.

Előre is köszönöm a segítséget!

eccer...

(#115) Dexter68 válasza ketyosz (#114) üzenetére


Dexter68
addikt

Először azt kell tudni, hogy az elterjedt fájlformátumok közül a .png és a .gif kezeli az átlátszóságot. A .png szépen, ami azt jelenti, hogy tud átlátszóság-átmenetet is, tehát minden pixelre külön be lehet állítani, hogy mennyire legyen átlátszó, a .gif rondán: ott 1 bites az alfacsatorna, vagy átlátszik, vagy nem, ami a ferde, vagy görbe vonalaknél lépcsőzést eredményez.
Tehát olyan progit kell keress, ami ezek közül kezeli valamelyiket.
Az egy-két kattintásos módszerről eszembe jutott, hogy még alkalmazott koromban volt egy főnököm, az egyszer beszólt egy ilyet, hogy mit sírok, katt-katt és kész. Erre felálltam a székemről, mondtam neki, hogy üljön le és mutassa meg, hogy hogy kell. Utána csönd volt. :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#116) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok, a következőkben kellene segítség:
a munkahelyemen magyar nyelvű cs2-t vettek meg (bravó), így a photoshop és az indesign az őrületbe kerget, mivel én az angolt szoktam meg. hogyan lehetne a nyelvet angolra állítani? előre is thx :)

(#117) Shim válasza #51736960 (#116) üzenetére


Shim
őstag

CS2 esetén nem lehet :(

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#118) #51736960 válasza Shim (#117) üzenetére


#51736960
törölt tag

neeeeeeeeeeeeeeee :O

(#119) sonar válasza #51736960 (#118) üzenetére


sonar
addikt

Ez van meg kell tanulni magyarul.
Bár átérzem a problémád

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#120) Shim válasza sonar (#119) üzenetére


Shim
őstag

A munkafolyamat drasztikus lassulását nem lehet ilyen könnyen fél vállról venni.
Szerencsére még csak egyszer kellett magyar ps-t használnom, de az elég is volt. A ''szendvicspozitív'' és társai meggyőzött, hogy biztos angoltudással és ''majd úgyis lefordítom'' hittel nem lehet normálisan használni, ha az ember addig angolhoz szokott hozzá.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#121) Dexter68 válasza Shim (#120) üzenetére


Dexter68
addikt

Én nem is tudok angolul és mégis megőrültem a magyar verziótól (4.0), pedig tényleg korrektül volt lefordítva és a help is jó volt, de tényleg megszoktam már mindennek a helyét a menüben. A ''szendvicspozitív'' egyébként teljesen hivatalos fotós zsargon, ezzel nincs is gond, de én a Blur-t kerestem és csak Életlenítő szűrőt találtam és a fele hajam ettől hullott ki. 2 napig bírtam.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#122) Hydra SR válasza Dexter68 (#121) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én már attól is falra mászom, mikor a magyar vendóz kiírja, hogy a TelepítőPajzs Varázsló üdvözöl. Há' mondom dikk, én is csumidárézom az ő máléhebrenkóját de frankón sukárul. Csak föl ne tegye nekem a Sárkunyhó Fényképbolt hat pont nullát mert a Kitekintő Gyorsvonat elfoglalta az összes helyemet.
Magyar grafikus programhoz még nem volt szerencsém hál' istennek, de tuti én is kitépném a hajam, bármennyire is szeretem az anyanyelvemet (és a hajamat:) ) Ellenben egyszer egy német CAD programmal 5 percig szenvedtem aztán kikapcsoltam a gépet mert még a kilépést sem találtam meg benne (DOS alatt még nem volt ALT+F4).

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#123) Badb0y


Badb0y
addikt

#84 2. 3. kérdésre vki. 3.-hoz még egy kép. [link]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#124) Badb0y válasza Dexter68 (#107) üzenetére


Badb0y
addikt

Én szívesen hallgatnáma tanácsokat a hatékonyabb működéshez :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#125) sonar válasza Shim (#120) üzenetére


sonar
addikt

Ezért mondtam, hogy átérzem a problémát.
Én se nagyon szeretem a magyar ps-t

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#126) sghc_toma válasza Hydra SR (#122) üzenetére


sghc_toma
senior tag

''DOS alatt még nem volt ALT+F4''
de volt CTRL+C meg CTRL+BREAK ;)

in asm we trust

(#127) Hydra SR válasza sghc_toma (#126) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezeket nem ismertem fejből, DOS alatt ritka volt hogy lefagyna valami, az meg régen is és most is ritka, hogy ne találjam meg a kilépést egy programból:)

Más: Photoshopvan van automata HDR funkció, vagy manuálisan kell összeberhelni a képeket?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#128) Bash válasza Hydra SR (#127) üzenetére


Bash
őstag

Azt hiszem ez elég részletes leírás: [link].

http://bashtravel.com/

(#129) Badb0y válasza Hydra SR (#127) üzenetére


Badb0y
addikt

Van a PS-nek is, de a photomatix+tonemapping jobb választás szvsz. Szebb képeket lehet vele készíteni.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#130) Kobe


Kobe
veterán

na elkezdtem következő űrjelenetemet, msot ebből egy nebulát csináltam, kicsit fura alak de csak a karimái lkesznek felhasználva, a közepe azé üres mer nem kell, ott maj egy boylgó lesz
[link]

(#131) Hydra SR válasza Kobe (#130) üzenetére


Hydra SR
addikt

Tök jól néz ki csak egyelőre nem a világűr jut eszembe róla hanem valami mangás sejtmegfigyelés ahogy épp kireped a mikroszkóp alatt. A csillagoktól kicsit jobban űr-hatást kelt de gondolom ha a bolygót is rárakod akkor lesz az igazi. De tényleg nagyon szép :C

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#132) Kobe


Kobe
veterán

[link]

ujabb munkám nagyméretben :) illetve nagyobban :)

(#133) Hydra SR válasza Kobe (#132) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezeket kizárólag PS-ben készíted? Az első nagyon emlékeztet engem egy 3D Studio plug-in-re, most a neve nem jut eszembe.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#134) Kobe válasza Hydra SR (#133) üzenetére


Kobe
veterán

kizárólag PS

(#135) Badb0y


Badb0y
addikt

#123 :F És ezek a képek :F Nekem nagyon tetszenek, de létezik vmilyn módszer, hogy digitgéppel lehessen ilyen képeket készíteni :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#136) rii válasza Shim (#120) üzenetére


rii
nagyúr

bementem főnökasszonhypz, rákárdeztem hogy mi ujság van azzal, hogy az 5 db CS2 csomagunkat (PS, Illu, InD, Acrobat) visszaceréálik, és ráfizetéseel angol-t szereznek be ...

kis kitérő után fejemhezt vágta:

''..... Most azért kell több százezres kiadást csinálni, mert Ti nem akarjátok megtanulni a magyart használni. ....''

nyeltem egy mérgeset, majd én is pont azt modntam neki, hogy meg lehet tanulni, meg használni is tudnánk, de ami eddig egy szemvillanáls volt, az most már több mp-et is elvesz, mert a menük hot-key-e rosszul van pld megoldva, és ami benne van már az emberek kezében, CMKY-ra való váltás. ALT-I-M-C, az szintén más kellene már megtanulni.

Viszonylag hamar letett arról, hogy a nyakamba varja ezt a fasságot, mikor nem kérdezett meg minket, milyen programcsomagot kellene venni.

mert tényleg így van: ''............ A munkafolyamat drasztikus lassulását nem lehet ilyen könnyen félvállról venni. .........'' és ez 10 ember, és 4 program esetében, még hatványozottabban igaz

amit nyer, az a 300.000 Ft.elveszti annak a többszrösét a hatékonyság csökkenése területén.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#137) Dexter68 válasza rii (#136) üzenetére


Dexter68
addikt

Teljesen igazad van... meg kellett volna kérdezni a dógozókat. Bár, ha ilyen helyzetbe kerülnék, én sem kérdeznék, hanem vennék mindenkinek - angolt :D
Az Adobe nem hajlandó valami kedvezőbb árra? Valahogy méltánytalannak tartom a 3 kilót.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#138) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem volna, hogy adott egy centrino duo 2GHz es gép 2 giga rammal és azon van egy 7es photoshop. Nagyon kelemessen dolgozott a gép addig a momentumig amíg egyszer csak azt nem mondtam neki, hogy egy 10600x9000 res képre rakjon egy egyszerű gömb efektet, ugyanis ezt a klikket követően vagy 3 percet vártam mire a szokásos paraméterező ablak helyett egy olyan üzenet fogadott, hogy nincs elég memória...
A beálításoknál már megadtam neki, hogy a 100% memóriát használja és egy 50giga szabad helyel rendelkezőparticiót is kapott. Sajnos ennek ellenére sem jutottem előrébb mikor is azt hallottam, hogy lehhet az a baj, hogy a régi 7es Photoshop nem tudja rendessen kihasználni az alá tett erőforrást.
Elképzelhető, hogy a CS2 már nem fog nekem ilyen problémát generálni?


Mindenki segítségét előre is köszönöm!!

Retes

[Szerkesztve]

A tudás mindenkié!!!

(#139) Shim válasza Dexter68 (#137) üzenetére


Shim
őstag

Én is sokallom a 300-at. rajzlap.hu szerint a CS2 Premium magyar 424.800Ft, az angol 439.200Ft, vagyis 14.400Ft a különbség, ami tíz embernél még mindig ''csak'' 150 rongy bukik.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#140) sonar válasza Bash (#128) üzenetére


sonar
addikt

Nekem nem megy a link

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#141) Ramius válasza sonar (#140) üzenetére


Ramius
őstag

A hiba az ön készülékében van :)
(nálam jó)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#142) Dexter68 válasza retes (#138) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát nem tudom... nekem zoxó nélkül megcsinálta a 7-es. pedig a konfigom nem is egy nagy tigris.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#143) retes válasza Dexter68 (#142) üzenetére


retes
aktív tag

De akkor mi lehhet a baj? Mert már ujrahúztam a gépet...
Egyszerűen nem tudom mit csinálhatnék vele...
Valami ötlet?

A tudás mindenkié!!!

(#144) Kobe válasza retes (#138) üzenetére


Kobe
veterán

a 10000 es méret alapból nem egy megszokott méret, illetve a gömb effect sem a legegyszerűbb, szal bukta rendesen 2 gigával is

(#145) Dexter68 válasza Kobe (#144) üzenetére


Dexter68
addikt

Na jó, de akkor az én régi bringám mé csinájja meg?
Én annyit csináltam teszt céljából, hogy felvettem a tízezerakárhányas méretet, beszineztem ződre, adtam neki zajt, hogy legyen mit számolnia és arra engedtem rá a spherize szűrőt... elmolyolt vele, de láthatóan haladt a kis fekete csík és sztem a paraméterablak megjelenésével együtt volt kb 3 perc.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#146) Finwe


Finwe
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, h a photoshopnak milyen min konfig kell? (én még nem foglalkoztam ezzel a progival ezért kérek segítséget)
Egyik ismerősöm szeretne Photoshop-ot használni de folyton kireseteli a gépét, ami egy P3 850MHz, 384MB sd, asus p2b-f és matrox millenium g400 64MB videokártya.

Szerintem ez elég gyengusz gép de ha esetleg meglehetne úszni a dolgot azzal, h 1GB ramot teszünk bele... szerintetek az elég lesz 1 minimális felhasználáshoz?
Vagy esetleg nézhetek valami 754-es sempronos megoldást :F

Elnézést ha nagyon nem fér be ide!
Előre is köszönöm a segítséget :R


Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#147) Kobe válasza Finwe (#146) üzenetére


Kobe
veterán

ha ez megnyugtat, 256 rammal dolgozok 2-3ezer x 2-3 ezres nagyságokban, nem mint a villám, de nem is fagyott ki soha

(#148) retes


retes
aktív tag

Pff hát akkor valami nagyon nem lehhet itt jó ebben a formában, ha gyengébb gépek is tudják ezt a műveletet. Esetleg lehhet hogy valami roszul van beálítva?
Ma lett ujratelepítve a windows a gép gyors minnt a pusztulat. Igaz a kép amiről szó van az egy nagyon gondossan megrajzolt kép szóval sok a szin rajta lehetséges lenne, hogy még egy ilyen komoly paraméterekkel rendelkező gép se tudna megküzdeni vele? S ha igen akkor a grafikusok apple gépei hogy csinálják a maguk fele annyi memóriájával, ha egyáltalán nekik megy...?

A tudás mindenkié!!!

(#149) ivjoe válasza retes (#148) üzenetére


ivjoe
tag

Én feltenném a CS2-t (+ a hozzá kiadott patchet) + ellenőrizném a memóriát is. Mndjuk, h a winfos mekkora lapozófilet kap, és mennyi erőforrást kap a PS.

Igen a MAC egy fullig optimalizált rendszer Mac OSX-szel, a te PC-den pedig winfos van, ezt sose felejtsd el. :C
Én feltettem a PC-mre egy OSX-et [link], a különbséget had ne ecseteljem. ^^

[Szerkesztve]

http://lorem.hu

(#150) retes válasza ivjoe (#149) üzenetére


retes
aktív tag

Értem a windows nem a legoptimálisabb rendszer az ilyes fajta munkára... A memóriáva annyit csináltam, hogy a virtual memóriát is kicsit nagyobbr álítottam mondjuk a duplája mind a 2 határértéket és photoshopban is a maximumra álítottam az álltala használható memória mennyiségét, de sajnos egyenlőre nem történt érdemi változás.
Ezt a cs2 patchet honan lehhet leszedni?

A tudás mindenkié!!!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.