Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Dexter68 válasza sekli (#1900) üzenetére


Dexter68
addikt

az egyik az egész layer átlátszóságát állítja effekttel, tokkal-vonóval, a másik kizárólag a kitöltés átlátszóságára van hatással, az effekteket békén hagyja.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1902) sekli válasza Dexter68 (#1901) üzenetére


sekli
addikt

koszi..., en meg neztem, hogy miert csinalja ugyan azt...:)

(#1903) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Sziasztok

A következő problémába futottam bele: Paint Shop Pro 9-ben szoktam feldolgozni a képeimet 48 bites TIF-ből (fotók). A bibi, hogy a PSP9 megnyitja és kezeli ugyan a csatornánként 16 bitet, viszont elmenteni nem képes. A következő ötletem támadt: felraktam egy Photoshop 5.5-öt ami képes 16 bitesbe menteni. PSP-ben megcsinálom a képet, majd vágólapról átmásolom PS-be és onnan elmentem.

Kérdés: szerintetek a vágólap képes tárolni azt a színmélységet és valóban átilleszti az összes információt, vagy marad a desktop színmélységénél és a Photoshop egy valójában 8 bit/csatorna színmélységű képet ment el 16bit/csatorna színmélységű formátumba, teljesen feleslegesen? Tudom ezt valahogy ellenőrizni, mielőtt nyomtatásba kerül? A/3-as poszterek lesznek szóval nem mindegy a dolog.

Előre is köszi!

Megj: valójában az eredeti kép csak 12bit/csatorna színmélységű, ennyit különböztet meg a fényképezőgép szenzora, de az elmentett formátum 16 bites. Az utómunka során viszont létrejöhetnek olyan színek amikkel már kihasználja akár a teljes rendelkezésre álló színpalettát.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1904) Hydra SR válasza Hydra SR (#1903) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ja és persze az is jó megoldás lenne ehelyett, ha valaki tud olyat amivel megkerülhető a vágólapozás. Például valami patch/plug-in PSP9 alá amivel lehet 48 bites tömörítetlen TIF-be menteni, vagy valami olyan más 48 bites formátum amibe tud menteni a PSP9 és kezelik a nyomdai programok vagy más grafikai program, például a Photoshop, amivel aztán már lehet TIF-be konvertálni úgy, hogy közben egy másodpercre sem csökken a színmélység. A PSP tud ilyet, hogy *.RAW, és ugyanilyen kiterjesztést Photoshop alatt is látok. Vajon ezzel megkerülhető lenne? Sejtésem szerint a RAW-nak is veszteségmentesnek és 48 bitesnek kell lennie, de ez csak tipp.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1905) Met válasza Hydra SR (#1904) üzenetére


Met
nagyúr

Ha már felraktad a PS-t miért nem abban csinálod meg az egészet?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1906) Hydra SR válasza Met (#1905) üzenetére


Hydra SR
addikt

Mert ahhoz nem értek eléggé, lassan és kényelmetlenül tudnám megcsinálni még azt is ami menne de a legtöbb dolog nem is menne. Előbb-utóbb meg fogom tanulni de most pár héten belül nyomtatásba kéne kerülnie legalább 30 képemnek amiknek a kidolgozása még Paint Shop Pro-ban is egyenként vagy 2-3 óra. Anno a PSP-ben kezdtem el mert épp az volt fent a gépemen aztán megszoktam, szerintem teljesen jó az a program, akkor meg még álmodni sem mertem róla, hogy 1 évvel később fotókiállításom lesz és ilyenekre is figyelni kéne, hogy eleve olyan programot tanuljak meg ami erre alkalmas. Sőt, igazából azt is csak tegnap tudtam meg, hogy a PSP erre nem annyira alkalmas, mikor tesztnyomtatásokat csináltunk és a kép volt a szűk keresztmetszet, nem a nyomtató. Az egészben az a bosszantó, hogy az eredeti kép színmélysége megfelelő lenne, egyszerűen csak nem tudom olyan formában elmenteni. Ha meg nem nyúlok hozzá akkor még zajt szűrni se tudok, pöttyösen meg rosszabb, mint 24 biten.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1907) rii


rii
nagyúr

mmmmmmmmmmh

google.ban kerestem régen egy képet, simán bele tudtam húzni a PS-be
de mostanában 1000.ből csak 1x engedi.

mért? ;*(

bazzeg ... az fákin'IE behozza .... ;*( mozzila mér'nem? ... tom ... ez már nem ide'való ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1908) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Közben eszembe jutott egy ellenőrzési lehetőség a problémámra: PS-ben (v 5.5) hol tudom megszámoltatni a képen levő színeket? Paint Shop Pro-ban megtaláltam. Ha a kettő egyezik, akkor nem csökkent a színmélység.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1909) delta9 válasza Hydra SR (#1906) üzenetére


delta9
senior tag

sajnos mindenképpen kompromisszumokat kell kötnöd, mert mikor printelik a képeidet, ha digitális, ha offset, akkor is négy színre lesz bontva (CMYK), és ez nemhogy a 16 bites csatornákat, de még a 8 bites csatornák gamutját sem fedi le.

az eredetihez minél közelebbi eredeményt úgy kaphatod, ha megcsinálod a 16 bites képet és mielőtt nyomtatandó formába mentenéd, konvertálod 8-bites CMYK-ba és esetleg még állítasz a színeken. de mindenképp a 8 bit CMYK-t nézd, mert az lesz a legközelebb a nyomtatási színekhez, attól függően, hogy milyen papírra printelik a ps-ben van egy default euroscale coated és uncoated profil a bevonatos és anélküli papírokhoz. vagy elkéred a nyomdától a CMYK profiljukat és abban állítod be a színeket. a 16 bites képek jól néznek ki monitoron, de azt a színmélységet nyomtatásban gyakorlatilag el lehet felejteni.

(#1910) Hydra SR válasza delta9 (#1909) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi, ezt kipróbálom :R

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1911) delta9 válasza Hydra SR (#1910) üzenetére


delta9
senior tag

alábbi linken láthatsz egy gamut diagramot, a Rendering Intents and Gamut Mapping bekezdésnél. ott jól láthatod az rgb (sárgával jelölve) és a nyomtatás cmyk (kékkel jelölve) gamutja közötti különbséget, történetesen, hogy van egy csomó szín, ami cmyk-ban nem jeleníthető meg, márpedig a nyomda ezekből fogja előállítani a fotóid színeit. és ez még csak a 8 bites rgb, a 16 bites rgb-nél meg még több szín 'lóg ki' a cmyk gamutból.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1912) Syl válasza delta9 (#1909) üzenetére


Syl
nagyúr

Halkan megjegyezném, hogy a digitális printer típusa erősen befolyásolja a nyomtatás színhűségét.
Értsd: gyakran nyomtatunk kis példányszámú anyagot egy közeli, ismerős cég Xerox színes lézergépén és bizony-bizony akkor ér el legjobb eredményt, ha RGB képet adok neki! :Y
CMYK összeállításnál szemetel a printer. A kép fő színjellemzőjéből mindenhová hozzáad +3-4%-ot! Aztán a sárga az rögtön nem sárga. :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1913) Dexter68 válasza Syl (#1912) üzenetére


Dexter68
addikt

Megjegyzem, egy nyomat színhűségét még a hold állása is befolyásolja...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1914) delta9 válasza Syl (#1912) üzenetére


delta9
senior tag

feltételezem azért, mert nem a neki megfelelő cmyk profilban kapja a gép a nyomtatandó anyagot. én úgy gondolom, hogy mindenképpen a cmyk lesz a legközelebbi az eredetihez - feltéve, ha megfelelő az icc profil. (nyilván ha uncoated papírra egy coated cmyk profilú képet küldünk, akkor nem az lesz a végeredmény, mint amit a monitoron láttunk). az biztos, hogy ha rgb képet küldesz a nyomtatóra, akkor is lesz rgb-cmyk konverzió, mert a nyomtatóban nem rgb tonerek vannak, és a nyomtató rip-je fogja megcsinálni a konverziót. így előfordulhat, hogy az rgb-ből printelt kép jobbnak tűnik, mint a cmyk, de az csak azért van, mert nem megfelelő cmyk profilban kapta a nyomtató a képet. legalábbis én ezt tartom logikusnak.

(#1915) Topiccsendőr válasza #25954560 (#181) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

upsz félreütöttem, bocs.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1916) Syl válasza delta9 (#1914) üzenetére


Syl
nagyúr

Valószínűleg igazad van, de akkor is érdekes.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1917) Hth


Hth
tag

Tudomásom szerint a nomda és az othoni nyomtatók NEM ugyanazt a szinteret
használják. Még a nomda valoban a CMYK szinteret hasznája addig az othoni , például
foto nyomtatok az RGB-t . Sármazási hej Digitális Foto Magazin.

(#1918) delta9 válasza Hth (#1917) üzenetére


delta9
senior tag

és akkor azt honnan tudja a nyomtató, hogy pl. a 0,125,200 értékű vörös, zöld és kék színekből előállított színt hogyan próbálja meg a cián, magenta és citrom színből (+ fekete) előállítani? :)

(#1919) Dexter68 válasza Hth (#1917) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem is csak a színtérrel van a baj, hanem a nyomtatók festékében teljesen más a pigment sűrűsége, minősége.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1920) Cathfaern válasza Hth (#1917) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ahogy delta9 is írta, vagy jó nagyot tévedtek, vagy csak félrevezetően írták azt amit. Lévén nyomtatáshoz minden nyomtató CMYK színteret használ (kénytelen, mert a festékek keverése csak szubtraktív módon működik, ami pedig a CMY-nek felel meg).

(#1921) Syl válasza Hth (#1917) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem olvastam a cikket és a fotózáshoz sem értek, de szerintem a szerzők arra gondoltak, hogy a fotós felhasználó RGB képekkel dolgozik, a nyomtató majd megoldja a konverziót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1922) Hydra SR válasza Syl (#1912) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt jó tudni mert Xerox gépen nyomtatunk. Nem lézer ugyan hanem tintasugaras, de a színhűséggel nem is volt bajom, nem amiatt kell a színmélység, hanem a finom színátmenetek miatt amik becsíkozódnak enyhén mint a domborzati térkép, ha csökken a színmélység.

Ilyesmit értek finom színátmenetek alatt, ezzel a képpel például nem voltam elégedett 8 biten:

Íme egy nagyítás a bal alsó sarok környékéről amin látszik a foltosodás:

Monitoron nem annyira feltűnő de nyomtatásban nem volt szép. Remélem a 16 bit meg fogja oldani ezt a problémát de szerintem igen.

Más: rájöttem, hogyan tudom ellenőrizni, hogy működik-e a vágólapról másolás és PS-ben mentés: PSP-vel meg tudom számoltatni a képen valóban jelen levő színeket. Ezt megteszem vágolapra másolás előtt is, aztán a PS-ben elmentettet újra megnyitom PSP-vel és újra megszámoltatom. Ha egyezik, akkor nem vesztette el a 16 bitet. És igen, egyezik tehát működik amit kitaláltam. Kicsit macerás de szerencsére elég ritkán kell. Elodázhatom a platformváltást. Közben talán a PSP is lép a 16bit felé. Talán már lépett is, v11-nél tartanak, nekem a v9 van meg.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1923) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Visszalapozgattam kicsit, meg gugliztam is, de nem leltem rá a magyarázatra(szájbarágósan :) ) hogy lehet-e meglévő animált GIF-et átméretezni úgy hogy animált maradjon? Ha jól látom két képből áll csak, és sztereoképként működik. Vagy esetleg más célszoftver amivel adott arányúra és méretűre lehet szabdalni kicsit, és méretezni?
Animált gif-készítőt találtam, de hogy tudom kiszedni a két képet és leméretezni akkor külön?
Esetleg egy rutinosabb valaki nem csinálná meg nekem, lehet hogy egyszerűbb, mint nekem még most szöszölni vele. Persze szöszölök én, csak hogy kell? :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1924) delta9 válasza Hydra SR (#1922) üzenetére


delta9
senior tag

itt találsz ingyenes count colours filtert photoshophoz: [link]

plug-ins\filters mappába kell bemásolni és a filterek között fog megjelenni.

a színátmenetek a legneccesebbek ilyen tekintetben. azt kell elérned, hogy 8 bites formában is jól nézzen ki az átmenet, ne csak 16 biten, mert messze nem tudsz annyi színt előállítani nyomtatásban, mint amennyi egy 16 bites képen szerepel, épp ezért említettem azt, hogy egy 8 bites cmyk-t nézz, amit nyomtatásra küldesz, mert hiába néz ki jól 16 biten, vagy a nyomtató driver vagy a nyomda át fogja konvertálni 8 bit cmyk-ba (nincs alternatívád, ebben lehet nyomtatni és pont). alternatívád ott van, hogy vagy te konvertálod 8 bitesre és ellenőrzöd, hogy rendben vannak e a gradiensek vagy a nyomtató driverre/nyomdára hagyod és akkor lesz, ami lesz.

nem tudom mennyire vagy benne otthon, nem akarok okoskodónak tűnni, de pont az általad említett kép az, aminél többé-kevésbé kiküszöbölhető a színátmenetek szétesése, méghozzá szelektív élesítéssel (hogy a nagy, homogénhez közeli képrészekre ne alkalmazz élesítést, mert az erősen tudja befolyásolni a színátmeneteket.)

(#1925) Cathfaern válasza BlacKSouL (#1923) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem a legegyszerűbben ezzel az online gif szerkesztő programmal sikerült átméreteznem animgifeket: GifWorks.com.
Csak feltöltöd, kiválasztod a resize-t, s beállítod a kivánt méreteket, ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#1926) BlacKSouL válasza Cathfaern (#1925) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi, kipróba..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1927) BlacKSouL válasza Cathfaern (#1925) üzenetére


BlacKSouL
addikt

:R Siker

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1928) Hydra SR válasza delta9 (#1924) üzenetére


Hydra SR
addikt

Köszi :)
Szelektíven élesítettem és simítottam is: a homogénebb területekre Gaussian blur ment 8-as sugárral (3888*2572-es felbontásnál), 30-as featherrel a kontrasztosabb területek mellett. Az élesebbek kaptak unsharp maskot 2 lépésben: radius 6, strength 16 (PSP-ben 0-100 között változik. Nem tudom, PS-ben hogy van) a lokális kontraszt növelésére, aztán radius 1, strength 32 a részletesség látszatának növelésére. Előtte egy minimális zajszűrés az élesebb, 1 pixeles pöttyök simítására, nehogy azt is kiemelje az élesítés.
Tesztelgetem még majd, hogy milyen módosítások hogyan mutatnak nyomtatva és az eredményt visszajelzem. A nyomtató típusát is megkérdezem, egyelőre csak annyit tudok, hogy Xerox, nagy és drága :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1929) delta9 válasza Hydra SR (#1928) üzenetére


delta9
senior tag

ez jól hangzik, minőségi munka. esetleg még annyit próbálj ki, ha van kedved, hogy az unsharp maskot lab color módban csinálod meg, és kizárólag a lightness csatornára, mert így ki tudod küszöbölni, hogy növekedjen a színzaj valamelyik színcsatornán. hátránya viszont az, hogy így a világossági zaj mértéke növekedhet. ahány féle fotó, annyi féle élesítést lehet alkalmazni, sajnos nincs egy egyetemes élesítési eljárás, amit minden fotónál alkalmazni lehet.

(#1930) Skyer


Skyer
senior tag

Halisztok!

Nmtudjátok hogy a Master Collection CS3 Photoshopja miért nem működik az XP-n? Elindul tökéletesen,de mikor megnyitok egy képet és azt beakarom zárni nem működnek az ablakgombok. Sem a nagyítás, sem a félretéttel sem a bezárás!Találkozott már valaki ezzel a hibával?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#1931) Hydra SR válasza delta9 (#1929) üzenetére


Hydra SR
addikt

Megmondom őszintén, ebből most nem mindent értek :) Főleg a lab colort: az mi?

PSP-ben nem tudok csatornánként effektezni, viszont van egy olyan az unsharp masknál, hogy luminosity only vagy valami ilyesmi, ez lenne az?

Meg kéne tanulnom a PS-t mert mindenki csak ahhoz ért aki segíthetne :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1932) Cathfaern válasza Hydra SR (#1931) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lab egy színrendszer, hasonlóan mint az RGB és a CMY(K). Azért ajánlotta ezt delta, mivel RGB és CMY(K) esetén mindhárom komponens hordoz színi információt, így a világosságot nem lehet egyértelműen elkülöníteni. Ellenben Lab esetén az L komponens csak azért felelős, a színi információ csak az a,b komponensben van, így megoldható, hogy élesítéskor azokhoz ne nyúlj (ezért nem nő színzaj). PSP nem tudom támogatja-e a Lab-ot, de ha igen, akkor az L értékét ha változtatod, akkor egyértelmű lesz mire gondolok :)

luminosity only: jó eséllyel ez hasonló dolgot csinál, mint amit delta ír.

áttanulás: elveiben a PSP és a PS teljesen hasonlóan működik nagyrészt, igazából csak a kezelőfelütetet s 1-2 sajátosságot kell megtanulni. De az elvi tudás az ugyanaz mindkettő mögött :)

[ Szerkesztve ]

(#1933) delta9 válasza Hydra SR (#1931) üzenetére


delta9
senior tag

előttem szóló minden fontosat elmondott. :) az lab előnye itt az, hogy elválasztja a szín és fényesség tulajdonságait egy-egy pixelnek, így a színek változatlanul hagyása mellett tudsz élesíteni, ez pedig jó hatással szokott lenni az olyan színátmeneteknél, mint a fotódon is látható. valószínűsítem, hogy a luminosity only az lesz az, amire én is gondoltam.

(#1934) Skyer válasza delta9 (#1933) üzenetére


Skyer
senior tag

Mi az isten???! Ha Window Blind van a gépen nem megy a Fotoshop cs3????? De GÁZ!!!!!!!!!Nincs rá hotfix?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#1935) Hydra SR válasza Skyer (#1934) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én nem így értelmeztem amit delta9 írt :D

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1936) delta9 válasza Skyer (#1934) üzenetére


delta9
senior tag

1. istennek azon természetfeletti lényt vagy lényeket nevezik, aki vagy akik a vallások szerint a világot teremtették, vagy annak működését, történéseit irányítják vagy ellenőrzik.

2. nem tudom, próbáld meg a window blind-ot uninstallálni, hogy biztos legyél benne, hogy anélkül feltelepül-e. meg kicsit konkrétabban kellene megfogalmazni azt, hogy nem megy a cs3.

3. az.

4. nem tudok hotfixről.

:D

(#1937) rii


rii
nagyúr

adobe acrobat HELP: [link]

hátha tud valaki segíteni.
oldalakat kell oldalpárba rendezni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1938) Met válasza Skyer (#1934) üzenetére


Met
nagyúr

nálam működik...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1939) Hydra SR válasza delta9 (#1933) üzenetére


Hydra SR
addikt

Érdekes, csak 8bit/csatorna módban engedi a Lab colort kiválasztani, és természetesen ha már átváltottam Lab-ra akkor meg nem enged 16bit/csatornára váltani. Ez vajon miért van? A Lab színmélysége korlátozott?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1940) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Valami ilyesmit akarok csinálni egy saját képből de fogalmam sincs hogy kezdjem el.
Valaki segítene? :U

"Csak úgy mondom"

(#1941) rii válasza Csapi007 (#1940) üzenetére


rii
nagyúr

a srácnak k*rvaj* pengéje volt ám .... :-/
meg a vonalzója se volt semmi ....

én addig'tok segíteni, hogy mondasz méreteket, és photo-paperon átadom a zuccost ....

de a mi scinccerünk recéz, meg minden, a fémvonalzónk meg szintén nem ilyen szép vágáshoz való ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1942) Hydra SR válasza Csapi007 (#1940) üzenetére


Hydra SR
addikt

Kockázd ki a videót, minden benne volt lépésről lépésre, a Photoshop része is. Ennél jobban mi se nagyon tudjuk elmondani (én legalábbis biztos nem), max. megcsinálni helyetted de az meg nem ugyan az :)
Röviden összefoglalom, mit csinált a srác PS-ben, hogy értsd amit látsz: levágta a scannelt képet olyan arányúra, mint a telefon vagy PDA vagy a jó ég tudja mi volt az, a vonalzókat használva, mármint virtuálisan. Aztán kijelölte a külső részét, egy téglalapot hagyott a közepén amihez nem nyúlt. A külső részt kivilágosította (gondolom a nyomtatás sötétítené, ezért volt rá szükség). Közben a közepét külön is elmentette bár ezt nem láttam de nyilván így kellett történnie. Ez a középső rész jelent meg a kijelzőn. A többi nem PS-ben történt.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1943) Csapi007 válasza rii (#1941) üzenetére


Csapi007
veterán

Hát ezaz hogy a méreteket se tudom. :O
Annyit tudok hogy a középső kép mérete 272*480.

"Csak úgy mondom"

(#1944) delta9 válasza Hydra SR (#1939) üzenetére


delta9
senior tag

ez érdekes. lehetséges, hogy valami psp korlát, mert a photoshopban gond nélkül működik a 16 bit és az lab mód. a színmélysége nem korlátozott, jóval nagyobb, mint bármelyik rgb színtér. gyakorlatilag az összes (emberi szem által megkülönböztethető) szín leírható az lab módban.

(#1945) rii válasza Csapi007 (#1943) üzenetére


rii
nagyúr

ha megvan ez a műanyag cuccos, a plexi, akkor bele kell erőszakolni egy papírt, és meg kell nézni, mekkora megy bele . majd vagdosni a papírt, míg pontosan akkora méretű nem lesz, ami kell, majd ezt a levagdosottat megmérni ... meg meg kell nézni, hogy a tetjétől hány mm-re kezdődik a LCD panel, ... szóval a végés felső helye ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1946) Csapi007 válasza rii (#1945) üzenetére


Csapi007
veterán

Megvan de attól még a pixel méreteket nem fogom tudni.

"Csak úgy mondom"

(#1947) rii válasza Csapi007 (#1946) üzenetére


rii
nagyúr

a pixel-t nem is kell tudni csak a mm-t :)
a px-t majd a PS megmonnnnya :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1948) Hydra SR válasza delta9 (#1944) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ezt már PS-ben csináltam, PSP-ben nincs Lab mód sehogyan se. PS v5.5 van fönt, ez lehet gond, hogy régi verzió?
Lab módban a 16 bit szürke
16 bites módban a Lab mód szürke
Egyszerűen nem engedi, hogy egyszerre mindkettő ki legyen választva.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1949) Csapi007 válasza rii (#1947) üzenetére


Csapi007
veterán

A vonalzót lehet valahogy állítani? Nagyobb léptékre vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"Csak úgy mondom"

(#1950) rii válasza Csapi007 (#1949) üzenetére


rii
nagyúr

jobb klikk, és előjön egy menü ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.