Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) rii válasza delta9 (#1850) üzenetére


rii
nagyúr

nekem igazából emiatt a kép miatt van elegem a make a work pathból.

[link]

ez egy üveg széle lenne ....csak ránagyítottam
ez az a kép, ami miatt beírtam ide lentebb ....

magic wond - make a work path

csak itt túl nagy a JPG tömörítés és elhasalt rajta

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1852) rii válasza delta9 (#1849) üzenetére


rii
nagyúr

én nem/sem preferláom a transparens tiff-et
csak ha trasparens tiff-ben kapok valamit, akkor szoktam ezt csinálni

ennél a képnél egyetlen elfogadható megoldás tényleg a 2 db path
kókler kókányolás kiütni a hátterét, vagy make work path-ozni ezt a képet

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1853) delta9 válasza rii (#1851) üzenetére


delta9
senior tag

ha ránagyítasz, akkor mindig így fog kinézni, ennek a pontatlansága miatt van szükség egy néhány px-es contractra, és a kész anyagban semmit nem veszel észre ebből. ha akkora méretben kerülne feldolgozásra, mint amilyenben linkelted, akkor nincs alternatívád, kézzel kimaszkolod, de amíg ez egy cca. 40 mm magasságú termékkép, azon nem lesz látható.

(#1854) rii válasza delta9 (#1853) üzenetére


rii
nagyúr

" ........ ha ránagyítasz, akkor mindig így fog kinézni ........ "

nem ... a te képed az nem így nézett ki ... ott szimplán nekem csak annyi volt a gondom, hogy ha nem nagy volt az ív, akkor végig egyens vonalakat, kis egyenes szakaszokat pakolt le ,,,, márpedig pont itt veszti értelmét a path ... (számomra)

volt már olyan, hogy nyomdai PDF-re ráméztem, és lehetett látni,hogy sokkiszáz ancor pontztól tiszta rece volt, mert a JPG tömörítésen bebuktak.

szóval monitoron is lehet látni PDF-n 1:1-ben , nem 400%-os zoom-mal

lemezcsere is volt már miatta .... még 2005-ben ...
azóta ID-ben "A"-betű, és belekatt minden képbe....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1855) delta9 válasza rii (#1854) üzenetére


delta9
senior tag

az meg már az eszközök beállításán és kép felbontásán/méretén is múlik. ha el van szúrva, akkor látszani fog printelés után. ha nincs elszúrva, akkor nem látszik. ezért mondtam, hogy tudni kell használni az eszközöket.

(#1856) Syl válasza rii (#1851) üzenetére


Syl
nagyúr

csak itt túl nagy a JPG tömörítés

Erre pöpec megoldás az Image Doctor nevű PhotoShop plugin!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1857) Baboon


Baboon
senior tag

Szervusztok

Az *.*.abr fájlokat hogy aktiválom/nyitom meg PS-sel?
Simán nem nyitja meg nékem.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#1858) rii válasza Baboon (#1857) üzenetére


rii
nagyúr

az ABR-ek az "ecsethez", brush-hoz valók. be kell másolni a

program files
adobe
adobe photoshop CS2 (vagy CS3, ... nemtom)
presets
brushes

-be ezek után lesznek használható uj ecsetjeid

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1859) Baboon válasza rii (#1858) üzenetére


Baboon
senior tag

Hmmm fura végülis simán dupla katt és hozzáadta a brushokhoz csak nem vettem észre :)

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#1860) rii válasza Baboon (#1859) üzenetére


rii
nagyúr

akkor eszt meg én nem tudtam.

intelligence PS (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1861) childboy


childboy
tag

Olyan kérdésem lenne, ha elvan retusálva a hölgy arca, kilehet "bógozni" valahogy?

(#1862) tailor válasza childboy (#1861) üzenetére


tailor
őstag

Nem. ( Miért van egy sejtésem, hogy mi miatt érdekel ez? ;] )

(#1863) childboy válasza tailor (#1862) üzenetére


childboy
tag

Akkor okos srác vagy! :DD

Kár! :) Akkor marad a személyes..

(#1864) Baboon válasza childboy (#1863) üzenetére


Baboon
senior tag

Istenem... :DDDDDD

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#1865) gyga


gyga
senior tag

üdv. valaki tudna ezen a képen segíteni? a vaku villanást és az ebből következett lens effectet kellene eltávolítani. [link]

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1866) rii válasza gyga (#1865) üzenetére


rii
nagyúr

nem lehet segíteni

amúghy eléggé iq bajnok doog tükörrel szemben vakuzni
ha nem tud fényképezni az illető, (én sem tudfk) akkor több képet is kell csinélni kis szög eltérésekkel (én mindig csináok többet ha kell, termékfotót)

a villanás melletti két lányarcának alapból szevasz van
a pálma a tükör előtt szintén szevasz

sokszor nem értem, (most sem), nincs LCD kijelző a digi-fotó gélpen, megnézni, hogy milyen lett? Arról nem is beszélve, hogy a vaku előtti tükör volt szabadon hagyva fej magasságban.

egyedül a tükör feletti falatt lehetne megcsinálni, de azt meg minek.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1867) ToBeY válasza gyga (#1865) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Talán körbe lehetne vágni és új hátérre rárakni,de akkor sem lenne tökéletes, mert (ahogy rii is mondta) 2 lány arcán is látszik a vaku.

[ Szerkesztve ]

(#1868) gyga válasza ToBeY (#1867) üzenetére


gyga
senior tag

hajj igazatok van sajna, akkor ez a kép ugrott ...
azért kösz

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#1869) rii válasza delta9 (#1819) üzenetére


rii
nagyúr

voltaképp az a gondom, hogy van egy kollegéám, tök jó haverok vagyunk meg minden, csak én sötétben szeretek dolgozni, ő meg úgy, hogy fel van kapcsolva nagy-lámpa

meg a garfoknál is ez változó, csak aki viláosba akar dolgozni, az nem szól

hogy melyik a helyesebb

szerintem a monitorból kijövő fény miatt zavarü az erős háttérfény, ami mondjuk egy csillárból jön ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1870) delta9 válasza rii (#1869) üzenetére


delta9
senior tag

az gond lehet, ha teljesen különböző fényviszonyok mellett szeretnek dolgozni a kollégáid, mert ott nem lehet kompromisszumot kötni, vagy egyik fog szívni vagy másik.
több helyről is hallottam már, hogy a szemnek az a jó, ha a monitor mögött van valami szórt fény elhelyezve. na ez pl engem iszonyatosan zavar, nem tudok úgy dolgozni.

talán próbáljátok ki, hogy kisebb teljesítményű izzót/izzókat raktok a lámpába, így fel is lehet kapcsolni és lehetséges, hogy téged sem zavar annyira. nálunk ufólámpa van, az eléggé szétszórja a fényt, ráadásul kisebb teljesítményű, talán 60w-os izzók vannak benne.

vagy egy asztali lámpa a kollégádnak esetleg megoldás lehet, legalábbis talán téged sem zavar annyira és neki is lesz fény, ha azt szereti.

(#1871) rii válasza delta9 (#1870) üzenetére


rii
nagyúr

amúgy ez a 6-ból csak egy kollámat zavarja a sötétség, amint megkérem, azonal lekapcsoljuk, mert a többi 4 kollégámnak közömbös.

És neki csak lélektani hatása miatt rossz a sötét szoba, barlang-efektus (: szokta mondani.

de akkor ezt a monitor mögött szört fény próbáljuk meg kitalálni
ez megoldható asztali kislámpávla?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1872) delta9 válasza rii (#1871) üzenetére


delta9
senior tag

szerintem megoldható egy kis méretű asztali lámpával és valami kisebb teljesítményű izzóval.

(#1873) Dexter68 válasza rii (#1871) üzenetére


Dexter68
addikt

Én is utálok töksötétben dolgozni. Nem látom a kéziratot, az eredeti képeket, amiket firkáltam... ilyesmi. Persze a verőfény sem jó, mert akkor a monitort nem látom :D Egyszer voltam egy komoly repróhelyen, ott a monitorra volt szerelve egy „stimmelőlámpa”.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1874) delta9 válasza Dexter68 (#1873) üzenetére


delta9
senior tag

jaja, én is azért szeretem a villanyt, mert a kéziratokat, kézzel írt javításokat látom. a teljes sötétség az a f.e.a.r-nél kell :)

(#1875) REDeath


REDeath
őstag

hi
hoyg lehet leszedni a cs3 -ban található fölösleges cuccokat? pl adobe bridge meg device central stb...
telepítésnél sincs választási lehetőség.. és annak ellenére hogy E partícióra tettem, a C-ről is elnyelt 500 MB-ot :W ... :(((

extended verzióról van szó. (simát nem tudtam szerezni angolul, mindenhol csak hun verzió található)

sőt, az adobe trial downloadnál is az extended verzió jelenik meg :(( ezt csak azért monodm, mert nem tudom hogy a simában is kényszerítve települ-e a többi marhaság.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1876) delta9 válasza REDeath (#1875) üzenetére


delta9
senior tag

valószínűleg azért szelt ki 500 megát a c-ből, mert defaultban az a meghajtó van megadva neki scratch disk-nek (ez a photoshop 'swap' file-ja). edit->preferences->performance... menüben tudod átállítani a helyét és a méretét is.

(#1877) REDeath válasza delta9 (#1876) üzenetére


REDeath
őstag

és hogyan leeht leszedni a Bridge-t meg a device centralt? szeritem ez az évszázad gyökérsége az adobetól hogy nem lehet custom install-t...
swappot mindjárt megnézem. de amúgy azt se értem minek swappol folyton, mikor 1 giga ramom van. ahogy indul ps, már látm hogy csökken a hely a C-n. de ez indításnál, gondolom ez a swap. De a device c. meg bridge foglalja a helyet amúgyis önamgában :((

itt van az általam említett kb. 400 mega helyfoglalás: C:\Program Files\Common Files\Adobe
itt a help az olyan 150 mega, aztis csak le lehetne valahogy szedni :(
régen a helpet amúgyis utólag kelett telepíteni, legalábbis volt custom lehetőség hogy kéred-e a több nyelvű helpet :S
ha sehogy sem lehet, akkor lehet manuálisan elkezdek pusztítani a gépen, mindent amire nincs szükségem Ps-el kapcsolatban :((( más ötletem nincsen, adobe meg.....

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1878) REDeath válasza REDeath (#1877) üzenetére


REDeath
őstag

megnéztem, és a common files foglal sokat, főleg a fölös help, a scratch disk méretét amúgysem lehet állítani, csak a felhasználható ram mennyiségét..

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1879) delta9 válasza REDeath (#1878) üzenetére


delta9
senior tag

való igaz, a scratch helyét és a fizikai ramból felhasználható mennyiséget lehet állítani.

1 giga ramod van és ebben van a rendszer, feltételezem win, az esetlegesen futó alkalmazások, maga a photoshop a közel 70 megájával, valamint a ps beállításától függően a maradék pl. 50%-át használja a history és undo állapotok tárolására és az szerintem nem valami sok, ezért van szüksége a scratch-re. esetleg vedd lejjebb a history states számát, ha nem kell túl sok visszavonási lehetőség.

de lehetséges, hogy jobban járnál egy régebbi verzióval, mert ha 400 megás könyvtár ennyire számít, akkor lehet, hogy túl háttértárméret-érzékeny vagy az új adobe termékek számára :D

ja, meg találtam egy ilyet: [link]

(#1880) Dexter68 válasza REDeath (#1878) üzenetére


Dexter68
addikt

megjegyzem, a bridge jó dolog. Nemrég szoktam rá a használatára, pedig eleinte én is morogtam miatta.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1881) Gergello


Gergello
addikt

Van egy régebbi munkám (70 pár dpi, RGB színek) ez a monitoron szép, de nyomtatásban sajnos homályosodik, a nyomtató és a papír minőségi. Utólag lehet rajta állítani valamit, hogy élesebb képet adjon kinyomtatva.

Gondolom 300 dpi-vel kellet volna kezdeni? Milyen beállításokat használtok, ha nyomtatásba készítettek dolgokat? Ez konkrétan egy szórólap volt, de amatőr módon.

(#1882) REDeath válasza Dexter68 (#1880) üzenetére


REDeath
őstag

és mire is használod?

#1879 annyira nem számít, mer van még 4,8 szabad hely a c-n, és midnen progit az E-re pakolok, tehát csak win van a 10 GB-os C-n. csak idegesít hogy win foglal 1,7 gigát, swap 1 gigára van állítva, plusz rendszervisszaállítás meg lomtár ugyebár de abba én ritkán teszek akármit is, amit törlök azt shiftdelete-el. és akkor jön egy progi ami csak úgy jókedvében ígényel 400-at mer ez jó neki :)

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1883) rii válasza REDeath (#1882) üzenetére


rii
nagyúr

" ... Adobe Bridge Központi fájlmenedzselő program, amely segít a fájlok keresésében, rendezésében. Nézőképet láthatunk a fájlokról (minden Adobe fájlformátumról), láthatjuk a VersionCue projekteket, és szerkeszthetjük a fájlokhoz tartozó metaadatokat.

Az Adobe Bridge egységesíti a Creative Suite programok színmenedzselését. További segítséget nyújt a program azzal, hogy Java Script nyelven programozható, így akár automatizálhatunk vele folyamatokat is. ..." - http://www.szoftver.hu/product/5

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1884) Syl válasza Gergello (#1881) üzenetére


Syl
nagyúr

Utólag lehet rajta állítani valamit, hogy élesebb képet adjon kinyomtatva.

A képeket átteszed 300 dpi-re, pixelszám módosítás nélkül és úgy nyomtatok ki.
Dpi módosítás:
1600x1200 pixel kép 72 dpi-ben 56,44x42,33 cm
1600x1200 pixel kép 300 dpi-ben 13,55x10,16 cm
És szólsz az illetékesnek, hogy legközelebb ne spóroljanak a dpi-vel!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1885) REDeath válasza rii (#1883) üzenetére


REDeath
őstag

olvastam már a hivatalos leírást:) de arra lennék kiváncsi hogy ő konkrétan személy szerint mire használja.
én valahogy tudom pontosan hogy hol vannak a psd fájljaim és olyan neveket adok nekik amik önmagukért beszélnek.
a színmenedzselésről meg a többiről meg annyit, hogy mivel adobe-tól csak a Photoshopot használom, ezért tökmindegy hogy mit menedzsel nekem, ezért is zavar(t), hogy nincs custom install.

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1886) Dexter68 válasza REDeath (#1885) üzenetére


Dexter68
addikt

Én is tudom, hogy mit minek nevezek el, de amikor egy ügyféltől kapok 32 eps-t, akkor ebben rögtön látom is, hogy melyikben mi van. Ráadásul egy hozott anyag esetén nem biztos, hogy célszerű átnevezgetni a képeket, mert akkor linkelhetem újra Indesignban, és az ügyfél sem tudja, hogy mikor mire hivatkozzon.
De a Bridge-ben azt is meg tudom nézni, hogy egy eps photoshop-e vagy illusrtrator. Azt is látom, hogy melyik képnek CMYK a színtere, melyiknek RGB. TotalCommanderből pl. a jpg-t az irfanview nyitja meg, bridgeből meg a photoshop.
De mondom: eddig én is lázadoztam (Total Commander-fan vagyok) és csak mostanában kaptam rá.
Ja, és én használom a Photoshopot, az Illustratort és az Indesignt is.

Hozzátartozik persze, hogy ettől még lehetne custom install, mert valóban nem kéne ráerőszakolni minden szart az emberre, de az is hozzátartozik, hogy ha van custom install, soha eszembe se jut kipróbálni a bridge-t és nem tudom meg, hogy ez jó nekem :)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1887) delta9 válasza Dexter68 (#1886) üzenetére


delta9
senior tag

nem beszélve arról, hogy a raw-okat is mutatja thumbnailben és az összes exif infoja is olvasható, ami szintén nagyon hasznos. legalábbis számomra, mikor fotóztam 50 raw-ot.

(#1888) rii válasza Dexter68 (#1886) üzenetére


rii
nagyúr

azért akarják ráerőszakolni, mert ez az adobe nagy fegyvere, az alkalmazások közti kommunikáció, átfedés, kiegészítő (bridge, meg version izé..)

a PS az a ló, ami biztosan húz
mi lenne nekik a bicnic, ha egy cég PS-t venne, meg Corel-t, meg Quark-ot?

Ezért ilyen kiegászítő izékkel bombázzák tele, mert így még több értelme van komplett CS3 csomagot venni.

nem az illu fogja kinyírni a corel-t, és nem a ID a quark-ot, hanem ezafajta összetett csomag egyszerre a kettőt, és még nem is beszélve arról, hogy a proffesionalban benne van a Movie, a WEB, a FLASH.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1889) Dexter68 válasza rii (#1888) üzenetére


Dexter68
addikt

Monnyuk nálam simán lenyomta az Illu a Corelt, pedig azon nőttem fel. De annyi színkezelési és egyéb pontatlansága volt utóbbinak, hogy átszoktam az illura, pedig eleinte nagyon kényelmetlennek éreztem.
És bizony 10 évnyi elvakult Quark-hívés után simán áttértem az ID-re és már szinte fáj, ha quarkolnom kell. Ezt tavaly ilyenkor még nem hittem volna.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1890) Gergello válasza Syl (#1884) üzenetére


Gergello
addikt

Köszi átraktam 300 dpi-re, remélem ezzel már rendben lesz.

(#1891) Syl válasza Dexter68 (#1889) üzenetére


Syl
nagyúr

Igaz ugyan, hogy utoljára 7 éve dolgoztam Quarkban és az új verziókat nem láttam, de nekem is az ID simán jött (4 év PageMaker után). És ahogy olvasom a Quark bemutatókat, az ID reggelire megeszi.
Ellenben az Illu-t nem tudom megszokni. A gyerekkori szerelmet (a corel 2 volt az első) meg kifejezetten útálom :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1892) Dexter68 válasza Syl (#1891) üzenetére


Dexter68
addikt

...és akkor mivel rajzolsz vektort?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1893) Syl válasza Dexter68 (#1892) üzenetére


Syl
nagyúr

Kapaszkodj meg :DDD ID-vel!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1894) Dexter68 válasza Syl (#1893) üzenetére


Dexter68
addikt

akkor viszont nem értem, hogy az illu-val mi a bajod... amikor pontugyanúgy működik, mint az id. vektor-cuccai, csak többet tud.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1895) Syl válasza Dexter68 (#1894) üzenetére


Syl
nagyúr

Hiába, valahogy nem áll kézre. De gondolom ez inkább azért van, mert nem mentem végig az Illu tanfolyam könyvön :U
Meg aztán, mire az Illu elindul :((( addigra ID-ben 3x végzek a feladattal...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1896) Hth


Hth
tag

Sziasztok
Két kérdésem volna .
Mire lehet használni azokat az ecset mintákat , amejikek egész komoj részletes rajzokat,képeket ábrázolnak.
A másik az volna,hol lehet a mintabéjegzöhöz új mintát beszerezni.
A segitséget elöre is köszönöm.

(#1897) Met válasza Hth (#1896) üzenetére


Met
nagyúr

Neked kell kitalálni, hogy mire tudod felhasználni őket :)
pl. kép széleinek "elsatírozására" ha olyan a brush, vagy háttérmintának ha olyan stb.

De lenne kérdésem is, állítólag van valami PS verzió ami 3D-s, az mi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1898) delta9 válasza Met (#1897) üzenetére


delta9
senior tag

az extended változatban vannak ezek a dolgok. ha nyitsz egy új dokumentumot, akkor a place-nél a file típusok között megtalálod többek között a .3ds kiterjesztést is, és a layers->3d layers menüben találhatóak a hozzá tartozó eszközök.

[video]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1899) Met válasza delta9 (#1898) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi
Cég venni fog PS-t és lehet olcsóbb a 3d-s upgrade mint a sima PS.
Remélem angolt vesznek, mondtam, hogy ne toszanak ki velem :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1900) sekli


sekli
addikt

helo, mi a kulonbseg egy layernel az opacity es a fill kozott...?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.