Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ilyet milyen módon lehetne csinálni?Hogy pl almába egy arcképet? [link]

(#802) Met válasza ToBeY (#801) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem ez 3D.
Alma modell megcsinál texturával és ps-el rátenni a szemeket és szájat, de lehet nem is kell hozzá ps.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#803) macikos


macikos
addikt

(#804) sekli válasza macikos (#803) üzenetére


sekli
addikt

ez jobb: [link]

(#805) BLiNk3r válasza Met (#802) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Szerintem meg 3D nem kell hozzá ;)

(#806) macikos válasza sekli (#804) üzenetére


macikos
addikt

Nah, én meg itt azt hittem, hogy valami nagy alkotás lesz :) .

Ha már itt vagyok, megkérdem, PS-ben hogy lehet azt beállítani, hogy lent az állapotsorban kiírja a képméretet, koordinátákat, stb., mint PSP-ben?

(#807) SlashMate


SlashMate
csendes tag

Hy mindenki. Nem is tudom, melyik topicba kellene ezt berakni, de asszem ehhez van a legtöbb köze. Szóval: Nem tudja valaki, hogy a következő képen a felirat milyen fonttal készült? Mi a neve, esetleg linket tudnátok adni, honnan szerezhetem be?
Tehát a kép:[kép]

Olyan nincs, hogy valami nem sörbontó.

(#808) sekli válasza SlashMate (#807) üzenetére


sekli
addikt

szerintem, ha csak egy rövid szöveget akarsz írni, akkor egyszerűbb megrajzolni, mint megkeresni a fontot...;)

néhány oldal, régebbről mentettem el őket, amikor még foglalkoztam ilyesmivel:
[link][link][link]

(#809) sekli válasza macikos (#806) üzenetére


sekli
addikt

nagy alkotás az ez:

[kép]
[link]
meg ez: [link]
és ezek painttel készültek...:)

(#810) #97544192


#97544192
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy korrekt-e, hogy leírok ide egy Photoshop kérést, de egye fene, beírom, hátha segít nekem valamelyik virtuális festő mester... :) Nos, nekem egy csapatlogó kéne, 1024X768-as felbontásba, ami nagyjából ehhez hasonlítana, de azért mégse teljesen ez lenne: [link] Nyúlni nem akarunk, csak valami hasonló ötletes logóra vágyunk... A felirat INEYES legyen, és mellé, alá, ahova akarja a készítő, h SINCE 2007. Jah, és a háttér fehér, ha lehet! :)

Előre is köszönöm, bye! :D

(#811) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Képeket szeretnék összefűzni szép hosszú sorba, hogy vmi panorámaképszerű jöjjön ki, alapvetően az a probléma. hogy a képeken eltérő tartalom szerepel, nem panorámaként készítettem őket. Photoshop CS2-est használok, a kérdésem hogy hol találom ezt a lehetőséget a programban, valamint ha lehetséges, nem ártana kicsit elmosni a képek határait... A segítséget előre is köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#812) Dexter68 válasza kutga (#811) üzenetére


Dexter68
addikt

Magától nem fogja a photoshop megcsinálni. Fel kell venni egy olyan hosszú új doksit (képet), amekkorát szeretnél, aztán ráhúzod a képeket olyan kompozícióban, ahogy szeretnéd, utána meg elmosod a széleit, ahogy szeretnéd.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#813) ponix válasza #97544192 (#810) üzenetére


ponix
aktív tag

volt kedvem kisérletezgetni. ezek hasonlóak de nem olyanok.[link][link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#814) #97544192 válasza ponix (#813) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ez nagyon jó, köszi, csak kár, h a kép nem középen van, meg hogy középen az a kis valami nem olyan jó minőségű... De alapjába véve nagyon tetszik, köszönjük szépen!
:R

(#815) ponix válasza #97544192 (#814) üzenetére


ponix
aktív tag

akkor középre teszem, mert jó kedvem van ;)

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#816) ponix válasza #97544192 (#814) üzenetére


ponix
aktív tag

[link][link][link][link]
töltsd le mind a négyet, két szinben fehér illetve átlátszó háttérrel van használd amelyik tetszik. Mihez kell egyébként?

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#817) #97544192 válasza ponix (#816) üzenetére


#97544192
törölt tag

Vááá, nagyon köszönjük, király vagy! :) Hát igazából honlaphoz, ClanBase-n regisztrálva vagyunk, és lesz egy honlap, ahol csak egy kép lesz... Ez az a kép. (meg persze később lesz jó php lap, ha minden a tervek szerint megy, és akkor ez lesz a nyitó logó.) :)

(#818) ponix válasza #97544192 (#817) üzenetére


ponix
aktív tag

Szivesen! Bár vannak itt nálam sokkal profibbak, lehet, hogy kaptok még jobbakat. De az is lehet, hogy a profik, csak pénzért adnának ilyesmit. nem tudom.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#819) macikos válasza macikos (#806) üzenetére


macikos
addikt

Valaki #806-ra??? Képméret és a kurzor aktuális poziciójának a kiírása valahova?

(#820) Dexter68 válasza macikos (#819) üzenetére


Dexter68
addikt

info paletta? meg a kép alján (CS) az info sáv?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#821) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! egy névjegyhez lenne szükségem 3 pictogramra/ikonra: nap, föld, víz. hol nézzek körül, hol lehet ilyeneket találni? köszi.

(#822) delta9 válasza macikos (#819) üzenetére


delta9
senior tag

f8

(#823) Dexter68 válasza benfolds (#821) üzenetére


Dexter68
addikt

wingdings, webdings fontokban... vagy nézel valamit itt: [link] esetleg rajzolsz.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#824) Hujikolp


Hujikolp
őstag

hali! valaki tudna nekem egy kicsit segíteni? ezen a képen [link] a fehér hátteret lelehetne cserélni feketére, de úgy h a kékes árnyék féle a képen megmaradjon kifelé úgy ahogy van?

(#825) Shim válasza Hujikolp (#824) üzenetére


Shim
őstag

[link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#826) Hujikolp válasza Shim (#825) üzenetére


Hujikolp
őstag

Nagyon köszönöm, tökéletes lett :R

(#827) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Üdv!

Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Végigolvastam az egészet, és láttam, hogy volt egy kevéske vektoros kitérő. A téma nagyon érdekel, imádom a vektoros képeket és minél előbb szeretném megtanulgatni ezt a gyönyörűséges ''tudományt'' :) Valaki segítene ebben, mondjuk leírással, tutorokkal, vagy csak amúgy? :) (PS, Illu van)

Nagyon köszi!

///

(#828) ponix válasza Frenky87 (#827) üzenetére


ponix
aktív tag

Mit is akarsz te tulajdonképpen? kicsit konkrétabban?

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#829) benfolds válasza Dexter68 (#823) üzenetére


benfolds
őstag

köszi, nézem.

(#830) Frenky87 válasza ponix (#828) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Pl
ebből:
[link]

hogy lesz ez?:
[link]

Nem kell egyből ennyire bonyolult képeken elmagyarázni, csak hirtelen ezt tudtam mutatni.

Eléggé kezdő vagyok még a témában sajna, ezért minden segítséget előre is megköszönök :)

[Szerkesztve]

///

(#831) delta9 válasza Frenky87 (#830) üzenetére


delta9
senior tag

valójában két lehetőséged van. vagy használsz egy alkalmazást, ami vektorizálja neked az adott képet az általad beállítottaknak megfelelően (pl. illustratorban a live trace) vagy megcsinálod kézzel (ez meg marhára időigényes). ha tudsz kezelni egy vektoros alkalmazást, akkor megrajzolod a formákat és kitöltöd a megfelelő színnel. szóval nincs benne semmi bonyolult, megnézed a képet, és síkidomokra bontod, csak türelem kérdése az egész. színátmeneteknél meg több nagyjából azonos formát rajzolsz, amik lényegében csak méretükben térnek el egymástól, 'egymásban' vannak, mint a matrjoska babák, és különböző homogén színük van sötétebbtől a világosabb szín felé. illustratorban még a layerek áttetszőségével is lehet játszani.

(#832) Frenky87 válasza delta9 (#831) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Köszönöm :) Megpróbálok egy alap képet megcsinálni, aztán belinkelem, ha nem gond..

///

(#833) Dexter68 válasza Frenky87 (#830) üzenetére


Dexter68
addikt

A vektorizáló progik nem csinálják meg ilyen intelligensen. Még a sl-sem. Ezt vagy végigseggeli az ember és rajzol, vagy (mint itt) így rendereli le eleve.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#834) ponix válasza Frenky87 (#832) üzenetére


ponix
aktív tag

filter/artistic/cotout efekt hasonló dolgot csinál, bár nem olyan szépen de rajzfilmesít, hogy úgymondjam.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#835) troland26 válasza ponix (#834) üzenetére


troland26
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem a PS - ben van rá lehetőség ,hogy a (PSD, PDD) formátumot Gif-be konvertáljak és ha igen , hogyan kell ?

tudom hogy láma kérdés, de csak pár napja ismerkedem a PS-el :)

(#836) Frenky87


Frenky87
aktív tag

A cotout-ot kipróbáltam, eléggé gyengusz. De azért köszi!
A live tracemár egészen jó, de azzal sem tudom elérni a kívánt eredményt.


A végigseggelős rajzolás alatt mit értetek? Próbáltam rajzolgatni, de nem igazán sikerül :( béna vagyok hozzá sajna... leírásokat meg alig találok.

///

(#837) ponix válasza troland26 (#835) üzenetére


ponix
aktív tag

Hát ez eléggé egyszerűnek tűnik. Megnyitod a kívánt képet és mentés másként ott beálllítod a kívánt formátumot, és voálá.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#838) Dexter68 válasza Frenky87 (#836) üzenetére


Dexter68
addikt

Végigseggelés alatt azt értem, hogy az ember nekiáll a pen-toollal és rajzol. Meg felhasznál mindenféle síkidomot, azokat összeolvasztja, kivágja egymásból, stb.

Én pl. ezt: [link] így csináltam.

Tutorokat nézz itt: [link]
és persze itt: [link] [link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#839) Frenky87 válasza troland26 (#835) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Ponix jól mondta, CompuServe GIF (.GIF) néven keresd, ott lesz :)

///

(#840) Frenky87 válasza Dexter68 (#838) üzenetére


Frenky87
aktív tag

próbálkozom... :)

köszi a segítséget, ha lesz valami értékelhető, berakom!!

///

(#841) troland26 válasza ponix (#837) üzenetére


troland26
őstag

Oké valójában ez csak a probléma kisebb része, az a baj hogy a file amit, át akarok dolgozni az egy gif, le kell kicsinyítenem, nos addig eljutottam, hogy a kívánt kép elérte a megfelelő méretet, de miután el akarom menteni a mentés közbe /után a kész kép rosszabb minőségűvé válik a szélei durvábbak, lesznek stb. (nos ez az igazi problémám)


avataron dolgozom

(#842) Frenky87 válasza troland26 (#841) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Ágyú és veréb... :)

Ha csak kicsinyíteni kell, van erre frí célszoftver:

[link]

Én ezt használom és szerintem nagyon jól működik.

///

(#843) ponix válasza troland26 (#841) üzenetére


ponix
aktív tag

sajnos nem látom a folyamatát annak amit csinálsz, de én úgy csinálnám, hogy megnyitnám a képet, meg kellene nézni az image/mod menüben, hogy RGB legyen azután mentés webre save for web ott beállítod, hogy gif kiterjesztés legyen és bal fent kiválasztod, hogy ne optimalizálja a képet, meg jobb oldalon azt is tudod állítani, hogy hány szinben jelenítse meg. ha ezeket beállítottad és még mindíg szar, akkor nem tudom mivan.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#844) ponix válasza troland26 (#841) üzenetére


ponix
aktív tag

itt egy kis képi segítség hozzá. [link]
bár lehetséges, hogy az is jó amit az kolléga mondott, de nem baj ha megtanulod a PS ezen beállításait is ha úgy is most kezdessz ismerkedni vele

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#845) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nem tudtok valami oldalt, ahol le van írva milyen újítások, lesznek a CS3-ban?

(#846) troland26 válasza ponix (#844) üzenetére


troland26
őstag

most már majdnem jó lenne, de a kép körűl van egy vékony fehér körvonal azon kellene ügyeskednem (modjuk ez eddig nem volt) :)

(#847) ponix válasza troland26 (#846) üzenetére


ponix
aktív tag

linkeld már be ide azt a képet hogy lássam mi a gáz. meg az eredetit is. www.kepfeltoltes.hu-ra fel tudsz tölteni képeket aztán ide tudod linkelni

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#848) troland26 válasza ponix (#847) üzenetére


troland26
őstag

[link] tehát ez az alap kép és itt tartok most [link]
az átdolgozott kép körűl van egy kis vékony fehér kontaszt itt tudod megnézni [link]

(#849) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Fényképekről vörösszem eltüntetésére tudtok ajánlani valami hatékony módszert? Most Picasat használom erre a célra, de nem megy túl gyorsan, hogy egyenként kell eltüntetni minden képről szemenként... Az esetleges segítséget előre is köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#850) ToBeY válasza kutga (#849) üzenetére


ToBeY
nagyúr

PS CS2-ben van erre eszköz,Red eye tool a neve.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.