Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nos ilyen lett remélem semmit sem rontottam el,ha még is szólj.
[link]

(#1352) T. Peet válasza ToBeY (#1351) üzenetére


T. Peet
tag

Tudom hogy nem illik más jóindulatábal visszaélni :D , de tényleg csak ha nem nagy minka kkor megkérnélek 2 valamire. Ha tovább tart mint 5 perc akkor felejtsd el.
1. a kocsikat összébb kéne húzni kb akkorára mint amekkora az eredetiben volt.
2. felirat betütipusát ha tudod visszatehetnéd szintén az eredetire. Sokkal testesebb volt az eredeti és tetszet nagyon hogy úgy lehet benne látni a nyákot. Az újon már nem annyira kivehető.

És tényleg csak akkor ha 5 percnél tart tovább és az eddigieket is nagyon köszönöm szépen.


Szerk. Most vettem észre még egy dolgot ami picit furcsa lett. A bmw blokkot tükrözve tetted rá és a felirat elég érdekes lett, de ez így már tuti több mint öt perc szal hagyjad. Majd Paintel meghosszsabítom a díszcsíkokat :D

[Szerkesztve]

(#1353) ToBeY válasza T. Peet (#1352) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mindent megcsinálok kivéve szerk pontot.Ugyan is úgy van megcsinálva a motor hogy mint ha kijönne a cső :)

(#1354) ToBeY válasza T. Peet (#1352) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Na elküldöm neked a forrás PSD filet, azt úgy fabrikálod ezek után ahogy akarod...

(#1355) rii


rii
nagyúr

HELLA GOOD!!


PDF-ből hogy lehet layer-es PSD-t nyerni?

vektoros a rajz, a mi kellene legalólról, (nem magyar voltam, nembaj) és a CS2 még csak megközelítőleg sem tudja azt kiszedni.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1356) ponix válasza T. Peet (#1352) üzenetére


ponix
aktív tag

ToBey eredetiéből, de már csak saját szórakoztatásomra [link]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1357) rii válasza rii (#1355) üzenetére


rii
nagyúr

illuba be place-eltem

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1358) Dexter68 válasza rii (#1355) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem próbálod Illustratorral bontogatni? Esetleg Acrobatból egy EPS export...
De a legjobb eredményt úgy értem el, hogy Acrobatból írtam egy ps-t és az CorelDrawban EPS-ként kinyitottam.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1359) rii válasza Dexter68 (#1358) üzenetére


rii
nagyúr

nincs corel :)

vagyis de ... van ....

de szerencsére így is működött(illuban File/place, .. Te nem ezt értred bontogatás alatt??), igaz nem a legjobban, ugyanis több darabra bontott szinte mindent, gondolom a bonyolultabb színátmentrek miatt, ami egyszínű volt, az maradt egyben, mintha most rajzolták volna ...

kiprószálom amit írtál ... (: de hogy kell acrobatebn PS-t írni?
Neked valami levilágító driver-e fent van?

nekem semmi'se.
InDesigne-ban File menü- Print-el szoktunk simán PS-t írni


keressek itt bent valami PS-driver-es gépet? (jah .. bent vagyok még (: reggel 8:30-tól)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1360) Dexter68 válasza rii (#1359) üzenetére


Dexter68
addikt

XP vagy mac?
Ha xp, akkor simán telepítsd nyomtatóként a Scitex VIP levilágítóját File kimenettel. Nem kell hozzá telepítő CD sem.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1361) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ezek a font-ok közűl a script monogram és a uppercase script-et le lehet szedni valahonan ahol nem 80$? [link]

(#1362) Dexter68 válasza ToBeY (#1361) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha nem tökugyanez kell, hanem hasonló, akkor: [link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1363) rii válasza Dexter68 (#1360) üzenetére


rii
nagyúr

sajna az ügyfél még hülyébb mint hittük, feleslegesen szenvedtem 4 órát

de persze hasznos volt, és köszi a segítséget.


piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1364) Pacák válasza rii (#1363) üzenetére


Pacák
senior tag

Ha PDF -et kell felhasználnom, akkor megnézem az Acrobat -ban, hogy miben készült. (Oldalt a Document summary -ben.) Igyekszem ugyanabban megnyitni/importálni/place -ni, amiben csinálták... kevésbé szivatom meg magamat ezzel a módszerrel. Egyébként, ha lehet átviszem Freehand MX alá az összes vonalas cuccot, ha van benne bármilyen külső jpg/eps kép, mert a Freehand object panelja még azt is megmondja, hogy mekkorára csökkentették a mértetét a beágyazott képnek. (Visszaváltom 100% -ra, azután Freehand -ben Copy - majd New Documentum és Paste Photoshop -ban.) Ezzel a módszerrel ki tudok nyerni mindenféle beágyazott képecskéket és boldogon használom fel újra.) Ilyen szempontból kedvenceim a neten fellelhető prospektusok. Mesélhetnék nagyon sok cifra esetet, amikor az ügyfél szinte semmit nem ad a hirdetéséhez... bányásszunk ki mindent a netről.) google - www.brandsoftheworld.com, meg hasonnlók igénybevételével...)

Nuclear launch detected

(#1365) rii válasza Pacák (#1364) üzenetére


rii
nagyúr

BIG THX (:
zsír 'móccer

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1366) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Szeretnék készíteni Photoshopal gif-et 2-3 képböl. Csak a képeknek kellene változni.
[link] Itt találtam egy leírást,de már ott elakadtam,hogy Layer-enként készítsem el a képeket. Tudtok segíteni?

Köszönöm :R

(#1367) Pacák válasza DJ.Gróf (#1366) üzenetére


Pacák
senior tag

A Layer = réteg.

Lehet több réteg egy képben egymás felett.

File menü - new - Méret: ami kell, színtér: RGB, felbontás: 72dpi, a contents(tartalom) transparent(átlátszó) vagy white(fehér) izlés szerint.

Aztán Layer menü - new layer, aztán rajzolsz, később annyiszor, ahány fázisra igényt tartasz, mindig másold az utolsó layer -t, és csináld meg belőle a következő mozgásfázist.



Az előbb korán ment el a hsz...

U.i.: mindjárt kedvem támadt újra megrajzolni PS -ban a tinikoromban gyártott C=64 -es progim animált droidoját. :DDD Csak úgy bevillant, ahogyan kockás papíron rajzolgattam a mozgásfázisokat. Meg is keresem anyuéknál a szobámban a rajzaimat... :D

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#1368) Pacák válasza Pacák (#1367) üzenetére


Pacák
senior tag

Lehet, hogy elb. -tam az előző hsz. -t és csak átlátszó lehet a contents.. De majd megmondják az okosabbak... :DDD

Nuclear launch detected

(#1369) Smogus


Smogus
őstag

Hello!

régóta használom már a programot, csak fotok javítására, eddig még nem volt vele ilyen probléma de most előjöt és idegesít :D
Szóval fekete fehér képeknél beállítom a Ps-ben a képet ahogy gondolom, majd mentem, és ha megnyitom, akkor több árnyalattal sötétebb az egész kép.
Mit kellene beállítanom, hogy jó legyen, és azt lássam a Ps-ben is, amit majd később a képnézegetővel (jelen esetben a windows kép és faxmegjelenítő)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1370) Cathfaern válasza Pacák (#1368) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bármilyen lehet, de ha átlátszó hátterű gifet akar az ember, akkor célszerű (:D) átlátszóra venni :)

(#1371) Integra


Integra
titán

egy cimborámnak ezt írja ki indításkor:
''unable to continue because of a hardware or system error. sorry, but this error is unrecoverable.''
ez mi a bús?
reinstall??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1372) Met válasza Integra (#1371) üzenetére


Met
nagyúr

szerintem igen, mivel nem írja, hogy konkrétan mivel van baja
előzőleg normálisan lett bezárva a progi vagy valami közben összezuhant és azóta nem indul el?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1373) Integra válasza Met (#1372) üzenetére


Integra
titán

passz, ezt nemtom
mondtam én is hogy valsze reinstall kell, de gondoltam megkérdem itt a szakiktól is:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1374) Met válasza Integra (#1373) üzenetére


Met
nagyúr

Azért várjál még, mert én nem vagyok szaki, max szakbarbár :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1375) DJ.Gróf válasza Pacák (#1367) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Köszi ,de én nem rajzolni szeretnék ,hanem már van két kész fényképem és azok váltakozzanak ,ezt szeretném megoldani. Köszi

(#1376) delta9 válasza Integra (#1371) üzenetére


delta9
senior tag

én reinstall előtt kipróbálnék néhány dolgot.
pl. ps indításakor nyomja a ctrl-shift-alt kombót, akkor meg fogja tőle kérdezni, hogy törölje-e a photoshop a settings fileokat, arra mondjon igent.
esetleg egy új rendszergazda fiókkal is meg lehet próbálni, hogy elindul-e
dátum/idő beállítások nem lettek e elállítva.
esetleg egy új monitor color profile-lal is ki lehet próbálni az indítást.

(#1377) delta9 válasza DJ.Gróf (#1375) üzenetére


delta9
senior tag

akkor a rajzot helyettesítsd fényképpel, de a többi ugyanaz. inkább a rétegeken volt a hangsúly, nem azon, hogy rajz van a rétegeken vagy fotó vagy akármi más.

(#1378) Smogus válasza Smogus (#1369) üzenetére


Smogus
őstag

Esetleg valaki az én kérdésemre?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1379) delta9 válasza Smogus (#1378) üzenetére


delta9
senior tag

color settingsben a working spaces > gray beállításával kellene foglalkoznod. először állítsd gamma 2.2-re, ha nem azon lenne, majd miután megnyitottad a már elkészített bw képet az új gray beállításokkal, edit > assign profile és és állítsd be neki a working profile-t, aminek grey gamma 2.2-nek kell lennie.

ha kell, ezek után csinálj még egy levels módosítást, és állítsd be újra a színeket.

de ez csak egy tipp, nem biztos, h megoldja a problémád.

(#1380) Smogus válasza delta9 (#1379) üzenetére


Smogus
őstag

Megnéztem az álltalad írt beállításokat, átállítotam a gammát 2.2 és jó lett, szerencsére :D
Mostmár minden jó, mondjuk eddig csak egy képpel néztem meg futólag, de jónak tűnik,
remélem későb sem lesz vele gond.

Köszi a segítséget

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1381) doc


doc
nagyúr

sziasztok!

valaki tudna abban segíteni, hogy PS CS3-ban készült psd-ket milyen programmal tudnék rétegenként külön png-be konvertálni?
sajna a GIMP néha nem jól kezeli, az imagemagick-es convert meg csak az összes réteg ''egybelapítását'' csinálja jól, a külön rétegek már nem látszanak helyesen...

(#1382) doc válasza doc (#1381) üzenetére


doc
nagyúr

upp...

(#1383) Muton


Muton
addikt

Hello!

Azt szeretném megtudni, ha ps cs áll rendelkezésemre, akkor meg tudom-e azt valósítani, h egy képből kivágok egy részt és azt ugyan arra a képre visszaillesztem úgy, h elforgatom tetszőleges szöggel (pl 27°-al). ha igen, akkor hogyan?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1384) ToBeY válasza Muton (#1383) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Meg tudod..körbevágod a részt (ezt lehet sok féle képpen ) pl cs3 quick selection tool. Ez után,Edit free transform és forgatod amerre akarod.

ps:Ha nem tú bizalmas kép,felrakod valaki megcsinálja neked.



[Szerkesztve]

(#1385) Muton válasza ToBeY (#1384) üzenetére


Muton
addikt

egy scannelt dvd képről van szó, és mivel 80 mega, így megpróbálom én. köszönöm a helpet!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1386) Dexter68 válasza Muton (#1385) üzenetére


Dexter68
addikt

Hogy lett az 80 mega? Óriásdvd?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1387) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol találok olyan tutorial-t ami üditős dobozt készít?Régebben láttam már valahol,csak nem tudom hogy hol. :B

(#1388) lesaux válasza ToBeY (#1387) üzenetére


lesaux
veterán

Pl. itt: [link] ;]
Vagy itt: [link]

(#1389) Muton válasza ToBeY (#1384) üzenetére


Muton
addikt

Mivel kiderült, h elements 2.0-m és arcsoft photostudio 5-m van és jelenleg abszolut nem tudom használni (:D), örülnék ha valaki segítene. A dvd képéről a ''DVD-R 16x''-et és a Verbatim feliratot szeretném eltüntetni.

csináltam egy jpg-t, 20 megás lett [link], és ezt megnyitottam painttel és mentettem, így lett egy 2,5 megás is [link]

Ha valakinek volna rá egy kis ideje, az nézze már meg plz :)

Dexter68: 1200 dpi-vel volt scannelve és tif-ben van :D

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1390) ToBeY válasza Muton (#1389) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én csináltam egy verziót de 8mb lett JPEG-be is és nem tudom hová feltenni.
Elküldöm a mail cimedre úgy jó?

(#1391) Muton válasza ToBeY (#1390) üzenetére


Muton
addikt

igen, az jó lenne :R

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1392) ToBeY válasza Muton (#1391) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Elment az adatidnál lévő mail címre.

(#1393) Muton válasza ToBeY (#1392) üzenetére


Muton
addikt

WOW
Tökélete lett! Jobb, mint gondoltam, mindjárt rá is nyomtatom egy lemezre :))

Köszönöm szépen! :R :R

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1394) ToBeY válasza Muton (#1393) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Örülök hogy tetszik a végeredmény. :B

(#1395) doc válasza doc (#1381) üzenetére


doc
nagyúr

erre senki? :(

(#1396) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

néhány lama kérdés, de nem tudok rájönni:

1, nem tudok vonalat rajzolni, helyette csak 0,5cmes fekete nyilat. ezt hogyan lehet visszaállítani, hogy lehessen sima vonalat rajzolni?

2, hogyan kell görbe vonalat készíteni?

Good to be good, but better to be lucky.

(#1397) ponix válasza L|zsidoboz (#1396) üzenetére


ponix
aktív tag

Vonalhoz válaszd az ecsetet, göbéhez pen tool, vagy össze-vissza ráncigálod az ecsetet :)) olyan görbe lesz, hogy csak.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1398) L|zsidoboz válasza ponix (#1397) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

nemigazán értem, azt amit írtál. :B
lehet, hogy én nem fogalmaztam érthetően.
tehát egy ilyen vonalat hogyan tudok készíteni photoshoppal?
[kép]

Good to be good, but better to be lucky.

(#1399) Dexter68 válasza L|zsidoboz (#1398) üzenetére


Dexter68
addikt

Pen tool. [link] [link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1400) L|zsidoboz válasza Dexter68 (#1399) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

így már világos.
köszönöm a segítséget! :R

Good to be good, but better to be lucky.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.