Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) <MZ/X> válasza <MZ/X> (#444) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Valaki válaszolna nekem erre? Nagyon megköszönném :R :R

Original's never fit - Socket 370

(#452) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Több képet hogyan lehetne egymásba maszkolni?2 még ok,de nekem most olyan 10db kéne

(#453) pilóta válasza <MZ/X> (#451) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az a baj, hogy nem igazán értem, hogy mit szeretnél?
Milyen táblázatból? Milyen autót?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#454) <MZ/X> válasza pilóta (#453) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Egy képet feldaraboltam( a viaszformát) és ezt beültettem egy táblázatba(putra writert használok). Az a baj hogy a darabolásnál csinál magától auto képeket amik a viasz mellett vannak. Na ezeket töröltem ki a táblázatból, és szétcsúszott az egész mint a linken.

Original's never fit - Socket 370

(#455) pilóta válasza <MZ/X> (#454) üzenetére


pilóta
nagyúr

Aha. Hát akkor passz, putrához nem értek. Mondjuk ez egy photoshop topic, lehet hogy jobban járnál, ha egy putrás topicban érdeklődnél...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#456) <MZ/X> válasza pilóta (#455) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Ok, csak azt gondoltam, hátha a ps van a jelenség mögött.

Original's never fit - Socket 370

(#457) pilóta válasza <MZ/X> (#456) üzenetére


pilóta
nagyúr

Milyen formátumban mentetted a képet? gif, jpg, png? Esetleg próbálj meg másik formátumot.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#458) <MZ/X> válasza pilóta (#457) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Gif, de automatikusan abba menti.

Original's never fit - Socket 370

(#459) Frenky89


Frenky89
őstag

hi all

PS-be hogy lehet szépen kör alakúra alakítani egy szöveget? hogy mire gondolok? arra hogy párhuzamosan végig fusson egy Shift-tel rajzolt kör peremén.

(#460) pilóta válasza Frenky89 (#459) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát biztos lehet valahogy, de én corelben csinálnám. Rajzolsz egy kört, megírod a szöveget, kijelölöd mindkettőt és FithTextToPath. Aztán azt átvinni PS-be...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#461) delta9 válasza Frenky89 (#459) üzenetére


delta9
senior tag

megcsinálod a path-t, kérsz egy új layert, átváltasz type tool-ra, és mikor közel viszed a path-hoz a pointert, az megváltozik (attól függően hogy a körön kívülről közelíted meg a path-t vagy belülről) beírod a szöveget és kész.

(#462) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Adott 3db kép egyenként 480x360 méretűek,egymásba maszkoltam őket. Bannert szeretnék csinálni belőlük (ez lenne az alap).De a banner méret 983x113.
Hogyan lehetne összehozni hogy stimmeljenek a dolgok?:D

(#463) Dexter68 válasza ToBeY (#462) üzenetére


Dexter68
addikt

hát, ezt hirtelen úgy csinálnám, hogy felvenném a 983×113-as bannerméretet, aztán rádobálnám a képeket mindegyiknek beállítanék kb 70%-os átlátszóságot, hogy lássam, hogy egyméshoz képest hogyan helyezkednek el.
Kicsinyítgetés, torzítgatás, majd a layer mask radírozgatása után örülés.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#464) ToBeY válasza Dexter68 (#463) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez így nagyon gáz?[link]

Még kapni fog valami színt szerintem, és lesz rajta egy figura és középen egy felírat

(#465) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Így elsőkörben ilyen lett.Várom az észrevételeket.
[link]

(#466) Met válasza ToBeY (#465) üzenetére


Met
nagyúr

én a TQ ''szövegdobozt'' középre tenném, de csak azért mert én a szimetrikus dolgokat szeretem :) amúgy szerintem jó

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#467) Frenky89 válasza delta9 (#461) üzenetére


Frenky89
őstag

thx

(#468) lesaux


lesaux
veterán

Ez sikerült már valakinek?
[link]
Eddig azt hittem, hogy értek valamennyire a PS-hez, de vagy az írás elnagyolt, vagy én vagyok hülye.

(#469) Dexter68 válasza lesaux (#468) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem csináltam végig, de én is szoktam ilyesmit alkalmazni. Mármint, hogy egy effekthez felhasználom a képből készített maszkot, így az effekt valahogy finomabban hat, mintha az egész képre azonosan eresztem rá.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#470) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Kéne valami ötlet hogy egy alakot hogyan lehetne jól elválasztani a háttértől?! Mert így nagyon összeolvad a kettő

(#471) Shodan


Shodan
addikt

Gyors kérdés: hogy tudnám egy kör kerülete körül a feliratot kiírni?, ugyanúgy mint itt az nvidia logonál [link].the way its mean to be played felirat. a warp textnél nincs ilyen, csak az arc, de azt akárhogy állítom nem jó.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#472) Shodan válasza Shodan (#471) üzenetére


Shodan
addikt

azt hiszem meg van, a path toolal tudok ilyet :)

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#473) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na ilyen lett a végeles verzio.[link]
Ha még van valami hiba/javaslat azt meghallgatom ;)

(#474) Kobe


Kobe
veterán

van egy kézi rajzom amit beszkenneltem, és szeretném photoshoppal faintosan kiszinezni
hátrány hogy nincs tabletem, így egérrel kő dolgoznom, de a kép jo nagy szal a hibák kicsinyitve elvesznek majd
ilyen brush technikákról nincs vkinek leírása, főképp szúrzet és tollazat eredetű színezés érdekelne, révén errő a képről lenne szó [link]

(#475) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Na tényleg a végleges verzió már.[link]
Szerintem nem lett rosz,ha a jelenlegi photoshop tudásomat nézzük, akkor főleg. :U

(#476) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Nem igazán tudtam hova forduljak ezzel a kérésemmel, így hát ide írom le. Szóval a egy kedves barátomnak készítenék ajándékot, arra gondoltam, mivel imádja a teniszt, készítenék egy közös képet vele, és...hát izé...Annával. :))

Az alap kép ez lenne: [link]

Valami hasonlóra gondoltam, mint ez, amin a volt barátnőjével:
[link]

Kerestem két képet a hölgyeményről:
[link]
[link]

Nem tudom ez így megoldható-e, ha valaki tudna kezdeni a dologgal vmit, nagyon megköszönném. :R

Let the Zone take me if I am.

(#477) Met válasza kutga (#476) üzenetére


Met
nagyúr

Az első dolog, hogy hasonló ''pózban'' kellene lenniük. Vagyis, a haverod lefelé néz a kamerába, kannácska meg nem, ha ezeket összeraknád meglehetősen feltünő lenne az eltérés. :)
Nincs olyan kép amikor rohannak a pályán vagy csak ülnek valahol vagy csak símán állnak?

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#478) kutga válasza Met (#477) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Kerestem még képeket, próbáltam úgy, hogy hasonló pózban legyenek... :U
Íme a 'főszereplő': [link]

És néhány kép a hölgyeményről:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Nem tudom, mondjuk ezek mennyire használhatóak, ha ezek sem jók keresek tovább. Mindenesetre köszönöm a segítséget, valljuk be nem mindennapi kérés... :D

És ha nem kérek túl sokat...az eredeti képet hogyan lehetne feldobni? Én nem vagyok elég kreatív az ilyen dolgokhoz, ez már tényleg arra van bízva aki hajlandó foglalkozni vele.
[link]

[Szerkesztve]

Let the Zone take me if I am.

(#479) Esther


Esther
tag

Hi All!

Sikereult letrehoznom .wmo kiterjesztesu kepfile-t.
Csak ami ciki, mar nem tudom mivel.... :W :O Szegyellem is magam nagyon... :B
Tudna segiteni valaki,h ogyan tudom megnyitni szerkesztesre?
Nagyon orulnek mert van belole kb 60 db...

Valaki pliiiiz help
Udv:
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#480) Esther válasza Esther (#479) üzenetére


Esther
tag

Hi All!

Sikeresen meg a kerdeseimet is elrontom... :W
Nem .wmo hanem .vmo :U
Szoval ezt szeretnem megnyitni
Elore is Koszi!
Udv:
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#481) Dexter68 válasza Esther (#480) üzenetére


Dexter68
addikt

Muhaha... Mondhatnám, hogy fogadjunk, hogy lány vagy :D :D :D
[link]
Asszem csak azzal fogod tudni kinyitni.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#482) Cathfaern válasza Dexter68 (#481) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért a nevének és arcképének megnézése utána, ez nagyon nehéz következtetés lehetett :D
Szóval egy Cosmopolitan Virtual Makeover nevű progira lesz szükséged, amiből hirtelen még demót, vagy trial verziót se találtam, csak webshopokat, ahol meg lehetne rendelni.

(#483) Dexter68 válasza Cathfaern (#482) üzenetére


Dexter68
addikt

Jaja. Ezért van a muhaha, meg a vigyorgás. Nem azért gondoltam lánynak Esztert, mert nem tudja a kiterjesztést, hanem az általa használt progi alapján (ha leszámítjuk a nicket és az avatart), nyilván kiderült volna, ha Bélának hívja itt magát. (Most persze elnézést kérhetek azoktól a Béláktól, akik mégiscsak használják :D )
És remélem, Eszter nem érti félre :D
A linkben meg ott a válasz is, csak hasznos linknek tartom, azért így tettem be.
Hátha más is hasznát veszi. :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#484) Esther


Esther
tag

Sziasztok!

Upsz... Bocsika... :B Tenyleg ez volt a progi... :B
Csak azota nehanyszor ujra lett mar rakva a rendszer es ezt elfelejtettem visszatenni :U
Halas koszonet erte nektek! :R :R
Dexternek meg kulon koszonet,h. nem azert gondolt lanynak mert nem tudok egy kiterjesztest :) & abban is igaza van,h. nem hivnak Belanak :) Bar nem mintha bajom lenne a belakkal, csak hat annak idejen anyuek ugy gondoltak,h. megse az lesz a nevem.
Amugy a link tenyleg nagyon hasznos! :C
Ezentul nem kell terhelnem senkit az ilyen jellegu hulye kerdeseimmel.
Mar benn is van a kedvencekben


Meg egyszer Koszi!
Udv:
Eszti

ps.: Ja & ''...Eszter nem érti félre :D ''



[Szerkesztve]

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#485) RealNarcotic


RealNarcotic
csendes tag

sziasztok

lehet kicsit alap kérdés de egy képen hogy lehet valaminek kicserélni a színét?

''Ha van hasonmásod, nincs egyéniséged''

(#486) ToBeY válasza RealNarcotic (#485) üzenetére


ToBeY
nagyúr

pl image/adjusment/replace color
De több mondja is van a színcserének

(#487) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok, tudna nekem valaki segiteni egy picit?
Sajnos pesten van a gépem, de most itthon vagyok és nincs photoshop a kéznél :(
Szombaton szülinap lesz és tortára kellene egy képet módostiani egy kicsikét!
Csak annyi lenne, hogy rá kellene irni egy szöveget, szép betűkkel stb stb, ki tudna nekem segiteni egy picit? :)
Aki tud és ráér az dobjon nekem pliz egy privit és küldöm az msn cimem!!Nagyon köszi :)

az adatoknál is ottvan msn :)

[Szerkesztve]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#488) ToBeY válasza [-HERO-] (#487) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem rakd be ide és majd aki tudja vagy ideje van megcsinálja

(#489) TrollBalint


TrollBalint
addikt

megtudná mondani valaki, hogy a CS2-t hol tudom átállítani angol nyelvüre? már 3x végignéztem a beállitásokat, de ott nem, menübe sem láttam semmi erre utaló jelet :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#490) Met válasza TrollBalint (#489) üzenetére


Met
nagyúr

nem lehet, angol verziót kell installálni

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#491) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet egy szkennelt képen zajszűrést csinálni? ''Zajszűrés'' alatt azokat a fehér pöttyöket értem, amik a szkenner üveglapján található porszemek miatt kerültek a képre.

(#492) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valaki magyar tutorialt nem tud mondani? hogy hol merre, egyáltalán van-e. Csak mert elég nehezen megy még a dolog. :(

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#493) Met válasza Apollyon (#492) üzenetére


Met
nagyúr

[link]
Ha azért kell magyar nyelvű tutorial mert magyar a PS-ed akkor sürgősen tegyél fel angolt. Semmi előnye nincs a magyar nyelvnek, mint látszik inkább csak hátrány van belőle.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#494) Dexter68 válasza Apollyon (#492) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha konkrét feladathoz keresel tutort, akkor írd le a feladatot, részint azért, hogy tudjunk konkrétan segíteni, részint így az útbaigazítás is könnyebb.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#495) kisho válasza kisho (#491) üzenetére


kisho
senior tag

Megvan! Ha érdekel mást is: Filter/Noise/Dust & Scratches...

(#496) Apollyon válasza Met (#493) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi! Ez nekem is eszembejuthatott volna :B

Dexter68: Igazából most ismerkedem vele, nemrég szereztem be, és nekem még csak az alapok kellenének, mert csak a painthez meg az ACDSee-hez értek :DDD
Majd ha valahol nagyon elakadok úgyis jövök majd vmi jó kérdéssel :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#497) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Infinity TBold betűtípust keresném tud valaki segíteni?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#498) deter


deter
aktív tag

Helló!

Hogyan tudok egy alakzatot kitölteni színátmenettel vagy színátmenetesen? Most szedem a cs2 demo válltozatát. Jegyzem nem értek hozzá, az én fotószerkesztő tudásom kimerül a paintDOTnet-ben. Csak sajnos ebben nincs ilyen ficsör.

ui: angol válltozat szóval... :>

üdv_
deter

[Szerkesztve]

(#499) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki próbálta már a CS3 Bétatát?

(#500) Shim válasza deter (#498) üzenetére


Shim
őstag

Gradient tool (G). Az opciósoron be tudod állítani a színátmenet típusát, és újakat is alkothatsz.

Egy kérdés:
Hogyan tudom a guide-okat egy adott pontba helyezni (mint mondjuk CorelDraw-ban)?

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.