Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) delta9 válasza Zsotie (#944) üzenetére


delta9
senior tag

akkor lesz mindenen azonos színed, ha összekalibráltatod őket vagy veszel egy kalibráló műszert és megcsinálod te. a monitornak is muszáj lesz egy saját profilt készíteni, mert úgysem színhelyes, és a nyomtatónak is kell. és ezeket össze kell hangolni. hiába állítod be az srgb-t monitor színprofilnak, ha amúgy a monitoron a piros nem piros...

(#952) PetyaKmet


PetyaKmet
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék pár képet egymás mellé tenni, de úgy hogy a képek széle összemosódjon. Tehát ne legyen éles határvonal a képeknél szélénél.
Erről tudtok valamit? Milyen lépéseket kell megtennem hozzá?
Várom válaszotokat:

Péter

(#953) Loretto válasza ponix (#949) üzenetére


Loretto
veterán

Hát mivel nagyon amatőr vagyok, sajna este nem siekrült csak még hasonlót sem, esetleg valami folyamatprezentációt kérhetek?

Soirée...

(#954) ToBeY válasza PetyaKmet (#952) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem legkönnyebben maszkolással tudod megoldani a dolgot.
Itt egy tutorial segítségnek. [link]

(#955) ponix válasza Loretto (#953) üzenetére


ponix
aktív tag

Mivel szeretek videókat gyártani este szivesen csinálok egy kis video prezentációt ezzel a dologgal kapcsolatban


....más

mindenkinek köszönöm a projektoros kérdésemhez való hozzászólását, sikerült beállítani, méghozzá dexter legegyszerűbb metodikájával. de mindenkinek köszönöm, minden hozzászólásból tanultam valami jót.
Ugyan azonkívűl ezer állítási lehetőség adódott a videokártya beállításoknál és a projektor saját menüjében is.


[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#956) Loretto válasza ponix (#955) üzenetére


Loretto
veterán

Le leszek/vagyok kötelezve. Azért még este előtte megpróbálok önerőből, sokkal jobb ha az ember maga találja meg az utat.

Soirée...

(#957) Zsotie válasza delta9 (#951) üzenetére


Zsotie
tag

Engem az zavar, hogy ha a RAW képet Adobe RGB-ben elmentem és ezt betöltöm a Photoshopban szintén Adobe RGB-ben akkor a két képen a színek, ugynazon a monitoron nem lesznek egyformák. Miért? Hiszen ugyanaz a szintérű kép, ugyanabban a szintérben megjelenitve, u.a. a monitor, más szint eredményez.
Egy különbség van, hogy a C1-ben amiben mentem el a RAW képet, ott be tudom állítani a monitor profilját, ami be is van.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#958) Zsotie válasza Kobe (#950) üzenetére


Zsotie
tag

Szia!

Ezzel mit szeretnél mondani??

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#959) ponix válasza Loretto (#956) üzenetére


ponix
aktív tag

Szerintem, de lehet, hogy csak nekem, a photoshop sokkal összetettebb attól, hogy csak úgy magától rájöjjön valaki, és elkezdjen csoda dolgokat művelni. Komoly fotó és nyomda ipari és nem utolsó sorban magának a program működésének az ismerete birtokában mondhatja valaki magát profinak, és persze az sem baj ha grafikus is vagy hozzá. Én nyűvöm már pár éve és még mindíg majdem minden nap tanulok valami újdonságok, csak a progi működésével kapcsolatban, a többit már nem is merem említeni. szóval......

Nagyobb az élvezeti értéke annak amit magad találszki, valóban, de ahhoz kellenek segítők akik rálöknek a megfelelő ösvényre a témában. Persze ez csak az én amatör véleményem.

De azért ez a duma ne szegje kedved a photoshop érdekes világának a megismerésétől :))))))))

[Szerkesztve]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#960) partymaci


partymaci
aktív tag

Udv

A photoshop cache filokat rak a D: meghajóra, de azzok ott is maradnak? Miért lehet?
Belehet valahol állítani hogy tolodjenek? (nem a .tmp-re gondolok)

[Szerkesztve]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#961) ponix válasza Loretto (#956) üzenetére


ponix
aktív tag

Na meg van a kis video, de csak este tudom 9 óra felé feltőlteni

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#962) Loretto válasza ponix (#959) üzenetére


Loretto
veterán

Volt nálam egy cs2 könyv, de valahogy nem tudtam beiktatni az akkori életvitelembe a tanulmányozást :(
Amgy látom hogy tényleg komplex a program, dehát nem kétt kattintás az ''igazán'' nagy dolog. Várom a videot.

Soirée...

(#963) vagamo


vagamo
őstag

HA van rá mód Én is várnám erre [link] a megoldást!! :O :O :B

Köszi!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#964) ponix válasza vagamo (#963) üzenetére


ponix
aktív tag

szerintem ez akkor lesz aktív, ha letelt a proba idő. Addig használd

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#965) ponix válasza Loretto (#962) üzenetére


ponix
aktív tag

[link] ha valami nem tiszta a látotakkal kapcsolatban, kérdezz nyugodtan.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#966) ponix válasza ponix (#965) üzenetére


ponix
aktív tag

Bocs Ez a rohadt atw már vagy ötödszőr törölte az oldalamat, azért nem jó a link regisztrálok máshol és újból feltőltöm

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#967) ponix válasza Loretto (#962) üzenetére


ponix
aktív tag

[link] Ez elméletileg már jó

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#968) delta9 válasza Zsotie (#957) üzenetére


delta9
senior tag

mert nincs beállítva a cms nálad és úgy jelenik meg a kép, ahogy épp egy color profile be van állítva az alkalmazásokban. a ps átkonvertálja working space profile-ba, illetve az adobe gamma-ban beállítottaknak megfelelően, ill. ha nincs cm beállítva a ps az oprendszer profilenak megfelelően jelenít meg, ha jól gondolom. szal mégegyszer: először kalibráltasd be az eszközeidet, készíttesd el a color profile-t a monitorhoz, és ha ez megvan akkor lesz egyforma színű minden alkalmazásban a képed (kivéve talán a corel-t, de az eléggé hülyén tud viselkedni színügyileg), illetve ekkor lesz az, hogy a képernyőn látott szín a legközelebb lesz az általad kinyomtatotthoz.

szerk:
jah, és a c1-ben output destination-ban add meg a ps-ben használt working space-t, akkor elvileg nem lesz a két alkalmazásban különbség a kép színei között.

de elsősorban a color management-et kell belőni nálad, addig jó eséllyel lemondhatsz arról, hogy azonos színeket kapsz a különböző alkalmazásokban, és még bonyolításnak ott van a nyomtatód is...

[Szerkesztve]

(#970) Zsotie válasza delta9 (#968) üzenetére


Zsotie
tag

Nem igazán értem, amit írtál. Hol nincs beállítva cms?
Szóval a monitornak megvan a profilja, be van állítva a winben, hogy ezt használja.
A C1-ben ugyanaz a kimeneti profil, Adobe RGB, mint a ps-ben, ott is alapból Adobe RGB.
Viszont amit, a Adobe Gammával kapcsolatban írtál, abból én azt szürtem le, hogy azért nem stimmel a C1-ben és a PS-ben a szín, mert míg a C1 a monitor profilját használja, addig a PS az Adobe Gammát. Jól gondolom?
Most így van beállítva:
C1: output AdobeRGB, megjelenítés a monitoré
PS: AdobeRGB, betöltéskor nem is reklamál a más színprofilról és nem is konvertál
Nyomatatni a Qimageből szoktam: monitor a monitor profilja, printer pedig Printer RGB, a printer profile rendering intent a default perceptual.
Nem tudom, itt nem lenne-e jobb a nyomtató profilja. Habár nekem eddig inkább ezt javasolták. A nyomtatónak van 6db profilja, MP2, PR1-2-3, SP2-4, ez papírfüggő, csak találja el az ember, hogy a papírhoz melyik jó inkább.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#971) Loretto válasza ponix (#967) üzenetére


Loretto
veterán

Köszönöm, sikerült elkészítenem :) Esetleg arra a fejfelezős dologra van ötletetd? MErt próbáltam levégni egy ''fél fejet'' majd elmosni a szélét de valahogy nem lett az igazi.

Soirée...

(#972) ponix válasza Loretto (#971) üzenetére


ponix
aktív tag

puha szélű radir. Kiválasztod a radír eszközt majd a képen valahol nyomsz egy jobb gombot, ott bedob neked egy párbeszéd ablakot ahol tekergeted lefelé a mintákat és kivélasztasz egy szimpatikus elmosott szélű mintát. Azzal aztán kísérletezgetsz, örülsz :)

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#973) delta9 válasza Zsotie (#970) üzenetére


delta9
senior tag

najó, leegyszerűsítem. két dolgot tudok tanácsolni.

1. kapcsold ki a color managementet a photoshopban, és távolítsd el az adobe gammát az indításból, és töröld ki a monitor profilt. ekkor valószínűleg egyforma színeket fogsz látni a különböző alkalmazásokban, de nem fogsz olyan színeket nyomtatni, mint amit a monitoron látsz (megj: amíg a monitorod nem kalibráltatod be, 99% esélyed van rá, hogy a monitoron látható színekről lemondhatsz nyomtatás esetén akármilyen profilokat állítgatsz be az alkalmazásokban).

2. csináltasd meg a monitorod színkorrekcióját, ekkor csinálni fognak neked egy monitor icc profilt (nem a gyárit, csak neked, ott és akkor), és azt (és csak azt) használd. ekkor be fogják lőni a cms-t is, és a monitoron és a nyomtatódon közel azonos szíeneket fogsz látni.

post scriptum: ne használj sok alkalmazást, amik belenyúlnak a képeid színprofiljába. letöltöd a fényképezőgépről a képet -> be ps-be, színkorrigálsz -> nyomtatsz. kész.

(#974) Kobe válasza Zsotie (#958) üzenetére


Kobe
veterán

azt hogy az adobe programcsomagok keretében települ a gépedre egy Adbe gamma nevű progi ami a vezérlőpultból érhető el, ez egy llépésről lépésre szín és fényerőbeállító kis prgi, koloriméter nélkül ezzel lehet házilag még jól belőni a monitort

(#975) ponix válasza Kobe (#974) üzenetére


ponix
aktív tag

Nagymama nem láttad a tablettáimat? Az volt rájuk írva hogy Extasy...-Szarok a tablettáidra...láttad már a sárkányt a konyhában?!

Ez tetszik :))


A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#976) ponix


ponix
aktív tag

Napok óta nem volt hozzászólás. Már senkit nem érdekel a photoshop? Mondjuk más fórumokon is ez a helyzet. Érdekes.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#977) Met


Met
nagyúr

Szerintetek, a mostanáig CS2 formátumban elmentett filekat meg tudom nyitni 7-es PS-ben? Vagy mitöl függ :F
Nemsokára gép reinstall lesz és azért raknám fel a 7-est mert gyorsabban indul.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#978) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mikor jön a CS3 úgy tudom már kijött?

(#979) ponix válasza Met (#977) üzenetére


ponix
aktív tag

Szerintem verziószámtól függetlenül *.psd kiterjesztést használ minden PS

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#980) delta9 válasza Met (#977) üzenetére


delta9
senior tag

meg fogod tudni nyitni, csak a cs2-be bekerült és az adott psd-ben használt feature-ök ignorálva lesznek a 7.0-ban.

(#981) Met válasza delta9 (#980) üzenetére


Met
nagyúr

Igazából a Blending optionsban duhajkodtam és kölsös pluginekkel mahináltam.
Volt valami nagyobb változás a blendingben a 7-es óta?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#982) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hi all!
Lenne 1 olyan kérdésem hogy photoshop 7.0-am van,és egy szöveget akarok 3D-s re csinálni.Rámegyek a filter/Render/3D Transformra és ott csinálom.De nemtudom normálisan megcsinálni mert mindig olyan színű lessz mint ami a háttér.És így nem igazán láccik belőle valamit.Ezt a dolgot hogy tudnám megcsinálni normálisan?

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#983) [pod]Diablo válasza [pod]Diablo (#982) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Pontosabban az lenne a kérdésem hogy hogy tudok 3D-s szöveget csinálni.

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#984) delta9 válasza Met (#981) üzenetére


delta9
senior tag

igazából nem tudom 100%-ra, de azt hiszem, hogy a blending options-ban nem volt komoly változás. de próba szerencse. sztem nem lesz gáz.

(#985) BLiNk3r válasza [pod]Diablo (#983) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

A 3D Transform nem erre való.
Itt van két tutorial 3D-s szöveg készítésére:
[link]
[link]

(#986) [pod]Diablo válasza BLiNk3r (#985) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

Thx:)

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#987) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

helló

hogy tudnék a legegyszerűbben feliratot rakni sok száz képre? Dátum, (c), név

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#988) Dexter68 válasza MUŁĐER (#987) üzenetére


Dexter68
addikt

[link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#989) Agostino


Agostino
addikt

Hi.

Miért van, az hogy néha a PS gondol egyet, és nem hajlandó normális méretű betüket írni? 72pt-nél kb 3mm a betü, 1296, vagyis max esetén kb 1cm....

250*250px a kép, szóval nem cm-ben kértem, mégis ilyen mütyür, mit kellene állítanom...?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#990) Cathfaern válasza Agostino (#989) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Resolution-t kell állítani (új képnél). Minél kisebbre veszed, annál kisebb lesz az ugyanolyan nagyságú font.

(#991) Agostino válasza Cathfaern (#990) üzenetére


Agostino
addikt

Az lesz az, problem megoldva, ty. : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#992) sekli


sekli
addikt

helo

Egy ismeros mar regen nyaggat a kerdessel, hogy hogy lehet egy autot fenyezni...?
Egy keveset probalkoztam, ugy sikerult, hogy egy uj layerre, ami olyan szinu, mint a kocsinak az a resze, ami csillog rarakok egy lens flare-t, azt torzitgatom egy kicsit es utana valamennyire atlaltszon rarakom a megfelelo reszre...

[kép]

ezzel a modszerrel ez sikerult...

de o egy kopottabb verdat szeretne fenyezni...
van valakinek valami otlete...?

mod: jah, en a lokharitot csinaltam...:B, a tobbi megvolt...

[Szerkesztve]

(#993) Dexter68 válasza sekli (#992) üzenetére


Dexter68
addikt

Esetleg itt [link] nézelődj, ha autófényezést akarsz, meg egyéb nyalánkságokat.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#994) ToBeY válasza sekli (#992) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ilyesmit szeretnél? [link]

(#995) sekli válasza ToBeY (#994) üzenetére


sekli
addikt

koszi, de nem egeszen, hanem mint ahogy a kepemen is van, hogy a kocsi marad ugyan olynan szinu, csak csillog-villog..., tukrozodik...

(#996) sekli


sekli
addikt

Meg egy mas jellegu kerdes:

Ez itt olvashato, de szvsz eliras... [link]


Két képből készült sztereovizuális képek:

A két képből készült 3D-s kép a legkönnyebb és a legélethűbb egyben. Szükségünk lesz 2 képre, melyeket fotózhatjuk fényképezőgéppel, vagy játékból, programból, stb…
A két kép között annyi távolságnak kell lennie, mint a két szem közötti távolság. Találjuk meg a kép középpontját, csúsztassuk arrébb a fényképezőgépet, majd fordítsuk a középpont felé.

Fogjuk a jobboldali képet, menjünk a red channel-re, fogjuk meg a jobboldali képet, itt is menjünk a red channel-re, jelöljük ki az egészet (CTRL+A) és a ''move tool''-al húzzuk át a baloldali kép red channel-ére. Kicsit kell majd rajta igazítani, ha nem elég precíz a két fotó.


akkor itt most hogyan is kell...? a jobb oldali red channelt rakom a bal oldali red helyere...? :U

(#997) sekli


sekli
addikt

Na, ez sikerult..., sajnos most nincs fenykepezom..., ezert nem nagyon talaltm mas nyersanyagot... akinek van a kozeleben egy ilyen piros-kek 3D szemuveg, az megnezhetne, hogy tenyleg terbeli-e...

[kép]

[Szerkesztve]

(#998) ponix válasza sekli (#995) üzenetére


ponix
aktív tag

[link] ilyesmire gondoltál? Egyébként tükröződéshez kell valami ami tükröződik rajta, Pl egy fa mellett áll az a kocsi és az tükröződik rajta. Ha autó szalonos csili vilire gondolsz akkor meg kell, hogy olyan megvilágítás vegye körül az adott ''tárgyat'' amiről a fény vissza tud verődni.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#999) sekli válasza ponix (#998) üzenetére


sekli
addikt

igen, valami hasonlora, bar nekem mar az elso kep is megtenne...:)
mod: az elso kepbol egy kis brightness/contrast-tal nagyjabol megkapom a masodikat, nem...?

[Szerkesztve]

(#1000) ponix válasza sekli (#999) üzenetére


ponix
aktív tag

Hát attól egy kicsit bonyolultabb. Később csinálok egy leírást, hogy hogyan csináltam.

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.