Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) sonar


sonar
addikt

Egy olyan segítséget szeretnék,hogy ha van egy betű kijelölöm layer -> type - > workpath (erre most nem emléxem pontosan) akkor körbe rajzolja de nem tudom szabadon alakítani, mit hibázok el?
Vagy ha vki tudna adni egy tutort a betu szabad alakításával kapcsolatban annak hálás lennék :R

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#252) Dexter68 válasza sonar (#251) üzenetére


Dexter68
addikt

Raszterizáld a layert előbb. Jobbklikk a layer nevén és rasterize (vagy ilyesmi, most fejből nem biztos, hogy tudom) :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#253) rii


rii
nagyúr

merengés

az a durva bazzeg, amikor az uszóablakok berendezéséhez is guide-kat akar az ember húzni ... bezony ...ez olyan, mint a monitor melletti poharat egérrel megfogni, mint a szobában kereséshez a levegőben az ALT-F7-et keresni .... vagy mint half life -ozás után a falhoz lapulva menni .... vagy a lengeddező fák mozgásában csodálni a realizmust .... a kidolgozottságot, az algoritmus összetettségét, az átszűrődő napsugarakat ....

merengés .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#254) Dexter68 válasza rii (#253) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát ja... ez előfordul. Ha sokat retusálok, hajlamos vagyok pixelhibát látni a függönyön, kromeatikus aberrációt felfedezni az erdőben.
De még anno a DukeNukem (ez volt az utolsó játék, amit megnéztem :D :D) időkben nekem is eszembe jutott, hogy a Kelenföldi pályaudvar aluljárójában feltűnő kalauzra lőni kéne, mielőtt ő lő :DDD :DDD
Az első problémádra amúgy még van is megoldás... exKonfabulator most valami Yahoo izében volt olyan widget, ami gridet tesz a képernyőre :P

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#255) rii válasza Dexter68 (#254) üzenetére


rii
nagyúr

[link] nesze Neked retus, egy kis finomság :D ;)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#256) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

A rétegeket át lehet méretezni? És mi módon?
Biztos láma kérdés.
9. ver.

Előre is köszi

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#257) rii válasza korcsi (#256) üzenetére


rii
nagyúr

hát .. bármilyen elemet át lehet méretezni

ha felfelé húzod, akor valszeg ''szét fog esni''.

A LAYER-en, rétegen nyomj egy CTRL-T, ami nem más, mint az Edit/Free Transform

Ha nem az egész layer-t (réteget) hanem csak egy részletét szeretnéd átméretezni, akkor a Selection Tool-al jelöld előtte ki az átméretezni kívánt területet.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#258) korcsi válasza rii (#257) üzenetére


korcsi
veterán

Köszi!!!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#259) noska válasza Dexter68 (#107) üzenetére


noska
csendes tag

Remélem most valamikor felnézel ide. Szóval most kerestem volna azt a scratch disket olyan néven, ahogy írtad, de nem találtam. Ilyenkor mi van? Na meg a másik: Minden nem használt anyagot töröltem a lemezről, majd áthelyeztem az egészet egy másik meghajtóra, mégis azt írja, hogy tele van az a lemez. Ilyenkor mit tegyek? Addig nem akarok semmit törölni a photoshopból, amég nem tudom, hogy mi az, mert ezt a Photoshop Temp részét nem találtam, ami ugye a scratch disk. Segíts, ha tudsz....
Noska :W :O

(#260) Met válasza noska (#259) üzenetére


Met
nagyúr

mennyi szabad helyek vannak a vinyókon?
esetleg nincs feltelepítve Norton Systemworks a gépre?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#261) noska válasza Met (#260) üzenetére


noska
csendes tag

Szabad helyek:
C:754 MB
D:112GB
Ja és a Photoshopot áttettem a D-re.
Nem tudom, hogy mi az a SystemWorks. Hol nézzem meg?
Noska

(#262) rii válasza noska (#261) üzenetére


rii
nagyúr

Edit
Preferences
Plughins & Scratch Disk
-en belül próbáld a First-t a D-re, a Secondot C-re rakni ....

vagy ezt próbáltad már?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#263) noska válasza rii (#262) üzenetére


noska
csendes tag

Nem enged belépni a Photoshop és nem találom a programba, vagyis ilyen része nincs, mert már mindenhol kerestem. Ha megnyitom a Photoshopot, ott megtaláltam, de magában a programban nem. Ott kéne valamit törölni, de nem merek semmit, mert félek valami fontosat törlök. Ilyenkor? Nagyon fontos ez a progi a munkámhoz, már teljesen kész vagyok tőle. :W :W :W
Noska

(#264) Met válasza noska (#263) üzenetére


Met
nagyúr

Csak úgy tudod beállítani ha elindítod a Photoshopot, belépsz az Edit menübe, ott legalul Preferences és azon belül a Scratch Disk.

Ezt az ablakot kell látnod, csak Firstnél nem a C: hanem a D. legyen
[link]


[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#265) delta9 válasza noska (#259) üzenetére


delta9
senior tag

nem biztos, hogy jó az áthelyezés, mert bizonyos dolgokat lehet, hogy nem fog megtalálni a szoftver, hiszen az eredeti elérési útvonalakon fogja kerseni az összetevőit. inkább installáld újra a másik partíciódra, vagy rakd vissza az eredeti helyére és próbáld meg úgy elindítani, hogy közvetlenül az ikonján duplaklikk után nyomd a ctrl+alt+shift-et. ekkor fel kellene tegyen néhány kérdést, ami után az alapállapotba állítja vissza a ps-t (amennyiben yes-sel válaszolsz a megfelelő kérdésekre). gyári, default beállításaid lesznek, tehát mindent újra be kell állítanod.

(#266) noska válasza delta9 (#265) üzenetére


noska
csendes tag

Újból installáltam a régi helyére, de amikor megcsináltam, amit leírtál nem csinált semmit. Nem értem.
Noska

(#267) delta9 válasza noska (#266) üzenetére


delta9
senior tag

kipróbáltam, start menüből és asztalról indítva is működik a ctrl-alt-shift. cs-nél és cs2-nél legalábbis tutira, de sztem a régebbi verzióknál is. közvetlenül azután nyomd meg a három gombot egyszerre, hogy a ps ikonra kattintottál, ne várd meg, míg betölt az alkalmazás. működnie kell.

(#268) noska válasza delta9 (#267) üzenetére


noska
csendes tag

Megnyitotta azt, hogy kevés a lemezterület, gondolom sikerült helyet felszabadítania, így aztán megnyitotta a programot, így bele tudok menni a scratch diskbe. Olyat ír ki, hogy first, second.. egészen a négyig. Itt adjam meg neki a D meghajtót? Mind a négynek?
Noska

(#269) Finwe válasza Finwe (#216) üzenetére


Finwe
őstag

Hello!

A 265-os modul rossz, ez már biztos de most amikor minden memót lát a rendszer így is azonnal reseteli a gépet egy komolyabb művelet. Gondoltam arra, hogy esetleg a p3 nem támogatott proci de a követelményetken (már amennyit találtam) azt írja, hogy a p3 is elég neki.
Tehát lövésem sincs, h miért indulhat újra a gép photoshop (cs2) közben :(

Valami más probléma előfordulhat még (a szofteverestől eltekintve)?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#270) Breki válasza werttzui (#240) üzenetére


Breki
veterán

ilyesmire gondolsz?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#271) Met válasza noska (#268) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, First a D: aztán a C:

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#272) noska válasza Met (#271) üzenetére


noska
csendes tag

Tehát akkor az elsőnél D meghajtó majd a többi háromnál meg a C-t jelöljem. Egyébként ezek mik? Jól értek ehhez... :U :U :U
Noska

(#273) Met válasza noska (#272) üzenetére


Met
nagyúr

Elég csak a másodiknál.
Ebben a sorrendben fogja használni ha kifogy a memóriából. És ha elfogyott a hely a D-n akkor megy a C-re.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#274) noska válasza Met (#273) üzenetére


noska
csendes tag

Á, már értem. Köszönöm szépen. Nagyon remélem, hogy mostmár nyugisan működni fog!!! Sokat segítettetek!!!! :R :R :R
Noska

(#275) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

hali
segítségeteket szeretném kérni: tudok-e olyat csinálni ps-ben, h kör alakban írok ki egy szöveget (mint mondjuk egy CD-nél), mert van egy ilyen képem körben, és akköré szeretnék írni.. ezt hogy lehet? fontos lenne..

(#276) werttzui válasza Breki (#270) üzenetére


werttzui
őstag

Valami egyszerübb is megteszi :) illetve csak azt keresem hol lehet beállítani a keretezést a ps-ben.

[Szerkesztve]

PENTAX

(#277) Breki válasza werttzui (#276) üzenetére


Breki
veterán

tessék

[link]

[link]

[Szerkesztve]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#278) werttzui válasza Breki (#277) üzenetére


werttzui
őstag

kössz még próbállkozom angolul meg egy szót se tudok .Eddig még nem jött össze a keret de majd csak sikerül./nem egy egyszerü progi/ :)

PENTAX

(#279) Shim válasza Ráczkölke (#275) üzenetére


Shim
őstag

Kör kijelölővel megrajzolod a körvonalat, majd a Path fülön Make work path from selection. Ezután kattints a Type tool-lal a pathra, és írhatsz is. (Ha kívülről kattintasz, köré ír, ha belülre, akkor a körön belül tördel).

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#280) sonar


sonar
addikt

Új fontot hogy adok hozzá a winhez? Egyszer már vhogy megcsináltam, de azóta vhogy nem akar összejönni, hiába másolom bele a win\font könyvtárba nem veszi észre az op

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#281) delta9 válasza sonar (#280) üzenetére


delta9
senior tag

vezérlőpult->betűtípusok->file menü->új betűkészlet telepítése

vagy

pl amp font viewer, ingyenes, tudsz vele nézegetni, telepíteni, rendszerezni.

(#282) Breki válasza Breki (#270) üzenetére


Breki
veterán

szerintem próbáld ki ezt

ClassicFrames 2 Features:
* The frames provided are exactly the one you would use to hang up expensive paintings or all kind of photos in a gallery or around your home.
* With ClassicFrames Photoshop filter plugin you frame around your photos up to70 beautiful traditional picture frames or more per volume, these frames can be combined across multiple layers, to create infinite variations. Native for Mac OS X or Windows (Adobe Photoshop/ Elements/Corel PhotoPaint/PaintShop...)
* Among ClassicFrames features you will find :
- 70 beautiful traditional picture frames per volume...

http://depositfiles.com/files/332117
http://depositfiles.com/files/332282
http://depositfiles.com/files/332154

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#283) Breki


Breki
veterán

Illetve Alien Skin IMpact

Gradient Glow Filter

[kép]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#284) Ráczkölke válasza Shim (#279) üzenetére


Ráczkölke
tag

''Kör kijelölővel megrajzolod a körvonalat, majd a Path fülön Make work path from selection.''

eddig sikerült megcsinálnom, de utána nem jutottam semmire. Írtam be valamit, de azt nem kör alakba rendezte csak simán, egyenesen.. valamit elrontottam? Pedig még a körön kívül is kattintottam :F ..

(#285) Met válasza delta9 (#281) üzenetére


Met
nagyúr

Ezzel a progival azok között a fontok között is tudok böngészni amik nincsenek feltelepítve?
Esetleg még egy szöveget is be tudok írni ha konkrétan keresek valamit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#286) Shim válasza Ráczkölke (#284) üzenetére


Shim
őstag

Nagyon közel kell vinni a kurzort a path-hoz, ekkor megváltozik a Type tool alakja is (eltűnik a szaggatott négyzet, ami körülvette, helyette az alján megjelenik egy ferde vonal).

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#287) delta9 válasza Met (#285) üzenetére


delta9
senior tag

igen és igen. már ha a második kérdést jól értem, hogy az általad megadott szöveget szeretnéd, hogy mutassa a kiválasztott fonttal, legyen az akár feltelepített, vagy nem.

(#288) Met válasza delta9 (#287) üzenetére


Met
nagyúr

jól értetted :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#289) sonar válasza delta9 (#281) üzenetére


sonar
addikt

thx

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#290) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Az normális, hogy Smudge Tool-lal nem lehet normálisan dolgozni, mert minden ecsetvonás után meg kell várni azt a 2 másodpercet míg kiszámolja az eredményt? Nem is gigant méretű ecsetekkel nyomom, most pl normális 13-as méretűvel próbáltam, de ugyanaz a szitu, nagynál ez még hatványozódik.
Ha visszaemlékszem a korábbi PS tapasztalataimra, nálam mindig így viselkedett a Smudge, ezért nagyon keveset használtam, de mostmár kezd idegesíteni. Nálatok is ilyen?

(bajdövéj 768 memzi - PS7 a felállás)

(#291) Dexter68 válasza BLiNk3r (#290) üzenetére


Dexter68
addikt

háttérben mik futnak? nekem akkor szokott ilyeneket csinálni, amikor háttérben megy az illustrator, a quark, nyitva néhány word-dokumentum, az opera háromszáz füllel, amiből négy a netvibes és még torrentelek is. :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#292) noska válasza delta9 (#267) üzenetére


noska
csendes tag

Szia!
Megcsináltam a hármas billentyűkombinációt, a kérdésre igennel válaszoltam, de már megint azt írja, hogy fullon van a scratch disk. Már unom. Nem lehet ezt véglegesen beállítani. Vagy most mi van? Senki másnak nincs ezzel gondja, csak nekem?
Noska :W :W :W

(#293) BLiNk3r válasza Dexter68 (#291) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Háttérben csak az alap fut, max egy winamp, mivel nem szoktam agyonhajtani a gépet. A másik meg ha PS-ezek, másra nem nagyon figyelek, szóval felesleges is lenne. De azért most kilőttem mindent a világon, maradt a pucér windoz és a ps, így már valamivel jobb volt a szitu, de akkor sem az igazi.

(#294) rii válasza noska (#292) üzenetére


rii
nagyúr

nem lehet hogy egy félmondat msáképp valü értelmezése miatt miatt rosszul csináltál valamit?

A First-nél a D: legyen
a Second-nál a C:


amúgy ez mindenkinek nagyon nagy gond lenne, :) csak mi már túl sokszor belefutottunk ebbe a problémába ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#295) delta9 válasza BLiNk3r (#290) üzenetére


delta9
senior tag

hány dpi-s a grafika, amit smudge-olsz és véletlenül nem valami effect layeren csinálod?

(#296) delta9 válasza noska (#292) üzenetére


delta9
senior tag

ok. megtennéd, h leírod nekünk, h

1. ez a probléma mostanában jött e elő

2. tudod e valami installhoz, ps munkához vagy egyéb rendszerbeállítás módosításához kötni a probléma keletkezését

3. mennyi memória van a gépedben (asztalonk jobb click a <sajátgép> ikonra, az előugró menüből <tulajdonságok> (legalul), a felbukkanó <rendszertulajdonságok> panelen <általános> fül, ott láthatod a <számítógép:> után a cpu nevét, típusszámát, órajelét, és a memória mennyiségét)

4. mennyire van állítva a winxp(?) lapozófile (az előbbi <rendszertulajdonságok> panelen <speciális> fül, ezen a fülön a legfelső blokkban, a <teljesítmény: képi hatások [...] virtuális memória használat> mellett van egy <beállítások> gomb, arra click, felugrik egy <teljesítménybeállítások> panel, azon <speciális> fül és ott a legalsó, <virtuális memória> blokkban, a <lapozófájlok teljes mérete az összes meghajtón:> utáni szám kellene)

5. hány %-ra van állítva a ps preferencesben az alkalmazás maximális memóriahasználata (photoshopban: edit->preferences->memory&imaga cache->memory usage: [...]% = [...] MB)

(#297) delta9 válasza noska (#292) üzenetére


delta9
senior tag

ja, és még két dolog, a ps temp file-t törölheted manuálisan is. az újabb photoshopok a beállított scratch disk gyökerébe raknak egy <photoshop temp######> file-t, a régebbieknél meg <~pst#####.tmp> file-t tesznek valahová, de arra keress rá, mert nem vágom, hogy pontosan hová. persze törölni ezeket csak akkor tudod, ha egyrészt ottmaradtak valamiért a hdd-n, másrészt nincs elindítva a ps.

a másik, hogy a ps-nek egyben kell a beállított partíción a szabad hely, hiába van meg ennek a többszöröse, ha nincs megfelelő méretű egybefüggő hely, annak töredezettsége miatt.

[Szerkesztve]

(#298) BLiNk3r válasza delta9 (#295) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

72dpi, effektezés nélküli layer, semmi sallang. Szóval alaphelyzet, ugyanaz, mintha egy képet megnyitok, és nekiállok smudge-olni.

(#299) delta9 válasza BLiNk3r (#298) üzenetére


delta9
senior tag

hmm... próbáld már ki pls, hogy ha engedélyezel neki 75% memória használatot, akkor változik e a helyzet. mondjuk a smudge tool az pont simán 100% cpu használatot csinál és ha nagyon rángatom nálam is késik kicsit (a8n5x,3200+venice, 1giga ram)

[Szerkesztve]

(#300) Dexter68 válasza BLiNk3r (#298) üzenetére


Dexter68
addikt

ami még eszembe jutott, hogy lehet, hogy nem mindegy, hogy milyen nagyítási fokozatnál dolgozol. lásd még: image cache-kalandjai…

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.