Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Syl válasza Cathfaern (#1550) üzenetére


Syl
nagyúr

Sőt! A megjelent könyvek 90%-ka is az angol verziót veszi alapul. A hivatalos Adobe tankönyvek (tanfolyam a könyvben) is az angol párbeszédablakokat, beállító-paneleket használják.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1552) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Photoshop CS3-ban hogyan tudok egyszerre több képfájlt átméretezni? Eddig az automatikus webgaléria készítéssel csináltam a "régi" PS-ekben, de az újban nincs lehetőség megadni a kimenő képek méretét!
Segítene valaki?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#1553) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehetne 3-5 akárhány layert összekapcsolni?Egy feliratott csinálok amit több layertből áll és azt akarom együtt mozogjanak.

(#1554) Dexter68 válasza ToBeY (#1553) üzenetére


Dexter68
addikt

Kijelölöd a layer palettán és Ctrl-G asszem. Jobbfelső háromszög kinyit és make layer group from layers vagy ilyesmi. (most olyan gépnél ülök, ahol nincs photoshop :) )

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1555) World-Soft


World-Soft
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.

Lenne még három kérdésem.
-Ha van egy Master Collection (Angol), akkor amellé lehet esetleg Photosop Magyart feltenni?
-Csak a Master Collecton, vagy a többi is felpakol a C-re 1GB-ot? És mi van ebben?
-Csak a Master és egyéb pakkok igényelnek 1GB RAM-ot, vagy minden CS3 program? Lehet valamilyen trükkel vahalhogy mondjuk 700MB RAM-mal is telepíteni?

A segítségeket előre is köszönöm.

(#1556) delta9 válasza lordjancso (#1552) üzenetére


delta9
senior tag

a cs3-ban is természetesen be lehet beállítani a kimenő képek méretét, mint az eddigiekben (értelem szerűen web photo gal. -> az 'options' legördülőben a 'large images' adatainál található)

(#1557) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy szakaszt fel lehet osztani valahogy egyenlő részekre pontosan?

(#1558) Shim válasza World-Soft (#1555) üzenetére


Shim
őstag

Mindegyik változat felpakol egy gigányi egyéb programot (Bridge, Stock Photos, stb). Ha nem használod ezeket, utólag el lehet őket távolítani, de csak egyenként, és nem valami egyszerű módon. Adobe oldalán ott vannak a leírások (keress a Remove Bridge/stb-re).

Photoshopot próbáltam külön telepíteni, két 512Mb rammal rendelkező gépre. Mindekettőnél figyelmezetett, hogy kevés lesz ennyi, de egyiknél továbbengedett, másiknál szürke maradt a Continue gomb...
Nem tudom mi a magyarázat, megoldásként vettünk a laptopba még 512 ramot :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#1559) ponix


ponix
aktív tag

Nocsak micsoda változások, mióta nem voltam

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#1560) sekli válasza ToBeY (#1557) üzenetére


sekli
addikt

hat ha lemered a Measure Tool-lal, akkor siman..., en ugy csinaltam...

(#1561) Smogus


Smogus
őstag

Hello

Lenne egy olyan kérdésem, hogy adva vannak rétegek, az alap rétegen, ami most 40x20cm jelenleg, vannak kis elemek, mindegyik egy külön rétegen, szeretném megnövelni az alapot 42x25 cm-re, de úgy hogy a többi réteg mérete ne változzon, szóval csak a háttér változzon, a többi kis réteg aránya ne

hogyan tudnám ezt megtenni?

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1562) Pacák válasza Smogus (#1561) üzenetére


Pacák
senior tag

Canvas size -ot átállítod az Image menüben. Lehet középpontosan, balról, jobbról, alulról vagy felülről hozzáadni plussz területet - vagy esetleg elvenni, ha kisebb értéket írsz be az eredetinél.

Nuclear launch detected

(#1563) Smogus válasza Pacák (#1562) üzenetére


Smogus
őstag

Na igen ez az
Tudtam hogy valami ilyen kell :D, emlékeztem rá régről, csak most ujra ezzel kell dolgoznom, és magyar is, ezért nem esett le
Köszi :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1564) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy ha van egy fekete-fehér képem, akkor hogy tudom azt megcsinálni, hogy halványítsam a képet. Szóval hogy a rajzon az élek és minden jó halvány legyen?
Próbáltam fényerő/kontrasztal meg árnyékos/világos részekkel, csak azvolt a baj, hogy vagy nagyon elszürkültek a fehér részek, vagy nemigazán halványodtak a vastagab fekete vonalak.
Pedig a cél, hogy a fehér rész megmaradjon fehérnek, de a fekete és szürkés vonalak, szinte teljesen elhalványodjanak.
Előre is köszi

(#1565) tailor válasza Dufresne (#1564) üzenetére


tailor
őstag

Áttetszöséggel? Készítesz a jelenlegi layer alá egy teljesen fehérrel kitöltöttet, és az eredetit lehalványítod a kellö mértékben.... :U (bocs, nincs hosszu "ö" a gépen...)

(#1566) Dexter68 válasza Dufresne (#1564) üzenetére


Dexter68
addikt

...vagy vadul húzgálod a Levels csúszkáit. (Ctrl-L)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1567) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Hi mindenkinek! A worth1000-nél van valaki, aki képeket tölt fel? Néhányat már felraktam, de néhány dolog nem világos..

(#1568) Dufresne válasza tailor (#1565) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi a válaszokat.
Ezt a lehalványítom a réteget az új fehérrel kitöltötthöz a megfelelő mértékben dolgot nemigazán értem :B
Az új fehér réteg még oks, csak a hozzáhalványítás nem.

(#1569) montressor


montressor
aktív tag

Hali

Segitseg kene picit: van ket layer-em, a felsot beallitom, h az 'osszemosas' darken legyen. Ha most a felson egy fekete es egy vilagosabb kor van, akkor a fekete latszani fog, a szurke meg attol fugg, h mi van alatta. Na most hogy tudnek errol a felso layerrol egy masolatot kesziteni, ami nem tartalmazza az also kepeket, de a felso kepbol is csak azt, amit a darken szuro atenged? Magyaran azt az eredmenyt szeretnem kulon layeren latni, amit a szuro kreal a felso kepbol...

koszike

(#1570) montressor


montressor
aktív tag

a masik meg, h lehet maskkal rendelkezo layerhez egy adjustment dolgot adni, h amit ott allitgatok, az csak a maskos reszre vonatkozzon?
kocike

(#1571) tailor válasza Dufresne (#1568) üzenetére


tailor
őstag

Ha megvan a a fehér réteg, akkor a felette levőnek (az eredeti képednek) az áttetszőségét ("opacity") csökkented addig, amíg jó eredményt nem kapsz.

(#1572) tailor válasza montressor (#1570) üzenetére


tailor
őstag

Katt a rétegre, amire alkalmazod az adjustment opciót -> Layer / New adjustment layer / (itt kiválasztod, amelyiket alkalmazni akarod) / majd a felugró ablakban kipipálod a "use previous layer to create clipping mask" opciót.
Remélem így jó... :U

(#1573) montressor válasza tailor (#1572) üzenetére


montressor
aktív tag

voila, nagyon szepen koszonom :))

(#1574) Dufresne válasza tailor (#1571) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi szépen, sikerültek a dolgok.

(#1575) tailor


tailor
őstag

Mindenkinek nagyon szívesen! :R
Jó 7végét!

(#1576) Cicero


Cicero
őstag

hello! aki tudja honnan tudnám megszerezni a Shanz CrossProcess actiont légyszi adjon egy linket hozzá, vagy ha megvan neked küldj egy privit! köszi!

(#1577) pBandi


pBandi
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék! Egy kereket szeretnék elmosatni körkörösen mintha gyorsan forogna, hogyan lehet ezt elérni.

...

(#1578) Dexter68 válasza pBandi (#1577) üzenetére


Dexter68
addikt

kijelölöld (eszköztáron a szaggatott téglalapra katt. hosszan, kiválasztod a szaggatott karikát) aztán Radial blur.
itt van egy ilyesmi: [link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1579) pBandi válasza Dexter68 (#1578) üzenetére


pBandi
tag

Köszi! Tudtam, hogy van valami ilyen csak nem találtam. :D

...

(#1580) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Photoshop CS2-t használok, HDR képeket szeretnék készíteni, találtam hozzá egy tutorialt, a lényeg hogy be tudom olvastatni a progival a képeket preview-be, de amikor rákattintok a létrehozásra, elszáll a párbeszédablak egy hibaüzenettel: Hiba: nem hozható létre kép, mert az utasítás (Egyesítés HDR fájlba) nem található. Már kétszer újratelepítettem a PS-t de azóta is előjön a dolog. Találkozott már vki hasonlóval? Ha pedig nem, nem tudtok vmi egyéb ingyenes progit amivel jó minőségben meg lehetne ezt oldani? :U

Most Photomatixot használok, de úgy tudom fizetős...lehet tévedek.

Let the Zone take me if I am.

(#1581) csaba1029


csaba1029
csendes tag

Sziasztok!

Ez nem kimondottan photoshop-os téma, de a quark topicban nem sok reakció jött.

Valaki ismeri ezt a könyvet: [link]

Egy QuarkXpress 6.1 Passport verzióm van. Szerintetek ér az a könyv annyit, vagy valaki esetleg tud ajánlani egy jó szakkönyvet, ami nem csak a prg-ról szól, hanem tipós dolgok is vannak benne?

Előre is kösz!

Üdv: Csaba

Ha az élet citromot adott, kérj hozzá Tequilát is!

(#1582) delta9 válasza csaba1029 (#1581) üzenetére


delta9
senior tag

ha tipográfia érdekel az alábbi könyv nekem megvan és tudom ajánlani, szakkönyvhöz képest az ára sem túl veszélyes

[link]

(#1583) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Meggyült a bajom a Photoshop CS3-mal.

Volt réges régen egy jó kis Image Ready. Legtöbbet eddig ezzel dolgoztam.
Most meg nincs. Beolvadt a Photoshopba, de nem értem hogyan.

Sokszor csináltam animációt.
Most hiába nyitok meg egy ANIM GIF-et, akkor is csak az első képkocka jelenik meg (mint régen a Photoshopban volt).
Nem tudok animációt készíteni. Hiába teszem oda az animációs csíkot.

A másik, hogy hiába csinálok egy új animációt, akkor is csak egy kép lesz belőle.

Hogy lehet megoldani az animációt a CS3-ban.

A másik, hogy Image Ready-ben a képnél volt felül olyan fül ahol rögtön meg lehetett nézni menet közben az optimalizált képet is. Most csak elmentésnél tudom megnézni mi lesz a kész eredmény.

Mivel sokszor 16x16 pixeles animációkkal dolgozok, így ez nagyon zavaró.

A segítséget előre is köszönöm.

(#1584) Dexter68 válasza World-Soft (#1583) üzenetére


Dexter68
addikt

Animation paletta?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1585) World-Soft válasza Dexter68 (#1584) üzenetére


World-Soft
senior tag

Windows->Animation opció ha jól emékszem.

(#1586) Dexter68 válasza World-Soft (#1585) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez jó :) :) :)
Neked gondoltam segítségül :D
Válaszként.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1587) Dexter68 válasza World-Soft (#1583) üzenetére


Dexter68
addikt

Az új animációk save for web hatására simán létrejönnek, de nekem sem sikerült rájönni, hogy hogy lehet egy animgifet kibontani.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1588) World-Soft válasza Dexter68 (#1587) üzenetére


World-Soft
senior tag

Nekem sem sikerült.
Épp ez a gondom.
Csak elő tudom hozni az idősávot.

Egy magoldást találtam neten, de nagyon gagyi.
Inpotrálom mint video. Persze ott sem lehet GIF-et kiválasztani, így be kell írni az ablakba, hogy *.*, hogy minden fájlt mutasson.

Ha nincs jobb megoldás ettől, akkor ezt az Adobe nagyon el***szte.

Valakinek jobb megoldása?

(#1589) delta9 válasza World-Soft (#1588) üzenetére


delta9
senior tag

neked a photoshop cs3 extended-re van szükséged az ilyen dolgokhoz

(#1590) delta9 válasza delta9 (#1589) üzenetére


delta9
senior tag

jah, meg majd olvasok is :D

imageready helyett keresd a fireworks-ot, mert abba kerültek bele az imageready feature-ök.

(#1591) Met


Met
nagyúr

Főnököm vett fólianyomtató plottert, lehet vesz PS-t is :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1592) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Hogyan tudnék csinálni egy "célkeresztet" milliméternyire pontos rovátkolással (mondjuk egy 1500x1500-as négyzetbe)? :F Nyomtató kalibrálásához kellene, mert el van csúszva és félrenyomtat a CD/DVD lemezekre. Így lenne a legkönnyebb belőni szerintem, nincs kedvem x számú lemezt el***ni erre. :O Köszönöm! :)

Ropi

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1593) Dexter68 válasza *Ropi* (#1592) üzenetére


Dexter68
addikt

Leginkább Illustratorban.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1594) *Ropi* válasza Dexter68 (#1593) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hálás lennék, ha bővebben kifejtenéd. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1595) Dexter68 válasza *Ropi* (#1594) üzenetére


Dexter68
addikt

Az a baj, hogy az 1500×1500 az ugye pixelben van mérve. A milliméter meg tipikusan metrikus mértékegység. A kettő közt nincs átjárás, mert azt a dpi határozza meg, azaz, hogy egy inchnyi távolságon hány pixelt helyez el.
Ezért gondoltam, hogy illustratorban (felbontásfüggetlen, vektoros progi) létre kéne hozni egy cd-nyi felületet, ott aztán mindenféle vonalkákat lehet milliméter pontosan másolgatni, tologatni, és legenerálni belőle a kellő felbontású képet és imádkozni, hogy a nyomtató drivere is úgy vegye figyelembe.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1596) *Ropi* válasza Dexter68 (#1595) üzenetére


*Ropi*
félisten

Értem. Próba cseresznye, meglátom, mi sikerül... :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1597) World-Soft válasza delta9 (#1590) üzenetére


World-Soft
senior tag

Szia!

Ha jól tudom extended van fent.

A fireworks-ot is próbáltam, de elsőre nem jött be.
(Hár valóban a szerkezszté közben tényleg lehetet nézni, hogy milyen lesz az optimalizált kép.)
Lehet, hogy csak megszokás kérdése, de nekem egy nagy rakás kakinak tünt.
Semmi nem volt ott ahol kerestem.

A photshopban pedig a video importálásnál történő megnyitás az meg nem tetszik.
Főleg azért, mert 1-2kb méret csökkentés miatt kell a képeket optimalizálnom. De ha ott esetleg újra, meg újra átszámolja a képet, akkor a végére lehet, hogy már semmi nem fog látszódni. (bár ezt nem néztem még, hogy tényleg így van -e)

(#1598) Dexter68 válasza World-Soft (#1597) üzenetére


Dexter68
addikt

Lehet, hogy Neked a Ulead GIF Animatorra van szükséged, vagy valami hasonlóra.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1599) delta9 válasza World-Soft (#1597) üzenetére


delta9
senior tag

értem én, hogy nem jött be, de miután az adobe és a macromedia egy cég lett, megszűnt az imageready, illetve a funkcióinak egy része bele lettek integrálva a fireworks-be. arról meg szegények nem tehetnek, hogy nem ott vannak a funkciók, ahol te keresed. az adobenak kicsit bonyolult lenne a helyzete, ha minden user-nek külön gui-t csinálnának, hogy ott legyen a feature, ahol a felhasználó keresei. a workspace meg eléggé személyre szabható. én pl. semmit sem találtam az illustratorban, mikor elegem volt a corelből, pedig alapvetően jórészt ugyanaz a két alkalmazás felhasználási területe, de néhány hónap intenzív használat után rájöttem, hogy sokkal gyorsabban tudok illustratorban tevékenykedni, mint corelben.

az, hogy a video importálása neked nem tetszik, az megint olyan, hogy 'és?' ha fireworks helyett ps-be importálod a gifeket videóként, pedig azt elsősorban nem arra szánták, és ez neked nem tetszik, az egyéni szoc. probléma :D ahelyett, hogy örülnél neki, hogy egy nem gif-animra szánt funkcióval mellékesen tökéletesen meg tudod oldani a gif animációt is. ;)

és igen, akárhányszor újra újramentesz egy állományt, amely tömörített/optimalizált, annak romlani fog a minősége. ez nem csak a gif-re, jpg-re is igaz. de egy újramentés után ezt még nem fogod látni, hacsak nem valami extra elcseszett beállításokkal mented újra.

egy szó, mint száz, sztem lendülj át azon, hogy mi nem tetszik személy szerint neked, inkább használd a szoftvert úgy és arra, amire elsősorban szánták. vagy a másik lehetőség, a nem kötelező használni...

(marginális megjegyzésként annyi engedtessék már meg nekem, hogy nagy rakás kakinak nevezni valamit, amit warezről töltöttél le mondjuk nem túl... etikus. ugye? ha élhetek azzal a prekoncepcióval, hogy tuti, hogy nem vetted meg.)

(#1600) Hujikolp


Hujikolp
őstag

[link] ilyen tipusú tükrözést lehet készíteni a ps-sel? jelenleg a 9-es van fent, de a 10 is megvan

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.