Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) BonFire válasza ClayMore (#15650) üzenetére


BonFire
veterán

Ez a te privát ügyed, elmégy a szabadnapodon, és csók, nem tartozik sem a topichoz, sem a képhez. Az ilyet csinálja meg hivatásos. Legfeljebb kiveszel egy nap szabadságot. Ennyit csak megér az az állás.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15652) bacus válasza BonFire (#15651) üzenetére


bacus
őstag

De ha már elmész egy hivatásoshoz, legalább érezd jól magad ott ! :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#15653) *Ropi* válasza BonFire (#15649) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pontosan ezt ajánlottam neki én is. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15654) *Ropi* válasza bacus (#15652) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez nem az a hivatás. ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15655) ViZion válasza *Ropi* (#15654) üzenetére


ViZion
félisten

:B Pedig az a legjobb befektetés... lassan mással már nem is érdemes foglalkozni :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15656) *Ropi* válasza ViZion (#15655) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az nem befektetés, hanem lefektetés. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15657) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van egy beállított brush-om (smoothing, scratchin, size, shape dinamics ..) és mindig ez kellene ...

el lehet ezt menteni, hogy ha elállítom a brusht, akkor vissza lehessen tölteni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15658) BonFire válasza rii (#15657) üzenetére


BonFire
veterán

Hogyne lehetne. Egyrészt klikk a Brush paletta jobb felső sarkába a menü ikonra, majd Save Brushes...

vagy a Preset Managert használod. Link http://bonfire.blog.hu/2009/07/25/ecsetek_szinatmenetek_stilusok_mintazatok_menedzselese_photoshopban

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15659) hibavissza


hibavissza
veterán

Sziasztok!
Sok év után ismét elővettem a Photoshopot. Van egy rakat .dng fájl, amit kötegelt (batch) módon tolnék át a PS-en. DE
A PS az ACR beállítások nélkül nyitja meg a .dng-ket, ha kötegelve futtatom. Egyenként, manuális nyitással/mentéssel minden ok.
Mit csinálok rosszul? Miért nem ismeri fel a PS az ACR előbeállításait kötegelt (batch) üzemben?
Thx.

[ Szerkesztve ]

(#15660) hibavissza válasza hibavissza (#15659) üzenetére


hibavissza
veterán

kedves hibavissza, keress rá angolul is a googliban, mielőtt kérdezel. talán valakinek hasznos lesz egyszer...szal: use image processor or save the original files in .psd :W

(#15661) pufancska


pufancska
tag

Szeretem a kreatív embereket.

(#15662) BonFire válasza pufancska (#15661) üzenetére


BonFire
veterán

Elég régen vótmá… :))

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15663) rii válasza BonFire (#15658) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15664) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, meglehetne oldani, hogy:
Van egy képem tök mind1 milyen méretű leméreteztem 140x100-ra előtte megvágtam, megszerkesztettem.
A lényeg, ennek a képnek 100x100 kéne lennie. Át lehetne méretezni?

(100x100 pixelt jelent persze)

Előre is köszi.

(#15665) Nova96 válasza Nova96 (#15664) üzenetére


Nova96
őstag

Kis bénázás után rájöttem. :B
Másik, miért villódzódik a kép, de mindegyik és még a háttér is. Hiába állítok a színén villog...nekem meg a szemem kiakad.

(#15666) Kloden válasza Nova96 (#15665) üzenetére


Kloden
senior tag

Amennyiben maga a PS villog, itt kutakodj: Link

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15667) BonFire válasza Nova96 (#15665) üzenetére


BonFire
veterán

Csak nem Photoshop 64 bit, Win8+AMD kombó?

>>>LINK<<<

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15668) Nova96


Nova96
őstag

De,de :D
És köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#15669) ViZion


ViZion
félisten

Nekem olyan van, h RGB képnél, ha az R 0, akkor az adott pixel fekete lesz. 1-re állítva jó.
Nem is tudom, kb. 2-3 hete van, de nem tudom mitől. CS4 W7 64 bit
Valakinek ilyesmi volt már?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15670) BonFire válasza ViZion (#15669) üzenetére


BonFire
veterán

Használd a maradék 16 777 215 színt! :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15671) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Kérhetek véleményeket, kritikákat megint? :U

UI: Váó milyen undorító, ocsmány formában tölti fel a Prohardver a képeket. Hát ez csodálatos...

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#15672) BonFire válasza Jinxb1rd (#15671) üzenetére


BonFire
veterán

Pénzenergia-bevonzást nem lehet kapni? :O

Azon kívül, hogy a dizájn csodaszép, a tipó csapnivaló. Tehát (tízmilliószor mondtam már el ezeket, de úgy látszik, a falnak…):

• „higénia” helyesen „higiénia”
• A számokat ezres helyiértéknél a magyar helyesírási szabályok szerint szóközzel tagoljuk, pontnak semmiféle módon helye nincs benne!!!
• A gondolatjel (–) ne kötőjel (-) legyen következetesen – a fenti mottós idézetben is!
• A mértékegységet nem írjuk egybe az előtte álló számmal (honnét jön ez a baromság, eldurran az agyam!) – ez most nem programkód, tessék széttagolni, így: „250 ml”!

Tessék már megtanulni és használni a legalapvetőbb szükséges ASCII kódokat:

gondolatjel (–) (Alt+0150)
nyitó idézőjel („) (Alt+0132)
záró idézőjel (”) (Alt+0148)

Kötőjel a magyar helyesírásban csak kötőjeles szóösszetételek, sorvégi elválasztások, illetve negatív szám kifejezéseként írhatók. Közbevetett gondolati egységek, felsorolások, párbeszédek, társszerzők és intervallumok kifejezésére gondolatjelet használunk. Tehát:

Boross–Szikszay
15–50

viszont

egy-egy
lehetne-e

stb.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15673) ViZion válasza BonFire (#15670) üzenetére


ViZion
félisten

:U :R hogy erre nem gondoltam! :D
Ja, dehogynem gondoltam... kapott egy 1-1-1 réteget, "linear dodge", de azért ez nem lehet noooormááális...?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15674) PumpkinSeed válasza BonFire (#15672) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Pénzenergia küldés alatt.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#15675) Jinxb1rd válasza BonFire (#15672) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

1 - Még sose hallottam róla, hogy a higéniát higiéniának kell írni. :Y Mindig tanul valamit az ember. :D
2 - Ez mindig így volt? Nem rémlik, hogy az iskolában így tanították volna. :F
3 - Nem tudom, hogyan kell gondolatjelet írni, így ezt használom mindig gyors megoldásként
4 - Másolt szöveg :DDD

We are only Stardust...

(#15676) BonFire válasza Jinxb1rd (#15675) üzenetére


BonFire
veterán

1) A „higéniát” a helyesírás ellenőrző is aláhúzza.
2) De, így tanítják az iskolában – körülbelül abban az időszakban, amikor matematikából is átlépünk az ezres helyiértéken –, viszont számtanpéldában nem tagoljuk a kockás füzetben, ennek jelentősége folyó szövegben van. Ennek ellenére iskolán kívül is meg lehet tanulni, elég hozzá magyar nyelvű irodalmat tanulmányozni. Ami kimaradt: ezek természetesen nem törhető szóközök, nehogy elválassza a számot a sor végén a tördelés. >>>LINK<<<.
3) Leírtam, hogy kell gondolatjelet írni. Az ASCII kódját kell használni (Alt+0150), vagy bemásolod a szöveget Wordbe, és kicserélteted vele az összeset, ha nagyon sok van belőle.
4) Te meg vagy a dizájner, aki képet-szöveget szerkeszt. Ha neked hibásan is adják, korrektúráznod kell. Ahogy a könyvkiadó is korrektúrázza az író kéziratát, mert bizony helyenként az is tele lehet helyesírási hibával, amit viszont a végtermék nem tartalmazhat. Ha kész kódot kapsz, ami hibás, azt is kijavítod, nem? Nem hagyod úgy.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15677) BonFire válasza BonFire (#15676) üzenetére


BonFire
veterán

Azt is tudnod kell, ha egy hely úgy hirdet egy árut, hogy követezetesen
4,250 Ft-nak van írva 4 250 Ft helyett, akkor én 4 Ft 25 fillért fogok fizetni érte, és nekem lesz igazam, mert annyiért kell adniuk a terméket, amennyiért meg van hirdetve. (Fogyasztóvédelem.)

Persze ilyenkor a „A nyomdai hibákért nem vállalunk felelősséget.” mondattal nagyjából el is hárítják fejük felől a veszélyt, és mintegy ráfogják a trehány munkát a kivitelezőre, aki jelen esetben te vagy, én pedig elolvasom az impresszumban, hogy ki szerkesztette ezt az anyagot, és biztos, hogy neked én a jövőben nem leszek üzletfeled, ha így adod ki a kezedből.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15678) delta9 válasza BonFire (#15672) üzenetére


delta9
senior tag

"Közbevetett gondolati egységek, felsorolások, párbeszédek, társszerzők és intervallumok kifejezésére gondolatjelet használunk. Tehát:

Boross–Szikszay
15–50"

És hogy még jobban cizelláljuk, ez a két példa pont a nagykötőjelre vonatkozik, ami történetesen nem egyenlő gondolatjellel (csak a hosszúságában). :)

AkH. 239.
"... Szóközt hagyunk a szavak, valamint az írásjellel lezárt mondatok és tagmondatok között, a zárójelek és az idézőjelek közé foglalt közlési egységek előtt és után, a gondolatjel előtt és után stb. Nincs viszont szóköz a pont, a kérdőjel, a felkiáltójel, a vessző, a kettőspont, a pontosvessző előtt, továbbá a kötőjel és a nagykötőjel két oldalán;..."

AkH. 263
Nagykötőjelet szavak között a következő esetekben szokás használni:...

A magyar helyesírás szabályai/Az írásjelek

(#15679) BonFire válasza delta9 (#15678) üzenetére


BonFire
veterán

Ugye tudod, hogy a nagykötőjel (–) (félkvirtmínusz) az más néven gondolatjel? A kvirtmínuszt (—) az angolok használják, és mindig tapad a szavakhoz, hiszen önmagában olyan hosszú hogy fölösleges helypazarlás lenne a további tagolás. Kvirtmínusz magyar szövegben sehol nem fordul elő.

Tehát amikor nagykötőjelről beszélünk, az közismertebb nevén a gondolatjel. Személetesebben:

- kiskötőjel (magyarul normál kötőjel, elválasztójel, mínuszjel)
– nagykötőjel (félkvirtmínusz, gondolatjel)
— kvirtmínusz (magyarban nem használatos)

Mivel a nagykötőjelet és a gondolatjelet ugyanaz a karakterrel írjuk, egyedül a viselkedéséből derül ki, hogy mikor melyikről van szó. A nagykötőjel ugyanis mindig tapad a szóösszetételekhez (Egressy–Tölgyes), míg a gondolatjel – közbevetett gondolati tartalmak, felsorolások és egyéb esetekben – sosem tapad, előtte és utána mindig szóköz áll.

Nincs ebben semmi misztikus, szvsz aki elolvasott már életében egy-két könyvet, az pontosan tudja, mikor melyik látható, és hogyan használják.

Akkor persze baj van, ha az olvasás valakinek kimerül az újság sporthíreiben és az internetes fórumokban.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15680) delta9 válasza BonFire (#15679) üzenetére


delta9
senior tag

Tévedés. A nagykötőjel nem gondolatjel. Az előbb idéztem az AkH.-ból, hogy mi a különbség. Másra használjuk a kettőt és máshogy. A hosszuk megegyezik. A nagykötőjel az nagykötőjel a gondolatjel meg gondolatjel.

"Mivel a nagykötőjelet és a gondolatjelet ugyanaz a karakterrel írjuk, egyedül a viselkedéséből derül ki, hogy mikor melyikről van szó. A nagykötőjel ugyanis mindig tapad a szóösszetételekhez (Egressy–Tölgyes), míg a gondolatjel – közbevetett gondolati tartalmak, felsorolások és egyéb esetekben – sosem tapad, előtte és utána mindig szóköz áll."

Jaja, így értettem én is. Akkor egyről beszélünk, bocs, ha félreérthető voltam. A hosszuk ugyanaz, csak a használatuk más, azért hívják őket másképp.

[ Szerkesztve ]

(#15681) ViZion


ViZion
félisten

A -nem írom le mert moderálnak- mindenségit a sok agyagedénynek! Novembertől idáig kb. 35-40k elmaradt pénzem van az ilyen csak egy banner, csak a szöveget cseréld ki, stb. munkácskákból. Nem szabad jófejkedni, mert összeadva bizony ez is pénz. És rászoknak. Azért ha csak módosítani kell pár dolgot, akkor nem szoktam véresen sokat számolni, de amikor 2-3 órám rámegy, akkor illene legalább megkérdezni, h mibe került. Mert nem friss címkéről van szó, hanem X éves felújításáról, szal. ez már nem gari...
De van olyan plakát is, ahol kinyomták a nézőképet, a ~200 kb-os jpg-t. Legközelebb a háttérbe rakok egy naaagy lila köcsögöt. Vagy ilyesmi. Egyesek esküsznek a filmbe renderelésre, lehet ez lesz, mindenkinek avit küldök majd... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15682) BonFire válasza ViZion (#15681) üzenetére


BonFire
veterán

Nem kérdik meg. Fel se merül bennük, hogy ez munka. Hiszen nem dolgozol (kapálsz, ganézol, ekézel), csak ülsz a számítógép előtt azt' „játszol” – szokták mondani mifelénk. Sok öreg mondja nekem is, miért nem megyek dolgozni? Egyszerűen nem bírja azt megérteni, hogy azzal keresem a pénzt, hogy otthon ülök a számítógép előtt, és „játszok”. És 11-kor kelek. Ez falun, kisvárosban főbenjáró bűn. Aki 6 után kel, az már naplopó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15683) Met válasza Jinxb1rd (#15671) üzenetére


Met
nagyúr

Joomla lesz?

BonFire ehhez még hozzá jön hogy hosszú a hajad, zenélsz is tehát huligán vagy :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15684) pufancska válasza ViZion (#15681) üzenetére


pufancska
tag

Az én élményem, gyerkőcök kivágása Micimackó kezébe, hegyére hátára, ecerá-ecerá. Vagy 40 kép ahol még a minőség is egy rakás talicska kaki. Megcsinálom eljön az anyuka, mondja nem tud dönteni apukának hazaviszi USB-n odaadom vízjelezve, mindenhol van belőle halványa, de azért mindenhol van. Válasz semmi, majd egy fél év után haverom meséli, hogy látta munkámat egy ismerőse gyerekei vannak rajta az én vízjeleimmel. Na erre mit lehet mondani? Igénytelenség, pofátlanság.
Félek ha avi-ban adom oda, akkor azt meg FB-n látom újra. A konklúzió - nem adok oda semmit, amíg nem fizetett.
Van még egy jó pár történetem, de gondolom nektek is, ezért nem offolok itt tovább, mert csak felhúzom magam, pedig itt ott már mosolygok rajta.

(#15685) BonFire válasza pufancska (#15684) üzenetére


BonFire
veterán

Pirossal kell átlósan meg keresztbe jól vízjelezni, és csak kis felbontásban kiadni. Vagy kinyomtatni a képeket kicsiben egy színnel egy A4-es lapra, azt megkaphatja…

Met: ráadásul nem is igazi (lakodalmas) zenét játszom, hanem „hülyezenét”. Ahogy egyik zenészbarátunk apja mondta: „Hosszú haj, hülye zene, villanygitár meg cipzáras paplan! Beisznak oszt bebűnöznek.”

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15686) Jinxb1rd válasza Met (#15683) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Még nem tudom. Prestashop-ra gondoltam vagy az általam viszonylag jól ismert Opencart-ra. Az a gond hogy akarnak ilyen blogszerű dolgokat is az oldalra, amit tudtommal ezek nem igazán tudnak :/

We are only Stardust...

(#15687) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok, van egy gondom.

Egy .psd fájlból csinálnék textúrát. Szépen elmentem BMP -be, bemásolom a helyére, majd amikor a szimulátorban nézem, csillog-villog a felület, mintha lakkozva lenne :O Szépnek szép, de mattnak kellene lennie.

Mit csinálok rosszul?

Életemben először tettem fel Photoshopot, úgyhogy ha tudjátok mi a baj, akkor szájbarágósan :D

A psd -t nem én készítettem.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#15688) BonFire válasza Colos1 (#15687) üzenetére


BonFire
veterán

Nem látjuk a BMP-t, nem tudjuk, milyen programban akarod használni, nem tudjuk, az milyen BMP-t támogat (van néhány lehetőség, kép alul), továbbá nem látjuk a „lakkozott” effektust, arról is jó lenne valami, mondjuk egy képernyőkép, hacsak nem titok.

A VGA kompatibilis a játékkal egyáltalán? Nem tudunk semmit, nem mondasz semmit. Az, hogy „jaj-jaj, nem megy”, az nekünk nem sokat mond.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15689) Colos1 válasza BonFire (#15688) üzenetére


Colos1
őstag

Mint írtam, fingom sincs a Photoshophoz, most látom életemben először, honnan a francból kellett volna tudnom, hogy miket kell elárulni...

Itt a kép, csak a törzs textúráját cseréltem.

A BMP -ben amúgy nem látszik, hogy ilyen lenne, csak az FSX -ben lesz ilyen.

24 bitben nem jó, azt már próbáltam. Meg az advanced beállításokat is.

Nem is jajgattam :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#15690) agyhalottak


agyhalottak
tag

Sziasztok!
PS cs5-el tudnék csinálni vágójellel, infóval ellátott compozit pdf-et? Nyomdába küldeném.

Ps5 + Xbo + Switch = R e L a X

(#15691) Dluinet válasza agyhalottak (#15690) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Képek előkészítése nyomtatáshoz

csak vágójelet és címkét rakj fel rá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15692) BonFire válasza Colos1 (#15689) üzenetére


BonFire
veterán

Még mindig nem árultad el, hogy milyen programról van szó! Ez Photoshop topic, nem az EzoTV! Szopjuk ki az ujjunkból, vagy hogy? Annyi látszik, hogy tükröződik a gép teste, de ha ezt a (titkos, el nem áruható nevű) játék teszi hozzá, mert úgy van leprogramozva, hogy a csillogó, fémes, fényes és nedves felületek tükröződjenek, akkor innentől kezdve nem a mi problémánk, de még csak nem is a tiéd, nem fogod átprogramozni a játékot.

Ismétlem: ez nem Photoshop-probléma, nem kell ahhoz érteni a Ps-hez, hogy BMP-t menteni tudj – ezt megteheted ez IrfanView-val is –, azt viszont nem árt tudni, ha már textúrázásra adod a fejed, hogy az adott program milyen formátumú képeket fogad el. Amint a linkelt képen is látható, legalább négyféle BMP-t lehet menteni. Ahhoz, hogy pont olyan legyen, amilyen a programnak kell, 1:4 az esélyed, azaz 25%.

Egy ilyet bedobni a Ps-topicba kábé azzal egyenértékű, mintha én a boltban reklamálnék, hogy nem ízlik a baracklekvár, amit nem ők gyártanak, csak forgalmaznak. Közük nincs hozzá, mint ahogy a Ps-nek sincs a te egyéni problémádhoz, ami innen nézve nem is tűnik egyáltalán problémának. Csillog a gép törzse. Na és? Lehet, hogy szándékosan ilyen, nem?

Magyarán, valami olyasmit várunk, hogy.

• ebben és ebben a programban, aminek a leírásában ilyen és ilyen képet ír le;
• ezt a képet szerkesztettem (kép illusztráció);
• ilyen volt a kép eredetileg (kép illusztráció);
• ez lett a végeredmény (kép illusztráció);
• ilyen és ilyen VGA-m van, a program ezt és ezt kéri (DX10, GPU accelerating etc.);
• ebből az én VGA-m ezt és ezt (nem) tudja.

Szóval valahogy így kellene.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15693) Met válasza Jinxb1rd (#15686) üzenetére


Met
nagyúr

Jaa, azt hittem valami joomla (vagy wp) plugin a webáruház

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15694) Colos1 válasza BonFire (#15692) üzenetére


Colos1
őstag

Az előző HSZ -ben írtam, hogy FSX. Ha ebből nem tudod, akkor tök mindegy, hogy kiírom-e vagy sem, hogy Flight Simulator X + Flight-1 Messerschnitt pack.

DX9-ben fut.

Radeon 7950, de ez fel van sorolva az adataimnál.

A pds-t nem én készítettem, de ezt is írtam már.

Nem kell csillognia, olyannak kellene lennie, mint a szárnyak, azt a fájlt nem cseréltem le, az az eredeti textúra. Ha a fémes textúrákat az FSX teszi ilyenné, akkor az eredeti textúrának is csillogónak kellene lennie, de mivel az nem ilyen, gondoltam a PS -ben kellene valamit beállítani.

Az összes BMP formátumot kipróbáltam - használtam az advanced beállításokat is - vagy nem olvassa be, vagy ilyen lesz.

Annyit írnak a psd -khez, hogy 32 bitesben kell menteni, meg ír valamit, hogy DXT textúrákat kell menteni, ezt nem tudom micsoda.

Kielégítő?

És ez képfájl, amit a psd -ből mentettem.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#15695) ViZion válasza Colos1 (#15694) üzenetére


ViZion
félisten

Ha megnyitva a bmp-n nincs semmi, akkor nem lehet ez vmi HDR effekt vagy mittoménmi, amit a progi rak rá? Mert pl. az a szürke az alumíniumot jelenti a progiban, hát megcsillogtatja...?
FSX fórumban kérdezz rá sztem, mert ez gyanítom nem fotosopp hiba :)

Az ilyen-olyan "lehúzós" ügyfeles történetekből lehetne összeszedni, logoutomon van már pár "napi horror", amik kikívánkoztak... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15696) BonFire válasza Colos1 (#15694) üzenetére


BonFire
veterán

„Az előző HSZ -ben írtam, hogy FSX. Ha ebből nem tudod, akkor tök mindegy, hogy kiírom-e vagy sem…”

Nem tökmindegy, mivel teljesen mellékes, hogy én nem játszom vele, ezért nem ismerem, ennek ellenére nem zárható ki, hogy a textúrázásról, a real-time renderelésről, és a displacement-mappingolásról, az alfa csatornáról van némi fogalmam, és ha leírod a program nevét _esetleg_ utána tudok nézni a program specifikációiban, hogy mit és hogyan csinál, és talán többet értek meg belőle, mint aki csak játszik vele. Nem tudom, érted-e? A focit is sokan nézik, mégse tudnak focizni; attól, hogy valaki sok játékot játszott már, még nem biztos, hogy érti is a háttérben zajló folyamatokat, vagy egyáltalán kíváncsi rájuk.

Ezzel kellett volna nyitni, és akkor megspórolhattuk volna a fölösleges köröket. Ezek mellett fenntartom a véleményemet, miszerint ez egy effekt, és a program teszi hozzá, mivel a képnek az égadta világon semmi baja. Bonyolult folyamatok játszódnak le a háttérben. Ahogy a program értelmezi és feldolgozza a képet, ahogy beleszól a VGA, az operációs rendszer, a bitszám stb. Ahogy ilyeneket olvas az ember, csak még jobban elbizonytalanodik. Mindenki csak találgat, meg maszatol.

Itt a tárgyhoz csak annyi tartozik, hogy képet kell szerkeszteni, azt a megfelelő formátumban elmenteni. Annyit tudok javasolni, hogy próbáld meg más bitszámban elmenteni a BMP-ket, egyik talán csak jó lesz. Esetleg a haladó beállításokkal is próbálkozhatsz. Lehet, hogy mondjuk menteni kéne bele az Alfa csatornát is, mert onnan szedi a csillogásra vonatkozó adatokat a mappingoláshoz.

Ennyit tehetünk, mert különben ez a gamer fórumokra tartozik.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15697) Colos1 válasza BonFire (#15696) üzenetére


Colos1
őstag

Tegnap végigpróbáltam szinte minden BMP -t, az advancedet is. Azután írtam ide.
Az alfa csatorna, valahonnan rémlett, de csak törölni próbáltam, akkor fekete lett az egész.

Délután megnézem, hogy lehet-e szerkeszteni.

Köszi.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#15698) BonFire válasza Colos1 (#15697) üzenetére


BonFire
veterán

Sőt, a hab a tortán az, hogy még a konfiguráció bizonyos összeállítása is bekavarhat, hiába jól müködik a program, és hiába mentettél megfelelő képeket, egyszerűen nem hajlandó normálisan megjelenni, mint ahogy ipari standard kódok igen nagy hányada helytelenül, vagy sehogysem jelenik meg Internet Explorer alatt. Ez csak egy párhuzamos példa arra, hogy mennyi minden képes befolyásolni a végső eredményt...

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15699) ViZion


ViZion
félisten

Valaki a bérelhető PS CS 6 -ról mit tud? Home&professional use az kereskedelmi is?
Sokra mennék vele, ha nem... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15700) fluidpwn válasza BonFire (#15696) üzenetére


fluidpwn
tag

Úgy tűnik te mindenkitől elvársz mindent. Végigolvastam az utóbbi kommenteket ezért rágoogleztam, hogy "FSX plane" és egyből kidobta a játékot. Ha már vetted a fáradtságot megírni azt a hosszú választ neki akkor ezt a két szót akár be is írhattad volna te is. Felesleges támadnod a srácot, ezt te nézted be. Ha segíteni akarsz akkor segíts és ne úgy állítsd be mint egy szellemi fogyatékost. Amennyi időt a hozzászólásokba öltél annyi idő alatt utánajárhattál volna a részleteknek és előrébb lenne, így viszont még mindig csak egy helyben áll. Egy lalikusnak hiába beszélsz texturázásról, akármiről. Ő csak egyedi külsőt akar a játékban a repülőnek...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.