Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) fluidpwn válasza h_eduka (#15556) üzenetére


fluidpwn
tag

Ahogy én csinálnám:
View/Ruler, amint megjelenik a vonalzó jobb klikk rá és átváltod pixelre.
Ha lenyomva tartod a vonalzónál a kurzort ki tudsz húzni segédvonalakat és ezeket használhatod tengelyként is. Beállítod a segédvonalak segítségével a tengelyeket és szükséges pontokat.

Aztán Pen Tool, bal felül Paths (ne Shapes). Megrajzolod a pontokat (segédvonalakhoz illeszkedik) majd Add Anchor Point Tool formázod, hogy ne egyenesek legyenek. Kreativitás kérdése, hogy hogyan oldod meg. Szerintem legegyszerűbb, ha 1 vonalat rajzolsz, megformázod és azt tükrözgeted (nem tudom milyen függvényre gondolsz).

Ha megrajzoltad az útvonalat jobb klikk rá, Stroke Path. Ezután Brush-al érdemes kihúzni. Szintén kreativitás kérdése, hogy hogyan oldod meg.

I'gy tudsz nagy felbontásra is egyszerűen rajzolni szép vonalakat.

(#15602) jhos910


jhos910
aktív tag

Webdesign is érdekel és elkezdtem nézgelődni a témában és eddig még nem jött elő a ps-ben az ilyen szintű segédvonal használat és ez a kérdés vetődött fel bennem:

A segédvonalaknak tényleg nincs normális kezelőpanelje vagy csak én nem találtam még?
Nemár, hogy mutyiznom kell vele...
Koordináta módosítási lehetőséggel meg pl segédvonal hozzáadás koordinátára meg stb lehetőséggel...?

Vagy aki szokott ilyeneket csinálni mondana pár dolgot? Mert ebben a vidi sorozatban ami "webdesign mesterképző" néven van terjesztve csak szenved a srác ...

[ Szerkesztve ]

(#15603) ViZion válasza jhos910 (#15602) üzenetére


ViZion
félisten

PS-ben sok minden le van butítva. Nem azért, mert nem tudnák megoldani, de ugye el kell adni az Illustratort, Indesignt és a többi motyót is...
Szal. a legjobb, ha a new guide-ra csinálsz gyorsbillentyűt, nálam ctrl+í és itt megadhatod a helyzetét az aktuális ruler mértékegységben. Ez is majomság, ősi PS-ben ha jól emlékszem volt már, h melyik oldaltól (tehát lehetett jobbról 3 mm-t megadni), most meg számolgatni kell. Elforgatni sem lehet őket, újra pozicionálni sem lehet normálisan, mint pl. Corelben...

Sorolhatnám még a nevetséges hiányosságait, de aki használja az találkozik vele elég hamar. Viszont olyan űberhasznos dolgokon rugóznak, mint a 3D... fasza.
Webdesign meg template-ből indul, mert könnyebb :) ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15604) Armagedown


Armagedown
őstag

Nem tudom hogy a témához kapcsolódik-e , de megoldható az Windows 7 alatt, hogy az elmentett psd állományoknak látszódjon a bélyegképe ?Sima ikonként nem túl informatív.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#15605) Des1gnR válasza Armagedown (#15604) üzenetére


Des1gnR
őstag

http://bonfire.blog.hu/2012/09/03/photoshop_es_illustrator_elonezeti_kepek_windows_intezoben

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#15606) Kloden válasza Des1gnR (#15605) üzenetére


Kloden
senior tag

Ja ez nekem működött egy darabig aztán smafu. Neked működik így még? Hozzáteszem nem próbaverzió volt.

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15607) ViZion válasza Armagedown (#15604) üzenetére


ViZion
félisten

Bridzset tessék használni, erre való! :P
...OK, engem is Dluineték vettek rá anno, de nem bántam meg. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15608) Des1gnR válasza Kloden (#15606) üzenetére


Des1gnR
őstag

Már nem használom, win8-on van előnézeti kép ;)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#15609) jhos910 válasza ViZion (#15603) üzenetére


jhos910
aktív tag

Köszi a tippet! :K

Vártam valami pluszt ettől a vidi sorozattól de nem fogok semmit tanulni...

(#15610) zuzu000 válasza zuzu000 (#15600) üzenetére


zuzu000
őstag

No, azt hiszem, mégse megy.
Itt megállt a tudomány. Hogy kéne azokat a csilligó cuccokat köré rakni?
eredeti

(#15611) jhos910 válasza zuzu000 (#15610) üzenetére


jhos910
aktív tag

Ecset

Itt találsz ecsetet hozzá, de ha grunge brushra rákeresel akkor találsz még sokat.

Ecsettel maszatolj párat, outer glow rétegstílust próbálgasd.

(#15612) BonFire válasza Kloden (#15606) üzenetére


BonFire
veterán

Nekem is csak egy ideig működött, aztán valami miatt tovább nem.

A Bridge-et sehogy sem tudom megszokni. Igaz, most van rá erőforrásom elég, de még mindig egy lomha mamutnak tartom. Nem jó. Ha optimalizálnák, és úgy nyitná meg kitt-katt a fájlokat, mint az IrfanView, akkor jó lenne.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15613) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Tudnátok-e segíteni egy kisebb PS munkában ?
Én nem értek annyira a programhoz, de állítólag ez egy kisebb munkának minősül.
Egy diploma átadó fotózáson, a fotós nem figyelt, és két fotón is lecsukta valaki a szemeit.

Két fotó van.
Itt az EGYIK FOTÓ
Itt pedig, a MÁSIK FOTÓ

Egyik képen, a középen levő srác csukta le a szemeit, a másik fotón pedig a bal oldalon álló hölgy.
Össze lehetne-e kombinálni a két fotóból egyet, ahol mindenkinek nyitott a szeme ?

Ha lehet, akkor a fotó ugyanilyen felbontású kellene, hogy legyen.

Előre is köszi szépen.

(#15614) Dluinet válasza Orionk (#15613) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egybe foto

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15615) Kloden válasza Orionk (#15613) üzenetére


Kloden
senior tag

Mindenki mosolyog fotó nem kell? :D

..tudom, Degeczről jöttem..

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15616) Orionk válasza Kloden (#15615) üzenetére


Orionk
senior tag

haha :)

Egyébként lehet, hogy nem is lehet szépre megcsinálni, mert a másik képről hiába teszed át a szemeket, ha azok a szemek nem igazodnak a másik arcon a mimikához, vonalakhoz, stb.

(#15617) Orionk válasza Dluinet (#15614) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi.
Habár kicsit elnyújtottnak tűnik az arca, így, hogy másik képről van a szem odahelyezve.

A PS fájlt esetleg el tudnád küldeni privtban ? köszi

(#15618) stranger28 válasza Dluinet (#15614) üzenetére


stranger28
addikt

Szem körül világosíccsá' és jó lesz. Így olyan, mintha nem aludt volna. :DDD

200 éve.

[ Szerkesztve ]

(#15619) Kloden válasza Orionk (#15617) üzenetére


Kloden
senior tag

Igen, a szemeket érdemes összehúzni kicsit liquify-val pl, hogy azok is mosolyogjanak.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15620) Dluinet válasza Orionk (#15617) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nincs ps fáj, egyszerűen csak a másik képről klónoztam egy az egyben a szemeket

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15621) Kloden válasza Orionk (#15617) üzenetére


Kloden
senior tag

Amennyiben az enyém is jó, tessék az én sima PS-fileom, nem a mosolygós!! :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15622) Orionk válasza Dluinet (#15620) üzenetére


Orionk
senior tag

milyen programban csináltad ?, és hogyan a klónozást ?

köszi

(#15623) Dluinet válasza Orionk (#15622) üzenetére


Dluinet
nagyúr

így, csak egymás mellett volt a két kép

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15624) Orionk válasza Dluinet (#15623) üzenetére


Orionk
senior tag

Értem. Szóval, akkor mostmár csak a liquify-al kellene igazítanom a szemek állásán ?

(#15625) Dluinet válasza Orionk (#15624) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerintem ha külön layren van, akkor elég a layer kiválasztása és ctrl+t (szabad alakítás)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15626) BonFire válasza Orionk (#15622) üzenetére


BonFire
veterán

„milyen programban csináltad ?”

Az idén ez volt az év kérdése! :DDD :DDD :DDD Hát milyen topicban kérted?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15627) ClayMore


ClayMore
aktív tag

sziasztok.

photoshop szűz vagyok.

adva van egy személyi kép.

a fényforrás nem pont szemből volt ezért a fej árnyékot vet az egyszínű háttérre. illetve az arc egyik fele ezért sötétebb + az áll is árnyékot vet a nyakra és az 1ik vállra.

próbálkoztam már a clone stamppel, de azzal csak az ing csíkjait tudtam kijavítani meg a háttérre vetett árnyékot.

mit hogy kéne csinálnom?

a kép

ha vki meg nagyon penge és csak fél perces dologról van szó (nem vágom) akkor ha megcsinálná megköszönném!!!

előre is köszönöm!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15628) ViZion válasza ClayMore (#15627) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, mindenkinek jobbb lenne, ha normális fényviszonyok között (nappal pl.) normális háttér előtt (nem "ráállva" a falra, hanem elé állva kb. 1 méterrel), normális géppel újra kellene fotózni. Ezzel nem érdemes foglalkozni. Ilyen MyVip színvonalú képet nehogy CV-be rakj, mert shova nem fogsz kelleni...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15629) BonFire válasza ClayMore (#15627) üzenetére


BonFire
veterán

Felejtsd el a telefont. Ha nincs lámpád, akkor próbálkozz valakivel egy kompakttal, vakuval lefotóztatni magad szemből. Akkor legfeljebb csak a vörös szemet kell kijavítani, bár elővillantóval azt sem feltétlenül.

A fényképhez (bármily meglepő is) fény kell. Az ilyen telefonos képek mind heveny fényhiánytól szenvednek. Azért életlen, azért bemozdult, azért nincsenek rendes színek, azért van hatalmas képzaj. Mert nincs megvilágítva. Sokkal egyszerűbb normális alapanyagból dolgozni, mint ezzel. Soha nem lesz elfogadható színvonalú. És mellesleg üvölt róla az igénytelenség.

Fehér semleges hátteret találni meg tényleg nem nagy kunszt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15630) ClayMore válasza BonFire (#15629) üzenetére


ClayMore
aktív tag

este volt csak lehetőség képet lőni.

akkor a tanácsnak megfelelően lövök egyet nappal.

fehér háttér jobb? sztem a színes háttér jobban mutat. vagy csak x@r az izlésem?

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15631) ViZion válasza ClayMore (#15630) üzenetére


ViZion
félisten

Soha ne tegyél fel olyan kérdést, amire nem akarsz igazán választ kapni... ;] :D

Ha CV-be lesz, akkor ajánlott a fehér. Persze ha a nagycirkuszba jelentkezel, vagy mittomén discóba pohárösszeszedőnek, akkor teljesen jó a színes, amit még comic sans-al lehet feldobni igazán. Amúgy legyen fehér. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15632) ClayMore válasza ViZion (#15631) üzenetére


ClayMore
aktív tag

cv-be lesz. persze.

fehér lesz.
nekem akkor is jobban tetszik a színes. :(((

:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15633) ViZion válasza ClayMore (#15632) üzenetére


ViZion
félisten

OK, nekem is tetszik Warhol, de az sem CV-be való... Ugyan keress már professzionális CV-ket a neten, utána nézd meg hova jelentkezel és az alapján állítsd össze.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15634) Met


Met
nagyúr

Sőt, állás keresés közben célszerű leszedni a közösségi oldalakról a kompromitáló képeket.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15635) forceberg


forceberg
veterán

Hogy lehet azt kikapcsolni, hogy ha képet vágok, akkor ne ugrassza a vonalat a kép széléhez? + ne ugrásokban változtassa a méretet, hanem ahogy húzom az egeret. THX!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15636) ViZion válasza forceberg (#15635) üzenetére


ViZion
félisten

view-> snap to
de ha ctrl-t nyomod közben, akkor sem ragad oda.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15637) forceberg válasza ViZion (#15636) üzenetére


forceberg
veterán

:R

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#15638) ClayMore válasza ViZion (#15633) üzenetére


ClayMore
aktív tag

a cv-met másoknak adom templatenek, szval az pro. :B

a fényképet is szeretném hasonló szintre emelni.
csináltunk fehér háttérrel, másik fényképezővel, háttér árnyék nélkül. az arcfeleken is most majdnem egyenlő a fényerősség. már csak egy nyomi árnyék van a toroknál.
azt leszedem, meg egy árnyalatra hozom a hátteret oszt ennyi.

:R

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#15639) ViZion válasza ClayMore (#15638) üzenetére


ViZion
félisten

Apróbb hibákra shadows/higlights a leggyorsabb. Sokat nem piszmognék vele, a glamour fotó nem feltétel gondolom :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15640) pufancska válasza ViZion (#15639) üzenetére


pufancska
tag

Nem feltétel, viszont sokszor szimpátia alapján is döntenek. Akkor bizony a jó fotó sokat segít. :C

Nagy mosoly és tied az állás

[ Szerkesztve ]

(#15641) BonFire


BonFire
veterán

Na most, ha valaki tudja erre a megoldást, az súgja meg nekem. Ps 64 biten Windows 7 alatt egy Radeon 4670-essel így mutat a liquify. Ha kikapcsolom a hardveres gyorsítást, akkor is. Ha letiltom a grafikus processzort, akkor megjelenik a helyes kép, viszont egy pixelt sem lehet megmozdítani rajta. 32 biten ezzel nem volt gond.

A programban minden VGA-val kapcsolatos ki-bekapcsolási variációt kipróbáltam már. Változatlan eredménnyel.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15642) Kloden válasza BonFire (#15641) üzenetére


Kloden
senior tag

VGA driver próbálgatás? Pl legfrissebbre?...

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15643) BonFire válasza Kloden (#15642) üzenetére


BonFire
veterán

Igen, megtaláltam. Az történt, hogy időközben Intel platformról átnyergeltem AMD-re, és ahhoz külön driver van. Innen kerestem ki a legfrissebb AMD Radeon drivert és telepítettem. Most már megy az eddig inaktív OpenCL is, meg a 30 bit display is (bár ez utóbbiról fogalmam sincs, hogy micsoda). De most működik a szerszám. Így:

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15644) stranger28 válasza BonFire (#15643) üzenetére


stranger28
addikt

10 bites jelküldés csatornánként, amennyiben a videokártya (és a monitor) támogatja.

(#15645) BonFire válasza stranger28 (#15644) üzenetére


BonFire
veterán

Az mit jelent a gyakorlatban? Nem értek az elektronikához. Jó az nekem, ha olyat is tud?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15646) stranger28 válasza BonFire (#15645) üzenetére


stranger28
addikt

Szebbek az átmenetek, szélesebb színtér, stb. De ehhez monitor kell és kártya is.

(#15647) BonFire válasza stranger28 (#15646) üzenetére


BonFire
veterán

Ühüm, értem. Mondjuk a gradientjeim most alapból sokkal szebbek, mint eddig voltak.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15648) *Ropi* válasza ClayMore (#15638) üzenetére


*Ropi*
félisten

Keress meg privátban: megoldjuk. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15649) BonFire válasza ClayMore (#15638) üzenetére


BonFire
veterán

Ha meg annyira komoly a dolog, beugrasz egy fotóshoz, és párszáz pénzért profi képet csinál rólad két perc alatt, profi lámpával, profi géppel, homogén háttér előtt, nem kívánatos árnyékok nélkül. Nem kell utólag Photoshopolni meg xarakodni vele. Ha a CV úgyis profi, már nem ezen kéne spórolni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15650) ClayMore válasza BonFire (#15649) üzenetére


ClayMore
aktív tag

fotós nem nagyon van nyitva amikor én végzek nap mint nap.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.