Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) BonFire válasza tikshow (#15896) üzenetére


BonFire
veterán

Kizártnak tartom én is, hogy a konfig lenne gyenge (én még a tuningolásnak sem vagyok híve, szvsz ilyen processzort nem szükséges húzni...) Nálam egy négymagos AMD-n nem csinál ilyet. Ha a matematikai algoritmusok valós időben történő kiszámolásával állna hadilábon, akkor nem működne Illustratorban sem az 1000+ objektum egyszerre történő mozgatása. Pedig olajozottan működik.

Én is inkább Ps bugra hajlok.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15902) ViZion válasza BonFire (#15901) üzenetére


ViZion
félisten

Közben kitárgyaltuk priviben, h ez bug, írták mások is a neten angol fórumokban. Céges i5-ön is "teleportál" a sok réteg. :D Otthon is megnézem majd az adatlapon lévő konfigban, hátha AMD-t szeresse :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15903) tikshow válasza BonFire (#15901) üzenetére


tikshow
addikt

Itt egy video, hogy lásd miről van szó. De ez már nem az első csak kezd az agyamra menni. Amikor csak a logo mozgatom akkor jó a többinél mindig szaggat. :\

[ Szerkesztve ]

(#15904) BonFire válasza ViZion (#15902) üzenetére


BonFire
veterán

Itt egy AMD teszt.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15905) tikshow válasza BonFire (#15904) üzenetére


tikshow
addikt

Ezzel próbáld ki, azokkal a rétegekkel mondjuk amit az előző videoban láttál. Ha ott se szaggat akkor lehet platformváltás lesz... :(((

(#15906) BonFire válasza tikshow (#15905) üzenetére


BonFire
veterán

Azért ne cseréld le az I7-esedet! Egy ekkora fájl már azért szaggat, mert el se fér a memóriában, és processzorból számolgatja. Pl én alig tudok egy-egy groupot megmozdítani rajta! Viszont! Ha egy groupot átrakok egy új dokumentumba, azt minden további nélkül gördülékenyen lehet mozgatni, tehát ott már a fájlmérettel vannak gondok szvsz.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15907) tikshow válasza BonFire (#15906) üzenetére


tikshow
addikt

Az nekem is minden további nélkül megy. Akkor azt mondod, hogy inkább plusz sok RAM? 6,5 gigát zabál be ez a fájl nálam úgy, hogy 75%-ra van húzva PS-be a memória limit.

(#15908) ViZion válasza tikshow (#15907) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, én otthon 8->16 GB-re váltottam anno, egy ideig megtartottam a 8-at még, szal 24 GB-vel próbálgattam pár régi szívatós psd-t, de a 16 vs 24 GB ramnál nem volt érezhető különbség.
Ha tudsz venni még 8 GB-t, ebből amid van, vagy ugyan olyan időzítésű és feszültségű modulokkal akkor vegyél, ha nem tudsz, akkor 2×8 GB XMP 1,5 V kitt a járható út, árban ez 20 k alatt van, mínusz amiért a jelenlegi ramod elmenne (7-10k).

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15909) BonFire válasza tikshow (#15907) üzenetére


BonFire
veterán

Az a baj, hogy itt már rettentő nagy a számítási teljesítmény. Ha van már 8 Giga ram, és ez belefér 6,5-be, akkor nem elsősorban azon fog múlni, hanem a processzoron. A tied meg egyértelműen magasabb kategória az enyémnél, nem egy olcsó darab, nem is elavult. Ekkora fájlnál már döcög. Ha csak nem veszel egy 24 magos 1000 GHz-eset atomreaktorral.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15910) tikshow válasza ViZion (#15908) üzenetére


tikshow
addikt

Hasonloan gondoltam en is, de nem nagyon hittem, hogy ennyi memo nem eleg egy 100 mega koruli psd-hez. Szerintem ketszer 8-at hozzavagok aztan lesz ami lesz. Ez ugyis tervbe volt mar akkor amikor vettem, csak elozo gepnel 2 gigaval is beertem, gondoltam boven eleg a 8 es, ha kell majd hozzarakok. Na azt hiszem most jott el az ideje. :)

BonFire: Csak az a furcsa, hogy alapon 15%-nal nem terheli jobban a PS, pedig megy mind a 8-szal. Ha felhuzom 4,6-ra akkor meg felmegy 25-26%-ra. Ha HT-t kikapcsolom akkor meg sokkal rosszabb az egesz. Ezert gondolkoztam el 3930k-n.

[ Szerkesztve ]

(#15911) ViZion válasza tikshow (#15910) üzenetére


ViZion
félisten

24 GB ramnál is írta a PS, h 16 GB a max optimális. Ha a rendszer lekajál mondjuk 2 GB-ot (max.), akkor is lehet a PS-nek majd' 14-et tolni + scratch disk az SSD-re (így persze az élettertem 10-ről 7 évre csökken... :D ), az'tán jóccakát.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15912) tikshow válasza ViZion (#15911) üzenetére


tikshow
addikt

Ah, ezek az SSD-k mar birjak gyurodest. Beraktam anno es kesz, azota is hibatlan. :)

(#15913) *Ropi* válasza tikshow (#15912) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nézem az aláírásodban lévő konfigodat: lehet furcsán hangzik, de nálad pont az a Kingston V200+ SSD a szűk keresztmetszet. Ha veszel még memóriát, csinálj RAMdrive-ot (csak vegyél egy szünetmentes tápot, mert ha kapsz egy áramszünetet, akkor elveszted a RAM tartalmát): sebességben köröket ver a leggyorsabb SSD-kre is.

Én is a napokban duplázok RAM-ot: ha kell a a mostani 16 GB-om (még nem hirdettem meg), PÜ-ben keress meg! :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15914) ViZion válasza *Ropi* (#15913) üzenetére


ViZion
félisten

Itthon is szaggatós... pedig 16 GB RAM van, és megnyitás után nincs lemezművelet, ramból is ~4-6 GB foglalt (összesen). Egyszerűen valamit elbaszcsiztak, keress rá a neten, nem egyedüli panasz. Azért nem találkoztam pl. én ezzel még ilyen durván, mert kevesebb réteggel dolgozom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15915) tikshow válasza *Ropi* (#15913) üzenetére


tikshow
addikt

Külső USB lemezen van a fájl, de a helyzet ugyanez SSD-n is, és HDD-n is. Csak 8 Giga plusz, hogy stabilabb legyen a PS, ahogy ViZion is írta nem nagyon van értelme többnek, de azért köszönöm az ajánlatod! :) Ettől nagyobb fájlokkal vagy több réteggel pedig nem szoktam dolgozni általában. Mondjuk múltkor volt egy ~950 réteges, de ott igencsak elszálltam a Shape-ekkel és az effektek miatt kellett többet csinálni, mert ha egybe maradt akkor nem adta ki magát. :)

(#15916) *Ropi* válasza tikshow (#15915) üzenetére


*Ropi*
félisten

A külső usb az 2.0 vagy 3.0? Mert 2.0-án csak max. 30 MB/s a valós sebességed.

Egyébként amikor lecseréltem a Kingston SSD-t egy Samsung 830-asra, szó szerint megfeleződött (!) a bootideje a gépemnek. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15917) tikshow válasza *Ropi* (#15916) üzenetére


tikshow
addikt

Egy Samsung S2 Portable, USB 2.0-ás. De mondom, ugyanez a helyzet más lemezen is, nem nagyon hatja meg. Egyébként te már kipróbáltad? Neked jó? :)

Az oké, de ez a 20 sec nekem bőven jó most. :)

[ Szerkesztve ]

(#15918) *Ropi* válasza ViZion (#15914) üzenetére


*Ropi*
félisten

Rendben, utánanézek! Köszönöm az infót!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15919) *Ropi* válasza tikshow (#15917) üzenetére


*Ropi*
félisten

A más lemezek is mind külső lemezek?

Nem próbáltam, csak hasból tippelek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15920) tikshow válasza *Ropi* (#15919) üzenetére


tikshow
addikt

Dehogyis, van egy belső HDD meg a profilban lévő SSD. :)

Nézz utána, megéri. :DD Én nap, mint nap szembesülök ezzel a problémával.

(#15921) ViZion válasza *Ropi* (#15916) üzenetére


ViZion
félisten

Csak mentéskor és megnyitáskor számít, hogy hol van.
Ha gyors boot kell, akkor linuxot indítok ;] :P
És menjen mindenki aludni má' vagy ez már hétvége? :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15922) *Ropi* válasza ViZion (#15921) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó éjszakát! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#15923) delta9 válasza BonFire (#15894) üzenetére


delta9
senior tag

Ezek még durvábbak:

"A pályázók és Művészek tudomásul veszik, hogy a tervezett grafikákat a borászok további térítés nélkül, költségmentesen használhatják a palackok címkéin." – tehát nem csak a nyertes pályázatokat.

"A pályázó és a Művész a pályázati dokumentáció beküldésével hozzájárul ahhoz, hogy a Kiíró a beadott pályázati munkákat, az azokkal kapcsolatos bármilyen anyagot ... ÁTALAKÍTHATJA." – WTF?

[ Szerkesztve ]

(#15924) Dluinet válasza delta9 (#15923) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a pályázatok 99% ilyen, ezért nem szeretjük, nem azért mert lusták vagy pénzéhesek lennénk

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15925) delta9 válasza Dluinet (#15924) üzenetére


delta9
senior tag

Nekem nem rémlik, hogy más pályázatoknál ennyire szélsőséges feltételeket szoktam volna olvasni, bár vannak más anomáliák.

(#15926) Dluinet válasza delta9 (#15925) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az apró betűs részt is elolvasod a pályázatoknál?
De ebben a fórumban már többször leírták, hogy folyton ilyenekkel találkoznak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15927) ViZion válasza delta9 (#15925) üzenetére


ViZion
félisten

Sajna ez az elfogadott. Szegény kedvesemet "törtem össze", lelkesen nézte a fotós pályázatokat, én meg ráböktem ezekre a részekre... Azóta Ő is csak a kiírást nézi...
Gondolj bele: legyen pár díj, mondjuk 500.000- 1 M Ft értékben.
Neveznek pl. 1000-en, 3-4 képpel, abból 50% kuka, 30 elmegy, 15 jó és 5 kiváló. Ha csak ezt nézzük is van nekik 2-500 db jó képük, amit pl. reklámban valamikor elsüthetnek, akár többször is...
Akkor mibe is került egy kép? :U
Dettó a logók, címkék. Ha egy az egyben nem is eladható, de ötletnek, inspirációnak már jók. Egy ilyen címketerv 4-5 fajta borra alaphangon is 50 k, de ez még haveri alapon. Cégek a többszörösét kifizetik és boldogok, hogy XY designcég milyen jót kitalált :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15928) delta9 válasza Dluinet (#15926) üzenetére


delta9
senior tag

El szoktam olvasni, amelyik érdekel, de ennyire durvával ritkán találkozom. (Elég rég kapom a grafikával kapcsolatos pályázati kiírásokat a Magyar Tervezőgrafikusok és Tipográfusok Társaságán keresztül. És konkrétan ennél a pályázatnál már volt kifogásolva a jelzett kitétel).

De egyébként frissek más, most épp aktuális pályázati kiírásból:
"A pályázó a pályázati anyag elküldésével automatikusan elfogadja a pályázati feltételeket, elfogadja, hogy a Kiíró teljes körűen rendelkezik a győztes grafika felhasználási és publikálási jogaival. A Kiíró a felhasználás részletes feltételeiről a nyertes pályázóval szerződésben állapodik meg."

"A Pályázó pályaművének beadásával tudomásul veszi, hogy a Kiíró az ötletpályázat anyagából kiállítást kíván tartani, melyen a nyertes és díjazott pályaművek nevesítve kerülnek bemutatásra...."

Én inkább ilyen normálisabbakkal találkozom, de lehet én vagyok a szerencsés akkor.

Épp az előbb írták még az előző kifogásokhoz:
""A Pályázó és a Művész tudomásul veszi, hogy az általuk létrehozott címkék vagyoni jogai, a Kiíró részére történő átadás napjától a Kiírót illetik meg. ..." (ha nem nyertél, akkor sem adhatod el az ötleted másnak, még ingyen sem...)" Egyébként elismerték a felrótt kifogásokat. Csak nem változtattak rajta...

[ Szerkesztve ]

(#15929) delta9


delta9
senior tag

Hogy egy kicsit ON is legyen:

PS brushok kombinálása textúrával, a még matásosabb festés érdekében: [link]

(#15930) delta9


delta9
senior tag

Na még egy kis off (félig):
A Bírósági pályázatra beadott arculatok:
[link]
[link]
[link]

(#15931) ViZion válasza delta9 (#15930) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, első elég jó, második kuka, a harmadik az fantasztikus, nálam az a nyerő :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15932) BonFire válasza ViZion (#15931) üzenetére


BonFire
veterán

A harmadik is "vótmá". Szerintem pont nem akartak mérleget. Olyan, mintha egy zöldséges logója lenne. Valószínűleg ezért döntöttek a nonfiguratívnál.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15933) Met válasza BonFire (#15932) üzenetére


Met
nagyúr

Nálam is első elmegy, második no comment, harmadik OK.
De egy bíróságnak mit lehet mást logoba? Justicia, mérleg, kalapács (nem a fém verzió).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#15934) BonFire válasza Met (#15933) üzenetére


BonFire
veterán

Lehet mérleg, lehet paragrafus és lehet kalapács is (bár utóbbi leegyszerűsítve necces), az a lényeg, hogy át kell alakítani kreatívan szimbólumszerűvé. Aki már ilyen projektbe fog, az törje kicsit a fejét. Mert levélpapírt, borítékot meg névjegy látványtervet bárki össze tud fotosoppolni, itt pont az lenne a lényeg, hogy egyéni és összetéveszthetetlen legyen.

Valaki itt a fórumon annó tervezett egy névjegyet hidegburkolónak, és pár ügyesen elhelyezett négyzettel, ami csempe benyomását keltette teljesen király dizájnt csinált. Asszem annyi volt csak benne a csavar, hogy sarkára voltak állítva a négyzetek. No, ez egy egyszerű, de nagyon kifejező terv volt.

Most meg összeválogatnak valami szép Adobe fontot, aztán meg is áll a tudomány, mert frappáns logót kitalálni tényleg nehéz. Szét kell csak nézni a StockLogoson. Rengeteg profi munka van, de nagyon ritka köztük, amelyikre rámondanád, hogy na, „ez igen!”.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15935) tikshow válasza Met (#15933) üzenetére


tikshow
addikt

Csinalsz a betukbol egy birot es kesz. :)

(#15936) kuyarashi válasza jordan9 (#7) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Photoshopban is tudsz kötegben dolgozni, tehát egy képeket tartalmazó mappa összes fájljára tudsz alkalmazni egyetlen szűrőt, vagy feliratozhatsz is. Letudom írni hogy csináld, de előtte próbáld meg a Fast Stone Photo Resizer programmal. (Ne tévesszen meg az oldal puritán jellege! A program megbízható és a link is.) Egyszerű, kevés helyet foglal, ingyenes; méretez, elforgat, felbontást átállít, vízjelez, szűr, stb. képeket "csokorban". Ha elég egy egyszerű szöveg a képekre, akkor ezt ajánlom. Emennyiben árnyékot, effekteket is szeretnél a betűkre, akkor jön szóba a Photoshop.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#15937) ViZion válasza kuyarashi (#15936) üzenetére


ViZion
félisten

:R Közösségünk nagyszerű tagja leszel -lelkesedésből jeles-, de ha mindenáron 2006-os problémákat szeretnél megoldani, akkor inkább priviben tedd :)

szvsz. Metnek igaza van, nem kellene nagyon elrugózni a már "bejáratott" alakokat, sztem sokaknak jobban feldolgozható az.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15938) Kloden válasza kuyarashi (#15936) üzenetére


Kloden
senior tag

:R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15939) BonFire válasza kuyarashi (#15936) üzenetére


BonFire
veterán

A topic 7-es kérdésére válaszolsz a 15 936-ban! :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#15940) stranger28 válasza kuyarashi (#15936) üzenetére


stranger28
addikt

nájszvan

(#15941) kuyarashi


kuyarashi
őstag

"Jóvanna!" Bocsi. Életem első hozzászólása. Egyébként a válaszra kattintottam a szövegdoboz jobb oldalán. Gondoltam így csak neki megy el... (Utána vettem észre azt is, hogy 100 éve tette fel a kérdést.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#15942) delta9 válasza kuyarashi (#15941) üzenetére


delta9
senior tag

Ahogy mondani szokták "You made our day". És még segítőkész is voltál. És releváns választ is adtál. Ennél jobb belépőt direkt sem lehet kitalálni.

(#15943) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Igen, köszi.
Ez van ha optimistán bírálunk. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#15944) Kloden válasza kuyarashi (#15941) üzenetére


Kloden
senior tag

Velem is megesett már hasonló eset, de szerintem mindenkivel :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#15945) Dluinet válasza Kloden (#15944) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akivel kezdő fórumozóként nem eset meg, az nem is fórumozó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15946) stranger28 válasza Dluinet (#15945) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor én nem vagyok fórumozó? ;]

(#15947) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Egyébként is úgy döntöttem, hogy ne rám dűljön. Szóval úgy döntöttem, hogy a topic elejétől kezdve megválaszolok minden létező kérdést.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#15948) stranger28 válasza kuyarashi (#15947) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#15949) ViZion válasza kuyarashi (#15947) üzenetére


ViZion
félisten

OK, akkor csak hsz-t gyűjtesz? ;] :D
Erről eszembe jut egy régi vicc: ifjú orvosok a proffal lemennek a patológiára, azt mondja a doki:
Maguk kitűnő fiatal orvosok, nagyszerű szakemberek, az elméletet és a gyakorlatot is szépen elsajátították... csak a hozzáállás a kérdés már. Itt ez a tetem, bedugom az egyik ujjam az ánuszába, megnyalom. Aki utánam csinálja, az lesz igazi orvos!
Az ifjak berzenkedve, de mind megcsinálják... :P
Erre a prof: Na, a hozzáállással sincs baj úgy látom, de a megfigyelőképességük még javulhatna: én a mutatóujjam dugtam bele és a középsőt nyaltam meg... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15950) BonFire válasza ViZion (#15949) üzenetére


BonFire
veterán

:DDD :DDD :DDD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.