Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11551) liksoft válasza Trust No One (#11549) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sentinel szerint SATAFIRM. Ez egy firmware hiba. Ha jól tudom, valamelyik gyártó adott ki hozzá javítást, de akkor a tartalma elvész. Keress utána. Sok sikert hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11552) liksoft válasza Nemes94 (#11550) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Aha. Valami kép róla? Mert így nehéz bármit is mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11553) Trust No One válasza liksoft (#11551) üzenetére


Trust No One
csendes tag

Szia.
Köszi a választ!
Erre gondoltál?
https://m.logout.hu/bejegyzes/graphics/kingston_a400_satafirm_s11_problema_megoldasa.html

Éí 'Aaníígóó 'Áhoot'é

(#11554) liksoft válasza Trust No One (#11553) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, ilyen megoldásra. Nincs rá garancia, és a gyártótól kéne a firmware meg a gyógyító program! Más gyártóé nem biztos, hogy orvosolja!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11555) Trust No One válasza Trust No One (#11553) üzenetére


Trust No One
csendes tag

Csak egy orosz nyelvü videót és linket találtam.
S11 firmware flasher 2.0
https://www.youtube.com/watch?v=6JauxAlVfvw
Videóban használt programmal - 1:54 körül - nekem 50%-os progressnél kiirja, hogy "issue identify command failed!!!"
Annyit még hozzátennék, hogy BSOD volt az elszállás elött.

Éí 'Aaníígóó 'Áhoot'é

(#11556) Trust No One válasza liksoft (#11554) üzenetére


Trust No One
csendes tag

Természetesen kerestem Apacer hivatalos oldalán is, de csak egy Utility program van rajta, ami egyáltalán nem ismeri fel a programot az intel m2-essel ellentétben.
Fórumokon se lelek semmit.

Éí 'Aaníígóó 'Áhoot'é

(#11557) Trust No One


Trust No One
csendes tag

Na szóval.
Az említett programot rendszergazdaként kellett volna elsőre is indítani... Ilyen amatőr hibát... :W
Már települ is a Win10.
Ezer hála liksoft! :R
Eszembe nem jutott volna a SATAFIRM S11-re rákeresni.
Remélem jó lesz, majd visszajelzek.

Éí 'Aaníígóó 'Áhoot'é

(#11558) liksoft válasza Trust No One (#11557) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor ez egy sikertörténet. :)

Átteszem off-ba, mert nem adatmentés. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11559) Nemes94 válasza liksoft (#11552) üzenetére


Nemes94
csendes tag

[ Szerkesztve ]

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11560) Josi válasza Trust No One (#11557) üzenetére


Josi
aktív tag

Ez engem is érdekelne, mert nálam is lett egy Apacer ssd SATAFIRM hibás.
Melyik progi volt az?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11561) liksoft válasza Nemes94 (#11559) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A talált könyvtáron belül lévő adatok korrektek? A jpg képként meg is nyílik? Mert ha nem, akkor lehet egy újraparticionálás történt, más kezdeti pozícióval.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11562) Nemes94 válasza liksoft (#11561) üzenetére


Nemes94
csendes tag

beszéltem egy ismerőssel, azt mondta mappanevek akkor szoktak így közel azonos nevűek lenni ilyenkor, hogyha valami támadás érte az adattárolót, jelen esetben a szervert

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11563) liksoft válasza Nemes94 (#11562) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akár még az is simán lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11564) mefistofeles

Üdv!
Bár régóta foglalkozok hobbi szinten számítástechnikával, klónozást még nem próbáltam (nem volt rá szükségem).
Adott a fiam Laptopja amin kinőte a gyerkőc a tárhelyet, ami nem is csoda, hisz csak egy 250 Gb-os m.2 SSD van a kütyüben. Bővítési lehetőség csak egy HDD lenne, szóval inkább kicserélném az SSD-t nagyobbra. Természetesen az adatai, játékai stb. megtartásával.
Az lenne a kérdésem, hogy mi lenne a leg egyszerűbb módszer az adatait egy másik m.2-es SSD-re "átvarázsolni"? Sajnos külső m.2-es meghajtóm nincs.
Illetve ha mindent átpakolok akkor pl. a windows is működni fog az új meghajtón vagy azt egyszerűbb újra rakni és úgy felpakolni az adatokat?

Esetleg mégis egy HHD-t lenne egyszerűbb bepakolni? Ahhoz biztos szakember fog kelleni, mert bár megvan a helye, csatlakozókat sehol sem láttam.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11565) mefistofeles válasza mefistofeles (#11564) üzenetére

Bocsi, kérdésem tárgytalan. :R Sokkal egyszerűbb bővíteni egy sata ssd-vel, csak nem gondolkodtam.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11566) Doky586 válasza mefistofeles (#11564) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van hálózati meghajtód (pl másik PC hálózati megosztása), akkor:
- pendriveról bootolva mented a lemez összes partícióját fileba hálózati meghajtóra Macrium Reflectel
- kicseréled az ssd-t
- pendriveról bootolva visszaállítod az előbbi mentést.

(#11567) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
idrive árat emelt, most már 100usd az éves díj 5TB mentett adatért. Van most valami jobb ajánlat ennél?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11568) pergabb


pergabb
senior tag

Valakinek van ötlete a saját gép alatt miért nem jelenik meg egy sd kártya? olvasó működik a többi kártyával, itt nem, lemezkezelőben látni, azt írja kifogástalan állapotú, de ott meg akarnám formázni, akkor már beszól. Fényképezőgép látja, helyreállító progik látják.

[ Szerkesztve ]

(#11569) liksoft válasza pergabb (#11568) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lemezkezelőben próbáltál elérési utat (betűt) hozzárendelni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11570) pergabb válasza liksoft (#11569) üzenetére


pergabb
senior tag

az volt és semmi nem működött, parancssorból kellett törölni

(#11573) moti1991


moti1991
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy 1TB HGST 2.5 HDD , ami másodlagos tárhelynek volt használva a laptopomba. Egyik napról a másikra eltünt, lemezkezelőbe se látom, illetve a Hard Disk Sentinellel sem. Kivettem és külső rackkel se tudom meghajtani. Nem pörög fel. Menthetők még róla valahogy a tartalmak?

(#11574) liksoft válasza moti1991 (#11573) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Lehet esélye. Mindenképp adatmentéses szakemberhez célszerű leadni, valószínűleg letapadhatott. Tiszta teres munka, nem otthoni tuning. Valamint rázni, forgatni, hirtelen mozdulatot tenni vele szigorúan tilos, mert ha tapadt, egy rossz mozdulattal össze lehet karistolni a mágneses felületet és onnan annyi az egésznek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11575) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Milyen programmal tudom egy HDD tartalmát úgy lementeni fájlba, hogy később rá tudjam "klónozni" egy másik üres HDD-re?
A kérdés nem teljesen triviális, mert egy Panasonic blu-ray felvevőből (DMR-UBC70 ) vettem ki a lemezt, mert SSD-re cseréltem. A cserénél volt egy korábbi trükk, ami régebbi Pana DVD felvevőknél működött, hogy a HDD első 100 MB-ját másoltam át HxD-vel, így már felismerte és hajlandó volt az újat megformázni. Mert a felvevő saját filerendszert használ, vagy legalábbis nem olyat amit a Windows felismer. Szóval végül az lett a megoldás, hogy a teljes HDD tartalmat klónoztam az SSD-re, de nem tudom már a programot mivel (másik PC-n van, tőlem messze jelenleg :D ).
Viszont itt van nálam ez a HDD (sima 2,5-ös Toshiba lemez), és egy nagyobb HDD-re lementeném a tartalmát, ha később az SSD bedöglene meglegyen. Viszont csak azért nem őrizgetném, plusz talán ha fájlba le tudom menteni talán be is lehetne tömöríteni, mivel a HDD-t előtte a BD íróban formáztam, így 99%-ban üres kellene legyen. Remélem érhető voltam, bocsánat a hosszú hsz-ért.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#11576) liksoft válasza garga01 (#11575) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A bevált programot ne cseréld le, valahogy keress rá.
Talán itt találsz megfelelőt, vagy az eredetit.

Mivel formázásnál csak az adminisztrációt szokta törölni egy rendszer, így a tartalom még ott lehet, azt tömöríteni nagy valószínűséggel nem tudod majd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11577) garga01 válasza liksoft (#11576) üzenetére


garga01
senior tag

Köszi, a programot megtartom.
Lehet túl nyakatekerten írtam le, olyat programot keresnék, amivel az egész HDD-t egy fájlba le tudom menteni, majd utána egy másik SSD/HDD-re rá tudja írni egy az egyben.
Mert a program bevált, de az csak fizikai lemezt tudott klónozni, arra jó volt. Csak a HDD-t nem tartanám meg. (Van 2TB-os, azon bőven elférne az image).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#11578) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom-e a kérdést, de végül is adatmentés. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen backup stratégiát javasoltok 4-8TB adat számára magán egy külső NAS-on (régi gép befogva)? Fontosak az adatok és az is fontos lenne, hogy relatív gyakori mentések készüljenek.

Jelenleg manuálisan mentek, de ez tarthatatlan, muszáj automatizálni.

Néhány gondolat amit számításba vettem: backup szoftver NAS-on belül másik HDD-re, lemeztükrözés. Mindkettőnél legalább két példány lenne az adatból, de tükrözésnél nem lenne history. Hátrány, hogy ki van téve mindkét eset annak, ha magában a gépben száll el valami vagy jön egy vírus és akkor volt/nincs mentés.

Viszont az elég fura lenne, ha még egy 3. eszközt is be kéne tennem valami időzítővel, hogy xy időben backupolja magát a NAS-t. És az nem is lehet állandóan online (illetve jól be kéne védeni tűzfallal), mert megint csak ki lenne téve mondjuk egy zsarolóvírusnak.

Külső vinyóra való mentés meg manuális, mint eddig.

Plusz nehezítés, hogy ennyi adat mozgatása elképesztő lassú. Egyszer ráeresztettem egy hálózaton belüli backupot és simán kifagyott a szoftver.

Egyébként külső, pl. pár havi mentésnek gondoltam mágnesszalagra is, de azt/illetve annak költségeit nem igazán ismerem.

Szóval Ti milyen stratégiát használnátok, hogy ez a sok adat biztonságban legyen és azért 1-2 napi friss mentés is rendelkezésre álljon? :)

(#11579) liksoft válasza prime_adam (#11578) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Nézz rá erre, hátha megfelel.
A Sentinel Pro mentési rendszerét érdemes letesztelni kisebb mennyiségen először, ott beállítani, és az éles mentés előtt legalább egy kópiát fiókba tenni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11580) prime_adam válasza liksoft (#11579) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszönöm! Szerintem kiindulási alapként elég jó és nagyjából alátámasztja amikre gondoltam. Mondjuk a 3 backupot egyelőre nem tudnám biztosítani, de ha mondjuk nem használom a tükrözést és keresek egy másik régebbi gépet backup szervernek + veszek még egy hdd-t külső mentéshez, akkor nagyjából lemásoltam.

De ehhez körbe kell néznem van-e például egy extra gép a backup szervernek.

És akkor az ilyen nagy mennyiségű archiválásra szánt adatnak felejtős a mágnesszalag ezen a szinten? Jobban kijövök mondjuk egy 57k körüli 8TB-s hdd-vel, amire 3-4 havonta csinálok egy teljesen új copy-t a cuccokból?

(#11581) liksoft válasza prime_adam (#11580) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Én a szalagot a szekvenciális elérése miatt régen elfelejtettem. (30 éve a DDS2 korszakban...)
Azért ránéztem. LTO6 alatt kicsi a kapacitás. ( [link] és a natív itt is csak 2,5TB) Használt drive beszerzése igen kérdéses a műszaki állapota miatt. Új meg csak upgrade kit címszó alatt van, az is 1 milla ha SAS. Ezek SAS vagy FC csatolásúak. Vagyis vezérlő is kell hozzájuk. (Már amit találtam.) Az újként kapható LTO7 meg ~1,5 millától indul [link] . Igaz, egy kazetta 15TB körüli kapacitással (natív csak 6TB [link] ) 20e alatt már beszerezhető.
Ez volt a másik ok, amiért elfelejtettem. Nagy vállalati környezetben sok adat mentésére jó, de már egy kis-közepes cégnek is horror beruházás, magánként meg harakiri.
LTO-8 már natív 12TB - itt már nem is néztem az árakat. :D ( [link] csak szalagok....)

Szalag vagy HDD ???? :F

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11582) prime_adam válasza liksoft (#11581) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Értem és még egyszer köszönöm. SOHO környezetbe kéne, de ezek a szalagos árak így tényleg brutálisan hangzanak. Valamiért úgy rémlett, hogy olyan 100k alatt lehet kapni a meghajtót és 10-20-ért értelmes nagyságú szalagokat, de lehet valamit elnéztem vagy rosszul emlékeztem. De ilyen árak mellett tényleg ezerszer jobb akkor egy 8TB-s HDD, ami talán kibírna 10-15 évet, ha csak évente pár alkalommal kerül bevetésre a külső mentésekhez. Legalábbis a régiek bírtak ennyit, ilyen adatsűrűség mellett lehet gyorsabban mennek tönkre.

Még egy utolsó kérdés, hogy használt (100%-os), server grade HDD-t érdemes lenne venni a külső mentéshez? Gondolom jobban bírná, mint egy olcsó új, de ha bedöglik akkor sem katasztrófa, mert úgy is ez csak a mentés mentése. És a hangja is mindegy, mert csak pár havonta menne a mentés idejéig. Mondjuk ha "álló helyzetben" távozik el az elég gáz, mert visszaállításnál derülne ki, hogy a külső adatoknak is lőttek :D

(#11583) liksoft válasza prime_adam (#11582) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Álló helyzetben is az anyagok öregszenek, oxidálódnak (főleg csatlakozók, melyek a hőtágulás miatt használat közben jobban érintkeznek). Pont ezért célszerű 2db "fiók" HDD-t tartani, melyek másik gyártótól vannak. Így az egyszerre öregedés, meghalás esélye minimális.

Lehet úgy menteni, hogy egyszer az 1-es, utána a 2-es kerül használatba, vagyis felváltva egymás után. Így nem ugyanazt tartalmazzák, de közel hasonlót, ugyanakkor a mentési idő a felére leesik.

Ha az előző mentés dátum vizsgálatával történik, akkor csak a különbözőek kerülnek mentésre, így időt lehet spórolni. Ehhez lehet hozzáfűzni az archív bit vizsgálatával "különbözeti" mentést esetleg kisebb kapacitású drive-on, sűrűbb időben. Igaz, ilyenkor a visszaállításhoz legalább 2 drive kell, de az egész folyamatot figyelve idő spórolható meg, és esetleg pénz is.

Mixelt mentés esetén pl. 6 havonta célszerű teljes mentést készíteni mindkét nagyra, legyenek azonosak, és a különbözeti ezután törölhető. Vagyis full szinkronozás célszerű bizonyos időnként.

A jó megoldáshoz tudni kell pár dolgot, és annak ismeretében célszerű a stratégiát kialakítani.
1. Mekkora az az adatmennyiség, ami még "elviselhető"! Ez határozza meg a mentések "ciklusidejét".
2. Mekkora különbség várható ciklusonként? Ez adja meg, hogy teljes mentés kell, vagy elegendő egy különbségi?
3. Mennyire automatizálható a feladat? A teljes mentéses rendszer összetevőit határozza meg.

Az "elviselhető mennyiség" nem az automata mentés, hanem a külső "off-line" adattartalomra vonatkozik! Ha nagyon kritikusak ezek, akkor nem az utolsó off-line, hanem mindkét kópia beletartozik ebbe az időbe!

A fentieket átgondolva látható, hogy hiába azonos az alapja, mindenkinél a felhasználás és az "emberanyag" figyelembe vételével más módszer lesz a befutó. Ráadásul úgy kell kialakítani, hogy egyszerű és átlátható legyen, mert csak akkor fogják használni! És ugyebár csak a kész mentés a mentés. Ami csak elméletben készül el, az lehet bármennyire jó, bukta a vége.

Sőt, időnként szúrópróba szerűen a visszaellenőrzést sem szabad elhagyni! Ezt off-line gépen célszerű megejteni, ami soha nem volt hálózatba kapcsolva, nehogy vírust azon keresztül kaphasson.

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11584) PROTRON válasza liksoft (#11583) üzenetére


PROTRON
addikt

Üdv totyik lakók!

Az a kérdésem hogy céges NAS-on van kb 600 GB adat.
Erről szeretnénk 3 példányban teljes biztonsági mentést csinálni és berakni a széfbe, másik telephelyre, de igazából csak 1 lenne állandó jelleggel bedugva hogy a régi adatokat elérjük a másik 2 példány tutira max félévente, de lehet még annál is ritkábban lenne ellenőrizve.
Most azért kell mert a NAS-ban a 4 db 4 TB hdd-ből 2 egyidőben haldoklik, még elérhetőek az adatok.

A NAS-ba már érkezik a 4 db 1 terrás SSD-k, azzal nem kell foglalkozni, csak a biztonsági másolatokkal.

Mi a legbiztosabb megoldás hogy 3 év múlva is hozzáférjünk a biztonsági mentésekhez?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#11585) liksoft válasza PROTRON (#11584) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A biztonsági mentés biztonsági másolatának másolata. :D

NINCS garancia. Minden meghibásodhat, és Murphy folyamatosan figyel, mikor ugorhat! :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11586) prime_adam válasza liksoft (#11583) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszönöm, szuper ez a részletes válasz! :R
A visszaellenőrzés mit takar pontosan?

(#11587) liksoft válasza prime_adam (#11586) üzenetére


liksoft
Topikgazda

1-1 állomány tartalmi ellenőrzését. Dokumentum megnyitható-e, és belül az van amit tartalmaznia kell, hang és kép ugyanígy.Azért is célszerű ellenőrizni, hogy a mentésből visszaállítható-e az éles adat, meg történt-e vírusos átkódolás. Persze a vírusos adatot át sem kéne másolni. Erre lehet segítség a HDS Check, de az sem 100%-os!

Amik a legfontosabb adatok (számlázás, megrendelések, levelezés, stb...) érdemes mentés előtt leellenőrizni, rendben vannak-e? Amennyiben felmerülhet a vírusfertőzés (átkódolás) lehetősége célpont szinten, a mentési darabszámot célszerű 3-ra emelni. Ugyanis nem biztos, hogy egy mentés során (ha pont akkor aktív az átkódolás), hogy sikerül felfedezni, és lassú kódolás vagy sűrű mentés esetén a második kópia is lehet sérült még a felfedezése előtt. Az meg a legrosszabb, ha van ugyan mentés, de egyik sem használható.

Bármilyen hiba esetén a fiókban lévő kópiákhoz nyúlni szigorúan TILOS! Először a hibát kell kijavítani, és mikor garantáltan hibátlan és vírusmentes a TELJES hálózat és mindenki aki rácsatlakozhat, csak akkor szabad az adatokat helyreállítani.

A pánik minden esetben rossz tanácsadó!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11588) Doky586 válasza prime_adam (#11586) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

visszaellenőrzés:
Ritkán változó adatokról (pl családi képek videók) lehet(ne) előre MD5, SHA ellenörzőösszeget generálni ami megmondja hogy egy file tartalma változatlan-e. Persze ilyet ritkán készít valaki egy könytárról v az egész lemez filejairól még a gond bekövetkezése előtt. :U

[ Szerkesztve ]

(#11589) liksoft válasza Doky586 (#11588) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bocsi, olvass vissza kicsit. :B Ott van egy progi.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11590) ezoro12


ezoro12
tag

Sziasztok.

Van egy WD Blue SA510 1TB SSD. (Lehet, hogy csak volt). 10 hónapos, annyira nem volt használva, nem rendszerpartíció, csak tároló volt. Hirtelen nem lehetett megnyitni az SSD-n lévő fájlokat, majd újraindítást követően már a betűjelzés sem jelent meg, nem látta a windows10, de még a biosban sem volt jele a létezésének. Másik gépbe áttettem, de az sem látta, még a bios sem.

Szerintetek az adatok helyreállítására van lehetőség, vagy valahogy életet lehelni ebbe az SSD-be? Vagy kuka lett teljesen? Gondolom harverileg már nem lesz ebből semmi.

Köszi a tippeket előre is.

(#11591) liksoft válasza ezoro12 (#11590) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Úgy tűnik a vezérlője Marvell 88SS1074 lehet, ebben az esetben adatmentéses eszközökkel lehet esélye. Viszont az ár miatt (1 inkább 2 százezer felett!!!) erősen érdemes elgondolkodni azon, megéri-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11592) ezoro12 válasza liksoft (#11591) üzenetére


ezoro12
tag

Köszi.

Nem éri meg, de nagyon bosszantó, hogy még 1 évet sem bírt ki.

(#11593) szedina


szedina
csendes tag

Sziasztok!

Ez nem egy klasszikus adatmentéses sztori, előre is bocs, ha OFF!
Tehát adott egy DS420j NAS, eddig ok, viszont 2 hónapja folyamatosan dobálja a hálózatot és már belépni sem enged! :W
Nem érem el a file-jaimat (természetesen itt őrzöm őket raid-ben), máshonnan pótolhatatlanok. :Y
Tudom balga próbálkozás, de már külső keretben is próbáltam win/lin alatt is hozzáférni az adatokhoz, természetesen hiába.

Milyen megoldás lehet erre a problémára azon kívül, hogy esetleg találok valakit, akinek van egy 420j-je és abban megpróbáljuk adoptálni az én hdd-imet a mentés erejéig?

Előre is köszönök minden ötletet! :R

(#11594) dugo_ válasza szedina (#11593) üzenetére


dugo_
veterán

Nem tudom a megoldást, de ha ez a NAS oldaláról jelentkező szoftver/hardver hiba, akkor lehet itt (is) tudnak valami hasznosat ajánlani:
https://logout.hu/tema/synology_nas_a_nem_hivatalos_forum/friss.html

(#11595) liksoft válasza szedina (#11593) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ahogy az adatlapot nézem, hivatalosan ext4 rendszerű a belső lemez rendszere. A RAID esetében nem írtad, milyen beállítású, és hány lemez!? Nagyon nem mindegy, hiszen a RAID1 a tükör (itt elég egy darab a mentéshez), RAID0 az összefűzött, ebben az esetben a RAID összes (2,3 vagy 4) tagjára szükség van. JBOD (összeset), RAID 5-6-10 változatokban is az összeset célszerű használni.
Amennyiben nem sikerül feléleszteni a NAS-t, próbáld meg ezzel. Hátha.

Amúgy az eszközhibára, vírusra, véletlen törlésre a tükrözés (RAID1) NEM ad védelmet! A tükör működési biztonságot ad (5-6-10 is), de adatbiztonságot nem! Csak a fiókban eltárolt biztonsági kópiák (igen a "kardba dőlős" adatokról kettő legalább) az ami véd.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11596) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Nem teljesen adatmentés, de találtam nem rég 3db még IDE-s vinyót, ilyen 40-80GB-seket valamikorról nagyonrégről, és szeretném bepróbálni, hogy működnek-e még. Sőt, az egyik ha jól tudom P-ATA (sok pici tűs csatlakozóval)

Tud-e valaki olyan full standalone dokkot vagy hasonlót, ami hasonlóan a mai dokkolókhoz plug-n-play működnek, csak IDE/Pata vinyókkal?

Ha nem, akkor esetleg olyan belső megoldást ami viszonylag egyszerű és mondjuk sima SATA csatival megy?

Előre is köszönöm! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#11597) szedina válasza liksoft (#11595) üzenetére


szedina
csendes tag

Köszi!

Nem hangzik jól... :Y
Természetesen két hdd-s raid-ről van szó!
Többek szerint is a NAS oldalán van a hiba, a hálózat dobálás is emiatt lehet. :W

(#11598) szedina válasza dugo_ (#11594) üzenetére


szedina
csendes tag

Köszi!

Írtam oda is!

(#11599) liksoft válasza racskobalazs (#11596) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ilyenféle átalakító környékén keresgess.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11600) racskobalazs válasza liksoft (#11599) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia,

Köszönöm szépen, kipróbálom! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.