Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) solider18


solider18
csendes tag

Sziasztok. Elvesztek az adataim családi képek és csomó más a HDD-n. Segítségeteket szeretném kérni, hogy amit csak tudok adatokat visszaszerezzek. Merevlemez dokkoló állomást vettem ennek ügyében. Köszönöm a segítséget.

(#11502) liksoft válasza solider18 (#11501) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez így kevés. Műszaki adatok is kellenének. Milyen operációs rendszer alatt használtad, milyen folr a file-rendszer, felpörög-e a drive, a lemezkezelőben (nem intéző!) látszik-e a drive, van-e kapacitása, milyen állapotot ír, stb...
Ha ezekre a választ nem tudod, akkor készíts képet róluk, és töltsd fel. Ugyanis azt kéne először eldönteni, logikai vagy fizikai hiba van-e nálad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11503) solider18


solider18
csendes tag

Windows 10 alatt használtam a winchestert. fizikai problem nincs se kattogás és egyéb szerintem. képek itt is vannak :)

(#11504) liksoft válasza solider18 (#11503) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Amit ebből lehet látni, hogy E: drive alatt elméletileg elérhető a tartalma. A sok adatátviteli hiba jelenthet adatkábel gondot, de drive vagy controller hiba is befigyelhet. Inkább kábel vagy drive szokott lenni.
Amúgy ez NEM lemezkezelő! Az itt található a tárolás alatt.
Amennyiben az E: alatt nem lehet adatokat találni, érdemes visszaolvasnod, többször volt szó logikai adatmentő programokról. Azokból célszerű választani ebben az esetben.
Ami FONTOS! A mentendő drive-ról csak olvashatnak a programok, és a mentett adatokat fizikailag is másik drive-ra kell írniuk. Ha ugyanaz a drive lenne, akkor mentés közben felülíródnak a mentés alatt lévő adatok! Kötelező betartani, a mentendőn semmit nem változtatunk, nem írunk rá, nem formázzuk, stb...! Az adatokat MINDEN esetben másik eszközre másoljuk. Ebből látható, hogy az adatmentés másolás, nem az eredetin helyreállítás. Fontos adatok esetén csak a mentés a járható út.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11505) solider18


solider18
csendes tag

itt a lemezkezelő: Ez vár amikor elindítom a rendszert.

(#11506) liksoft válasza solider18 (#11505) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK, ez így már többet mond. TILOS formázni!

Adatmentéses programokkal próbáld menteni másik drive-ra az adatait.
Egy jó gyűjtemény (visszakeresve): [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11507) solider18 válasza liksoft (#11506) üzenetére


solider18
csendes tag

még egy tudom hogy hülye kérdés. akkora winchestert használjak amekkora adatmentést szeretném csinálni ?

(#11508) liksoft válasza solider18 (#11507) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Míg kiválasztod a jó programot ami tartalomra is jó adatokat ad, kiderül mekkora tárhely kell. Alapban érdemes annyit biztosítani mint amekkoráról mentesz, extrém esetben lehet annak a többszöröse is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11509) milan26


milan26
senior tag

Sziasztok! Ez miért ilyen kicsi érték? 57% csak. Alig pár éves. Van egy Samsungom másik gépben, ami vagy öt évvel régebbi, még mindig 90% felett van. Foglalkozzak vele, vagy ez csak becsült érték?

[ Szerkesztve ]

(#11510) King Unique válasza milan26 (#11509) üzenetére


King Unique
titán

(#11511) liksoft válasza milan26 (#11509) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Adatot kell menteni róla? Ha nem, akkor az előzőekben linkelt helyen folytasd. Köszönöm.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11512) Doky586 válasza milan26 (#11509) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt írja a hds: "meghajtó állapota hibátlan". Jelenleg 25TB írás ment rá. Szerintem 50TB írásnál újra érdeklődj. :B

[ Szerkesztve ]

(#11513) gyulank


gyulank
addikt

Mi lehet a baja a HDD-nek? Amikor áramot kap felpörög, aztán leáll. A gép nem látja. Mikor ezt elkezdte, akkor még volt olyan alkalom, mikor valamelyik indításnál látta, de én ahelyett, hogy mentettem volna, megnyugodtam, hogy jó, és arra helyeztem át dolgokat. Azóta nem látja.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11514) liksoft válasza gyulank (#11513) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A felpörgés után nem tudja a felületről betölteni a működéshez szükséges hibátlan gyári adatokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11515) gyulank válasza liksoft (#11514) üzenetére


gyulank
addikt

De mikor egyszer jó volt, akkor utána Windowsos menet közben tűnt el.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11516) liksoft válasza gyulank (#11515) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ennél a típusnál nagy valószínűleg az egyik fej folyamatosan gyengülhetett, és mostanra megadta magát. 11 éves korában már elképzelhető. Tiszta teres adatmentéssel lehet esélye ha jó a tippem. (Nem otthoni feladat.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11517) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ha úgy nézzük, témába vág a kérdésem.
Szóval egy hónapja megcsináltam életem első klónozását.
Macrium Reflect Home-al, 30 napos ingyenest aktiváltam.
Tökéletesen megcsinálta 2-3 kattintás kellett csak hozzá.
Most sorra jönne egy másik klónozás, de ugye a próba lejárt.
Ilyen tudású ingyenes program létezik?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11518) Doky586 válasza draco31 (#11517) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Másold fat32 pendrivera a tartalmát és bootolj rá.
Macrium Reflect free ISO [link]

(#11519) draco31 válasza Doky586 (#11518) üzenetére


draco31
veterán

Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11520) milan26 válasza draco31 (#11517) üzenetére


milan26
senior tag

Szia!

Hasleo - egyelőre teljesen ingyenes

Itt pedig pár giveaway. Legtöbb egy évig működik, és az első pár jó eséllyel még aktiválható.

(#11521) draco31 válasza milan26 (#11520) üzenetére


draco31
veterán

Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11522) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Ide írok -bár lehet, hogy nem jó helyre, de ezt a fórumot látom a legaktívabbnak.
Szóval, sikerült egy kattintásra törölnöm egy elég nagy tartalmat (cca 10tb :W ), amin a kedvenc sorozataim voltak (vannak köztük olyanok, amiket már nem tudnék a virágboltból sem lehúzni) Így nem szeretnék lemondani róluk. A dolgot egy Linux alapú Media Playerrel követtem el, tehát nem Win laptopról történt a törlés.
Úgy tudom, hogy a HDD-n, törlés esetében a elérési út(ak) íródnak át, tehát az adatok ott vannak a vinyón (A HDD-t rögtön lekapcsoltam, nem írtam rá, így a struktúráján nem történt változás)
Próbálkozom a Recuva progival, de jelen kezdő állapotban is több napot ír ki.(ezzel nincs annyira gondom)
Kérdésem az lenne, hogy amikor végzet a progi a HDD szkennelésével, a visszaállítható fájlokat az eredeti HDD-re fogja visszaállítani, vagy az adatbiztonság érdekében egy új, másik HDD-t kér, amire a visszaállítható fájlokat rámásolja?
Ha így van, akkor nekem egy másik 10TB-s HDD-t kell addig intéznem (egyébként van)
thx

(#11523) liksoft válasza Technoman (#11522) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Adatmentésnél minden esetben másik drive-ra másoljuk az adatokat!

Helyreállításnál maradhat, hiszen ott csak az adminisztráció minimális változása történik, azokban a bejegyzésekben amik amúgy is szinte mindent tartalmaznak. Vagyis csak adminisztrációs területen történik felülírás. Viszont pont a felülírás miatt nem célszerű ezt választani, ugyanis ha a program téved, akkor nincs visszalépési lehetőség, így másik program használata már nem fog segíteni. Nagy a kockázat!

Teljes tévút, mikor ugyanarra másolunk. Hiszen az adatmentő program az OS-től totál függetlenül saját adatbázisban tárolja a megtalált adatok adminisztrációját. Az OS viszont az üres drive-ra kezdi írni a "visszaállított" adatokat. Csakhogy nem ugyanoda, mint ahonnan a mentő program olvassa! Így garantáltan az adatok nagy része felül lesz írva, keveredések lesznek adattartalomban. Na ez, tutira nem fordítható vissza, és RAW mentés sem fog segíteni, hisz átírva, összekutyulva van már minden!

Az egyetlen biztos megoldás, ha másik drive-ra történik a másolás, mert ilyenkor az eredeti változtatás nélkül marad. Persze ehhez a Win alatt célszerű kivenni az automount funkciót, ne garázdálkodjon az OS a mentendő drive-on. Hiszen már csak a Sys-vol könyvrárral és bejegyzéseivel is lesz amit felülír. Pláne, ha a CHKDSK is ráfut.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11524) Technoman válasza liksoft (#11523) üzenetére


Technoman
őstag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ :R . A lényeget kihámoztam (bocsi, egyszerű júzer vagyok, sok dolog, amit leírtál, nekem kínai)
Már készítem is elő az "űj vinyómat"

(#11525) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok!

3,5"-ös HDD-m tartalmát szeretném a laptopomra másolni. Ehhez néztem ezt a case-t, megfelelő lehet? Van tapasztalat vele?

Ugreen 50422

Köszi előre is! :)

(#11526) liksoft válasza zapikanka (#11525) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ezt inkább szervizes kolléga tudja pontosan megmondani. Valószínűleg igen.
Kérdésed inkább itt érdemes feltenned, mert nem fizikailag vagy logikailag sérült ha jól értem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11527) zapikanka válasza liksoft (#11526) üzenetére


zapikanka
tag

Rendben, köszönöm!

(#11528) Technoman válasza liksoft (#11523) üzenetére


Technoman
őstag

Még egy olyan kérdésem volna, hogy ha -az általad javasolt módon- másik HDD másoltatom ki a Recuvával a visszanyer adatokat (hogy biztonságos legyen a visszaállítás)-, akkor annak fizikailag egy darab HDD-nek kell lenni, vagy kimásolhatom azt pld 2 db 4TB-s HDD-re is? Egyáltalán enged ilyet a program?
thx

(#11529) liksoft válasza Technoman (#11528) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Őszinte leszek, nem tudom. A Recuva-t nem használom. Adatmentésekhez nekem vannak céleszközök, amik viszont nem a free kategória.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11530) draco31 válasza zapikanka (#11525) üzenetére


draco31
veterán

Ugreen cuccok jók, nekem nem volt még gondom a termékeikkel.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#11531) Nemes94


Nemes94
csendes tag

Sziasztok!
Történt egy baleset a házi NAS-omon. OMV rendszer fut rajta, plusz Docker környezetben a Nextcloud, de most nem is ez a lényeg, csak azért vázolom, hogy képbe legyetek.
Nos SMB-n megosztott 2 mappán kívül, valamilyen oknál fogva minden adat elveszett. Ez körülbelül olyan 1,5TB adatot jelent mely csak fénykép és videót jelent.
A 2 SMB mappa az 2 külön HDD-n volt. 1TBos HDD-n 200GB körül volt az adat, 3TB-os hdd-n pedig 1-3 volt elfoglalva.
Nos minden ugrott. Viszont a rendszer telepítési meghajtójáról ami SSD, nem veszett semmi.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám az adatot a lehető legkisebb veszteséggel vissza állítani?
Esetleg valami bootolható ubuntu alapokat használó data recovery tool?
Segítőkész kommenteket és a tanácsaitokat előre is köszönöm szépen!
Legyen további szép estétek!

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11532) liksoft válasza Nemes94 (#11531) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Milyen file-rendszer volt rajta ahonnan az adatok eltűntek? Ehhez kell adatmentéses programot keresni.
Ami fontos, hogy a mentendő fizikai drive-ra minden további írás tilos, így sem particionálni, sem helyreállítani nem szabad rajta. A mentendő adatokat minden esetben másik drive-re kell MÁSOLNI az adatmentő programmal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11533) Nemes94 válasza liksoft (#11532) üzenetére


Nemes94
csendes tag

Debian (Debian GNU/Linux) rendszer volt. most egy usb-n egy live ubuntu alól a testdisket használva ellenőriztettem a HDD--t. sikeresen végig ment, de az üres gyökérkönyvtárakon kívül nem listáz semmilyen tartalmat......

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11534) liksoft válasza Nemes94 (#11533) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem az OS a kérdéses, hanem a file-rendszer. Ext3 vagy Ext4 vagy valami más volt?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11535) Nemes94 válasza liksoft (#11534) üzenetére


Nemes94
csendes tag

ext4
mint írtam a testdisk sikeresen végig ment, de az üres gyökérkönyvtárakon kívül nem listáz semmilyen tartalmat......
csatoltam 3 képet melyen a talált 2 partíció látható, pedig csak 1 volt egyébként.... és a másik 2 képen a 2 partíció fájl listázva
[url=https://ibb.co/N76vYnv][img]https://i.ibb.co/N76vYnv/IMG-1131.jpg[/img][/url] [url=https://ibb.co/yFb5fBV][img]https://i.ibb.co/yFb5fBV/IMG-1130.jpg[/img][/url] [url=https://ibb.co/CVXjrX1][img]https://i.ibb.co/CVXjrX1/camphoto-684387517.jpg[/img][/url]

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11536) liksoft válasza Nemes94 (#11535) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11537) Nemes94 válasza liksoft (#11536) üzenetére


Nemes94
csendes tag

minden oké. de akkoris üres mappát listáz.....

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11538) liksoft válasza Nemes94 (#11537) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Teljes felületi SCAN után is?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11539) Nemes94 válasza liksoft (#11538) üzenetére


Nemes94
csendes tag

igen. de a gyökérkönyvtárakat bármilyen scan előtt is elértem azt furcsálom

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11540) liksoft válasza Nemes94 (#11539) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mekkora a drive, hogy megközelítőleg fél óra alatt az egész felületet végig tudta nézni? És milyen drive ez egyáltalán (modell)?
Ha esetleg SMR, akkor annak adminisztrációja, vagy egy kósza trim parancs még befigyelhet, de ott már kérdéses egyáltalán adatmentéses eszközökkel is lehet-e menteni bármit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11541) Nemes94 válasza liksoft (#11540) üzenetére


Nemes94
csendes tag

Western Digital WD Purple 3TB (WD30PURZ) a típusa. a te általad linkelt még nem végzett teljesen, de a testdisk által lefuttatott (közel 12órás deep search) teszt után csak ezek vannak: https://gofile.io/d/1cLp4l

[ Szerkesztve ]

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11542) liksoft válasza Nemes94 (#11541) üzenetére


liksoft
Topikgazda

OK, akkor ez klasszikus. Ebben az esetben más lehet az ok. Hagyd végigfutni, hátha talál valamit.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11543) Nemes94


Nemes94
csendes tag

liksoft amit mondtál R-Linux data recovery tool-t az kb félúton jár, és úgynézki a szektorok színeit nézve, hogy van fény az alagút végén :D

[ Szerkesztve ]

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11544) liksoft válasza Nemes94 (#11543) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Másra készült a két program. És az R többi programja fizetős.
Azért várd meg a végét, mert van mikor jónak tűnik, és mégis gáz a végeredmény. Ez leginkább akkor van, ha a partíció eleje "elcsúszik", így minden file máshol kezdődik.
De remélem nem lesz ilyen, kívánom, járj sikerrel!
A fontos ugye, hogy fizikailag másik drive-ra másoljon! És így ne legyen felülírás!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11545) Nemes94 válasza Nemes94 (#11543) üzenetére


Nemes94
csendes tag

de ez most csak egy full SCAN elvileg :D

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

(#11546) liksoft válasza Nemes94 (#11545) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Utána ebből épít fel egy vagy több feltételezett struktúrát, és azokból a kiválasztott menthető át másik drive-ra. Nagy kalappal!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11547) gabcsikovo1


gabcsikovo1
újonc

Sziasztok.
Olyan külső adatárolóra lenne szükségem, amire fontos adatokat, dokumentumokat, fotókat, ill videókat tőltenék .
ssd-re gondoltam, de olyan kéne ami nem adja meg magát 2 év múlva.250gb-500gb már elég lenne.Most pld. sd kártyát vettem a tabletbe, 2 hétig bírta pedig kingston.

(#11548) liksoft válasza gabcsikovo1 (#11547) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ehhez minden válaszolónak hatásos üveggömbre lenne szüksége, hisz máshogyan nem jósolható meg. :DDD

Ami fontos, fizikailag is minimum három különböző helyen legyen meg. Ennyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11549) Trust No One


Trust No One
csendes tag

Sziasztok!

Máskor visszaolvasok, de most sos.
Nem tudok particiót létrehozni az alábbi ssd-n.
SSD
https://ibb.co/S5Cv5FC

Win10 telepítés közbeni formázás
https://ibb.co/Lh6Hz5w

HP notebook Hard Drive extended ellenőrzés eredménye
https://ibb.co/7yzTV99

Lemezkarbantartó inicializálás eredménye
https://ibb.co/Hzg04Vb

CMD belüli partició létrehozás eredménye
https://ibb.co/Ctk06pq

HDD Sentinel
https://ibb.co/TYgcqCq
1500Tb írás nem tudom sok e neki

Csak abban bízom, hogy kampec neki, mert akkor hagyhatom a fenébe.
:DDD

Ui: bocs a linkekért, sietek és mobil

[ Szerkesztve ]

Éí 'Aaníígóó 'Áhoot'é

(#11550) Nemes94 válasza liksoft (#11546) üzenetére


Nemes94
csendes tag

teljes katyvasz lett azt eredmény. minden mappa össze vissza név nélkül stb....

Nemes Fatelep Nagykáta II Minden ami fa...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.