Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) laychi válasza King Unique (#11299) üzenetére


laychi
veterán

Bocsi dolgoztam, igen ki lett próbálva az emsisoft decryptor, már nem először, mint írtam, online ID, ezért nem lehet visszafejteni.
Talán még anno az oldalon található Photo Recoveryvel mentettem vissza azokat, amik megvannak.
A linkelt weboldal sem nyújt megoldást.

(#11302) oliwaw


oliwaw
csendes tag

Hali
Tönkrement egy WD purz 2tb merevlemez. Partíció kezelő programok vagy raw-nak, vagy NTFS-nek látják (melyik hogy).
Klónoztam egy újra. Megpróbálkoznék adatmentő programokkal, de olyan kellene ami .asm és .lay kiterjesztésű file-kat is megpróbál visszahozni (a többi nem érdekes).
És fontos lenne a mappa név is (ugynis az infót az hordozta és a tényleges file többségében:1.asm) (még egy gondolat: ha a biztosan megtalált file-t törölni lehetne egy másik program már nem kellene, hogy foglalkozzon vele)
Tud valaki valamit javasolni ?

[ Szerkesztve ]

(#11303) liksoft válasza oliwaw (#11302) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Az adatmentő programok alapból megpróbálják a lehető legteljesebb eredeti struktúrát és tartalmat visszaadni. A drive teljes felületi analízise után teszik ezt, nem csak az esetlegesen sérült partíciós bejegyzésből.
Itt [link] King Unique ajánl is egy párat.
Amennyiben ezek nem segítenek, akkor marad a RAW mentés, de ott már a könyvtárak elvesznek. A PURZ elméletileg CMR, vagyis nem kell számolni egy esetleges SMR adatbázis összeomlással.
Ha nem történt titkosítás, jó eséllyel lehet menteni róla. Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11304) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretném a hdd-ről lementeni az adatokat, de úgy, hogy közbe ne tegyek kárt az adatokban.

Az történt, hogy virtuális windows-al használtam a lemezt és észrevettem, hogy a Windows nem akar betölteni rajta. Leválasztottam a virtuális gépről a lemezt (nem boot lemez, hanem adattár volt) és hirtelen elindult a windows. Ekkor már tudtam, hogy baj van, szóval a host gépen megpróbáltam a már leválasztott lemezt offline-ból online-ra tenni és gyorsan lementeni amit lehet, de azt írja, hogy idegen. Így nem tudom elérni az adatokat.

A crystaldisk szerint 1 függőben levő szektorja van.

Ami furcsa, hogy találkoztam már szektorhibás vinyóval, de amíg nem égett a ház, azért az oprendszer lekezelte a problémát és elértem róla az adatokat, amíg átmásoltam, illetve kevésbé fontos dolgokra továbbra is használtam utána. A crystaldisk szerint viszont ez nem hangzik túl súlyosan. Viszont akkor miért idegen a lemez? Valami olyan része sérült, ami a partíciók leírásáért felel?

Visszatérve az eredeti kérdéshez, hogy/mivel csatlakoztassam vagy rakjam helyre legalább arra az időre, amíg lementek róla mindent egy új vinyóra? És természetesen mindezt úgy, hogy ne okozzak nagyobb kárt.

[ Szerkesztve ]

(#11305) liksoft válasza prime_adam (#11304) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ebben nem tudok első lépésben segíteni, szervizes és rendszergazdai tudásom valószínűleg távdiagnózis szinten kevés.
Adatmentéses eszközökkel máshogy kezelem, de azok ilyen szinten ahogy Neked kéne, nem elérhetőek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11306) prime_adam válasza liksoft (#11305) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Köszönöm! Esetleg van tipped, melyik topikban kaphatnék még segítséget?

(#11307) parfumeour válasza parfumeour (#11288) üzenetére


parfumeour
újonc

:B :B :B

(#11308) Donald


Donald
tag

Lenne egy kis gondom. RAW kiterjesztésű lett a vinyóm. Ráeresztettem a GetDataBackProt, csinált egy másik vinyón egy img file-t, laza másfél nap alatt. De itt megfeneklettem, mert ezzel nem tudok mit kezdeni. Tudom láma vagyok, de... :F

(#11309) King Unique válasza Donald (#11308) üzenetére


King Unique
titán

Step by Step: Doing a Data Recovery with GetDataBack Pro
Create an Image With GetDataBack - Runtime Software

Ha a közvetlen adatmentés helyett a második leírásban lévő képfájl létrehozás lett kiválasztva, akkor nem meglepő, ha a mentendő fájlok/mappák helyett egy .img kiterjesztésű képfájl jött létre a célmeghajtón. De az utóbbi sem gond, mivel a programmal azt betallózva ("Image files...") lehet utána szkennelni a tartalmát, majd abból menteni.

[ Szerkesztve ]

(#11310) Donald válasza King Unique (#11309) üzenetére


Donald
tag

Köszi szépen! Az a baj, hogy az img már azon a lemezen van, amire menteni akartam az egészet-12 Tb- és arra már nem tudom mégegszer lementeni az összes képet. Abban reménykedtem , hogy az img-t csak ki kell "bontani" és kész. Sajna az angoltudásom a kinaival vetekszik és a googlefordító is csak nehezíti...

(#11311) Donald válasza King Unique (#11309) üzenetére


Donald
tag

Végül sikerült rájönnöm, köszi a segedelmet. :R

(#11312) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
t-online postafiókból törölt íméleket van esély visszahozni?

(#11313) Josi válasza liszi70 (#11312) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha a weben törölted akkor esélytelen.
Ha a gépen, és még nem tömörítetted a mappát, akkor spéci programmal van esély.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11314) liszi70 válasza Josi (#11313) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! A https://webmail.telekom.hu/-n történt.

(#11315) Josi válasza liszi70 (#11314) üzenetére


Josi
aktív tag

Esetleg, ha ott is a törölt elemek mappába került, ott még megtalálhatod.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11316) liszi70 válasza Josi (#11315) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bárcsak oda került volna, de természetesen a lomtárból is törölve lett. Felhívtam a telekom ügyfélszolgálatot, ahol nagy nehezen kapcsoltak egy műszaki embert, nagyjából ugyanazt mondta, amit te. Ha valamilyen pc-kliensen lett volna törölve, akkor esetleg még menthető, a weboldalon viszont törlődik a fő szerverről. Ez van....

(#11317) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, egy olyan problémám van, hogy a laptop nem látja a külső hdd olvasóban a vinyót a lemezkezelőben mint ismeretlen lemez jelenik meg, ami nem inicializált de nem tudja kezelni és hibásként sérültként kezeli esetleg van valami megoldás rá? fontos lenne mert családi képek vannak rajta, előre köszönöm ha tudsz segíteni.

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#11318) liksoft válasza f.szabo (#11317) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Jó lenne tudni, hogy ugyanezen a porton régebben működött-e?
Felpörög-e a drive? Ha igen, akkor a lemezkezelőbe mit látni?

Ha nem indul, vagy a kapacitása 0 byte, akkor adatmentéses cég. Hibától és kapacitástól függően ha megoldható számolni kell 1-3 száze.... költséggel.

Amennyiben felpörög, van kapacitása, csak az intézőben nem látható, akkor vagy betűjelet kell adni neki a lemezkezelőben, vagy logikai mentéses programmal próbálkozni.

Vagyis azt kell eldönteni, OS logikai hibája van, vagy eszközhiba. Elsőven lehet óvatosan! otthon is lépni, de a második szigorúan szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11319) f.szabo válasza liksoft (#11318) üzenetére


f.szabo
tag

Üdv, igen felpörög és régebben jól müködött több portot is kipróbáltam sőt másik laptoppal is próbálkoztam, lemezkezelő látja de hardver hiba miatt nem kezeli gondoltam,hogy hdd regegenárátor vagy hasonló programot ráküldeni, de ha nem látja a laptop hogy azonosítom be azaz betűjelet nem tudok adni neki.

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#11320) King Unique válasza f.szabo (#11317) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor mondjuk nem ártana egy screenshot a lemezkezelőről, meg hogy ez a "hibásként sérültként kezeli" és "hardver hiba miatt nem kezeli" pontosan mit jelent.
A nem inicializált lemeznél sem mindegy, hogy csak ismeretlen és van kapacitása, vagy ismeretlen kapacitás nélkül, vagy érvénytelen a dinamikus lemez mivolta miatt.
Ha I/O eszközhiba van, annak lehet több oka, mint pl. hibás USB-kábel, hibás USB-s külső ház / dokkoló (melyik?), hibás HDD, ahol első körben másik USB-kábellel is javasolt kipróbálni az eszközt.
Aztán nem ártana arról is valami infó, hogy pontosan milyen HDD-ről és "külső hdd olvasóról" van szó.

[ Szerkesztve ]

(#11321) f.szabo válasza King Unique (#11320) üzenetére


f.szabo
tag

Üdv, a külső olvasó Sharkoon a hdd Fujitsu 160Gb, a külső olvasó más vinyókat simán olvas van pár itthon próbáltam. A lemezkezelő ismeretlen lemezt ír ki és hogy nincs inicializálva de ha futtatom a lemez inicializálása programot végzetes hardver hibát jelez

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#11322) f.szabo válasza f.szabo (#11321) üzenetére


f.szabo
tag

képek a lemezkezelőről

[ Szerkesztve ]

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#11323) King Unique válasza f.szabo (#11321) üzenetére


King Unique
titán

Ezek nem pontos típusok, a "Sharkoon" továbbra sem ismert, hogy az most dokkoló vagy külső ház. :N
A "Fujitsu 160Gb" meg vélhetően 2,5" HDD lehet és abból is valami 10+ éves muzeális darab, amiről már rég le kellett volna menteni az adatokat és másikat venni, használni mellette / helyette.

A lemez inicializálása eleve destruktív folyamat, ami a rajta lévő adatok törlésével járhat, tehát azt eleve nem kellene futtatni.

Tehát a mellékelt screenshotok alapján a rosszabbik eset, még a lemez kapacitása sem ismert... A "végzetes hardverhiba" még lehet a HDD hibája is, ha a dokkoló / külső ház ugyanazon USB-kábellel és USB-porton más HDD-kkel megfelelően működik.

[ Szerkesztve ]

(#11324) f.szabo válasza f.szabo (#11322) üzenetére


f.szabo
tag

sajnos a kapacitása 0

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#11325) King Unique válasza f.szabo (#11324) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a 0 bájos kapacitás bajos, ilyenkor a Windows alól futtatott adatmentő program sem fog tudni ezzel mit kezdeni.

Ha már 2,5" HDD, akkor még azt lehetne otthon kipróbálni, hogy a laptopban SATA-n (ha van benne olyan csatlakozási lehetőség) csatlakoztatni és megnézni, hogy úgy mi a helyzet.
Ha SATA-n csatlakoztatva sem működik, ott is 0 bájt a kapacitása, akkor viszont marad jobb híján az adatmentő cég.

[ Szerkesztve ]

(#11326) liksoft válasza f.szabo (#11324) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A mentendő egy 250GB-os Fujitsu HDD?
Ha igen, akkor az nagyon nem mai, 10-15 éves lehet. Alkatrész is korlátozott hozzá, de a tapasztalat szerint fejszerelvény hiba várható.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11327) f.szabo válasza King Unique (#11323) üzenetére


f.szabo
tag

ok, bocsi pontosítok dokkoló a külső olvasó, a hdd 2,5" tényleg nem mai darab, elvileg nem törlődött semmi mert bármilyen parancsot adok nem csinál semmit, hdd hiba ok,mit lehet tenni?

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#11328) f.szabo válasza liksoft (#11326) üzenetére


f.szabo
tag

igen 2008 as évjárat, persze nincs használva évek óta áll. a lemez olvasáskor ill. bekapcsoláskor kattogó hangot ad, néha.
Igazából ez is mentő lemez volt mert az eredeti képek még egy ide régi Hdd vannak csak ahoz nincs olvasóm sem gépem de az működik még pár hónapja amikor mentettem róla erre a lemezre.

[ Szerkesztve ]

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#11329) King Unique válasza f.szabo (#11327) üzenetére


King Unique
titán

Azt, ami az előző válaszban már le lett írva, kipróbálni SATA-n csatlakoztatva is.
Bár ha ilyen muzeális HDD és már amúgy is kattog, ami ki tudja SATA-n hogy fog működni, meg ha az említett fejszerelvény hibája van, akkor lehet nem feltétlen kellene feleslegesen nyüstölni.

Ha az eredeti képek megvannak teljes egészében egy másik HDD-n, akkor viszont kedvezőbb a helyzet, meg nyilván jóval olcsóbb egy IDE/SATA-USB adaptert venni, mint adatmentő cégnél kifizetni a mentést.

(#11330) f.szabo válasza King Unique (#11329) üzenetére


f.szabo
tag

igen, ez a járható út az IDE lemezhez olvasót venni, csak próbálkoztam hátha elindul és letudom menteni, köszönöm a segítséget! :R

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#11331) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a következő problémához:

Adott egy 500 Gb-os HDD, ami egy OMV (OpenMediaVault) NAS-on teljesít szolgálatot, fájlrendszer EXT4.
Véletlen törlés történt a meghajtón, amint megtörtént egyből leválasztottam, nehogy valami felülírja a merevlemezt. Sajnos lomtár nem volt beállítva a lemezre, így onnan nem tudtam visszaszerezni az adatokat.
Az elveszett adatok JPEG, és MP4 videófájlok.

Két fájl recovery szoftverrel próbáltam a törölt tartalmakat visszafejteni: PhotoRec és EaseUS Data Recovery

Mindkét szoftver hasonló mennyiségű adatot tudott helyreállítani, a JPEG fájlok mentése sikeres volt mindkét szoftverrel, azonban az MP4 videókkal valami probléma van; látszólag visszafejtette a fájlokat mindkét szoftver, de lejátszani már nem tudom őket.

A mentett videókat próbáltam EaseUS Video Repair-rel és Wondershare Video Repair Tool-al "megjavítani", a programok szerint sikeres a javítás, azonban csak a videók első 2-3 másodperce lejátszható.
A videó fájlok kb 20-200Mb terjedelműek és 10s-2min hosszúak (ha ez számít valamit).

Van esetleg ötlet, hogy hogyan tudnám ezeket a sérült(?) videófájlokat megmenteni?
:R :R :R

(#11332) liksoft válasza Shade45 (#11331) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

[link] Esetleg?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11333) Shade45 válasza liksoft (#11332) üzenetére


Shade45
senior tag

Teszek vele egy próbát, eddig csak Windows környezetben próbáltam az adatmentést.

(#11334) Shade45 válasza liksoft (#11332) üzenetére


Shade45
senior tag

EZ működött!!!!!!! :C :C :C :C
El sem hiszem, 99,8%-át teljesen visszaállította a fájloknak, lejátszható az összes videó!

KÖSZÖNÖM!!! :R :R :R :R
Hálám örökké üldözni fog!!! :DDD :DDD :DDD

(#11335) liksoft válasza Shade45 (#11334) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11336) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, nekem egy ilyen problémám lett sajnos:
1, 2, 3

A HDD másolás közben fagyott, és kikapcsoltam leválasztás nélkül az USB meghajtót, legközelebb meg már csak egy inicializálatalan (tárhely kijelzés nélkül) HDD-t lát a lemezkezelő.
Reméltem, hogy csak simán visszaállítható a file-rendszer, pl: chkdsk-el, de nincs hozzárendelve betűjelhez a HDD, így nem látja...
Ez esetben valószínűleg kénytelen leszek használható recovery programokat keresni, amelyik mappa útvonalakkal együtt képes mindent visszaállítani úgy, hogy a file-ok még működjenek is (tudom, ez sok program képességeit meghaladja...).

Fancy quote placeholder

(#11337) King Unique válasza Memora (#11336) üzenetére


King Unique
titán

Mi a kérdés? :D

A másik topikban ugye azt lett leírva, hogy a linkelt adatmentő programok valamelyikét, vagy akár többet - ha az egyik nem hoz eredményt - is ki kellene próbálni, csak úgy fog kiderülni, hogy milyen lesz a keresés eredménye.

+ Lehet nem ártana USB-kábelt vagy dokkolót cserélni, mert ez a kifagyás és az inicializálatlan állapot nem éppen normális.
Persze ha magával a HDD-vel van gond és pl. a HDS szerint nincs rendben az állapota, akkor nincs min csodálkozni. Sőt, ez esetben maga az adatmentés sikeressége pláne kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#11338) King Unique válasza King Unique (#11337) üzenetére


King Unique
titán

Ajaj...A másik topik legutóbbi hozzászólása alapján magával a HDD-vel is gond lehet, amit ha a Windows és a HDS már fel sem ismer és 0 bájt a kapacitása, akkor az adatmentés nem fog menni a linkelt programokkal.
Esetleg még a PC-be téve a SATA-n történő csatlakoztatást lehetne megpróbálni, ha az USB-s dokkolóban van a mostani állapot.
Következő lehetőség pedig értelemszerűen az adatmentő cég, ha otthon nem sikerül megoldani az adatmentést, meg ha anyagilag megérne annyit a fájlok lementése, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11339) liksoft válasza Memora (#11336) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A CHKDSK egy alapvetően hibátlan működésű drive esetében működőképes, ha ott a tárolási rendszer adminisztrációja sérült. Viszont ezt írással fogja rendezni, amivel akár értékes adatokat is törölhet. Pont ezért a CHKDSK futtatása előtt a fontos és érzékeny adatokról mentést készíteni célszerű.

A Te esetedben ha a drive elindul majd megáll, NEM logikai hibáról beszélünk. A HDD önálló mikroszámítógép, amelyik a saját OS-ét a felületről tölti be. Amennyiben ebből semmit nem képes olvasni, a felületet egyáltalán nem is érzékeli, feleslegesen nem pörög tovább, hanem megáll.
Sajnos ez a hiba mindenképp adatmentéses szakembert vagy céget igényel. Mindenképp végig célszerű gondolni, hogy a tárolt adatok mennyit érnek, mert a hibát ismerve 95% feletti az esélye a fejszerelvény elektronikus meghibásodásának. (Egyes újabb típusok esetében sajnos képes a finom pozicionálást végző piezzo lapka is eltörni, ami viszont olyan sérülést okoz, hogy a drive legtöbbször menthetetlen.)
A drive-ot TILOS megbontani, mert a mentés esélye drasztikusan csökken!

Amúgy jó lenne tudni milyen eszközről is beszélünk, mert a meghibásodás és az esélyek is nagymértékben függenek tőle.

Itt is leírom, hogy az SMR drive-ok esetében ha a TRIM funkció aktív, a törlés lényegében teljes törlést okoz, mint az SSD-k esetén. Az esetek töredékében kezd felcsillanni a remény, hogy ilyen törlés után azonnal leállított és újra NEM indított HDD és SSD esetén lehet remény az adatok visszaszerzésére. (Az azonnali leállás NEM az OS leállítása, hanem a tápfeszültség lekapcsolása illetve a bekapcsoló gomb hosszú nyomása!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11340) Memora válasza King Unique (#11337) üzenetére


Memora
senior tag

A dokkoló biztos hogy rendben van, más HDD megy benne. Majd mindenképpen ránézek már valamelyik adatmentő programmal, tudtommal ezek egyike sem ír semmit a lemezre, csak olvas.

Fancy quote placeholder

(#11341) Memora válasza liksoft (#11339) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi az infót!
Egyébként WD purple 3TB, amelyik típusból egy már kvázi tönkrement, csak úgy elkezdett bad sector-okat termelni, 14%-on áll most a kondíciója. Soha semmit nem vennék már ettől a gyártótól...
Kár hogy nem Samsung, az ő HDD-ik még azután is tökéletesen működnek, miután elromolnak :DDD

Fancy quote placeholder

(#11342) mileston3


mileston3
csendes tag

Sziasztok! Nem találtam megfelelő topicot a problémámra.
Adott egy WD Caviar Blue 1TB SATA3 7200rpm vinyó, amiről a Win10-et átraktam SSD-re minden beállítással együtt (önmagában egy erre alkalmas és működő program megtalálása 2 hetet vett igénybe, végül itt, egy másik topicban kaptam segítséget és kiválóan is működik minden), majd a hátramaradt, inaktív windowst a HDD-n letöröltem (pontosabban a partícióját). Ezzel nincs baj, ezt is akartam, viszont utána elkövettem egy hibát. A merevlemezem dinamikusnak volt beállítva, visszaállítottam alaplemezre (v. egyszerű lemez) és eltűntek a partíciók. Ezeken minden fényképem, játékmentések voltak főleg megtalálhatóak, ami nem pótolhatók. Alsó hangon fél terra adat.
Visszaállító szoftverek (EaseUS, Wondershare) megtalálják a partíciókat, fileokat, de hiába jelölök ki bizonyos könyvtárakat, el sem mozdul 0%-ról a visszaállítás. DMDE-vel menne, de annak meg az ingyenes verziójával könyvtáranként kellene visszalőnöm, ami cca 3500 könyvtár esetében baromi sokáig tartana.
Van-e olyan szoftver amivel a partíciókat lehet visszaállítani? Gondolom -laikusként- hogy valami metadata, vagy hasonló, ami a partíciókkal kapcsolatos adatot tárolta, megsérült vagy az alaplemezzé visszaalakítás miatt nullázódott, ezért azok elvesztették a betűjelüket és úgymond "eltűntek", mivel nincs adat, amihez a rendszer köthetné.
A filerendszer viszont ép, bizonyítja a DMDE-vel visszaállított egy könyvtár, benne képekkel, amiket azonnal meg is nyitott a képnézegető, hiba nélkül.
Még egy dolog, nincs további tárhelyem, ahová egy az egyben vissza tudnám menteni a dolgokat, így jutott eszembe ez a lehetőség, hogy magukat a partíciókat állítanám helyre, ha ez lehetséges...és amennyire én sejtem, biztosan.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#11343) liksoft válasza mileston3 (#11342) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Adatmentés során helyre soha nem állítunk, mert az visszaírás! Minden írás ront az esélyeken. Pláne, ha valamiért rosszul sikerül helyreállítani, majd a Win CHKDSK automatikusan rászabadul, és szerinte "rendet tesz", ami az adott helyzetben esetleg mészárlás az adataid között!

Adatmentéses cégnél az első lépés minden esetben egy fizikai másolat készítése, hisz az eredeti a mentéses folyamat alatt is meghalhat, így a legfontosabb a meglévő állapot rögzítése, biztonságba tétele. Utána már gond nélkül lehet a másolatról mentést készíteni szintén új lemezre!

Az eredetit csak akkor lehet törölni, ha a mentett adatok jók, leellenőrzöttek, és több kópia (külön eszközökön) már van belőlük!

[link] Érdemes ezt is elolvasni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11344) mileston3 válasza liksoft (#11343) üzenetére


mileston3
csendes tag

Igen, ezeket mind tudom, meg logikus is, hogy nem ugyanarra a lemezre fogok visszaállítani, de a kérdésem nem erre vonatkozott. Az adatmentő cégek meg elég drágák, ha megveszem a DMDE-t, olcsóbban megúszom egy kölcsönvinyóval is :)

(#11345) Josi válasza mileston3 (#11344) üzenetére


Josi
aktív tag

Vagy nem.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11346) mileston3 válasza Josi (#11345) üzenetére


mileston3
csendes tag

Hááát...a KÜRT 150 ezres ajánlata meg kisebb cégek 50 ezre alsó hangon azért kicsit több, mint a 20€-s DMDE és egy ingyen kölcsönvinyó...plusz ha ügyes vagyok, a használat után még vissza is tudom igényelni a DMDE árát

(#11347) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

exfat 16TB lemezemből RAW kötet lett MAC gépről való leválasztás után.

Getdataback korábban NTFS lemezekről szépen dolgozott, de most itt ezt az üzenetet kapom mielőtt kilistázná a rajta lévő fileokat:
Caption:
Title:Error opening file system (RT#680)
Text: List count out of bounds (-388501504)

Mi lehet a gond?
Köszönöm!

(#11348) King Unique válasza Hooper (#11347) üzenetére


King Unique
titán

Milyen GetDataBack?
Ha a korábbi, mára már EOL GetDataBack for FAT és GetDataBack for NTFS változat, akkor azoknál nem meglepő, ha exFAT fájlrendszerű kötetet nem tudnak menteni. Ellenben az aktuális GetDataBack Pro Data Recovery eleve többféle fájlrendszert támogat, többek között exFAT-ot is.

A HDD állapota rendben van, Windowson a HDS mit mutat?
Ha nincsen, szektorhibák vannak, akkor megint nem meglepő az ilyen-olyan hibaüzenet.

"MAC gépről való leválasztás után"

Ha USB-s külső HDD-ről van szó és a fizikai leválasztás (USB-kábel kihúzása) előtt nem lett a macOS-ben szoftveresen leválasztva, akkor annyira nem meglepő az említett probléma.

[ Szerkesztve ]

(#11349) Hooper


Hooper
őstag

Letöltöttem a legújabb pro verziót az oldalukról.

HDS szerint 100%, 16 nap van benne.

Bedugtam macbookba AXAGON dokkolóban volt. Percekig csak pörgött de nem jelent meg a lemez. Leállítani így nem tudtam mert nem csatolta fel.

Ezután kikapcsoltam a macbookot és utána húztam ki.

PCre visszadugtam és mindkét lemez ami a dokkolóban volt RAW lett.

(#11350) King Unique válasza Hooper (#11349) üzenetére


King Unique
titán

RAW kötet esetén a szokásos a teendő, lásd egy másik kérdésre adott válaszban leírtakat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.