Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) liksoft válasza Sonny C. (#2000) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hát..... Lehet, hogy maradandó károsodást szenvedett már a winyó elektronikája akár a hibás tápellátástól (tápegység, toldó, stb...). Valószínűleg garizás lesz a vége. A tápot ne említsd, mert akkor nem lesz garis. Viszont a tápcsere nem halogatható!!!!!!!!!

SÜRGŐS, AZONNALI teendő. Addig ne is használd a gépet. (Szerintem.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2002) mr_ricsi válasza Sonny C. (#1999) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''nem értem, hogy a másik két pata-s maxtoromnak miért nincs gondja?''
Mert te valami b.szottul szerencsés fickó lehetsz! Ugyanis éppen a Maxtoroknál kellett volna kezdődni a problémáknak, aztán mikor már az összes fórumot végiganyáztad, hogy milyen sz.r a Maxtor, bezzeg a WD, nos, akkor kellene csak a WD-nek megpusztulni. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2003) Sonny C. válasza mr_ricsi (#2002) üzenetére


Sonny C.
tag

Jó a humorod :R , de nem úgy gondoltam, hogy a Maxtor a sz.r (lehetne más is, de én amikor vettem őket ebben bíztam! Amúgy sem szokásom fikázni! Amúgy meg nagyon hálás vagyok, hogy meghallgatjátok a problémáimat és próbáltok is segíteni, sajnos ebben a mai világban nem ez a jellemző. Mégegszer köszönöm! ) , hanem miért mindig a SATA-s, és nem a PATA-s hal meg? Kipróbáltam az új HD Sentinel-t, Amely szerint a '' ...lemez felületén található 219 hibás szektor, melyek tartalma a tartalék területre lett áthelyezve!

(#2004) Sonny C. válasza liksoft (#2001) üzenetére


Sonny C.
tag

Küldtem egy privit! Légyszíves nézz rá!

(#2005) Sonny C. válasza mr_ricsi (#1997) üzenetére


Sonny C.
tag

Esetleg lehet Antec is? Az megbízható?

(#2006) mr_ricsi válasza Sonny C. (#2005) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Én minden tápegység belsejét nem ismerhetem.
Kérdezd meg inkább itt: [link]

(Ha azt mondják, hogy az Antec nagyon tré, akkor jóelőre közöld, hogy max mennyi pénzt szánsz az új tápra, különben olyanokat fognak ajánlani, amelyek űrbéli körülmények között is 30 évig garantáltan működőképesek maradnak.) :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2007) Sonny C. válasza mr_ricsi (#2006) üzenetére


Sonny C.
tag

Köszönöm a segítséget!

(#2008) megabit válasza Hequila (#1998) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

normalisnak mondhato. Az 1 hiba amit jelzett a zerofill elott valszeg un. candidate (jelolt) szektor volt. Ez azt jelenti, hogy nem tudta olvasni, de irni meg nem probalta. A zerofill futtatasakor viszont megprobalta irni, sikerult neki, sot vissza is tudta olvasni, igy levette a listarol.
Tipikus ta'p/homerseklet problemara utal.

megabit

www.adatmentes.net

(#2009) [O.o]nnen


[O.o]nnen
csendes tag

Helló!

Sajna ma a lámaságomból kifolyólag sikerült leölni a kisvinyómat.
Előszedtem, mert erre akartam Ubuntut tenni, de véletlen a ventilátorokhoz buherált
csatiba kötöttem. Ezáltal a 12 és 5 voltot fordítva kapta...
Felpörögni már nem óhajt, de a rajta lévő LED még vidáman pislákol.
Értékes adat nem veszett kárba, de vajon működésbe lehet hozni még vmelyik alkatrész cseréjével? (biztosíték vagy ilyesmi? :F )
Nem lenne rossz ha megint itt kerregne közöttünk :)

előre is köszi az ötleteket

''Ha 13:37-kor nézel az órádra, akkor minden falon át fog bejönni.'' - CS-s népbölcslet a 20. század végéről

(#2010) liksoft válasza [O.o]nnen (#2009) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Béke poraira. :o :O

Még ha a panel javításával / cseréjével sikerülne is életre kelteni, a túlfesz miatt én már nem bíznék benne, hiszen a belső erősítő is sokkot kaphatott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2011) [O.o]nnen válasza liksoft (#2010) üzenetére


[O.o]nnen
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Akkor gyorsan szétszedem és kirakom a beleit a faliújságomra:)
Még jó h csak nyers XP volt rajta...

Viszont közben meglett az utód, egy 40es maxtor személyében, 2000 HUFért:)
Sosem lesz olyan jó mint az agyhalott Quantum Fireball Plus, ami már akkor 7200-zal
pörgött, mikor még ezres cerkám volt, DE működik.. :P

''Ha 13:37-kor nézel az órádra, akkor minden falon át fog bejönni.'' - CS-s népbölcslet a 20. század végéről

(#2012) liksoft válasza [O.o]nnen (#2011) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor az az AS széria. Örülj neki, hogy így ment tönkre és nem adatokkal telten. Már nagyon lefutotta a kilométerét. Én már sehol nem merem használni, biztonsági mentésnek vagy tartaléknak sem, sőt hurcolászósnak sem !!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2013) mr_ricsi válasza [O.o]nnen (#2011) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Viszont közben meglett az utód, egy 40es maxtor személyében, 2000 HUFért''
Melyik? LCT20, D540x, D740x, DM8, DM9 ?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2014) liksoft válasza mr_ricsi (#2013) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2015) [O.o]nnen válasza mr_ricsi (#2013) üzenetére


[O.o]nnen
csendes tag

Fogalmam sincs. Csak holnap lesz a kezemben, akkor megírom.
Nálam a Maxtornak sosem volt renoméja, de remélem megváltozik a véleményem! :)

''Ha 13:37-kor nézel az órádra, akkor minden falon át fog bejönni.'' - CS-s népbölcslet a 20. század végéről

(#2016) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Teszteltetek már flashdriveot a HDTune-nal?
[link]
(Az elérési időn meglepődtem...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2017) liksoft válasza mr_ricsi (#2016) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:D Úgy tűnik, az OS nem zárható ki teljesen. Ciklikusan beleszól a tesztbe.

Köszi szépen, nagyon jó lesz a Sentinel további programozásához. Óriási segítséget adtál. :R

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2018) mr_ricsi válasza liksoft (#2017) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Éppen amiatt teszteltem a pen-t, mert sosam értettem, hogy vinyóknál (a vadi újaknál is) mik azok a tüskék:
[link]

(És ha a pendrive-os képet megnézed, meghamisítja a mérési eredményeket is, mert az átviteli sebesség minimumának a legnegatívabb tüskét adja meg a progi.)

A pendrive elérési idejéhez mit szólsz? A flash-es HDD-k valóban gyorsabbak lesznek a ''sima'' HDD-knél, vagy megint valami drága hülyeséget akarnak lenyomni a torkunkon?

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2019) liksoft válasza mr_ricsi (#2018) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Többször írtam már, hogy valódi tesztet nem lehet végezni protected módú OS alatt. Hiszen ilyenkor az OS vigyáz a rendszer épségére, ütemez, osztja az erőforrásokat a taskok között, és így csak időszeleteket biztosít az alatta futó programnak. Ez alól még a rendszergazdai jogosultsággal telepített és indított program sem kivétel. Hiszen a protected OS alapszemlélete a multitasking és legtöbbször a multiuser szemlélet és architektura. Így már a rendszer főbb moduljai is így épülnek fel. Vagyis egymás mellett futtatás történik meg a háttérben. Ahhoz, hogy ezt biztosíthassuk, bizonyos időnként időt KELL elvenni a futó (látszólag egyetlen) programtól (PC esetén ilyen a másodpercenkénti 18,x-es óramegszakítás). Ráadásul ezt az elvételt az alkalmazás nem veheti észre! Ha pont mérési ciklusban ''lopunk'' időt, az a mérést meghamisítja, és senki nem tudja megmondani hol és mikor történt. Ezek az átvitel során látható ciklikus ''beesések''.

Az új drive-ok esetén nem rossz a gondolat, hogy beletesznek flash memóriát is, csak nem tartom jónak. Mivel nincs mechanikus mozgás, így bizonyos méretű állományig lassúsága ellenére is gyorsabb mint a hagyományos winyó. Lehet gyorsítani a párhuzamos chip architektúrával. Itt lesznek valószínűleg a gagyi és a márkás eszközök között különbség. Hiszen 256 MB kialakítható 1x256 , 2x128 , 4x64 szervezésben is, de a sebességük láthatóan nem ugyanaz lesz.

Én inkább a winyótól elvenném ezt a cache funkciót, hiszen nem hozzá, hanem az OS-hez tartozik. Hiszen neki kell tudnia mit érdemes ide tenni. Sokkal inkább tetszene az alaplapra épített CF foglalat, amibe mindenki eldönthetné ezt a funkciót ki akarja-e használni, és ha igen, mekkora és milyen gyors eszközt használna. A másik lehetőség, a bővítőkártyás gyorsítómodul, így a régebbi alaplapoknál, vagy a professzionális sebesség növelésnél is használható lenne. Ez a hibrid viszont számomra kicsit erőltetett még akkor is, ha a winyó felületének egy részét tárolja, hiszen enélkül is tökéletesen működik a rendszer.

A másik meg az, hogy ezek a gyorsítások feleslegesek. Olyan felépítésű OS-t kell készíteni aminek erre nincs szüksége. Kis atomstabil kernel, modulárisan bővíthető kiegészítésekkel, melyek viszont csak minimálisan függhetnek egymástól. Hasonlóra gondolok, mint a risk procesor és az Intel fejlesztései közötti különbség. Érdemes megnézni, hogy az IBM risk processzorai sokkal alacsonyabb órajel mellett sebességben agyonverik a hasonló kategóriás több ezer utasításos egyéb processzorokat. Ugyanezt várnám az OS-ek esetén is. Viszont erre sokáig nincs esélyünk. Ugyanis az üzlet, a piac ezt nem viseli el. Így nem lehetne eladni az újabb fejlesztéseket, ugyanis kiderülne, hogy az 1,3GHz-es PIII még mindig komoly vetélytársa a mai processzoroknak. Több ponton megveri a maiakat is. Vagyis ha kap egy jó OS-t, akkor nem lehet eladni az új drágább eszközöket. Nézd meg, DOS alatt a Symphony (táblázatkezelő) 286-oson volt olyan gyors, mint az Excel5 a belépő Pentium konfigurációnál. Hát nem érdekes? Vagyis a fejlődés neve alá dugjuk az üzletet és a programozók oda nem figyelő lustaságát (programozó és elektronikai műszerész vagyok, és ezért nem óhajtok erről vitát nyitni a későbbiekben). Csak annyi, hogy egy áramkört sokkal pontosabban meg kell tervezni mint egy programot, hiszen ott nincs ''upgrade'', csak tönkrement alkatrészek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2021) lazydog


lazydog
addikt

Felesleges minden topic-ba bemásolni ugyanazt kínod.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#2022) liksoft


liksoft
Topikgazda

Igen Tisztelt Fórumtársak !!

Szeretném felhívni a figyelmet az alábbiakra:

Az EMBER és tapasztalata, tudása nem vehető ki egyetlen rendszerből sem. Sajnos az a mai tendencia, hogy majd egy programmal megjavítjuk. Egy hasonlat: Tönkrement az autó, eltört a féltengelye. Nem baj, majd a computert update-eljük és máris mehetünk tovább. :D :D

Bocsi, de kezd tele lenni a hócipőm, hogy mindent, mindenkor, mindenki, mindenkinek és különben is ..... programmal akar megoldani. A computer nem mindenható, hanem csak egy eszköz melynek rengeteg összetevője van. A legritkább esetben lehet VALÓBAN programmal megoldani egy hardware közeli hibát!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2023) ddanger


ddanger
aktív tag

Hi!

Adott egy Seagate Barracuda 160-as PATA-s vinyó aminek éppen lejárt a garja és ezért úgy érezte most már benyújthatja felmondását.

Szóval egy sima kikapcs után másnap nem volt win boot. Adatok kimentve, nagy része ok. Nem is ez a gond, hanem HD Tune futtatás után szorványosan szinte minden sorban kis piros négyzetek az Error Scan-ban.

A kérdésem az lenne ezeket a piros négyzeteket hogyan tudom eltüntettni az Error Scanból.
Szóval hogyan lehetne megcsinálni, hogy ok legyen mind. Valami formázó progi vagy sima win format?
Az everest nem ír semmilyen más hibásodást.

Ha lenne gar visszavinném de sajna most járt le.


ui. A samsungom (160) szerencsére 3 év garos, az most (kicsit súlyosabb hibával) van
cseregaranciában.

üdv ddanger

(#2024) liksoft válasza ddanger (#2023) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Amennyiben felületi hiba (fizikai vagy servo jel) akkor sehogyansem. Ha viszont csak hibás táp vagy tápellátás (csatlakozó) hibája miatt hibás írás miatt történt, akkor ez teljes felület felülírása után (zero fill) javulhat. Célszerű mindig a gyártó saját tesztprogramját használni minden gyártmány esetén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2025) ddanger válasza liksoft (#2024) üzenetére


ddanger
aktív tag

Köszi a gyors válaszért :R
Utánanézek!

(#2026) mr_ricsi válasza ddanger (#2023) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az most (kicsit súlyosabb hibával) van cseregaranciában.''
Ha egy gépben hullanak a vinyók, ott a gépnek is valami baja lehet. (pl. táp, vagy a vízhűtésed miatt a vinyóknál nincs megfelelő szellőzés.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2027) ddanger válasza mr_ricsi (#2026) üzenetére


ddanger
aktív tag

thx
hűtéssel nincs gond
elfelejtettem írni, hogy két különböző gép

(#2028) ddanger


ddanger
aktív tag

Szóval a helyzet az, hogy nem fut le a gyári teszter.
Kicsivel a kezdés után rájön valamire, és ezért kiírja hogy nem tudja futtatni a tesztet.
A WD teszterével is szintúgy. (ezt azért raktam fel mert a gépben lévő másik winyó WD)

Így nem tudom eldönteni az előbbi segítségből, hogy mi van vele.

Na most mit csinálja? Vessek rá keresztet? Formázzam meg (ha tudom) és legyen lomtár?

Nem lehet nekiesni valami überbrutál mélyformázó progival?
Még a 386-osok korszakában hallottam valami ilyen progiról.

(#2029) megabit válasza ddanger (#2028) üzenetére


megabit
csendes tag

Szia,

A jelenkori vinyoknal a 'zerofill' a legbrutalabb, amit ez nem javit meg, az tenyleg rossz, legfeljebb kiiktathato, de ha tul sok van belole, akkor ez sem igazan jo megoldas.
Nem ismerem a szige't gyari tesztprogijat, nem szoktam ilyeneket hasznalni, de biztosan van benne teljes felulet ujrairas valamilyen cimszo alatt. Celszeru csak ezt a tesztet lefuttatni eloszor, minden tovabbit csak ez utan.
Sok sikert!

megabit

www.adatmentes.net

(#2030) ddanger válasza megabit (#2029) üzenetére


ddanger
aktív tag

Csak a webes tesztprogit tudtam futtatni mert a lemezes boot-os teszt kifagyott.

Akkor próbálkozom még valahogy.

Thx

(#2031) mr_ricsi válasza ddanger (#2028) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Na most mit csinálja?''
Át kellene tenni egy garantáltan jól működő gépbe, és abban tesztelni. Ha ott nem fagynak a gyári tesztprogik, akkor máris a géped körül kell a hibát keresni. (Pl. túlhúzás visszavétele, memória teszt, stb.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2032) mr_ricsi válasza liksoft (#2022) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''kezd tele lenni a hócipőm, hogy mindent, mindenkor, mindenki, mindenkinek és különben is ..... programmal akar megoldani.''
Egyre több helyen javasolják a HDD regenerátor használatát. Tudható valami a működési elvéről? Ha nem, akkor hogyan bízhatnak meg benne?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2033) ddanger válasza mr_ricsi (#2031) üzenetére


ddanger
aktív tag

Azt is elfelejtettem írni, hogy egy ''jól működő'' gépben van.
Legalábbis nem abban amiben elromlott.
Ezen winyón volt a rendszer a másik gépben, vagyis még van rajta, menne is, de szerintem a második partíciójára nem érdemes semmit sem rakni, mert addig tartana.

A gyári seagate tesztprogival valami sántít. Az angol része 1.43 Mb a német ugyanakkor 4.?? Mb.
Megpróbálom a lemezes verziót mégegyszer. (Gondom volt eddig a kislemezek hiánya)
Most halt meg mind.

A gyári progin kívül mivel formázhatom még meg. Ajánlanátok valami jót?

(#2034) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Leírom az egész történetet, hátha számít valamit:

Tegnap este kikapcsoltam a gépet /valami 400-as táp, a64, stb, 20GB ata maxtor /RENDSZER/ + 160GB Samsung sata /asszem 120+40-re kettépartícionálva/.
Ma reggel szerettem volna bekapcsolni, de semmi.

A gépet szétkaptam, látom viláít az alaplapon a visszajelző led, tehát biztos a bekapcsoló gomb a rossz /bár a háló kari nem világított/. Csavarhúzós módszerrel sem indult.
Más táppal indult a rendszer, tehát a táp halt meg /hogy mikor és hogyan azt nemtom/.

Új táp, megy a rendszer vagy nem???

Hát vinyót nemigazán látott a gép.
Majd kicsivel a boot után kattogás mind2 vinyó részéről. :O

Kiszedtem őket, aztán megnéztem külön-külön.
A maxtort ekkor már látta és vagy 3. újraindításra /vagy 5-6 perc alatt/ a win is felállt. /jelenleg tökéletesen működik, bár néha boot közben elkezd kattogni/

Nemis ez az érdekes, hanem a másik winyó, annak is a 120-as partíciója /tele számomra nélkülözhetetlen adatokkal: képek, dokumentumok, stb. :( /

A samsungot is ráraktam külön, de az csak kattogott, és a gép fel sem ismerte.
Majd 3. vagy 4. próbálkozásnál, már látta a bios, sőt felis ismerte : SP1614C :C

De hiába, mert bootnál, amikor keresi a vinyókat, akkor elkezd kattogni /amikor megtalálja a vinyót, akkor felpörög és a végén egy kattanással áll le/, és win telepítésnél már megint nem látta.

Ha a mind2 vinyót a gépbe rakom, akkor is megtalálja a samsungot, viszont a win töltésbe belefagy a gép.

Ezzel szerintetek lehet valamit kezdeni???
A vinyón sérülést/égésnyomot/stb nem találtam.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2035) liksoft válasza mycso (#2034) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A táp halálának pillanatában (feltételezhetően a bekapcsolás század másodpercében) túlfeszültség impulzus szaladt végig a rendszeren. Ez pedig a legérzékenyebb ponton sült ki, a Sam elektronikájában. Vigyázat, a mechanikában található belső erősítő és a fejek is elektronikus elemek.

A leírtak alapján ha szerencséd van, csak a külső elektronika ment tönkre, de szerintem inkább a belső erősítő egyik fejhez kapcsolt ága.

Vagyis vizsgálat nélkül inkább az az érzésem, hogy tiszta tér és alkatrész nélkül ez a drive nem menthető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2036) mycso válasza liksoft (#2035) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Tehát akkor esélyem nincs az adatokat visszanyerni. :(

Max, ha odaadom valami hozzáértőnek, aki szétkapja és megállapítja, hogy mi is történt valójában /bár ekkor meg ugrik a gari :O /

Így látatlanban érdemes lenne egy ugyanilyen vinyó elektronikáját átrakni vagy inkább ne, mert kinyírná a vinyóm???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2037) mr_ricsi válasza ddanger (#2033) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A gyári progin kívül mivel formázhatom még meg. Ajánlanátok valami jót?''
A MAxtor Powermax CD-s verziójával.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2038) Blackmate válasza mycso (#2034) üzenetére


Blackmate
senior tag

Ha jól olvastam a bios látta a samut. Akkor egy okos (hiren, ultimate) boot cd-ről bebootolsz, amin van valami samsung tools, és azzal megnézed, hogy mit mutat egy test-re a hdd állapotáról.

(#2039) liksoft válasza Blackmate (#2038) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Bocsi, de mit nézzen rajta, ha a felületre már nem enged ránézni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2040) mycso válasza liksoft (#2035) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali,

Hát most vagy csoda történt, vagy pedig a csillagok állása...

A lényeg, hohy közel 1 napot állt a vinyó /nem babráltam/, most nemrég barátnőm gépébe beleszerkesztettem.
Gép bekapcs, boot-nál a szokások kattanás felpörgés után :(

Biosba beléptem, ott látta a vinyót --> hát továbbengedtem, felállt a win is /bár elég sokáig tartott/.

Majd itt: :C :)) ''ismeretlen eszköz: Samsung SP1614C'' LOL.

Be wincommanderbe, és ott a vinyóm az egész tartalmával. :DD

Most épp /a biztonság kedvéért/ másolom a fontosabb dolgokat egy másik vinyóra /nagyobb fájlokat közel 50 megával --> tehát tökéletesnek tűnik/.

Majd ha átmentek a fontosabb cuccok valami progit ráeresztek, hogy nézze meg van-e valami gubanc.

Szerintetek ez milyen jelenség volt????
Esetleg a másik lapon a SATA vezérlő adta meg magát??? Vagy a SATA adat/áram kábel???

/bocsi a sok szmájliért, de naon örülök/

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2041) liksoft válasza mycso (#2040) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A kábelekre vagy vezérlőre van esélyed. :B Azt hittem, ezen már túl vagy. Bocsi, hogy a legrosszabbra gondoltam. Úgy látszik szakmai ártalom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2042) ddanger


ddanger
aktív tag

Na sikerült a gyári progit kislemezes verzióval futtatni.
Bad sectoros a winyó.
A rossz szektorokat ''Replace All''-oztam.
Tehát akkor elvileg ezeket nem fogja használni.

thx

(#2043) mycso válasza liksoft (#2041) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Énis a kábelekre + vezérlőre gondoltam utoljára, mert ugye ha meghal a táp+kattog/nemindul a vinyó, akkor általában vinyó halál.

De köszi a segítséget.

Valami durva hdd tesztelő progit tudnál ajánlani, amivel megnézhetném???

Most a HDtune progit végigkergettem rajta, és minden OK.

De szeretnék biztosra menni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#2044) liksoft válasza mycso (#2043) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nézd meg a gyári tesztprogival is. Majd utána a Win alatt is, lehetőleg kikapcsolás nélkül. Utána másold tele, tedd 2 napra a polcra, majd ellenőrizz vissza mindent. Legegyszerűbb filmekkel telenyomni, majd átmásolni azokat, és ismét egy Win alatti olvasási teszt, a két napja felírt adatokra. Így az átviteli sebesség is látható (bár az OS időnként beleszól, de azért értékelhető).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2045) ddanger


ddanger
aktív tag

Cső!

Lenne ismét kérdésem.

Letöltöttem egy WD-s progit. (DLGDIAG)
Van benne egy ''write zero'' lehetőség. Az érdekelne, hogy ha ezt lefuttatom a Seagate bad sectoros winyón, akkor nem csinálok vele bajt. Tehát nem lesz instabilabb, vagy ilyesmi?

üdv ddanger

(#2046) liksoft válasza ddanger (#2045) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ezt a párosítást nem próbáltam, így biztosat nem mondhatok róla. A jó az, ha a gyártó saját progijával (Seagate esetén Seagate progi) teszteled. Az írás során az adatok felülíródnak, így minden fontosat ments le. Amúgy is menteni kéne arról a winyóról, ha van fontos rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2047) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hi!

Külső firewire rackben van egy vinyóm. NTFS. Másoltam rá, befejezte, elindítottam a Nero-t, csotra fagyot a gép. Reset. A racket nem kapcsoltam ki. A win betöltésekor már ott is volt a vinyó, viszont nem lehetett megnézni a tartalmát. Gép kikapcs, rack kikapcs, gép bekapcs, win betölt, rack bekapcs, megtalálja, de nem lehet hozzáférni és leválasztani sem. Vissza tudom vhogy kapni a cuccokat?

(#2048) ddanger válasza liksoft (#2046) üzenetére


ddanger
aktív tag

Szóval

Adott a bad sectoros winyó. Leformáztam a WD-s cuccal, aztán ráengedtem a gyári tesztelőt. Minden ok. Éljen hawai van.
Három partíció után a második kettőt telemásoltam. Minden ok. Az első maradt a rendszernek.
Nagy öröm.

Ezúton is köszönök minden segítséget. Ezen a téren is okosodtam kicsit. :C

DE!

Vissza a gépbe amiben volt. Xp lemez be telepítés. A legelején hardvervizsgálatnál nem jött be már a kék ablak sem. Winyó lehúz, utána minden megy.
Na mi lett már. Vissza a másik gépbe. Ott működik.

Na erre irány a bolt aztán új winyó. Holnap kiderül sikerül-e arra feltenni a rendszert. (Nagy gáz lenne ha nem)

Ha van rá magyarázat szívesen veszem. Először arra gondoltam a partíciók miatt lehet gond. DE a múltkor partícionált, telemásolt winyóra simán fellöktem a rendszert úgy, hogy volt egy üres partíció számára.

Ezek után nem igazán bízom a cuccban.

(#2049) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Nos, ma hazajöttem és beraktam a vinyót sima rackbe. A BIOS felismerte, de POST-kor kiírta, hogy gáz van a S.M.A.R.T.-tal és: ''Immediate back-up your data and replace hard disk drive. A failure may be imminent.'' Ha tovább engedtem a rendszervinyó elkezde tölteni a win-t, de megáll és csak a csík futkorászott! Game over?

(#2050) liksoft válasza G.I.JOE (#2047) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A külső házból ki kell venni, és belső kábelre akasztani. Ha úgy sem érhető el, akkor Get Data Back NTFS változata adhatja a segítséget. (Fizetős progi.)

Szerk: Lehet, valószínűleg megfőzte magát. Próbáld meg erős hűtés mellett lementeni a fontos adatokat. (Rack nélkül !!!!!) A winyó valószínűleg totál halott lesz. Ezért jobb a külső SATA csatolás, hiszen azon keresztül a SMART megfelelő progival még külső házban is figyelhető. (Pl: HDSentinel.)

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.