Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11251) liksoft válasza skoos (#11246) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Azt a típust több, egymással nem kompatibilis fejjel gyártották. A firmware-ből lehet kiszedni épp melyik is kéne hozzá. Amúgy meg ha a sikertelenért is elkérnek annyit, akkor nem a fejszerelvény az alapvető baja, hanem a felület indulhatott el. Ilyenkor a sikertelenségi árban benne van a donor halálának ára. Mivel szériára válogatott donorról beszélünk, annak beszerzése nem olyan mint mikor a netről egy "ugyanolyant" rendel az ember. (Amúgy a kereskedő egyszer megtette, hogy Hitachi 500 helyett ami le lett egyeztetve WD 750-et küldött. Mondom ezt miért, mikor csak a másik kell. Azt írta, az elfogyott, és ez nagyobb, de annak az árában adja..... :W )
Vagyis az alkatrészek beszerzése sem egyszerű.

Fejszerelvény cseréje esetén meg jó ha van olyan eszközöd is, ami a firmware-en átnyúlva is tud helyenként dolgozni, valamint minden szektorról megmondja melyik lemezoldalon pontosan hol is van. Ugyanis fizikai sérülés esetén sokszor azt a fejet azon a területen ahol a hiba van, ki kell tiltani, ott ne is dolgozzon. A fejcsere után (ha találsz szériára azonosat), kell még egy ilyen berendezés is, mert különben szinte esélytelen.

Nem véletlenül annyi.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11252) skoos válasza liksoft (#11251) üzenetére


skoos
őstag

Nekem ennyit írt a hungarodata:

Fontos, hogy a következő adatok egyezzenek a forrás HDD-n és a donor HDD-n:

SN: első 3 karaktere

Mdl: pontosan egyezzen

Amit nem jelenítenek meg a fedőlapon, és egyeznie kell a forrással, az a donor HDD preamp típusa.

(#11253) liksoft válasza skoos (#11252) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, az van a fimware-ben.

Az ár viszont nem mellbevágó! Egy éve az lett volna, de van egy icipici pénzromlásunk, és még ha az alkatrészek nem is drágultak úgy mint az élelmiszer, a csak külföldről beszerezhető adatmentéses eszközök és support viszont igen.
200 alatt mechanikai mentést nem igen tudok elképzelni ma senkinél itthon.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11254) appag


appag
csendes tag

Sziasztok! Elnézést, ha nem jó topic-ba írok... Adott egy Seagate backup plus 1TB külső HDD. Adatmásolás közben, amit sajnos a kanapén ülve végeztem, elektrosztatikusan feltöltődtem és amikor hozzáértem a meghajtóhoz, elég nagy kisülés keletkezett, a másolás megszakadt, azóta nem jelenik meg a meghajtó a Windows-on belül a My Computer alatt, a tálcán viszont látom, hogy csatlakoztatva van, mert let tudom választani. Pörög, de nem villog a visszajelző led ami a tetején van és 1-2 perc után le is áll, nem pörög tovább. Tudom nem lehet távdiagnosztikával ennyi info alapján megmondani a tutit, de kb. mik a kilátások, menthető vajon? Köszönettel, Zoli

(#11255) liksoft válasza appag (#11254) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Valószínűleg igen, de kérdéses éppen mit csinált amikor a túlfeszültség érte. Ugyanis ha SMR drive van benne, akkor annak adminisztrációját is folyamatosan kezeli, és az elektronikai meghibásodáson felül sajnos elképzelhető ilyen, belső adminisztrációs sérülés is. Pont ezért árat nem lehet még saccolni sem, hiszen az USB chip hibájától a mechanikán belüli elektronikáig akármilyen hibája lehet, plusz sérült belső adminisztráció.
Lehet, nem lesz olcsó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11256) appag válasza liksoft (#11255) üzenetére


appag
csendes tag

Köszönöm! Igen, ettől félek én is, hogy nem lesz olcsó :Y

(#11257) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert elakadtam régi HDD-k adatmentésével kapcsolatban. Van SATA és ATA csatlakozású is, viszont az ATA-hoz még nem jött meg az AliExpresses átalakító.

Csatlakoztattam a HDD-ket, de Windowsban nem látszódtak és így beléptem a lemezkezelőbe és sajnos újrainicializáltam őket. Ilyenkor mit ajánlotok, Recuva Deep Scan?

Illetve másik kérdésem, hogy mit kell tegyek, hogy láthassam Windowsban a korábbi HDD-k tartalmát? Csatlakoztatom és automatikusan meg kellene jelenjen Windowsban?

(#11258) liksoft válasza m4rk.89 (#11257) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ha CSAK inicializálást kértél, akkor jó esély lehet még az adatok mentésére. Viszont ha a Win nem adott automatikusan betűjelet, akkor kérdéses milyen rendszerben voltak régen. Ha szintén win, akkor dinamikus kötetek lehettek, azokat csatlakoztatni kellett volna. Viszont Linux vagy más OS lemezei nem fognak látszódni, hisz más rendszerűek a tárolás rajtuk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11259) m4rk.89 válasza liksoft (#11258) üzenetére


m4rk.89
aktív tag

Szia!

Windowsos rendszerben voltak használva és csak inicializálás történt, semmi mást nem végeztem rajta és alapból nem kaptak meghajtó jelet. Ilyenkor adatmentő tool és ennyi? Illetve a dinamikus köteteket hogy lehet csatlakoztatni?

[ Szerkesztve ]

(#11260) King Unique válasza m4rk.89 (#11259) üzenetére


King Unique
titán

Igen, meg lehet próbálni a szokásos adatmentő programok (példák) valamelyikét, aztán vagy / vagy.

"Illetve a dinamikus köteteket hogy lehet csatlakoztatni?"

Az idegen dinamikust lemezt először értelemszerűn importálni kell a Windows lemezkezelőjében, ami nem destruktív, nem okoz adatvesztést.
Viszont ha IDE/SATA-USB adapterrel van csatlakoztatva a HDD, akkor ott nem fog menni, mivel USB-n eleve nem támogatott a dinamikus lemezek kezelése, ott érvénytelen lesz (példa). Vagyis ebből adódóan értelemszerűen natív IDE/SATA csatlakozás szükséges a dinamikus lemezek kezeléséhez.

(#11261) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ezt csak úgy :)

Tiszta Windows rendes ház

(#11262) liksoft válasza Gyok2 (#11261) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Köszönöm, nem tudok róla, hogy rokon lett volna. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11263) Gyok2 válasza liksoft (#11262) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Pedig stimmel, az aprólékos, precíziós műveletekkel :)

Tiszta Windows rendes ház

(#11264) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

Sziasztok,
Van egy hibás Seagate BarraCuda 3.5 3TB 7200rpm 64MB SATA3 (ST3000DM001) lemezem.
Áramkimaradás után megadta magát. Több gépben próbáltam csatlakoztatni, de mindig ugyan az a helyzet. Elindul, felpörög aztán klikk-klikk és klikk hangot ad és leáll.
HDSentinel ezt látja:

Mi lehet rossz a fej vagy a panel? Ha a panelt lecserélném egy másik ugyan ilyen, típus azonosra akkor működne újra a HDD? Néhány adatot mentenék le róla, ha még lehet így.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#11265) liksoft válasza PedroPascal (#11264) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ez a széria több hibával csinálhatja ugyanezt.
Ritka az elektronika hibája, de van mikor az nem képes a fejekről jövő jelet fogadni.
Leginkább a fejszerelvény lehet a bűnös.
Sajnos a felület is van mikor megadja magát ebben a szériában (nem ritkán).
És végül van olyan gyári adat amit leálláskor ír! Ha ezt legközelebb nem tudja felolvasni, akkor is viselkedhet így.
Kicsit visszaolvasva hasonló gond volt.
Érdemes elgondolkodni, hogyan is tovább, mennyit érnek az adatok.

Szerk:
Most olvastam, máshol indult a történet. Az a két panel nem csereszabatos. Alapvetően más a firmware, és a Sea ezen felül még több, egymással nem kompatibilis panellel is gyártotta. Ez a második hibaforrás nem derül ki a két képről, de befigyelhet!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11266) PedroPascal válasza liksoft (#11265) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszönöm az infót! :R
Akkor maradt az adatmentő cégek?
Hol érdemes kopogtatni? Néhány adatot jó lenne vissza nyerni róla, de súlyos összeget nem ér nekem.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#11267) liksoft válasza PedroPascal (#11266) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A típust ismerve valószínűleg 100e-től indulhat, alatta nagyon ritka eset. Végig kell gondolni, hol van a határ, mert valóban az egy létező korlát. Vagy limittel célszerű leadni (már ha előtte sikerült tisztázni a tol-ig értékeket, mert azonnal a "nekem ennyit megér" adatot nem jó kiadni, mert akkor annyiba kerül a mentés ha sikeres :D ), vagy ha árajánlatot ad valaki, akkor egyértelmű megéri-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11268) PedroPascal válasza liksoft (#11267) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszönöm.
Akkor láttad a két HDD adatlapot?
15k lenne a donor, ennyit meg érne nekem, de ahogy írtad nem igazán lenne esély a sikerre.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#11269) liksoft válasza PedroPascal (#11268) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Azt írtam, vannak buktatók, és a sima csere tutira nem fog segíteni. Mivel csak ezt a két képet láttam, az elektronikákról nem, így azt sem tudom mondani, a jóból javítható-e a rossz, már ha elektronikai hibája van.
A mechanikát nem is néztem, mert szerszám és tiszta tér nélkül esélytelen.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11270) PedroPascal válasza liksoft (#11269) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Tudom, hogy a belső javítás elég macerás, nem is csinálnám. Ha a panel csere adna 50% esélyt akkor belevágnék. De megértettem amit mondtál és így nem sok esélyt látok erre.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#11271) mad1


mad1
veterán

Gyorsformáztam egy 2tb os winyót de,az adatokat viszont vissza szeretném állítani.
Azt szeretném megkérdezni,hogy van-e valami jó ingyenes progit erre?

Ne szemetelj ! = Steam

(#11272) liksoft válasza mad1 (#11271) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Amennyiben SMR drive, és a TRIM funkciót támogatja, akkor nagy valószínűséggel a drive is felszabadította az adatterületet, ilyenkor csupa nulla adatot ad vissza, ilyenkor a mentés már nem lehetséges. (Pár típus esetén adatmentéses módszerekkel lehet esélye, olyan áron...)
CMR drive esetén van esély, King Unique összefoglalója szerintem nagyon pontos ehhez: [link] Mivel nem törlés volt, így inkább a fizetősek esetén lehet jobb esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11273) mad1 válasza liksoft (#11272) üzenetére


mad1
veterán

Szia(bocsi).
Win10 telepítő gyorsformázta,az melyik lehet? :R
Szerk:
Amugy nem kezdett el rá másoloni fileokat..
EaseUS recovery wizard technician - al szemezgetek.Az jó progi szerinted?
11274: wd20ezrx (green)

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#11274) King Unique válasza mad1 (#11273) üzenetére


King Unique
titán

Inkább azt kellene leírni, hogy pontosan (modellszám) milyen HDD-ről van szó.

(#11275) King Unique válasza mad1 (#11273) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha a muzeális, 10+ éves WD Green, akkor az eleve CMR (PMR) és annál lehet esély az adatok lementésére törlés / formázás után is a már linkelt adatmentő programok valamelyikével.

"EaseUS recovery wizard technician - al szemezgetek.Az jó progi szerinted?"

Igen, jó program, ahogyan pl. a GetDataBack Pro is. Ahol az előbbinél normál esetben otthoni felhasználóknak bőven elég a Pro kiadás, a Technician szervezeti használatra és több PC-re való. Vagy netán 300 / 400 / 800 $ kifizetsz az utóbbiért, vagy esetleg "egyéb" licencelési megoldásról lenne szó? :B
Ha teljesen ingyenes és annak megfelelő tudású adatmentő program kell Windowsra, akkor ott van pl. a Recuva Free, valamint az iCare Data Recovery Free.

[ Szerkesztve ]

(#11276) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni.
Van egy ADATA 710-4T merevlemezem, amely egyik percről a másikra megszűnt rendesen működni.
Röviden a történet és "tünetek":
NTFS-re volt formázva, 2.6 TB adattal. Le szerettem volna másolni az adatokat, hogy átformázhassam exFat-ra. MacOS-re volt kötve, eltávolíttattam, arrébb vittem pár métert, és mikor visszakötöttem egy gépre, már nem ismerte fel. Windows 10 és 11 alatt )több géppel próbáltam) az alábbiakat látom:
- A merevlemez rendesen felpörög
- Windows 11: USB Mass Storage van csatlakoztatva
- eszközkezelőnél a lemezmeghajtóknál ott van a "JMICRON JMS579 USB Device, a köteteket beolvasva: Lemez: Disk 1, Típus: ismeretlen, állapot: nem inicializált, partíció státusza: nem használható, kapacitás 0 MB
- lemezkezelőnél megjelenik a Lemez 1, mint ismeretlen, és nem inicializált lemez. Kezdésként feldobja, hogy inicializáljam, de azt elindítva "Nem megfelelő funkció".
- cseréltem a kábelt is, de ugyanez a szituáció

Adatokat tekintve talán megvan minden máshol (talán - ugyanis a szüleim használták ezt a lemezt, és ők nem rendszereznek úgy, mint én, így sajnos nem vagyok benne biztos).

Ha van még valamilyen itthoni lehetőség, leírással szívesen megpróbálom, de alapvetően Budapesten tartózkodom, így akár elvinném valamilyen megbízható helyre bevizsgáltatni.
Mit ajánlotok, merre induljak el, esetleg ezek alapján lehet sejteni, mi lehet a hiba?

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#11277) liksoft válasza malnabokor (#11276) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Én kezdeném nagyon gyorsan összeszedni az adatokat amik rajta voltak. Ha van hiány, irány adatmentéses szakemberhez, szép vastag pénztárcával. A gond a 0 byte kapacitás. Ugyanis a drive nem éled fel, nagy valószínűséggel a gyári adatterületen kevert valamit el. Ilyenkor az otthoni lehetőségek 99,9%-ban kevésnek szoktak bizonyulni.

Egyébként véleményem szerint 2TB felett "o" rulett USB-s 2,5" HDD-t használni. És amúgy is csak USB3 portról meghajtva!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11278) King Unique válasza malnabokor (#11276) üzenetére


King Unique
titán

Itt először azt kellene megnézni és eldönteni, hogy megvannak-e máshol hiánytalanul a rajta lévő adatok vagy sem, cél-e az adatmentés vagy sem.

Ha nem cél az adatmentés és még garanciális (3 év gyártói garancia van rá) az eszköz, akkor ilyenkor adja magát a garanciális csere lehetősége.
Ha nincsen meg minden adat máshol és ezért cél lenne az adatmentés, akkor marad jobb híján az adatmentő cég, ha otthon a szokásos adatmentő programok (példák) nem tudnak mit kezdeni a külső meghajtóval és 0 bájt a kapacitása.
Bár ha csak maga a külső ház, annál a SATA-USB adapter ment tönkre és nem a HDD, akkor esetleg megpróbálható a HDD kiszerelése az USB-s külső házból és SATA-n történő csatlakoztatása. Viszont a házilagos szétszerelés garanciavesztéssel járhat, tehát ez leginkább akkor opció, ha már nem garanciális az eszköz, vagy mindenképpen az adatmentés a cél akár szétszereléssel is. Na meg akkor, ha nem 4Kn (4Ke) szektorméretet használ a külső ház, mert akkor eleve problémás lesz a hozzáférés SATA-n, ott ilyenkor 512e alapon GPT-védőpartícióként fog megjelenni a rajta lévő NTFS kötet.

"cseréltem a kábelt is, de ugyanez a szituáció"

Mármint vélhetően rövid USB-kábellel próbálkoztál, mert ha túl hosszú a kábel, akkor az 2,5"-os külső HDD-knél okozhat adatkapcsolati és tápellátási problémákat. Na meg a megfelelő tápellátáshoz értelemszerűen USB 3.X porthoz javasolt csatlakoztatni egy ilyen eszközt, asztali PCk-nél inkább a hátlapon lévő portokhoz az előlapi portok helyett, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11279) parfumeour válasza liksoft (#11242) üzenetére


parfumeour
újonc

Szia neked és a többieknek is. Bocsánat, hogy ennyi idő után írok csak de sajnos munkahelyi gondokkal van tele a hátizsákom...

Szóval néhány napja bekapcsoltam a HDD-t mint külső meghajtót, hogy lássam mi a helyzet vele.

A kettő partíció helyett most már csak egy C partíció van, a lemezméret viszont "rendben van". Teszek fel néhány képet, hátha van még valami remény. Nem töröltem semmit, nem volt format, csak egy recovery opció amit a Windows kínált fel.
Van még valami remény, hogy valamit visszahozzak az elveszett adaokból és ha igen, mik lennének a lépések? Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#11280) King Unique válasza parfumeour (#11279) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt screenshotok alapján nyoma sincs BitLocker titkosításnak, a lemezkezelő szerint minden partíció megvan és van meghajtóbetűjelük, megjelennek a fájlkezelőben is, stb.
Vagyis nem világos pontosan mi a kérdés... Ha az "I" partíció tartalma - amiről pont nem lett mellékelve screenshot - , akkor talán a fájlkezelőben megnyitva annál nem jelenik meg semmi?

[ Szerkesztve ]

(#11281) liksoft válasza parfumeour (#11279) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Vagyis volt egy "recovery" amit a Win kínált fel, és lefutott. Tehát biztosan történt visszaírás a felületre. Azért jó lenne tudni, az a bizonyos recovery pontosan mi is volt, mert az határozza meg mit módosított, és így milyenek az esélyek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11282) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Kiszedtem egy gépből a HDD-t (adatot tartalmazott csak, nem rendszert). Pár hónap után beletettem egy külső HDD keretbe, és bedugtam egy másik gépbe. A meghajtót látja, de unallocated az egész. Kiszedtem a keretből és visszaszeretlem az eredeti gépbe. A helyzet változatlan, unallocated az egész.
Ezzel próbálkozzak?: [link]

(#11283) liksoft válasza IG55 (#11282) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Milyen gépből, milyen OS alól, milyen gépbe, milyen OS alá, milyen dokkolóval, milyen HDD, stb....
Adatok nélkül tippelni sem lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11284) IG55 válasza liksoft (#11283) üzenetére


IG55
senior tag

Windows 10-ben volt eredetileg, dokkolóval Windows 11-ben próbálkoztam. 1 Terrás SATA vinyó. A dokkoló típusa Nbase EH-35NDS. Amikor visszatettem az eredeti gépbe, akkor ugyanúgy kötöttem be, ahogy eredetileg volt, mégis unallocated maradt.

(#11285) King Unique válasza IG55 (#11282) üzenetére


King Unique
titán

Azért ez érdekes, mert még ha pl. a logikai-fizikai szektorméret eltérő is a SATA-s PC és az USB-s külső ház csatlakozása között, akkor is pl. GPT-védőpartíció / GPT-védőpartíció / RAW formában kellene megjelenni a HDD-n lévő partíciónak, nem feltétlen teljesen unallocated. + Ilyenkor a HDD tartalma újra hozzáférhető lesz, ha az eredeti környezetbe van visszahelyezve.
Az nBase EH-35NDS nem dokkoló, hanem egy külső ház és abból is egy régebbi, csak USB 2.0-s típus, amely utóbbiaknál nem ritka, hogy max. 2 TB-os HDD-ket támogatnak és kezelnek megfelelően.
Igen, ha nem sikerül közvetlenül hozzáférni a lemez, a rajta lévő partíció tartalmához, akkor marad jobb híján a már linkelt adatmentő programok használatának lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#11286) IG55 válasza King Unique (#11285) üzenetére


IG55
senior tag

Számít az, hogy gépbe szerelve, vagy külső házba téve próbálkozok az adatmentéssel?

(#11287) liksoft válasza IG55 (#11286) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, ha a szektorok méretét máshogyan kezeli az USB áramkör. Van amelyik nem a szokásos 512 byte méretet használja, hanem ha a drive olyan adatokat ad vissza az ID-ban, 4 kbyte szektorral dolgozik. Ilyenkor minden adat, azonosító elcsúszik, a rendszer képtelen a kezelésére. Amúgy ez oda-vissza igaz. Azt nem tudom, hogy a Te USB eszközöd ilyen-e, de ha igen, és a HDD is pont olyan ID-val rendelkezik, akkor lehetnek meglepik.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11288) parfumeour válasza liksoft (#11281) üzenetére


parfumeour
újonc

Szia,

igen, csak ennyi volt, pont amit írsz, felkínálta a Windows a visszaállítást, aztán csinált a gép valamit egy ideig (mint amikor letöltök valamit), aztán elindult a Windows, de akkor már csak egy partíció volt láható. Hogy ez a recovery konkrétan mit csinált azt nem tudom :(
Nekem úgy tűnik, mintha összevonta volna a kettő partíciót mert a lemez mérete az látszik rendesen.

@King Unique : az "I" partíción gyakorlatilag csak az addigi "C" (Windows) partíción található mappák vannak most. Az "I"= "C"+""valamikor még létező "D"" partíció. Bocs, nem tudom másképpen leírni :F

(#11289) laychi


laychi
veterán

Üdv.
Nem tudom mennyire off.
kb 2 éve sikerült becumizni egy ransomware vírust.
.neer vírus volt nevezetesen.
Tud esetleg valaki valami data recovery szoftvert, amivel vissza tudnám állítani a fájlokat.
Pár képet/videót sikerült ,de nyilván szeretném mindet.

Azóta sem találtam igazán használható szoftvert. :(

(#11290) Josi válasza laychi (#11289) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbáld meg az itt leírtak alapján:
https://howtofix.guide/neer-virus-file-remove/#How_To_Decrypt_neer_Files

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11291) King Unique válasza laychi (#11289) üzenetére


King Unique
titán

Vírusirtó topic
The No More Ransom Project

Ez értelemszerűen inkább a linkelt topik témája, nem feltétlen ezé.
Ha találni az említett ransomware-hez dekódolót, akkor nyert ügy, ha nincsen, akkor viszont marad a fizetés aztán vagy / vagy, vagy a várakozás hátha lesz később decryption tool, vagy a teljes törlés de akkor az adatoknak is annyi.

[ Szerkesztve ]

(#11292) laychi válasza King Unique (#11291) üzenetére


laychi
veterán

Köszi.
Elvileg online ID van, így nem lehetséges visszafejteni.
Viszont mivel recovery programokkal sikerült visszanyerni képeket, ezért arra gondoltam, hogy valójában nem kódolva van, hanem törlésre kerültek a fájlok és azonos névvel .neer kiterjesztésssel kamufájlok jelentek meg.
Ezért keresek valami nagyon ajánlott recovery szoftvert, ami talán segíthet.

#11290Josi Ezt már néztem.

(#11293) liksoft válasza laychi (#11292) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

A vírusos átkódolás nem az én területem, mert nem meghibásodásból adódott. Emiatt nem írtam még, és valószínűleg máskor sem fogok.

Átkódoláskor meg kell lennie az eredeti file-nak, hiszen abból képezi a kódoltat. Majd a kódolás után törli, Nálad felülírás nélkül csak egyszerűen. Igen ám, de ezzel ez a terület egy idő után szabaddá kerül (kukából kikerülve), így a következő kódolásnál célterületté válhat.

Szerintem a fentiek alapján a felül nem írtakat sikerült megtalálni. Vagyis érzésem szerint továbbiakra nincs nagy esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11294) Josi válasza laychi (#11292) üzenetére


Josi
aktív tag

Én nemrég törölt SD kártyáról szedtem vissza képeket.
A sima adatmentő progit (GetDataBack és társai) nem találtak semmit.
Valamilyen Photo recowery program volt az ami működött és meglett a képek nagy része.
Ilyen irányba kellene elindulnod.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11295) Doky586 válasza laychi (#11292) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért ekkora 'hibát' nem követnek el a zsarolóprogram írói.. :DDD
A céltopikban és a neten keress rá hogy van-e visszafejtője.

(#11296) liksoft válasza Doky586 (#11295) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Amennyiben az eszköz a trim parancsot nem kezeli, a fle felülírása dupla időt jelent a háttérben. Viszont minél többet "molyol", annál hamarabb el lehet kapni, kivéve ha éjszaka teszi. Ezért simán el tudom képzelni, hogy egyszerű törlést alkalmaztak, hisz a legtöbb úgyis felülírásra kerül.
Valamint a kulcs akkor kerül a gépre sok esetben, ha offline üzemmódban élesedik a vírus. Ha nem, akkor a kulcsot a neten rejtik el, és ilyenkor nincs visszafejtési lehetőség. Első esetben mivel a kulcs kéznél, lehet megoldás. Már ha vissza lett fejtve.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11297) Doky586 válasza liksoft (#11296) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Reméljük ilyen könnyű dolga lesz.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11298) liksoft válasza Doky586 (#11297) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Olvass vissza. Minimális, részlegeset így vissza tudott hozni......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11299) King Unique válasza laychi (#11292) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a másik válaszban linkelt útmutató szerint ki lett próbálva egyáltalán a visszafejtés, valamint a linkelt weboldalon rá lett keresve hogy van-e decryption tool?

Azt itt eleve tisztázni kellene, hogy most ransomware általi lekódolásról van szó, vagy csak fájltörlésről, mert az előbbi lényege pont az, hogy rendszerint minden fájlt titkosít a meghajtón, amiket utána max. visszafejteni lehet, ha van hozzá decryption tool. Ennélfogva pedig szimplán egy adatmentő program nem fog tudni ezzel mit kezdeni, max. esetleg korábban már törölt, de még nem felülírt és nem titkosított fájlokat listázhat ki. Ha jelen esetben az adatmentő program az aktuális (nem a korábbi) fájlokat kilistázza eredeti kiterjesztéssel és menteni is tudja + utána megnyithatók, akkor meg nem standard ransomware-ről lehet szó, mert annál pont nem ez a jellemző...

[ Szerkesztve ]

(#11300) laychi válasza King Unique (#11299) üzenetére


laychi
veterán

Lehet régebben tárolt törölt fájlokat sikerült akkor visszamenteni.
De legalább azok megvannak.
Időnként majd próbálkozom.
Fizetni nem fogok semmilyen esetre sem.
Akkor buktam...ennyi ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.