Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) szkutyi válasza liksoft (#11450) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszi szépen délután befotózom... :)

(#11452) szkutyi válasza szkutyi (#11451) üzenetére


szkutyi
őstag

Most nézem, raw-ban került....

(#11453) liksoft válasza szkutyi (#11452) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gondolom valamit elkutyult a drive, ami jobb nem lesz. Ezért írtam, a forszírozása nem biztos, hogy jó ötlet.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11454) szkutyi válasza liksoft (#11453) üzenetére


szkutyi
őstag

Okés köszi...olvasva a topikot az esetek nagy többségében dokkoló is kapcsolódik a témához...(rawosodás)
Esetleg okozhat ilyet a dokkoló?
Csak azért mert közben én egy 4tb új hdd-t használok dokkolóba média szervernek...

(#11455) liksoft válasza szkutyi (#11454) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez van a dokkolóban? Ott alapvetően az USB csatorna kavarhat be.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11456) szkutyi válasza liksoft (#11455) üzenetére


szkutyi
őstag

Hát most a 4 terrást kivettem, hogy le tudtam menteni ezt az 500 gigás hddt....a mentés 98% bán lezajlott hiba mentesen és utána adta meg magát a hdd....

(#11457) nihill


nihill
őstag

Sziasztok, remélem jó helyre írok.
Adott egy régi laptop aminek le akarom menteni úgy a vinyóját, hogy a mentés is bootolható legyen benne. Aomei partition assistant-al próbáltam a clone disk opcióval.
Se SSDre se HDDre, se átméretezve se sector-by-sector nem bootolható az eredmény, mindig így indul a laptop a klózonott vinyóval:
Másik gépbe külső vinyónak berakva a mentést, látszik rajta minden fájl rendesen, de ez csak fél siker így. (másik gép is ugyan így "indul" a mentés vinyóról, nem csak a laptop)
Mit rontok el/hogyan tovább?

(#11458) Doky586 válasza nihill (#11457) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha menteni akarsz akkor mentsél (fileba), ne klónozzál. A helyreállítási boot lemezre.
És ne csak a C meghajtót, hanem a kis rejtetteket is.

[ Szerkesztve ]

(#11459) liksoft válasza nihill (#11457) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A C: partíciót klónoztad, vagy az egész fizikai HDD-t sector-by-sector módon? Amit szeretnél, ahhoz a fizikai eszközt kell másolni, a partíció nem elég.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11460) nihill válasza liksoft (#11459) üzenetére


nihill
őstag

Természetesen az egész fizikai HDDt sector by sector.
Épp ez az hogy ennek így minden forgatókönyv szerint bootolnia kellene, de mégsem.

(#11461) Josi válasza nihill (#11460) üzenetére


Josi
aktív tag

Próbáld meg mondjuk a MiniTool Partition Wizarddal.
Én is jártam úgy többször, hogy elvileg átklónozta, csak épp nem idult a másolat. :(
Akkor próbálkoztam valami más progival.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11462) gyulank


gyulank
addikt

Az 8TB NTFS volt. Hogy 50MB FAT-ot ír, az nem azért van, mert az volt. Csak így pl. a gparted is fat-os cuccal próbálta ellenőrizni. Szeretném mappákkal együtt menteni, ezért is akarom inkább helyreállítani.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11463) King Unique válasza gyulank (#11462) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban nemrég le lett írva a teendő, amit már csak alkalmazni kellene.

"Szeretném mappákkal együtt menteni, ezért is akarom inkább helyreállítani."

Ez így eleve ellentmondásos, mivel az adatmentést nyilván nem zárja ki a mappa szintű mentés, a visszaállítás meg visszaállítás és nem adatmentés...
El kellene dönteni, hogy most adatmentés (biztonságosabb | javasolt), vagy az NTFS partíció közvetlen visszaállítása (rizikósabb | kevésbé javasolt vagy csak saját felelősségre) a cél.

Ez az "50MB FAT-ot ír" nem világos mire fel, amikor a másik topik hozzászólásában világosan látszik, hogy a 8 TB-os HDD teljes lemezterületén lévő partíciónál van FAT32, ahol az NTFS fájlrendszerből nem lesz csak úgy teljesen magától FAT32...

[ Szerkesztve ]

(#11464) King Unique válasza nihill (#11457) üzenetére


King Unique
titán

Minden szükséges partíció át lett klónozva, minden szükséges partíció a klónozandó forrásmeghajtón volt, nem került a rendszer számára fenntartott partíció véletlenül másik fizikai lemezre?
BIOS/UEFI-ben a boot sorrend megfelelően van beállítva, a klónmeghajtó (vagy annál a Windows Boot Manager bejegyzés) van beállítva 1. opcióként?
A ""másik gép is ugyan így "indul" a mentés vinyóról" tákolásnál a BIOS-ban a Legacy vs. UEFI boot, IDE vs. AHCI mód, stb. beállítások megegyeznek a régi és PC között?

Ha bármelyikre is nem a válasz, akkor nem meglepő a mellékelt screenshoton lévő állapot...

Egyébként ez nem kifejezetten adatmentés téma, hanem inkább Windows téma és ezért annak a topikjába való, ott kellene folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#11465) gyulank válasza King Unique (#11463) üzenetére


gyulank
addikt

Hát mindenféle képeket készítettem, van ahol így jelzi, van ahol úgy. Intézőben az a fat kb. 50M. Azt meg egyrészt te is tudod, hogy 8TB nem lehet fat, meg én formáztam, hagy tudjam már, hogy ntfs volt. Ha rizikós akkor mindkettőt. A 3TB-t formáztam, annyi helyem van, így csak egy része férne rá, de azt áttenném, aztán megpróbálnám helyreállítani. Amiket én találtam ingyen vagy egy gigát állítottak helyre, meg kiterjesztés alapján csoportosítva, abból indultam ki.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11466) King Unique válasza gyulank (#11465) üzenetére


King Unique
titán

Ami linkelve lett hozzászólás, azokat a képeket is te készítetted, ahol abban világosan látszik, hogy a 8 TB-os HDD-n a teljes lemezterület FAT32. Ami normál esetben valóban nem lehetne FAT32 a 2 TB-os limit miatt, ellenben 4Kn (4Ke) szektormérettel már igen, mivel ott 16 TB (TiB) lehet a FAT32 max. kötetmérete.
Az hogy a fájlkezelőben csak egy 50 MB-os partíció jelenik meg, eleve másodlagos, mivel elődlegesen a lemezkezelő a lényeg. De mondjuk így is ellentmondásos, hogy a fájlkezelőben csak kb. 50 MB-os az F partíció, a lemezkezelőben viszont a teljes lemezterületet foglalja el...

A másik topik válaszában eleve linkelve lettek példák adatmentő programokra, ahol teljesen ingyenesből ott van pl. a Recuva Free. Az meg nem újdonság, hogy a fizetős adatmentő programok ingyenes / demo / trial módban max. 1-2 GB-ot engednek menteni és nagyobb adatmennyiség mentéséhez értelemszerűen meg kell vásárolni az adott programot.

[ Szerkesztve ]

(#11467) nihill válasza King Unique (#11464) üzenetére


nihill
őstag

persze, szó sincs partíció másolásról, az egészet másoltam egyben. Először átméretezve egy kisebbre, mivel egyáltalán nincs tele, de miután nem bootolt akkor egy nagyobbra sector by sector, de az is koppra ugyan azt írja indításnál, szóval a méretezésnek nem volt köze hozzá. Külső USBs házban egyébként mindkettőn látszanak a másolt adatok.
A bootolást a klónozás után BIOS piszkálás nélkül próbáltam, kivettem a réget, beraktam a másoltat, semmit nem állítottam sehova, ennek így papíron menni kellett volna azonnal.
Amikor másik gépben próbáltam, azt természetesen átraktuk AHCI/Legacy-ba előtte (úgy van a másolandó is, egy 12 éves laptopról van szó).

(#11468) nihill válasza Josi (#11461) üzenetére


nihill
őstag

És igen :R
A MiniTool-lal ugyan azt megcsinálva már szó nélkül bootol.

(#11469) gyulank válasza King Unique (#11466) üzenetére


gyulank
addikt

Kb. egy napja megy ez. A recuva olyan jó, hogy mikor valamit töröltem, és azonnal vissza akartam állítani, akkor se látta. Pedig nem írtam felül.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11470) Doky586 válasza gyulank (#11469) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A gparted nem adatmentő program.
A recuvaban be kell kapcsolni a mélykeresést.

(#11471) gyulank válasza Doky586 (#11470) üzenetére


gyulank
addikt

Be volt. Meg az is fájlokat keresett, nem azt ami van, úgy ahogy van. A gparted meg azt írta ki, hogy megkeresi a fájlrendszereket, és utána lementhetem amit akarok. De csodás folyamatjelző ez az oda-vissza mozgó csík. Meg gondolom recuvában sokra mennék az 50MB-os partícióval. De most nem tudom kipróbálni, mert oda-vissza megy a csík.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11472) Daler


Daler
csendes tag

Üdv!
Adott egy ~4 éves ADATA HD710 PRO külső USB 3 merevlemez (pontos típus: ST1000LM035), tartalma egyik bekapcsolásról a másikra elérhetetlenné vált. Windows 10 felismeri, lemezkezelőben megjelenik (inicializálni akarná), eszközkezelőben látszik, HW eltávolítása működik. HD Sentinelben kondíció/teljesítmény ?/?, információ fülön a meghajtó adatai látszanak. Külső behatás nem érte, rendellenes hangot nem ad ki, rendben felpörög/leáll, eredeti állapotában van, javítási kísérlet nem történt. Úgy tűnik semmilyen program nem tud sem írni sem olvasni róla.
Pótolhatatlan adatok nem voltak rajta, de elég sok összerendezett adatot tartalmazott, ami jó lenne, ha elérhető lenne. Ennyi információból be lehet határolni a hiba okát (pl. software/firmware vagy hw hiba)? Otthoni módszerekkel van valami amit meg lehet próbálni, vagy csak szakszerű, profi adatmentés? Költségek kb. hogyan alakulnának?



Köszönöm! :R

(#11473) King Unique válasza Daler (#11472) üzenetére


King Unique
titán

Itt első körben érdemes lenne az USB-s fizikai csatlakozást ellenőrizni, szükség esetén másik USB-porthoz és másik USB-kábellel csatlakoztatva is kipróbálni a külső HDD-t, mert ezek hibája is okozhat problémát. Na meg lehetőleg USB 3.X porthoz csatlakoztatva a megfelelő tápellátás érdekében, mert azt írja a HDS is, hogy jelenleg csak USB 2.0 portoz van csatlakoztatva.
Na meg ugye az is lényeges, hogy a Windowsnál mit mutat az eszközkezelő és a lemezkezelő, az előbbinél nincs-e hibakód, stb.

Ha az előbbiek biztosan rendben vannak és ki lett próbálva minden, ellenben továbbra sem érhető el a külső HDD, akkor vagy a külső ház, vagy a benne lévő HDD ment tönkre, az a hiba forrása. Amivel otthon sok mindent nem lehet kezdeni, max. esetleg szétszerelni és kivenni a külső házból a HDD-t, majd a PC-be téve SATA-n, vagy másik külső házba téve USB-n csatlakoztatni. A házilagos szétszerelés egyébként garanciavesztéssel járhat, de ha már 4 éves az eszköz, akkor az nem téma, mivel az ADATA külső merevlemezekre ugye 3 éves gyártói garancia van, ami ennek értelmében már pont lejárt.

[ Szerkesztve ]

(#11474) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Nem adatvisszaállítás, hanem végleges és visszaállíthatatlan törlés, amivel kapcsolatban segítséget szeretnék kérni.
Rendeltem egy 2TB SSD-t egy webshopban, viszont az első nap kiderült, hogy a gyorsasága a megbízható márkanév ellenére is vetekszik egy HDD-vel, ráadásul már néhány száz GB adat másolása esetén is túlmelegszik és hardverhiba üzenettel félbeszakad a másolás. Szóval arra nem jó, amire vettem- családi fotók évtizedes tárolására.
Visszaküldés előtt szeretném a lehető legprofibb és visszaállíthatatlan módon törölni az SSD-t.
Mivel próbálkozzak?
Köszönöm!

(#11475) King Unique válasza HagaNRG (#11474) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég egy másik esetnél ki lett tárgyalva itt a végleges adattörlés témája.
SSD-knél viszont nem feltétlen kell lassú formázással vesződni, ott adja magát a jóval gyorsabb Secure Erase, ami általában elvégezhető az SSD gyártójának diagnosztikai szoftverével Windows alól, vagy az azzal kreált boot meghajtóról (példa).

Egyébként milyen SSD ez pontosan? Csak hogy kerüljük. :D
Ha fontos a gyors írási sebesség, meg hogy ne essen be nagyon X GB másolása után, akkor olyat kell venni, ami QLC helyett TLC, van DRAM cache, nagy méretű SLC cache, stb., lásd a téma topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#11476) HagaNRG válasza King Unique (#11475) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszönöm szépen!

Kingston NV2 2 TB. Maga az SSD közepesen hírhedt, viszont kombináltam egy Vention M.2 NVMe SSD Enclosure (USB 3.1 Gen 2-C) külső USB-s házzal és a kettő együtt kb. egy átlagos Pendrive sebességét adta ki.

"The 2TB Kingston NV2 is a dirt cheap NVMe SSD and not much more. Performance is fairly bad, the drive runs hot, and you cannot be certain of the hardware. It makes for a cheap secondary drive but is not ideal for laptops or for use as a primary drive."

(#11477) Josi válasza HagaNRG (#11474) üzenetére


Josi
aktív tag

Kellett hozzá kapnod adattörlő kódot,
[adattorlo-kod-igenylese]
És a letöltött programmal megcsinálhatod.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11478) King Unique válasza Josi (#11477) üzenetére


King Unique
titán

Ha nagyon ráér és akár 3x akarja végigíratni az SSD-t, belerakva ezzel bruttó + 6 TB írást, amitől %-ot a kondíciója is csökkenni fog, akkor igen, lehet játszadozni a CECE Drive Eraser programmal is. :))

Amúgy meg SSD-khez nyilván inkább a már említett Secure Erase való, ami jóval gyorsabb, nem generál horribilis + írásmennyiséget és ugyanúgy végleges törlést biztosít.

[ Szerkesztve ]

(#11479) Doky586 válasza HagaNRG (#11474) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy jobb gyártók biosában eleve ott a lehetőség ssdkhez. [kép]

(#11480) gyulank válasza gyulank (#11469) üzenetére


gyulank
addikt

Valaki tud mondani egy időt, hogy feltehetőleg nagyjából mégis meddig tart ez a folyamat? Mert még mindig tart.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11481) gyulank


gyulank
addikt

Szóval mivel lehet úgy menteni az adatokat, hogy könyvtárakkal minden fájllal együtt, ahogy van?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11482) liksoft válasza gyulank (#11481) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Leginkább fizetős adatmentéses programokkal. Az pedig, hogy melyik lesz jó, a hibától függ. Az egyik program ezen, a másik máson hasal el. Ezért is van demo változatuk. Ha képes megoldani a feladatot, akkor kell csak fizetni.
De adatmentésre is le lehet adni szakembernek.
Az, hogy FAT és NTFS keveredik egy drive-on, egyértelmű sérülése a tárolási rendszernek. Van, hogy ilyenkor gyakorlat alapján kell módosítani a drive 1-2 szektorán, hogy utána a program korrekt mentést tudjon végezni.

Vagyis nincs univerzális varázsütés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11483) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni, tanácstalan vagyok már:
Vettem egy SSD és a 2TB HDD. Mindkettőt bekötöttem a gépbe. Bekapcsoltam, kerestem a megszokott win disk manager de sehol nem találtam ahol régen igen. Letöltött disk manager - ek meg nem látták...
Így megnyitottam a windows tárhely kezelőt itt szépen mutatta mint a 2 TB hdd es a 980 samsung ssd-t. Igen ám de mikor letre akartam hozni új kötetet, zavart hogy egybeveszi, és azt írja max felhasználható 2.72GB vagy mennyit írt. Így nem tudtam most hogy csináljam hogy az SSD az egy az egyben legyen önmagában egy meghajtó. Hát fogtam és kikapcsoltam a gépet lehúztam a HDD-t, es így indítottam el. Megint csak mutatta a 2.72gb max felhasználhatót, de csak ennyit..írjam be hány GB szeretnék ebből.... ezért fogtam és leválasztottam a 2TB hdd a winben, es toroltem, gondoltam majd ha végzek az SSD vel újra hozzá adom. Sikerült mostmár csak az SSD volt, így tudtam hogy megadhatom neki a max 940GB ot csak arról fog menni. Utana kikapcsoltam visszadugtam a HDD bekapcs,es már ez a hiba fogadott.
ahol most ismeretlent ír, előtte még felismerte, írta hogy "st200004737 akármilyen" 2 TB meghajtó.
jav: utólag kiderült nem is itt kellett volna ügyködnöm...
Bios, és HD sentinel is épségben látja mint fizikai HDD , tökéletes állapot stb..
de a win lemezkezelője nem látja abszolút.
Mit lehet tenni? vagy ez megpusztult ennyitől?
Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#11484) King Unique válasza fulton (#11483) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 topikban nemrég már ki lett tárgyalva ez a téma és felesleges volt ide is beírni, mivel magával a HDD-vel nincsen gond, hanem eleve Windows 10 tárolóhely beállításának függvénye...

(#11485) gyulank válasza liksoft (#11482) üzenetére


gyulank
addikt

Pl. a stellar folyamatosan dobta ki a pár MB-os partíciókat, mikor azt kerestem vele. Pedig az egész egy NTFS volt. De nyilván nem ment végig. Semmi se ment még végig, ahogy számolom, most ahogy elindítottam a testdisket 2 hétig tartana, ha végig menne, és csak quick testet lehetett választani. Szóval ha nem azt csinálja ami nekem kell, nem várnám meg. Én mappastruktúrástul akarok menteni, mert az fontos. Igazából ha 3TB-ot lementhetnék a 3TB-osra, aztán vagy sikerül helyreállítani, vagy nem, az is jó lenne. De azt a 3TB-ot struktúrástul kell.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11486) liksoft válasza gyulank (#11485) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Több adatmentéses program is úgy dolgozik, hogy többször megy át más-más sebességgel a lemezen. Valamint az általa helyreállított látszólagos partíciókat csak a végén adja ki, hogy a korrektet kiválaszthasd belőle. Ha nem hagyod lefutni, hogyan tudhatos előre, hogy nem lesz jó?

Nem fog csettintésre menni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11487) gyulank válasza liksoft (#11486) üzenetére


gyulank
addikt

Ha fájlonként lehet a végén menteni csak, akkor pl. nem lesz jó. Azt csak lehet tudni előre nem?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11488) liksoft válasza gyulank (#11487) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Minden tisztességes adatmentő program megpróbálja a struktúrát is menteni. Kérdés, a sérülés miatt lehet-e egyáltalán? Kivétel, ha a mentés úgy lett beállítva, vagy csak azt tudja a program, hogy név nélkül ömlesztve mentse a kiválasztott típusú file-okat (pl: jpg, pdf,...).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11489) Doky586 válasza gyulank (#11487) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmire ne várj előre garanciát. :B

(#11490) gyulank válasza liksoft (#11488) üzenetére


gyulank
addikt

Nem tudom melyik a tisztességes. Itt tart.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#11491) fulton válasza King Unique (#11484) üzenetére


fulton
addikt

nincs kivesézve, mert sajnos nem hozott megoldást eddig semmi, ezért tettem itt fel a kérdést, hátha több szem alapon. :R

[ Szerkesztve ]

(#11492) liksoft válasza gyulank (#11490) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Kicsit visszaolvasva: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11493) liksoft válasza fulton (#11491) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez valóban OS probléma, ott tudnak csak segíteni. Az adatmentés esetén fizikailag vagy logikailag meghibásodott eszközökről megy a beszélgetés. Itt az OS másodlagos, a file-rendszer a fontos, valamint a meghibásodás típusa és mértéke.

Az OS probléma miatt OFF-ba tettem.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11494) fulton válasza liksoft (#11493) üzenetére


fulton
addikt

Elnézést akkor az off-ért. Jövőben így teszek. megoldódott egyébként :R

[ Szerkesztve ]

(#11495) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Sziasztok, egy kis tanácsot kérnék.
Van a képen jobb oldalt lévő vinyó, ami nemrég megadta magát. Valószínűleg az elektronikája romlott el, mert amikor bekapcsoltam a gépet felpörgött, és hallottam a szokott kattogást, de sem a vin-ben, sem a bios-ban nem láttam utána. Gyorsan lehúztam a gépről, remélem nem haltmeg teljesen.
Azon agyalok, hogy ha a baloldali vinyó nyákját átrakom, akkor talán működni fog, legalább addig, amíg lementem róla a fontos adatokat? Vagy ne is álmodozzak?
Ránézésre egyformának tűnnek.

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#11496) liksoft válasza AzŐsgén2 (#11495) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Semmi közük egymáshoz azon kívül, hogy van a matricán lila szín, meg a WD gyártotta. Amennyiben felpörög, és elkezdi normálisan a felállást (fejek elindulnak, halkan dolgoznak - és NEM kattognak), akkor inkább firmware hiba, vagy egy fej hibája okozhatja, hogy nem detektál be. Mindkettő speciális eszközöket igényel.

Ja, a panelek. Azonos formájúak, de még a modell számuk sem azonos! Másik típusú a két mechanika is, így más firmware is tartozik hozzájuk.

Még a teljesen azonosnak kinézők között is van, mikor a gyár módosít, így nem csereszabatosak. De itt a WD, lila, SATA, 3,5" csak az azonosság.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11497) AzŐsgén2 válasza liksoft (#11496) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Bakker... akkor mit tehetnék? Van rajta néhány nagyon fontos adat, amit le kéne menteni valahogy. Milyen speciális eszközökre gondoltál?

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#11498) Josi válasza AzŐsgén2 (#11497) üzenetére


Josi
aktív tag

Adatmentő cégre. Neked nincs olyan, és nem olcsón beszerezhetők. valószínűleg szaktudásod sincs hozzá. Döntsd el mennyit érnek az adatok. Ha megér 100 ezret akkor adatmentő cég. Ha nem, akkor annyira nem is fontosak. Sajnos ez van.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11499) AzŐsgén2 válasza Josi (#11498) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Tartottam tőle, hogy ezt fogjátok mondani... hát most ebben a komplikált kül,-és belpolitikai helyzetben sajna nem futja rá, de ha majd futja megpróbálom valamelyiket. Van már valakinek tapasztalata ezekkel a cégekkel, mennyire megbízhatóak? Melyiket ajánlanátok?

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.