Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) liksoft válasza mm779 (#11200) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nagyságrendileg ennyi. Van ahol esetleg olcsóbb, és van ahol drágább. Írtam, honnan indul (szintén nettó). Az is igaz, hogy az még tavalyi ár volt. Azóta szakmán belül is történt egy erős áremelés. (Éves zárások után ilyen infláció mellett mindenki újraszámolja az árakat.) Vagyis reális. Sajnálom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11202) mm779 válasza liksoft (#11201) üzenetére


mm779
tag

Szia!

Köszi szépen a választ!

(#11203) Csixi válasza King Unique (#11194) üzenetére


Csixi
csendes tag

Szia, kipróbáltam mindent, de mivel alig értek a linuxhoz, vagy 25 évvel ezelőtt próbálkoztam vele, így nem sok sikerre jutottam... Igazából ami bejött és most is fut az a TestDisk progi, ami megtalálta az adatokat és próbaképpen 1 fájlt vissza is állítottam, most fut a deeper search...
Sajnos k*rva lassú 1 nap alatt 6 %-ra jutott... de kivárom. :DD

(#11204) PHM


PHM
addikt

Sziasztok!
Az imént sikerült mellényúlnom, és véletlenül töröltem az egyik merevlemezemen
a partíciókat. (2 NTFS partíció volt rajta.)
Formázás nem történt. Vissza tudnám valahogy állítani az eredeti állapotot?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11205) King Unique válasza PHM (#11204) üzenetére


King Unique
titán

Igen, adatmentő programmal lementeni az adatokat másik fizikai lemezre, majd újraparticionálás és újraformázás után visszamásolni a forráslemezre, vagyis az eredeti HDD-re.

Ha számodra nem opció az előbbi, túl időigényes, nincs hova menteni a fájlokat, stb., akkor kizárólag saját felelősségre esetleg megpróbálható a partíció közvetlen visszaállítása is, lásd TestDisk és egyéb programok használata.

(#11206) PHM válasza King Unique (#11205) üzenetére


PHM
addikt

Köszönöm, a TestDisk segített. :R
Elfelejtettem írni, hogy Win11 az operációs rendszer, s bár a TestDisk csak
Win10-ig ír kompatibilitást, nálam működött.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#11207) odium


odium
aktív tag

Sziasztok!

2 TB-os külső vinyón a Windows lemezkezelővel partíció törlés volt úgy, hogy be volt kattintva a gyorsformázás opció is. Azután nem történt semmilyen művelet a merevlemezen. Van esély házilag visszaállítani adatot és ha igen, mivel próbálkozzak? Köszi.

(#11208) Csixi


Csixi
csendes tag

Van... Nekem a TestDisk segít még most is ...
2 hét alatt a 8TB adat 70%-a visszaállítva...
De ajánlom ezt a hozzászólást:
(#10753)

[ Szerkesztve ]

(#11209) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok!
SD kártya topikban már futottam egy kört, gondoltam itt is megpróbálom.

Adott egy Xiaomi Redmi Note 9s mobil, amelyben volt egy 64 GB-os Kingston micro SDXC 2017 óta, ma megadta magát úgy túnik. Képeimről készült biztonsági mentés, kivéve az utóbbi 3-4 nap, így nagy probléma nincs, csak szeretnék minden lehetőséget megvizsgálni. Nagyjából 30 GB-nyi adat van/volt rajta, aztán eltúnt a galéria és nem láttam semmit (se zene, se képek, se semmi). Kivettem a kártyát, rádugtam saját SD adapterével is a számítógépre (win 10 és 11 is), de mindig lefagy tőle a számítógép és a programok, a Wondershare Data Recovery-ben nagy ritkán megtalálom, de (vmilyen partíció néven (lost partition) csak minden 28. rádugás után, fájlkezelőben Secure Disk-nek felismeri, de nem mindig. A mobilon próbáltam formázni, de nem sikerült. Valami ötlet esetleg? :R
(Természetesen az elmúlt három napban készültek a legszebb fotók) :O

[ Szerkesztve ]

(#11210) liksoft válasza djsunstealer (#11209) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Egy ilyen kártya adatmentésének az ára nem éri meg a 3 nap képét. Kivéve, ha a Holdon készültek, vagy hasonló.
Valamint a formázás sem tett jót neki, hiszen ha sikerülne is visszahozni a felületet, akkor jó kérdés, hol kereshetőek a képek rajta. A formázás EZT az adminisztrációt törli. Még ha nem is futott le, kérdés mit művelt.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11211) djsunstealer válasza liksoft (#11210) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen a választ, holdszerű jelenségeket vettem fel amúgy. :) Na jó, a viccet félretéve, akkor megy a szemétbe, ha nincs más opció. :R

(#11212) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok
Én sajnos nem vagyok adatmentős guru, egy barátom keresett meg, hogy segítsek neki.
Van egy 500gb-os hdd-je, amin van egy C 182GB és egy D 292 GB partíciója.
A D meghajtót véletlenül leformázta gyorsformázással, és fel is írt rá kb 5GB adatot, amikorra rájött, hogy azon fontos adatai voltak.

Mivel hogyan mennyi adatnál milyen eséllyel lehet szerintetek visszaállítani az eredeti állapotot? Azt nem tudta megmondani, hogy mennyi adat volt rajta formázás előtt.
Köszönöm :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#11213) Csixi válasza envagyok (#11212) üzenetére


Csixi
csendes tag

Szia, 4 hozzászólással feljebb és a linkben le van írva... :R

(#11214) phain


phain
tag

Sziasztok !
Kérlek titeket tudna valaki segíteni, mert én ilyet még nem láttam.

Az egyik particion lévő mappában lévő fájlokkal dolgoztam, az egyiket ki akartam nyomtatni mire kiirta, hogy a fálj nem található és szó szerint az egész partició eltünt.
Disk managerbe sincs benne

Mit lehet ilyenkor tenni ?

1 nagyon fontos mappára lenne szükségem a meghajtoról. Hogy lehet lementeni ilyenkor ?

(#11215) King Unique válasza phain (#11214) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki a leírtakból, hogy pontosan milyen meghajtótól van szó, pontosan milyen HDD / SSD.
Érdemes a meghajtó fizikai csatlakozását is ellenőrizni, azaz ha SATA HDD / SSD, akkor a SATA adat- és tápkábelt, szükség esetén másik porton és másik kábellel is kipróbálni.
Itt most nem mindegy, hogy csak egy adott partíció "tűnt el", vagy maga a teljes fizikai meghajtó.
Ha csak egy partíció a meghajtón belül, de maga a fizikai meghajtó megjelenik a Windows eszközkezelőjében és lemezkezelőjében, akkor elvileg lehet adatot menteni arra való célprogrammal (példák).
Ha egyáltalán nem detektálja a Windows a fizikai meghajtót, sőt még a BIOS sem és nem a SATA / egyéb fizikai csatlakozással van gond, akkor az előbbi nyilván nem opció. Ez esetben marad az adatmentő cég, ott talán tudnak ezzel mit kezdeni. Bár ha SSD-ről van szó és pl. firmware hibás, akkor az megint nem egyszerű és nem is olcsó, igaz a profi adatmentés amúgy sem filléres tétel.

[ Szerkesztve ]

(#11216) phain válasza King Unique (#11215) üzenetére


phain
tag

Szia !
Köszönöm a gyors válaszod.

Csak egy partició a meghajtón belül. Kettő meghajtó van és mindkettőt látja a windows vagy bármilyen program csak a partició mintha nem is létezett volna (pedig ha file explorerbe az előzményekbe még mutatja is, hogy a mostanara már elveszett partición belüli mappában dolgoztam fájlokkal)

Ingyenes programok eddig nem segítettek, talán a fizetsők fognak.

Egy SSD és egy NVMe meghajtó

(#11217) King Unique válasza phain (#11216) üzenetére


King Unique
titán

Van itt némi ellentmondás:

"Disk managerbe sincs benne"
vs.
"Kettő meghajtó van és mindkettőt látja a windows vagy bármilyen program"

Ha rendesen detektálja a Windows az SSD-t, akkor nyilván a lemezkezelőben is meg kell jelennie, meg ott ilyenkor kérdés, hogy törölve lett a partíció és nem lefoglalt terület van a helyén, vagy csak meghajtóbetűjele nincsen. + Érdemes megnézni azt is, hogy nem.e került be a tárolóhelyek közé az SSD.

Tehát akkor még a jobbik eset, bár egy partíció normál esetben nem tűnik csak úgy el magától, meg ha nem történt formázás vagy törlés.
Ha nem történt formázás vagy törlés és nem a fizikai csatlakozással van gond, akkor ilyenkor felmerülhet a meghajtóhiba is, ami egy SSD-nél pláne szívás lehet, meg hogy annál akár már egy fájltörlés után sem feltétlen lesznek menthetők az adatok (példa).

[ Szerkesztve ]

(#11218) liksoft válasza King Unique (#11217) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha jól olvasom, és jól tippelek, akkor van egy SATA SSD és egy NVMe SSD is. Mindkettőn 1-1 partíció. Így már nem annyira szimpi a helyzet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11219) phain


phain
tag

Szó szerint egy doc fáljt akartam kinyomtatni, mire közölte a gép, hogy nem elérhető és onnantól kezdve volt nincs meghajtó. (előtte nap windows update volt, ne mtudom ez számít-e valamit)

Most olvasom a példát amit küldtél és amit Ropi kolléga válaszolt rá.

Dejo........

(#11220) sayCet


sayCet
aktív tag

Sziasztok,

ismerős adott egy Kingston Datatravelert 16 gb. Esküvői fotóit szeretné menteni, mondtam neki ne várjon semmit, de csak "informatikus" vagyok, hátha megoldom (imádom, hogy mindenre rálehet pakolni ezt a szót).

Nincs rajta partíció a Windows szerint, szeretné, ha formáznám.
Lemezkezelő RAW fájlszerkezetet mutat.

Testdiskkel próbáltam, talál 4 fájlt, majd a pendrive ledobja magát. (laptop)
Valószínűleg, ha nem csatlakozna le, akkor meglennének..

Mit tudnék, tudnának ezzel tenni?

Köszi :R

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#11221) King Unique válasza sayCet (#11220) üzenetére


King Unique
titán

Ha maga a pendrive nem ment tönkre és megfelelően detektálja a Windows, valamint "csak" a RAW a probléma, akkor adott a szokásos módszer, vagyis adatmentő programmal megpróbálni lementeni a fájlokat egy másik fizikai meghajtóra.

Ha jól értem, akkor a pótolhatatlan esküvői fotók csak egy szutyok, amúgy sem feltétlen hosszú idejű adattárolásra való pendrive-on vannak meg és nincsen azokról máshol biztonsági másolat, nem figyelt oda a kedves ismerős arra, ami itt is le van írva a témaindító hozzászólásban? Ha igen, akkor az elég felelőtlen hozzáállás. :B

(#11222) sayCet válasza King Unique (#11221) üzenetére


sayCet
aktív tag

Detektálja a Windows, de egyből kéri, hogy formázzam, addig sehova.

Programokat használtam, az olvasás közben folyamatosan lekapcsolódik.
…. és igen, nincs backupjuk. :C

úgyhogy azzal a 4 képpel, amit kinyertem vissza is adom nekik és elküldöm adatmentőkhöz őket.

[ Szerkesztve ]

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#11223) King Unique válasza sayCet (#11222) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy a RAW kötet miatt formázni akarja a Windows a pendrive-ot, csak egy dolog. Ellenben az adatmentéshez nyilván nem kell és nem is szabad formázni, a linkelt adatmentő programok RAW esetén is tudnak menteni, hozzá tudnak férni a partíción lévő fájlokhoz, sőt akár még akkor is, ha éppen nincsen partíció (nem lefoglalt terület) a pendrive-on. Vagyis az adatmentés megérhet egy próbát, illetve a TestDisk mellett a szokásos és jobb adatmentő programok kipróbálása.

Az adatmentő cég nem lesz olcsó, meg aki nem költ arra, hogy több adattároló eszközt vásároljon és azokra is rámentse / rámentesse a fontos a fájlokat, az az előbbire sem feltétlen fog. De mindegy, ez már akkor az adott illető problémája.

[ Szerkesztve ]

(#11224) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Tudna-e valaki ajánlani valakit, aki tudna egy 64GB-os pendrive-ról adatmenteni?
Eszközként látszik, de amint csinálna vele valamit az ember, meghal (dmesg log lentebb).
Gondolom a flash halt el, a vezérlő még rendben :((

Köszi :)

[79726.745241] usb 3-1: new high-speed USB device number 27 using xhci_hcd
[79726.898623] usb 3-1: New USB device found, idVendor=0781, idProduct=5591, bcdDevice= 1.00
[79726.898639] usb 3-1: New USB device strings: Mfr=1, Product=2, SerialNumber=3
[79726.898647] usb 3-1: Product: Ultra USB 3.0
[79726.898652] usb 3-1: Manufacturer: SanDisk
[79726.898657] usb 3-1: SerialNumber: 05018f07c6fc7366948001de58b555935f49e89cda24fcd0c181bd1e3acc137f184a000000000000000000000a29f5c4ff1c0410915581073aa61568
[79726.899564] usb-storage 3-1:1.0: USB Mass Storage device detected
[79726.899961] scsi host6: usb-storage 3-1:1.0
[79727.922219] scsi 6:0:0:0: Direct-Access     SanDisk  Ultra USB 3.0    1.00 PQ: 0 ANSI: 6
[79727.922903] sd 6:0:0:0: Attached scsi generic sg2 type 0
[79727.923241] sd 6:0:0:0: [sdc] 120127488 512-byte logical blocks: (61.5 GB/57.3 GiB)
[79727.924093] sd 6:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
[79727.924102] sd 6:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 43 00 00 00
[79727.924493] sd 6:0:0:0: [sdc] Write cache: disabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
[79727.933077]  sdc: sdc1 sdc2 sdc3
[79727.934723] sd 6:0:0:0: [sdc] Attached SCSI removable disk
[79758.748660] usb 3-1: reset high-speed USB device number 27 using xhci_hcd
[79764.112277] usb 3-1: device descriptor read/64, error -110
[79779.727694] usb 3-1: device descriptor read/64, error -110
[79779.963720] usb 3-1: reset high-speed USB device number 27 using xhci_hcd
[79780.091795] usb 3-1: device descriptor read/64, error -71
[79780.327694] usb 3-1: device descriptor read/64, error -71
[79780.563906] usb 3-1: reset high-speed USB device number 27 using xhci_hcd
[79780.564049] usb 3-1: Device not responding to setup address.
[79780.771811] usb 3-1: Device not responding to setup address.
[79780.979737] usb 3-1: device not accepting address 27, error -71
[79781.107653] usb 3-1: reset high-speed USB device number 27 using xhci_hcd
[79781.107745] usb 3-1: Device not responding to setup address.
[79781.315826] usb 3-1: Device not responding to setup address.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11225) King Unique válasza hcl (#11224) üzenetére


King Unique
titán

Nem világos ez az "amint csinálna vele valamit az ember, meghal" mit jelent pontosan. Meg ha maga a pendrive nyekkent meg, akkor alapesetben nem is detektálja az OS rendesen és 0 bájt a kapacitása. Ha detektálja és megvan a valós kapacitása, akkor pedig elvileg adatot is lehet menteni arra való célprogrammal, amik Linuxon pl. ezek, Windowson meg ezek.

Igen, tudna, innen a fórumról pl. őket, az egyéb adatmentő cégeket meg kilistázza a webes kereső.

(#11226) hcl válasza King Unique (#11225) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fura, ja.
Szóval amit a dmesg-ben látsz, az addig OK, hogy megtalálja sdc-ként. Amint mountolni akarod, stb., vagy dd-vel menteni, timeout, és elkezdi hányni, hogy
[79913.444591] usb 3-1: device descriptor read/64, error -71 
[79913.680636] usb 3-1: reset high-speed USB device number 37 using xhci_hcd
[79913.680764] usb 3-1: Device not responding to setup address.

Szóval ez HW hiba, amint hozzá is akar férni a flash-hez, megáll. Gondolom a flash terület ment haza, mert a vezérlővel tud kommunikálni a PC. ( "Meg ha maga a pendrive nyekkent meg, akkor alapesetben nem is detektálja az OS rendesen" -> de, ha csak a flash sérült, akkor simán.)
Külön szépség, hogy néztem videókat, és ez a Sandisk Ultra Flair nem külön vezérlős, gyak. az USB csati hátára van forrasztva a monolit IC.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11227) liksoft válasza hcl (#11226) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
Ha egyáltalán van mentési lehetősége, az ára 100-200 ezer közé tehető induló árban a cégeket ismerve. Monolit esetén a mentéshez több dolog ismeretére is szükség van. A vezérlő chip "törése", és a panel visszafejtése is. Ugyanis a mentéshez nem elegendő az USB csatornán csatlakozni, hanem a vezérlő extra kommunikációs csatornái is kellenek.
Vagyis nem egyszerű eset.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11228) hcl válasza liksoft (#11227) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ettől féltem :) Felcsiszolni, kideríteni a jeleket, stb.
Köszi :)

Amit elfelejtettem, miután bármit hozzá próbál férni a PC a meghajtóhoz, eszközként is eltűnik, szóval teljesen megáll.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11229) liksoft válasza hcl (#11228) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A csiszolást meg egyebeket hagyd a szakira! Már ha elvállalható, mert van hozzá eszköze!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11230) hcl válasza liksoft (#11229) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván hagynám, bár elméletben minden megvan hozzá itthon, csak tapasztalatom nincs :)
Annyira meg nincsenek fontos dolgok rajta, hogy 100+ ezret kifizessenek érte :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11231) liksoft válasza hcl (#11230) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Mivel a flash csak így is a controlleren keresztül érhető el (egyedi utasításokkal safe módban), valamint a felületi titkosítását is fel kell oldani, ehhez is minden otthon van?

Ugyanis a flash-ben NEM úgy tárolódnak az adatok ahogyan azt kiolvasod. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11232) hcl válasza liksoft (#11231) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól függ, mi kéne hozzá, lehet megtudnám, oldani, de tapasztalat nem lenne hozzá :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11233) Bogyi007 válasza King Unique (#10753) üzenetére


Bogyi007
veterán

HATALMAS KÖSZÖNET ezen összefoglalóért!!! :R :R :R

Párom gépén éppen gyorsformázni akartam az új Kingston pendriveomat - persze nagyzol a hülyegyerek és lemezkezelőből akarja csinálni - és sikeresen eltévesztettem a meghajtót. Az eredmény?

A 8 TB vinyót sikerült gyorsformázni és eltünt a tartalom, kerestem jópár oldalon programokat és a Wondershare Data Recoverybe botlottam, a Pendrive-val teszteltem, azzal 99%-os helyreállítás.
Na akkor jöhet a vinyó. Nos mondani sem kel,l eltelt kb másfél nap, a külső vinyón kész a mű, teszt. SEMMI sem működik, minden hibás...

Kész végem, nekem reszeltek...

De nem adtam még fel. Irány a PH lapcsalád és ide jutottam. Leszedtem az EaseUS DATA Recovery Wizard progit - úgy ahogy kell használatra előkészítve (pszt erről többet nem beszélünk itt) elindítottam a keresést - amit hagyok egész reggelig futni - és pár dokumentumot, képet, videót gyorsan helyreállítottam találomra. MIND MŰKÖDIK!!!!

A TestDisket is próbáltam, de azzal nem sikerült visszaállítanom a korábbi állapotra a vinyót - így marad e fentebb írtak. És BIZAKODOM!

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#11234) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy Maxtor M3 portable (HX-M101TCB/GMR) típusú, 1 TB-os külső merevlemez, amit nem ismer fel a rendszer, csak a meghajtó betűjelét mutatja, de megnyitni a rajta tárolt adatokat nem lehet. HDD sentinellel megnéztem, és 4%-os kondíciót ír, 95 hibás szektorral, 2,20 TB írt adattal. A rajta tárolt adatokat szeretném valahogy lementeni egy másik vinyóra, van-e erre valami megoldás? Nekem nem tűnik olyan soknak ez a 95 hibás szektor...

Köszönöm előre is a választ!

(#11235) liksoft válasza Shadowduet (#11234) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Az a kérdés, hol van az a 95 szektorhiba! Amennyiben az MFT (könyvtár szerkezet tárolása) eleje, akkor a rendszer nem fog rálátni soha rendesen. Vagyis marad adatmentő program. Mindenképp fontos, hogy korrekt tápellátása legyen, így USB3 portról célszerű meghajtani. Jó lenne tudni, a HDS milyen drive-ot talál benne (Samsung vagy Seagate - ki szokta írni a modell azonosítóját), mert más a meghibásodás, máshogyan célszerű orvosolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11236) Shadowduet


Shadowduet
tag

Szervusz!

Köszönöm a gyors válaszod. Megnéztem HDS-el, Seagate van benne, és ezt a pontos "lemez család": Mobile HDD 1000LM035. Ez most a jót jelent, vagy inkább rosszabbat?

Üdv,
S.

(#11237) liksoft válasza Shadowduet (#11236) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Is-is.
SMR típusú a drive, így "sok sebből vérezhet" a drive belső adminisztrációja is akár. Innen nézve rosszabb.
Ami viszont jobb, hogy ha a műanyag házból kiszeded, az USB illesztőáramkör szinte biztosan leszedhető, így nem kell USB kábelen keresztül szenvedni vele, Gyorsabb, könnyebb a mentés, SATA tápon keresztül meg stabil lesz az ellátása is.
Abban az esetben viszont ha a kondíciója tovább csökken, nem célszerű nyúzni, hanem adatmentőnek odaadni. Persze kérdéses, fontosak-e annyira az adatok?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11238) Shadowduet válasza liksoft (#11237) üzenetére


Shadowduet
tag

Továbbítom az infókat az eszköz tulajának, ez már túlmutat rajtam, köszönöm szépen az információkat, minden jót!

(#11239) Tybee


Tybee
tag

Sziasztok!
Valakinek van ACELab PC-3000 szoftvere és kártyája?
Kingston A400-ról (Phison ps3111) szeretnék pár mappát, doksit lementetni!
Ajánlatokkal bátran keressetek PM-ben!

(#11240) liksoft válasza Tybee (#11239) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Szerintem akinek ilyenje van, az adatmentéssel foglalkozik, és nagy valószínűséggel van árlistája, kialakult ügymenete. Vagyis érdemes arrafelé keresni, és onnan ajánlatot kérni.

Amúgy az ár tekintetében a drive kapacitása is számít..... :B

U.i.: Nem tudok facéran kóborló 3000-es cuccról kis hazánkban...

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11241) parfumeour


parfumeour
újonc

Sziasztok,

van egy régebbi Dell laptopom és hát kellet már neki egy alapos tisztítás, újrazsírozás (is). Amikor újra összeraktam a gépet és elindítottam, vagyis próbáltam volna, az nem indult, mert valami BitLocker zárolta a lemezt és kérte a kulcsot. Kikapcsoltam, újra bekapcsoltam de nem változott semmi. Csináltam egy rendszer visszaállítást és szerencsére működik minden, a Windows partíciót látja a gép, de a többit nem.

Nem töröltem semmit, az egész rendszer visszaállítása talán fél perc volt. Történt valakivel ehhez hasonló eset? Mit csináljak, hogyan tudnám visszahozni az elveszett partíciókat, adatokat? Egyáltalán megvannak még? Köszi a segítséget előre is mindenkinek.

(#11242) liksoft válasza parfumeour (#11241) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Az elmúlt két hétben két hasonló esetet hallottam, ahol nem a felhasználó kapcsolta be a titkosítást, hanem magától tette. Eddig még nem kaptam visszajelzést sem a pontos okáról, sem a megoldásról. Engem is érdekel, mert nem egyedi eset, úgy tűnik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11243) King Unique válasza parfumeour (#11241) üzenetére


King Unique
titán

Ha már be lett kapcsolva a BitLocker meghajtótitkosítás, akkor normál esetben ismert a jelszó / PIN-kód, meg a helyreállítási kulcs, valamelyiket megadva feloldható a zárolás, pusztán csak ennyi lett volna a teendő.
Ha nem a felhasználó kapcsolta be, akkor a feltételeknek megfelelő OEM hardverkonfigurációknál fordulhat elő automatikus bekapcsolás, de ott is alapesetben aktiválásra vár, ahol még kikapcsolható, lásd egy másik topikban bővebben, sőt ez eleve annak a témája.

Nem derült ki a leírtakból, hogy ez a "Windows partíciót látja a gép, de a többit nem" pontosan mit jelent, van-e a többinek meghajtóbetűjele, stb. Ilyenkor nem ártana megnyitni a lemezkezelőt és megnézni pontosan mi a helyzet, akár ide is betenni egy schreenshotot, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11244) Doky586 válasza parfumeour (#11241) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Cmd-ben a "manage-bde -status" mit mond?
Modern készenlétes laptopknál kapcsol be kéretlenül, de tudtommal egy szétszedés nem kellene hogy megakassza a bootot. (hacsak nem frissítetted a biost is)

[ Szerkesztve ]

(#11245) g.peter23


g.peter23
tag

Sziasztok

Vissza lehet keresni, hogy mikor töröltem egy adott file-t/mappát?

Ma vettem észre, hogy az ssd-ről hiányzik vagy 25 GB adat(1 konkrét mappa).
Nem emlékszem, hogy töröltem volna, max véletlenül.

Data recovery megtalálja a fileokat, de nem a visszaszállítás lenne a lényeg, hanem, hogy mikor töröltem, valóban én töröltem e?

Egy Samsung 860as Ssd, Samsung Magician Full Test szerint nincs hiba a lemezen.

Köszi

(#11246) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!
Donor hdd-t keresek :(

Seagate ST3000VN000
SN:Z300

:O Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#11247) King Unique válasza skoos (#11246) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban nemrég már le lett írva, hogy adatmentő cégre kellene bízni a fejszerelvény cseréjét, nem otthoni mutatvány.

(#11248) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Nem találtam konkrét topikot így itt tenném fel a kérdést. Szüleim régi netezős gépét szeretném eladni. Hogyan tudnám törölni legegyszerűbben az összes adatot, hogy ne lehessen visszaállítani egyáltalán? 500Gb HDD és egy 128Gb SSD-ről lenne szó. Előre is köszönöm a segítséget és bocsi az off-ért.

(#11249) King Unique válasza Atish19 (#11248) üzenetére


King Unique
titán

(#11250) skoos


skoos
őstag

Nekik keresek. Ők is keresik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.