Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) liksoft válasza Aureal (#11149) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Off-ba tettem, de reggel már 43e körül volt. Vagyis más ár esetén téves lehetett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11152) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok, némi segítséget kérnék.
Média fájlaimat (képek, videók, filmek) külső 2.5 merevlemezeken tartom (nem gyári megoldások, sima merevlemez házak amibe beszereltem a hdd-ket). Ebből az egyiken van adatvesztésem, illetve a tünetek alapján elszállt a partíciós tábla: A PC RAW formátumúnak látja és inicializálni szeretné....
Első körben ráeresztettem az icare Data Recovery programot és egy másik üres HDD-re megpróbáltam az adatmentést a RAW opció kiválasztásával. Ment kb 4 napot (1 terás hdd), képeket 95%-ban rendben vissszanyerte, de a videók és filmek -hiába mentette le- sérültek, nem indíthatóak. Van egyéb lehetőségem ezeket visszanyerni szoftveresen?
Illetve a hibára futott hdd-t kukázzam, vagy újraformázás után használható? Ezt látom HDS alatt:

(#11153) aldebaran


aldebaran
őstag

Valakinek sikerült már adatot visszahozni olyan HDD-ről, ami i/o error-os? Milyen progi kell hozzá?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11154) Josi válasza aldebaran (#11153) üzenetére


Josi
aktív tag

Onnan neked kb semmi esélyed. Adatmentő cég kell hozzá.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11155) liksoft válasza aldebaran (#11153) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Elnézést, a család digitális szünetet rendelt el nálam. :)

Nem túlzottan. Ott valahol alkatrész cseréjére lesz szükség. Azért azt nem írtad, másik kábellel és esetleg másik alaplapnál is próbáltad-e? Ha ezek nem segítenek, akkor szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11156) liksoft


liksoft
Topikgazda

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11157) aldebaran válasza liksoft (#11155) üzenetére


aldebaran
őstag

Firmware-t frissítettem és utána lett ez. nyikorgott egy ideig, majd beadta a kulcsot. másik gépbe is betettem, nem segített.
Igazság az, hogy csak az adatokat akarnám róla, a hdd már nem érdekel...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11158) liksoft válasza aldebaran (#11157) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Firmware-t? Minek? Mi volt ami miatt megtetted? Egyáltalán milyen drive-ról beszélünk?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11159) aldebaran válasza liksoft (#11158) üzenetére


aldebaran
őstag

Mert hangos volt és melegedett nagyon, ezért gondoltam, hogy frissítem. 2 ugyanolyan volt, az egyik működőképes maradt, a másik meghalt. (Seag ate)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11160) liksoft válasza aldebaran (#11159) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A melegedés a működéséből adódik. Azt csökkenteni könnyebb egy ventillátorral, vagy máshová helyezéssel. Ha úgy gondolod, hogy bárhol leadod adatmentésre, ezt mondd el az elején, mert nagyon fontos információ a mentéshez! Érdemes megkérdezni, így is vállalja-e akihez viszed (nem biztos!).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11161) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

A Hdd probléma.. topikból lettem ide irányítva, valahogyan vissza kellene szerezni egy régi winchesteren lévő adatokat.

A winchester egy TOSHIBA DT01ABA300 3 terrabájtos , már elég sokat ment winchester, amit évek óta nem használtunk.
Azóta a gép is változott, új alaplap, oprendszer, stb...
A winchester annak idején egy 3TB unlocker programmal lett működésre bírva, hogy a 2 terrán felüli része is elérhető legyen.
Most viszont éppen ez a gond... hiába próbálok ilyen unlocker programokat, nem igazán akar látszódni az a bizonyos partíció...

Látszik az E, és a H , de a lemezkezelésben is látható,fekete, nem lefoglaltnak jelölt 700 gigás partíció nem elérhető.
Annak idején ezt "unlockolta" a 3TB unlocker program..

Szerintetek mit lehetne tenni, hogy lementhető legyen a partíció tartalma?

(#11162) liksoft válasza kisi (#11161) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

[link] Én inkább a fizetősek között keresnék programot. Mivel a hivatalos rendszert megkerülve segédprogrammal érted el azt a területet, így az ingyeneseknél kisebb esélyt érzek.

Ami fontos, a mentendőn TILOS bármi írás, módosítás!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11163) kisi válasza liksoft (#11162) üzenetére


kisi
aktív tag

Köszönöm szépen!

Kipróbáltam egy másik módszert, és beválni látszik : feltettem egy virtuális gépet, XP-vel, és az alatt hajlandó működni az unlocker, a meghajtó listájában látszik az adott partíció. csatlakoztattam egy hordozható winchestert, és elkezdtem a másolást... Most már csak mintegy 6 óra drukkolás kell, hogy a végére érjen....Hiába usb 3-as, illetve a valós rendszer is simán kezeli, a virtualizáció miatt szerintem csak usb2 ben megy...
De inkább várok, mint újra próbálkozzam...

(#11164) liksoft válasza kisi (#11163) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Aha. Azért az valahol elsikkadt, hogy XP volt a rendszer....

Amúgy nagy kalappal! Elméletben jónak tűnik ez is, gratulálok!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11165) Josi válasza kisi (#11163) üzenetére


Josi
aktív tag

Hát én a virtual alatt csinálnék egy olyan könyvtárat, amit az xp és a win10 is lát és oda másolnék. Utána win10 alól oda másolnék ahova szeretnék. Sokkal gyorsabb lenne.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11166) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

Adott egy Seagate Expansion 2TB (STEA2000400, Model: SRD0NF1) külső merevlemez amit testvérem kislánya leejtett és azóta nem ismeri fel a Windows 10 (nem jelenik meg a meghajtók között) ráadásul furcsa hangokat ad azóta ("beep" hangot ad kb. 3 másodpercenként). Főként családi fotók és személyes dokumentumok voltak rajta és sajna nem készült róla biztonsági másolat.

Arra gyanakszom, hogy már fizikailag is hibás lehet a merevlemez, mert több számítógépre illetve több USB portra is rádugram, de sehol sem ismeri fel a rendszer (Sajátgép / Kezelés / Tárolás / Lemezkezelés alatt sem látszik sajna a merevlemez).

Jól gondolom, hogy fizikailag meghibásodott a merevlemez? Ha igen, akkor hová érdemes vinni javíttatni / adatot menteni róla? Kb. mennyibe fog kerülni várhatóan az adatmentés?

Ha esetleg tudtok ajánlani jó ár / érték arányú szervízt is, azt külön megköszönöm!

Előre is köszi a segítséget!

(#11167) liksoft válasza mm779 (#11166) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez valószínűleg letapadt, vagyis a fejek a rámpáról lejöttek, és a felületen vannak valahol. Ennek a drive-nak a mágneses rétege nagyon érzékeny, és a drive szerelhetősége sem a legideálisabb. Vagyis a próbálgatással csak rosszabb lehet a helyzet, valamint hirtelen mozdulat (forgatás, rázás, ütögetés) tilos, ha szeretnétek még adatot róla. Sőt, ha a felületről elindul egy anyagleválás, akkor menthetetlenné válik. Márpedig ez a típus a nagyon nagy bitsűrűség miatt sérülékeny. SMR típusú, így az adatok bárhol lehetnek a felületen, csak abban az esetben menthető, ha a felülethez tartozó adatok (adminisztráció) IS épek, nem csak a gyári firmware.
Valószínűleg 120-160 ezertől indul sikeresség esetén. Ez alatt napi gyakorlattal rendelkező profi (ez a drive megkívánja) szerintem nem nyúl hozzá. Ha viszont többszörösen macerás (nem csak tapadásból kell kivenni hanem cserealkatrészt is kér, meg a felületi adminisztráció is sérült), akkor könnyen fölé mehet az ár (tetejét nem saccolok).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11168) mm779 válasza liksoft (#11167) üzenetére


mm779
tag

Szia!

Köszi szépen az infókat!

(#11169) #56573440


#56573440
törölt tag

Sziasztok

remélem nem nagyon szar helyre írok :)

Adott egy lemez, 3 particióval, ami kissé elhalálozott... Van gyári mentés róla, de külön particiónként készült egy .wim file hozzá...

Arra már rájöttem hogy rufussal egy másik vinyóra ki tudom írni a wim-képeket, de arra nem találtam megoldást hogy mindhárom partició a helyére kerüljön a megfelelő partíciókkal...

Köszi ha valakinek van ötlete...

(#11170) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

Van egy 1TB HDD, amit klónozni szerettem volna MiniToollal a szokásos módon dokkolóból 480GB SSD-re. Csak a C és egyéb rendszer partíciókat, a D adat meghajtót nem.
Így bőven elfért volna az össz ~250GB adat.
Elindult, közben itt hagytam és amire visszaértem partíció hibával megállt az egész.
Még szintén dokkolóról nézve úgy tűnt sikerült a művelet, a méretek és a partíciók egyeztek a forrás és a cél meghajtón. Leválasztottam, ahogy kell. Utána mintha eltűnt volna a meghajtó, RAW lett belőle és egyikről sem bootol az eredeti laptop.
Windows természetesen nem bootol. [link] [kép]

Van valami ötlet hogy tudnám visszaállítani? :F
Általában megoldom, de most szeretnék biztosra menni.

[ Szerkesztve ]

(#11171) King Unique válasza #56573440 (#11169) üzenetére


King Unique
titán

Mivel ebben a topikban a formázott, törölt, leejtett, meghibásodott meghajtókról történő adatmentés a téma, ezért lehet nem ez a legalkalmasabb ehhez a kérdéshez.
Itt jó lenne tudni, hogy pontosan milyen programmal készült az a mentés, mert ez a "külön particiónként készült egy .wim file hozzá" elsőre nem sokat mond.
A rendszermentésnek és visszaállításnak, a lemez tartalmának képfájlba mentésénél pont az a lényeg, hogy az utólag 1:1-ben visszaállítható, visszaállítás előtt felcsatolható és megtekinthető az adott programmal, stb. Vagyis nagyon nem világos miért kellett a Rufus programmal másik HDD-re írni, amikor az eleve USB-s meghajtókhoz, azoknál telepítési adathordozó létrehozásához való...

(#11172) Doky586 válasza Grave_444 (#11170) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megismétled a klónozást úgy hogy ne hibajelzés legyen a vége... :)
Egyébként írd le részletesebben mit csináltál.

(#11173) King Unique válasza Grave_444 (#11170) üzenetére


King Unique
titán

RAW kötet esetén jó esetben megoldható saját felelősségre a fájlrendszer javítása / partíció közvetlen visszaállítása, valamint az adatmentés is, ahol adatmentéses oldalról nyilván az utóbbi megoldás (adatmentés) javasolt.
Ebben a topikban a formázott, törölt, leejtett, meghibásodott meghajtókról történő adatmentés a téma. Ha adatmentés helyett a Windows rendszerindítását akarod javítani, az a cél hogy klónozás után bootoljon a célmeghajtóról, akkor nem világos miért nem az adott Windows topikban érdeklődtél ez ügyben. :F Sőt, ahogy nézem közben a másik topikba is sikerült beírni, de akkor vagy csak ide, vagy csak oda kellett volna.
A téma topikjában már többször el lett magyarázva, hogy kell Windowst klónozni, amihez elsődlegesen a Macrium Reflect program használata javasolt, annak 8-as verziójánál a klónozás során a partíciók átméretezése is megoldható 1 kattintással a lemezterülethez igazodva, stb.
Ha ez eredeti forrásmeghajtó nem sérült, akkor adott a lehetőség megismételni a klónozást megfelelően kivitelezve.

[ Szerkesztve ]

(#11174) Grave_444 válasza Doky586 (#11172) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az eredeti forrás meghajtón is elszállt minden. :)
Részletesebben? Teljes meghajtót klónoztam volna partíciókkal együtt.
Mintha simán egy 2 lemezes dokkolóba tennéd és rányomnál a clone-ra csak itt muszáj volt programmal, mert a cél meghajtó fele akkora volt, mint a forrás.

King Unique
Tudom hogy kell klónozni, de mint írtam itthagytam és elromlott minden, amire visszaértem.
Az eredeti meghajtó is sérült a folyamat során és a Windowst szeretném helyreállítani, de minden adatot is rajta. Jelenleg egyiket sem érem el, ezért is gondoltam, hogy adatmentés is.
Köszi a választ, átnézem. :R

(#11175) Bloodyneck


Bloodyneck
újonc

Sziasztok,

van egy My Passport Western Digital külső meghajtom. Egy alkalommal valószinúleg nem megfelelően választottam le a gépről, mert most bár felismeri a Win 10-em, de nem tudja már beolvasni a rajta levő könyvtárakat.

Azonban az az érdekes, hogy az LG smart tévé minden további nélkül beolvassa a meghajtót és a tvn keresztül lehet is használni. Családi fényképek vannak rajta azókat szeretném valahogy letölteni róla, hogy ha a meghajtó már valóban menthetetlen lenne.

Sajnos nem tudom, hogy anélkül, hogy a windows beolvasná a könyvtárakat, nem tudom, hogy hogyan lehetne javitani.

Köszi mindenkinek előre is.

(#11176) King Unique válasza Bloodyneck (#11175) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki a lírtakból, hogy ez a "nem tudja már beolvasni a rajta levő könyvtárakat" pontosan mit jelent, nem ártott volna valami screenshot erről.
Ha RAW lett az NTFS kötet, akkor a másik topik válaszában és nemrég ebben a topikban is újra le lettek írva a windowsos lehetőségek.
Ha nem RAW, hanem NTFS hozzáférési probléma, akkor azt megoldja Windowson a hozzáférési engedélyek megfelelő beállítása.
Ha a tévén a Linux-alapú / Unix-szerű operációs rendszer gond nélkül olvassa a külső merevlemez tartalmát, akkor ilyen alapon PC-n akár pl. egy pendrive-ról bootolt Linux live rendszer is jó esetben képes lehet erre.

[ Szerkesztve ]

(#11177) Grave_444 válasza King Unique (#11173) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Végül a rendszert nem sikerült visszaállítani, viszont EaseUS segítségével minden adatot a saját mappájában le tudtam menteni. :) Ígértem, hogy írok mi lett a vége.

[ Szerkesztve ]

(#11178) Josi válasza Grave_444 (#11177) üzenetére


Josi
aktív tag

Hát ha adatot mentesz, akkor az indítórendszer az felejthető. De ilyenkor az a legkisebb gond.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11179) max56


max56
csendes tag

sziasztok valakinek volt már ilyen ? win 10 frissítés letöltése közbe avatkozott, dokkolós hdd 1TB be volt dugva rajta van F,G meghajtó, a G-t nem ismerte fel hiba ablakot adott mikor meg akartam nyitni a gép durván lelassult úgy hogy kikapcsoltam majd újra be a képernyőn win 10 logó alatta reparing G 100% ? 4234/423452 ? ez király helyre rakja a G meghajtómat :) hát helyre rakta csak benne lévő pl videók mappa üres volt :Y semmit sem írt ki hogy törli csak úgy eltűnt, tovább néztem a mappákat és minden meg van, volt ahol sok kép volt ott egy-két kép sérült lett de ennyi, kicsit kutatottam az esett után és ezt a helyre állító programot Recuva találtam szerencsére csinált árnyék fájlokat a külső hdd és megtaláltam found.000 mappát ez a mappa ami kell hogy helyre állítsam a fájljaimat ? hogy helyre tegye a videó mappámat ? találtam egy videót is ami segíthet nekem [link] de félek hogy a törölt dolgokat fogja nekem dobni és nem azokat amik kellenek, valakinek volt hasonló fájl eltűnése ? féljek hogy tönkremegy a hhd ? gondolt egyet a gép és eltüntette a fájlokat ilyet még nem láttam :W nem akarom elsietni nehogy kárt okozzak

(#11180) liksoft válasza max56 (#11179) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Total Commandernél állítsd be a rejtett file-ok mutatását. Utána ellenőrizd le a hiányt. Ugyanis ha sérül a könyvtár szerkezete, akkor a CHKDSK csinál found.xxx könyvtárakat, alatta anyaggal, csak éppen rejtett ez a könyvtár.
Ha meglettek a dolgok akkor boldogság, ha nem, akkor több mindentől függ a folytatás. De ezt majd akkor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11181) Doky586 válasza max56 (#11179) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A chkdsk készít found.000 néven mappát. Az abban levő filelokat ha átnevezed .jpg re akkor azok a képeid amik hiányoznak (legalábbis egy részük). Sajnos az eredeti nevük elveszett.

(#11182) liksoft válasza Doky586 (#11181) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vagy a videók. Vagy más. HA! found a neve, akkor csak tartalom alapján lehet eldönteni milyen típusú volt régen, de sokszor meghagyja az eredeti nevet, amennyiben egy leszakadt könyvtárszerkezetet talál.

Nem azonnal átnevezés jpg-re, mert lehet más is! ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11183) max56 válasza liksoft (#11182) üzenetére


max56
csendes tag

boldogság total commander megvan benne a found mappa, rámentem televan chk fájlal, mappa nevek is chk, felére rámentem tele vannak videókal mp4-el :C de 1-2 mappát nem hajlandó megnyitni és vannak mappák amikben elégé furcsa jpg gif mp4 fájlok vannak az egyik mp4 240 B a másik jpg 131 MB van :F , mappa ikonon eltűnt a !-jel mikor rámentem nem tudom ez baj-e remélem nem, végignézzem ? $Boot $Bitmap $AttrDef fájlok is vannak, dir0000.chk mappában EDP mappa (amit nem hajlandó megnyitni) és tracking.log fájl van, -átnevezni- és ha mp4 helyet jpg írok akkor nem tudom vissza csinálni ?

(#11184) liksoft válasza max56 (#11183) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A dollárosakat hagyd, azok a rendszer részei. Elméletileg nem is engedi törölni, sem átnevezni, mert használatban vannak.
[link] Ez egy jó segédeszköz a fényképezőgéppel készült képekhez. Lehet, hogy át kell nevezned a file-okat előtte jpg-re, de amit átír dátumosra, azok fényképek, átmásolhatóak (és utána törölhetőek) innen.
Persze, itt az idő, hogy készüljön biztonsági mentés, ami a legelső lépés lenne, és kerüljön most bele válogatás nélkül a found mappa a többi megmaradt fontos anyagoddal. Mentés után ráérsz rendet tenni, de legalább amit sikerült megmenteni, egy plusz másolatban már meg van.

Ja, és a Hard Disk Sentinelben nem véletlenül van az automatikus chkdsk tiltásának lehetősége. Előbb mentek, utána engedem a drive-ra, mert ha eszközhiba van, akkor képes a chkdsk MINDENT legyalulni. SMR típusú drive és SSD esetén pedig az utólagos felületi keresés sem segít már, hiszen a drive felszabadítja a TRIM parancs alapján a törölt adatok területét!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11185) max56 válasza liksoft (#11184) üzenetére


max56
csendes tag

biztonsági mentésről még pár szót (külső hdd)G-t átnyomom a (belső hdd) D-re 1 külön mappába elég ctrl c ctrl v nem ? :DDD az egész G meghajtó 200 GB, kerestem még ilyen biztonsági mentés-ről dolgokat a win10-ben -gépház->frissítés és biztonság->biztonsági mentés- tényleg jó vagy rossz ez a win biztonsági mentés ? vagy használjak külön programot ? és a found.000-ban a mappákban lévő mp4-et lejátssza a win videólejátszó a de a képeket nem akarja mutatni

(#11186) liksoft válasza max56 (#11185) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Sima másolás jó. Total Commander "F5 Másolás". És igen, a teljes külsö tartalom egy elkülönített könyvtárba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11187) Csixi


Csixi
csendes tag

Sziasztok,
az alábbi gondom adódott:
Adott egy 918+ NAS amiben van 2 db 8 TB WD RED (SHR Btrfs) és 2 db 4 TB WD RED (alap, Btrfs). A 8TB teljesen teli van, szeretném megúszni új HDD vásárlás nélkül a bővítést. Elvileg lehet RAID 5-be bővíteni a rendszert, de nem engedi mert a 4 TB HDD-ket már nem lehet hozzáadni mivel az alap a 8 TB. Gondoltam akkor lementem az összes adatot egy külső RAID 5-ös USB dokkolóra (ICY BOX IB-RD3640SU3) amiben van 4 db 3 TB WD Purple HDD és megcserélem a 4-8 TB HDD-ket, hogy egyben legyen minden. A mentés 2 nap alatt sikerült is, letöröltem a NAS-ban lévő HDD-ket és kezdtem volna hozzá... ekkor jött a nagy probléma, tegnap a viharban elment az áram és akkor szembesültem vele, hogy a NAS rajta volt az UPS-en, de a dokkolót elfelejtettem rákötni. Most a NAS látja az USB RAID5-öt, de azt mondja, hogy formázzam le akkor tudja csak használni... azt viszont nem merem, mert minden adatom elviekben már ott van rajta... :W Megpróbáltam felismertetni egy windows 11-es gépen az USB-t, (elméletileg kezeli már az ext4-et) de nem lát rajta semmit. A HDD Sentinel látja, hogy rá van dugva az USB-n a 4 HDD, mind 100 %-os, de partíciót semmi nem lát.
Sajnos a linuxhoz nem sokat értek, így fogalmam nincs, hogy tudom a partíciót visszaállítani vagy egyáltalán vissza lehet-e. Nem nyúltam hozzá, nem próbáltam semmi adatvisszaállító progit, ki sem szedtem a HDD-ket a helyükről.

Szerintetek lehet valamit csinálni, hogy visszaszerezzem az adataimat, vagy keressek egy adatmentő céget?

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

Üdv: Csixi

(#11188) liksoft válasza Csixi (#11187) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Live Linux esetleg segíthet, az hátha felismeri. Sajnos a Linux a lezáráskor ír ki sok adatot a drive-ra az adminisztrációból, így ha az nincs kint, korlátozottak a lehetőségek. Gondolom a NAS is hasonlóan a memóriában tárolt adatokat. Adatmentő programnak [link] esetleg ezt tudom mondani hozzá. Ha ezek nem segítenek, és más szakembernek sincs jobb ötlete itt, akkor marad a céges mentés. (Drágább mint 2-3db 8TB HDD.....)

Viszont lenne egy gondolatom. A RAID5 vagy RAID1 (tükör) illetve minden redundáns tárolás CSAK működési biztonságot ad, adatbiztonságot nem. Amennyiben nincs lehetőség többszörös biztonsági mentésre (plusz egy kópia alap, az sehogy nem kerülhető el!), úgy olyan file-rendszert célszerű választani, mely a környezetéből (NAS) kiemelve is olvasható. Így ilyenkorra marad a HDD tükör (és nem partíció tükrözése) lehetőség, mivel a többi egyedi bejegyzésekkel egyedi rendszert alakíthat ki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11189) Csixi válasza liksoft (#11188) üzenetére


Csixi
csendes tag

Szia, köszönöm a válaszod.
Mindenképpen megpróbálom az ajánlott szoftverrel...
Esetleg SystemRescue is megoldás lehet?

A gondolatod teljesen jó, én is így szerettem volna a végén megvalósítani, de az áramszünet közbeszólt. Igaz akkor már 2 napja fenn volt az anyag, gondolom addigra már a memóriából kiírta az adatokat. áramszünetkor már csak pár filmet másolt... reménykedem.
Raid 5-be akarom tenni a NAS-t és az Icybox-on lenne a másolat, majd a maradék HDD-re menne még egy biztonsági másolat bizonyos könyvtárakról... magyarul 1 eredeti és 2 másolat lenne, az már elég biztonságot ad gondolom.

A legnagyobb gondom most, hogy a megboldogult feleségem összes olyan adata rajta van, amit szerettem volna átadni a kislányomnak (képek, videók, versek majdnem kész könyvbe összerakva stb.) Sajnos csak ezzel tudom az Ő emlékét folyamatosan fenntartani... ezért fontos nagyon Nekem. Persze mellette a nyomdai munkák is kellenének, de azokat újra tudom készíteni, bár elég nagy meló lenne...
Hétvégén, nyugodt környezetben megpróbálom visszaállítani, remélem lesz szerencsém.

(#11190) King Unique válasza Csixi (#11187) üzenetére


King Unique
titán

"Megpróbáltam felismertetni egy windows 11-es gépen az USB-t, (elméletileg kezeli már az ext4-et) de nem lát rajta semmit."

Dehogy kezeli, legalábbis alapértelmezetten eleve nem, max. a WSL 2 megoldással vagy Linux Reader, Paragon Linux File Systems for Windows, stb. 3rd party programok telepítése után.

"de partíciót semmi nem lát"

Mármint ha a lemezkezelőben nézve particionálatlan a HDD, azaz nem lefoglalt terület van, akkor az szívás, az esetben a Linux live rendszer sem feltétlen fog tudni azzal mit kezdeni és adatmentő programra (példák) lesz szükség. Viszont ha RAID-ben volt a HDD és utólag eltávolítva a RAID tömbből, akkor az megint hibalehetőség lehet és ki tudja úgy képes-e megtalálni az adatmentő program a rajta lévő fájlokat...

(#11191) liksoft válasza Csixi (#11189) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A mostani helyzetben sem tudsz hozzáférni a RAID5 lemezeken tárolt adatokhoz (remélhetőleg azért az adatmentő program segít majd). Ezután a tükör helyett mégis ezt szeretnéd? Lelked rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11192) Csixi válasza liksoft (#11191) üzenetére


Csixi
csendes tag

Igazából mit tanácsolnál?

Ezek vannak most nálam:
2 db 8 TB HDD WD RED
2 db 4 TB HDD WD RED
2 db 3 TB HDD WD RED
4 db 3 TB HDD WD Purple
1 db 2 TB HDD WD Purple
1 db 3 TB HDD WD Green
1 db 2 TB HDD WD Green

Van egy Synology 918+ NAS és egy Icy Box IB-RD3640SU3 tárolóm, mindkettő 4 lemezes.

Ezekből kellene valamit kihozni, nem szeretnék ennyi HDD-re még vásárolni...
Szerintem a Green HDD-ket hagyhatjuk... hogyan tovább?

(#11193) Csixi válasza King Unique (#11190) üzenetére


Csixi
csendes tag

RAID 5-ben volt és nem lett még hozzányúlva, eltávolítva a tömbből...
Synology látja a RAID 5 tömböt, de azt mondja, hogy nincs formázva, csak formázni lehet benne.
A windows csak annyit lát, hogy rádugtam egy USB-s valamit, partíciót nem néztem, most nézve ennyi látszik [kép] ... a HDD Sentinel meg ki tudja olvasni, hogy az USB-n 4 db HDD van és nincs rajta hiba, de semmi többet.

(#11194) King Unique válasza Csixi (#11193) üzenetére


King Unique
titán

Tehát maga a partíció megvan, csak mivel vélhetően olyan fájlrendszer van rajta, amit a Windows 11 nem kezel natívan, azért jelenik meg így. Ahol jó esetben lehet pl. egy Linux Reader program telepítése után hozzá lehet férni a tartalmához, az kezel mindenféle linuxos és egyéb fájlrendszert.

(#11195) max56 válasza liksoft (#11186) üzenetére


max56
csendes tag

190 GB (teljes anyag) volt a G külső meghajtón belsőn D-n meg 220 GB (szabad hely) sima liba ctrl c ctrl v, G valamiért sokkal nagyobb lett és nem teljesen fér rá a D-re, törölhetek fájlokat a G-meghajtóról ? vagy a D-re másolt G meghajtós fájlokból ? természetesen olyan fájlokat amik jók és nincs bajuk vagy ne csináljak semmit mert valamit elrontok ? found.000 másolásnál G-ről D-re <Hiba!> ablak found.000/20000000 és a dir0000.chk/EDP nincs jogosultságom a mappához pedig a found.000 is másoltam rendszergazdaként, küldjek be képeket ? és írtam hogy a found.000-ban több mappákban rendesen van mp4 amit meg is nyit a windows videólejátszó azokat másolhatom vagy kivehetem a found.000-ból ? print screen-eztem a found.000 mappámat a total commanderben amit nem tudok beküldeni :(

[ Szerkesztve ]

(#11196) macipajti


macipajti
tag

Sziasztok!

Adott egy Seagate sshd ami ki lett véve az előző laptopomból (Lenovo Y510P), ami az új gépre csatlakoztatva a mellékelteket produkálja.

E :R lőre is

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#11197) King Unique válasza macipajti (#11196) üzenetére


King Unique
titán

Az idegen dinamikus lemezt a másik hw/sw környezetben először értelemszerűen importálni kellene Windowson, utána lehet hozzáférni a tartalmához. Valamint SATA-n kellene csatlakoztatni, mert Windowsoknál USB-n eleve nem támogatott a dinamikus lemezek kezelése, azért érvénytelen.

Egyébként ez nem klasszikus adatmentés téma formázott / törölt / tönkrement meghajtóról, éppen ezért az ilyen kérdés akár az érintett operációs rendszer topikjában (Windows 10) is elfért volna.

[ Szerkesztve ]

(#11198) macipajti válasza King Unique (#11197) üzenetére


macipajti
tag

Szia!

Köszönöm a válasz!

Ha visszateszem a régi gépbe működni fog?

Köszi

Gyógyszerre inni az ugyanolyan,mint akupunktúrára talajtornázni!

(#11199) max56 válasza liksoft (#11186) üzenetére


max56
csendes tag

a fájlok nagy része megvan ! a több mint 20 dir0000.chk nevű mappákat átmásoltam a found.000 mappából D-meghajtó found.proba (rendes)mappába, kísérleteztem egy kicsit hogy mivan ha rendes mappába rakom ezeket a mappákat és amiket kerestem fájlokat benne azok megvannak ! képeket,videókat megnyitja és nem sérültek ! nem kellet a programodat használnom a fájl saját magát felismerte mikor átírtam .chk fájlokat total commanderben jpg-re vagy mp4-re és megtudtam nyitni :C csak ezek a pl $IU48QGE.mp4 fájlok idegesítenek nem tudom megnyitni sem átírni próbálkoztam, ebből van 1 mappába 178 darab, ebből 30 darabot meg tudok nyitni szerintem ezek sérültek a legjobban, vannak még sérült fájlok főként képek found.000-on kívül más mappákban de szerencsére pár darab (remélem nem találok még többet)- köszönöm a segítséget :R

(#11200) mm779 válasza liksoft (#11167) üzenetére


mm779
tag

Sziasztok!

Az előzményekre válaszolva, elvittem a külső merevlemezt egy budapesti céghez ahol bevizsgálták azt és a hivatalosan megállapított hiba diagnózis a következő:

"Az olvasófej megtapadt a lemezfelületen, ennek ellenére az adathordozó terület látható részein sérülés nem található, egyéb sérülésre utaló jel nincs (olvasófej deformitás, adathordozó maradvány), ettől függetlenül a tapadás helyén, valamint a nem látható helyeken felületsérülés lehetséges. Sérült olvasófej, firmware és elektromos hiba. Az olvasófej cseréjét követően - amennyiben a nem látható területeken sérülés nem igazolódik, valamint az adathordozó réteg mágneses tulajdonsága megfelelő - az adatmentés jó eséllyel elvégezhető. Az adatmentés során az adathordozó rosszabb állapotba is kerülhet, mint a kiinduló állapot."

Telefonon beszéltem a cég egyik emberével és szerinte elég jók az esélyek, de sajnos az összeg amennyibe az adatmentés kerülne az rengeteg (230.000 Ft + ÁFA :Y + új HDD).

Tudom, hogy nem túl etikus kérdés, de van rá esély, hogy a fenti diagnózist figyelembe véve ennél valahol olcsóbban lementik az adatokat? Az a gondom, hogy a fenti összeg rengeteg és ha lenne olcsóbb alternatíva akkor mindenképpen elgondolkoznék rajta, mert ezt testvéremék sajna nem nagyon tudnák kifizetni. Ha esetleg tudtok ilyen helyet, akkor írjatok nyugodtan akár privátban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.