Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) liksoft válasza King Unique (#11099) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg szokásos lecsatlakoztatás?....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11102) King Unique válasza liksoft (#11101) üzenetére


King Unique
titán

Milyen szokásos lecsatlakoztatás, a Windowsban, hogy annak hiánya miatt lett gond?

(#11103) liksoft válasza King Unique (#11102) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Pontosan. Az is jó kérdés, a "Manager" is mindent kiír-e, vagy előzőleg őt kéne bezárni, utána az eszközt lecsatlakoztatni. Hiszen ki nem írt adatokból lehet az OS vagy a Manager részéről is sérülés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11104) üszök


üszök
őstag

Köszi a segítséget a getdataback pro úgynéz ki megoldja a gondot.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#11105) hóbortos


hóbortos
csendes tag

Sziasztok!
Most fejeződött be a Maxtoron a mélyvizsgálat, és az eredmény, teljesen rendben.
A HDS-el lefuttatott vizsgálat is 100%-ot mutat a teljesítményre és a kondícióra. Amúgy ez a Maxtor nem is régi, és eddig csak 62 nap működési időt, indulás és leállás pedig 2 376, az összes írt adatmennyiség pedig 4,02 TB
Még kipróbálok majd néhány adat visszaállítót lefuttatni, de most sajnos mennem kell. Majd referálok és nagyon Köszönöm mindenki segítségét. .

(#11106) hóbortos


hóbortos
csendes tag

Sajnos minden reményem szerte foszlott, nem sikerült a Maxtornál eredményt elérnem az adatmentéssel kapcsolatban sem. Ami megfigyelhető a Maxtor - Drive Manager-én, hogy a nyitó képén látni lehet, a lemez teljes kapacitását, a SecretZone Mennyiségét és az összes használatban lévő adat által lefoglalt terület nagyságát. Másik érdekesség, hogy a Managerben továbbra is van lehetőség új zóna terület létrehozásához, attól függetlenül, hogy nem ismeri fel az általa létrehozott régi területet.
Olyan ez, mintha a kapcsolat a Manager és a Zóna között hirtelen megszakadt volna, adattovábbítás közben, mint pl.: a HDD kihúzása adatáramlás közben. Mivel csak én használom a gépet, az biztos, hogy ilyen nem volt.
Mindegy, lehet hogy beruházok egy másik külső HDD-re.

Végül is szeretném meg köszönni a segíteni akarók szándékát. Sziasztok.

[ Szerkesztve ]

(#11107) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Sziasztok
Van egy meghibásodott merevlemezem.
Főleg családi fotók, 600 gb. Már ahogy nézegettem a képeket csomó sérült hiányos.
Mit csináljak ctrl+c - ctrl+v vagy érdemes valami programmal menteni a menthetőt ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#11108) liksoft válasza BorsóKorsodi (#11107) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

A videó nálam nem indul el, inkább írd le. Kéne a pontos típus, és hibajelenség. HD Sentinel szerint milyen a kondíciója? Mitől hiányos? Mitől sérült? Milyen rendszer alatt nézed? Stb...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11109) BorsóKorsodi válasza liksoft (#11108) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Huh bocsi valahogy félre ment a link :DDD
Itt a kép [link]
Samsung HD103SJ

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#11110) liksoft válasza BorsóKorsodi (#11109) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ez 1 válasz sok kérdésre..... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11111) BorsóKorsodi válasza liksoft (#11110) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Köszi a segítséget, megprobálok válaszolni.
Win10 ben nézem, nem tudom mitől hiányos, mitől sérült.Új configba raktam át akkor solt a bios h ez a meghajtó nem jó, nem is engedte használni a gépet amíg ki nem szedtem. Vissza raktam régigépbe annyit tudok amennyit sentinel ír. A merevlemez samsung HD103SJ.

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#11112) liksoft válasza BorsóKorsodi (#11111) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az a drive parkoló pályás. Minden indítás és leállás, vagy energiagazdálkodási leállás ronthat a helyzetén! Ennél az eszköznél inkább erre gyanakszom, az újabb és más gyártóknál lévők esetében meg a rossz tápellátás okozhat hasonló hibát.
A várható hiba ismeretében (ha elkezdi a gyalulást a felületen, onnantól nincs anyag ami olvasható lenne) érdemes elgondolkodni, otthon nyúzod vagy adatmentéses szakemberhez viszed aki a tiszta térben is tud dolgozni ha kell. Felületsérülés esetében szakembernél is kérdéses mi lesz a végeredmény, de nagyságrenddel több a lehetősége mint otthon Neked. Mindent a hiba mértéke határoz meg!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11113) BorsóKorsodi válasza liksoft (#11112) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

Pénzt nem szeretnék költeni rá, annyit nem ér. Otthon mivel érdemes próbálkozni ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#11114) liksoft válasza BorsóKorsodi (#11113) üzenetére


liksoft
Topikgazda

King Unique összeszedett pár adatmentő programot. Olvass vissza Nála, meg fogod találni. Azok kezelik a hibás területet is.
Ha teheted, egyszer indítsd csak, előtte készülj fel a mentésre. Vagyis legyen tárterület, és ha van rá lehetőséged, másik HDD-vel szimuláld le a mentéses folyamatos. A hibás területekre ne engedd, hogy gyötörje, az ismétlési számot a minimumra (ha lehet 0) vedd vissza. Inkább ugorjon, mentse a következő file-t, mint egyen gyaluljon, és ne legyen soha senkinek több mert nincs már miről.
Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11115) vidékiürge


vidékiürge
tag

Sziasztok,

A WD Blue 4TB-os HDD-m tönkrement, csak adattároslásra volt használva. Az esemény annyi volt, hogy mentettem a telefonomról adatot, és egyszer csak kiírta, hogy nincs több hely. Fizikai behatás, túlfesz nem érte. Újraindítást követően kattogott, felpörögni nem bírt. Kb a negyedik alkalommal sikerült felpörögnie, de a BIOS 0.0GB-osnak látta. Meghajtókat nem lát, a kezelő csak azt látja, hogy van lemez, de inicializálást ajánl. A GetDataBack nem is látja, szóval az azzal való adatmentés nem működik (tudásom szerint).
Kérdések:
- Próbálkozzak vele még itthon, vagy keressek valami ügyeskezű adatmentőt inkább? (vannak fontos fájlok rajta, így a kockáztatás nem lehet nagy)
- Igazából minimális üzemidejű, márciusban vettem. Garanciás még. Nyilván előbb adatmentő, de ha szét kell szedni, ugrik a gari nem? Vagy előbb garancia érvényesítés? Én is tudom mit tudok tenni.

Köszi a válaszokat előre is! :R

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#11116) vidékiürge válasza vidékiürge (#11115) üzenetére


vidékiürge
tag

Szóval a végét újra: "Én nem is tudom mit tudok tenni" :D

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#11117) King Unique válasza vidékiürge (#11115) üzenetére


King Unique
titán

A leírtak alapján felesleges otthon tovább nyüstölni a HDD-t, meg már alig pörög fel és 0 bájt a kapacitása. Ez esetben marad az adatmentő cég.
A garanciális csere alapesetben csak a hibás (gyári eredetű hiba) HDD cseréjére vonatkozik, ellenben az adatmentésre nem. Az utóbbi általában külön szolgáltatás, ami pl. az egyes Seagate HDD-k esetén biztosított X évig, ellenben a WD-knél tudtommal nincs hasonló. Vagyis esetedben az adatmentést értelemszerűen még előtte kellene külön megoldani, viszont ha az a HDD szétszerelésével és az alkatrészek cseréjével jár, akkor nyilván ugrott a gyártói garancia illetve a garanciális csere lehetősége. De ugye az utóbbi nyilván kevésbé téma, ha eleve az adatmentés az elsődleges cél.

[ Szerkesztve ]

(#11118) vidékiürge válasza King Unique (#11117) üzenetére


vidékiürge
tag

Köszönöm a választ! Esetleg Budapest északi részében, vagy annak vonzáskörzetében tudsz ajánlani valakit?

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#11119) liksoft válasza vidékiürge (#11118) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Az adatmentés főleg egy 4TB-os HDD esetében nem szerviz áron megy, várható költsége a nettó 100-200 ezer forint, vagy ha komolyabb a hiba, akár efelett is lehet. Azt hiszem ezen ár mellett mindegy hol található a segítség. :B
Egyébként több adatmentésre szakosodott szakember (cég) pont Budapest DÉLi részén és vonzáskörzetében található.
Van még egy fontos dolog! A hibás eszközt célszerű saját kézből átadni, a postás vagy futár nem sajátjaként kezeli, hiába kerül rá a törékeny jelzés (tisztelet a kivételnek!). Ilyen esetben akár "halmozottan hátrányos" helyzetben is érkezhet meg a szakemberhez, és ha még menthető is, sokkal drágább lehet a mentés mint alaphelyzetben plusz a személyes átadás költsége. ;)
Amennyiben bontani kell, ugrik a garancia. Vagyis ez plusz költség. (Aki a mentést végzi, annak ugyanilyen szériájában is azonos drive-ot kell sokszor feláldoznia az adatokért, vagyis a mentéses árban az anyagköltség és szerszámok ára általában több mint 50%. Ja, meg plusz az államnak fizetendő részesedés.... Vagyis "drága" szakma.)
Tudom javasolni, hogy szedd össze mi az ami fontos volt a drive-on, abból mi az ami máshonnan beszerezhető vagy újra elkészíthető, és utána megmarad a valóban pótolhatatlan rész. Ezt valahogy forintosítani kell (van amit nem lehet, de akkor is "be kell árazni"), és ennek ismeretében már el lehet dönteni, kell az adatmentés, vagy nem? Ha igen, előzetesen nagyságrendi árat kérve, hova célszerű leadni? Érdemes szervizes szakembert is megkérdezni, aki olyant fog ajánlani aki nem csak hirdeti, de meg is tudja csinálni (már ha műszakilag lehetséges) a mentést.

Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11120) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok
Van egy Hitachi HDS721010DLE630 lemezen ami aktívan volt használva, sok giga számunkra értékes adattal, amiket havonta mentettünk egy másik tárolóra. Most ez nyár óta elmaradt, természetesen most gondolja beadni a kulcsot a lemez, látszik a tárhely mérete és a rajta lévő dolgok is(99%-ban képek), de irgalmatlan lassan másolódik róla bármi is. Megnyitni sem tudom a képeket, kifagy az intéző stb.
Nagyjából 300 giga adat volt rajta, ebből 110-et le tudtam szedni (pl egy mappában 100képből 90 gyorsan átment, maradék 10 órákig tart).
Jelenleg klónozni próbálom(AOMEI backupper) a komplett lemezt, 190GB maradék adattal. kb 20 órája megy a klónozás 97gb-nál tart(az elején voltak gyors szakaszok), feladatkezelőben nézve most már csak kb 1-2 percenként ugrik fel a mérő 6-7MB/s sebességre. Hagyjam így, majd 2 hét múlva végez? Vagy van értelmesebb megoldás?
HDSentinelben 100% / 9% az adat, kb 1700db hibás szektorral.

(#11121) liksoft válasza sagesz93 (#11120) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Sajnos a hiba oka ebből nem derül ki. Lehet tápellátás, felület, fejszerelvény.
Ha tápellátás, akkor érdemes kivárni. Viszont felület esetén versenyt futsz az idővel.
Minden leállítás ugyanakkor hordoz magában kockázatot, képes lesz-e legközelebb is elindulni, be tudja-e tölteni a fontos adatokat a felületről? Felületi sérülés esetén exponenciálisan romlik a drive állapota, így ha ez a hiba, kérdéses mi menthető.

Otthoni mentésnél inkább adatmentő programot használnék. A könyvtár beolvasása után fontossági sorrendben menteném az adatokat úgy, hogy hiba esetén ugorja át a file-t, és az olvasási ismétlési értéket is a legkisebbre venném (ami nem annyira fontos, annak olvasása alatt ne romoljon az állapota). Vagyis az eddigi mentések kiegészítése a fontos, CSAK azt jelölném be elsőre. Ha lefutott, és vannak átugrott adatok, a programtól függ, hogy következő menetben csak azokat (megmarad a kijelölés rajtuk), vagy az egészet újra célszerű menteni a hibák meghagyásával. Természetesen minden fázist külön könyvtárba téve, és utólag összemontírozva. Igen, nagy meló, de valószínűleg így jön le a legtöbb.

Adatmentő programokat King Unique gyűjtött össze, visszaolvasva megtalálod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11122) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Windows 10 újratelepítés során kicsit hibáztam, remélem..
Teljesen abban a tudatban voltam, hogy lehúztam az adat hdd-t (mindig leszoktam). Teljes telepítés, egyéni és 6-ból 5 meghajtót töröltem (szerintem nem a formázásra mentem) és a végén kapcsoltam hogy ez sok... Nem léptem tovább ezen a felületen. Vissza, leállítottam a gépet. Az adat meghajtón az egyik partíciót töröltem, a másik nem látszódik. Kezelés menün belül látom, hogy nem lefoglalt terület (új egyszerű kötet lehetőség van, pedig bíztam a betűjel megadásában és kész :DD ).
Tudnátok segíteni hogy miként orvosolható a probléma? Megoldható egyszerűen vagy hosszadalmasabb folyamat is lehet?

(#11123) King Unique válasza gorje (#11122) üzenetére


King Unique
titán

Törölt partíciókat a TestDisk és társai programokkal vissza lehet állítani pár kattintással, jó esetben.

Ha az adatbiztonság a fő szempont és az általános adatmentési alapelv - a mentendő lemezre nem írunk (a TestDisk ír a törölt partíció közvetlen visszaállításánál) semmit, hanem csak olvasunk arról - betartása, akkor viszont értelemszerűen adatmentő programot (példák) javasolt használni, teljes keresést (csak olvasás történik) futtatni a teljes lemezen / nem lefoglalt területen, majd a megtalált fájlokat egy másik fizikai lemezre menteni, visszaellenőrzés után visszamásolni a fájlokat az eredeti meghajtóra, stb.

[ Szerkesztve ]

(#11124) gorje válasza King Unique (#11123) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen a válaszod! Holnap leszek újra a gép közelében és megpróbálom megoldani.:R

(#11125) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! kis bajba kerültem. A macriummal véletlenül egy saját gépben lévő vinyómat írtam felül ( új rendszert tettem fel egy adatokat tartalmazó ssd-mre) figyelmetlenségből - fáradtságból adódóan.
A kérdésem a következő: Hogyan érdemes nekiállni pl recuva-val a helyreállítási próbálkozásnak:
Maradjon így hoygy van rajta több partíció ( ami egy win rendszerlemezen van) vagy töröljem a partíciókat és csináljak rá 1db pl NTFS partíciót és azt az egyet próbáljam visszaállítani?
Legalább nagyrészt szeretném látni mi volt azon az ssd-n mert jó eséllyel nagy részéről van mentésem ha tudom mi volt rajta. ( azt tudom hogy sok igen fontos is, csak éppen nem tudom mi)

(#11126) King Unique válasza mexel (#11125) üzenetére


King Unique
titán

SSD-knél eleve probléma lehet már egy fájltörlés után is az adatok visszaállítása a törlés után lefutó TRIM - amit amúgy a Macrium Reflect is futtat SSD-knél a visszaállítás és klónozás során - miatt (példa), ha pluszban még OS telepítéssel illetve klónozással részlegesen / teljesen felül is lettek írva, akkor meg pláne...

Az adatmentő programoknak (példák) normál esetben nyilván nem kell destruktív műveletekkel (törlés, formázás) feleslegesen "előkészíteni a terepet" és tovább csökkenteni ezzel a fájlok sikeres mentésének esélyét.

(#11127) mexel válasza King Unique (#11126) üzenetére


mexel
veterán

Úgy tűnik máris hogy igazad van, köszönöm szépen, sajnos még az mbr is gpt-re lett konvertálva, és ahogy látom a recuva semmit nem talál az elveszett adatokból. Ez most cumi, mert az összes meghajtóról van szinte naprakész mentés, kivéve erről az egyről nincs konkrét mentés, csak ömleesztett adathalmaz több helyen.
Talán nem kellene full fáradtan, kapkodva klónozni, és egyebeket csinálni :(

(#11128) sagesz93 válasza sagesz93 (#11120) üzenetére


sagesz93
addikt

Update: 86%-on járt este a klónozás, reggelre a program nem volt megnyitva(gondoltam végzett, de valószínű bezáródott), a backup lemez ami egy 2tb seagate hdd formázatlan maradt, tehát az intéző nem látja. Minitool partition wizard free-vel ha beszkennelem a lemezt mutatja gyönyörűen a fájlokat amiket át akartam, hogy menjenek, de nem tudom kimenteni mert fizetős már ez a része. Van erre megoldásotok, amivel ezt át tudom hidalni, vagy más program nem tud ilyet? Recuvát néztem abban ez így nem megy, nem szkenneli be ezt a lemezt. Sajnos elég láma vagy a témában...

(#11129) Doky586 válasza sagesz93 (#11128) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha otthagyod a gépet hosszúúú formázás/klónozás/másolás/stb miatt akkor érdemes kikapcsolni az altatást és munkaidőnek megadni a következő időszakot amíg vissza nem ülsz mellé, különben ha jön win frissítés akkor újraindul a gép..

[ Szerkesztve ]

(#11130) sagesz93 válasza Doky586 (#11129) üzenetére


sagesz93
addikt

Az nálam élből ki van nyomva, minden ilyen, természetesen most sem ezzel volt gond. Már 5-6 napja ment a dolog.. hál isten sikerült megoldanom, hogy hozzáférjek a mappaszerkezethez, és kb 2-300 darab kép veszett el a 30 ezerből, ez számunkra most tökéletes :C :R

[ Szerkesztve ]

(#11131) liksoft válasza sagesz93 (#11130) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Gratulálok, szerencsés voltál! Odafent vigyáztak Rád. :)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11132) mexel


mexel
veterán

melyik progi az amivel a mappaszerkezetet is vissza tudom állítani? Az AnyRecover free verzióját kiptóbálta ( egy ismerős törölte a partíciót egy vinyón és minden megmaradt egyébként) de az ingyenes az csak demó igazán, de igen jól látszik minden mappa.
A recuva akár pro verziójában hiába jelölöm be hogy mappaszerkezet visszaállítása, csak ömlesztve dob ki mindent, az új Getdataback érdekes felületet kapott ( ocsmány és nem túl átlátható sztem), és nem tudom vajon visszaállítja-e, nincs elég infó menet közben, csak ha lejár majd a kb 7 óra mire lefut ( csókolom a fejlesztőket).
Van millió ilyen progi, de ha mindet végigvárom 1 hét alatt sem végzek.
( King Unique ajánlása megvan, csak nem tudom melyik az ami mindent visszahoz)

[ Szerkesztve ]

(#11133) liksoft válasza mexel (#11132) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szép jó reggelt!

Nincs univerzális. Adatmentőként is van, hogy a harmadik vagy negyedik program hozza a legjobbat. Rá kell szánni az időt (és pénzt)......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11134) mexel válasza liksoft (#11133) üzenetére


mexel
veterán

Szívességből csinálom, de arra gondoltam azért tudni meyik progi tud mappaszerkezetet visszaállítani melyik nem, ne kelljen próbálgatnom. Elvileg itt minden könnyen visszajön, csak sok idő

(#11135) liksoft válasza mexel (#11134) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A fizetős adatmentéses programok elméletileg tudják. Ugyanakkor mivel mindegyiket más írta, így más algoritmus alapján dolgozik, más hibán "hasal el". Emiatt előre megmondani melyik lesz a jó, hát.... varázsgömböm nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11136) mexel válasza liksoft (#11135) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm. nem varázsgömbre lenne szükségem, csak van ami tud ilyen funkciót, van ami nem :)
Csupán ez érdekelt, hogy ami nem tudja azt kiszűrjem, biztos van akinek van tapasztalat és fejből tudja.
Az a gond hogy végig kell futtatni sok progit és csak a végén látni, nem mind mutatja realtime-ban. Ezért volt a kérdésem.

(#11137) liksoft válasza mexel (#11136) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, ez ismerős! A szakma is megküzd ezzel időnként. És nem véletlen az ingyenes és fizetős közötti árkülönbözet. Valamint a TestDisk helyreállít, NEM ment! Ami adatmentéses szempontból "életveszélyes" lehet. Az adatmentés során a forrás drive-ot SOHA nem írjuk, és a rendszer számára is tiltani kell! Vagyis ha meghajtóként látszik egy drive, arra adatmentéses programot "felesleges" ráküldeni. Hiszen ha töredezésmentesítést végez a háttérben a rendszer rajta, akkor a mentőprogram már nem azt az adatot fogja másolni, amit első menetben olvasott. Sok buktató van, mely első pillanatban nem is tűnik fontosnak.

Ez egy szakma. Gyakorlattal, tudással, eszközökkel.

Mivel már leírtam, hogy szakmán belül sincs "szent grál" ami mindent egyben és egyszerre tud, nem tudom megmondani melyik lesz a befutó Nálad.

Akinek nincs pénze (szakembert megfizetni), annak legyen ideje megtalálni a megoldást.
(Jó lenne, ha kicsiny hazánkban mindenkinek csak a munkájával kellene foglalkoznia, és meg tudná fizetni a másikat. A gond csak az, hogy vagy nincs szaki, vagy horror árat kér (a hazai adatmentéses árak töredékük a nyugatinak legtöbbször!), vagy nem is ért hozzá. Ezért vagyok én kőműves is, ha kell. De szerencsémre az autómhoz VAN profi szaki, és amit kér, kifizetem, mert tudom, jobban készítette el, mintha én tettem volna. Ritka! Na, ezen kéne változtatni, és nem "okosban" megcsinálni mindent!) Igen, ehhez a tisztességes munkához tisztességes bér is tartozna. És van baráti segítség is, de ott érdemes felmérni érdemes-e belefogni, vagy túlmutat a segítséget nyújtó lehetőségén. Elárulom, én is vállaltam már be olyant barátiban (nem szakmai munkát) amivel megszenvedtem.

Ahogy már írtam, van mikor 3-4 programot is ki kell próbálni, és olyan is van, mikor SEMMI nem hozza vissza a struktúrát és neveket, hanem ömlesztve lesz a mentett anyag. Ilyenkor mondom, hogy legalább van miből válogatni, vagyis több a semminél.

Ennél részletesebben nem tudom leírni, hogy ott van egy összegyűjtött ajánlás ami szerintem is tökéletes az otthoni munkákhoz, de a sérülés miatt előre NEM lehet megmondani melyik lesz a befutó.

Rugózzunk még egy kicsit rajta? :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11138) mexel válasza liksoft (#11137) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm szépen a kimerítő választ! értem amit írsz, tudom is, csak igazából elbeszélünk egymás melett :)
Én a tutit keresm mert tisztában vagyok az általad leírtakkal, csupán azt ami biztosan nem befutó :)
Azaz azt a progit nem is akarom futtatni ami alapból semmiképpen nem támogat mappaszerkezet visszaállítást.
Amik támogatnak, azokat szeretném elsősorban kipróbálni, hogy időt nyerjek. mindössze ez volt a kérdésem lényege :)
használtam régebben sok progit ( pl getdataback-et is) csak nem emlékszem ezt tudja -e, és mivel a menüjében nem találok erre utalást az újban ezért kérdeztem ilyet.
Az hogy valami tudja és mégsem fogja megtenni az már más kérdés.

(#11139) Aureal válasza King Unique (#10753) üzenetére


Aureal
senior tag

Másik topikból ide válaszolva, kipróbáltam az ingyenes ajánlott recoveryket:
Recuvea - ezt ismertem korábbról, nekem sose tudott még semmit visszahozni, pl. mezei fotós memkártyáról, ahol csak képek vannak sorban sem működött és most sem talált deep scannel sem semmit fél óra alatt
TestDisk - talált 1 jpg képet meg 4 video fájlt amit emléxem, hogy igen régen letöröltem a pendriveról, mert nem volt szükség rá, na azt megtalálta. :))
Windows File Recovery - hát sajna nincs w10 store fiókom (win7 gépen meg eleve…)

Még megnéztem ezt a trial Get data backet, mondom hátha 30 nap próbaidőre ad vmi csodát. Na, ő lát is cirka 3 giga adatot a pendriveon, látja a Found.000 mappát meg több ezer más-más méretű .chk fájlt is, meg vmi system log dolgkat is másik mappában, de a helyreállítás már vásárláshoz kötött.

Szóval vannak adatok, amit lehetne menteni erről csak hát…
Arra számítottam lesz vmi ütős biztonsági helyreállító program, ami bevált és ajánlott, de egyenlőre nem tudm merre tovább. :F

(#11140) King Unique válasza Aureal (#11139) üzenetére


King Unique
titán

Tehát akkor nem üres lemezként jelenik meg a pendrive és nem 0 bájt a kapacitása?
Ha igen, mármint megvan a reális kapacitása a pendrive-nak és megfelelően detektálja a Windows, akkor ehet esély házilag is az adatmentésre a már linkelt adatmentő programokkal. Ahol otthoni használatra a jobb adatmentő programok eleve fizetősek szoktak lenni, amelyek ingyenes / trial verziói max. keresni, lemezképet készíteni, meg esetleg 1-2 GB-ot engednek menteni (pl. az EaseUS Data Recovery Wizard Free 2 GB-ot), nem újdonság. Bár pl. az iCare Data Recovery Free esetén elvileg nincsen adatlimit a termék weboldalán leírtak alapján, szóval az is megérhet egy próbát. + Az ingyenes vagy akciós szoftverek topikban szokott lenni fizetős adatmentő programoknak ingyenes, teljes funkcionalitást kínáló promó verziója, de mostanában pont nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#11141) Aureal válasza King Unique (#11140) üzenetére


Aureal
senior tag

Nem 0 bájtos. Látszik a rendes adathordozó méret és a foglalt adatméret is, csak sztem elszállhatott, ill. a win7 elbarmolta a fájlbejegyzéseket. Most kismillió .chk fájlként jelent meg rajta minden a trialos progiban. Tehát mondjuk egy 2 órás mp4 film az így néz ki file0047.chk kb.

(#11142) King Unique válasza Aureal (#11141) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ilyenkor nem kellett volna futtatni a javítást (CHKDSK), mert az rossz esetben (pl. meghajtóhiba) "elbarmolhatja" a fájlokat, mint már linkelve lett a másik topikban.

Ha a keresésnél minden fájl .chk kiterjesztésű, akkor az problémás, bár jó esetben elvileg megoldható a mentés és az eredeti fájl visszaállítás akkor is, feltéve ha a CHKDSK nem nullázta le használhatatlanra a fájlokat.

(#11143) liksoft válasza Aureal (#11141) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Privát ment, a lényeget ide is beteszem, mert fontosnak érzem.

A CHKDSK "adatgyilkos". Nem véletlenül lett a HD Sentinelbe beletéve az automatikus indítás tiltása. Pendrive-on az adatokat nem töredezés mentesíti, így az adminisztráció elengedhetetlenül fontos. Ha a CHKDSK lefutott, utána már csak a maradékból lehet "csemegézni". Total Commanderben kapcsold be a nem látható file-ok mutatását, akkor válik láthatóvá a found mappa. Utána express sebességgel biztonsági másolás a maradékról, bármilyen neve is legyen. Tartalmi kereséssel és csoportos átnevezéssel szét lehet válogatni. Fényképezőgép jpg file azonosítója az "EXIF". És hasonlóan a többiekre amik fontosak.
Maradt ami maradt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11144) Aureal válasza liksoft (#11143) üzenetére


Aureal
senior tag

Köszi a tippeket! Mentettem!
Ebből esetleg vmi kihámozható ami hasznos lehet?

(#11145) stifi


stifi
senior tag

szia liksoft!

egy ismerősöm kért meg, hogy a nem működő PC-jéből vegyem ki a vinyót és mentsem le amit tudok, mindenféle eszközöm van ehhez, de a probléma úgy tűnik összetettebb.
többféle dokkolóm is van 3,5"-os HDD-hez, de mindegyik kikapcsol (elalszik a led) ha bedugom ezt a merevlemezt.. gondolom zárlatos, emiatt PC-be nem is merem kötni, a kérdés hogy ilyennel foglalkozol-e, mi lehet a következő lépés egy se kép se hang vinyónál? :)
családi, eszmei értékű dolgok vannak rajta, szóval még pénzt is érne nekik, ha be tudnánk röffenteni valahogy, szoftveresen meg már át tudom kutatni az adatokért ha beindulna..

köszi!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#11146) liksoft válasza stifi (#11145) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Ha van minden, akkor van alkatrész, forrasztó állomás, tiszta tér, firmware kezelő rendszer is. Amennyiben ezek nincsenek, akkor adatmentéshez NINCS eszközöd. Csak adatok átmásolásához.

Amúgy ha zárlatos, az lehet a külső elektronikán is, de akár mechanikán belül is.

Mivel ez egy szakma, és olyan hibába futottál ami már érinti (nem csak software-es mentést igényel), így lehet megköveztek, de nem szeretnék tippeket adni. Két oka van. Az egyik, ebből élek és évek alatt szedtem össze, a másik meg ha rossz tippet adok és a drive rosszabb helyzetbe kerül, akkor ki lesz a hibás? És ez még csak a kisebbik része, mert akár menthetetlenné is válhat, az meg a tulajnak kár. Valószínűleg nem is kicsi.

Vigye adatmentéses szakemberhez (van más is rajtam kívül!), azzal jár mindenki a legjobban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11147) stifi


stifi
senior tag

lehet félreértettük egymást, én nem ingyen a fórumon akartam ezt megoldani - ezért is fejtettem ki hogy én mire vagyok képes és mire nem :)
egy működő merevlemezről sokféleképpen tudok adatokat másolni, sokszor csináltam is már ilyet, ez a HDD viszont ugye nem működik, ezért jöttem ide, hogy kihez forduljak, de nem láttam az aláírásodban a webcímet ahol tájékozódhattam volna, ezek szerint van elérhetőséged, weboldalad, csak nem láttam!
ez alapján már világos, hogy az egyik lehetőség, hogy bejelentkezem majd nálad a hibás HDD-vel

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#11148) liksoft válasza stifi (#11147) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor elnézést, lehet a karácsonyi lótifuti miatt nem értelmeztem jól.

Az fontos, hogy tudják mi volt rajta, abból mi pótolható. Ami megmarad, az a veszteség, és sajnos a mai világban azt forintosítani kell, hogy hol van a felső plafon.

Köszönöm, de nem csak én vagyok a szakmában. Célszerű körbenézni, hol milyen áron dolgoznak, milyen a hírnevük (fizetett reklámok nem minden esetben takarják a lehetőségeket is :B ). Utána célszerű csak felkeresni akit kiválasztottatok. És ne csak a Te döntésed legyen, hanem leginkább a tulajdonosé! BÁRMI miatt nem sikeres a mentés, ha Te döntöttél a cég mellett, a teher is a Tiéd lesz (tapasztalat).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11149) Aureal


Aureal
senior tag

Kédés:
Jött ma egy emag reklám email. Szerintetek érhet ez a hdd ennyit vagy átverés, tévinfó stb és inkább felejtős? Mi lehet ez a nagy leértékelés?
Ilyen filmes zenés általános tárolóként gondolnék rá, szóval nem secure backupnak. :F
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11150) King Unique válasza Aureal (#11149) üzenetére


King Unique
titán

Gyanúsan olcsó, mivel egy 2 TB-os Toshiba Canvio Flex 2,5"-os külső merevlemez jelenleg 40 ezer forint körül kapható belföldön az árukereső találatai alapján.
Az hogy mi ez a nagy akció, értelemszerűen az adott webáruháznál kellene megkérdezni, van telefonos, e-mail, közösségi média, stb. elérhetőségük.
Egyébként jó esetben akár reális is lehet, de volt már példa arra, hogy valaki rendelt hasonlóan olcsón, aztán közben megváltozott az ár és azt válaszolták a nagyon olcsó ár téves volt, bár olyankor ugye adott 14 napig az elállás lehetősége. + Lejjebb görgetve az "egyéb ajánlatoknál" ugyanaz már 4x ezer forintos áron van feltüntetve, valamint a hasonló Toshiba termékek szintén, ami megint érdekes.

Egyébként a belső és a külső merevlemezeknek is eleve van külön topikja, vagyis nem teljesen világos miért itt sikerült feltenni ezt a kérdést. :B De mindegy, akkor majd legközelebb a téma topikjában kellene.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.