Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) GumpNews válasza liksoft (#5000) üzenetére


GumpNews
csendes tag

Szerintem nem, de mivel nem célszerű a többszöri beindítás, nem helyezném ismét működésbe. :/

https://www.facebook.com/volgyesimatephoto - http://mate.volgyesi.info

(#5002) liksoft válasza GumpNews (#5001) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha nem pörgött fel, akkor tapadás. A következményei láthatóak (fényképek), ha el tud indulni. Vagy besült a motorja. De 2,5" esetén ez a meghibásodások esetében kisebb mint egy ezrelék. Várhatóan felületsérült. Kérdéses, hogy a gyári adatokat érinti-e a sérülés, mert ha igen, akkor kritikus állapotú, egyébként meg nem tökéletes (80-99%) mentéssel célszerű számolni. Vagyis sokmindent sikerült kideríteni, de árat mondani csak a tiszta teres vizsgálat után lehet. Előtte az csak jóslás, ami vagy bejön, vagy nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5003) GumpNews válasza liksoft (#5002) üzenetére


GumpNews
csendes tag

Akkor mi a teendő? Mit tudsz ajánlani?
(Vigyem hozzád, meglesed?)

https://www.facebook.com/volgyesimatephoto - http://mate.volgyesi.info

(#5004) liksoft válasza GumpNews (#5003) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Hétfőn meg tudjuk beszélni a lehetőségeket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5005) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Üdv.!
Tapasztalatodból a Samsung Story 1,5 TB mennyire jó adatmentés szempontjából?

(#5006) liksoft válasza Kezdő vagyok (#5005) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem kereskedéssel, hanem adatmentéssel foglalkozom. Kérdésedre az eladott / meghibásodott arányt kellene tudnom. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5007) Kezdő vagyok válasza liksoft (#5006) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Arra lettem volna csak kíváncsi,hogy találkoztál-e már vele a szakmádból kifolyólag,és sikerült-e lementeni a rajta levő adatokat,ha volt ilyen eseted?

(#5008) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Egy SOS kérdésem lenne:

USB-s 2.5" Samsung 640GB-os külső vinyó egy leválasztás, majd USB-ből kihúzás után a következőt produkálja:

USB-re rádugom, a szokásosnál több időt szuttyog a felismeréssel a Win, majd bejön a meghajtó, de rákattintásra a Win közli, hogy ezt a meghajtót használat előtt formázni kell. Két lehetőség van: formázás, vagy mégse. A meghajtóhoz nem férek hozzá természetesen.

Fontos backup adatok (is) vannak a vinyón, hogyan tudom megmenteni őket (és a vinyót sem ártana)? Mit javasoltok, ill. milyen szoftver használatát, ha van még remény?

Előre is nagyon köszönöm a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

(#5009) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#5008) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Még annyit megpróbálok estefelé, hogy Linux-al ránézek, olvasható-e esetleg... :F

(#5010) föccer válasza sellerbuyer (#5008) üzenetére


föccer
nagyúr

Get Data Back nevű programot tesség rászabadítani, ha tényleg fontos és pótolhatatlanok az adatok. Kelleni fog egy legalább ugyan akkora méretű meghajtó. A mentendő drive-ra szigoróan tilos írni, vagy azon az olvasáson kívül bármiféle műveletet végezni.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5012) sellerbuyer válasza föccer (#5010) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszönöm. :R

(#5013) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Üdv!

Ismerősömtől kaptam 2 PATA-s vinyót, hogy a rajta lévő adatok nagy részét mentsem már le neki a gépemre, mert új konfigot kapott, és nincs aki a régi adatait lementse neki. Fogtam, rákötöttem gépre, jumperek a megfelelő helyen. Eszközkezelőbe látom mind a HDD-t, viszont az egyiket semelyik fájlkezelő se látja. Mit tegyek?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5014) föccer válasza haromegesz14 (#5013) üzenetére


föccer
nagyúr

Eszközkezelőről egy printscreent, hogy lássunk is valamit :)

Bios látja rendesen?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5015) haromegesz14 válasza föccer (#5014) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Restart után már TC és Sajátgép is látja, viszont megnyitni nem tudom, formázni akarja mindenképp. BIOS-ban is látszik az eszköz. Miután most rákérdeztem, kiderült, hogy a rendszere teljesen behalt, bootoláskor állandóan újraindult a gépe, OS reinstall-t se tudta megoldani emiatt. Gyanítom, hogy ezen volt neki a rendszer. Döglött ez a vinyó akkor? Természetesen minden lényeges dolga a rendszer dokumentumok mappába volt lementve :((( Gondoltam lefuttatom rajta a Get Data for Back-et, viszont azt meg hiába futtatom rendszergazdaként, ugyan úgy nem lát egy darab meghajtót sem, még a rendesen működő vinyóét se.

Edit: GDfB működik, avast zárt környezetét nem szereti, normál módú futtatásban már látja a vinyókat.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5016) föccer válasza haromegesz14 (#5015) üzenetére


föccer
nagyúr

sajátgépen jobb klikk-> kezelés-> lemezkezelőre gondoltam :)

Hd sentinel mit ír rá?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5017) haromegesz14 válasza föccer (#5016) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Ma is tanultam valamit, ezt még nem is ismertem :)

Lemezkezelő:
Fájrendszer: RAW, Állapot: Kifogástalan. Teljesen üresnek mutatja.
RAW akkor lesz, ha sérült a fájlrendszer?

HD Sentinel:
1 hibás, 3 gyenge szektor. Kondíció 97% Szabad terület: ?. S.M.A.R.T-nál 3 felkiáltó jel az alábbiaknál: Current Pending Sector, Reallocation Event Count, Reallocated Sectors Count.
Program futása alatt feltűnően recseg a vinyó.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5018) föccer válasza haromegesz14 (#5017) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy néz ki, hogy nagy peched van. Valószínűnek tartom, hogy az az egy hibás szektor pont olyan adatterületet érintett, ami a fájlrendszer sérülését okozta, és ezért állt át a meghajtó raw módba.

Ez viszont már bőven meghaladja az én (nem létező) tudásomat. Max annyit tudok javasolni, hogy a Get Data Back program próbaverziójával indíts rajta egy keresést. Ha eredményesnek ítéled meg, akkor a fizetős verzióval el kell végeztetni a tényleges mentést. Minden esetre formázni, partícionálni nem szabad, csak akkor ha a rajta lévő adatoknak búcsút lehet mondani :)

A GDB mentéshez kell egy legalább ugyan akkora meghajtó, amint ami a mentendő drive.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5019) haromegesz14 válasza föccer (#5018) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Rendben, köszönöm a segítséged! Remélem boldogulni fogok. Legfeljebb még írok ide :)

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5020) patyia


patyia
csendes tag

Sziasztok!

Adatmentést milyen áron vállaltok?

~ 500 GB képek és dokuk.

Próbáltam másolni külső hdd-re, de olyan lassú, hogy számításaim szerint 2-3 nap, amire minden lejön (nincs ennyi időm rá).
Ha lehet ne Kürt árat írjatok.
Köszi

(#5021) liksoft válasza patyia (#5020) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

És egyáltalán mi a hiba, milyen drive, stb.... Egyébként volt arra is példa, hogy 3 hónapig jött egy drive. Vagyis a hiba alapvető dolog. Lehet, hogy Te szeretnéd, de a drive nem. Sajnos ebben az esetben Ő az erősebb. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5022) patyia válasza liksoft (#5021) üzenetére


patyia
csendes tag

Szia!

3,5-es ide hdd-k (2db), pontosabb infot most nem tudok mondani (segate es wd).
Nagyon lassan jon le az adat nehol azt irja, h nincs file, aztan ha ujbol lehuzom akkor lejon es hasznalhato is. A gep amiben mukodott a 2 hdd egy "server" volt.
A lenyeg, h a lemosolasara kernek ajanlatot.

(#5023) liksoft válasza patyia (#5022) üzenetére


liksoft
Topikgazda

10-500 ezer között valahol. Ha meglehet.

Hiba és típusismeret nélkül hogyan adjak árat?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5024) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Üdv megint!

Most este kis szabadidőmben újra neki álltam a 2 vinyónak, de most valamiért csak az egyiket volt hajlandó felismerni ami RAW-os. Freeware adat recoveryvel megpróbáltam adatok nagy részét scannelni, viszont már a vége fele haladva folyamatosan befagy a progi, zúg a vinyó rendesen, így hát megállítottam, viszont az addig talált fájlok között alig van pár használható, lényeges dolog. Van valami esély arra, hogy ilyen freeware progival RAW-os vinyóról bármit is vissza fogok tudni szedni? Szerintem már nagyon a végét járja, fél óra után hirtelen "darálni" kezdett, csipogott is valamit a belső speaker. Másik vinyót hogyan tudnám felismertetni a géppel? Vagy esetleg honnét tudom meg, hogy teljesen használhatatlan? ( Nem-e azért nem látja a gép :) ) Segítségeteket előre is köszönöm ismét!

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5025) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Nos, most felismerte ismét a másikat, csak egy restart kellett neki.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#5026) föccer válasza haromegesz14 (#5024) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem, ha tényleg fontosak azok az adatok, akkor ne nyúzd tovább szegény meghajtót Minden egyes perc a halálához viszi közelebb. Szerintem add be egy szakembernek, aki talán méh tud vele mit kezdeni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5027) Blaze71 válasza liksoft (#5023) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Sikerült leejtenem egy Samsung 160-as, 8 MB Cache-es winyót, ami rögtön produkálta a BAD sector rengeteget. Kérdés, hogy érdemes-e foglalkozni vele, keresni hozzá esetleg alkatrészt, stb-t, vagy mivel nem volt rajta adat, nem éri meg foglalkozni vele?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5028) föccer válasza Blaze71 (#5027) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó eséllyel felületsérült lett. Ha fontos, pótolhatatlan adatok vannak rajta, akkor minden további próbálkozás nélkül vidd szakemberhez, hátha menthető. Egyébként meg kuka.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5029) Blaze71 válasza föccer (#5028) üzenetére


Blaze71
őstag

Köszi!

Üres volt, csak sajnálom, mert még IDE-s volt. Elteszem a gyereknek játszani... :D

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#5030) föccer válasza Blaze71 (#5029) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajna még focizni sem igazán jó. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5031) retro003 válasza liksoft (#5023) üzenetére


retro003
csendes tag

Szia liksoft!

Segítségedet kérném!

Adott egy WD 640es winyo. Haldoklik. Akadozó olvasási sebesség, egyszer bebootol az os, egyszer nem. 305 bad sector. Még garanciás, de ha visszaküldöm a WD-nek hiába kapok újat, adataim elvesznek. Így előbb szeretném elmenteni az adatokat egy másik winyora.
Kivettem a winyot, hogy ne is romoljon tovább, vettem egy másikat, arra szeretném átmásolni az adatokat. Felraktam az újra a windowst, hogy majd win-en belül másolgatok, de sajnos a bad sectoros winyot már most nem is látja.
Kérdésem nemes egyszerüséggel az volna, hogyan tudnám, ezek tükrében, lementeni róla a lehető legtöbb adatot?

Hatalmas köszönettel:
Gergő

(#5032) liksoft válasza retro003 (#5031) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A dadogás okát így nem lehet eldönteni. Nem tudom, hogy valamennyire orvosolható-e, vagy nem. Úgy tűnik, el kell döntened adat, vagy garancia kell? Sőt, ha adat, nagy valószínűséggel alkatrész nélkül nem is megy, vagyis célszerű szakembert megkeresni.

Sajnos jobb ötletem nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5033) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok.
Tudna vki az ügyben segíteni, hogy tegnap telepítettem egy Win7-et, azelőtt xp volt.
És elvileg az xp alatt még működött az 1 terás samu vinyóm, de win7 telepítés után nem tudom megnyitni, mert ezt írja:
E:\nem érhető el. A fájl, vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható.

Most én kipróbáltam egy Hetman Uneraser nevű progit, ami szépen elkezdte visszaállítani a 800 giga adatot, két órája csinálja kb, de még csak 2%-nál tart.
A kérdés igazából, hogy létezik e ennél gyorsabb megoldás.
Előre is köszi a segítséget.
Hali.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#5034) liksoft válasza GrooveHero (#5033) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nem ismerem a programot. Ahhoz, hogy a lehetőségeket lehessen elemezni, a hibát kéne ismerni. Nem azt, hogy ez lassú. :B A Get Data Back szerintem gyorsabb, de fizetős.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5035) CsumiRudi


CsumiRudi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy SATA Western digital 320GB HDD.
Nem látja se XP se WIN7.
Ha rádugom felpörög, majd abbahagyja és ez egy kis idő után ismétlődik.
A GetDataBack se csinál vele semmit, pedig le kéne menteni róla az adatokat.

A segítséget előre is köszönöm!

(#5036) liksoft válasza CsumiRudi (#5035) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Add le adatmentésre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5037) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Van két partícióm egyik egyiken a rendszer másikon meg adatok voltak most sikerült eltüntetnem az adatos partíciót miként lehet visszanyerni róla az adatokat?

(#5038) liksoft válasza Koczka (#5037) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Látom, a GDB témát megtaláltad. Ott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5039) a8587868


a8587868
csendes tag

Heló liksoft,

van egy vinyóm (WD1600JS-00MHB0), amrie -- kissé vonakodva írom le -- sikerült fordítva rádugni a tápot. Onnantól BIOS nem látja, fel nem pörög. Lecsavaroztam róla az elektronikát, és a motorvezérlő IC elég látványosan tönkrement. Nos, én is beletartozom abba a 90 %-ba, aki először házilag próbálja az ilyet megjavítani, úgyhogy elkezdtem keresgélni. Mindenhol azt írták, hogy kell egy hasonló vinyóról az elektronika, EEPROM chipet átforrasztani, és akkor azzal majd jó lesz. Hát nem lett. Igaz, most legalább felpörög. Aztán kattog, megáll. Megint felpörög, megint kattog, megint megáll. Ezt párszor eljátszja, aztán megunja. BIOS még mindig nem látja. A hangja egyébként pont olyan, mint itt: http://datacent.com/hard_drive_sounds.php ez: "Western Digital 200GB desktop drive with bad preamplifier chip (located on the headstack) clicks a few times, spins down." A kérdéseim (nagyjából értelemszerű): mi lehet a baja, mekkora a sikeres adatmentés esélye, és kb. mibe fog kerülni?

(#5040) liksoft válasza a8587868 (#5039) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Fordítva kezdem.

Ár: Jóval nettó 100e fölé várom. Ugyanis a belső elektronika is ugrott, és ez a típus több fejes. A WD a mai napig egyedi fejszerelvénnyel dolgozik (nem cserélhető), így "le kell gyártani" az ugyanolyant. Ez a bonyolultabb mentések közé tartozik, de nem lehetetlen.

Ezen felül további forrasztás nem ajánlott, mert ezek az alkatrészek sok forrasztást nem viselnek el. Eredetileg egy beszerelésre tervezettek. A mentéshez meg minden darabra szükség van, megjelölve mi hol volt eredetileg!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5041) a8587868


a8587868
csendes tag

Köszi.
A 'jóval' fölé az mit jelent?

(#5042) liksoft válasza a8587868 (#5041) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akár a duplája is lehet. Az állapotától függ. Viszont ha elfüstölt és a gőze ráégett a felületre, akkor icipici az esély.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5043) apacs78


apacs78
csendes tag

Hello
Van egy Wd 250 es vinyóm, eredetileg, hyundai dvd felvevőnek volt a merevlemeze, az lenne a kérdésem, hogy a rajta lévő filmekhez , hogy tudok hozzáférni?, mert a felvevőnek a belseje halott.
KIvettem beleraktam win XP s gépbe a bios látja, de az xp alatt már nem látszódik, átraktam Linuxos gépbe, az meg látja de nem olvassa, csak formázni tudom, esetleg valakinek valami ötlet?
Hogy tudom megnézni, milyen fájl rendszert használ?, vagy hogy lehetne kiszedni róla a családi videókat?

Online F1 menedzser: http://www.gpro.net/?id=111532

(#5044) liksoft válasza apacs78 (#5043) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Egyedit. Simán egyből COPY szinten 99,9%, hogy nem fog menni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5045) RadoActive


RadoActive
csendes tag

Üdv!
Lenne egy rossz Samsung PATA vinyóm, ami - hála egy codegen tápnak - elfüstölt. Pontosabba az alján lévő elektronika krepált be, de ha rádugom tápra felpörög. Az lenne a kérdés, hogy ha lecserélem az elektronikáját, lehet -e probléma az adatmentéssel?
A válaszokat előre is köszi! :)

* Ki mint vet, úgy arat * set_quality( Aratas, get_quality(Vetes) );

(#5046) föccer válasza RadoActive (#5045) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondjuk a típusszámot nem ártott volna ide is beírni :)

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5047) MCs88


MCs88
aktív tag

Üdv!

Samsung HD300LJ vinyó adta meg magát 2 napja.
Másolás közben sebességcsökkénes majd fagyás volt.

Reboot után a windows recovery cucc még elindult róla, nyílván nem tudott mit kezdeni vele, a következő bootnál már kattogó hangot adott ki, és nem indul el a rendszer más vinyóról sem, ha rá van dugva a gépre ez a Samsung is.

Kézbe véve éreződik, hogy a lemez felpörög, kb mp-ként kattan 1-et, ilyenkor egy "ütést" érezni is lehet a házán.

Valami közelítő ár érdekelne, hogy egyáltalán érdemes-e foglalkoznom az üggyel, vagy így jártam.

(#5048) liksoft válasza MCs88 (#5047) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mechanikán belül szokott lenni 90%-ban ennél a típusnál. Ez nagyságrendileg (!!) 100 ezres tétel. Ha sikeres.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5049) MCs88 válasza liksoft (#5048) üzenetére


MCs88
aktív tag

Kösz!
Ez már az az árkategória, ami kívül esik a mozgásteremen.

(#5050) PöpecHolmik!


PöpecHolmik!
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítégeteket kérni.
Egy 320 Gb-os vinyónak, mely 3 partícióra volt osztva (egy 50 Gb-os, és 2 kb. 120 Gb-os). Egy Windows telepítésnél az egyik 120 Gb-os partíció (persze pont az, amilyiken fontos adatok voltak) egyszerűen eltünt (pontosabban a partícióból szabad terület lett, melynek az okát nem tudom). A Windows-t (Win7 Pro x86) felraktam az 50 Gb-osra (ez volt a rendszernek létrehozva). Az elveszett partícióról szeretném valamilyen módon visszaszerezni az adatokat (vagy magát a partíciót). Viszont - szerintem - elkövettem egy hibát. Mégpedig azt, hogy Win-en belül létrehoztam egy partíciót, az elveszett helyére (de még nem volt formázva).
Ha tudtok, kérlek segítsetek, mert nagyon fontos fájlokról van szó.
Ha nem nagy kérés, akkor kérem mielőbbi válaszotokat!

Előre is köszönöm Mindenki segítségét! :R :R :R

Ha valamit jól, és biztosra akarsz, csináld MAGAD! ▀ RÉGI 30db PIROSOK ITT>> https://tinyurl.hu/HXMG ▀ https://tinyurl.hu/v6da ▀ https://tinyurl.hu/jrCv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.