Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) liksoft válasza Hooper (#11349) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az a dokkoló mekkora kapacitású HDD-t kezel korrekten?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11352) King Unique válasza liksoft (#11351) üzenetére


King Unique
titán

Az elvileg nem lehet gond, mert mindegyik AXAGON dokkolónál a "max. merevlemez kapacitás – korlátozás nélkül" megnevezés van, vagyis nincsen korlátozva a HDD max. tárolókapacitása.

(#11353) Hooper válasza liksoft (#11351) üzenetére


Hooper
őstag

40TB-t olvastam valahol. de igen az oldalon korlátozás nélkült ír.
Egy 16 és egy 6TB volt benne egyszerre.

PCn használva nem volt gond. A mac valamiért nem csatolta fel :(

(#11354) Hooper


Hooper
őstag

Amennyiben az adatvisszaállítás nem cél első körben van valami tipp h belelássak mi lehet a lemezen?

(#11355) King Unique válasza Hooper (#11354) üzenetére


King Unique
titán

Az adatmentő programok eleve "belelátnak" a keresésnél a RAW kötetbe és kilistázzák a fájlokat, mappákat. Ahol a keresés általában minden ilyen programnál ingyenes, van amelyiknél menthető is a keresés eredménye, stb.

(#11356) liksoft válasza Hooper (#11353) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Volt már a MAC-en máskor is ez a két drive ilyen konfigurációban egyszerre a dokkolón?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11357) Hooper válasza King Unique (#11355) üzenetére


Hooper
őstag

Getdataback pro ezt írta ki:
Title:Error opening file system (RT#680)
Text: List count out of bounds (-388501504)

De megprobálok pár másikat akkor.

#11356 liksoft
Nem, most először csatlakoztattam macbookra. Most valahogy nincs kedvem másik lemezt is hazavágni.. majd egy üreset ha felszabadítok megpróbálom.

Mire gondolsz? Lehet tovább kellett volna várjak ekkora HDDnél?

(#11358) liksoft válasza Hooper (#11357) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Lehet, a két lemezt nem tudta lekezelni, vagy a mérettel volt gond. Félek tőle, hogy valamilyen felülírás történt amit a MAC okozott. Persze ez csak tipp. Viszont érdemes lehet MAC vonalon utána kérdezni, hogy az a MAC azzal az OS verzióval képes-e lekezelni így a két HDD-t, vagy van USB-n esetleg méretkorlátja, stb...

Félek tőle, csak RAW mentésre lesz lehetőséged. (Szintén csak megérzés.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11359) Petya XT


Petya XT
aktív tag

Előre is elnézést kérek, ha nem jó topicban teszem fel a kérdést, de talán ennél relevánsabb topic nincs is a kérdéssel kapcsolatban.

Adott egy pár régebbi HDD, van belőlük ilyen-olyan is, de a nagyja 2,5-ös régebbi(10->15 évesig) SATA HDD. Ki akarom dobálgatni őket, de nem tiszta nekem ez a felülírás dolog. Van ahol azt írják, hogy 0, vagy random adattal felülírni, és jól van az úgy. Efelől vannak kétségeim. DBAN 3x vagy 7x felülírás után mehetnek a kukába? Egyáltalán mi az elfogadott manapság? Van olyan ami nem az enyém volt, hanem gépcseréből maradt itt, volt amit kaptam, külső vinyó volt... stb. Fizikálisan nincs lehetőségem megsemmisíteni őket.

(#11360) King Unique válasza Petya XT (#11359) üzenetére


King Unique
titán

Teendők HDD SSD eladás előtt (adatvédelem)

Elég akár a 0-kkal történő 1x-es felülírás is az adatok végleges törléséhez, amihez még külső program sem feltétlen kell, mivel Vista óta a Windowsok lassú formázása és a DiskPart clean all parancs is tudja ezt.

Na persze ha nagyon ráér a felhasználó és a "DBAN 3x vagy 7x felülírás" módszerrel nem gond, hogy akár napokig fut 1-1 X GB-os / TB-os HDD felülírása, akkor nyilván azt is lehet választani. :))

[ Szerkesztve ]

(#11361) Petya XT válasza King Unique (#11360) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszönöm, mit össze kerestem leírást itt, de nem leltem.

Ez jó hír, mert linux alatt a gnome-disks progiban van egy ilyen opció, hogy biztonságos törlés, 0-val felülírás. Akkor ezt Live-ban meg tudom csinálni. Akkor ez elég lehet? Mert akkor belehajítom egy gépbe az összeset, és elintézem. Egyébként a DBAN az még rendben van? Elég régi progi...

Azért kérdeztem meg, mert azért mire 3x,7x végigdarálja ez se két perc, több nap.

Közben látom válaszoltál is a DBAN-nal kapcsolatban :R

[ Szerkesztve ]

(#11362) liksoft válasza Petya XT (#11361) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha a drive-nak időnként többször is rá kell olvasnia 1-1 szektorra mert bizonytalankodik, akkor ha egyszer FELÜLÍRTAM, biztosan visszaolvasható még az előző írás?

Nem. 95% feletti az átmágnesezés, és a szervo miatt oldalsáv sem jelenik meg.

Az újabb SMR drive-ok esetén lehet maradék a tárterületen, mert hiába írom felül a teljes aktív területét, ha a működéséből adódóan a tartalék területen maradhatott adat. Amúgy ezt is lehet törölni. Ilyenkor valóban kétszeres RANDOM felülírás ajánlott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11363) Petya XT válasza liksoft (#11362) üzenetére


Petya XT
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

(#11364) Memora


Memora
senior tag

Közben én is kipróbáltam a problémás HDD-vel 2 programot, a Getdataback, ami csak azokat a HDD-ket látja, amit a WIndows intézője is, továbbá a testdisk-7.2, ami ugyanez.
Mely program(okat) javasolnátok még, amelyek képesek felismerni a nem inicializált, imeretlen HDD-ket is?

Egyébként a HDD sentinel azt ajánlja, hogy teszteljem a lemez felületét, és bizonyos időközönként felpörgeti a lemezt, hogy valami "virtualdisk"-nek jelölve csak "?" "ismeretlen" adatokat jelenítsen meg. Szerintem ír is rá, úgyhogy többet inkább nem kapcsolom be...

Fancy quote placeholder

(#11365) joeypapa


joeypapa
tag

Sziasztok!

Egy nagyon régi, még ATA csatlakozós merevlemezről szeretnék adatokat lementeni (vagy egyáltalán olvasni, megnézni, mi van rajta). Milyen megoldás létezik erre? Próbáltam keresni átalakítót, de teljesen elvesztem bennünk. Olyan gépem nincs már, amibe bele lehetne tenni.

Köszi előre is!

"Censorship tells the wrong story..."

(#11366) Doky586 válasza joeypapa (#11365) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ne viccelj már!
"nagyon régi ... ATA csatlakozós"

Nem csak M.2 (nvme) hanem sATA csatlakozós ssd, hdd és alaplapok kaphatók ma is a boltokban..!

[ Szerkesztve ]

(#11367) joeypapa válasza Doky586 (#11366) üzenetére


joeypapa
tag

A sATA az pont annyival újabb (és fejlettebb) az ATA-nál, hogy a "nagyon régi" helytálló legyen :R

"Censorship tells the wrong story..."

(#11368) DarthSun válasza joeypapa (#11365) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

(#11369) ramantila válasza joeypapa (#11367) üzenetére


ramantila
csendes tag

Keresőoldalon írd be: Pata/ide konverter. Lesz jó pár találatod

(#11370) Doky586 válasza joeypapa (#11367) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A sATA és a pATA is ATA. egyszerű elektronokával átalakíthatók egymásba.

A pATA csak IDE kommunikációt ismer, a sATA pedig IDE és AHCI-t is. Eszerint pATA IDE lemez a kérdés? 2,5" vagy 3,5" ?

Az USB megoldás a legjobb, mert sok mai alaplapból kezdik kispórolni az IDE módot.

[ Szerkesztve ]

(#11371) joeypapa


joeypapa
tag

Jogos, pATA IDE lemez a kérdés és 3,5" :) Köszi szépen az eddigi segítséget mindnekinek!

"Censorship tells the wrong story..."

(#11372) King Unique válasza joeypapa (#11365) üzenetére


King Unique
titán

Ha 3,5" HDD-kről van szó, akkor pl. külső tápegységgel ellátott IDE/SATA-USB adapter egy kézenfekvő megoldás.

(#11373) King Unique válasza Memora (#11364) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az egyik előző válaszban világosan le lett írva az alábbi.

"amit ha a Windows és a HDS már fel sem ismer és 0 bájt a kapacitása, akkor az adatmentés nem fog menni a linkelt programokkal."

Vagyis az adatmentő program használata otthoni környezetben csak akkor opció, ha az operációs rendszer (Windows) megfelelően, reális kapacitással detektálja a HDD / SSD meghajtót, ellenkező esetben nyilván nem.

"a Getdataback, ami csak azokat a HDD-ket látja, amit a WIndows intézője is, továbbá a testdisk-7.2, ami ugyanez."

Dehogy csak azokat, akár inicializálatlan meghajtót is kezelnek, ellenben ha az előbb leírtak a helyzet, akkor nyilván nem, sőt olyankor egyik általános adatmentő program használata sem opció PC és Mac környezetben.

[ Szerkesztve ]

(#11374) Memora válasza King Unique (#11373) üzenetére


Memora
senior tag

Az adatmentő program listában pl: pont nincs felsorolva a MiniTool Power Data Recovery, pedig ez állítólag látja a Windows által nem érzékelt, ismeretlen és/vagy inicializálatlan HDD-k tartalmát is. Majd leírom, ha kipróbáltam, hogy sikerült e felismertetni vele és adatot menteni.

Fancy quote placeholder

(#11375) King Unique válasza Memora (#11374) üzenetére


King Unique
titán

Ha a leírt probléma (HDD hibája) miatt az operációs rendszer nem detektálja megfelelően az USB-s meghajtót és 0 bájt kapacitása, valamint a HDD-t a PC-be téve és SATA-n csatlakoztatva is, akkor dehogy látja, ilyenkor Windowson egyik adatmentő program sem fog tudni egy ilyen meghajtóval mit kezdeni, ez esetben max. az adatmentő cég marad opcióként.

[ Szerkesztve ]

(#11376) Memora válasza King Unique (#11375) üzenetére


Memora
senior tag

Sajnos ez sem látja a HDD-t. Akkor azt hiszem, ennyi volt...Marad az inicializálás, hogy kiderüljön, a HDD is kuka vagy csak az adatok. Érdekes, hogy a lemezkezelő a tulajdonságok ablakban amúgy azt mondja, hogy ez az eszköz megfelelően működik...

Fancy quote placeholder

(#11377) liksoft válasza Memora (#11376) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Teljes értékű rendszergazdai joggal KELL futtatni az adatmentő programot, és nem a logikai (betűjellel ellátott) meghajtóra, hanem a fizikai eszközre. Ha így sem megy, akkor az inicializálás sem fog. Amúgy SMR drive-ra küldött inicializálás TRIM használata mellett 99% eséllyel az adatokat is eltűnteti. Vagyis lehet, hogy a drive jó, de nem lesz már rajta adat, és így ha az lett volna a gondolat, hogy legfeljebb egy kevés elvész mentéskor, nem fog bejönni.
Visszaolvasva is a jogosultság a program esetében gondot okozhat, valamint ha nincs kapacitása az USB eszköznek, akkor csak az USB áramkör jelentkezik be, de meghibásodott (fizikailag) a mögötte lévő tároló eszköz. Ilyenkor csak adatmentéses céget tudok javasolni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11378) Memora válasza liksoft (#11377) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi az infót, rendszergazdai jogosultságot nem adtam külön a programoknak (bár rendszergazdai fiókot használok), majd még megpróbálom így is.
Az adatmentő programok, amiket eddig próbáltam (MiniTool Power Data Recover, testdisk-7.2, GetDataBack), külön megjelenítették a betűjeles partíciókat és magukat a fizikai hordozókat is, de valamiért ez nem látszott egyikben sem.
Még talán esetleg valami partition recovery programot próbálnék ki.
Ez nem SMR HDD egyébként, kb: 5 éves WD purple 3TB.

Fancy quote placeholder

(#11379) blendész


blendész
tag

Sziasztok!
Egy 6Tb-os Raw-vá változott merevlemez teljes adatmentéséhez van olyan lehetőleg ingyenes szoftver, ami a mappaszerkezetet is menti, nem csak a fájlokat hajigálja össze egy mappába? Jelenleg a Recuva dolgozik, de utána napok munkájába telne a fájlok szétválogatása.

www.meszlenyiandras.com

(#11380) Doky586 válasza blendész (#11379) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#11381) blendész válasza Doky586 (#11380) üzenetére


blendész
tag

Köszönöm szépen, nagy segítség volt! (Eszembe sem jutott keresni, annyira alapvetésnek tűnt, hogy ha tudná, akkor alapból mapparendszer szerint mentene.)
Sajnos azonban a mappák egy részét így sem ismeri fel, nem tudom miért. Ezeket továbbra is szépen egymás mellé hajigálja...
Tudsz esetleg olyan programot, amivel a mapparendszer nagyobb eséllyel nyerhető vissza?
(Érdekes amúgy, úgy tűnik, hogy a fájl állapotánál, amelyek "helyreállíthatatlan" jelzésűek, azoknál szúrópróba-szerűen eddig mindegyik megnyílt, amelyek pedig "kiváló" jelzést kaptak, azokból egyet sem tudtam megnyitni és a fájlnevet is az eredeti névtől eltérő sorszámúra alakította át...)

[ Szerkesztve ]

www.meszlenyiandras.com

(#11382) zezso86 válasza blendész (#11381) üzenetére


zezso86
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Kingston DataTraveler G4 pendrive-om amit nem olvas sem az én laptomom sem másé, tegnap előtt pedig működött rendesen. A meghajtóra, ha rámegyek azt írja ki először formázzam, csakhogy nagyon sok hasznos doksim van rajta.
A tulajdonságok résznél az Általánosnál azt írja a Foglalt és Szabad területre 0 bájt, a Hardvernel pedig hogy az eszköz megfelelően működik.

Hogyan tudom az adatokat lementeni estleg van vmi program hozzá?

Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget!!!!

[ Szerkesztve ]

(#11383) King Unique válasza zezso86 (#11382) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban az előbb már linkelve lettek az instrukciók, adatmentő programok (+ infó) ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#11384) zezso86 válasza King Unique (#11383) üzenetére


zezso86
csendes tag

Rendben köszi!!!!

(#11385) zezso86


zezso86
csendes tag

Honnan töltsem le a Recuva-t mert fizetős lenne a vége vagy más ingyenes programot? (Megtalálta a fileokat.)

(#11386) King Unique válasza zezso86 (#11385) üzenetére


King Unique
titán

A Recuva esetében eleve van teljesen ingyenes kiadás, max. a Professional és Professional Plus kiadások fizetősek.

(#11387) zezso86


zezso86
csendes tag

Recuva nem tudta le futtatni EsaUS, Tenorshare, Wondershare Recoverit pedig megtalálta az elveszett fileokat csak amikor a helyreállításra vagy visszanyerése megyek akkor 70$ ár ugrik elő, az meg nem kevés.

(#11388) liksoft válasza zezso86 (#11387) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szervusz!

Amennyiben egy fizetős program valóban megtalálta és korrekt a belső tartalma is az adatoknak, akkor ez a pénz kevesebb mint amibe egy adatmentéses szakember kerülne. Ha ingyenes program nem segít, akkor célszerű kifizetni az összeget, de előtte győződj meg róla, a talált név alatti tartalom korrekt-e? Van mikor elcsúszik a bartíció eleje, és ilyenkor látszólag a nevek jók, de a bennük lévő tartalom használhatatlan.

Fontos, hogy adatmentéses programot rendszergazdaként, ÉS rendszergazdai jogok mellett futtassunk. Valamint a Te esetedben nem logikai drive-ra kell ráengedni a programot, hanem a fizikai eszközre. Célszerű teljes felületi analízist indítani. Nézd végig a Recuva-t, hátha nem megfelelő üzemmódban futott.

Szintén fontos, hogy a mentendő eszköz NEM lehet a cél is! Ugyanis ilyenkor a mentés során felülírás lesz. Helyreállítással is nagyon óvatosan, inkább nem! A sérült eszközt hagyjuk "érintetlenül", és a rajta talált adatokat fizikailag másik eszközre mentse ki a program.

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11389) zezso86 válasza liksoft (#11388) üzenetére


zezso86
csendes tag

Szia!

Köszi!

(#11390) jerry311


jerry311
nagyúr

Hi,

Kaptam egy HDD-t adatmenésre. Alapvetően működik, de ha elkezdek másolni róla, akkor 3-5 perc után jön a kékhalál.
Mivel lehetne ezt jól lementeni? (jól = mentse amit tud, anélkül, hogy 5percenként resetelni kellene a gépet)
Tőlem ehet akár Linux megoldás is, annyira nem vagyok Windwshoz kötve.

Thx!

(#11391) jerry311 válasza jerry311 (#11390) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megoldva.

A HDD ugyan nem tökéletes (HDS szerint), de úgy tűnik inkább a géppel volt baja, amibe betettem a mentéshez.
Átraktam egy elfekvőben lévő Dell Optiblex 745-be, és lejött minden egyetlen hiba nélkül.

(#11392) blendész válasza blendész (#11379) üzenetére


blendész
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
A 6Tb-os lemezről elvileg minden lényeges dolgot sikerült visszaszerezni, csak kicsit rendezgetni kell még.
Van amúgy valami ellenszere annak, hogy még egy ilyen történjen, azaz egy teljes lemez fájlrendszere RAW-vá változzon?
USB-merevlemez dokkolót használok már vagy 6-7 éve, és soha nem volt eddig vele gond. Mindig rendesen leválasztom, és bár mostanában volt egy-két fagyásos újraindulása a gépnek, de ilyenek régebben is előfordultak néha. Jó lenne egy hasonlót elkerülni. :)

www.meszlenyiandras.com

(#11393) gabee jr


gabee jr
tag

Sziasztok. A 3 éves Patriot Viper VPN márkájú 1 terrás NVMe SSD-m halálközeli állapotban van. Ha mondjuk a Steam játékaim lennénk rajta nem különösebben érdekelne, de pótolhatatlan adatokkal (képekkel, videókkal stb.) van kb. negyedig. (<250Gb)

A probléma súlyosságára jellemzően, már maga a(z UEFI) BIOS sem látja a lemezt, pontosabban felvillan, majd eltűnik. Próbáltam NVMe külső házban USB-s lemezként csatlakoztatni, de abban már meg sem jelenik a meghajtó.

Valaki tudna adni valami tippet, ami még hasznos lehet és nem próbáltam ki?
Egyébként 2 partícióra volt osztva, rendszer Win10 (C) és adat (D). Utóbbi partíción lévő dolgok lennének nagyon fontosak. :R

"Csukaharapást szőrivel"

(#11394) liksoft válasza blendész (#11392) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A véletlen hibákra csak a biztonsági másolat a valódi gyógyír.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11395) liksoft válasza gabee jr (#11393) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Amennyiben teljesen meghalt, tudtommal kis hazánkban senki nem menti az NVMe cuccokat. Amúgy adatmentéses szakember, ha tud segíteni.
Másik alaplapban sem próbáltad?
Amúgy lehet a típusát ki tudja olvasni, de a kapacitásával már gond van, vagy nem képes olvasni róla a BIOS sem.
Látatlanban nem biztatlak sok jóval.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11396) blendész válasza liksoft (#11394) üzenetére


blendész
tag

A fontosabb dolgokról természetesen van mentésem. Csak nem tudom elképzelni, hogy ez a hirtelen fájlrendszer eltűnés egy pillanat alatt mégis hogyan jöhet létre, miközben hardveresen tökéletes a lemez, mint kiderült az adatok is rajta vannak, viszont két nap szopás tartozik hozzá, hogy újra használni lehessen őket. :)

www.meszlenyiandras.com

(#11397) gabee jr válasza liksoft (#11395) üzenetére


gabee jr
tag

Koszi a tippet. Masik alaplapban meg nem probaltam, de van egy plusz NVMe csatolo az alaplapon, azon sem latja. Megprobalom akkor masik deszkan, hatha szerencsem lesz es csak az alalapi vezerlo, csatolo, barmi a hibas, bar ketlem. Majd visszaszolok mire jutottam. :R

"Csukaharapást szőrivel"

(#11398) gabee jr


gabee jr
tag

Valószínűleg megvan a hiba forrása, mivel a bekapcsolást követően látszik az eszköz fél percig, így csak arra tudok gondolni, hogy valamelyik chip/ellenállás/mütyür lába engedte el a forrasztást a nyákról. Ha kihűl tökéletes (induláskor) viszont mihelyst áram alá kerül és melegszik (inkább forrósodik) azonnal megáll/lefagy/nem működik tovább.
Ha melegítéssel egy kis hőlégfúvóval végzett mókulás a chipek környékén annyi eredményt hozna, hogy talán adatmentés (másolás) idejére működne,(fél óra?) már spórolna nekem vagy 200ezret, mert kb. annyi most egy profi adatmentő cégnél egy megbízás.
Vagy ha tudnám tartósan hűteni, hatalmas bordákkal, mint egy CPU-t, akár működne is... :F

"Csukaharapást szőrivel"

(#11399) liksoft válasza gabee jr (#11398) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ha forrósodik, az már nem jó jel. Ahogy írtam, nem tudok hazai mentőről ehhez, így ötletem sincs. De azzal az árral szerintem alá lőtted.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11400) gabee jr válasza liksoft (#11399) üzenetére


gabee jr
tag

A Kürt elvileg megcsinálja, vállalnak SSD-ről is adatmentést, 150e Ft plusz áfától. Ez nyilván tól ár, tehát vagy ennyi, vagy ettől több.

A melegedés egyébként ezeknél a Phison PS5012-E12 chipeknél teljesen normális, nem véletlenül van rajta méretes hűtőborda is gyárilag. Ahogy viszont most melegszik az enyém, az semmi esetre sem jelent jót.

[ Szerkesztve ]

"Csukaharapást szőrivel"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.