Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3601) kelzsoca válasza madgie (#3600) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ugye-ugye, mert kidobtad a launcherrel 1ütt :)

(#3602) spence225

Mert feldobtál egy másikat az alap mellé ugye?

(#3600) madgie

5 perc és adom a linket, most töltöm fel.

[ Szerkesztve ]

(#3602) spence225


spence225
aktív tag

Érdekesség: nálam Zsoca új blue edition-jában a feladatkezelőben, az alkalmazások között kétszer szerepel a tárcsázó. De nem baj engem nem zavar.

(#3601) kelzsoca: Nem tettem fel mellé semmit. A régi appokat is csak most teszem majd vissza.
Eddig el voltam foglalva a Launcher pro-val.
Lehet egy újratelepítés után már nem látnám, sőt az sincs kizárva hogy újraindítás után már nem látom. Mind1 így marad. Működik az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#3603) Acsifun válasza kelzsoca (#3598) üzenetére


Acsifun
aktív tag

De valami miatt csak javítják esetleg wifi, gps,fix vagy bármi más? Neked mi a tapasztalatod jobb az újabb?

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#3604) madgie válasza kelzsoca (#3601) üzenetére


madgie
titán

arany ember vagy :))

(#3605) Tonchi válasza kelzsoca (#3601) üzenetére


Tonchi
aktív tag

A háttérképek tényleg jók, most megnézem, hogy te miket moddoltál :)
Ugyebár valahogy tanulni kell :D

[ Szerkesztve ]

(#3606) kelzsoca válasza Acsifun (#3603) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért javítgat, hogy lássák dolgozik a cuccal, így mennek az adományok is.

A legfontosabb javítás most az volt hogy a CPU fesz. vissza van alapra téve, meg tett be vmi. kis extra funkciót kallt, de hát ezek miatt átírni a romot csak a hozzászólás első sora miatt érdemes.

(#3604) madgie

Tessék: blue_wallpaper (svéd rls3_blue romból)

[ Szerkesztve ]

(#3607) pista59 válasza kelzsoca (#3606) üzenetére


pista59
senior tag

A rom hibátlanul működik, gyorsan. Mondjuk, az eddigiek is jók voltak. Viszont dizájnban, megjelenésben, összhangban ez a legfejlettebb eddig.

A győztes féreg irtó baktérium

(#3608) Acsifun válasza kelzsoca (#3606) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Értem. Köszönöm.
Még annyi, hogyha én a RLS3 at feldobom a lite-ot akkor mennyi lesz a hely az alkalmazásoknak? Mert nekem van ext partíciom.(512)

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#3609) Tonchi válasza kelzsoca (#3606) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Kérdés framework-res.apk-ból
Melyik stat_sys_..._signal.png-ket kell módosítani, melyek kerülnek használtba, mert ugye több van:
1. 3g
2. gsm
3. r
4. evdo
5. aminek nincs külön neve
jaj a cmda majdnem lemaradt:
6. cmda

(#3606) kelzsoca
jójó, de akkor a többi miért nem kell, egyszerüen minek vannak??
más hálózatokra vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#3610) kelzsoca válasza Acsifun (#3608) üzenetére


kelzsoca
félisten

Alapból 170mb

Ha van ext akkor oda is pakol, nem lehet olyan gyorsan megtölteni ezt a helyet sem, vagy vársz 1-2 napot és ux1 csinálja belőle a full-os verziót.

(#3609) Tonchi

Azt mondtad szétszeded és megnézed, akkor van még kérdés? :)

[ Szerkesztve ]

(#3611) spence225


spence225
aktív tag

Most nézem milyen jól passzol a power amp lejátszó widget-jének kékes skin-je ehhez a blue editionhoz. :)

(#3612) Mazsika válasza kelzsoca (#3610) üzenetére


Mazsika
őstag

most ez valami stable új rom lesz? illetve annak egy módosítása (magyarosítása)?

Dáccsika

(#3613) kelzsoca válasza Mazsika (#3612) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez az én romomnak lesz egy kibővített változata, mondjuk Téged nem érint ha jól tudom még készüléked sincs, és nem is kezdőknek javasolt a full verzió :D

(#3614) Razor_alpha válasza kelzsoca (#3594) üzenetére


Razor_alpha
tag

Ezzel még a settingben is látszik a facebook fiók, sima aosp_contactsban nem tette, nagyon jó! :)

(#3615) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Na ha itt mindenki elégedett akkor megyek besegítek a modaco-s srácoknak a 2.3.3-as CM rom csupaszításában.

(#3616) Acsifun válasza kelzsoca (#3610) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Most nézem nekem 2.5.1.8 as recoverym van még az FLBR8 allin -ből...
Felmegy ezzel az Swedish_RLS3_lite vagy kell uj recovery? Ha kell hogy tudom frissiteni?

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#3617) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Szevasztok,
Apám panaszkodik hogy tűnnek el a névjegyek a telefonkönyvéből, nememlékszem biztosan de mintha olyat olvastam volna régebben hogy ez google sajátosság és nem rom/telefon hiba, kérlek erősítsetek meg..
Már három is eltűnt neki, nekem még egyse, a rom flb10.
Megnéztem a gmail fiókját és onnan is eltűntek a névjegyek, akkor ez kizárja hogy véletlenül törölte volna ki, nem?
Lehet valamit amúgy ez ellen tenni?

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3618) vampire17 válasza kelzsoca (#3615) üzenetére


vampire17
addikt

Mindenki 100%-ig elegedett :) (en legalabbis biztos :D )

(#3619) #19617792 válasza Acsifun (#3616) üzenetére


#19617792
törölt tag

Kell az új recovery. Azt meg fastboot + parancssorból tudod feltenni.

(#3620) Frozzy


Frozzy
őstag

valaki nem tud valami jó lopás elleni progit a telóra?:D Sim Checker Pro nem igazán jó.. mert regelem. és küldenek e-mailt hogy nemjó.. és vegyem meg.. :(:S ha meg a litet használom nincs értelme.. mert a gps-t nem kapcsolja be...:S:/ simet ugyanugy kiveszik azt lekukázzák.. :S kéne valami jókis progi.

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#3621) Razor_alpha válasza Acsifun (#3616) üzenetére


Razor_alpha
tag

ROM Managert leszeded marketről, megynitod update-t nyomsz neki és tesz fel 3.1.4-est, de lehet, hogy lassacskán 3.2.4-est a legfelső menüponttal.

Hallerlaller: Ha törlök valamit a telefonon akkor a gmail contact listájában is búcsút mondhatok neki ha felszinkronzálja.
Lehet véletlenszerű is, szóval a gmail contact listájából exportáld ki névjegyzéket, biztonsági tartaléknak jó lesz :)

frozzyZTE: IMEI számot szépen felírni, káreset bekövetkeztekor szolgáltatónál "kinyirathatod" vele a telefont, vagy a rendőrségen -elvi szinten- lekereshető vele, sajnos gyakorlatban szeretnek olyan szépeket és aranyosakat mondani ilyenkor, hogy az elkövető személyiségi jogait sértené, ha bemérnék - hozzá sem teszem, hogy még miből tapasztaltam azt, hogy kicsi hazánkban jól védik az elkövetőket (Azért volt ismerős akinek a rendőrség segített.).

[ Szerkesztve ]

(#3622) Ronam válasza spence225 (#3554) üzenetére


Ronam
addikt

ezeket az ikonokat honnan szerezted?

(#3623) kelzsoca válasza Ronam (#3622) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

(#3616) Acsifun

Éppen tegnap linkeltem a friss recovery-t amit recoveryből fel lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

(#3624) kungzi


kungzi
veterán

èn is elévédett vagyok 100%-ig, várjuk a 2.3-as romot is. a full rom mitől full rom? mivel tud többet mint a Lite?

(#3625) Acsifun válasza Razor_alpha (#3621) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Flash clockworkMod recovery vagy melyik menüpont frissíti a recoveryt?

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#3626) Ronam válasza kelzsoca (#3623) üzenetére


Ronam
addikt

köszi szépen

(#3627) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Valaki majd kijavít, ha hülyeséget mondok, de úgy tudom, hogy a GSM rendszer nem tartalmaz pontos hely infókat. Azt lehet tudni max, hogy egy adott cellába van éppen a cucc, de az a cella elé jó nagy terület is lehet. Innentől kezdve, ha pl nem megy a GPS, akkor cseszheti az ember a cuccot, az életben nem találják meg...

(#3628) #19617792 válasza kungzi (#3624) üzenetére


#19617792
törölt tag

Töpp app gyárilag a /system/app-ban, ext-s SD-re telepítés, ezért kell ext partíció, illetve /data/app-ba is lehet tenni appokat, és azok is feltelepülnek, amikor teszed fel a ROM-ot.

(#3629) Akos2110


Akos2110
aktív tag

Mi annak a billentyűzetnek a neve ami flb10ben van?

(#3630) SD killer válasza Ronam (#3622) üzenetére


SD killer
csendes tag

Guglizz rá a "metrostation icons pack" -ra, és megtalálod. :)

Vigyázat: A kenderkötéllel való akasztás függőséget okoz!

(#3631) kelzsoca válasza Keeperv85 (#3627) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én meg úgy tudom hogy 3 torony metszetéből 5 méteres sugárban meg lehet határozni hol található a készülék, bár erről a volt szomszédom kellene megkérdezni, miért kopogott nála 1x a police egy talált telefon miatt. :)

Persze ha nem lép fel a készülékkel a hálózatra akkor esélytelen :D

[ Szerkesztve ]

(#3632) theltroi


theltroi
csendes tag

Sziasztok!

Végre rászántam magam, hogy regisztráljak mert lenne egy kis problémám. Még pedig az, hogy az ÖSSZES custom rom feltelepítése után nem tudok a sim kártyára létrehozni új bejegyzést. Kénytelen vagyok emiatt a gyári romot amitől néha az agyamat eldobom, mert olyan lassú. Egyébként azt írja ki, hogy hiba történt a sim kártyára másolásra. Viszont rá rakja, csak a névjegyekbe nem kerül be, mert pl. ha beírok két új névjegyet akkor az a simen rajta lesz, ha csodazippel visszarakom a gyári szoftvert, de a custom romok esetén nem látom akkor se ha újraindítom a cuccost. És még azt szeretném kérdezni, hogy kelzsoca romjaiban vannak számomra olyan alkalmazások amik nekem nem kellenek. Ezeket én ha kivenném a romból (kitörölném) akkor nagy gond lenne? Vagy van valami olyan kis lista, hogy a romban lévő programoknak mind meg kell lennie? És olyat tudok csinálni, hogy csak a nekem szükséges alkalmazásokat raknám bele Zsoca egyik romjába?

Előre is köszönöm! :R

(#3633) #19617792 válasza kelzsoca (#3631) üzenetére


#19617792
törölt tag

Sőt, ha több torony van a közelben, annál pontosabb. Pl. mikor suliban vagyok, és rálesek a Maps-re, GPS nélkül is 5-10 méteren belüli pontossággal megtalál.

(#3632) theltroi: Custom ROM-ok esetén nyugodtan kiszedegetheted a nem kellő appokat a zip-ben lévő system\app mappából, de van, amit nem szabad kiszedni, különben nem fog működni.

A SIM kártya kezelése a Bladenek nem túl fényes, ha régi és kopott a SIM, akkor nem teljesen működik. Ezzel én is szívtam, ezért fogtam a régi telefonomban lementettem vcf fájlba az összes kontaktot, majd még abban a telóban letöröltem a SIM-ről mindent, majd Bladebe már az üres SIM került és importáltam a kontaktokat az előbbi fájlból és azóta már a Google-ön tartom a kontaktokat, syncel automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#3634) Razor_alpha válasza Acsifun (#3625) üzenetére


Razor_alpha
tag

Az bizony, de annál frissebbet is tehetsz fel, kelzsoca tett valahova ki linket a 3.2.4-hez, de a rom installhoz neked mindkettő megfelelő.

Keeper: Nem pontos, de teszt jelleggel megnéztem az enyém sacc 10-30 méter pontosan lő be.
Amúgy vannak időseknek szánt SOS képes mobilok, azok is előbb hálózati poziciót küldenek és csak az után GPS műholdakkal, persze a GPS vevő csak a drágábbakban van benne.
Különben pont OpenGTS-hez fejlesztgetűnk ipari GPS-ekhez comm servereket, megnéztem és van hozzá android kliens is ami jelent, elvileg ez is képes csak GSM cellásan jelenteni, nálam elég pontos volt, pedig nem volt állandóan bekapcsolt GPS.

kungzi:
full: alapból kell neki ext partició (a2sd be van kapcsolva), van data/app könyvtár ahova a saját .apk-id teheted
lite: nem kell ext (a2sd csak opció)

theltroi: Ki be lehet kapcsolni, hogy mutassa-e a sim contactokat, menü gomb pl, import exportban azokat is betöltetheted, a pontos módja, contacts.apk-tól függően változhat.

Earl 007: Ha írni tudja, és nem enged két azonost menteni akkor olvasni is, csak a megjelenítésnél lehet a hiba, az pedig beállítás kérdése, legtöbb rom/contacts meg alapból kikapcsolva tartja.

[ Szerkesztve ]

(#3635) kungzi


kungzi
veterán

akkor én is felrakom majd a full romot :D

nem azért csináltam ext2 partíciót :)

[ Szerkesztve ]

(#3636) kelzsoca válasza kungzi (#3635) üzenetére


kelzsoca
félisten

A full rom nem kezdőknek való, ez nem probléma? :)

(#3637) theltroi válasza #19617792 (#3633) üzenetére


theltroi
csendes tag

Értem, viszont a sim kártyát most vettem a telefonnal előfizetéssel (2év hűséggel) tehát az nem lehet régi. Ezek szerint most fogok inni egy kicsit a Blade olcsó levéből, de ha ezen múlik akkor majd iszok rá egy kis kólát. :DDD Egyébként olyan alkalmazásokat szeretnék kivenni, hogy: superuser (életemben nem használom és azt se tudom mire jó), CPU control, root explorer. Ezeket akkor ki szabad szedni? :B

Razor_alpha: Igen, azokat is próbáltam de nem sikerült ezekkel sem. Tényleg mindent kipróbáltam szinte de sajnos nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#3638) Acsifun válasza Razor_alpha (#3634) üzenetére


Acsifun
aktív tag

Megcsinálta, frissitette a recovery-t, aztán kikapcsoltam a telót és hangminusszal be de a zöld droidnál megállt és nem jön be a recovery...
Miért? :S:S

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#3639) madgie válasza kelzsoca (#3606) üzenetére


madgie
titán

Köszi :R

(#3640) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Akksi ki -akksi be megoldotta. Most elindult.

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#3641) B-L-A-C-K válasza theltroi (#3637) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ki lehet szedni azokat attól még menni fog a telefon...

(#3642) Speeedfire válasza vampire17 (#3324) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nincs bekapcsolva a StageFright. :F


spence225: 32MB, szóval nem kell akkor megváltoztatni a VM Heap-et.

Más: Nagyon felszokott menni a cpu órajele, 3x jelzett már a watchdog a mixzing-re. Pedig elég sokan használják a market szerint.
Illetve nem akar sohasem visszaállni, miért lehet ez? Van valami program ami ezeket lelövi? Valami auto task killer?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3643) kungzi válasza kelzsoca (#3636) üzenetére


kungzi
veterán

kőnnyen el lehet rontani vagy micsoda?

procit èrdemes húzni, ha igen akkor meddig?

[ Szerkesztve ]

(#3644) vampire17 válasza Speeedfire (#3642) üzenetére


vampire17
addikt

Hmm akkor itt valami mas gond lesz... Esetleg masik ROM?

(#3645) Mazsika válasza kelzsoca (#3613) üzenetére


Mazsika
őstag

na de uram... :) az ext partíció létrehozása meg nem fog gondot okozni, nem is értem mi nehézség van benne itt egyeseknek! :)

Dáccsika

(#3646) Razor_alpha válasza kungzi (#3643) üzenetére


Razor_alpha
tag

Egy fokkal könnyebb, ha full ROM-ot szeretnél feltenni, tényleg alaposan olvasd el amit leírnak az első hozzászólásban és az adott ROM oldalán és pontosan kövesd a telepítés útmutatást.
Kelzsoca SS rls3 például min: 122mhz, max: 600mhz - attól függ melyik éppen hogy bírja, tpikusan a 710-et még elviszik, bár azt már megérzed akku időben is.

Mazsika: a baleset általában úgy kezdődik, hogy a "tehetsz bele appokat" data/app mappa csurdultig szóközös alkalmazásokkal amik méretben is tetemes mennyiséget foglalnak, system/app mappából kitörölve néhány "ha nem tudom micsoda akkor tuti nem is használom" program, nem recoveryből, hanem valami egyéb third party programmal formázott SD amitől fel sem megy a ROM mert nem látja. Vagy nem nullás zip tömörítővel módosított rom zipek. Voltak itt már variácók. :)

[ Szerkesztve ]

(#3647) Acsifun


Acsifun
aktív tag

megvan Swedish_RLS3_kelzsoca_lite feltettem, oké ! :)

[ Szerkesztve ]

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#3648) Speeedfire válasza vampire17 (#3644) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Másik rom-ot még nem néztem. Ez a kelzsoca féle svéd rls3-as lite rom ami fent van. A 2.3.3-assal szemeztem, de mivel még csak snapshotos verzióból készült nem akarok szívni vele. Majd ha stable lesz. Esetleg még a dashes féle rls4-en agyalok, de nem tudom....

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3649) Glatius válasza madgie (#3600) üzenetére


Glatius
őstag

Az alap launcher apk-jános kimasolhato

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#3650) leszvigasz


leszvigasz
csendes tag

Szép ez az icon pack :

Köszi a linket hozzá. :)

Egyébként lehetne indítani egy olyan topicot, hogy: " A Te Homescreen-ed hogy néz ki?"
( az ubuntus " És a Te asztalod hogy néz ki?" mintájára) , és le lehetne írni, hogy ki, milyen ikon készletet, widgetet használ. :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.